הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-17 בינואר, 2010 3 תגובות

במדינת ישראל יש גירוש שקט של אנשים וילדים זרים, דעות שונות ותרבויות. וכן, דבר חדש, גם שפות. השפה הערבית הייתה "פעם" שפה רשמית במדינת ישראל. כיום כמדומני, היא כבר לא. אני מתכוון לתודעה בפועל, על הנייר היא עדיין רשמית.  
 
הטיהור האיטי של השפה הערבית התחיל אני חושב, כשמשרד החינוך ביטל את החובה ללמד את השפה הרשמית במוסדות החינוך ובבתי הספר של המדינה. דבר שהראה באופן ברור וחורץ, את הרצון של המדינה למחוק את השפה הזאת מהפיות של הישראלים. וחוץ מזה, לגורם לפילוג ואפליה נוראיים בתוכנית הלימודים.
 
דוגמא קטנה: אף פעם לא שמעתי שח"כ נאם בכנסת, בשפה הערבית. ואני רק משער, שאם דבר כזה יקרה – "שומו שמיים ותחרב הארץ", חס וחלילה בכנסת ישראל נואמים בערבית. כן, מעניין מה יהיו התגובות של חברי הכנסת האחרים וכלל הציבור בעם. ואם השפה הערבית כבר לא רשמית במדינת ישראל, אז הם מוסיפים חטא על פשע "ומטהרים", גם כן את התרבות וההיסטוריה של הערבים בארץ ישראל.
 
בישעיה מ"ב, י"ח כתוב: "החרשים שמעו. והעיוורים, הביטו לראות". – אין פתרון אחר למדינת ישראל מאשר הדיבור וחיבור עם הפלסטינים. אין פתרון אחר !!! אך, באירוניה אני כותב, איך עושים את הדבר הנפלא הזה אם לא יודעים לדבר את השפה הערבית ?!. 

תגובות
נושאים: מאמרים

3 תגובות

  1. TIBERIVS הגיב:

    אאל"ט תופיק טובי נהג לנאום בכנסת בשפה הערבית אבל הפסיק ממנהגו מכיוון שעניין התרגום היה מסורבל (מדובר באחת מהכנסות הראשונות).

  2. חזק הנביא הגיב:

    אחרי שהבנתי שאתם שמאלנים ,אני מבין למה לא פרסמתם את כתבתי נגד עמיתיכם הערבים כשמדובר באינטרס פוליטי שלכם ,האמת עומדת בצל.

  3. קורא וכותב הגיב:

    גם כתבה שלי צינזרו. במה פלורליסטית ? אני לא בטוח בכלל…

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים