הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-14 בפברואר, 2010 11 תגובות

ממשלת נתניהו טמנה השבוע פצצת-סירחון מתחת לכיסאו של אבו-מאזן.


זה כמה חודשים מרגיז אבו-מאזן את נתניהו. הוא מסרב לפתוח ב"משא-ומתן לשלום", בשעה שההתנחלות בגדה המערבית ובירושלים המזרחית מתקדמת בקצב מזורז.


כול הצדדים יודעים שמדובר על משא-ומתן חסר-תוכן, שלא יוביל לשום מקום. בנימין נתניהו זקוק לו, כדי לסכל את הלחץ האמריקאי עליו. ברק אובמה זקוק לו, כדי להראות איזשהו "הישג", דל ככל שיהיה. אך אבו-מאזן יודע שהיענותו תעזור לחמאס להציג אותו כמשת"ף.


עכשיו החליט נתניהו ללמד את אבו-מאזן לקח. במשך שלושה ימים, יום אחרי יום ותכנית אחרי תכנית, פירסם ערוץ 10 "גילויים" מזעזעים על שחיתות כלכלית ומינית בצמרת הרשות הפלסטינית.


אדם שהוצג כבכיר השב"כ הפלסטינית, בדרגת גנרל, הופיע בטלוויזיה הישראלית והאשים את ראשי הרשות ופת"ח בגניבת מאות מיליוני דולרים ובעבירות מיניות מחפירות.


ה"גילויים" עלולים לסכן את עצם קיומן של הרשות הפלסטינית והנהגת פת"ח.


פרסום כזה לא היה מופיע בתקשורת שלנו בניגוד לרצון השב"כ. סביר להניח שהוא בוחש בקדרה.


האבא המאושר של הסקופ הוא צבי יחזקאלי, הכתב לענייני ערבים של הערוץ.


אני צופה בשידוריו של יחזקאלי זה שנים, וקשה לי לזכור אף מילה אחת שאינה מגחכת את המוסלמים בכלל ואת הערבים בפרט. דבריו, והחומר שהוא בוחר להראות, נעים בדרך כלל בין התנשאות מרקיעה-שחקים ובוז תהומי.


בזה אין הוא חריג בתקשורת הישראלית. רוב רובם של "הכתבים לעניינים ערביים" הם בוגרי אמ"ן, והם רואים את עצמם כברגים במכונת-התעמולה הגדולה של המלחמה בערבים.

רבים מהם נהנים מעזרתם האדיבה של מוסדות מסוימים, הממומנים על-ידי מיליארדרים אמריקאיים, ושתפקידם הבלעדי הוא להרעיל את הבארות. אזרחי ישראל היהודים שאינם מבינים ברובם ערבית, אינם מודעים לכך שבמסווה על מידע אובייקטיבי הם חשופים ללוחמה פסיכולוגית אנטי-ערבית ואנטי-מוסלמית קיצונית ומתוכננת. מוסדות אלה מעסיקים עשרות עובדים, העוברים על כל מילה וכל תמונה המופיעות בתקשורת ברחבי העולם המוסלמי. כשעוברים על מיליוני מלים ואלפי שידורים של 22 מדינות ערביות (כולל הרשות הפלסטינית) ושאר המדינות המוסלמיות, אפשר למצוא בכל יום התבטאות מטורפת ואירוע מגוחך. זוהי התמונה המוצגת לציבור הישראלי. (מעניין איך היינו אנחנו נראים אילו טרח מוסד כזה לעקוב אחרי הבורות והשחצנות בתקשורת שלנו.)


ומהאבא של הסקופ לנושא הסקופ: פהמי שבאנה, לשעבר מפקד "הביטחון הכללי" הפלסטיני בחברון, המתואר על-ידי יחזקאלי כגיבור המוכן למות בכל רגע למען טוהר המידות, וכבר הכין לעצמו קבר בהר-הזיתים.


לא הייתי קונה ממנו מכונית משומשת.


הופעתו בטלוויזיה הישראלית היא, בלשון המעטה, תמוהה. מדוע מופיע פטריוט פלסטיני זה בכלי-תקשורת ישראלי דווקא? מדוע לא מסר את מרכולתו לכלי-תקשורת ערבי, או לפחות ניטראלי? הטענה שאף אחד לא היה מוכן לפרסם אותו אינה סבירה. האם חמאס היה מסרב? האם חסרים באירופה ובארצות-הברית כלי-תקשורת המוכנים להשמיץ ערבים?


חומר זה משרת, כמובן, את הכיבוש הישראלי. הוא מספק תחמושת לכל הרוצים להוכיח ש"אין לנו פרטנר לשלום". הוא מסייע למתנחלים ולשאר מחרחרי-המלחמה.


משום כך איננו פטורים מלעסוק בחומר דוחה זה. פצצת הסרחון היא מטען-חבלה פוליטית.    


טיב הגילויים אינו תלוי בהכרח באישיותם של צבי יחזקאלי ופהמי שבאנה. מידע מפליל בא לא-פעם ממקורות מפוקפקים. כדאי לדון בו בפני עצמו.


חמשת השידורים שראיתי עד כה היו מלאים בהאשמות, אך די ריקים מהוכחות. שבאנה דיבר על ארגזים מלאים בהוכחות. הוא נופף בקלסרים ובניירות. אך הוא לא הציג אף נייר אחד בצורה שניתן לבדוק את תוכנו.


הוכחה פירושה, לדוגמה, מסמך בנקאי שניתן לקרוא אותו בתשומת-לב, לנתח את פרטיו ולהסיק ממנו מסקנות. הניירות שנראו בשידורים, בחלקיקים של שניות, לא איפשרו ניתוח כזה.


חשוד עוד יותר הווידאו הפורנוגראפי שצולם, כפי שנטען, בדירה של אישה פלסטינית, ששימשה כפיתיון כדי להפיל בפח את רפיק אל-חוסייני, ראש-הלשכה של אבו-מאזן. אני פגשתי ושוחחתי עם האיש רק באופן שטחי (בהפגנות בילעין). הוא שייך לאחת המשפחות הגדולות והמיוחסות ביותר בירושלים, שעם בניה נימנו המופתי חג’ אמין, מנהיג הפלסטינים במאורעות 1936, עבד-אל-קאדר, מפקד הלוחמים הפלסטיניים באזור ירושלים ב-1948 ופייצל, המנהיג הנערץ והאהוב של הציבור הערבי הירושלמי תחת הכיבוש.


לדברי שבאנה, בא חוסייני בלוויית מזכירתו-פילגשו לבית האישה, שביקשה להתקבל לעבודה בלשכת אבו-מאזן. חוסייני דרש ממנה שוחד מיני, והיא עזרה לשבאנה להכין לו מלכודת. המצלמה מראה אותו מתפשט ונכנס עירום למיטה, שם מפתיע אותו גיבור המלחמה בשחיתות.


 עד כאן זה נראה אפשרי, אם כי לא מתקבל על הדעת. אבל במהלך הדברים קורה משהו בלתי-סביר בעליל. בשעה שהמצלמה הנסתרת מצלמת את חוסייני בחברת מזכירתו ובעלת-הבית, הוא מספר שיאסר ערפאת היה גנב, אבו-מאזן הוא גנב וכולם גנבים.


האם סביר שהאיש מס’ 2 במשרד הנשיאות ידבר כך באוזני אישה זרה, המבקשת עבודה? ובביתה? ובנוכחות עדה? מה, הוא ילד קטן? המצלמה צילמה ממרחק, ואי-אפשר לעקוב אחרי תנועת השפתיים של המדבר-כביכול.


בסך הכול: האשמות עסיסיות ומסמרות-שיער, מעט מאוד הוכחות חותכות.


אחרי 40 שנות עבודה כ"אבי העיתונאות החוקרת בישראל" (כפי שנאמר עלי בטקס הענקת "פרס סוקולוב", הפרס הגבוה ביותר של ציבור העיתונאים), אני מעז לומר שפיתחתי אף רגיש לגילויי שחיתות – אמיתיים וכוזבים. בשלב זה, אחרי שראיתי את השידורים, נראה לי שהחומר הזה מפוקפק עד מפוקפק מאוד.


אין עוררין על כך שיש הרבה שחיתות בצמרת הרשות הפלסטינית.


זה התחיל עוד בימי יאסר ערפאת. אף שהוא עצמו היה נקי משחיתות, הוא לא היסס להשתמש בה כדי לשלוט באחרים ולתמרן אותם.


שום אדם שהכיר את ערפאת אישית אינו יכול לחשוד בו שהיה מושחת, וגם לא שמעתי האשמות או רכילויות כאלה מפי פלסטינים אחרים. הוא היה מכור לחלוטין למאבק הפלסטיני (ולשליטתו בו). רכוש ומנעמי-החיים פשוט לא עניינו אותו. מבחינה זו דמה לדויד בן-גוריון ולמנחם בגין, אם כי בתנאים יותר חמורים לאין שיעור. לא היה לו בית משלו, גם כאשר האנשים סביבו בנו לעצמם ארמונות. פעם, בימי תוניס, התפאר באוזניי שהוא חי במטוסים. זה עזר לו לסכל את מזימות אויביו (במשך עשרות שנים היה נתון בסכנת-חיים בכל רגע של חייו) וגם חסך זמן. חשבונות הבנקים "הפרטיים" שלו שימשו להבטיח לו שליטה אישית בכספים, שחלק ניכר מהם נועדו לצרכים סמויים, כגון רכישת נשק, חימוש הפלסטינים במחנות לבנון והגנה עליהם מפני הפלנגות הזוממות להשמידם, החזקת הנציגויות במדינות העולם לניהול המאבק בזירה הדיפלומטית, ועוד.


אבל ערפאת לא לחם בשחיתות של עוזריו. יתכן שלא-פעם אף עודד אותה. אני חושב שזה היה בעיניו אחד המכשירים לשליטה באנשים ובפלגים. הם עזרו לו לחולל את הנס: השמירה על אחדות המחנה הפלסטיני בתנאים בלתי-אפשריים, בפזורה ותחת כיבוש.


לדעתי, זאת הייתה טעות. ערפאת חשב שהעסקים המושחתים של אנשיו, בבחינת "לא תחסום שור בדישו", יעזרו לו לשלוט בהם, אך הם שירתו הרבה יותר את השב"כ הישראלי. הם עזרו לשב"כ לשחד אישים פלסטיניים ולסחוט אותם, לפורר את ההנהגה הפלסטינים ולמוטט את מאבק-השחרור שלהם.


השחיתות הפלסטינית היא עלובה למדי: עסקים מפוקפקים עם אנשי-עסקים ישראליים, רבים מהם מושלים-צבאיים לשעבר, גביית עמלות, זכייה במכרזים מפוברקים, ועוד. היא כאין וכאפס לעומת השחיתות החוקית הנהוגה, למשל, אצלנו, כאשר ראש-ממשלה פורש מהפוליטיקה לזמן קצר ומרוויח עשרות מיליונים, בזכות הכוח, הקשרים והמידע שרכש בזמן שלטונו. אלופים (מיל’) סוחרים בנשק ומשלמים שוחד בכל העולם. עשרים אוליגרכים שולטים שלטון מוחלט במשק הישראלי בעזרת שרים ופקידים בכירים, המכורים להם לחלוטין. שלא לדבר על ארצות-הברית, שבה קונים ארגוני-שדולה בגלוי סנטורים וחברי-קונגרס בתרומות כספיות.


לפני כמה חודשים אסרה משטרת-ישראל את פהמי שבאנה, שהוא תושב מזרח-ירושלים ונושא תעודת-זהות ישראלית, והאשימה אותו בכך שהוא משרת את הרשות הפלסטינית. זוהי האשמה מגוחכת על פניה, מפני שמאות תושבי מזרח ירושלים עובדים ברשות הפלסטינית. השלטון הישראלי עוצם עין, מפני שהוא מנסה להפוך את הרשות הפלסטינית למעין קבלנית-משנה שלו.


אז מדוע נאסר שבאנה? האם כדי לספק לו אליבי בעיני הפלסטינים ולהסיר ממנו חשד לקראת הופעתו כגיבור לוחם-בשחיתות? האם כדי לסחוט אותו? על כל פנים, הוא שוחרר בערבות (דבר לא-רגיל) והמשפט תלוי ועומד. עכשיו הוא הפך ל"ערבי הטוב", גיבור התקשורת הישראלית, שהיא חלק ממכונת-תעמולה משומנת היטב.


מכל הפרשה העכורה הזאת נשארה השאלה האחת: מה המטרה? הרי מי שהחליט להשחיר את פני אבו-מאזן יודע שזה מחזק את חמאס, שהציבור הפלסטיני עדיין רואה אותו כטהור משחיתות.


נתניהו מנחית מכה קטלנית על אבו-מאזן, שעימו הוא רוצה לנהל משא-ומתן, ומגיש מתנה יקרה לחמאס, שאינו רוצה לנהל משא-ומתן.


מוזר. ואולי לא?


*דרך אגב: אחדים מכם בוודאי יודעים שאני שייך לקבוצה שהגישה לבית-המשפט עתירה בעניין "אני ישראלי" – דרישה למחוק את הציון "לאום: יהודי" במרשם התושבים ולרשום במקומו "לאום: ישראלי".


הקבוצה – שבה חברים אנשים ונשים בעלי דעות שונות מאוד – תקיים דיון ציבורי בעניין ביום שלישי הקרוב, 16.2, בשעה 5 אחרי הצהריים, בבית הקיבוץ הארצי, רח’ ליאונרדו דה-וינצ’י 15, תל-אביב.


המעוניינים מוזמנים.

תגובות
נושאים: מאמרים

11 תגובות

 1. קורא אנגלי הגיב:

  "כתב לענייני ערבים"
  עצם טייטל שכזה מעיד על מנטליות טייטלית.

 2. קורא וותיק הגיב:

  אורי אבנרי במיטבו. אין ספק שהפרסומים בערוץ 10 הם מסריחים, אבל מוזר שדרוקר ושלח לא משכו מהם את ידם.

 3. דרור בל"ד הגיב:

  "חומר זה משרת, כמובן, את הכיבוש הישראלי. הוא מספק תחמושת לכל הרוצים להוכיח ש"אין לנו פרטנר לשלום". הוא מסייע למתנחלים ולשאר מחרחרי-המלחמה".
  במחי יד מבטל אבנרי את כל התחקיר, את עבודתו של צבי יחזקאלי – לו הוא קורא עיתונאי חצר, ואת השחיתות שמעולם לא היתה . הבריונים מטוניס? אבנרי מעולם, אבל מעולם, לא שמע על המושג הזה.

  אבו מאזן מחסל את ההתנגדות הפלסטינית, ושתק כשידידו הטוב, חובב המוסיקה הקלאסית, טבח בילדי עזה.Elections under siege – Azmi Bishara
  — קישור —
  גם אבנרי יודע כי את הנצחון של החמאס בעזה יש לזקוף אך ורק לייאוש מהשחיתות של הפת"ח.

  צבי יחזקאלי, בניגוד לשאר "כתבינו לענייני ערבים" הוא היחיד שמצליח לשמור על אובייקטיביות (הישג נדיר). הוא מצליח הרבה פעמים להבהיר את הלכי המחשבה הערביים, מה שהרבה אשכנזים נאורים לא רוצים ולא יכולים להבין. ומדוע קובע אבנרי כי חמאס אינו מעוניין לנהל מו"מ?

  הסיום מביך ביותר. כמו הציונים, המאשימים מדינות אחרות בפשעי מלחמה חמורים יותר, קובע אבנרי כי השחיתות ברשות היא כאין וכאפס לעומת השחיתות אצל הציונים.

  תמשיכו לחיות בזמני העבר ולדרוש שתי מדינות לני עמים, להעלות על נס את עראפת הגנב והבוגד בעמו ואת אבו מאזן המביא את העם הפלסטיני אל סף תהום.

 4. רונן הגיב:

  מה לא נכון שם?
  היו צילומים ודיבורים.
  את פאמי שאבנה הייתי ממנה למבקר המדינה בישראל.
  בישראל גם יש דמוקרטיה ולכן ערוץ 10 שידר את החומר.
  האם ערוץ ערבי היה משדר אותו??
  ןאם ממר"י מתרגמים דברים ומה שמתורגם נכון אז מה רע בזה?

 5. שטות. אין לאום "ישראלי" הגיב:

  האם ערבי פלסטיני המתגורר בישראל משתייך ללאום הישראלי? ואולי הוא לא רוצה? האם אדם יכול להשתייך לשני לאומים, גם ללאום הערבי וגם ללאום ה"ישראלי"?
  המילה ישראל, כרוכים בה רק יהודים, ולא יעזרו כל ההמצאות, ההתפתלויות והכזבים הבוטים שממציאים מר אבנרי וחבריו מגישי העתירה.

 6. אבנר לנגוט הגיב:

  ואו, איזה אפולוגטיקה ביזרית. אני כמעט לא מאמין שאת זה כתב אורי אבנרי,
  בו נראה מה היה פה- דבר ראשון התקפת אד הומינם על הכתב. זאת אומרת במקום להמתמודד עם האשמות להתמודד עם המאשים. זה די עלוב בהתחשב בכך שאת הפרשה הזאת העלו לכותרות אנשים כמו אבי יששכרוף מהארץ.
  אבל האד הומינם לא מפסיק- אחרי שתקפנו את הכתב הוא ממשיך ותוקף את החוקר,..כולל טענות שהוא נעצר והוחזק בכלא כדי לקבל אליבי. יששכרוב אגב מציג הצעה הפוכה- שהוא נעצר בתור טובה ישראלית לאבו מזן ושוחרר ברגע שהישראלים הבינו שהעניין עומד להתפוצץ והם לא רצו להיתקע באמצע.
  עכשיו מגיעים לאישומים עצמם. דבר ראשון אבנרי מנסה משום מה להפחית בחשיבותה של השחיתות רשות. הוא, בניגוד לכמעט כל פלסטינאי, יודע שמדובר בתופע מינורית ולא באמת חשובה, פתח הרבה יותר קטנה מהשחיתות בארץ. הוא גם יודע שאין שום מסמכים שתומכים את האשמות האלו, בניגוד נגיד אלו:
  — קישור —

 7. אלי הגיב:

  אני הפעם ממש לא מסכים עם אבנרי
  אכן יש שחיתות ברשות וערוץ 10 חשף אותה כי אף ערוץ ערבי לא הסכים לחשוף אותה.
  כסף רק זורם לרשות מתרומות ורובו לא מגיע לעם.
  נכון שיש כיבוש ומאבק בישראל אבל זה לא נותן גושפנקא לרשות להיות מושחתת.
  ולא כל ביקורת על הרשות היא גזענות ולאומנות יהודית.

 8. קנוניה הגיב:

  אבנרי מאשים את נתניהו והשב"כ בקנוניה פוליטית לטובת המדיניות של "אין עם מי לדבר"
  הגילויים אכן ישנים מה שמאושש את הטענה של אבנרי. אבל גם לאבנרי אג’נדה משלו המתבטאת ברשימה זו, לכן הוא מעדיף לטאטא את הגילויים מתחת לשטיח.
  אבנרי יודע שפתרון שתי המדינות (שבלעדיהם הוא לא קיים) יכול להתממש רק ע"י משטרו של אבו מאזן. משטר זה הוא ביטוי מובהק לפרקטיקות ניאו קולוניאליות. כדי שהכיבוש יוכל להמשך באמצעות קבלני משנה מעלים שלטון מקומי המבוסס על שוחד ושחיתות לצורך סחטנות בשעת הצורך כפי שאבנרי מציין במקרה זה. תהליך השלום מבחינת ישראל מבוסס על הסדר כזה שמבחינתה זה המכסימום שהיא מוכנה "לוותר" בתמורה לסיום הסכסוך.
  העניין הוא שאצל הפלסטינים הסידור הזה לא כ"כ עובד כי רוב הפלסטינים כבר מנוסים בהונאות למיניהם והציבו אופוזיציה חזקה דיה בדי לסכל את המזימה.
  מה לעשות אבל מצב זה גם משמיט את הקרקע מתחת לפתרון שתי המדינות ולכן מוכן אבנרי לעמוד על רגליו האחוריות.

 9. לאדון "שטות וגו’". הגיב:

  אם יש מדינה הנקראת ישראל,חיב להיות לאום (סך כל אזרחי המדינה,על מוסדותיהם ותרבותם ישראלי, ואם יש למאן-דהו תעודת זהות ישראלית, הוא חיב להיות בן הלאום הישראלי.
  יהדות הינה דת,תמיד הייתה כזו וכך גם תשאר (והיא חלק מהמורשת התרבותית הלאומית הישראלית,לא כולם בישראל יהודים ובטח שלא כולם יהודים דתיים).
  וא-פרופו ציונות,גם זו אינה חיבת להיות יהודית בלבד.הזיקה לארץ ציון (הציונות) יכולה להיות נחלתם של בני דתות אחרות וגם של סתם חילונים (קומוניסטים למשל).
  הגיע הזמן לדייק!!

 10. סוכן ביטוח הגיב:

  "לא הייתי קונה ממנו מכונית משומשת"
  אמירה קצת אירונית בהשחשב בעובדה שכל המכוניות ברשות הפלסטינית הם מכוניות גנובות…

 11. אורי הגיב:

  אני מזדעזע מהאנגלו סקסוני החצוף הזה המטיף לנו מוסר, אתם מקארתיסטים שמפרסמים רק תגובות מהקליקה שלכם כמו מועדון בזוי, על זה אני סולד מכם יותר. ברור לי שלא תפרסמו את התגובה הזו.
  אני לא מתנצל עשינו דברים לא מקובלים וזה לא מעניין אותי, המצב לא נורמטיבי, אנחנו חיים בשכונה עוינת ששוכנת בעידן החושך שלה, אתם יכולים להפיל את הכל על הגב של האתנוס היהודי ועל היהודים שנשארה בהם טיפת כבוד עצמי, למיסטר האנגלי, בניגוד לאבותיך החמדנים והגזענים שמצצו יותר ממחצית ההון של העולם ועכשיו חכמים בדיעבד, אבותינו חיו ככלבים בכל מקום בעולם, החיילים הבריטים שבעטו בסבא שלי בראש בקריאות "ניגר" במקום מושבו באחת ממדינות ערב , לא נשכחו לעולם ע"י סבי.

  אני אעשה איתך הסכם כבוד הדדי, אתה תפנה את בריטניה או גרמניה לעם היהודי מכיוון שלעמים שלכם אין זכות מוסרית לקיום עצמי, תתפזרו בין האומות האירופאיות, ממילא כל האיחוד האירופאי הוא העתק מחודש של הרייך הישן, בשבילכם אמריקה היא העולם החדש, תהגרו לשם. בשביל עמי המזרח אתם העולם החדש, האזור הזה בכלל והעם היהודי בפרט גדוש בהיסטוריה עמוקה כל כך, אני מוכן למסור את האדמה הזו לסמי-ערבים שרובם הגיע מטורקיה וסוריה והקווקז בזמן הכיבוש העותומאני, בנקל, אם תפורר את הלאומיות שלך ואני אזכה לראות במפלתה ואזכה לדרוך על הדגל שלך או על הדגל הגרמני.
  תנאי אחר שכל אלא שהשבטים הבדואים נלחמו במשך מאות שנים, למרות שאלה נדדו הם עתיקים, לא האיסלאם האתנוס הבדואי הערבי האמיתי ואני מדגיש פולשים צפון ישמעאלים כמו הטורקים אפילו במהלך של 250 שנה יגורשו מהאזור, לפי שמות המשפחה שלהם, כולל מגרבים כמו אלה מתוניס, מצרים סורים וקווקזים אני מוכן לעזוב אחרי שאלה יגורשו כליל, אתם תראו מה יהיה המספר האמיתי של הערבים האמיתיים פה, א פ ס י ועלוב, אולי רק קומץ תומכי חמאס ישארו פה ושבטים בדואים, זה כל כך פתאטי.
  מכיוון שאני גמיש, אני מוכן ללכת עם רעיון אחר, נהגר כולנו לאירופה או לארה"ב לאחר שכל מדינות האיסלאם יבטלו את ההכרה שלהם כמדינות מוסלמיות, עוד רעיון לחלופין יכריזו על העיר מדינה כעיר בין ערבית-עברית ובתמורה נכיר בירושלים כעיר יהודית ומוסלמית יחדיו, לא רק ערבית וזה גם יותר מידי ממה שהם יתנו אי פעם וניתן את זכות השיבה ואת כל השטחים היהודים לשעבר בארצות ערב לקנטונים יהודיים שיהיו ישויות עצמאיות שקשורות למדינה הדו לאומית.
  העם היהודי לא מוכן להיות מושפל ע"י שום אומה אחרת, אתם רוצים שלום הדדי, אתם נגד גזענות, אני מוכן לחתום על כך, כל סלקציה במועדון תכניס את בעליה למאסר עולם, תצרפו פעילויות כנגד כל המיעוטים, זרים, גאים וכדומה, רק שיהיה דין צדק לפי השיטה הפשיסטית שלכם, מכיוון שהיא לא לוקחת ברוב טמטומה את המרכיב האנושי, אולי בעידן יותר מודרני הדברים יתקדמו אחרי היעלמות המדינות והדתות לא כיום, האי סובלנות שלכם תעלו לנו ביוקר ואתם עם כל הבולשיט שלכם פחדנים ולא מוכנים לשלם בדם על הדעות שלכם, צבועים מערביים טיפוסיים, אתם עוד תטבלו את הרומנטיקה שלכם בצבע אדום אמיתי ותהרסו את כל האזור, מטומטמים, מדינת על אזרחיה לעולם לא תקום, העם היהודי יחריב את עצמו ואת כל האזור רק בגללכם ורק לא לתת את האפשרות לשום אומה או תרבות לדרוך עלינו שוב.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים