הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-20 באוגוסט, 2010 תגובה 1

מועדון הגדה השמאלית יקיים בשלישי, 31 באוגוסט, בשעה 19:30 מפגש לזכרו של המשורר יבי (ישראל בן יהודה). במרכז המפגש: הקרנת סרטו של צבי שיסל "יבי" (ישראל 2009, 54 דקות) ושיחה עם חברים וידידים בהנחיית יורם גוז’נסקי.


הסרט עובר בתחנות בחייו של יבי מנערותו כפועל דפוס, שארגן הפגנות עם חיים טופול חברו, דרך חברותו בלח"י, פעילותו בברית הנוער הקומוניסטי (בנק"י), כתיבת טור במשך שנים בעיתון "הארץ", פרסום ספרוני שירה ופעילות ענפה למען השלום והצדק החברתי, ונגד האפליה של האוכלוסייה הערבית.


יבי היה דמות שוליים שחי בצניעות נזירית ועסק בקידום צדק חברתי ובשירה. את ספרוני השירה שלו, המאוירים על ידי מיטב האמנים שהיו חבריו, הדפיס וגם מכר בעצמו ברחובות תל-אביב. חברות הייתה עבור יבי ערך עליון וחייו שזורים בחייהם של אישים מרכזיים בתרבות הישראלית. אישים אלו, שרבים מהם מופיעים בסרט – ביניהם חיים טופול, אורי אבנרי, נתן זך, מנשה קדישמן, יגאל תומרקין, איתן הבר, יעקב אגמון, אורי ליפשיץ, שמוליק קראוס, נתן זהבי ועוד – היו שותפים יחד עם יבי להתהוותה של חיי הבוהמה והתרבות התל-אביבית.


למרות שהיה מוקף חברים, יבי טשטש כל עקבות לחיים אישיים וגם הקרובים בחבריו לא ידעו היכן התגורר. הסרט מנסה לשפוך אור על אחת הדמויות הצבעוניות, המרתקות והמסתוריות ביותר שחיו ופעלו בתל-אביב. כאמור, האירוע לזכרו של יבי יתקיים ביום ג’, 31 באוגוסט, בגדה השמאלית, רחוב אחד העם 70, בשעה 20:00. הכניסה ללא תשלום. פרטים נוספים, טל’ 050-5201416

תגובות
נושאים: מאמרים

תגובה אחת

  1. ראוי לתיקון הגיב:

    ביהמ:ש המחוזי קבע כי זהו סרטה של אגי פרידמן ולא של צבי שיסל כמצוין כאן, וכי הסרט נגנב מהיוצרת ע"י שיסל ופטקה, אחיו של יב"י ז"ל.
    נא לתקן, גם על פי הנדרש במפרש בפס"ד וגם לפי כל כללי הצדק.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים