הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-1 ביוני, 2010 תגובה 1

מהיום שנולדתי – 33 שנים אני חי במדינה,הספקתי לעבור בה 6 מלחמות ,ותמיד היה נראה לי שאנחנו לא רואים את עצמנו כפי שאנחנו באמת-מדינה חזקה ואיתנה שבמשך יותר מ 43 שנים היא המדינה החזקה באזור.


אבל חבל שרוב התושבים היהודים האחרים לא רואים זאת כך,הם עדיין רואים אותנו כמדינה קטנה ושברירית כפי שהיינו בהתחלה,והם חיים בעבר,מפחדים ומחפשים אויבים בכל מקום,ומעל לכל-שונאת את הפלשתינים,אחרת אין לי הסבר מדוע שלחנו חיילים להשתלט על ספינות עמוסות באזרחים עשרות קילומטרים מחופי הארץ כדי לנסות ולהבהיר לפלשתינים שאנחנו עדיין שולטים בהם,והשלנו מעצמנו את המעטה הדק שעדיין הבדיל אותנו מאותם אוייבים שאנחנו כ"כ מתעבים.

בהתקפה על המשט ביצענו פעולת טרור כנגד אזרחים לא חמושים-שכלל לא רצו לפגוע בנו,שכלל לא תכננו להגיע לשטח ישראל או לפגוע בריבונותה,הפעם שברנו את כל הכללים והפעם נראה שבאמת הנזק שגרמנו לעצמנו גדול בהרבה מהתועלת.מה הייתה מטרת התקיפה:באמת למנוע מהם להגיע לעזה? לוודא שאין נשק ע"ג הספינה?,לא ולא,ממשלת ישראל וצה"ל ביצעו את המעשה הנתעב ע"מ להראות לפלשתינים שאנחנו עדיין שולטים בהם,שגורלם –לחיות כאנשים חופשים ללא כיבוש או לחיות תחת חסדי מדינת ישראל-כלל לא תלויה בהם אלא בנו.


בטבח שבוצע בהוראותה של ממשלת ישראל אפשר למצוא דמיון לטבח בסברה-ושתילה:גם שם ממשלת ישראל וצה"ל טענו שלא ידענו,לא הערכנו ,ושאר תירוצים שונים.הפעולה נגד המשט חשפה שוב את פניה האמיתיות של ישראל: לא מדינה מהוגנת,דמוקרטיה לדוגמא בעלת מוסר גבוה –אלא מדינת פשע,שמתנהגת כמו גנגסטר שכונתי ,כמו הגרוע שבמשטרים ,כמו מדינה שנטרפה עליה דעתה –אלא שקברניטיה יודעים היטב לאן הם מובילים אותה:למלחמה איומה שתשמיד אותנו לחלוטין.זהו החזון של ממשלת ביבי-ברק-ליברמן:מ ל ח מ ה.


באתוס היהודי נצרבה התפיסה המוטעית שתמיד היינו עם ששוכן לבדו,שנלחם בשכניו וניצח-או שאיבד את עצמאותו,אך לא כך הדבר,חורבן בית ראשון בא בידי אימפריה מהמזרח וחורבן בית שני בידי אימפריה מהמערב-שכנינו הקרובים מעולם לא כבשו אותנו,לרוב,אנחנו האוייבים הגרועים ביותר של עצמנו,שכן אנחנו איננו לושבים בצורה שכולה,ולא חושבים על המציאות-אלא על יעוד שלכאורה יש לנו,כך אנחנו מתייחסים לכיבוש-לא רואים שהוא מחסל אותנו,אט אט,הוא מעניק לנו אשלייה של כח , של גדולה,של גורל-אך למעשה הוא חונק אותנו,והפיגוע כנגד המשט אינו שונה:הוא מבודד אותנו בעולם ומעמיד את קיומנו בסכנה,


זה הזמן לצאת לרחובות,להפגין עד שממשלת ביבי-ברק-ליברמן תתחסל-לפני שהיא תחסל אותנו,לפני שנשאר ללא כל הגנה של מוסר,לפני שנהפוך לגרועים שבאויבנו,ולפני שנחסל את עצמנו.

תגובות
נושאים: מאמרים

תגובה אחת

 1. ק.א. הגיב:

  "אין לי הסבר מדוע שלחנו חיילים להשתלט על ספינות עמוסות באזרחים עשרות קילומטרים מחופי הארץ כדי לנסות ולהבהיר לפלשתינים שאנחנו עדיין שולטים בהם"

  שי, כן, אבל ההתקפה הזו היתה באופן ישיר על "השמאל" (בדיוק כמטרת השארתו של חומסקי מחוץ לגבול).

  ההתקפה בלב ים היתה צעד של פגיעה מודעת ומחושבת במפגינים שמוחים ומתנגדים נמרצות למדיניות ישראל.

  המציאות היא שהפגנות נגד השלטון הופכות לסכנת חיים של ממש. ישראל מבקשת לא רק כוח הרתעה מול פלסטינים (הם חוטפים באופן קבוע) אלא גם לטעת פחד והרתעה להדיפת השמאל. לשם כך בוצע טבח ודמם הותר לכל. בעינהם כל האמצעים כשרים. הם לבטח מתכננים פרובוקציות כאלה ללא הפסק וינצלו כל הזדמנות ובכל מקום.

  במקרה זה אפשר לראות שהיתה להם מטרה נוספת.
  והיא לקשור את התקיפה לאיסלם ולאלקעידה.
  שתי ציפורים במכה אחת – שמאל ואיסלם.

  ביבי כבר הצהיר בנאום שהכפשת המדינה לא תתאפשר יותר. הרצח בוצע בקפידה ואושר מלמעלה.
  ככה זה שפושעים מנהלים את העניינים.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים