הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבותהתמונות הספורות שהתקבלו מספינות הסיוע ההומניטרי לעזה הנצורה, בעת שהותקפו על ידי "טובי אנשינו" ו"מיטב לוחמינו", מדברות בעד עצמן: בחסות החשכה והמיסוך המודיעיני, הסתערו חיילים, ממוגנים מכף רגל עד ראש וברובים שלופים, על פעילי ופעילות השלום שהיו על הספינות. מה שכונה בפי הצבא כ"עימות" (בין צבא ערוך ומצוייד היטב ובין פעילי ופעילות שלום בלתי חמושים), הסתיים בהרג 15 פעילים ובפציעתם של עשרות בני אדם, ביניהם שבעה חיילים. כך הסתיים מבצע ה"יירוט" הברברי האחרון של הצבא "החכם" והחזק ביותר במזרח התיכון.


כעס ובושה, כאב, חרון ותחושת חרפה מלווים אותנו מאז שעות הבוקר. 


אנחנו מאשימים את מדינתנו, ישראל, שהטילה על מארגני משט הסיוע את האחריות ביצירת פרובוקציה פוליטית ובתמיכה בארגוני טרור, בביצוע פעילות טרור נגד אזרחים חפים מפשע.


אנחנו מאשימים אותה בהכרזת מלחמה חסרת מעצורים על פעילי שלום וזכויות אדם, נגד כל מי שחרדים לגורלם של תושבי רצועת עזה  הנצורים זה למעלה מארבע שנים ונגד כל המוחים על המשך שליטתה המוחלטת של ישראל במרקם החיים של תושבי הרצועה. 

 הטבח שנעשה בפעילי השלום מחייה את הזעם שעורר בנו מבצע "עופרת יצוקה" בסוף 2008 ותחילת 2009. כאז כן עתה, אנחנו סבורים שהצבא ביצע כלשונה את מדיניות ישראל להשתקת כל מחאה או ביטוי של התנגדות, ובכלל זה התנגדות בלתי אלימה נגד הכיבוש. אנחנו סבורים כי הטבח שנעשה בפעילי ופעילות השלום במשט הסיוע הוא פן נוסף של מגמת הפשיזציה המתעצמת בישראל מאז כינונה של ממשלת נתניהו. מדיניות זו, לא זו בלבד שהיא מסכנת את פעילות השלום ואת המיעוט הערבי-פלסטיני בישראל, אלא שהיא מובילה אותנו לבידוד בינלאומי בשל פשעי מלחמה ובשל התעלמות המדינה מן הנורמות המקובלות בקהילה הבינלאומית, שישראל מתיימרת להשתייך אליה, בתחום ההגנה על זכויות אדם. זהו מסר של מלחמה נגד אזרחים, מסר של דיכוי החברה האזרחית שכולנו חייבים להתקומם נגדו.


אנחנו נצטרף לכל תביעה להקמת ועדת חקירה בינלאומית בקשר למתקפה הנפשעת של הצבא על משט הסיוע. אנחנו תובעים את הסרת המצור מעל רצועת עזה ואת שחרורה המוחלט משליטתה של ישראל בגבולותיה ובכל מרקם חייה.


בסוף השבוע תתקיימנה שלוש הפגנות גדולות: בשייח’ ג’ראח נגד ההתנחלות במזרח ירושלים, נשים בשחור יפגינו בכיכר צרפת (הגר) בירושלים נגד הכיבוש וחד"ש – מק"י ומרצ, שלום עכשיו ותנועות נוספות יפגינו במרכז תל-אביב במחאה על 43 שנה לכיבוש.


אנחנו קוראים לכם, ידידי וידידות "הגדה השמאלית", להפגין יחד איתנו בסלידה ממדיניות הממשלה הימנית ובדרישה לשים קץ לכיבוש, למפעל ההתנחלות ולמצור על רצועת עזה.

תגובות
נושאים: מאמרים

26 תגובות

 1. לשים קץ לאנומליה הגיב:

  ממשלת ישראל תטיב לעשות לעשות אם תשלים סוף סוף את ההתנתקות מעזה.
  על הממשלה להודיע על הסרת המצור הימי והאוירי מרצועת עזה תוך הדגשה שכל עוד מהווה רצועת עזה ישות עויינת יהיו מעברי הגבול היבשתיים בין ישראל לעזה סגורים.

  על מחוות שלום נענה בצעדים הולמים מצדנו מנגד ירי קסאמים או חדירות יענו באמצעים צבאיים.

 2. בטטה הגיב:

  מאחר ובתוך עמי אני חי ,לצערי העם ברובו הגדול והמוחלט חושב שהטעות הייתה שלא חוסלו כל משתתפי המשט ובכלל שכל הגויים יכולים ללכת ול—-ן .כלומר העם יותר קיצוני אפילו מהפוליטיקאים.

  עד היום התנגדתי לרעיון החרם כעת אני בדעה שרק חרם עולמי אולי ישכנע את הדבילים לחשוב אחרת

 3. בטטה הגיב:

  למה נותנים כאן במה למגיבים מהימין ? כל התשקורת בארץ עומדת לרשותם וכמובן שלל אתרי הימין כמו רוטר,תפוז,hnn ועוד. לא צריכים לסבול את הרעל שלהם גם כאן.(באתרי הימין וגם ב ynet nrg מגיבי השמאל נחסמים).

 4. נכתב בדם ובדמעות הגיב:

  ממה בחרנו להתעלם היום?

  השאלה הנוראה הזאת מנקרת בי ולא נותנת לי מנוח. במה שונים האירועים בלבנון השנה מאירועי [הטבח בכפר] לידיצ’ה ב-1942?

  לא. הישראלים אינם נאצים, והפלסטינים אינם קורבנות טבח מתועש. זה ברור. אבל ישראל מונעת זכויות אדם מילידי הארץ הפלסטינים, ומאוכלוסיות של ארצות שכנות – הזכויות האלה הרי הוכרו כחלק חשוב מחוקי העולם כתוצאה מהשואה ותאי הגזים באושוויץ.

  הדבר היחיד שישראלים עושים כדי "ליצור שלום" זה להפציץ ולדכא. כשזה לא עוזר, הם מפציצים ומדכאים עוד יותר, "ללמד אותם שיעור שלא ישכחו במהרה". אך היום, לאחר כמעט שישה עשורים של נסיון ישראלי בהכנעה אלימה של פלסטינים, הפצצות קרבות למרכזי האוכלוסיה בישראל. ישראל תצליח בוודאי לכפות על הפלסטינים והלבנונים לכרוע על ברכיהם, אך כמה זמן ייקח עד שהמתאבד הבא יתפוצץ, עד התקפת הטילים הבאה, עד האבן הבאה?
  [זה היה קטע נוסף ממאמרו של ד"ר הנרי אשר]

 5. ק.א. הגיב:

  זו אינה "תקלה" אלא רצח מתוכנן היטב.
  פשע נתעב מחוץ למים הטריטוריאלים. חיסול מבחיל.

  המדינה הצוררת חטפה סעיף ומשתוללת ללא הבחנה.
  בינתיים אין לעולם תשובה.

  גמגומו של העולם הוא מצב מביש יותר מהפסיכוזה הישראלית.

 6. ק.א. הגיב:

  עם ישראל מתאסף ב YNET לנשק את ידי טובחיו כמו עדר של בורים ועמי ארצות המתקהלים לנשק את ידי הבבא שלהם ולקבל ברכה.

  הצטרפו לאורגיית הדם המדהימה.
  בואו לגעת בחייל ומובטחת לכם אריכות ימים.
  — קישור —

 7. שחר.ב הגיב:

  אני תומך במשט ובהסרת המצור ומצר על הנפגעים , זה הזכיר לי את פעילויות תעאיו"ש שהם דבר מבורך ורצוי.

  אבל דבר שחורה לי הוא סוג של צביעות מצד חלק מהמשתתפים כדוגמת ח"כ זועבי שתוקפת ללא הרף את מדיניות הממשלה והצבא אבל נהנית ממנעמי זכויותה כח"כ (אין לה בעיה לקבל משכורת והטבות מאותה מערכת שהיא יוצאת כנגדה כמדכאת ורוצחת את הפלסטינאים).

  במקום להציע שינוי ודרך חדשה , קו המחשבה שלה לא שונה משל אנשי ימין או לאומנים יהודים.

  היא בעד מדינה פלסטינית בשטחים לצד מדינת כל אזרחיה בגבולות 48.
  היא בעד ביטול את חוק השבות ולהחיל את זכות השיבה ב2 המדינות.

  על דב חנין וחד"ש היא אומרת..

  הבחירות לרשויות המקומיות הוכיחו שאי-אפשר לתת אמון בחד"ש", חורצת זועבי, "משום שהמועמד לעיריית תל אביב דב חנין (מקום 2 ברשימת חד"ש לכנסת) רץ ברשימה עם איש ליכוד. תמכו בו גם אנשי צבא, שאני בטוחה שגם תמכו בלחימה בעזה.
  זה מוכיח שחד"ש היא לא מפלגה דמוקרטית שוויונית". בסרט תעמולה מוצלח למדי שהפיצה בל"ד באינטרנט מוצגת חד"ש כמפלגה טרנדית, תל-אביבית ומאוד ישראלית, "מאמינה בדיאלוג בין קבוצות שונות בחברה הישראלית" והחמור מכל, נאמנה מאוד למדינת ישראל.

  "חד"ש היא בעיני מרצ", מסבירה זועבי, "זה לא שהיא האויבת שלנו, ברור שליברמן ומפלגות ציוניות אחרות הרבה יותר גרועות, אבל חד"ש מעוותת את מושג הסולידריות של היהודים למאבק הפלסטיני כי היא מחפשת נקודת אמצע ושיתוף פעולה ודו-קיום – ואנחנו מתנגדים לכך בתכלית".

  במקום אחד אחרייך ברשימה נמצא עבאס זכור, שערק אליכם מרע"מ-תע"ל והתבטא בעבר נגד הומואים ולסביות וגם נגד החוק האוסר לשאת יותר מאשה אחת. מה עמדתך בעניין?

  "העמדה שלי וגם של המפלגה היא בעד שוויון זכויות מלא לכולם, כולל לסביות והומוסקסואלים.
  אבל בבתשדיר של בל"ד באינטרנט מואשמת חד"ש בכך שהיא מנהלת דיאלוג עם כל שכבות החברה הישראלית, כולל, שומו שמים, הומוסקסואלים ולסביות. זהו כמובן טריק פוליטי שמטרתו למנף את השמרנות בחברה הפלסטינית והערבית כלפי הומואים ולסביות לטובת הצבעה לבל"ד, שבניגוד לחד"ש תיתפס כמפלגה בעלת גאווה ערבית "אותנטית".

  — קישור —

  מוצאה של חמולת זועבי מאזור אירביד בעבר הירדן,
  היא הוזמנה ב- 1873 ע"י השלטון העות’מני להתיישב ברמת-יששכר. הם התיישבו בכפרים באזור גבעת המורה ונהנו ממעמד יוקרתי בתקופה העות’מאנית.

  במה היא שונה מחובבי ציון ואנשי הבילויים שכנגדם היא יוצאת ותובעת זכות ראשונים על האדמה ?

 8. עוד על ד"ר הנרי שעצור בכלא ב"ש הגיב:

  הנרי הוא בן-אדם עיקבי. ידיד לבני אדם. אחד שלא מפלה בן דם לדם, או צבע עור או דת. זה מה שהביא את הנרי לקחת חלק במשט לעזה. כך הוא כתב אז, כאן, באתר "הגדה השמאלית": "מה מבדיל בין הסבל שסבלה משפחתי וקרובי לבין סבלם של תושבי עזה ולבנון? האם יש רמה (נמוכה) של סבל שבה אנו יכולים לצפות מבלי להזדקק ל"אמפתיה של חיות" – סבל שאינו דורש מאיתנו מעורבות? והיכן עובר או נמתח קו הגבול?
  האם ניתן להשוות בין בני אדם? האם אין הערבים, המוסלמים ובמיוחד הפלסטינים "טרוריסטים"? האם צריך ליישם חוקים רגילים, זכויות אדם ועקרונות משפטיים והומניטריים כך שתהיה גם להם נגיעה לכאלה? או שהמושגים וההבנות הללו דומות לסטראוטיפים שכבלו לפני 65 שנה את ה"אמפתיה הבסיסית"? האם לא השתמשו באותן התוויות והתגים ("זהירות טרוריסטים") כנגד תנועות שעוררו התנגדות ודחייה במהלך ההיסטוריה? לתנועות ההתנגדות בפולין, צ’כוסלובקיה, דנמרק, נורבגיה, הולנד, צרפת, לתנועת ההתנגדות לאפרטהייד, לנלסון מנדלה, ולאף.אן.אל של וייטנאם או לאף.אל.אן. של אלג’יריה?
  מה היא תגובה נאותה לחטיפת חייל אויב? כמה חיים הרוסים? ומה היא תגובה מידתית להתקפת קטיושה? האם לפלסטינים יש את אותה הזכות להגיב על הפצצה ישראלית או ירי טילים מחסלים, ועל חיסולים ממוקדים?
  האם לפלסטינים וללבנונים אחריות קולקטיבית על חטיפת חיילים? על ירי קסאמים ומתאבדים מתפוצצים? האם לישראלים אחריות קולקטיבית על ירי בשיירות פליטים בלבנון, על הרעבת אוכלוסיית עזה? על בניית חומת ההפרדה?"

 9. עיניים לראותEYES2C הגיב:

  הזהרנו, כתבנו, מחינו, זעקנו – הם לא שמעו. אמרנו שפגיעה במשט תזיק לישראל – הם לא פירסמו. ועכשיו ynet מפרסם ""באדיבות דו"צ"" צילום מסופח לכתבת הסתה בכותרת "דם בלב ים", ומלין על אלו שניסו להגן על המשט ההומניטרי מול חיילי שייטת 13 האלימים, כאילו הם — לדעת העתונות הצהובה — שתקפו את הצבא הכי מוסרי בעולם — וזאת במרחק של 130 ק"מ מישראל!
  — קישור —
  לצילום יש כותרת ובה ניכתב: "הנשק שנמצא על ה"מרמרה". אבל אין בצילום שום כלי נשק חם, כפי שדו"צ וכתבלביו טענו. ומה יש? כלי עבודה, מפתחות, פטיש אחד, מיספר כפיות, כמה מקלות, כמה סכיני מטבח. תקליטורים. זהו. אז רב תודות לצלמי דו"צ על קצת האמת בצילום. אפילו לחוטפי האניות בסומליה יש יותר נשק… אך למרות כל הנסיונות לגולל את האשמה על הקורבנות – זה לא עובד על אף אחד בעולם – שלא עובד בשכר עבור ליברמן, ברק או נהנתניהו.

 10. מה קרה לראובן פדהצור? הגיב:

  האם זה סתם טעות של הבחור הזעצער, או שגם ידידינו הטייס נתפס להאשמות שווא נגד קורבנות הקטל הצוהל של אנשי השייטת ששולשלו ממסוקים?
  ראובן מגנה את "הכשל" כמעט מכל זווית אפשרית… אבל שואל, וכאילו מאשים את המודיעין הלקוי: "למה לא התגלתה העובדה שנאספו על הסיפון סכינים גרזינים ונשק קר אחר?"
  — קישור —
  אמליץ לראובן שיבחן את הצילום שפורסם "באדיבות דובר צהל" – אין בו ולא גרזו אחד! הצילום גם לא מוכיח שסכיני המטבח נאספו מהסיפון. וגם אם הם היו "על הסיפון" הרי זה מוכיח שברגע ההתקפה, 128 ק"מ מהמים הטריטוריאלים של ישראל, ועוד יותר מעזה, לא התכוננו אנשי משט השלום לתקיפה כמו זאת שהיתה והם לקחו מכל הבא ליד כדי להתגונן נגד המתקפה המתוכננת שודאי קיבלה "אור ירוק" גם מברק חוסיין אובמה שעכשיו "מביע צער על הקורבנות".

 11. ד"ר הנרי אשר בין העצורים הגיב:

  ד"ר אשר עצור ככל הידוע בבאר שבע עם אנשי המשט ההומניטרי לעזה. ד"ר אשר הוא רופא ילדים משבדיה, ובן להורים שעברו את אושוויץ. הוא ניהל שנים רבות את Nordic School of Public Health בשבדיה. לפני כשלוש שנים פירסם מאמר באתר הגדה בכותרת "על רדיפה וחמלה".
  — קישור —
  אז כתב: "כשאני באושוויץ נופלות הפצצות על עזה. הרבה קראתי ושמעתי, אך מזעזע לראות את אושוויץ בעיניך. כאילו שהעיניים מקנות הבנה אחרת, חדשה, נוסף לזאת שהמוח כבר מכיר. לא הרשע מחריד, מבעית יותר ההיקף והארגון… שם, בגשם הרוגע בבירקנאו, היכתה בי המחשבה: כמה קל היו הורי יכולים לסיים את חייהם כאן, הרבה לפני שהכירו, התאהבו ועשו ילדים. איך זה שכה מעטים הגיבו? ומה עשו הנאצים כדי לנטרל את הבעיה שחנה ארנדט הגדירה כ"רגש החמלה כלפי בעל חי שמתעורר אצל כל אדם נורמלי למראה סבל פיזי? – אחת השיטות היתה ליצור לאויב תדמית של "לא אדם", יצור חייתי, פרימיטיב, השונה ביסודו ממך, או ממני… אני באושוויץ כשהפצצות נופלות על עזה, ולאחר כמה ימים גם על לבנון… בתי מגורים נהרסים. נשים וילדים נהרגים. מטוסי קרב צוהלים בלילות מעל אזורי מגורים כדי להעיר נשים וילדים בבומים על-קוליים. על תחנות חשמל, וצנרת של מים וביוב מונחתות מכות מחץ. צבא חוסם ומונע הכנסת אוכל ותרופות לעזה. האו"ם מתריע מפני אסון, קטסטרופה אנושית".

 12. לאזרח התמים הגיב:

  כן.

 13. לשחר. ב. הגיב:

  כלום זה הזמן והמקום להתחשבן עם חכ’ זועבי? יש לשבח אותה על שלקחה חלק במשט!

 14. ל"אזרח תמים" הגיב:

  צריך היה לנהוג כלפי הספינות השטות לעזה כפי שאנו מצפים מהפלסטינים לנהוג כלפי ספינות המפליגות לנמל אשדוד: לא לתקוף אותן. כמו שאנחנו לא מבקשים "אישורים" מהפלסטינים להפליג לחיפה אין להם צורך ב"אישורים" שלנו להפליג לעזה. הרי אנחנו מכריזים השכם והערב ש"פינינו את עזה" חד צדדית.
  וכיוון שבשאלות תמימות עסקינן: איך אתה מצפה ממלחים ישראלים לנהוג כלפי לוחמים פלסטינים הפורצים אל הסיפון?

 15. אזרח תמים הגיב:

  הייתי מעוניין לשמוע מה היה על ישראל לעשות ? לתת לספינות הסיוע את האישור המלא להיכנס לרצועה ?

 16. Re: הגיב:

  מותר גם לבקר את התנהלותה של ממשלת טורקיה והארגונים החוסים בצילה שחטפו את המחאה השתמשו באלימות מתוכננת ומטופשת ובעיקר פגעו קשות בשמם הטוב של פעילי השלום.

 17. דינדין הגיב:

  ראיתם את ההתפרעות החומה בכנסת המדינה ה"דמוקרטית יהודית"? כלבה אחת קראה לח"כ חנין זועבי קריאות ארסיות ומתירות דם, זו המדבררת של גיבור מלחמת לבנון 2 שלא מתרגש כאשר נופלת פצצה של טון על ראשי אזרחים, וכלבה שניה, שעד לפני כמה שנים חיה ברוסיה ולא ידעה דבר על ישראל ועל יהדות (וגם היום אינה מבינה את הדיברות "לא תגנוב!" ו"לא תרצח!"), רדפה אחרי חנין וניסתה לסלקה בכוח מדוכן הנואמים כשהיא זועקת כבהמה נשחטת ואת ידיה מטלטלת כמטורפת. ח"כ חנין, אשה גאה, "מלח הארץ" (כלשונו של ישוע הנוצרי), שמשפחתה חיה בכנען מקדמת דנא ובוודאי פי מאות יותר שנים מאשר הח"כים הרוסים הפטריוטים שברחו ממולדתם כדי לקבל סל קליטה וולוו בארץ לא להם, שמרה על קור רוח והשקיפה בשלוות נפש על ההשתוללות החומה הזו, שכל כך הלמה את הרמה האנושית של הכנסת הזו, השוברת שיאים של גזענות ופשיזם.

 18. אלי הגיב:

  המשט לא היה תמים בין ההרוגים כך מתפרסמות הידיעות בתורכיה היו מי ששאפו מראש לגמור כשהידים. משתתף הולנדי היה איש חמאס מובהק
  אבל זה לא העניין ולא העיקר.

  אני כועס על הטפשות של הממשלה שלנו שנכנסה למלכודת בעיניים פקוחות לרווחה.
  אני כועס על היותינו מובלים ונגררים אחרי כל עוית ותזזית של קיצוניי האזור במקום להוביל ולהציע יוזמת שלום אמיתית המבוססת על שתי מדינות לשני עמים. להציע את החזרת הגולן לסוריה תמורת שלום אמת והסדרי בטחון.
  יש להסיר את המצור הימי והאוירי ולסגור את הגבול היבשתי כל עוד עזה היא ישות עוינת
  זה כל כך פשוט וברור אך חדלי האישים המובילים אותנו אינם נבונים דיים או אמיצים דיים כדי ליזום זאת.

 19. "המשט לא היה תמים" הגיב:

  מי טוען שהמגינים על זכויות האדם הם "תמימים". ואולי להפך? – הם אנשים מאוד מנוסים, רבים מהם הם לוחמים לזכויות האדם מזה שנים. כאלה הם אנשי הועד הישראלי נגד עינויים, הליגה לזכויות האזרח, בצלם, המוקד להגנת הפרט, בימקום, רופאים לזכויות אדם, עדאללה – ועוד אגודות רבות.

 20. דוד הגיב:

  אני מחשיב את עצמי כאיש שמאל אבל אני נגעל מהתגובות כאן. אתם בידיוק תמונת מראה של הימין הקיצוני. גם אצלכם הכל חור ולבן גם אתם מסתכלים רק על צד אחד וכמעט מטעבים את הצד השני. גם אתם מדגישים עובדות שנוחות לכם משוכחים ממה שעלול לפגוע בתבניות שיש לכם בראש. לזה קוראים קיצוניות. וזה יוצר בעיות במקום לפתור אותם. ולא משנה עם זה שמאל קיצוני או ימין קיצוני.
  כמובן לא כל האנשים כאן כאלה. אבל עדיין אני המום הצרות זוית וחוסר יכולת להבין את שני הצדדים של רוב האנשים כאן.

 21. קושקש לדינדין הגיב:

  (אני יפנה לך כזכר אם את נקבה תתיחסי בלשון נקבה) אתה באמת חושב ששפה כמו שאתה משתמש בה כרגע מקדם את הטיעונים שלך? מה נסגר עם הקללות ההיסטריות האלה?

 22. "המשט לא היה תמים" הגיב:

  הם לא קבלו על עצמם את התפקיד שישראל יעדה להם בהצגה, לפיה היו צריכים לשחק את התפקיד של "פעילי שלום", כלומר כאלו שלוחמינו האמיצים" משתלטים עליהם בתצוגה מרהיבה של השתלשלות מהאויר, מוליכים אותם באזיקי פלסטיק ואולי בכיסוי עיניים לבית כלא.
  המפגינים על המרמרה סירבו לקחת חלק בהצגה הזאת. הפעם הם החליטו להתנגד להשתלטות הבלתי חוקית על ספינה אזרחית שבאה לשבור את המצור הבלתי חוקי על מיליון וחצי בני אדם בעזה.

  ההתנגדות, מבלי להכנס למהימנות התיאורים של דובר צה"ל הידוע במהימנותו, היא זכותם המליאה. אך מאותו רגע שהחליטו החלטה לגיטימית להנן על עצמם הם מיד הפכו להיות מפעילי שלום, עפ"י התפקיד הנ"ל שיעדו להם, לפעילו טירור.
  טירור הוא הפעלת כוח מזויין והטלת אימה על אזרחים, דבר של יום ביומו שישראל עושה בשטחים הכבושים. עכשיו נהפכו היוצרות, לוחמינו האמיצים מרגע שפשגו באלות ובאמצעים מאולתרים הפכו לאזרחים תמימים נפגעי טירור.
  הצביעות הישראלית הגיעה כאן לשיאים חדשים.
  המצור הזה דרך הים ואויר הוא בלתי חוקי ולא משנה באיזה סעיפים משתמשת ישראל כדי להצדיק אותו.
  אין תקדים לכך שבמשך כמעט ארבע שנים כולאים בני אדם בכלא כעונש קולקטיבי כדי להפיל שלטון שלא מוצא חן בעיני מישהו.
  הופכים את העניין לבעייה הומניטרית והיא לא עיקר הבעייה. "בעזה אין אסון הומניטרי" אולי כן ואולי לא אבל גם בבתי כלא אין אסון הומניטרי…

 23. נתן. הגיב:

  התגובות של ישראל הם תערובת של צדקנות ובכינות ברמות חסרות תקדים -ואני מגיע למסקנה שאת המדינה הזאת מנהלים אינפטילים.

  השיא היה אתמול כאשר דובר צה"ל פרסם תמונות של אנשים שעומדים על הסיפון ולאחד מהם יש רוגטקה ביד.
  סביב הרוגטקה צויר עגול גדול ונכתב באותיות קידוש לבנה – " ר ו ג ט ק ה ".
  לאחר מכן ראו אדם מחזיק בקבוק ושוב צויר עיגול ונכתב " ש ב ר י ב ק ב ו ק". וזאת כאשר מולם הגיעו חיילים במסוקים ספינות קרב רובים ואקדחים.

  אם לא הייתי ציוני שחרד באמת לגורל המדינה(בניגוד לרוב הכותבים פה) הייתי צוחק אבל הבעיה היא (כמו שאמרה אימי) שהאידיוט הזה הוא שלי…

 24. המגיב הקרוי "דינדין" הגיב:

  הוא ממש גזען, אתם יודעים את זה?
  לזה אתם קוראים "שמאל" ?

  דרך אגב,כיצד הוא יודע שמשפחתה של חנין זועבי גרה בארץ מ"קדמת דנא" ?
  הוכחות ?
  האם הוא מניח זאת רק מכיוון שהם ערבים ?
  הרי ידוע שגם בזמן שיהודים רבים היגרו לפה בסוף המאה ה19 והמחצית הראשונה של המאה ה20, גם ערבים רבים היגרו במקביל – אולי משפחתה של זועבי הייתה ביניהם ?

 25. שאלה משרה י. הגיב:

  אם זה נכון שאבו-מאזן יו"ר פתח/אש"ף מתנגד להסרת המצור הימי מעל עזה כי זה יחזק את החמס

  — קישור —

  מה אנו אמורים לעשות? כבר הפגנתי עם שלטים בעד הסרת המצור בסופ"ש שעבר, האם זו היתה טעות? תמיד לימדו לפעול לפי הקו של הנציג הלגיטימי הבלעדי של העם הפלסטיני!

 26. מיקי ברגר הגיב:

  המ…. מאמר מערכת רדיקאלי למדי! האם אפשר להצטרף למערכת?

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים