הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-13 בדצמבר, 2009 7 תגובות

הרבה נכתב ונאמר על החד-צדדיות של הישראלים בכל הקשור לנקודת מבט גלובלית ולאו דווקא פרו- ישראלית. המחשבה שמדינות ואזרחי העולם חושבים תמיד מאותה זווית ישראלית וכל החושב הפוך יזוהה מיד כטרוריסט מוקצה והזוי היא שגויה ופסולה מן היסוד. מה לעשות, המציאות העולמית שונה לחלוטין מזו הישראלית. לשם דוגמא קלאסית אפשר להצביע על הסוגיה האיראנית, שבה הישראלים רואים את מוקד הרוע של האנושות, השטן בהתגלמותו. שאותה, לדעת רבים מהם, יש להתקיף ולהפגיז עם מיטב מטוסי הקרב החדישים ביותר תוך כדי לחץ כללי על מדינות העולם לפעול יחד עם ישראל, כי "איראן גרעינית מסכנת את שלום העולם". אך אלו לא מתלהבים מהדיל של מלחמת עולם שלישית והישראלים נותרים לבדם.

בדיון בוועדת החוץ והביטחון התייחס רה"מ נתניהו למצב הביטחוני בצפון ואמר, כי "אם בעבר התייחסנו ללבנון כאל מיליציה צדדית, כיום החיזבאללה הוא צבא לבנון האמיתי ומחליף את צבא לבנון ככוח משמעותי שמתחמש ומתארגן כצבא לכל דבר. ממשלת לבנון וחיזבאללה הופכים להיות שלובים זה בזה. הם נושאים באחריות כלפי פגיעה בישראל", הבהיר נתניהו. למעשה, הפרנויה הישראלית עוברת הילוך קדימה כאשר בכיריה המדיניים וראש הממשלה בפרט, מאמינים כי "כל לבנון חיזבאללה", מחשבה שגויה, פסולה ואף שקרית.


לא אחת הוכח כי יש התנגדות פנים-לבנונית עזה כלפי הסגנון ודרכי הפעולה של חיזבאללה, ועל כך למדנו בבחירות האחרונות בלבנון, שם אזרחים רבים יצאו לכיכרות המרכזיים ומפגינים נגד חיזבאללה, ונסראללה בפרט. אז כאשר אומר נתניהו שחיזבאללה הוא "צבא לבנון האמיתי", הדבר רק מעצים את הבועה הישראלית המנותקת מהמציאות הבריאה.


יתרה מכך, נקודת המבט הישראלית השגויה לא רק מנותקת מהמציאות הבריאה, אלא גם יוצרת אשליה בקרב אזרחים ישראלים רבים אשר באמת ובתמים מאמינים בדרך החשיבה הנ"ל בנוגע לחיזבאללה. מה שיוצר להט בין מחנות פוליטיים בישראל, ימין ושמאל. המזל הוא שהשמאל האמיתי בישראל דווקא כן יודע ליצור את ההבחנה בין נקודת מבט ישראלית, לנקודת מבט גלובלית ונכונה. חרחור מלחמות ויד קלה על ההדק הינו דבר אסור ופסול בכל אמנה בינלאומית. סגנון בועתי ושקרי הוא לא אחר מאשר נחלתם של ההמון הנבער, המיליטנטי, והמנותק מן המציאות.

תגובות
נושאים: מאמרים

7 תגובות

 1. חאלביאן ישראלי הגיב:

  הציונים מחרחרים מלחמת עולם שלישית כאשר הם מבצעים הסתה יום יומית נגד איראן, צפון קוריאה, אפגניסטן, ונגד כל מי שמסרב לשחק את המשחק הציוני !!!

  רק עקירת הציונות, תביא שקט עולמי !!!

 2. לא מסכים הגיב:

  כרגע לחזבאללה יש שרים בממשלה הלבנונית והוא שותף לקואלציה השולטת בלבנון.

  לפני זמן לא רב גם הועבר חוק שמכיר בחזבאללה כגוף "התנגדות" חוקי ורשמי.

 3. יוליוס הגיב:

  מה שקיריל הדר אומר, במילים פשוטות, זה שחיזבאללה יוכל בעתיד לתקוף את ישראל, לחטוף חיילים, להפציץ ריכוזי אוכלוסיה – כל זאת בחסות ובגיבוי למעשה של ממשלת לבנון, המציגה עצמה כ"חלשה ומסכנה", ואז ישראל לא תוכל לעשות דבר, כי כל פעולה תתפרש כערעור השלטן הלבנוני האומלל והחף מפשע (שחיזבאללה הוא חלק ממנו).

  לו בישראל היתה קמה מיליציה צבאית בהעלמת עין של הממשלה, שתפקידה לממרר את חיי המדינות השכנות בלי שהאחריות תוטל על ישראל, היה קיריל הדר – ובצדק – שופך אש וגופרית על הממשלה בישראל. מדוע ההפרדה המלאכותית הזו מקובלת עליו לגבי לבנון? האם זוהי וריאציה נוספת לדוקטורינה הלנינית הגאונית "חוקי משחק שווים לשני הצדדים חוץ מצד אחד"?

 4. יוסף ל חאלביאן ישראלי הגיב:

  תודה על תגובתך התועמלנית המלווית בסימני הקריאה ("אם הטיעון שלך חלש – אז כדאי שתצעק", כמו שאמר כאן מישהו פעם).

  כל שוחר זכויות אדם אמור לשאוף להפלת המשטרים הדיקטטורים-מדכאים בצפון קוריאה ובאיראן, ולא ברור לי איך יכול להיות שקט עולמי כאשר הם עדיין קיימים.

  כנראה שמבחינתך שקט עולמי לא כולל מליוני עניים ומדוכאים הרחוקים ממך אלפי קילומטרים,
  העיקר הוא "עקירת הציונות".
  על זה נאמר: תחי הצביעות המחוצפת של השמאלן המזויף, ואם תרשה לי להוסיף מספר סימני קריאה: !!!

 5. חאלביאן ישראל ל יוסף הגיב:

  האובייקטיביות שלך ושל חבריך הציונים לא גבוהה מהאובייקטיביות של כל גורם אחר.
  לבוא ולטעון שבאיראן יש משטר דיקטטורי כשאתה עצמך ציוני – מעיד על צביעותך הגדולה.

  הציונות היא הדיקטטורה הגדולה של ההיסטוריה המודרנית !!!

  ומעניין למה אתה מפחד מסימני קריאה, ייתכן שזה כי אתה חש מולבן ברבים באופן חזק יותר מאשר ללא סימני הקריאה ???

 6. epic failure הגיב:

  "הציונות היא הדיקטטורה הגדולה של ההיסטוריה המודרנית !!!"

  אני חושב שהרגע צחקתי

  המגיב הזה אמיתי או שהוא סתם סוג של פרובוקציה מוזרה?

 7. ז’ניה הגיב:

  הציונות משבשת את היציבות בעולם, גם הימין הישראלי יודע זאת מצויין, אבל הצביעות שלהם דפקה להם את המוח.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים