הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-25 באפריל, 2010 6 תגובות

עוד לא תמו אירועי יום העצבנות וכבר נכתב לו עוד מערכון במחזה שכולנו לוקחים בו חלק. המערכון מוקדש לח"כ יעקב כץ כצל’ה, שמנהל מסע לטיהור הכנסת והחברה הישראלית מהומואים.


בר- נוער: באמצע הבמה ערימה של גופות נערים מתחת לשלט: "בר-נוער. הערב- יש ערימה של חבר’ה על הדשא". מצד אחד של הערימה עומד הרוצח, מצדה השני עומד נער שנפגע בהתקפה.


הרוצח: (לבוש שחורים ועטוי מסכה שחורה לפניו. מדבר בהגיון ובשקט): "הומופוביה"- למי שלא מתמצא- זו ההגדרה הפסאודו-מדעית שההומואים המציאו כדי "לזרוק לפרצוף" של כל מי שמתנגד לדרכם, כאילו שבזה נגמר הוויכוח. זה פשוט גימיק קליט… במקום להתווכח לגופו של עניין הרבה יותר פשוט לומר: "אתה הומופוב". מדובר באותם אנשים שחושבים שהסטיה שלהם זה דבר נפלא ומבורך והם רוצים לדחוף נוער מבולבל ואנשים שלא בטוחים בזהות המינית שלהם לסגנון החיים החולני הזה שנוגד את כל חוקי החברה, הטבע, והביולוגיה האנושית. יתרה מכך, הם רוצים לשטוף את מוחם של כל ילדינו ולעוות את תפיסת המציאות שלהם כדי שיחשבו שהומוסקסואליות זה דבר טבעי ונורמלי. מדובר באנשים שפשוט מזהמים את החברה עם הרעיונות המעוותים שלהם.

הם תומכים בתפיסה שאומרת שאם יש לך דחף מסוים, אז אתה צריך לאמץ אותו, אפילו אם הוא נוגד את כל חוקי הטבע והחברה – ואתה גם צריך להיות גאה בסטיה שלך.


כוח רצון, שיקול דעת, מחשבה רציונלית והדחקת הדחף – המושגים הללו הם זרים לאספסוף ההומוסקסואלי אשר "גאה" בסטיתו. בגלל שהם לא רוצים להשתנות (להזכירכם מדובר במיעוט) אז כולנו צריכים לשנות את התפיסה שלנו לגבי מהו נורמלי ומה לא, רק כדי שהם ירגישו טוב יותר עם הבחירות שלהם בחיים.


תשנאו את מה שאני אומר, אבל תדעו שהדעה שלי מייצגת 99 אחוז מהעם ומן המין האנושי בכלל. אתם בחיים לא תשיגו את המטרה שלכם, כי אף פעם לא תגרמו לאף אחד לחשוב באמת שמדובר בדבר טבעי. כל אחד יודע את זה ברמה האינסטינקטיבית, וזה משהו שאף פעם לא תוכלו לשנות. "הומופוביה" זה דבר שכולנו נולדים איתו, וכולנו נמות איתו, מכיוון שהומוסקסואליות זה משהו שנוגד את הטבע האנושי – ושום קומץ סוטים אינטרסנטי לא יוכל לשנות את זה. אני הומופוב גאה!


שחר ירדן – (נער שנפצע בהתקפה בבר- נוער. שר בשקט) המון אנשים דומים לי/ רק אני לעצמי לא דומה/ שותה עם עצמי כל לילה/ שותה ונשאר צמא…  הייתי בהכרה לכל אורך המקרה. קצת פחדתי כל עוד הרוצח היה בחדר. אמרתי למדריך שהסתתר איתי מתחת לשולחן שאני לא רוצה למות. הוא ענה שאני לא אמות. אחרי זה היה שקט. עד שבאה המשטרה. ראיתי שיורד לי דם מהחזה, אבל הברך כאבה יותר. היה מלא דם על הרצפה, ושקט, דממה. שבוע מאז פיגוע הירי ואני עדיין מתקשה לעכל. השבוע איבדנו שני אנשים יקרים וטובים. בשבוע האחרון כל הזמן חוזרות אלי תמונות מהמקרה, בייחוד הרוצח שעומד בשחור עם האקדח ויורה. הפחד מלווה אותי בלילות, בעיקר כשאני חושב על כך שהרוצח עדיין חופשי. (מסתכל בחשש אל הקהל) אולי הוא יושב כאן עכשיו ביניכם הערב וצופה בי מן הקהל.


עד לא מזמן יחסי מין בין הומוסקסואלים היה עבירה פלילית. הבושה, ההסתרה והדיכאון היו מנת חלקם של לא מעטים. אבל גם היום, מתברר, לא קלה דרכנו. אלימות קשה יותר ופחות, ועכשיו גם רצח, הפכו לחלק בלתי נפרד מחוויית הקיום ההומולסבי. 46 אחוז מן הציבור בישראל סבורים שהומוסקסואליות היא סטיה; טוקבקים הומופוביים מסמרי שיער ממלאים את תחתיות הידיעות שעוסקות ברצח בבית האגודה; וקריאות הסתה פרועות מופצות ברשתות חברתיות, כמו קבוצת שנאת ההומואים שהוקמה בפייסבוק וקראה "להרוג כל הומו שרואים".


הפחד לא יתגבר על החופש, אף משוגע או פסיכופט לא יחזיר אותי לארון. אני רוצה לקרוא לכל נער ונערה כמוני לא להתפשר על האמת הפנימית, צאו מהארון! זה הדבר הנכון לעשות. אל תתכחשו למי שאתם. גם אם זה נראה קשה, תעמדו מול המראה ותגידו בכנות ‘אני הומו וטוב לי עם זה’, אין לכם במה להתבייש, לא חטאתם ולא פשעתם. הגיע הזמן שבבתי הספר ילמדו שהומו זה לא קללה ולא כינוי גנאי, אז אולי נדע שהארץ הזאת באמת שייכת לכולם.


מנחה- (פונה אל הקהל) אז מה אתם אומרים? אתם לא אומרים? אה כן, אתם מעדיפים להיות בשקט, לא לעשות רעש, שלא ירגישו שגם אתם קיימים. אבל עמוק עמוק בפנים גם אתם יודעים שאם תהיו מספיק זמן בשקט, ותשלבו את השקט הזה שלכם עם המון סבלנות, כזו שלוקחת כבר הכל בחשבון, יום אחד הם יגיעו גם אליכם…

תגובות
נושאים: מאמרים

6 תגובות

 1. ק.א. הגיב:

  סיום אלטרנטיבי?

  אז מה אתם אומרים? אתם לא אומרים?
  אה כן, אתם מעדיפים להיות בשקט,

  בשקט לבהות. לבהות בגופות. לבהות ולבהות.
  כדי לבהות. בהייה לדורות. לא בכדי לסטות.

  אלא רק כדי לקחת פסק זמן.

  להרגע קצת מהחיים הלחוצים. מימי הזכרון.
  וקצת לבהות בשקט בערימה של גופות.

 2. עודד קדם הגיב:

  ובנימת-תכל’ס – היידה לחיזוק הייצוג הלהט"בי בחד"ש!!

 3. מה שמוכיח הגיב:

  יש את כצה’לה ויש את בן ארי וזה מוכיח שהציונות = גזענות הומופוביה ובלעדיה היה העולם מקום טוב ומאושר. אגב אדון יקר כדאי שתלמד עברית. סטיה בעברית משמעותה פניה מהמוסכם והמקובל. מכיוון שאני מניח שתודה שיחסי מין הומוסקסואלים אינם המקובל אלא משום מה יחסי מין הטרוסקסואלים הם המקובל הרי שבהגדרה מילונית הומוסקסואליות היא סטיה. הבעיה היא שגם אתה מניח שבמילה סטיה יש משהו רע או משהו שצריך לתקן. אם תבין שמשהו יכול להיות סטיה ועדין לגיטימי לא תצא מדעתך כשיגדירו הומוסקסואליות כסטיה. ועוד תקון קטן- הומוסקסואליות אינה עבירה בישראל משנות השבעים ולא העמידו עליה לדין כבר משנות השישים. אבל אם אומרים שהיא היתה עבירה בישראל עד לא מזמן זה מראה שישראל היא מדינה מפגרת. לעומת זאת אצל הפלשתינים הקדושים והצדיקים אהובי האתר זו כנראה לא עבירה אבל הורגים עליה בלי משפט. עוד הוכחה שישראל מדינה מפגרת.

 4. ניצן אביב הגיב:

  די ומספיק עם ההומופוביה הנתעבת, המחליאה והנאלחת של יעקב כ"ץ ודומיו, הלאומנים הימנים הקיצוניים, הגזענים הדתיים-חרדים הנפשעים והפאשיסטים המתועבים!!!!!!!!!!

  הפשיזם היהודי-הישראלי הדתי-חרדי הנתעב – לא יעבור!!!!!!!

 5. עודד ל"מה שמוכיח" הגיב:

  לא הוכחת שום-דבר, אלא פשוט קשקשת בקומקום.

  סטייה מינית היא צירוף, המוטה לכיוון יחס שלילי ברור לפעולה/נטייה/תשוקה, אותה הוא בא לתאר.

  וההומוסקסואליות היתה בחזקת עבירה עד ל-1988, אז – ממש ערב הבחירות לכנסת באותה שנה – הוביל ח"כ דדי צוקר, לצד חבריו מר"צ, לביטול האיסור בחוק, על "משכב-זכר".
  עד אז, פתחו תיקים במשטרה.

 6. אבירם למגיב מה שמוכיח הגיב:

  "הציונות = גזענות הומופוביה ובלעדיה היה העולם מקום טוב ומאושר" ??

  אם אתה לא רוצה שיתייחסו אל הלהט"בים באלימות בהמית – אנא אל תתייחס באותה צורה לציונים. נאה דורש – נאה מקיים.
  אני ציוני ואין לי דבר וחצי דבר כנגד הומואים ו/או לסביות ואני גם לא גזען.
  אז בבקשה – תרגיע.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים