הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-6 במרץ, 2011 61 תגובות

בשעה ששורות אלו נכתבות גורלו של שליט לוב מועמר קדאפי טרם הוכרע. בדומה למקרה של מובראק, מרבית המומחים, בעיקר אלה מטעם, טעו בהערכה. בעוד אצל מובארק ההערכה בראשית האירועים הייתה שמשטרו יציב ואין נשקפת לו סכנה, אצל קדאפי העריכו כי ימיו ספורים וגורלו נחרץ. ייתכן וכך יקרה לבסוף, אבל בינתיים האיש חי ובועט ולא משדר כניעה.

פוליטיקאי הימין בישראל, בשלטון ומחוצה לו, כמו גם שליחיהם בתקשורת, הרבו בהטפות מוסר למערב על צביעותו. לשיטתם, יש התגוללות על "ישראל הדמוקרטית" בגין הפרות של זכויות אדם, בעוד שליטי המערב עושים עסקים עם לוב של קדאפי, הטובח בעמו.

אין ספק כי יש הרבה צביעות בעולם, לא רק המערבי, בכל הקשור ליחסים עם מדינות בעלות שלטון רודני. מנהיגי ארה"ב, צרפת גרמניה ואנגליה, יכולים בשעה 10 לבקר קשות את הפרות זכויות האדם באיראן, ובשעה 12 לחבק את בני המשפחה המלכותית בסעודיה שהפרות זכויות האדם שם לא פחות חמורות.

מדינת ישראל משתלבת היטב במועדון הצבועים, והיא האחרונה שרשאית לבוא בטענות לאחרים. ישראל קיימה ומקיימת יחסי ידידות עם הגרועים במשטרי הדיכוי. ישראל ייצאה נשק למשטרים הפשיסטיים בארגנטינה ובצ'ילה שהונהגו על ידי דיקטטורות הגנרלים. כך היה גם עם רוצחי ההמונים, הגנרלים אידי אמין מאוגנדה וג'וזף מובוטו מקונגו. ישראל לא רק ייצאה אליהם נשק אלא גם אימנה את יחידות העילית של אותן דיקטטורות שתפקידן היה לשמר את השלטון המושחת והרצחני של הרודנים.

הגנרל שרון היה ידידו של הגנרל מובוטו. עם דרום אפריקה של האפרטהייד ניהלה ישראל יחסים אינטימיים עד כדי פיתוח נשק גרעיני. נשק ישראלי מעורב היום בסכסוכים רבים בעולם. ישראל היא מיצואני המוות הגדולים בעולם – כ-7 מיליארד דולר. קציני הצבא הישראלי נוסעים לבקר באושוויץ במסגרת משלחות רשמיות, ורבים מהם הופכים לאחר שחרורם לסוחרי מוות שמסייעים למשטרי עריצות. אין הפקת לקחים כי זכויות אדם אינה סחורה מבוקשת בישראל של היום.

 

קדאפי הוא ותיק הרודנים בעולם הערבי, שעלה לשלטון בהפיכה צבאית ב-1969. אבל יש באזור רודנות אחת לפחות, ותיקה ממנו, וזו הרודנות הישראלית על העם הפלסטיני שהתחילה שנתיים לפני ההפיכה של קדאפי. יש מספר מכנים משותפים לשתי הרודנויות. שתיהן נהנו מסיוע של מיליארדים מהעולם המערבי. ויש עוד סימני היכר משותפים, שקיימים תמיד ברודנויות, כמו מעצרים המוניים, חדרי עינויים, הרג אזרחים ועוד.

gadaffi3

הפעם הקהילה הבינלאומית לא שתקה ופעלה. מועצת הביטחון החליטה על סנקציות נגד לוב. מועצת זכויות האדם של האו"ם השעתה את לוב. בית הדין הפלילי הבינלאומי החל בחקירות נגד קדאפי, בניו, מפקדי צבא ואחרים בחשד שבוצעו  פשעי מלחמה ורצח עם. ספינות חיל הים האמריקאי  נעות לעבר לוב וברית נאט"ו שוקלת להטיל על שמי לוב איסור טיסה. אילו היו אמצעים אלה מופעלים נגד הרודנות הישראלית, הכיבוש ומשטר האפרטהייד וכל מפעל ההתנחלויות הבלתי חוקי היו זה מכבר נחלת העבר.

מדוע זה לא קרה? בגלל הצביעות של המערב הפועל כולו לטובת ישראל.

מסקנות ידועות מראש

בחודש יולי 2002 בשעת חצות החרידה את עזה פצצה במשקל טון שהטיל חיל האוויר הישראלי על רובע מגורים צפוף. מטרת ההפצצה הייתה לחסל-להרוג-לרצוח (כל אחד יבחר את המינוח המתאים לו) את סלאח שחאדה שנמנה עם מפקדי הזרוע הצבאית של החמאס, ואשר ישראל ייחסה לו שורה של פעולות טרור ועל כן הוציאה עליו פסק דין מוות. בנוסף לשחאדה, אשתו ובתו נהרגו עוד 13 בני אדם, ונפצעו 150, חלקם הגדול ילדים ונשים. מה מרגיש טייס לאחר ששיחרר פצצה כזו שגרמה לטבח המוני? "מכה קלה בכנף המטוס" – על פי פיו מפיק המרגליות של מפקד חיל האוויר באותה עת, ולימים הרמטכ"ל, דן חלוץ.

תנועת "יש גבול" ראתה בהפצצה פשע מלחמה ותבעה להעמיד לדין כל מי שקשור לפעולה נפשעת זו. משלא נעשה דבר הגישה התנועה, בספטמבר 2003, עתירה לבג"ץ בתביעה לחקור ולהעמיד למשפט את כל הנוגעים באישור וביצוע הפעולה מהדרג המדיני והצבאי.

 

לבית המשפט העליון יש נוהג מגונה לפיו כל אימת שמוגשת עתירה הקשורה לפשעי מלחמה של ישראל, היא מתוייקת במגירה נידחת במטרה לייבשה. אולי הכלב ימות, אולי הפריץ. (לפי הסיפור על יהודי שהבטיח לפריץ ללמד את כלבו לשיר, ודחה זאת שוב ושוב בתקווה או שהפריץ ימות או הכלב וכך יהיה פטור מקיום ההבטחה).

הכלב לא מת, גם לא הפריץ, ובחלוף 4 שנים ב- 2007 דחו השופטים את העתירה ובמקביל הציעו למדינה להקים ועדת בדיקה שתחקור את הנושא. הוועדה שהוקמה הורכבה מאנשי הממסד הביטחוני משפטי, שלושה "לשעברים" – שופטת בית המשפט העליון (טובה שטרסברג כהן), גנרל מהצבא (יצחק איתן) ובכיר בשב"כ (יצחק דר), בקיצור, נתנו לחתול לשמור על השמנת.

בחלוף עוד 4 שנים, הגישה הוועדה בימים אלו את מסקנותיה לראש הממשלה, ואיזו "הפתעה": אין אשמים. עשרות הרוגים ופצועים, בהם ילדים רבים, חפים מכל פשע, ואיש אינו נושא באחריות. הוועדה אימצה את השפה הצבאית המכובסת ומכנה את הקורבנות החפים מפשע "בלתי מעורבים". התינוק בן השנה שנהרג הוא בגדר "בלתי מעורב".

הוועדה קובעת שהפעולה הייתה מוצדקת, והתוצאה "לא צפויה", בגלל "מחסור במודיעין". במלים אחרות הוועדה מוציאה את השב"כ, המודיעין הצבאי וחיל האוויר כחבורה של אידיוטים ומטומטמים, בעלי מנת משכל למטה מגבולית, שלא צפו שבאזור מאוכלס בצפיפות, פצצה במשקל טון תגרום לנפגעים רבים מקרב האוכלוסייה האזרחית. לא זו אף זאת: הוועדה  קובעת שמתכנני הפעולה היו רגישים לחיי אדם. לקוח ישירות מ-1984 של הסופר ג'ורג' אורוול.

פתאום מותר להחרים

המעצב הראשי של בית האופנה "דיור" ג'ון גליאנו נתפש בהתבטאויות גזעניות ואנטישמיות, בהיותו כנראה במצב של גילופין כשישב על הבר בבית קפה  פריזאי. לא מעט ביוב נשפך מפיו, ובין השאר אמר שהוא אוהב את היטלר. גליאנו הוא דמות על בעולם האופנה, המלביש רבות מנשות האצולה והפיננסים בעולם.

מאחר וההתבטאות גם צולמה, היא עברה כסופת טורנדו מקצה העולם ועד קצהו. לא יצאה שעה מהאירוע, ויהודים מישראל מהעולם, רמי דרג ופשוטי עם, יצאו בהצהרות להחרים את בית האופנה "דיור". להחרים? והרי כל יום אנו שומעים מישראל את העמדה שאסור להחרים, שחרם אינו פיתרון, ופתאום מותר?

לא רק מותר, לפעמים גם צריך. מתברר שהאיומים בדבר חרם על בית האופנה הידוע, היו יעילים מאוד, וכעבור יום או יומיים נוספים הודיע מנכ"ל בית האופנה כי גליאנו מפוטר. חד וחלק. הלקח ברור, גזענים וגזענות יש להחרים. ומה שנכון לבית "דיור" נכון גם למדינת ישראל הגזענית. חרם מקיף על ישראל יביא לתוצאות רצויות כמעט באותה מהירות כפי שקרה במקרה של "דיור".

זעם גזעני

מתנחלים החליטו השבוע על "יום הזעם". למה? כי משטרת השטחים הכבושים הרסה שני מבנים באחד המאחזים, שמינהל הכיבוש הגדיר כבלתי חוקיים, ועל כך שהמשטרה הפעילה נגדם, לטענתם, כדורי פלסטיק, (המשטרה טוענת שמדובר היה בכדורי צבע). לדברי המתנחלים, אסור לירות על יהודים. על ערבים כמובן מותר. כאשר הגיבורים האלה זועמים הם מוציאים את חמתם על פלסטינים, שורפים בתים, מכוניות, מנפצים כל רכוש פלסטיני הנקרה על דרכם, ולעתים אף רוצחים והורגים בני אדם, על פי השיטה הגזענית המוכרת, להכות בחלש וחסר ההגנה. צבא הכיבוש שכח זה מכבר כי על פי החוק הבינלאומי עליו להגן על האוכלוסייה הכבושה.

זעם המתנחלים לא צריך להטעות. ממשלת נתניהו לא הפכה פתאום לאויבת ההתנחלויות. פעולה זו נועדה לרצות את האמריקאים בשיטת "הכאילו" – הרסו שני מבנים במאחז אחד אבל ממשיכים לבנות מאות בתים בהתנחלויות "חוקיות". שהרי ישראל יצרה בועה בסוגיית החוקיות, מנותקת מהחוק הבינלאומי ומאמנות זכויות אדם. החלוקה בין התנחלויות חוקיות ובלתי חוקיות, היא המצאה מבית היוצר של הגזענות הישראלית. אין חיה כזו כמו התנחלות חוקית. כל ההתנחלויות הן בלתי חוקיות מכוח האיסור המעוגן באמנות בינלאומיות להעביר את אוכלוסיית העם הכובש לשטח הנכבש. כולן שותפות לגזל האדמות הפלסטיניות ולמשטר האפרטהייד השורר בשטחים הכבושים.

העיתונאי בן דרור ימיני, בעל טור ביומון "מעריב", מנהל בעיתונו מדי שבוע, מסע הסתה מקארתיסטי נגד אישי שמאל וארגוני זכויות אדם שמסווגים על ידו כאנטי-ציונים – המקבילה הישראלית לאנטי-אמריקאיות של הסנטור ג'וזף מקארתי הזכור לשמצה משנות ה-50 של המאה הקודמת. כל חטאם של אנשי השמאל וזכויות האדם, הוא התנגדות תקיפה, עקבית לא מגומגמת, לפשעי ועוולות הכיבוש.

 

בן דרור ימיני עושה אבחנה בין נוער הגבעות, אותו הוא מכנה ג'יהאד יהודי, לבין הרוב המכריע של מאות אלפי המתנחלים, שהם לשיטתו אזרחים הגונים, "לא גזלנים ולא גזענים" כהגדרתו.  מתנחלי עפרה, למשל, התנחלות ותיקה של מתנחלים מבוססים שכל אחד מהם גר בוילה משלו, הבנויה בחלקה על קרקעות פרטיות של פלסטינים, הם לפי בן דרור ימיני לא ג'יהאדיסטים אלא אנשים הגונים, לא גזענים ולא גזלנים.

כפי שהממשל הצבאי יצר את הפיקציה של התנחלויות חוקיות ובלתי חוקיות, כך בן דרור ימיני ממשיך את אותו קו ומחלק את המתנחלים בין הגונים ללא הגונים, גזענים ללא גזענים. אלא שאין מתנחלים הגונים ואין מתנחלים שאינם גזענים. מכוח מגוריהם בשטחים הכבושים הם שותפים למעשה לא הגון וגזעני, גם אם בחייהם הפרטיים הם שומעים מוסיקה קלאסית, שומרים על חוקי התנועה ולא מכים את ילדיהם.

מפעל ההתנחלויות הוא ביטוי לג'יהאד היהודי, ונערי הגבעות הפרועים והאלימים הם הבנים החוקיים של ראשוני המתנחלים שהיום יושבים על משמני ההתנחלויות המבוססות. אני מתעכב על בן דרור ימיני כי הוא כותב בעיתון בעל תפוצה גבוהה ומבטא במדויק את שיבוש הנורמות  שהתרחש בישראל מאז החל הכיבוש ב-1967.

מכאן אין להבין כי לפני יוני 1967 הכל היה נחמד, נעים, מוסרי וחסר בעיות, אבל הכיבוש מסמל קפיצת מדרגה בממלכת הרוע.

תגובות
נושאים: מאמרים

61 תגובות

 1. מעשיך יוכיחוך הגיב:

  "אין מתנחלים הגונים ואין מתנחלים שאינם גזענים" כמו שאין ציונים טובים.
  יש אולי ציונים עם כוונות טובות אבל מעשיך הם שיוכיחוך ולא כוונותיך.
  מתנחלים אין אפילו כאלה.

  • דינו הגיב:

   "מעשיך יוכיחוך" – מעניין אם גם "דבריך יוחיכוך", כי לפי האמירה שלך על ציונים אתה עצמך רע,
   לא כל שכן מסוכן.

   • מסוכן הגיב:

    ומה לדעתך צריך לעשות למי שהוא ,מסוכן"?

    • דינו הגיב:

     מה צריך לעשות למי שהוא ,מסוכן"? את זה אתה צריך לומר.
     העיקר שתבין שלפי דבריך ("אין ציונים טובים") אתה מסוכן לדמוקרטיה בדיוק כמו איווט ליברמן ,חוץ מעניין הפופולאריות, כמובן.
     לכן מה שאתה רוצה לעשות לו -צריך לעשות לך.

     • מסוכן הגיב:

      אין גזענים טובים, אין פאשיסטים טובים… אין ציונים טובים
      כולם מסוכנים לדמוקרטיה עובדה.

     • "סכנה לדמוקרטיה" הגיב:

      טיהור אתני שנועד להבטיח רוב ציוני. גיטו עזה, בנטוסטנים בגדה ממשל צבאי, הריסת בתים, פינוי ערבים מבתיהם לטובת העם הנבחר, דחיקת הבדואים לסווטו ישראלית, כל אלו הם חלק בלתי נפרד "מהדמוקרטיה היהודית". אין דיקטטורה ערבית שתשווה ל"דמוקרטיה" הזאת הציונית.
      ליברמן אכן מסכן את האתנוקרטיה הזאת משום שהוא חושף את האמת הציונית ממעמקי מסכת הצביעות של "ליברלים ציונים טובים"
      שהיתה הצלחה בלתי רגילה אצל ליברלים ברחבי העולם אך לא עוד.

 2. שאלה חשובה הגיב:

  לטעמך יש בכלל הצדקה לקיום של מדינה יהודית?אני שואל ברצינות כי יכול מאוד להיות שאחד מהמשמעויות של עם סגולה היא ויתור על הכוח המשחית שנותן לך הריבון,המדינה באשר הם וברגע שהיהודים מקבלים מדינה שום דבר לא מפריד ביניהם לבין עמים אחרים לטוב ולרע.וכמובן שצריך לשאול את השאלה הזאת לגבי אלה שקוראים לעצמם פלשתינאים.אין בארץ-ישראל שבין הים לירדן עמים ילידיים ולא ממש בטוח שיצירתה של ממלכת רוע נוספת(מדינה)לקבוצת אנשים שהמכנה המשותף היחיד שיש ביניהם הוא היותם נתונים תחת משטר צבאי, כרגע ישראלי ולפני כן משטר צבאי אחר,יפתור את הבעייה.הרבה יותר הגיוני שהוא רק יחריף אותה.

 3. pixel הגיב:

  שלום גדעון,
  המדיניות של ממשלת ישראל לא פחות צבועה משאר מדינות העולם ובכלל זה מדינות ערב. זה לא עושה אותנו טובים יותר או פחות, בעידן הגלובליזציה חרמות כאלו ואחרוים הינן מעשה סימלי ותו לא.
  מעיון יומי בדפי העיתון ניתן ללמוד ששום מדינה.ממשלה בעולם לא פועלת בדיוק על פי אמות המוסר שאתה חותר אליהן.

  אני לא הדובר של בן דרור ימיני,אבל איך שאני מבין את מאמריו,הוא מתכוון לקבוצה גדולה של אזרחים ישראלים שהתיישבו בהתנחלויות בעידוד ממשלות ישראל שהציעו דיור מוזל והטבות נוספות למתיישבים. במקרה של הסכם ימיני מאמין שרוב הציבור הנ"ל יסכים להתפנות מבתיהם.

  מהי התנחלות עבורך ? -גבולות 67 ? גבולות 48 ? העלייה הראשונה ?

 4. בטטה הגיב:

  ספירו כרגיל חד חריף ומדוייק להפליא.

  לגבי אדון בן דרור ,בקרוב ככל הנראה יהיה אכן בן דרור מעתונו שנמצא במצב של פשיטת רגל וכנראה ייסגר או יבלע על ידי ידיעות אחרונות .

 5. שום בצל הגיב:

  "אין מתנחלים הגונים ואין מתנחלים שאינם גזענים" כמו ש"אין ערבים טובים"?

 6. ‎מאמר טוב - רק טעות אחת קטנה הגיב:

  ספירו כותב: על "מכנים משותפים לשתי הרודנויות [הישראלית וקדאפי]. שתיהן נהנו מסיוע של מיליארדים מהעולם המערבי." ולא היא. להיפך קדאפי ייצא נפט במיליארדי דולרים למערב – בעיקר לאיטליה. המערב לא מימן את לוב, אבל מימן את ישראל. בתחילה "שילומים" [כאילו שישראל מונתה לייצג את היהודים שהושמדו בידי הנאצים]. אח,כ מימנה מערב-גרמניה את הכור הדמוני, ומשנות ה-70 ממנת ארה"ב את צבא הכיבוש… וב- 30 השנים האחרונות חסך השלום הנפרד של ממשל מובראכ לישראל מאות מיליארדי דולר, שהושקעו בהתנחלויות… וגם מחיר הנפט [אבו רודייס] והגז היה "מוזל"…

 7. הנרי הגיב:

  סלאח מוסטפא מוחמד שחאדה – היה טרוריסט פלסטינאי – מר גדעון ספירו הנכבד- שים לב – טרוריסט !!!!
  לא לפי ההגדרה של בבון ימני שכמותי אלא לפי ההגדרה של כול בן אנוש שוחר שלום אחווה ואהבה…
  טרוריסט זה מושג שלגביך מופנה רק למדינת ישראל וכנגד חייליה אך אינו מופנה כלפי חלאת המין האנושי שמאכלסת בנדיבות את גבולותיה הדרומיים של מדינתנו

  סלאח מוסטפא מוחמד שחאדה – היה אחראי ישירות {שים לב זה חשוב ואתה נוטה להתעלם מעובדות ובשום פנים ואופן לא נותן לעובדות מוצקות לבלבל אותך- "לחסל-להרוג-לרצוח (כל אחד יבחר את המינוח המתאים לו)" של 114 ישראלים

  סלאח מוסטפא מוחמד שחאדה – היה היורש הפוטנציאלי של יאסין, אדם קר רוח שתמך , מימן, אירגן, בנה וחתר ליצור תשתית טרור בכול רחבי המדינה שלנו ושלהם
  כאשר ביתו הופץ שחאדה שהה הוא עם אישתו השלישית ששימשה כמגן אנושי עבורו במספר של הזדמניות
  אז כאשר נקראתה לנו ההזדמנות צירפנו אותו לאבותיו

  האים ישנה בעיה עם "הלא מעורבים" ברור !!!!
  אף אדם אנושי לא יכול שלא לבכות על מותם של ילדים נשים וטף אשר לא היו מעורבים בשום חטא מלבד להוולד לצד השני
  אבל בדיוק אותו רחמים יש להכיל ל 114 משפחות בצד הישראלי, אני בטוח שגם בתוכם היו "כמה" אנשים שהיו עונים על הגדרתך כאנשים טובים

  ושנית כמו תמיד עובדות ..? מה פתאום !!! למה להניח לעובדות כאשר שקרים , דמגוגיה ופנטזיה משרתות טוב יותר את מטרתם של הרדקלים בלנפץ את מוסדות מדינתנו
  נכון אריק שרון היה ידידו של חלאת האנושות
  וכן זה נכון שישראל אכןהתחברה עם מגוון רחב של מדינות "רעות" ומשטרים אפלים

  אבל אדוני – אני מבקש- מתחנן- תן לי מדינה אחת בעולם, מדינה אחת !! רק אחת ! בעולם
  {קח את מגוון כול מדינות העולם 183 במספר {אם סופרים את הרצועה כמדינה כן .. 🙂
  שלא כיננה בתקופה זו או אחרת קשרים עם מדינה "רעה" כהגדרתך, אז למה לעזאזל אתה משמיץ רק את מדינתך ?!

  אירופה לא ממש חפה מפשעים , אסיה – מקור כול הרוע, והעולם הערבי… נו באמת
  אבל שנית ישראל – ישראל -ישראל

  • ק.א. הגיב:

   רבותי ההיסטריה חוזרת.

   • דינו הגיב:

    אתה צודק, ההסטוריה אכן חוזרת.
    ולכן כדאי שנדבוק במדינת הלאום היהודי מפני שרק כך נמנע מההסטוריה האנטישמית (שתחזור, כפי שאמרת) לפגוע בנו ולכלות אותנו.

    • ק.א. הגיב:

     דינו, אתה מזכיר לי את אחד החסידים שיוצאים מהטנדר שלהם ברמזור ומפזזים בטירוף.
     בכל מקום נורמלי בעולם לאנשים במצוקה כזו מוצע שלל אמצעים לסיוע ועזרה מקצועית.
     לאחרונה הם מתקבצים דווקא בגדה השמאלית מכל המקומות שבעולם. מעניין.
     האם זוהי תחושת בטן שלהם שדווקא לאנשים בשמאל אכפת מאנשים ולכן הם מגיעים לכאן לבקשת עזרה? מעין זעקה שקטה וחבויה? אני תוהה לעצמי.

     זאת כי בישראל לא מתרגשים מסימפטומים. אין, ככה זה נראה, בנמצא כל סיוע.
     בלית ברירה מסתובבים הם להם בהמוניהם פגועים ומיואשים, מוזנחים כחתולי הרחוב.
     בין אם מדובר בחייל מוכה טראומה מהצבא המוסרי בעולם או בקבצן ישראלי אומלל ותשוש שלא ראה מקלחת חמה לפחות שנתיים או בבכירים ישראלים שנכנסים למדינות בדרכון מזוייף מפחד להיעצר על פשעי מלחמה או בשר ביטחון יהודי, בד"כ מהלך לו עם כרס מגודלת שנשפכת לפניו ושממונה על מחנות ריכוז…

     מדובר במצבור אדיר של תנאים מעבדתיים נסיוניים שבוודאי ירתקו לא מעט מדענים מתחומים שונים ומגוונים ממדעי החברה ועד למחקר הקליני.

     • הנרי הגיב:

      מר ק.א הנכבד
      שים לב לא להגרר להאשמות או רמיזות בנוגע לטירוף… זה עלול לחזור ולנשוך אותך בישבן ..:-)

    • ההיסטוריה חוזרת הגיב:

     וילה בג'ונגל זה לא אני אמרתי זה "המומחה מס' 1 לביטחון" אמר.הוילה הזאת נוצרה ע"י מעצמות אימפריאליסטיות למתקיימת בתמיכתם קודם כל לטובת האינטרסים שלהם ונגד האינטרסים של "הג'ונגל".
     אז היו כבר כמה וילות כאלו, באפריקה, בצפון אפריקה, בדרום מזרח אסיה. נשארה רק וילה אחת מכל השאר וההיסטוריה הרי חוזרת…
     אם תתרחש שואה אז הוילה הזאת היא המקום והציונים דואגים לריכוז היהודים בלב המאפליה. הם (הציונים) מעדיפים למות בטנק או להתאבד במצדה או למות עם פלישתים מאשר להחנק בתאי גזים. אנחנו (האנטי ציונים) מוותרים על הוילה ועל כל סוגי המוות ושואפים לחיות "בג'ונגל" ולא נגדו.

     • ירון הגיב:

      אין שום דבר רע למות בטנק, אין שום דבר רע למות בכול צורה כאשר אתה מגן על האנשים, ההורים , הילדים שלך
      וכן {אלוהים ישמור} אין שום דבר רע למות כאשר אתה מגן על מדינתך

      ולמרות שאין אני אדם נקמן – ברירת שמשון נשמעת טוב יותר מתמיד

      דרך אגב
      אם אתה חושב שאחרי שהם לא יגמרו איתנו הם לא יבואו לנקות את ה"גונגל" טועה טעות מרה אתה
      ואז אולי תחשוב אחרת על למות כאשר אתה עומד על שני רגליך ולא כורע עם ילדך בחיקך

     • חינוך ציוני הגיב:

      הנה לפניכם "ירון" תוצרת החינוך הציוני. תמיד הוא מגן אף פעם לא תוקפן, מגרש, שודד מתנחל ורוצח ולכן אין שום רע בלמות (בלהגן) ועדיף יחד עם הערבים בנשק גרעיני. עם חינוך כזה אין צורך בהסתה. "הסתה" שמורה לחינוך הפלסטיני.

 8. ק.א. הגיב:

  "ישראל בתחתית מדד הפופולריות"

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4038587,00.html

  ציטוט מהדו"ח באנגלית:

  While overall views of Israel have not moved substantially over the past year, there have been significant increases in negative views of the country among Americans (negatives rising from 31% to 41%) and Britons (from 50% to 66%

  הערה שלי: בהתחשב בעובדה שזה סקר של ה BBC נא לא לשכוח ש (בניגוד לדיעה הרווחת בישראל) ה BBC נוקט בעמדות פרו-ישראליות מובהקות ביותר. ואם כבר בוטאה עמדה עם שמץ בקורתיות על ישראל זה נעשה בכפפות של משי. ה BBC נתון ללחץ מאסיבי ומתמיד מהלובי הישראלי המשומן והדבר בולט במיוחד בשעות 'חירום' עת מעמיד ה BBC את הבמה כמעט כולה לפרופגנדה ישראלית בדמותו של מארק רגב ודומיו. בכלל האמון שיש לי ב BBC אינו מה שהיה. בסה"כ מדובר בשופר של הממסד – ובוודאי שזה נכון בעניינים המוגדרים כ'רגישים' – והגינונים האנגליים אינם משנים את העובדה שמדובר אז בעתונאות חצר מסורסת. ערוץ רדיו וכמה תוכניות דוקומנטריות איכותיות בשנה (שרמתן הולכת וצונחת בהתמדה עיקשת עם מנה הגונה של dumbing down) – זו התמורה בעד האגרה.

  • דינו הגיב:

   נו, טוב לדעת שאתה מתעניין בסקרים וסטטיסטיקות לגבי מדינות.
   אני אזכור זאת בדיון הבאים בהם תתלונן על מצב הדמוקרטיה, זכויות האדם והחופש בישראל,
   אז יישלפו כמה וכמה סקרים המוכיחים שישראל היא מקום לא כל-כך נורא.
   נראה מה תאמר אז.

   בעניין ה-BBC אני ממש לא מסכים איתך.
   זה רק מוכיח שכל מי שאינו אנטי ציוני נלהב כמוך מואשם מיד בצורה עיוורת בפרופגנדה ישראלית. הגיע הזמן שתבין שדעותיך קיצוניות ולא סבירות.
   ה-BBC לטעמי הוא ערוץ אובייקטיבי ואפילו נוטה קמעה לצד האנטי ישראלי.

 9. שום בצל הגיב:

  אני שוב מתפעל מק.א.
  הוא כל פעם מצליח להפתיע אותי שוב על עומק הזלזול והלגלוג על בבונים ציוניים כמוני….
  אבל בתור בבון (וסליחה מראש אם העלבתי בבונים, אולי אני אף לא ראוי לכינוי הזה),
  שתף איתנו, ק.א., מהי השקפתך לגבי ישראל.
  כוונתי היא, מהו הפיתרון לבעיית ישראל, לשיטתך?
  להבנתי כי מעטה, לשיטתך, הבעיה היא ישראל בלבד
  (אם נניח בצד לרגע את השטן הגדול ארה"ב…).
  אם כך, האם מדינת כל אזרחיה,
  דהיינו שוויון מלא לכולם, שיבה מלאה של הפליטים הוא הפיתרון?
  או שמא, זוהי רק ההתחלה, והאמצע והסוף הוא סיום הנוכחות של אלה הקוראים עצמם יהודים והעלמותם מעל אדמת פלסטין (הקדושה)?
  למשל, לפי דעתו של מוני יקים, שליט"א?
  ולבסוף, אמור לי, וסליחה מראש אם העלבתי בני אנוש אחרים,
  בתור ציוני (טפו….),האם אנוכי נחשב לפושע מלחמה, נומר, נוסח חייל SS, או חפ"ש אחר של גרמניה הנאצית? או שמא מצבי טוב יותר? גרוע יותר?

 10. גדעון ספירו הגיב:

  ל- PIXEL
  ככל שזכור לי ציינתי כי ישראל אינה בודדת בממלכת הצביעות בעולם. אתה פורץ לדלת פתוחה. לעניין המתנחלים: גם אותם מתנחלים שעברו לגור בשטחים מסיבות כלכליות (סבסוד ממשלתי וכו'), משעה שהחלו להתגורר באזור בו שורר משטר אפרטהייד בחסות ממשל צבאי המקנה להם זכויות יתר בהשוואה לשכניהם הפלסטינים, הם הוכתמו בגזענות. הסכמה עתידית לפינוי, אינה משנה עובדה זו. לשאלתך, היכן מתחילות ההתנחלויות, התשובה ברורה. הויכוח כיום מתייחס לאלה שהוקמו לאחר מלחמת יוני 1967.

  למגיב "שום בצל",
  התחכמות חביבה, אבל לא לעניין. המתנחלים הם גזענים לא בגלל השתייכותם הלאומית או הדתית, אלא מפאת נכונותם להתגורר באזור כיבוש בחסות ממשל צבאי המקנה להם זכויות יתר. מי שאומר (כמוך?) שאין ערבים טובים דומה למי שטוען שאין יהודים טובים, ובשני המקרים מדובר בגזענים המצויים לרוב בציבור המתנחלים, אבל לא רק שם.

  למגיב "רק טעות אחת קטנה",
  אפשר לראות זאת כפי שאתה כותב, ואפשר לתת לכך גם פרשנות האומרת שהשואה היא באר הנפט של ישראל המניבה מיליונים, ולכן ההקבלה במקומה.

  להנרי,
  בטורי אין התייחסות למעשיו של שחאדה, והוא עוסק אך ורק בהפצצה הישראלית. אולם מאחר והעלית את הנושא, אומר מספר מלים. לפי הצגת הדברים אצלך, שחאדה זה החליט יום אחד, ככה סתם, לרצוח ישראלים, ולא היא. זהו שכתוב היסטוריה בעת התרחשותה. שים לב לעמדתי העקרונית: אני מתנגד לעונש מוות בכלל וללא משפט בפרט.
  שחאדה טרוריסט, על כך אין לי ויכוח איתך. אבל בניגוד אליך אינני מתעלם מנסיבות הפיכתו לטרוריסט, והוא טרור הכיבוש הישראלי. חסל את הכיבוש הישראלי, וחיסלת באותה נשימה גם את הטרור הנגדי הפלסטיני. ויחד עם זאת, אינני ניטרלי באשר לשיטות ההתנגדות הפלסטינית . בכל מפגש עם פלסטינים, וזה מוצא ביטוי גם במאמריי לאורך שנים, אני מדגיש את תמיכתי במאבק לא אלים נוסח מהטמה גנדי. ומרטין לותר קינג. אולם גם משעה שגורמים כלשהם בעם הפלסטיני החליטו להיעזר במאבק מזוין, יש לשלול כל פגיעה באוכלוסייה אזרחית.
  אתה מוצא נחמה בכך, שיש מנוולים בכל מדינות העולם, ומכאן שישראל לשיטתך נימצאת בחברה טובה. בניגוד אליך אינני מוצא בכך נחמה ולכן אני נמנה עם האינטרנציונל החוצה גבולות לאומיים וגיאוגרפיים, הנאבק ברשעות וברוע. כמי שחי בישראל, אך טבעי שאני מתרכז בעקירת פשעי ועוולות הממשלה והצבא כאן.

 11. הנרי הגיב:

  הפופלריות של ישראל בשפל ….?
  למי איכפת !!!!
  עסקים – עושים ועוד איך איתנו
  כספים – הבנקים החזקים בעולם הם שלנו {נסה לפתוח מכתב אשראי מבנק ישראלי ותראה את הכבוד בכול רחבי העולם}
  התעשייה והכלכלה שלנו היא מודל למדינות "מפותחות " יותר
  יוזמה, חריצות , חדשנות ועוד מגוון של תכונות איכותיות אחרות מאפיינות את עובדי מדינתנו

  אז אני לא מופיע במדד הפופולריות של העולם – להזכירך העולם מרחם על עשוקים, מסכנים ומנוצלים
  מי ייתן ו"המדד" הזה בחיים לא יגיע אלינו

  • ק.א. הגיב:

   "למי איכפת !!!! " …
   כרגיל המנטרה הציונית המופלאה מהכיכרות. שוכחים רק שלכל "חגיגה" יש סוף.

 12. "רק טעות אחת קטנה" הגיב:

  גדעון ספירו כותב לי:
  "אפשר לראות זאת כפי שאתה כותב, ואפשר לתת לכך גם פרשנות האומרת שהשואה היא באר הנפט של ישראל המניבה מיליונים, ולכן ההקבלה במקומה". על הנרצחים בשואה כמקור לסבון כבר שמעתי, אבל היום ספירו מחדש לי, בציניות נוראה. הבעיה בעקבות השואה היתה שאירופה לא הבינה מה צריך לעשות כדי לתקן, לשפץ, ולמרק את חטאיה. לאחר שבספטמבר 1948 יצחק שמיר הורה לרצוח רוזן שבדי שהציל יהודים – את מתווך האו"ם פולקה ברנדוט כי הוא הציע תכנית רצינית לפתרון הבעיה הישראלית-פלסטינית, נרתע המערב [וגם סטלין] מלבקר את מעשי ישראל. גם התביעה לשיבת הפליטים הפלסטינים לא הוגשה ברצינות לישראל. הסיבה ידועה ומוכרת: ישראל הגישה לפירעון לאירופה את חשבון האחריות לרצח ששה המליונים. הרי עד סיום המלחמה אירופה לא עשתה כמעט כלום כדי להציל את הכלואים במחנות הכפיה והנדונים להשמדה. כך הושמדו מיליוני יהודים, צוענים ואחרים. [אגב, גם "היישוב" לא עשה הרבה להצלת הנידונים להשמדה ע"פ תכנית ונזה]. כך קיבלו האירופאים רגליים קרות לגינוי מעשי ישראל כלפי הפלסטינים, ולב חם – שחימם את הכור הדמוני, שהביא שמעון פרס כנדוניה של החתן העני הציוני למלחמת סואץ – היא "מבצע סיני". לכן גם גרמניה של אדנאור מימנה כור דמוני "להצלת יהודים" כדי שיחזיקו (מוסתרות בכיסם הקטן) מספר מיתקנים… האם הימין הגרמני לא הבין למה יגרמו מעשיו? האם ה"סוציאליסט" גי מולה היה כה מטומטם שלא ידע שהכור הצרפתי יצית התחרות גרעינית במזרח? האם ה"סוציאליסט" הבריטי [הרולד ווילסון] האמין באמת שהכור יביא יציבות לאיזור כשהורה לספק מים כבדים שנורבגים ייצרו (תחת הכיבוש הנאצי) לישראל? — האמת אמנם מסתתרת בקפלים של האדרת האימפריאלית, וגם מתחת לעבאייה של המלכים והדיקטטורים הערבים. אך גם ל"חולצה הכחולה" ול"שרוך הלבן" [או האדום של התנועה המאוחדת והמחנות העולים / הנוער העובד] חלק נכבד וכבד באחריות למצב שאליו גררה אותנו הציונות! אזכיר לכם ידידי, שגרעיני דימונה וגרעיני הנח"ל התנחלו בלב הפועם של הציבור שנכבש לאידיאולוגיה הציונית – כוחנית שממשיכה לזלזלבעולם ובצורך לשלום הכולל.

 13. בן צבי הגיב:

  גדעון ספירו קורא להתנגדות לא אלימה ? את סמיר קונטאר – רוצח דרוזי מתועב שחדר לישראל ורצח
  משפחה שלמה הוא מכנה " לוחם גרילה שהסתבך בפעולה " . אכן מכבסת מילים .
  ספירו מכנה עצמו "לוחם " ברוע – מתי שמעתם ממנו התיחסות לרצח העם בקונגו ? 4 מיליון נטבחו
  שם ב5 השנים האחרונות . באלגיר נטבחו חצי מיליון אלגיראים ע"י מוסלמים , שמעתם מספירו תגובה ? גם לא תשמעו . דמי לא יחרץ שהוא מקבל אוסרים עליו לזעוק על עוולות בעולם אלא רק בישראל ונגד המדינה שבה הוא יושב , הוא חבר באמנסטי אינטרנשנל – אז מה .
  הוא כותב על גבולות 67 כסוף פסוק לסכסוך אבל מכיר בזכותם של ערביי הגליל לכונן מדינה בתוך מדינת ישראל והוא יהי אחד הראשונים שיכירו בה .
  לדעתי הוא יושב כאן לא מאהבת המקום אלא מהסיבה היותר מעשית – בכל מקום אחר בעולם יקראו לו חזיר יהודי ( בגרמנית זה מצלצל טוב יותר ) אפילו בקרב " ידידיו " בעולם הגדול.
  סיבה נוספת לישיבתו כאן – ליצור את הרושם שהוא נאבק ברוע ממש בתוך התופת .

 14. ‎‫"‬רק טעות אחת קטנה‫" הגיב:

  ‎גדעון ספירו כותב לי: "אפשר לראות זאת כפי שאתה כותב, ואפשר לתת לכך גם פרשנות האומרת שהשואה היא באר הנפט של ישראל המניבה מיליונים, ולכן ההקבלה במקומה".
  על הנרצחים בשואה כמקור לסבון כבר שמעתי, אבל היום ספירו מחדש לי, בציניות נוראה. הבעיה בעקבות השואה היתה שאירופה לא הבינה מה צריך לעשות כדי לתקן, לשפץ, ולמרק את חטאיה. לאחר שבספטמבר 1948 יצחק שמיר הורה לרצוח רוזן שבדי שהציל יהודים – את מתווך האו"ם פולקה ברנדוט כי הוא הציע תכנית רצינית לפתרון הבעיה הישראלית-פלסטינית, נרתע המערב [וגם סטלין] מלבקר את מעשי ישראל. גם התביעה לשיבת הפליטים הפלסטינים לא הוגשה ברצינות לישראל. הסיבה ידועה ומוכרת: ישראל הגישה לפירעון לאירופה את חשבון האחריות לרצח ששה המליונים. הרי עד סיום המלחמה אירופה לא עשתה כמעט כלום כדי להציל את הכלואים במחנות הכפיה והנדונים להשמדה. כך הושמדו מיליוני יהודים, צוענים ואחרים. [אגב, גם "היישוב" לא עשה הרבה להצלת הנידונים להשמדה ע"פ תכנית ונזה]. כך קיבלו האירופאים רגליים קרות לגינוי מעשי ישראל כלפי הפלסטינים, ולב חם – שחימם את הכור הדמוני, שהביא שמעון פרס כנדוניה של החתן העני הציוני למלחמת סואץ – היא "מבצע סיני". לכן גם גרמניה של אדנאור מימנה כור דמוני "להצלת יהודים" כדי שיחזיקו (מוסתרות בכיסם הקטן) מספר מיתקנים… האם הימין הגרמני לא הבין למה יגרמו מעשיו? האם ה"סוציאליסט" גי מולה היה כה מטומטם שלא ידע שהכור הצרפתי יצית התחרות גרעינית במזרח? האם ה"סוציאליסט" הבריטי [הרולד ווילסון] האמין באמת שהכור יביא יציבות לאיזור כשהורה לספק מים כבדים שנורבגים ייצרו (תחת הכיבוש הנאצי) לישראל? — האמת אמנם מסתתרת בקפלים של האדרת האימפריאלית, וגם מתחת לעבאייה של המלכים והדיקטטורים הערבים. אך גם ל"חולצה הכחולה" ול"שרוך הלבן" [או האדום של התנועה המאוחדת והמחנות העולים / הנוער העובד] חלק נכבד וכבד באחריות למצב שאליו גררה אותנו הציונות! אזכיר לכם ידידי, שגרעיני דימונה וגרעיני הנח"ל התנחלו בלב הפועם של הציבור שנכבש לאידיאולוגיה הציונית – כוחנית שממשיכה לזלזל בעולם ובצורך לשלום הכולל.

 15. דינו הגיב:

  לקורא האנגלי:
  כמובן שהחסידים הרוקדים אצלנו בצמתים הם אנשים "שבכל מקום נורמלי בעולם לאנשים במצוקה כזו מוצע שלל אמצעים לסיוע ועזרה מקצועית". תשווה אותם בבקשה למוסלמים השיעים בזמן טקס ה"אשורה", בו הם מכים את עצמם עד זב דם. מי משתי הקבוצות הנ"ל באמת זקוקה לעזרה נפשית מקצועית?
  אבל כרגיל לטעמך ישראל היא המקום הכי לא שפוי בעולם….
  בכל מקרה כהרגלך בקודש אתה מתעלם לחלוטין מקו הדיון ויורה לכל כיוון מלבד זה הקוהרנטי והרלוונטי.

  • ק.א. הגיב:

   לדינו שלום רב,

   אנא עיין בתגובה מס' 80 מהכתבה הבאה:
   http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4040063,00.html

   80.
   סליחה ! ליהודים יש זכות להיות צמאי דם !
   תקווה, ירושלים (10.03.11):
   "לאחר שנים ארוכות בהן לא היינו צמאי דם, אני סבורה שזו חוצפה מעולם לדרוש שנמשיך כך. צמאון לדם, ועוד של ערבים, הוא זכות מלאה של יהודי בעולם ובעיקר בישראל."

   אתה מבין עכשיו את הזהות החולנית?
   בזה אתה מחזיק. מה אגיד לך עוד? שיבושם לך.

 16. לקורא אנגלי הגיב:

  מעניין לי את ה… מה חושבים עליי בעולם. בדיוק כמו שמעניין לי את אותו החלק בדיוק מועצת זכויות האדם שמורכבת מרוצחים, אנסים, מבצעי רצח עם, סוחרי נשים, גנבים ועוד. אם המפלט האחרון שלך מפני המציאות היא סקרי פופולאריות, אני בטוח שתוכל למצוא את מקומך באחת מתכניות הריאוליטי שמציפות את המדיה לסוגיה בימים אלו.

 17. עושה שלום במרומיו הגיב:

  יירגע בן צבי. ספירו כותב כבר 50 שנים והוא כתב נגד רצח העם בקונגו, ברואנדה, באלג'יר, נגד הפלישה האמריקאית לויטנאם והסובייטית לאפגניסטן, וכך הלאה. ככל שאני מכיר את כתיבתו ודעותיו, הוא לא תומך בזכותם של ערביי הגליל להקים מדינה בתוך ישראל. והוא באמת מטיף לאי אלימות, אבל לצערו קורה שמול צבא אלים ואכזר, יש מדוכאים שאוחזים באלימות נגדית. לכן המאבק נגד הכיבוש הוא גם מאבק לחיסול האלימות.

  סמיר קונטאר באמת היה לוחם גרילה, זו השפה הלא מכובסת, בדיוק כפי שמפוצצי מלון המלך דוד (עשרות אזרחים הרוגים) של ארגון האצ"ל או רוצחי שר המושבות הבריטי מהלח"י או לוחמי המאו מאו מקניה היו לוחמי גרילה. אילו הייתה ישראל מאמצת את הצעתו של ספירו, לפיה, משעה שבני ערובה נמצאים בידי החוטפים, אין לפתוח באש, אנשים רבים היו היום בין החיים. להזכירך, האב וילדתו שהיו בידי קונטאר כפסע לפני עלייתם לספינה, במטרה להחליפם עם שבויים פלסטינים, זעק לשוטרים ולחיילים היורים להפסיק לירות כי הם מסכנים את חייהם. לשווא. כך היה גם במקרה של ילדי מעלות, שנהרגו מידי חיילי הצבא הישראלי בגלל העקרון המטומטם לפיו לא נכנעים לחוטפים.

 18. אמנון נוימן הגיב:

  גדעון שפירו שלום,
  כיון שאיני מכירך, רק מהגדה השמאלית ואני מזדהה עם כתבותיך הזדהות מלאה כמו עם כתבותיו של חיים , אשאלך את שאני שואל את חיים האם לא נמאס לכם לכתוב דברי אמת שנים על שנים מבלי לשכנע איש . אין כל חשיבות לאמת במידה ואינה נקלטת ואינה מכה גלים . אמירה , כתיבה , שאינה מלווה במעשים אירגוניים משמעותה כרוח השדה באה והולכת מבלי להשאיר עקבות . אנא, הצג בכתבותיך את אמונתך ואת שיש לעשות בכדי לממשם ולהציל עם מסכן משליטיו. אמנון

 19. ק.א. הגיב:

  סכנה: הזרקורים התקשורתיים מופנים למחוזות רחוקים בגלל זעזועי טבע ומשטר.
  החונטה עלולה לפרש זאת כשעת כושר להשתוללות פראית לה הם משתוקקים.

  • בטטה הגיב:

   לא צריך כנראה לחכות לחו"ל יש פיגוע זוועה כאן שמנוצל וינוצל עד תום .ראו את דבריו מהיום של ח"כ בן ארי שהם דיבורים נאציים של ממש שעברו ללא שום תגובה מצד השימון פרסומת והציפורה הליבנית.

   • ק.א. הגיב:

    הפליאה שלאחר הפיגוע.

    ישנה מן פליאה כזו אצל ישראלים כיצד פלסטינים אינם מקבלים מרצון את העובדה שצולפים בהם כברווזים במטווח? כיצד הם אינם משלימים עם העובדה שמציאות הדיכוי והנישול האלים היא למעשה כמו סוג של גזירת טבע? כיצד הם אינם משלימים עם המצב שפשוט נגזר עליהם לקבור את נרצחיהם, ילדיהם, ושנועדו הם להיות תמיד עסוקים בנבירה בחורבות בתיהם לאיסוף חומרי בנייה? מדוע הם אינם ששים ושמחים בהשפלה שאליה נולדו? הכיצד הם אינם מקבלים בהכנעה את זה שרואה בהם תתי-אדם? מה פתאום הוא הדבר שהם אינם מסכימים לגירושם מאדמתם, משדותיהם? על שום מה בערה חמתם עם הטלת גזירת מצור וגידור בהם? וכי למה ומדוע יתמרמרו על הרס חייהם ופרנסתם כמציאות של קבע?

    העובדה שמי שנכפה עליו בכוח מזויין לחיות בתנאים כאלה – מדי יום, מדי שעה – דעתו עלולה להיטרף והוא עלול לבצע פיגוע זוועה – הבנה כזו אינה מובנת לישראלים. המוות והחורבן הרי אמורים להיות חלקם של הפלסטינים, ואם הם מחזירים בפיגוע – זה מפליא.

 20. דינו הגיב:

  לק.א. היקר, שוב אני מדבר איתך על א' ואתה עונה לי על ב'.
  או יותר נכון: אני מראה לך שיש טירוף בעולם (העולם המאוד קרוב לכאן) הגדול בהרבה מהטירוף שלנו כאן,
  ואילו אתה כהרגלך בקודש – במקום לענות לי לעניין – מפנה אותי לא פחות ולא יותר לטוקבק מספר 80 לכתבה ב-ynet !!
  מלבד זאת, מתי תלמד שחזרה על טיעון אינה הוכחה לתקפותו, והיא בוודאי אינה תגובה ראויה בדיון..?

  ובעניין התגובה האחרונה שלך – ("הזרקורים התקשורתיים מופנים למחוזות רחוקים … החונטה עלולה לפרש זאת כשעת כושר…") – לא השתכנעתי עדיין שיש ממש בפחדים שלך לגבי טנקים של צה"ל הדוהרים ברחבי מצרים, סוריה, לוב ועיראק. לכן אשמח אם תסביר ממה בדיוק אתה חושש.
  מה בדיוק תעשה "החונטה הצבאית" מלבד בניית עוד 500 יחידות דיור בשטחים?

  • ק.א. הגיב:

   אם אתה דורש את התייחסותי לדוגמא שהבאת – לגבי הקזת דם בטקס דתי אז: (1) הקזה כזו אינה מיוחדת רק לאשורה. ישנו טקס דמים גם בדת הקרובה אליך – ושם אין הקזה עצמית אלא הקזת דם בחסר ישע – שאף אחד אינו שואל אותו מה דעתו על כך שעומדים להקיז את דמו ובוודאי אין כוונה לקבל את רשותו למעשה זה. (2) אולם, הקזת דם כזו,בשתי הדוגמאות (למרות היותן פסולות לדעתי כאתאיסט), הינן חלק ממערכת דתית העוברת מדור לדור, בעוד ריקודי טראנס בצמתים הם אינם חלק משום טקס דתי – אלא פשוט מדובר בסטייה, שלא לדבר על צפצוף גלוי על החוק, סכנה לציבור וסכנה לשלומם הפיזי של המחוללים בהיסטריה בכביש סואן. (3) אגב, הקזת דם מתקשרת גם לנושא השנאה, הנקמה והסובלנות לאחר (או יותר נכון היעדרה של סובלנות לאחר) – וזוהי נקודה בא נגיד טיפה עדינה ביהדות – הידעת שישנן שם לא מעט עבירות שדינן מיתה. הקלות בה רבנים (מסוימים) יצוו להרוג – במיוחד הרג גויים, אך לא רק – עלולה להפתיע אותך דינו, אבל זה באמת כנראה שייך לדיון אחר.

   לגופו של עניין, אני מנסה להסביר לך את הקרימינליות שבהתנהלות הישראלית כשורש למצבינו.
   קרימינליות שאתה מתקפל באי נוחות בשומעך עליה ומחפש מתחת לאדמה למצא כל מיני צידוקים לה.
   דינו, זה 100% מבחינתי. אתה עדיין בשלב ההכחשה. זה מוכר וידוע. אני עצמי הייתי במצב הזה. ואפילו עד היום מדי פעם מתגנב לי שד ההכחשה למחשבה, אבל כיום השד הזה מתייאש ממני אחרי דקה או שתיים ועובר לעבוד על מישהו אחר.

   • דינו הגיב:

    לק.א :
    שוב, לצערך, באת לקלל ויצאת מברך:
    בעניין הקזת הדם מיהרת להפנות אותי לטקס היהודי של ברית המילה ("הקזה בחסר ישע!"),
    ובכן, לא רק שהטקס נפוץ גם באיסלם ובנצרות, אלא שאני אפנה אותך ברשותך לטקס דומה אך קשה הרבה יותר – מילת נשים – הנפוץ במדינות מוסלמיות. במצרים למשל עומד שיעור הנשים שנימולו על אחוז כלשהו בין 80 ל- 97! ואני מקווה שאתה מבין לבד את ההבדל התהומי בין מילת תינוק בן יומו למילת ילדה או אישה, שהוא מעשה שכל כולו השפלה ודיכוי נשים. ולכן המנהג היהודי-ישראלי לא מתקרב באכזריותו ופשיעתו למנהג המוסלמי.

    לגבי רקדני הצמתים של רבי נחמן – מכיוון שהדבר אינו גורם לתאונות דרכים – אין לי אלא לומר לך שאתה עושה הר מעכבר.

    לגבי עניין העבירות ביהדות שדינן מיתה – חוכמה גדולה לקחת טקסטים מלפני אלף ואלפיים שנה ולומר – "הנה הרצחנות הטבועה ביהדות". זוהי איוולת וחוסר יושר אינטלקטואלי קיצוני, מה גם שכאן אין לי אלא להפנות אותך לאיראן, שם דיני המיתה מבוצעים הלכה למעשה, ואילו כאן בישראל – לא.
    לכן שוב מוכח שהיהדות (או אם נדייק – היהודים-ישראלים )יותר מתקדמת מהאיסלם בעניין הזה.

    אסיים בעניין הקרימינליות הטבועה בהתנהלות הישראלית, כביכול. אז תרשה לי להביא נתון לגבי הקרימינליות בישראל, ומכיוון שאתה דוגל גדול בסקרים (ע"פ סקר הפופולאריות אותו ציטטת מ-ynet) – בוודאי תקבל ברצון את הסקר הבא לגבי שיעור הרציחות במדינות העולם:
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_intentional_homicide_rate#2010s

    לפי הסקר ממוקמת ישראל במקום ה-127 בשיעור מקרי הרצח, דהיינו ישנן 126 מדינות בעולם בהן המצב גרוע יותר.
    אם כך מסתבר שרקדני הצמתים, מנהג ברית המילה ועונשי המוות במסורת העתיקה –
    כל אלה לא ממש הביאו אותנו לטופ העולמי של הרצחנות.

    • ק.א. הגיב:

     מעולם לא טענתי ש: "הרצחנות הטבועה ביהדות" אלא שיש כאלה שמפרשים זאת כך.
     ישנם אנשים שלקחו מן היהדות את הדברים הללו והפכו את הדת הזו למשהו אחר.
     משהו דוחה! הגד לי, מדוע כל זה חדש לך??
     והנה אתה מסלף את דברי בגסות ושם מילים בפי שלא אמרתי.
     מביא דוגמאות שאינן אומרות דבר ומרוצה מהמסקנות שלך שכלל לא הוסקו.

     אני מנסה – בכנות ובסבלנות – לחדד את מבטך אל מעשי ממשלתך שלך. זה הכל. נקודה.

     1. ניתנה הוראה להפציץ בזרחן אזורים מאוכלסים בצפיפות.
     2. אמצעים אלה ואחרים גורמים לאוכלוסיה שלימה סבל איום ונורא.
     3. ישנם פושעים שתכננו ובצעו את זה.

     מדוע לעזאזל אתה מסרב להכיר בזה כפשע? אין לך ילדים? אין לך מינימום של אמפתיה? איפה אתה חי?

     אני משתדל להסביר לך שלמרות התעמולה הישראלית המתוחכמת והמשומנת ישנו חלק עצום ורב בעולם (לא רק אנוכי) שרואה את השליטה הישראלית בפלסטינים בצורה חמורה מאד מאד ושמכנה את ההתנהגות הזו פשע נורא. דינו – אתה הוא זה שבוחר לטמון ראש בחול. הזכות לטמון הראש בחול שמורה לך.
     אם בכך אתה חפץ אז המשך וטמון אותו. סוף פסוק.

    • הנרי הגיב:

     דינו יקירי !
     אני פשוט אוהב לקרא את התשובות שלך !
     מנומקות, הגיונות אפילו סובלניות כלפי אלו ששפיותם מוטלת בספק !
     ישר כוח !!!
     אם אני יכול רק להעיר הערה אחת
     הסקר שצירפת לו קיצור לעיל מדויק עד מאוד אך…
     אך אינו נותן מבט מלא על שיעור הפשע בישראל
     כאשר אתה מוריד את "הרציחות על כבוד המשפחה" ומוריד את שיעור הפשיעה הכוללת רצח בין חמולות {משפחות } מיעוטים ישראל ממוקמת במקום 155….
     לדוגמא בשנת 2009 בוצעו בישראל 135 רציחות
     מתוכן 66 רציחות על "כבוד המשפחה" וכן על ריב חמולות {שימו לב לא ריב משפחתי }
     לכן כאשר מפחיתים 66-135 מתקבל מספר של 69 רציחות לאוכלוסיה של יותר מ 5.4 מיליון
     מרום 155 אמרנו …?

     • דינו הגיב:

      להנרי: רב תודות על המחמאה.

      בעניין תרומת האוכלוסיה הערבית לשיעור הרציחות בישראל – אכן עניין בעייתי, ותקוותי היא שהסטטיסטיקה הקשה הנ"ל "תתיישר" עם זו של האוכלוסיה היהודית, כולל גם בנושא תאונות הדרכים (השאיפה היא גם כמובן להוריד את רף האלימות בכל מקרה).
      ואתה יודע מה? הייתי רוצה שגם בחברת ההי-טק בה אני עובד יהיו יותר מאשר ארבעה ערבים…

      בכל מקרה תשתדל להישאר בסביבה, כל קול שפוי נוסף בשמאל הוא עוד פתח לתקווה.

    • חשוף לתעמולת שקר הגיב:

     גירוש מיליון פלסטינים למחנות פליטים, שוד אדמתם ורכושם, רצח של "רק" למעלה מחמשת אלפים "מסתננים" שבקשו לחזור לביתם, דיכוי של הערבים אזרחי ישראל, הפקעת אדמותיהם שלילת תכניות מתאר והתרי בניה – זכותם לבנות בתים, הריסת בתים, ריסוס שדות הבדואים. הפקעת אדמותיהם וגירושם למחנות סווטו, מצור עזה ורצח אלף וארבע מאות תושביה בפצצות מהאויר והרס בתיהם רק במבצע "עופרת יצוקה", דיכוי ושלילת זכויות אזרחיות בגדה הכבושה, גירוש תושבי מזרח ירושלים מבתיהם ומסירתם למתנחלים מהעם הנבחר, שוד אדמות בשביל התנחלויות בלתי חוקיות, "ביקורים ליליים" בכפרים, זריקת רמוני הלם וגז לתוך הבתים שגרים שם ילדים זקנים וחולים, הרס רכוש, זיהום מקורת מים. מחסומים, זה סיכום חלקי של הרס חייהם של תושבי הארץ הפלסטינים כדי להשלים את הטיהור האתני שהחל כאן מאז שהציוני הראשון דרך על ראשם של הפלסטינים ילידי פלסטין.
     ובהקשר לרצח באיתמר: רק לפני כחודשיים נרצחו שני נערים מהכפר אוורתא שאספו מתכות בערמות זבל כדי להביא כמה שקלים הביתה אבל מי זוכר אותם ומי סופר אותם, אלו לא מתנחלים מהעם הנבחר.

     אלו קצת "משטיפת המוח ותעמולת השקר – חינוכם ועיצוב השקפת עולמם של ילדי פלסטין"…יש רק להתפלא ש"תעמולת השקר" הזאת לא גובה יותר מעשי רצח
     אבל שטיפת המוח הציונית מעצימה כל רצח של יהודי שהוא מצער כשלעצמו פי עשרות אלפים ולכן "האלימות ומעשי הרצח בתוך ובין מדינות ערביות עולה בהרבה על מספר קורבנות של מעשי ארה"ב וישראל כנגד ערבים"
     אלא שבעירק לבדה נהרגו מאז מלחמת המפרץ הראשונה מיליון וחצי עירקים בינהם חצי מיליון ילדים (כדי להציל אותם מסאדם חוסיין כמובן…)

  • ק.א. הגיב:

   דינו: …מה בדיוק תעשה "החונטה הצבאית" ?

   קא: ה"חונטה" אינה רק בישראל.
   החונטה היא ההון-שלטון האימפריאליסטי שאינו יודע שובע. אותם הגופים בעלי הכוח וההשפעה.
   הטעות שלך היא לחשוב שהממשלה היא עצמאית ואינה קשורה בטבורה אל ההון-שלטון הקרימינלי.
   בעיותינו עם הערבים קשורות לאינטרסים של הון-שלטון ולא ל"בטחונה" של ישראל.
   ומניין שאדע לחזות מה יעשו מטורפים אלה?
   רצונם בהעצמת כוחם ושלטונם ומניעת כוח ממי שאינו מוצא חן בעינהם. זה ברור.
   כרגע איראן מפריעה להם מאד אבל להכנס למוחם ולעסוק בחיזוי זו משימה מפוקפקת.
   לשאלה כיצד הם חושבים לטפל באיראן חשיבות בהבנת צעדיהם ומניין אנחש זאת?
   ישנם גם סימנים להכנות לכניסה של כוחות ללוב לפי הצורך.
   אני ואתה משחקים בכדורסל או כדורגל, הם משחקים במדינות!
   מקרה עירק הוא דוגמא קלאסית לפשעיהם נגד האנושות. חד וחלק.
   מדובר במגה-פושעים שאיננו מסוגלים לחלום על הרשע שלהם. זוהי דעתי.
   נכון, קשה לנו לקלוט את זה אבל להניח שאין זה כך – פשוט לא מתקבל על הדעת.

   • דינו הגיב:

    אז אתה בעצם טוען שהפלישות הצבאיות למדינות ערביות יכולות לבוא מצידה של ארה"ב, רוסיה (כפי שהיה בגאורגיה), סין (כמו בטיבט) , אנגליה (איי פוקלנד) ועוד מדינות שונות ומשונות הנתונות להשפעת המשחיתה של הקפיטל האימפריאליסטי המשחית.
    אם כך אתה מתבקש לא להיטפל לישראל, שההרפתקאות הצבאיות שלה בעת האחרונה הביאו רק עוגמת נפש ובזבוז עצום של משאבים וכסף.
    גם על ארה"ב בעיראק אפשר להתווכח, וזאת מפני שקשה לומר שחברות אמריקאיות עטות על המשאבים שם, שלא לדבר על אפגניסטן השוממה.
    הדבר היחיד שכן אפשר לומר הוא שעצם הפעולה הצבאית תורמת בצורה עצומה לחברות נשק אמרקאיות כמו לוקהיד-מרטין, אבל מבחינה אימפריאליסטית אין לעיראק ערך רב ובטח שלא לאפגניסטן.
    שים לב (שוב) עד כמה ארה"ב מהססת לפני שתכפה סגר אווירי על לוב, וגם אז הדרך ארוכה לפלישה קרקעית.
    וגם אם תקרה פלישה כזו – הרי זה לטובה מפני שסילוקו של קדאפי הכרחי לעם הלובי בדיוק כמו שסילוקו של סדאם חוסיין היה הכרחי לעיראקים.
    כבר אמרתי לך (ולא ענית, כרגיל) שסדאם הוא הוא הפושע היחיד בעיראק. וארה"ב עשתה טובה ענקית לעיראקים, טובה שהם לא יודעים למנף לטובתם בגלל כל מיני פלגים רצחניים המתעקשים להשאיר את המדינה בכאוס. תן להם את הקרדיט על כך.
    ובחזרה ללוב: קדאפי טובח בעמו שלו ע"י מטוסים שקנה ברוסיה המופעלים ע"י טייסים שכירי חרב, ואותך מטריד איזה רווח עמום ובלתי ידוע של ארה"ב בלוב.
    מה עם העם הלובי עכשיו? כרגע? מה עם הדיקטטור הטובח שם כעת?
    שלא לדבר על כך שמנהיגי ערב הם לא פחות מושחתים מאלו האמריקאים או הישראלים, ואפילו הרבה יותר:
    תשווה בבקשה את הונם האישי של אובאמה וביבי לזה של קדאפי או סדאם חוסיין זצ"ל, וגם של ערפאת תנצב"ה, ותגלה מיהם הפושעים הגדולים ביותר.

    אמרת שמדובר ב"במגה-פושעים שאיננו מסוגלים לחלום על הרשע שלהם",
    אז לדעתי אתה הוא זה שלא מסוגל לזהות את הרשע של המגה-פושעים האמיתיים.

  • ק.א. הגיב:

   דינו: אשמח אם תסביר ממה בדיוק אתה חושש.

   קא. שפושעי החונטה הנ"ל יבצעו עוד פשעי מלחמה במזרח התיכון (כגון עירק, כגון עופרת יצוקה) בשם ה"דמוקרטיה" ובשם ה"מלחמה בטירור" ללא חשש מעונש ובאין מפריע, ושתמימים יסחפו אחרי דברי תעמולתם השקריים והאיסלמופוביה הגזענית שהם דוחפים זה שנים, ומסבלם העתיד לבוא של חפים מפשע – והכל למען אינטרסים קרימינליים. זהו החשש.

   • דינו הגיב:

    כל אדם בוחר את הפחדים שלו, ושלך נבחרו בקפידה.
    הפיגוע ביישוב איתמר הראה לך היטב מי עובר שטיפות מוח ומי חשוף לתעמולת שקר.
    כמובן שחינוכם ועיצוב ראיית עולמם של ילדי פלסטין ומדינות ערביות אחרות לא מזיז לך, מפני שהקורה הניצבת מול עיניך גדולה מלהזיז. מבחינתך "מהמערב תיפתח הרעה", ורק משם.
    אולי ארה"ב תכבוש… אולי ישראל תפלוש… כאשר מבחינתך האומה הערבית-מוסלמית על מנהיגיה המושחתים וקנאי הדת שלה ועושי דברם – כל אלה אינם קשורים לאלימות.
    משום מה יש לי תחושה שמספר קורבנות אלימות בסכסוכים בין ובתוך מדינות ערביות ומוסלמיות עולה בהרבה על מספר קורבנות של מעשי ארה"ב וישראל כנגד ערבים.

 21. גדעון ספירו הגיב:

  לאמנון נוימן שלום,

  כתיבה היא מרכיב חשוב במיגוון האמצעים לשינוי פוליטי. התוצאות אינן מייידיות. לעתים זה לוקח שנים עד שמתרחש שינוי. לצד הכתיבה יש חשיבות רבה להתארגנויות פוליטיות, מפלגות, עמותת, וועדים, וגם הם משתמשים במיגוון אמצעים, הפגנות, התמודדות בבחירות וכמובן גם חומר כתוב. אנו כעת בתקופה שדעותינו לא זוכות לרוב אבל ההיסטוריה מכירה לא מעט מקרים בהם מיעוט הפך לרוב, אם התמיד במאבק ולא נכנס ליאוש. נכון שאני כותב שנים, אבל במקביל גם פעיל במישור הפוליטי. בכל הצניעות אני חולק על קביעתך שהכתיבה אינה משפיעה על איש. אני מכיר כמה אנשים שכתיבתי קירבה אותם להשקפת עולמי. השינוי, גם אם יתמהמה, בוא יבוא.

  • ק.א. הגיב:

   ישנם בהחלט סימנים שדברי ספירו אינם בגדר משאלת לב בלבד לעתיד הרחוק. הבלוגוספירה מתמלאת במשב רוח מרענן של השתחררות מהאווירת המחנק מבית ההסברה ואין יותר הנכונות לתת למחרחרי השנאה והמלחמה להמשיך במסעם. כעת על הפוליטיקאים להצטרף אל תחושות אלה.

 22. דינו הגיב:

  לקורא אנגלי:
  אמנם שיכנעת אותי בטוהר כוונותיך, אבל כלל לא בדרך אותה בחרת.
  אני פשוט שואל אל עצמי ואותך האם אתה באמת מאמין בדברים שאתה כותב (שרובם מופרכים)
  או שמא אתה מקצין ומגזים בכוונה ע"מ להשיג אפקט גדול יותר?
  לו הייתי יודע את התשובה היה לי קל יותר לענות לשאלות האחרונות שהעלית.
  העניין הוא שרוב הטענות שלך פשוט הזויות, ואתה מתעקש להגן על תקיפותן (המידלדלת, ככל שהדיון נמשך) כאילו שסתירה של אחת מהן "תוכיח" שאין כיבוש ושההתנחלויות הן חוקיות….

  חשוב מאוד שתקבל את העובדה שגם בלי "טירוף משתולל" ו"ג'נוסייד" – הכיבוש הוא פסול וחייב להיפסק, וההתנחוליות הן עבירה חמורה על החוק הבינלאומי.
  מדינה יכולה לבצע פעולה צבאית לגיטימית שאינה רצח המוני מתוכנן מראש, ושאדם אחראי למעשיו, לתוצאות מעשיו ולרמת המוסר שלו גם אם הוא נכבש.

  עובדה חותכת ובלתי ניתנת לערעור היא שישראל נמצאת בשליש העליון של מדינות העולם בכל הנוגע לפשיעה נמוכה, רמת חיים גבוהה ודמוקרטיה. אמנם ישראל סוגרת את רשימת מדינות העולם המערבי, אבל היא מובילה באופן ניכר על מדינות ערביות ומוסלמיות.
  לעומת זאת אתה בתגובותיך מציג את ישראל כמקום המטורף והרצחני ביותר בעולם, כאשר אתה "שוכח" הרוב המוחץ של מדינות ערב הן אלימות, קשות, מדכאות, והרבה פחות דמוקרטיות.
  אתה מוסיף ומלבה את האבסודר עם רצף תיאוריות קונספירציה על "מהלכים רצחניים מתוכננים" של ישראל, כאשר אתה לא רק מפספס אלא ממש הופך את המציאות:
  הלוואי ומשהו היה כאן מתוכנן, שלישיית המוקיונים אולמרט-ביבי-ברק הם מנהיגים אימפוטנטים, נגררים ומאלתרים, שנסחפים אחרי הזרם ונותנים לציבור הישראלי כמו גם לחמאס ולחיזבאללה להכתיב את סדר היום הבטחוני-מדיני של ישראל.
  ראה את ההחלטה האחרונה של ביבי: "נבנה 400 יחידות דיור בגלל הטבח באיתמר…."
  הבנת? לא נבנה בגלל שזו המדיניות שלנו ובוודאי לא בגלל שיש כאן איזושהי חשיבה לטווח ארוך,
  אלא בגלל שמטורף עשה מעשה רצחני.
  זו ההנהגה שלנו, ובכל פעם שאתה אומר את המילה "תכנון" בהקשר שלה – אתה טועה ומטעה.

  אני יכול להמשיך ולהוסיף את דעתי לגבי דבריך על ארה"ב , עיראק וכו' אם תרצה בכך, אבל בינתיים אני מקווה שהצלחתי להבהיר קמעה את הבעיה שלי עם דעותיך.

 23. קורא אנגלי הגיב:

  במכתבו לעיל מתרפק הנרי בזרועות עמיתו ורעו, דינו, על שיעור הפשע, הכביכול נמוך, בישראל ושניהם צועדים בחיבוק פטריוטי אל השקיעה – תרתי משמע…

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4043048,00.html

  • דינו הגיב:

   לקורא אנגלי:
   איני יודע באיזו אוניסרסיטה עברת את הקורס בלוגיקה , אך ניכר בבירור שהחומר לא נטמע בך.
   כאשר פלוני מנסה לסתור טענה כמותית כגון "שיעור הפשיעה במקום כלשהו הוא נמוך", אזי לא מספיק להעלות דוגמה נגדית כמו זו בלינק שהבאת.
   אם הטענה שלי היתה "אין פשיעה כלל בישראל" אזי הלינק הנ"ל היה מהווה דוגמה נגדית ולכן מפריך את הטענה שלי. אך מכיוון שטענתי ששיעור הפשיעה בישראל הוא נמוך יחסית לשאר מדינות העולם – אזי הלינק שהבאת הוא סתם בזבוז של 50 תווים יקרים על שרת האינטרנט של הגדה השמאלית.

   כמו הלינק חסר המשמעות, גם הליריות והציניות לא תעזורנה לך: שיעור הפשע בישראל אינו מהגבוהים בעולם. נקודה. ונשאלת השאלה המאוד מסקרנת (אותך לפחות זה אמור לסקרן) – מדוע אתה כל-כך מתאמץ להראות אחרת ולהפוך את ישראל למקום הרע ביותר בעולם?

   נ.ב. מספר תגובות שלי אליך עדיין ממתינות לאישור המערכת.
   כולי תקווה שהן תתפרסמנה בקרוב, וכך תוכל להבין טוב יותר את דעותי וואת הבעייתיות שאני רואה בהשקפת עולמך ובדברים שאתה מעלה כאן.

   • ק.א. הגיב:

    במסמך שחיבר השגריר ג'יימס קנינגהאם במאי 2009, תחת הכותרת "ישראל, ארץ מובטחת לפשע המאורגן?", נכתב כי לפשע המאורגן יש אמנם שורשים עמוקים בישראל, "אולם בשנים האחרונות הייתה עלייה חדשה בטווח ובהשפעה".

    http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3992924,00.html

    ואין מה לדבר כלל על הפשיעה המדינית הרשמית של ישראל המעמידה בצל את הפשיעה של העולם התחתון.

    רק בריאות. דינו.

    • ודים הגיב:

     אם זה הטיעון הנגדי שלך נגד דינו, אז אתה בבעיה.
     פעם אחר פעם אתה מזכיר לי ניסוחים של ברית המועצות. זה לא דבר טוב.
     כאשר מתקיים ויכוח, אי אפשר להתסמך על משפטים סתומים וניסוחים מעורפלים שמשכנעים את המשוכנעים. מה זה פשיעה מדינית רשמית? מי השופט? מה החוקים?

    • דינו הגיב:

     ק.א היקר, אני ממליץ לך בחום להפסיק ללכת סחור סחור תוך כדי הגדרה מחדש של המושג "היתממות".
     בכל מדינה יש גם פשיעה ספורדית וגם פשע מאורגן, והפשע המאורגן – טבעי שיהו לו "שורשים עמוקים", אחרת לא היה "מאורגן"…
     טענה על אופי "פושע וקרימינלי" של מדינת ישראל לא יכולה להתבסס רק על דוגמאות של מקרים ספציפיים אלא להימדד מול מדינות אחרות.
     עד שלא תוכיח לי שישראל ממוקמת בראש מדינות הפשע בעולם – טענתך לא תתקבל. ולא יעזרו לך הציטוטים חסרי המשמעות מ-ynet, והם אכן חסרי משמעות מפני שהם מוכיחים רק את הטענה שישנה פשיעה בישראל.

     עכשיו לגבי הדוגמאות הספציפיות שהבאת:
     שים לב שרשויות אכיפת החוק בישראל כבר שמו את ידיהן על ראשי הפשע המאורגן, למשל רוזנשטיין, האחים אברג'יל, משפחת אבוטבול וגם עיזאת חאמד, שעל מעצרו מספר הלינק הלפני-אחרון שצירפת.
     גם שגריר ארה"ב עצמו מתייחס לפעילות זרועות החוק בישראל – לפי הלינק בתגובתך האחרונה… "בא לקלל ויצא מברך" כבר אמרנו? אני רק מניח ש"קרימינליות" של מדינה נמדדת לא רק במספר המשתתפים בפשיעה מאורגנת אלא גם ביחס המשטרה ובתי-המשפט אליהם.

     לכן אבקשך להתחיל להשוות את ישראל לשאר מדינות העולם במקום לזרוק לחלל הגדה השמאלית לינקים שאינם תורמים כהוא זה לטענה שלך. אתה מוזמן להרים את הכפפה ולהסביר לי למשל את מיקומה של ישראל המקום ה-127 בעולם בשיעור מקרי הרצח…?

 24. שינוי פוליטי הגיב:

  הכתיבה והארגון כבודם במקומם מונח ויש להם תפקיד אך המחשבה שיש בהם כדי להפוך מיעוט לרוב בכוח המילים או הארגון היא מחשבה פוליטית נאיבית.
  כדי שיתרחש שינוי רדיקלי במשטר צריך שחלק גדל והולך של החברה יתאכזבו מהאפשרות להגשים את צרכיהם עפ"י התודעה העצמית שלהם על מה שדרוש על מנת שחייהם יהיו משמעותיים עבורם. צרכים אלו הם בעלי אופי דיאלקטי, היסטוריים ודינמיים ושונים ממעמד למעמד בחברה. אבל רק המעמדות שתפקודם משמעותי בחלק הקובע של הכלכלה או שהם בעל פוטנציאל כזה, הם הציר שמניע את החברה כולה, הם המעמרות הפוליטים בפועל והם יכולים להוות גורם מהפכני ובתנאי שהשיטה תפסיק לתפקד עבורם.

  המשטר בישראל מבוסס על שתי רגליים, יכולתו לספק רמת חיים המצופה לאותם מעמדות פוליטיים ויכולתו לגבור במבחנים הצבאיים על ההתנגדות מבפנים (פלסטינים) ועל משטרים עויינים לו מבחוץ. המשטר יפסיק לחפקד כמצופה, אם יכשל באחת משתי המשימות. זה יקרה במוקדם או במאוחר והשיטה הזאת תקרוס משום שהיא פועלת בניגוד לכיוון ההיסטורי, תלויה באופן מוחלט בכוחות שזמנם אוזל ומסתבכת בסתירותיה.
  תפקידם של הכותבים והמארגנים בשלב זה הוא לחזק את התודעה בקרב אלו, בעיקר צעירים שכבר מתאכזבים מהשיטה ולבסס אידיאולוגיה ופוליטיקה אלטרנטיבית.

 25. קודם עניתי לשינוי פוליטי הגיב:

  מחקתם… פחדנים… מזל שאתם הקול הקורא לחופש ביטוי ללא גבולות

  עד לגבול הדעה השונה משלכם

  ומיום ליום אתם

  נעלמים

  חחח

 26. פאולו הגיב:

  שלום גדעון -"אין מתנחלים הגונים ואין מתנחלים שאינם גזענים" כמו שאין ציונים טובים. טיהור אתני שנועד להבטיח רוב ציוני. גיטו עזה,בגדה ממשל צבאי,הריסת בתים,פינוי ערבים מבתיהם לטובת העם הנבחר. דמוקרטיה יהודית=טרור ורצח,(רצח הפלסטינים ילידי פלסטין).

 27. דניאל הגיב:

  לצערי יש אנשים השמים מבטחם בשונאי ישראל ולא בצהל. מי שמגן עליכם זהו צהל ומצער מאד שיש שיורקים בפניו.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים