הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-20 באוגוסט, 2010 3 תגובות

יש מנטרה בשמאל הבורגני של שנאת מפלגות ותנועות פרלמנטריות וחוץ פרלמנטריות ערביות. אך בד בבד קיימת מצידם תמיכה כנה ואף נלהבת בתנועות שע"פ הפרוטוקול לא שונות בהרבה מהמפלגות והתנועות הערביות. ראו לדוגמא את מרצ, הצבעות חבריה ותומכיה בהזדמנויות הפוליטיות השונות, לא שונות בהרבה וספק אם בכלל, אם זה בהצבעות על חוקים מסוימים, הפגנה או מחאה, או אפילו הבעת הזדהות במהלך פוליטי מצד הממשלה, יחד עם התנועות הערביות.
 
אך למרות כל אלו, יש בשמאל הבורגני סלידה מוזרה ואף גזענית, בכל הנוגע להבעת תמיכה הצהרתית באישיות ערבית. אמיתית ואינטליגנטית ככל שתהא. יש כמובן מי שיטען לחשד לגבי כנותם או אולי טיב האינטרסים של הח"כים הערבים, אך מה אם הכנות מאכזבת דווקא מהצד היהודי? או מה אם יש מועמד ערבי העולה על עמיתו היהודי הן מבחינת איכות והן מבחינה אידיאולוגיה?

בנאומו האחרון של אחמד טיבי, סיפר טיבי על הזדהותו המלאה עם שואת העם היהודי, ונאומו הוגדר כנאום הטוב והכנה ביותר. טיבי פירט על כך בנאום חוצב להבות מעל דוכן הכנסת, וגם בריאיון עם יאיר לפיד. טיבי אף גינה למשל, את הכחשת השואה מצד גורמי איסלם בעולם הערבי. טיבי תומך בביטול האפליה כלפי כל מגזר אשר סובל מהם. יש מי שיטען שמא מדובר במעשי בגידה מצד טיבי, אשר טורח להוציא הצהרות יהודיות לאומיות מעת לעת, שהרי מעולם לא ראינו פעולה דומה מצד ח"כים מהימין המצדדים במאורע ערבי רגיש, כדוגמת הזדהות עם הנכבה הפלסטינית, או קריאה לפיצוי ערביי 48′.
 
הביקורת על חנין זועבי גם היא לא מובנת. מדוע זה לא בסדר שזועבי השתתפה במשט המרמרה? יחד עם זועבי השתתפו פעילי שלום רבים ממדינות רבות בעולם, האם הם כולם ככולם תקפו את חיילי צה"ל אשר נאלצו בצעד אומלל להשתלט על משט הומניטארי במים בינלאומיים? הטירוף הלאומני אשר בו נוטלים חלק אישים מימין ומשמאל, אינו אלא גזענות טהורה המבוססת על שנאה דתית חשוכה ופרימיטיבית.
 
מדוע אין ביקורת דומה על העיתונאית עמירה הס, מעיתון הארץ, אשר נטלה חלק בביקור ברצועת עזה דאז, ואף נפגשה עם גורמים המוגדרים ברשויות החוק בישראל ‘גורמים עוינים’? האם ייתכן כי היותה של הס יהודייה אירופאית הוא אשר גורם "להבין" את מעשיה, ולעומת זאת מנגד להוקיע את זועבי?
 
יתרה מכל זאת, השמאל הישראלי הבורגני הוכיח כבר מזמן את היותו חסר מעש ומשותק, אשר כל טיב ייעודו מסתכם בהפגנת מחאה סביב כיכר רבין כשבו נוטלים חלק כמה עשרות צעירים תל אביבים אשר לא מבינים באמת על מה ולמה הם שם.
 
האידיאולוגיה, היושר, הכנות והאמינות, הם מה שהופכים את אחמד טיבי חנין זועבי וחבריהם למפלגות הערביות, לשמאל הישראלי החדש. שמאל נטול שחיתות, סילופים, ומעל הכל: נטול אינטרסים לאחיזה בכיסא. כי גם את הכיסא – הציונים הרחיקו חוקתית מכל אחיזה ערבית, מתוך הגדרתה של מדינת ישראל מדינה יהודית גזענית בה רק יהודים יכולים לשלוט.
 
דווקא היום כאשר הביקורת כלפי הח"כים הערבים בשיאה, וקריאות להדחת ח"כים ערבים מפרלמנט ישראלי, יש לחבור באופן פומבי והצהרתי לכוחות הפוליטים הערביים. ולשמר אותם מכל משמר משיניו האכזריות של הפשיזם הציוני הבא משמאל ומימין.
 
* הכותב הינו יו"ר ארגון סלון דבורה

תגובות
נושאים: מאמרים

3 תגובות

 1. עדנה56 הגיב:

  מאמר נדיר באיכותו

  עלוב עד כאב לראות את הקמפיין החדש שמציגה מפלגת מרצ תחת הבאנר "כי אין שמאל אחר".

  מאמר מעולה של יו"ר סלון דבורה!

 2. שאול אבני הגיב:

  קיריל כותב "הביקורת על חנין זועבי לא מובנת"
  זה היתממות שלא במקומה.
  אין לי בעיה עם זה שחנין זועבי הצטרפה למשט ובטח אין לי בעיה שהיא מוחה כנגד המצור על עזה. אבל חנין זועבי עושה הרבה יותר מזה. חנין זועבי מסיתה ללא הפסקה כנגד צה"ל וכנגד מדינת ישראל.

  אני מצטט לדוגמא: "הנחנו שהצבא ינסה לעצור אותנו, לא לרצוח אותנו" כלומר צה"ל הגיע על מנת לרצוח.

  "כי אנחנו יודעים שצה"ל הוא צבא מסוכן. ידענו שאם נעשה פרובוקציה, נשלם בגופות "
  כלומר צה"ל צבא מסוכן ורוצח על כל פרובוקציה קטנה.

  ההסתה הבלתי פוסקת הזו, שמציגה את צה"ל כצבא של רוצחים אמנם מתיישבת עם רוח האתר הזה שמבמאמריו צה"ל וישראל מושווים לגרמניה הנאצית לא אחת, אבל אי אפשר לצפות מהציבור שלא להתקומם בגין ההסתה הנ"ל.

  בנוסף היא תומכת בגרעין האיראני (בפצצה). – — קישור —.
  מעניין לראות שהשמאל הקיצוני תוקף את ישראל על כל אמירה הכי קטנה, אבל מתעלם כשדיקטטורה אכזרית מאיימת ללא הרף בהשמדת מדינה שכנה.

  אלו רק דוגמאות שבגינן ראויה זועבי לביקורת חריפה.
  זו אינה מחאה לגיטימית, זו מחאה דמגוגית שמסתתרת מאחורי הדמוקרטיה על מנת להסית ולהכפיש.

  • יוסוף הגיב:

   שאול אתה איש תמים ומגוחך. צה"ל הרבה יותר "ערמומי" ממה שאתה חושב ותאמין לי שחיילי צה"ל ידעו היטב מה קורה כאשר לוחצים על ההדק. וזה הכל מלמעלה.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים