הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-14 בפברואר, 2010 אין תגובות

במגילת העצמאות הישראלית כתוב: "מדינת ישראל […] תשקוד על פיתוח הארץ לטובת כל תושביה, תקיים שיווין זכויות חברתי ומדיני גמור לכול אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין […]" כמובן, מילים לחוד ומציאות לחוד. דברים אחרים, לגמרי, נעשים במזרח ירושלים בשבועות האחרונים.


ההשתלטות היהודית בשכונת שייחי ג’ראח [נחלת שמעון הצדיק] ו"חרת’ אל ימן" [בית יהונתן], מגלה את הפרצוף האמיתי של מדינת ישראל, על פני השטח.


משתלטת יהודיה אמרה בריאיון לכלי התקשורת: "האמת? כואב לי גם עליהם [הערבים]. לא ייתכן שהמקום נראה כפי שהוא נראה, צריך להסדיר ולסדר אותו". איזה חידוש. מצב הערבים במזרח ירושלים בכי רע, גרוע וירוד. ובנוסף, רשיות המדינה מתנהגות באפליה וחוסר שוויון מובהק. על זה, יש אנשים שחוגגים את איחוד ירושלים, כבר ארבעים שנה – על מה ולמה ?!.

וכך, מן הרגע שהתחילה השתלטות היהודים במזרח ירושלים סודרו כבישים, נוספו אורות תאורה ברחובות והוקם מערך מסודר של פינוי זבל. בקיצור תנאי החיים של הערבים השתפרו. וברצינות מלאה ובלי היסוס, המשתלטת היהודיה הוסיפה ואמרה: "גם הערבים נהנים" – איזה אבסורד.


ולא רק זאת, מדינת ישראל מוסיפה חטא על פשע, ומממנת לחבורת הטיפשים האלה, תקציב אבטחה. שכולנו משלמים עליו מהכיס הפרטי שלנו.


לצערי, בתקופות האחרונות רוחות של התקוממות פלסטינית מרחפות באוויר. אז אל תשכחו – המתנחלים במזרח ירושלים הם המחבלים הראשונים.

תגובות
נושאים: מאמרים

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים