הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-14 במרץ, 2010 תגובה 1

במסגרת העיסוק בבניה ברמת שלמה, ג’ו ביידן וכל הסיפור, קראתי שביביהו אמר שתמיד הכרזנו על כך שי-ם תהיה שלנו. זה שימח אותי, כי זה אומר שהוא לחוץ. רק במצבים כאלה הוא משקר באופן שיזכרו לו את זה אחר-כך. אז החלטתי רגע לבדוק איפה במזרח י-ם זה רמת שלמה. פתחתי את emap, ואני זוכר שחשבתי: זה אתר שאפשר לסמוך עליו. מצאתי את ה"שכונה", "רמת שלמה", בתוך העיר "ירושלים". זה היה מהיר. שמחתי. התחלתי לגלל אחורנית, לקבל פרספקטיבה, ואני לא מוצא את הקו הירוק.
 
המשכתי לגלול, אולי זה קילומטרים בתוך השטחים. אין קו ירוק. הזזתי אל המפה למטה קצת ופתאום הוא מופיע! הקו הירוק שלנו. הבסיס לכל התעסקות ולכל עניין במדינה הזו. הזזתי את המפה למעלה, והנה הוא שוב, מפריד את הישוב הר אדר לישראל ופלסטין. בירושלים אין קו ירוק. emap הסירו אותו.


גללתי אחורנית, לראות את המפה כולה. הגדה הפלסטינית נראית כמו כתמים חומים גדולים, וישראל כמו כתמים וורוּדים קטנים.


הקו הירוק פתוח, באזור ירושלים.


ראיתי שם שתי מדינות, חומה וורודה, עם משפך באזור ירושלים, לתוך פלסטין.

תגובות
נושאים: מאמרים

תגובה אחת

  1. אמיר ש הגיב:

    הקו הירוק הוא הגבול ההיסטורי בינינו לבין ירדן. כידוע לך ירדן ניתקה את קשריה עם הגדה המערבית. על כן הקוו הירוק לא קיים יותר.
    בכל מקרה לפי הקו הירוק הר הצופים היה מובלעת ישראלית בתוך השטח הירדני . הדבר גרם לקשים לא מעטים . בכל הסדר שהוא לא נראה לי שאתה בעד לתת את הר הצופים לפלסטינים ועל כן חייב להיות שם רצף טריטוריאלי ישראלי.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים