הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-24 בינואר, 2011 15 תגובות

כאשר מינה ראש הממשלה בנימין נתניהו את ועדת טירקל לבדיקת אירועי המשט הטורקי לעזה, הוא הצהיר כי הוועדה תוכיח כי ישראל צדקה בכל מהלכיה. זו אחת הפעמים היחידות שהסכמתי איתו. גם אני סברתי שהוועדה תלבין את כל פשעיה של ישראל, שהרי נתניהו דאג להרכב שהצפי ממנו היה זיכוי גורף לממשלה שמינתה אותו. וכך היה.

ליבת חברי הוועדה הם שלושה: היו"ר יעקב טירקל, איש המקורב לימין ההתנחלותי, כיהן כשופט בבית המשפט העליון והצטיין בשחיתות שיפוטית שעיקריה,  ציות לשירותי הביטחון, גיבוי לכיבוש, אפליה לרעה של פלסטינים והרכנת ראש בפני בעלי ממון;  ראובן מרחב,  היה איש המוסד במשך עשרות שנים, נציגו בארצות שונות, וכיהן גם כמנכ"ל משרד החוץ;  הגנרל עמוס חורב, השתחרר מהצבא בדרגת אלוף, ובצבא עסק בפיתוח אמצעי לחימה.

לאלה צורפו שני משקיפים מחו"ל, ללא זכות הצבעה,  שפעילותם נסרקה היטב ורק לאחר שהוכח כי הם ידידי ישראל וכי לא צפויה מהם הפתעה בדמות חוות דעת מאתגרת, אושר צירופם.

רק הרכב כזה, המחוייב לצבא ולממשלה, מסוגל להשתמש בשפה אורווליאנית לפיה תקיפת המרמרה בלב ים היא חוקית, החיילים החמושים שפלשו לאניה הם המותקפים ואילו אנשי האניה שהתגוננו הם המתקיפים האלימים. הסגר על עזה אינו ענישה קולקטיבית ואינו מפר זכויות אדם,  אין רעב בעזה וכך הלאה. הדו"ח הוא לא יותר ממסמך תעמולתי לצרכי מדיניות החוץ של ממשלת ישראל, זאת הייתה המטרה במינוי הוועדה והיא סיפקה לממשלה את הסחורה.

tirkel

אני מניח כי מומחי משפט  בינלאומיים שאינם פיונים של ממשלת ישראל, ידעו להעמיד את הדו"ח באורו הנכון.

"כסף ערבי"

חברי הכנסת מהימין שאישרו את הקמת הוועדה הפרלמנטרית לחקירת מקורות המימון של ארגוני זכויות אדם בישראל, שטפו את מוחם של האזרחים בטיעון כי "כסף ערבי" תומך בארגונים אלה ולכן הם בבחינת סוכני אויב. הארגונים מצידם מכחישים זאת, ומזמינים כל מי שרוצה לקבל מידע על מקורות המימון  להיכנס לאתרי הארגונים, שם מפורטים מקורות המימון.

אני מבקש לפזר את ענני הדמוניזציה שמתאפיינים באמירה הכוללנית והמכפישה בדבר "כסף ערבי". זה מזכיר לי את הנימות האנטישמיות שניסו ומנסות לאפיין את "הכסף היהודי" כשולט בעולם.

כסף ערבי הוא לא יותר טוב או רע מכסף אמריקאי, בריטי או שוויצרי, הכל תלוי במערכת ערכיו של המממן. כפעיל הוועד למען מזרח תיכון חופשי מנשק אטומי ביולוגי וכימי, אני מוכן לקבל מימון מכל מקור שמתנגד לנשק השמדה המונית. אם קרנות ממצרים, ירדן, מרוקו או קטאר שתומכות במאבק למזרח תיכון חופשי מנשק גרעיני יציעו תרומה לוועד הישראלי, אתמוך בכל לב בקבלתה, כי זהו מקור כשר וראוי, הרבה יותר כשר וראוי מכספם של פונדמנטליסטים אמריקאים  שמממנים עמותות ימין קיצוני וגזעני בישראל שעיקר פעילותן בגירוש פלסטינים מבתיהם.

מה עושים עם רוצח מוסלמים?

לפני מספר ימים נעצר אזרח ישראלי החשוד בפשע רצח עם. מדובר באלכסנדר צבטקוביץ שנעצר לפי בקשת משרד המשפטים של בוסניה הרצגובינה המבקשת את הסגרתו. האזרח צבטקוביץ, סרבי שקיבל אזרחות ישראלית  מכוח נישואיו ליהודיה, הגיע לישראל לפני חמש שנים. הוא מואשם כי השתתף ברצח של למעלה מאלף מוסלמים ביום אחד בטבח סרברניצה הזכור לשמצה ב-1995.

במצב הרוח הימני והגזעני השורר היום בישראל, רצח מוסלמים אינו מפיל אנשים מהכיסא. התופעה אינה זרה לישראלים. צבא הכיבוש הישראלי רצח הרבה יותר מאלף מוסלמים, כולל נשים וילדים, אם כי לא ביום אחד. יחד עם זאת, ישראל מבקשת עדיין להיות חלק מהקהילה הבינלאומית, חתומה על הסכמי הסגרה וחברה באינטרפול. מה עוד שמדובר באשמת רצח עם, נושא רגיש בישראל, על כן אני משער שבסופו של דבר הוא יוסגר לבוסניה.

למרבה הבושה, רעיון השמדת עם נכנס לשיח הפוליטי בישראל. עיתון "הארץ" (23 בינואר 2011) מגלה, כי ארגון דתי בשם "מעייני הישועה" מחלק מדי שבת עשרות אלפי עלונים בבתי הכנסת של הציונות הדתית. באחד העלונים נכתב במסגרת ויכוח פנים דתי על "ריכוז העמלקים  במחנות השמדה". התורה מצווה על השמדת עמלק.

"תִּמְחֶה אֶת־זֵכֶר עֲמָלֵק, מִתַּחַת הַשָּׁמָיִם" (דברים כ"ה,  יז). בספר שמואל ציווה אלוהים, באמצעות שמואל הנביא, על שאול: "לֵךְ וְהִכִּיתָה אֶת עֲמָלֵק וְהַחֲרַמְתֶּם אֶת כָּל אֲשֶׁר לו וְלא תַחְמל עָלָיו, וְהֵמַתָּה מֵאִישׁ עַד אִשָּׁה מֵעלֵל וְעַד יונֵק מִשּׁור וְעַד שֶׂה מִגָּמָל וְעַד חֲמור" (שמואל א' ט"ו, ג).

מיהו העמלק? אצל היטלר העמלקים היו קודם כל היהודים והצוענים, אבל גם הקומוניסטים, הסוציאליסטים והליברלים, והוא מימש את הציווי של "והמתה מאיש עד אשה מעולל ועד יונק".

בישראל, אצל מספר הולך וגדל של יהודים, בעיקר דתיים מהזן הקנאי, אבל גם חילונים גזענים, העמלקים הם הערבים בכלל והפלסטינים בפרט. בעקבותיהם  נמצאים  "האויב הפנימי" בדמות שוחרי זכויות האדם, שלשיטת הימין הם מקוטלגים כ"אוהבי ערבים ושונאי עמם". במסגרת המדרון החלקלק,  השמדת עם כבר אינו טאבו בשיח הפוליטי בישראל. זה מה שהכיבוש עושה לנו.

התחיינה העצמות האלה?

אהוד ברק, עד תמול שלשום מנהיג מפלגת העבודה, הודיע בוקר בהיר, כי הוא עוזב את המפלגה, לקח עימו ארבעה חברי כנסת, והקים סיעה חדשה. משעה שהעריך כי בוועידת מפלגת העבודה מתגבש רוב למען יציאה מהממשלה,  קם ונס מהמפלגה. המהירות שבה ברח מזכירה את מנוסתו של נשיא תוניס המושחת, זיין בן עלי, שחשש מזעמם של בני עמו המתקוממים. ברק תיאם את בריחתו עם נתניהו. הוא חתם על הסכם קואליציוני עם הליכוד לפיו ימשיך לכהן כשר ביטחון וסידר לשלושת חבריו משרות שר. עכשיו יש לנו סיעה בת חמישה חברים שארבעה מהם מכהנים כשרים. זהו שיא עולמי ביחס מספרי שבין חברי פרלמנט וחברי ממשלה. שחיתות שלטונית במערומיה.

בה בעת הפרישה של ברק וחבריו עושה סדר נכון במפה הפוליטית. לאמיתו של דבר הוא איש ימין ומקומו באזור הליכוד הוא טבעי.

עתה השתחררה מפלגת העבודה ממועקת ברק. השאלה היא האם תצליח המפלגה המוכה להתאושש מהזוהמה הפוליטית שברק פיזר בה לאורך שנים, ותשכיל להיות מפלגה סוציאל דמוקרטית. עוד אין תשובה, אבל יש תקוות.

סוזנה יורק

לא מכבר הלכה לעולמה השחקנית הבריטית סוזנה יורק. היא הייתה לא רק שחקנית נפלאה, אמנית בעלת שיעור קומה, אלא גם אדם עם מעורבות חברתית ופוליטית, למען זכויות אדם, למען צדק חברתי, למען עולם חופשי מנשק השמדה המונית. כפעילה נגד הנשק הגרעיני בבריטניה, נרתמה למאבק למען שחרורו של מרדכי ואנונו, אסיר המצפון והמתריע בשער שחשף את חימושה הגרעיני של ישראל בראיון לעיתון האנגלי "סנדיי טיימס".

היא ביקרה מספר פעמים בישראל כחברה במשלחות סולדיריות עם מרדכי ואנונו ומאבקו נגד נשק גרעיני, במטרה להאיץ את שחרורו, ולמצער לבטל את הבידוד שהיה נתון בו. היה לי הכבוד לארח אותה בביתי במסגרת מאבקנו המשותף, לחבור אליה בהפגנה מול משכן הנשיא בירושלים, שהסתיימה למיטב זכרוני בפגישה עם הנשיא עזר ויצמן.

בעת ביקורה בישראל הוזמנה למשדר  פופוליטיקה בטלוויזיה הישראלית, שהיה בשעתו תכנית המלל המובילה בישראל בכיכובו של העיתונאי יוסף לפיד (לימים שר המשפטים).  לפיד תקף את סוזנה יורק בגסות האופיינית לו וגייס לעזרתו את השואה תוך עיוות משמעותה. אבל סוזנה, בהופעה מרשימה, באצילות, בעדינות, אבל בנחישות, העמידה את לפיד במקומו ונתנה ביטוי לרעיונות ההומניסטיים שבשמם באה לישראל ואשר היו כה זרים ללפיד ולחבורה הגזענית והלאומנית שקרקרה סביבו.

אני נוצר את זכרה באהבה רבה.

פרס ירושלים לספרות

מאז 1963 מתקיים בירושלים מדי שנתיים יריד הספרים הבינלאומי. במסגרת היריד מוענק פרס ירושלים לספרות לסופר  שכתיבתו מבטאת ומקדמת את הרעיון של "חירות האדם בחברה". הזוכה הראשון היה הפילוסוף הבריטי ברטרנד ראסל, חתן פרס נובל לספרות (1950), ומי שליד יצירתו הספרותית והפילוסופית היה פציפיסט ופעל למען פירוק הנשק הגרעיני (לו חי עימנו היה בוודאי נמנה עם תומכיו של מרדכי ואנונו והוועד למען מזרח תיכון חופשי מנשק אטומי, ביולוגי וכימי).

מאז הכיבוש ב-1967, כאשר מזרח ירושלים סופחה לישראל בניגוד לחוק הבינלאומי, ושלטון הכיבוש, האפליה והאפרטהייד הפך לחלק מהמציאות היומיומית של ירושלים, נוצר פער הולך ומתרחב, הולך ומעמיק, בין היומרה של מחלקי הפרס להעלות על נס את חירות האדם בחברה לבין המציאות של דיכוי חירויות וזכויות האדם בירושלים.

על אף זאת, הסכימו סופרים בעלי שיעור קומה, בהם אנשי שמאל כמו סימון דה בובואר, סוזן סונטאג ואחרים לקבל את הפרס, אולי מתוך תקווה שהיענותם תשפיע על שינוי המציאות בירושלים לכיוון של שלום ושוויון. זה לא קרה! בדיוק ההיפך. שכונות חדשות נבנו ונבנות על אדמה פלסטינית שנשדדה על ידי השלטון הישראלי מבעליה, פלסטינים מגורשים מבתיהם במסגרת פרויקט ייהוד שכונות במזרח ירושלים כמו סילואן ושייח' ג'ראח ויד הכיבוש נטויה.

זוכה פרס הספרות הירושלמי השנה הוא הסופר הבריטי איאן מקיואן. הפרס אמור להיות מחולק במסגרת היריד ב- 20 בפברואר 2011. אני מצפה ממתנגדי הכיבוש בבריטניה לנסות ולשכנע את הסופר הבריטי להודיע כי יסרב לקבל את הפרס כל עוד הפלסטינים במזרח ירושלים לא יכולים להביא  לידי ביטוי את זכותם לחירות.

ואלה שופטינו

תנועת "יש גבול" הגישה עתירה לבית המשפט העליון נגד מינויו של האלוף יואב גלנט לרמטכ"ל הבא, לנוכח פשעי המלחמה שבוצעו במבצע "עופרת יצוקה" שעליו פיקד באופן ישיר כאלוף פיקוד הדרום.

שלושת השופטים, אשר גרוניס, אסתר חיות ועוזי פוגלמן החליטו ב-18 בינואר 2011 לדחות את העתירה, וקבעו כי היא לא מגלה עילה. במילים אחרות, ההרס וההרג ההמוני,  הירי על אזרחים מניפי דגל לבן, השימוש בזרחן לבן באזורי מגורים צפופים שגרמו לכוויות איומות, הירי על בתי ספר, צוותי רפואה ובתי חולים, הפקרת פצועים בשטח שמתו מאיבוד דם, כל אלו לא מגלים עילה. אלו שופטיך ישראל.

תגובות
נושאים: מאמרים

15 תגובות

 1. בטטה הגיב:

  על עמדותיה הפרו ממסדיות של אסתר חיות לא צריך להתפלא כלל.

  למשפחת חיות המורחבת יש נסיון רב בייצוג הממסד.בעלה הוא עו"ד דוד חיות המייצג מספר תמנוני ביטוח גדולים בתביעות נזיקין המוגשות נגדם והוא נחשב לעו"ד מוצלח כי הוא מצליח להשיג פסקי דין ופשרות נוחות מאוד לשולחיו אבל רעות מאוד לתובעים.

 2. רות גביזון הגיב:

  ממליץ לך גדעון להציץ בלינק המצורף, יש בו מחקר המתאר את פעילות ועדת טירקל. אולי בעצם כדאי שאחסוך לך ולאחרים את הקריאה ואכתוב פה את המסקנות, שמאששות את טיעוניך: זוהי ועדה מטעם שהאובייקטיביות ממנה והלאה. במהותה היא מכוונת פנימה כיוצאת במעין מסע שכנוע עמוק בצדקת הדרך.
  http://israblog.nana10.co.il/blogread.asp?blog=2894&blogcode=12160684

 3. גילה הגיב:

  אין כמו המערכון הידוע ו"חוזה העתיד" של אריק איינשטיין ואורי זוהר, בו מקבלים העולים הוותיקים
  את העולים החדשים בבוז, בחשדנות ובקטרוג, כדי להציג את הגזענות המכוערת שלקו בה רבים
  כאן. במדינה שבה ניצולי השואה כונו "סבונים" ואח"כ נגזלו מהם כספי פיצויים, מדינה שבה
  עולים ממדינות ערב כונו פרענקים, התבססה לה כבר מן ההתחלה הגזענות והפכה אותנו ל"עם"
  שונא זרים ותמיד תמיד נותר בו-זמנית הקורבן היחיד והנצחי של העולם.
  אותם אנשים המאמינים בעליונתה של היהדות אינם מסוגלים להבין שתפיסת עולם זו מחזקת
  ומלבה שנאה. הלקח שלמדנו מן ההסטוריה שלנו שרק החזק שורד ושלהיות מוסרי זו חולשה, הוא הלקח שהביא אותנו להיות עם שונא זרים, משפיל אנשים חפים מפשע וכולא אנשים ללא משפט או מכניסם למעצר-בית. למעשים כאלו אין ולא יהיה לעולם כל צידוק מוסרי. היום אנחנו מדינה חזקה ולכן מזלזלת בלקח ההסטורי הנצחי – אין אימפריה ששרדה………….
  הזהו ה"אור לגויים" ?
  התרוץ הנצחי שאנו נלחמים על קיומנו כבר הפך פתטי. שלטון שבו נרדף מי שחושב אחרת יוביל
  במהרה לימים חשוכים שבהם לא רק ל"שמאלנים המסריחים" יסתמו את הפה. כך זה תמיד
  קורה. מעגל החשודים בבגידה הולך ומתרחב במהירות.
  אך הרי אני משכנעת כאן רק את המשוכנעים ממילא….. היתר לא רוצים לדעת……………
  לנצח……..

 4. קורא אנגלי הגיב:

  ככה בדיוק "נחקרו" ארועי 9.11
  נשאלת השאלה למה הוקמה הוועדה: כדי לנקות פשעים? או כדי לזרוק בוז על האזרחים?
  בסדום כנראה שהאפשרות השניה קוסמת מאד.

  • התקוע ולא מתקוע הגיב:

   לקורא אנגלי
   כרגיל תגובותיך קצרות וקולעות (לדעתי כמובן).

   • וועדת הדמעות (ק.א.) הגיב:

    לתקוע, תודה.

    לעומת זאת ישנה וועדת חקירה נוספת והממצאים שלה קצת שונים:

    להלן 3 פושעי מלחמה זוטרים (ברגים במכונה) שמתבכיינים ומתקשים להתמודד עם הפנמת פשעיהם.
    הם כולם הבינו זאת – בשעת המעשה! – אך לא סירבו.
    … אחד מהם אף השאיר מכתב התנצלות (בטח רטוב מדמעות).

    בשורה התחתונה הכוונה הנפשעת לזרוע בטירוף חורבן ומוות – "טיהור" באוכלוסיה אזרחית היא ברורה לכל (חוץ מאשר לפטריוט היהודי-ישראלי המצוי).

    http://www.youtube.com/watch?v=V-SWTw9n2os

   • וועדת הדמעות (ק.א.) הגיב:

    נורית קידר, הבמאית, מתארת בקצרה את וועדת הדמעות:

    http://www.youtube.com/watch?v=9cLPq1EY0Xo

 5. אבנר הגיב:

  תמהני על גדעון ספירו שגם הוא בין סוקלי ברק וגם הוא רואה חובש משקפי פופוליזם ורואה במהלך ה"מזהם" שעשה האיש האמיץ הזה איזה צעד של "בריחה" ועוד משווה אותו לטוניסי הזה,עלי בן זין…ממש תאומים זהים,האחד נמלט ממדינה שלמה ששונאת אותו ואץ להציל את עצמו וחבורתו מאימתם ואילו השני נחלץ תוך חבורתו הבוגדנית ע"מ להציל,כן להציל מדינה שלמה שאוהבת אותו.
  ובריחה ממי בדיוק? ממפלגה שאבד עליה הכלח אל שלטון ויד יציבה על ההגאים ללא הפרעה? ולמען מי או מה בדיוק? למען הטובה האישית והג'וב או למען טובת כלל המדינה ובטחונה?
  הנה במשך החודשים האחרונים מתעצם החיזבאללה בלבנון ואף התבשרנו עתה שכבר כבש לגמרי שם את השלטון.כלומר אירן יושבת חזק מאד לפתחינו.בביירות ובדמשק וגם בבונקרים התת קרקעיים בעזה.נוסיף לזה את הליברטריאניות של אובמה שהחליט כנראה לשחרר את ארה"ב בהדרגה מתדמית השוטר העולמי ובכך להגיש,על מגש של כסף, לא רק את עירק לאירן,כי אם גם את אפגניסטן ויתכן שגם את פקיסטן.עכשיו נוסיף לכל אלה גם את המשבר הכלכלי העולמי שפקד את עולמינו ואשר לא רק שלא נחלצנו ממנו, אלא שעננים כבדים של חוסר בהירות לגבי העתיד הקרוב מאיימים עליו.כלומר כולנו עדיין מהלכים על חבל דק וצלו של האיום עוד לא סר מעל חסכונותינו.
  כלומר מצב קריטי המורכב משני נושאים שכל אחד לבדו אסוני ביותר ומה עוד שקשורים הם אהדדי:
  משבר פיננסי והדרדרות המשק יכולה בקלות לגרור למלחמה ומלחמה היא האמא של קטסטרופות כלכליות.
  במחזה הזה בנוסף לרעיונות,תזות,שאיפות,קוי מדיניות,מצעים וכד' משחקים בעיקר העשיות שבשטח.מילים אחרות,נדרשת עכשיו מנהיגות איתנה ויציבה.כזו שתוכל להחזיק את כולם (שמאל,ימין,מתנחבלים,ערבים,דתיים,חילונים,שוחרי טרנספר,יפי נפש וסרבני שרות,שוחרי דמוקרטיה,מנענעי גדר בעיבלין,מניפי דגלי כך במבואות אום אל פאחם,פועלים עשוקים, מהגרים,בדואים,בעלי הון ועוד ועוד) ביציבות יחסית.
  לא לטלטל את הסירה יותר מדי ולנווט את כולנו אם לא לחוף מבטחים,אזי לאזור בו המים רגועים יותר.
  ובכן ככל שעיני מבטת למרחק,וגם בתוככי הספינה עצמה,אנני מצליח לזהות כוחות נוספים לביבי וברק,שעליהם אוכל לומר בברור כי ניתן להפקיד את הגה השלטון בידיהם.הנה כבר במאמר אחר פניתי לחיים ברעם שיקוב באוזני,בשמות שני אישים (יספיקו לי שניים באמת),שניתן יהיה לתת להם אחיזה שלטונית מבלי שנגלגל לא רק את מדינתנו לאסון בטחוני אלא את העולם כולו למשבר כלכלי חדש וגרוע מהקודם.
  ובכן אני מפנה שאלה זו גם אליך גדעון,אדרבא הבא ונשמע הצעתך.
  אנני בא חלילה לסנגר על ברק,אך גם לא אצא לקטרג עליו משום שקטונתי משפוט אותו.
  כל מי שהפליג אי פעם על ספינת מפרשים יודע שזה לא מספיק לכוון את חרטום הספינה דרומה אם רוצים להפליג בכוון זה (כלומר קו פוליטי,מדינות ואפילו חזון לא יספיקו כאן).הרי קיימים גם רוחות וגם זרמים ההולכים בכוונים שונים,משונים ומשתנים…משמע נדרשת יכולת תמרון,יד בטוחה על ההגה ומהפכי מפרש,שישלבו את כל הכוחות הפועלים על הספינה כך שיהיה ניתן במין זיגזוג (אין דרך אחרת) לשוט בבטחה אל היעד ובתוך כך לא לנטות על הצד ולהתהפך בתמרון,לא לעלות על שרטון ולבטח לא להקלע לסערה הרסנית.
  ביבי וברק מספקים את הסחורה הזו,באופן יחסי,הכי טוב.
  אשמח לדעת על שניים טובים יותר,שאתה גדעון ספירו מכיר,אם תואיל כמובן לחלוק עימי את סודך ולגלות לי שמותיהם,ע"מ שאוכל גם אני לתמוך בהם בבוא העת,ולבקש אף לדרוש מביבי ואהוד שיפנו מקומם לטובים מהם כמתבקש.

 6. אילוס הגיב:

  אין ספק שחקירת עמותות השמאל בדרך בה היא מתבצעת הינה תופעה פסולה שיש להוקיעה ואולם אין פירושו של דבר שאפשר לקחת כסף מהחיזבאללה במדה ויכריזו שהם נגד נשק להשמדה המונית
  ובכל הנוגע לוועדת טירקל משתמע דבריך שהתוצאה היחידה המקובלת ליך היא תוצאה שמוקיעה את הפעולה של ישראל, האם תצאה מוזמנת שכזו היא לגטימית?

 7. שום בצל הגיב:

  והרי ממצאי ועדת החקירה הטורקית לאירועי המשט.

  א. ללא ספק, ישראל טבחה בנוסעי המשט, בכוונה להרוג ולרצוח ככל האפשר.
  רק פעילותם הנמרצת של גיבורי המשט, אנשי ה-IHH האמיצים, מנעה רציחות נוספות.
  ב. אין שום זכות לישראל לפעול כנגד המשט במים בינלאומיים, במים שלה, במים של עזה,
  או בשום מקום אחר.
  ג. ישראל היא מדינה בלתי חוקית בעליל, השוללת את קיומה של פלסטין.
  ד. לפיכך, הצבא שלה הוא בלתי חוקי לחלוטין, לא מוסרי.
  ה. אזרחיה הציונים של ישראל הם בלתי מוסריים.
  ולפיכך, ההשתתפות האזרחית במעשה הציוני היא דבר עבירה.
  ו. כל המשרת בצה"ל הוא בחזקת פושע מלחמה, כיוון שהוא משרת מדינה שקיומה מהווה פשע
  מלחמה.
  ז. המצור שישראל מטילה על עזה הוא בלתי חוקי, ללא קשר לטילים שהחמאס ושאר
  ארגוני השלום בעזה אוגרים ומשתמשים בהם, כיוון שישראל היא בלתי חוקית בעליל,
  ולכן, כל פעולה נגדה, קטנה כגדולה, היא הכרח.
  ח. טירקל הוא בובה של המשטר הציוני הגזעני/פשיסטי/רצחני/נאצי, ולפיכך
  תוצאות דו"ח ועדת החקירה שבראשותו לא חוקיות בעליל, ומהוות פשע מלחמה,
  ואף פשע נגד האנושות.

 8. אבנר הגיב:

  בתשובת בית המשפט העליון על כך שאין גילוי עילה,נאמר לך שהאשמות שהעלית כנגד גלנט,אין בהם תנאים מספיקים כלומר אינן מגובות בעובדות.כאלה שיצדיקו עילה (סיבה) לתביעה משפטית.
  על פניו ענין זה נראה הגיוני,מפני שמחר אני יכול ללכת לאותו בית משפט ולהאשים אותך גדעון באחריות לרצח העם ברואנדה ואפילו אם אביא איזה מסמך שבו יהיה כתוב שסבתי נשבעת שאכן כך היה,עדיין לא אעמוד במבחן גלוי העילה.פשוט משום שמדובר בפשע חמור ביותר הדורש ועדת חקירה ועיון נרחב במסמכים,עובדות,עדויות ותחקירים..כלומר יש כאן משום הטרדת מוסד משפטי גבוה,בתביעה קנטרנית.זאת משום שע"מ שימומש כתב אישום כנגד גלנט הייתה צריכה להתמנות ועדת חקירה (שתחקור אותו תחת אזהרה) ע"י הכנסת או הממשלה או שתיהן וזה לא מה שקרה.
  לעומת זאת,אם הייתה ועדה שכבר דנה בנושא ותביעתך קובלנתך לבית המשפט העליון,הייתה מגובה בעובדות חדשות שהן מעל לכל ספק,קרוב לודאי שבית המשפט היה מחזיר גם אז את הדיון בהן,לועדה שחקרה את הנושא.בדיוק כפי שקרה בפרשה השניה הקשורה לגלנט,נושא הפקעת האדמות במושב עמיקם.שם,משום שהתגלו עובדות חדשות,מוצקות כביכול,החזיר בית המשפט את הנושא לפתחה של הועדה,ועדת טירקל.

 9. דניאל קלטי הגיב:

  צודק לחלוטין…

  כי אכן, מה היתה, ועדת טירקל?

  הרוצח, האנס, חוקר עצמו וראה זה פלא: מגיע למסקנה, שהוא, בכלל, סבבה…

  ואני מסכים לחלוטין, כמובן, גם עם כל שאר דבריך.

 10. לדניאל קלטי הגיב:

  נכון…הרוצח והאנס חקר את עצמו והגיע למסקנה שהוא זכאי…זוהי שיטה מוכרת בעולם הערבי ואחרי וועדת החתירה הטורקית לאירועי המשט (ההומניטרי מאין כמוהו) מתברר שזוהי בכלל נטיה מוסלמית…הסיבה שאתה וחבריך כל כך לא רלוונטיים בחלקי העולם המציאותי הוא הטיעונים שבדיחות כמוך מעלות חדשות לבקרים…המשך כך…מגמת הדעיכה העולמית של השמאל ההזוי מוכיחה את מה שהובהר כבר מזמן – הניתוק מהמציאות מוביל להיעלמות מהמציאות…פשוט בדיחה

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים