הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-31 במאי, 2010 48 תגובות

כותרת משנה: העיתונות הבינלאומית עתידה להיטלטל בתדהמה, בעקבות פעולת צה"ל נגד שייטת הסיוע ההומניטרי לפנות בוקר. התקופה מאז אפריל 2006 הינה תקופה של מניפולציה תעמולתית ויצירת מתח מלחמתי מלאכותי.


ברגעים אלה (יום ב’ בשעות הבוקר) מדווח אל-ג’זירה על 15 הרוגים ועשרות פצועים בפשיטת צה"ל על שייטת העזרה ההומניטרית לעזה. העיתונות הבינ"ל עתידה להיטלטל בתדהמה, לאחר האפלה תקשורתית בנושא, בעקבות הגישה הישראלית-אמריקנית כאילו "עזה היא החמאס" שהפך, תחת תעמולה אינטנסיבית, לאירגון מוקצה. הדבר מסיח את הדעת מכך שחיים שם מליון וחצי איש, רובם ממגורשי 1948, בתנאים נואשים. בארבע השנים האחרונות מתקיים מצור חסר פשר על רצועת עזה שהתהדק עוד לאחר הטבח באזרחי עזה, המכונה "עופרת יצוקה", שבוצע על ידי ממשלת אולמרט.

מאז, מערכת הביטחון חיממה ללא הרף את גיזרת עזה תוך יצירת מיתוס שעל פיו הקסאמים נורו אל הנגב ללא סיבה בשעה שהירי היה תגובה נואשת לפרובוקציות ישראליות. ב-2007 עוד היו פה ושם אמצעי תקשורת ישראלים שהצביעו על עובדה זאת.  אך הם פסקו, וכמעט כל עיתונאי ישראל נתנו יד למיתוס "התקפת הטילים הפרועה מעזה". תכופות דווח ברוב פתוס וסנסצייה על נפגעים מסריטה בזרועם כעל פצועים קשה.  פרופ’ זאב צחור, מנהלה לשעבר של מכללת ספיר בנגב, היציג את המציאות הפשוטה באיזור עזה במערומיה בינואר 2008 באומרו כי, אם אין "סיכול ממוקד" בבוקר – אין ירי טילים אחה"צ.


מעטים זוכרים כי פשיטת חוליית הקומנדו הפלסטינית באיזור כרם שלום שבה נישבה גלעד שליט, היתה בעקבות הטבח שביצע צה"ל בחוף בית להיה, ומעשי טבח אזרחי נוספים בחודשים אפריל-מאי 2006.


מעטים גם מודעים לעובדה כי מאז מלחמת לבנון השנייה ממונף עניין ליבוי גזרת עזה, בהשראת מערכת הביטחון והעומדים בראשה, על ידי העיתונות (ממוצע נפגעי הקסאמים היה כ- 2 הרוגים בשנה, בעוד שבתאונות דרכים בהשוואה נהרגים כל שנה כ-600 בני אדם). הכוונה היא ללבות בציבור מתח מלחמתי מלאכותי, בעוד בפועל לא ארע שום דבר משמעותי. כתבים רבים הפכו לחובשי קסדה, תוך יצירת מצגי שווא סוערים של אקשן דמים ולוחמה סוחפים. וזאת, על לא כלום ומדי יום ביומו. נראה, שבעתיד יכתבו סטודנטים עבודות מ"א ודוקטורט רבות על התקופה זאת, השנים 2006-2010, שניתן לכנותה:  "תקופת המניפולציה התעמולתית בישראל". 


יש לשער, כי בימים הקרובים יעור העולם כולו מתרדמתו בעניין המצור על עזה, וישראל שוב תחשף כמדינה מופרעת וחסרת גבולות, עקב הפעולה הפירטית המסומנת בדם שבוצעה הלילה. את פרי ההילולים של "תקופת המניפולציה התעמולתית" אנחנו אוכלים היום, בהקדחת התבשיל ביחסינו עם שורה של מדינות ובאובדנים ענקיים של לגיטימציה לישראל.

תגובות
נושאים: מאמרים

48 תגובות

 1. ק.א. הגיב:

  יקח עוד הרבה שנים עד שהעולם יבינו את עומק הטירוף וההונאה. אכן הכותרת של שרון מדוייקת. זוועה ותעמולה – שני חלקים שהם אחד. אמצעי התקשורת הרשמיים בעולם דוחפים לנו את החלק השני ומחפים על הטירוף והזוועה. אמריקה ובריטניה המרוחקות מחופי עזה אינן חופשיות מאחריות ישירה לפשיעת מדינת טיפוחיהן.

 2. מיכל הגיב:

  אני תמהה מדוע המאמר הזה אינו מצליח להסעיר אותי או לעניין אותי יותר מהמודעות המוצגות משמאלו. מה לא בסדר בי שאיני מצליחה להזדהות עם הפעילים שעל האוניה, איסלאמיים ואחרים?

 3. יוסף למיכאל שרון הגיב:

  מאמרך מלא אי דיוקים ומניפולציות:

  אין דין פעולת כרם שלום כדין ירי קסאמים.
  הפעולה של החמאס היתה פעולה לגיטימית כנגד חיילי צה"ל.
  מה שאתה מכנה "הטבח בחוף בית להיה" היה ארוע שנוי במחלוקת ובוודאי שלא מכוון ע"י צה"ל, כפי שאתה יכול לקרוא כאן:
  — קישור —
  כפי שניתן לקרוא בכתבה – העניינים רחוקים מלהיות "טבח שביצע צה"ל".
  הגישה לפיה צה"ל תמיד אשם ותמיד משקר, ואילו הפלסטינים תמיד קורבנות ותמיד אומרים אמת – מעידה על חוסר יושר אופייני וקיצוני מצידך.

  ירי הקסאמים ע"י החמאס הוא פשע מלחמה לכל דבר. אני לא מאחל לאף אחד לחיות תחת מטר של רקטות גם אם הן לא ממש מדויקות.
  אין זאת "תגובה נואשת" אלא פרובוקציה ברורה ופושעת מצד החמאס, וחוסר היכולת שלך להודות בכך מצביע, שוב, על חוסר יושר קיצוני.

  נ.ב. כדי לדייק בעובדות: בחמש השנים האחרונות מתו בישראל בממוצע 433 בני-אדם בשנה בתאונות דרכים. זה עדיין רע מאוד, אבל כבר לא מדובר על 600 הרוגים לשנה.

 4. לשירה הגיב:

  קשה לחיות באווירה של מנוולות ואנשים מעוותים המפרים סדרי עולם. זו שרירות מוחלטת, חלק הם הורגים מהר וחלק לאט, באלף ואחת דרכים, תוך אקלים צדקתני, מיתמם, חמקני ושמנוני.גם אני תכופות חש כך. בעצם, מבחינה השרדותית צרופה, זה או אנחנו או הם.

  מיכאל שרון

 5. לקורא אנגלי הגיב:

  למה "קטלו כ-20 בני אדם" ולא כ-30 או כ-40? זאת אומרת, בגבולות הרחבה מסוימים של הסטטיסטיקה, 9 הרוגים יכולים להיחשב בצדק גם "כ-50″. אפשר להוכיח זאת בהשוואה: "חצי מיליון ארמנים טבוחים" למשל, מספר שמבחינה מתמטית ניתן בצדק גמור להגדירו "יותר מחמישה ארמנים שקיפחו את חייהם".

 6. רמי יובל הגיב:

  למכאל שרון:
  עתה (כלומר אחרי קריאת המאמר וקריאת התשובה שלך "משנה זוועה") ידעתי מאין נחלת את שירך. תודה וישר כוחך.
  ולמיכל: נסי גם את. אל תשעי לקוראים אנגלים (ידוע שהאנגלים הם דגים קרים), אלא יגעי ומצאי גם את בליבך אמפתיה לכל אומלל, אפילו מוסלמי.

 7. הסברה הגיב:

  אדם ראה כלב אימתני ואיום נמלט מפתח בית, רץ ברחובות ותוקף, נושך ומפיל כל הנקרה בדרכו.

  הוא רץ אחריו, תפס אותו והובילו אל הבית שממנו יצא.

  "סליחה, אבד לכם כלב גדול ומכוער?"

  "כן, אבל לא כל כך מכוער."

 8. רגב הגיב:

  אין מה לומר… פני האתר המכובד הזה הפכו לפני מיכאל שרון, אלי קאופמן, אלי אמינוב ועוד כמה נרדפים ומפתחי תיאוריות קונספירציות למיניהן.

  עכשיו, מעניין מה תהיה התייחסות הצנזור/ית להודעתי

 9. מיכאל שרון: משנה זוועה הגיב:

  זה סיפור שכמעט לא יאומן, משלחת הומניטארית שמוצגת כטרוריסטים שצריך כביכול לתקוף אותם קודם 40 ק"מ מהמים הטריטוריאליים של ישראל. הרגילו בהדרגה את הציבור לזוועות כאלה,

  טבח בית להיה (אזהרה: סרטון קשה לצפייה)

  ture=PlayList&p=0C2A3527B040FBFF&index=23
  כתבתי בתחילת מערכת טבח עזה והדברים מקבלים משנה תוקף כיום:

  פנחס שדה כתב בספרו "החיים כמשל" – וממרחק 50 שנה דבריו מרעידי-נשמה באקטואליה שלהם:
  "השיר היחידי שכתבתי בעת ההיא – קראתיו בשם יללת הנערות מואדי-פוקין וכתבתיו לאחר לילה שבו הוטל עלי לפקד על התקפה פרועה נגד כפר ערבי אחד, ואדי-פוקין; זה ארע כבר לאחר המלחמה [מלחמת הקוממיות] ותושבי הכפר היו למעשה חסרי מגן; דומית הלילה נקרעה על ידי טרטור המקלעים וצעקות הבעתה של נערות הכפר: אמא! אמא!"

  מי מהם מצאו מקלט אז בעזה, עיר הפליטים החיים על קטניות ואבקת חלב של אונר"א? אותו מקלט רעוע שהפך מלכודת צלמוות אחרי 67, ובפרט ממאי 2006 עם קפיצת המדרגה בהרג חסרי המגן? זכרו את הרג 7 מבני משפחת רליה בחוף בית-להייה בראשית יוני אז, או את הודא בת ה-12 שנחרתה בזכרון העולם כולו צועקת בבכי יאוש נורא "יא יאבא" ליד גופת אביה בחול-הים הבתולי.

  כיום – עזה של מצור, חנק, רעב, מכת חושך, בתי-חולים ללא תרופות, מטוסי-קרב מנמיכי-טוס בלילה-ללא-הפסק המביאים סיוטי שינה וטראומות לילדיה.

  — קישור —

  במקביל, באותה עת, באפריל 2006 עם עליית המדרגה ברמת הטבח האזרחי בעזה (ראה קישור למטה) חלה גם עליית מדרגה, ברמת המכחישנות של דוברי הצבא וכתבלביהם בעיתונות: הם היכריזו כי מדובר בפגז נטוש (אך למה שהמשפחה תעשה פיקניק דווקא ליד פגז נטוש בחוף הים, מכל המרחב שלפניהם? ואמנם מזכ"ל האו"מ מייד טען שזו טענה מופרכת.

  הערה: דברי פרופ’ זאב צחור (כשאין סיכולים – אין קסאמים) פורסמו בידיעות אחרונות, 29.2.08 במוסף לשבת עמ’ 2 .

 10. מ.ש. תעשיית השקרים: העריכה והאנימצייה הגיב:

  במערכת הביטחון מזה שנים, יש פיברוק סרטונים באמצעות תוכנות אנימציה ומומחי אנימצייה. אחד המומחים הללו, איש בשם אביטל, היביע באוזני עוד בשנות ה-90 (כיום איני בקשר איתו)התפעלות מפיברוק האנימצייה בסרט פורסט גאמפ, והוסיף בשקט, כי כך ניתן יהיה להראות כל דבר.

  בעקבות רצח הילד מוחמד אל דורה בשנת 2000 בתחילת האנטיפדה, פיזיקאי מתוסכל בשם נחום שחף היציע את שרותיו למערכת הביטחון, באמרו שהוא יכול "להוכיח" שהפלסתינאים ביימו זאת, וכי מוחמד א דורה זז לאחר מותו. הוא קבל תקציב מהמערכת, אלא שהתנהל בעצלתיים עם מומחי אנימצייה של המערכת (המוציאים גם סרטוני פירסום אודות מוצרי התעשייה הצבאית והאוירית) ויצא עם הפיברוק כעבור יותר משנתיים, כאשר נהרגו עוד מאות ילדים באינטיפאדה. בסרטון שהפיק הזיוף לעיתים בולט, למשל בקטע על נסיעת האמבולנס רואים קטיעות בברור, וגם האנימצייה לידיו המנוענעות של הילד הרצוח לא משכנעת את מי שמכירים קצת את הנושא. שחף קבל תקציב מהמערכת להפגש עם עתונאים בעולם. מאז 2006 גברה מאד המכחישנות בצה"ל, כולל הטענה שטבח משפחת רליה בחוף בית להיה הוא מפגז מרגמה ישן שהיה לידם בחוף הים. בעניין הטבח באנייה מרמרה, היו כמה שעות לבצע את פיברוק האנימצייה של צלליות האנשים המכים עד חדשות 5 באותו יום. ישראל שלטה לחלוטין בזירת התקשורת, באשר היטילה הסגר תקשורתי על נוסעי השיירה. ח"כ זועבי מבל"ד הודיעה מייד כשיכלה כי לא היתה כל התקוממות.

  — קישור —

 11. עולם אחר הגיב:

  אם להאמין לשרון החמאס הוא בכלל ארגון צדקה, תושבי עזה הם צדיקים גמורים שמעולם לא הרעו לזבוב והמשט היה של אנשי שמאל המנים שרק טובת ורווחת האדם באשר הוא מול עיניהם. יש שם לתפיסת המציאות הזאת אבל אני מנומס מדי

 12. קורא אנגלי הגיב:

  למיכל.
  אין זה מפתיע כלל מדוע את אדישה.
  האינדוקטרינציה בארץ משתקת להרבה אנשים את אספקת הדם לאזורים במוח בהם מתרכז גרעין הומני.
  במילים אחרות עברת זובמפיקציה.
  תהני.

 13. קורא אנגלי הגיב:

  קריאתה של שירה להתעוררות בעולם כמובן נופלת על אזניים אטומות.

  עד לרגעים אלה אובמה טרם הגיב לרצח המתוכנן בלב ים. הוא צריך "ללמוד את הפרטים המלאים" לפני שיגיב…

  בינתיים המרקע מסור כמעט לחלוטין לתועמלני הפשע ואנו חוזים בהצגה מבויימת שלא תיאמן כאילו חיילי הקומנדו הם אלה שהתגוננו על נפשם ומרוב התגוננות קטלו כ 20 בני אדם ופצעו עשרות כאשר ברור לכל דביל שזה רצח מחושב ופעולה מתוכננת מראש (כולל התעמולה שבאה לאחר מכן).

  האם העולם יבלע את הדרעק הזה שוב?

  איפה התקשורת?
  האם כולם כבר בכיס של הלובי היודונצי?
  רובם ככולם מפחדים להוציא מילה רעה על המדינה המשוגעת.

 14. תעשיית השקרים: במשט כן היסכימו להעביר לגלעד שליט הגיב:

  התנועה לשחרור עזה, אשר יזמה את המשט ואשר אליה פנו עורכי הדין של מטה שליט, מסרה אמש כי דווקא הסכימה לקחת מכתב לעזה, אולם עורכי הדין של מטה שליט לא חזרו אליה, ובמקום זאת העדיפו לפרסם הודעה שקרית לעיתונות בישראל.

  "ישראל טוענת שסירבנו להעביר מכתב וחבילה מאביו של גלעד שליט. זה שקר גס", נאמר בהודעה שפירסמה התנועה לשחרור עזה. "עורכי הדין שמייצגים את משפחת שליט יצרו עמנו קשר בראשונה ביום רביעי בערב, שעות ספורות לפני שיצאנו למשט מיוון. חבר הפרלמנט האירי, מרק דיילי, אחד מעשרות חברי פרלמנט שהצטרפו למשט, הסכים לקחת כל מכתב שיתבקש ולהעבירו לעזה. נכון לכתיבת שורות אלה, עורכי הדין לא הגיבו להצעתו של חבר הפרלמנט דיילי, והעדיפו במקום זאת להכפיש אותנו

  — קישור —

  מיכאל שרון

 15. שירה הגיב:

  עם כל אירוע כזה, אני מחכה ומקווה שהעולם יתעורר כבר, שיפעילו לחץ על הממשלות שלהם, שתוחרם ישראל על הצבא שלה בעולם, שיתחילו להגבל כניסה של ישראלים למדינות, שלכל מדינה נצטרך ויזה וים של תשאולים בכניסה. זה מה שהייתי רוצה לראות עכשיו.
  אם ישראל לא למדה מהשואה, הייתי רוצה לראות שאירופה כן למדה.

 16. ק.א. הגיב:

  אני מתנצל על הטעות.
  רק 9 מפגינים הוצאו להורג (ולא יותר).
  לא ראינו את צילומי הרצח אלא רק את המכות במוטות עץ וכסאות פלסטיק. לא מן הנמנע שהירי קדם למכות. אבל הצבא חסם את כל ערוצי התקשורת מהאירוע, חטף את משתתפי המשט, כלא אותם, פשפש היטב בחפציהם, חלקם עדיין בכלא ומי יודע איזה סיפורים נתפרים כעת עליהם. את רגעי ההתנקשות של הצבא המוסרי לא ניתן לראות בצילומים. העם כמובן יבלע את גרסת הצבא בשקיקה. מעניין האם מאחורי הקלעים דרשוביץ ושות’ לא עסוקים כרגע בהכנת קייס וסנגוריה על הקליינטית המופרעת. בינתיים מרק רגב עושה חזרות מול הראי איך להגיד חמאס ואלקעידה באופן משכנע מבלי להתפקע מצחוק.

 17. עמיחי לק.א הגיב:

  כמובן ש"הירי קדם למכות", הכל הרי נראה היטב בסרט, לא?
  תסביר לי איך חייל שמשתמש בשתי ידיו כדי לרדת מהמסוק יכול גם לירות באותו זמן,
  כולל העובדה שבסרט נראה בבירור שימוש ברובה צבע.
  כל אדם שעיניו בראשו (לצערי אין הרבה כאלו) יקנה את גרסת צה"ל (המנומקת היטב בסרטים והקלטות) לפני שיקנה את גרסתך או גרסת מיכאל שרון המלהג על זיוף סרטים.

 18. צא ולמד על שלבי הפיברוק הגיב:

  ביום הראשון, מראים צלליות אנשים מכים בלבד. היו למומחי האנימצייה והפיברוק בערך 8 שעות, וזו התוצאה. הצלליות השחורות מניפות את המקלות בצורה הרמונית, ריתמית, קצובה ותאטרלית, ומשולבות עם דמויות אמיתיות בחליפות הצלה ובצבע, וניכר היטב למי שתאר לעצמו מראש שכך יעשה ושאל את עצמו מה יצליחו להפיק בפרק זמן של כ-7-9 שעות, ניכר היטב כי את הצלליות המנפנפות בהרמונייה גזרו מאיזה סרט שחור-לבן ישן בו הצלליות המכות מוצגות כאיזה סיוט רקע מרחוק, והידביקו עם דמויות אמת על הסיפון. לאחר מכן, בפרט היום, כשעמדו כבר יומיים לרשות המפיקים השובבים, היתה ההפקה בחלקה בצילומי תקריב יחסיים ובצבע.

  ניתן איפוא לעשות גרף של מידת השתכללות הזיוף ביחס ישר לזמן, אך הפעם ניכר שהעניין היה מבויים בחלקו, כמעט דרמה של ממש, וגם זה לא ממש משכנע, לאחר שהצופה מיודע לעניין.

  ואגב, הרי הדעת נותנת שכבר שעה אחרי הארוע או שעתיים, היו כל הסרטונים, כולל הדרמה הטורקית זמינים, באם לא מדובר בפיברוקים אלא בחומר-אמת. ואם זה היה כה חשוב, למה נתנו "צלליות תחילה"? וכמה זמן זה להוסיף 6-7 כתוביות לסרטים קיימים?

  ישראבלוף בעידן האנימצייה הממוחשבת.

  מיכאל שרון

 19. שירה הגיב:

  באג קטן אחד היה להם בסרטון. שומעים את הקול של ה"מאמן כדורגל" שאומר תזרקו רימונים, בסרטון רואים רימון נזרק לספינה ואז יש כותרת בדפוס עם חץ על הרימון שמסבירה: רימון שנזרק על חיילי צה"ל.
  מזל שהם חפלפים. אבל גם אם הם היו עושים "עבודה נקייה" עדיין לא הייתי מאמינה להם.

 20. לעמיחי מק.א. הגיב:

  עמיחי אתה הרי לא תאמין לשום גרסה שאינה גרסת הצבא. אז מה יש לדבר? גרסתי היא שאתה מאמין יתר על המידה למי שלא ראוי לאמון!
  זוהי הנהגה ששוקדת על ביצוע טירור על בסיס יומי! האם גם על זה אתה חולק? אה סליחה, זה איננו טירור אלא "הגנה על בטחון ישראל". כמובן איך שכחתי. אינני יודע אם הסרטים זויפו או לא. אינני מוציא זאת מכלל אפשרות. אין להנהגה הזו שום מעצורים. יהיה זה זיוף, שוחד, הונאה, עינויים, חיסולים, הרעבה, גזילה, גירוש, פיצוץ בתים, זריעת חורבן, ענישה קולקטיבית, פשעי מלחמה ועוד – כל אלה זה ארוחת בוקר לשוקדים על "בטחון ישראל". אני מבקש את סליחתך אם אחרי עשרות שנים של "בטחון" מופלג יש לי טיפה ספק לגביהם. באמת סליחה. אני מבקש סליחה. סלח לי בבקשה. תודה.

 21. למיכאל שרון הגיב:

  הסרטון על מוחמד דורה הוא הסרטון המקורי של פראנס 2. חוץ מהזזת היד בסוף יש עוד גורמים רבים בסרט שממחישים בצורה חד משמעית שהסיטואציה היתה מבויימת, כמו מספר הקליעים שפגעו בקיר ומיקומם, התנועה של צלמי הטלוויזיה ואחרים, והתנוחה שבה שכב מוחמד "המת". לכך מצטרפות הסתירות בראיון עם אבו רחמה. פראנס 2 פירסמה את הסרטון המלא רק לאחר שנצטוותה לעשות זאת ע"י בית המשפט, והיו לה סיבות טובות מאד להסתיר אותו. היא מעולם לא טענה שהסרטון הוא זיוף, טענה שבוודאי היתה שמחה לטעון אילו היה לה בסיס לטעון זאת, ואילו יכלה להראות את הסרטון הלא מזוייף, כביכול.

 22. מ.ש. הצגת מתנ"ס הגיב:

  להלן סרטון "האנשים המתכוננים" שהופיע היום בטלויזיה הישראלית. זה נראה כמו הצגת מתנ"ס. שימו לב לסצינת "גילוי הספינות" בתחילת הסירטון. בפרט לאשה השמאלית המצביעה על הספינות, ליד האיש המצביע. היא מסתובבת אחר כך ברוב תאטרליות… שלא לדבר על כך שהם ניצבים בדיוק במרכז הפוקוס של מצלמת האבטחה. איזו פאדיחה….

  — קישור —

 23. לירן ברוך הגיב:

  שירה רואים שלא שירתת בצה"ל רק מי שלא שירת לא יבין מה היה שם
  את מדברת גיבובים של שטויות
  מה עשו בסה"כ ראו שתוקפים חיילים ועדיין השתמשו רק ברימוני הלם (רואים שנזרק רימון לעבר הסיפון של כוח ההשתלטות של השייטת )
  אני מאמין שאם תארגני משט לחלץ את קפריסין הכבושה מעולם של הטורקים תראי מה זאת יד ברזל וקרוב לוודאי שלא תוכלי לכתוב יותר וזה במקרה הטוב

 24. ועוד בעניין מוחמד דורא הגיב:

  כמובן שלכל הצטברות ההוכחות על פברוק, מצטרף הכשל הלוגי הבסיסי שבהנחה האבסורדית שחיילי צה"ל יתחילו לירות כמטורפים על ילד ואביו החשופים לגמרי, כאשר 10 מטר מהם מסתובבים אנשים חמושים ששום אש לא מכוונת אליהם. לא זו בלבד, אלא שלוקח להם 40 דקות של אש אוטומטית היסטרית כדי להרוג את הילד החשוף. עצם העובדה שהתכנסנו כאן היא הפרכה מוחלטת של התיזה הזו, משום שעם צבא שלומיאלי כזה מדינת ישראל לא היתה מחזיקה מעמד יותר משבועיים.

 25. דן לשירה ולמיכאל שרון הגיב:

  למיכאל שרון:
  התפרסם סרט ממצלמות האבטחה באונייה, בו נראים בבירור רב נוסעי האוניה מתקהלים כאשר הם אוחזים מוטות ברזל:
  — קישור —

  הסרט מאוד ברור ואי אפשר להתכחש לנראה בו.
  זה מחזק באופן מובהק את אותנטיות הסרט של תקיפת החיילים ע"י נוסעי האוניה, אותו סרט שאתה טוען שהוא מפוברק.
  מה אתה חושב עכשיו?

  לשירה:
  תיקון לתאוריית הרימון שלך: הרימון התפוצץ בקרב חיילי צה"ל בסירה ששטה במקביל לספינה, והדבר נראה בבירור בסרט. לכן הסבירות הגבוהה היא שהוא נזרק מהאוניה כלפי הסירה.
  גם אם הוא נזרק בכיוון ההפוך (ע"י החיילים בסירה) ואז נפל בחזרה אליהם – היה ברור שזה רק רימון הלם מפני שאף חייל לא נפגע מהפיצוץ (שוב, הדבר נראה בבירור בסרט).

 26. לעמיחי הגיב:

  הירי יכול להתבצע גם מתוך המסוק כך שאין הוכחה לכאן או לכאן. הענין הוא שההתנגדות מצד המפגינים היא לגיטימית וההשתלטות לא, על אחת כמה וכמה אם המשתלטים הפעילו אש חיה.

 27. שירה לדן ולירן הגיב:

  דן, אתה מבסס את הטיעון שלך על "סבירות, של השכל הישר. אז עם כבר אנחנו מדברים על סבירות, מה הסבירות שיש הוראה לחיילי הקומנדו לזרוק רימון והרימון ייזרק אחרי שניה מכיוון הנוסעים?
  גם לגבי מה שכתבת למיכאל שרון יש לי מה לענות אבל אני מציעה לך לראות שוב את הסרטון ואם אתה לא מפחד יותר מידי ממה שתגלה או תרגיש תעשה ניסיון כזה:
  תדמיין לעצמך שמי שיושב בספינה זה יהודים ישראלים שבאים להביא ציוד הומניטרי לאנגולה נניח והצבא הוא הצבא המורדים של סווימבי (שאחראי לכל הטמנת המוקשים והרג אוכלוסייה בכפרים של אנגולה בזמן מלחמת האזרחים). בהצלחה.

  לירן, אני שמחה ששירתת בצה"ל ובוודאי שזה עושה אותך למוסמך להחליט מתי טבח הוא טבח של "אין ברירה" ומתי הוא טבח "אמיתי".מעניין שכנציג של צה"ל, גם אלפי הרוגים זה אין ברירה ותמיד יש הסבר מלומד מבית מדרשו של הצבא.
  מפתיע גם שכל חייל, גם הזוטר ביותר, יכול לדקלם את ההסבר. נכון שלא שירתתי בצה"ל ומרות שלא שירתתי הייתי רוצה לשאול אותך, המומחה לצה"ל, איך מרימוני הלם נהרגים ונפצעים עשרות אנשים?
  אני מניחה שתביא לי הסבר "אין ברירה" כזה או אחר, אז אני אסתפק בלתכנן איך לכבוש את קפריסין ולראות אם התיאוריה שלך עובדת במציאות.
  מצד שני, בתור אחד ששירת בצה"ל מן הסתם אתה יודע כל כך הרבה יותר ממני, אז אני אקבל את דעתך ואחזיר את הספינה שייעדתי להצלת קפריסין חזרה לנמל עזה.

 28. Guy הגיב:

  You argue about Mohammed Dura as if he was the last child in Gaza to be executed by the Israeli army.

 29. הסרטון עבר עריכה הגיב:

  המגיב מספר שהסירטון על התרחשות א-דורה צולם על ידי רשת פרנס 2. הנקודה היא בדיוק זאת שהסירטון המקורי עבר לכאורה עריכה אינטנסיבית על ידי זייפנים, שהיבליטו בדקות נקודות חדשות, מזוייפות. צופה ממוצע אינו זוכר כל פרט ופרט מהסירטון המקורי.

 30. מ.ש. כמו כבשים – פנייה לכתבני הימין והמשטר באתר הגיב:

  בתחילה, ברבור תעמולה פאשיסטית אופייני של כתבן ימני בעל אמצעים, המקשקש ללא רלוונטיות אך תוך זריית חול בעיניים ש"הטורקים והאיראנים הם אמנם מוסלמים אך אינם ערבים", וכי על כן, בל"ד היא שתבוא חשבון עם ח"כ זועבי, יחד עם הפורענויות הנוספות שיש להביא עליה עקב "בגידתה" (דהיינו עקב השתתפותה בסיוע הומיטארי לקורבנות התעללות והרעבה בעזה)
  "מה שצפוי לח"כ חנין זועבי"
  — קישור —

  ציטוט: "שכירי החרב על המרמרה קיבלו כל אחד מעטפה ובה עשרת אלפים דולר" (מתוך תעמולת צבא המשטר, שלוותה סרטוני וידאו מפוברקים שהוצגו בטלויזיה הישראלית לציבור בישראל)

  פנייה לברברני המשטר וברברני הימין:

  אחדות כל איסלאמית תמחץ ותסגור על מדינת הסאוב ישראל. כך גם חלקים בעולם המערבי, כולל הנוצרי. קובעי המדיניות בישראל הביאו זאת על העם הפשוט בישראל במו ידיהם.

  אתה אולי כאדם מבוסס מכין נחיתה רכה לעצמך ומשפחתך בחו"ל ביום עברה, וממשיך להסתיר את המצב האמיתי ולשקר לעם, כמוך כמו חוגי השילטונות ומקורביהם, שרובם בעלי פקדונות ממוספרים בבנקים שוייצריים, לקראת הבריחה מכאן; אך מה יהיה עלינו, העם הפשוט, שנישחט כולנו כמו כבשים כשמצרים, אירן, תורכיה, סוריה, לבנון והחיזבאללה ויחידות ההתנגדות הפלשתינית יעוטו עלינו ביום הדין של כינון הצדק והשבת הזכויות? (חולשתו וחוסר אירגונו של צה"ל חרף הנשק הרב שמקבל המשטר מארה"ב, הודגמה במלחמת לבנון השנייה, בטבח נשים וילדים בעזה, בברדק ובאי התאום בין הסירות והמסוקים והפניקה בפריעת צבא המשטר כלפי משט העזרה ההומניסטית לקרבנות הרעב והתעללות המשטר בעזה). זאת בעוד אתם רימיתם אותנו בתעמולת שקרים, שדדתם את כספי הסיוע הזר ואת מיסינו, והבאתם עלינו את הזעם הרצחני של העולם כולו?

 31. מ.ש. קומבינת העלמת הנירצחים הגיב:

  הפיכת הטרגדיה לדבר של מה בכך באמצעות קומבינת גופות:

  היה כמעט ברור, כשמניין הרצוחים ירד מ-15-19 ל-9 דווקא, שישראל עשתה קומבינת העלמת נירצחים (תהיה מנוחתם עדן בים התיכון). איזה חוכמולוג במערכת הגה את הרעיון הזה, כיצד להיות עם ולהראות בלי. 9 נישמע הרבה פחות טרגי מ-15..

 32. קורא אנגלי הגיב:

  ה 9 הוצאו להורג(!) מטווח קצר.
  ישנם עוד 6 נעדרים (ולכן מדובר אולי על 15 נרצחים). העדויות מתחילות להתפרסם ובטח עוד נשמע פרטים נוספים על הטבח. המילה זוועה בכותרת מתבררת.

 33. גוז’ו הגיב:

  מדוע מצנזרים את תגובותי של ש.ל.? מדוע לתת במה לפרנואיד/רדוף אחד, ולהפלות אחר?

 34. מבין עניין למש הגיב:

  רגע מה קורה פה? ישחטו אותנו? מי? לא יכול להיות הבטכתם יונה עם עלה של זית…

 35. דן ל" מ.ש. הצגת מתנ"ס " הגיב:

  תודה על כך שהבאת לינק לסרטון של מצלמת האבטחה של הספינה.

  הסרט ברור ואין שום טיעון שאתה יכול להביא כנגד האותנטיות שלו.

  אתה אומנם כותב כמה דברים כגון "שימו לב לאישה השמאלית" וכו’, אבל אין בדבריך שום דבר המחליש את הסרט.
  מצלמת האבטחה ממוקמת כך שהיא מצלמת את פינת הסיפון, ושם בדיוק עומדים האנשים, מה לעשות..
  האם זה טיעון "נגדי" לסרט? לא ולא.
  תאר לעצמך כמה מצלמות אבטחה צילמו אזורים ריקים? האם לא סביר שמצלמה אחת לפחות "תתפוס" אירוע משמעותי?

  מה דעתך על הסרט הבא:
  — קישור —

  …הסרט מראה שרשרת מסתובבת ומוטות מונפים כלפי החיילים (סרט ה"משלים" במדויק את הסרט הקודם) – האם זה עוד זיוף?

  אגב, אתה לא ממש מסביר מהי התיאוריה שלך – האם אתה טוען שלא היתה אלימות כלל מצד נוסעי הספינה?
  אם כך, אז אתה כבר הרחק מאחור: אורי אבנרי וגדעון לוי בכבודם ובעצמם מסכימים שהיתה אלימות, אבל מצדיקים אותה.
  שים לב שתיאוריית זיוף הסרטים שלך נמצאת במיעוט מביך גם בקרב השמאל העיקבי.

 36. דן למיכאל שרון הגיב:

  ההתנהלות שלך מזכירה את זו של ממשלת ישראל:
  בסיס הטענות שלך הזוי ומוטעה, וככל שהעובדות יוצאות לאור כך אתה מסרב להודות בטעויותיך ומסתבך יותר ויותר בסבך טיעונים המופרכים.

  בהתחלה אמרת שהסרט הראשון שפרסם דובר צה"ל הוא מזויף.
  אח"כ פורסמו שני סרטים ממצלמות האבטחה של האוניה שמאששים את הסרט הראשון – אז אתה טוען שאחד מהם מזויף אף הוא (קבוצת הפורעים ממתינה בפינת הסיפון) ולשני אינך מתייחס כלל (סירת השייטת מפליגה במקביל לאוניה).

  עכשיו פורסמו תמונות בטורקיה של חיילי השייטת מוכים ומובלים אל בטן האוניה – מה שמשלים לחלוטין את התמונה הכללית,
  וכאן אתה כבר נאלם דום, וכבר נראה שהאמינות שלך דומה לזו של ממשלת ישראל…

 37. דן לשירה הגיב:

  חבל שהבנת רק חצי מתגובתי. בסופו של דבר לא כל-כך משנה מי זרק את הרימון מפני שזהו בבירור רימון הלם, אחרת הפיצוץ שלו היה פוגע במישהו מהחיילים בסירה,
  וכמו שרואים בבירור – אף חייל לא נפגע ממנו.

  לגבי הנסיון המחשבתי שאת מציגה:
  לאחר שראיתי את הסרטים ושמעתי את מה שהיה לחיילים לספר – אני חש שהאחריות על דרדור המצב לאלימות קיצונית מוטלת של נוסעי הספינה, ולא על החיילים.

  עובדה היא שבחמש הספינות האחרות כולל הספינה האחרונה "רייצ’ל קורי" לא נורה אף לא כדור אחד, דווקא ב"מרמרה" נראו סרטים של ההכנות לאלימות (של נוסעי הספינה) תחילת המגע האלים (ע"י נוסעי הספינה) והלינץ’ (שוב- של נוסעי הספינה).
  עשי בעצמך ניסוי מחשבתי קטן:
  צפי שוב בכל הסרטים, ותשאלי את עצמך מי ידע טוב יותר מה הולך לקרות, החיילים או הנוסעים?
  למי הית התוכנית מדוייקת יותר שתאמה את הארועים: לחיילים שירדו אחד אחד מהמסוק עם רובי צבע, או לנוסעים שחילקו ביניהם סכינים ומוטות ברזל מבעוד מועד?
  מי באמת תכנן את ההידרדרות לאלימות קיצונית?

 38. תגובה ל"עבר עריכה" הגיב:

  הראיון עם הצלם אבו רחמה גם עבר עריכה? הוא מספר במו פיו שהישראלים ירו כמטורפים על הילד במשך כ-45 דקות עד שהצליחו להרוג אותו. זה נראה לך באיזשהו טווח של היגיון אלמנטרי? ושוב, זה בהנחה האבסורדית שלמדינת ישראל היה אינטרס מיוחד להרוג את הילד מוחמד דורא, אבל לא לירות על כל החמושים שהיו סביבו.
  חוץ מזה, רשת פראנס 2 לא היתה יכולה להרשות לעצמה לא להגיב אם הסרט היה מזוייף. בבקשה: לשיטתך, שיציגו את הסרט הלא מזוייף. עד היום זה לא קרה.

 39. נור הגיב:

  ו-15 הרבה פחות טרגי מ-88. זו ספינה עם כ"כ הרבה נוסעים ולא ייתכן שנהרגו רק 9.

  מ.ש. אני מתפלא עליך, תעשה חשבון פשוט ותראה שהצדק איתי.

  כשאתה מדבר על 15, אתה משחק לידי הקואלציה הציונית. ככל שתעלה את המספר, תקבל יותר נקודות בספרים המתאימים.

 40. מ.ש. שלבי שיטת הטרוף הרצחני הגיב:

  למה במרמרה כן ובאחרות – לא? טעון מרכזי אצל דוברי הצבא היה: רק במרמרה היו אנשים כאלה. בספינות האחרות – כולל ריצ’ל קורי – לא.

  מה הסיבה? ראשית, ככל שפורסם המרמרה הותקפה הראשונה. ונועדה לשמש מופת מרתיע. במרמרה פעלו חיילי השייטת בטרוף מחושב, היה טבח (פורסם בתחילה 15 טבוחים, כעבור יום ירד המספר שפירסמו השילטונות ל-9, ולאחרונה פורסם שיש 6 נעדרים). טבח זה נועד להרתיע.

  מה ארע? לא נדע לאשורו פרט לכך שארע טבח, שאחריו היתה ההשתלטות על כל הספינות האחרות קלה כחמאה.

  השיטה הצהלי"ת שצה"ל הביאה לידי אמנות, כפי שפעלה בטבח עזה ובהרס התשתיות בלבנון: צה"ל מתנהג בטרוף רצחני שנועד להרתיע בהמשך, בנוסח "אסור להתעסק עם המטורפים הללו".

  השיטה פועלת כך:

  1. בתחילה באה פרובוקציה ישראלית בעצימות קלה יחסית.

  2. הצד הניפגע מתנגד באורח כלשהו, כשהוא מאמין בשלב זה שיש לו מידה של שליטה על המצב ומרחב פעולה מצומצם,

  3. ואז, בצעד השלישי שוברים את עצמותיו במה שנועד להראות כטרוף רצחני, תכופות בטענה של "לא היתה ברירה אחרת". הדבר נועד להוות הרתעה עתידית מכל התנגדות.

  קרוב לוודאי שלאחר הפרובוקצייה הראשונית של צה"ל כלפי המרמרה היתה התנגדות כלשהי, נחטפו חיילים מתוך אמונה שתגובת צה"ל תהיה מאופקת ומרוסנת (זהו השלב בו הצד המתנגד מאמין שיש לו שליטה כלשהיא במצב) ובשלב הבא באה תגובת ההלם הרצחני. לאחר זאת לא היתה עוד כל התנגדות, לא בספינות האחרות ולא בריצ’ל קורי.
  בהשראת דובר צה"ל אף הורו לחייל שייטת להושיט יד לחתנית פרס נובל לשלום, כנראה לאחר שיזם איתה שיחה חביבה, היא לחצה את ידו אינסטינקטיבית, ותמונת לחיצת היד פורסמה בכל שופרות התעמולה של השילטונות.

 41. מושון על טורקיה הגיב:

  פתאום נודע לי שבטורקיה נחסם אתר youtube כבר ב-2008.
  לאט לאט התמונה לגבי משטרו של ארדואן מתחילה להתבהר.
  כנראה שהריחוק מישראל וההתקרבות לאיראן ולחמאס באים עם הדברים הבלתי נמנעים והלא נעימים מהם השמאל העיקבי מתעלם בעקביות.

 42. ק.א. לדן (1) הגיב:

  לדן, הבה נחשוב שניה על המציאות. רק המציאות המציאותית. הקריאה לספינה ההיא "ספינת טירור" נראית לך הגיונית?

  אנשים אספו כסף ובאו למחות על מה היות עזה נצורה 3 שנים. הם באו למחות על התנהגות נפשעת ארוכת ימים של ישראל. נכון, הם אינם חובבי ציון ואינם חסידי צה"ל. אין שום סיבה גם שיהיו. כשהצבא פלש (באופן שאינו חוקי) ובכח בלב ים אל ספינתם הם ראו לנכון (בטפשותם) להמשיך למחות ולנסות להדוף את החיילים בכח. הצבא הגיע באופן התקפי, אולי נורו יריות קודמות ואולי נורו אליהם רימוני עשן מה שרק הגביר את זעם המותקפים. הם התנגדו בכח עם מקלות ומוטות. לו רצו להרוג חיילים כנראה שהיתה להם הזדמנות. אתה מתאר לך טירוריסט שתיפול לידיו כזו הזדמנות והם יוותרו עליה? עובדה שלא הרגו!

  הצבא לא יכול היה להרשות לבושה כזו לפגוע בכח ההרתעה המפורסם וניתנה הפקודה להתנקש בחיי אנשים חסרי נשק, בדם קר. היכן הסרטים על הירי הקטלני?? היכן הנעדרים??

 43. ק.א. לדן (2) הגיב:

  נניח שהצבא היה מאפשר להם להגיע לעזה ולפרוק את מטענם להסתובב ולחזור – מה בדיוק היו עושים אותם "הטירוריסטים"? למי הם היו מרביצים? לעצמם?

  שים לב שגם הנשים שעל הספינה האירית רייצ’ל קורי – גם הן סירבו להוראת צה"ל! כל ההבדל בין 2 הספינות שאלה על הראשונה לקחו את הסירוב למצב שהצבא לא יכל היה לסלוח להם.
  הם ביזו קשות את השייטת וישראל.
  זה פשעם. וענשם נגזר ובוצע בו במקום.
  אתה ראשי לחשוב שהיה צורך מבצעי לחסלם אך אם זה נכון הרי שזו אפילו בושה גדולה יותר לשייטת. ואחרון חביב, אם פשעו בהתנגדותם לצבא ובפגיעה בחיילים – מדוע לא נעצרו לחקירה והובאו בפני שופט? למה לא ניתנה להם ההזדמנות לכך? אחת מעשרת הדברות היא "לא תרצח". משהו בחר להתעלם מזה.

 44. ק.א. לדן (3) הגיב:

  הרי לך עוד משט טירוריסטי מסוכן…
  — קישור —

 45. דן לק.א. הגיב:

  שאלת היטב, ואני אענה:
  קודם כל זו טעות לומר שישראל עברה על החוק הבינלאומי בכך שעצרה את הספינה בלב ים.
  אתה מוזמן למצוא את הסעיף בחוק המדבר על אכיפת סגר ימי והגנה על גבולות ימיים, ותיווכח לדעת שישראל פעלה כחוק.

  לגבי המהומה על הסיפון:
  ההוראה לכל חייל צה"ל נושא נשק בכל סיטואציה היא לירות במצב בו נשקפת סכנת חיים לחייל היורה או לחייל אחר.
  הסיטואציה שנוצרה היא שמספר מועט של חיילים ירד לסיפון הספינה בצורה ששיקפה מחשבה ראשונית לפיה לא תהיה אלימות מצד נוסעי הספינה, ושההשתלטות תהיה "חלקה" כפי שבד"כ קורה עם פעילי שלום.

  עובדה היא שהחיילים לא הגיעו עם רימוני יד, רובים או מקלעים. וגם הם הרי יכלו לטבוח מיד (אני מתכוון באמת לטבוח) בנוסעים.

  אני לא יודע מה איתך, אבל אם שלושה אנשים יכו בי במוטות ברזל או אם מישהו יתנפל עלי עם סכין – אני אאמין (ובצדק) שאני בסכנת חיים. ואם יהיה אקדח בידי אז אני אשתמש בו,
  וכך עשו חיילי השייטת,
  מה גם שבשלב מסוים הם הבינו ששלושה מחבריהם נלקחו כבני ערובה לצורך מיקוח והיה צורך מיידי לחלצם.
  אתה טועה ומטעה באמירתך שמדובר ב"אנשים חסרי נשק". עד כמה שידוע לי סכינים ומוטות ברזל הם נשק לכל דבר ועניין.
  לכן אין ספק שהאשמים בדרדור המצב הם אך ורק נוסעי הספינה שהחליטו "שהם יראו לצה"ל מה זה" והתנהגו כטרוריסטים לכל דבר.
  כל הדוגמאות האחרות, כולל הספינה רייצ’ל קורי בה "נשים סירבו להוראת צה"ל" מוכיחים שעם התנהגות הגיונית (דבר אלמנטרי אצל כל פעיל שלום) לא מתפתחת כל אלימות.

  מדוע הם לא הובאו בפני שופט:
  כאן אתה כבר מנסה לאחוז את החבל משני קצותיו. אתה גם טוען שהאלימות אינה באשמת הנוסעים וגם שואל מדוע לא עיכבו אותם בארץ…
  תן קצת קרדיט לשלטונות שהבינו שהמצב הידרדר למקום מספיק גרוע, וקיבלו החלטה נכונה לא לדרדר אותו יותר.

 46. והתירוץ העילאי להתקפת אניית הסיוע לעזה הוא הגיב:

  "לא רוצים לחזור לאושוויץ"…….

  זו מדינה? או מחלקה סגורה?

 47. ק.א. הגיב:

  לדן, אורי אבנרי כבר התייחס לנושא במאמרו "תהרוג תורכי ותנוח". מכיוון שה"גיטו הפסיכולוגי" (ראה המאמר הנ"ל באתר זה) הוא תיאור בן 2 מילים – תמציתי ומדוייק – אינני מוצא טעם להתייחס באופן ספציפי (למרות שקל לעשות זאת) לנקודות שהועלו בתגובתך אשר צפות ועולות מן המעיין הגיטואי המדובר.

  יוצא מכך שהמונח הזה, של אבנרי, מהווה את הקרקע "הפוריה" ממנו צומח הקו המנחה שעובר דרך טיעוניך. לו אענה לך באופן מפורט הרי שאחזור על דברי אבנרי. אני מפנה אותך למאמר ההוא לעיון, ואף עיון חוזר, בתקווה שתרד לסוף הכוונה שם.

 48. דן למ.ש.: קריסת הקונספציה? הגיב:

  פורסם ראיון עם קפטן הספינה "מרמרה", והוא מודה שהיה עד לתכנון האלימות מצד הנוסעים בספינתו:
  — קישור —

  הראיון הזה מחליש בצורה מובהקת את טענותיך לפיהן כל הסרטים המראים את אלימות הנוסעים הם מפוברקים.
  או בקיצור: הקונספציה שלך קרסה.
  אבל למה זה לא מפתיע אותי?

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים