הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-30 במרץ, 2011 38 תגובות

ראש חדש, שיטות ישנות

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע בכנס של קק"ל על מינויו של ראש השב"כ החדש, יורם כהן. הקק"ל, ארגון גזעני שחוקתו אוסרת מכירת אדמות לערבים, הוא ללא ספק מקום מתאים להודיע על מינויו של האיש האחראי במידה רבה על שמירת השלטון הגזעני המופעל על העם הפלסטיני.

בישראל התקבע כבר טקס, לפיו עם מינויו של ראש שב"כ חדש, יוצאת התקשורת הממוסדת בטקסטים די אחידים שמפארים את הראש החדש. כך קרה גם הפעם. הדיווחים לגבי הראש החדש מצאו לנכון להדגיש את העובדה שהוא חובש כיפה, וכי זו הפעם הראשונה שחובש כיפה מתמנה לעמוד בראש הארגון.

הכיפה לכשעצמה לא צריכה לשנות, שהרי יש בעלי כיפות שוחרי שלום וזכויות אדם, שהם מיעוט בקרב חובשי הכיפות, ובכך אין הם שונים מהציבור החילוני. מה שראוי לציון בהקשר זה הוא שטרם מינויו התארגן לובי של רבנים ומנהיגים מקרב המתנחלים שהפעיל לחץ על ראש הממשלה לבחור ביורם כהן. הלחץ השיג את מטרתו. הרבנים ראו בו מי שיגלה כלפיהם הבנה וייתן גיבוי לפשעיהם.

תקוות המתנחלים שהראש החדש יגבה אותם בכל מעשיהם, יש על מה לסמוך, לא בגלל הכיפה, אלא בגלל קורותיו עד כה. יורם כהן הוא תוצר של הכיבוש ומשרתו הנאמן. את רוב שנותיו בשב"כ עשה בשטחים הכבושים. הוא היה שם במרתפי העינויים, בהוצאות להורג ללא משפט, במעצרים מנהליים, בפריצות ליליות לבתי פלסטינים,  "איש שבא מן השטח" כפי שתומכיו מציינים לזכותו. בקיצור, המתנחלים רואים בו איש שלהם, שמבין את שפתם ושאיפותיהם, שיסייע להם להשליט את הטרור הישראלי בשטחים הכבושים. זו סיבה טובה לשוחרי שלום וזכויות אדם לדאוג ולחשוש מהצפוי לנו מהראש החדש של השב"כ.

סוריה זה כאן

ההתקוממות בעולם הערבי הגיעה גם לשערי סוריה. משטר העריצות הסורי מנסה להציל עצמו בעזרת צעדים מקוממים. יש לא מעט קווי דמיון בין הדיקטטורה הסורית לזו הישראלית בשטחים הכבושים (שבתהליך איטי זוחלת גם לתוככי ישראל).

ראשית, משך הזמן. הדיקטטורה הסורית  בהנהגת משפחת אסד מציינת השנה 41 שנים, כמעט כמו זו הישראלית, 44 שנים.

שנית, השיטות. שתי הדיקטטורות נוקטות בצעדי דיכוי דומים: חוקי חירום שלפיהם עוצרים ואוסרים אנשים ללא משפט;  מרתפי עינויים;  עידוד וטיפוח של  מלשינים ומשתפי פעולה; ירי על אוכלוסייה אזרחית המתקוממת נגד הדיכוי; שימוש בצבא נגד אוכלוסייה אזרחית; מעצר שוחרי זכויות אדם המנהיגים מאבקים לא אלימים.

שלישית, לא לעולם חוסן. כפי שהדיקטטורה הסורית סופה ליפול, במוקדם או אוחר, זה יהיה גם גורלה של הדיקטטורה הישראלית.

yoram cohen

דרום אפריקה (של פעם) זה כאן

בשבועיים האחרונים קיבלה הכנסת ארבעה חוקים המזכירים משטרי עריצות בכלל וזה של דרום אפריקה בתקופת האפרטהייד בפרט.

חוק ועדות הקבלה – נועד בעיקר למנוע מערבים להתגורר בישובים קהילתיים בגליל ובנגב שהוקמו בדרך כלל על אדמה ערבית מופקעת, וכך להבטיח טוהר יהודי.

 1. חוק הנכבה – כוונתו למנוע מאזרחי ישראל הפלסטינים לציין ב-15 במאי (יום הקמת המדינה בתאריך הלועזי) את אסונם, הנכבה, הגירוש ההמוני של פלסטינים. במונחים של היום זה  היה טיהור אתני. החוק קובע כי כל ישוב ערבי שיציין את הנכבה, תישלל ממנו התמיכה התקציבית מטעם המדינה. למה הדבר דומה? לחוק גרמני שימנע תקציבים ממשלתיים מהקהילות היהודיות אם יציינו את  יום השואה. מכה קשה לחופש הביטוי.
 2. חוק האזרחות – בית המשפט יהיה רשאי לשלול את אזרחותו של כל מי שהורשע בריגול, בגידה או סיוע לארגון טרור. עוד שיטה לשלילת אזרחותם של ערבים, שקל מאד להרשיעם  בסעיף הגמיש של "סיוע לארגון טרור". לעומת זאת טרוריסטים יהודים מקרב המתנחלים ימשיכו ליהנות מכל הזכויות והתמיכות הכלכליות שהמדינה מרעיפה עליהם.
 3. שלילת גמלתו של ח"כ לשעבר עזמי בשארה – נשיא המדינה לשעבר שהורשע בשני מעשי  אונס ובעוד מספר סעיפים, ימשיך לקבל גמלה בת 45 אלף ש"ח לחודש, ובצדק, כי גמלה היא זכות שאדם צבר גם עבור משפחתו, ואין פוגעים בה. אבל עזמי בשארה, שלא הורשע במאום, תישלל גמלתו, שהרי מדובר בערבי שפגיעה בזכויותיו היא מסימני ההיכר של הכנסת הגזענית הנוכחית.  אם הליברמניזציה של ישראל תימשך, לא ירחק היום ואלפי ישראלים מהאגף הליברלי ושמאלה ימלאו את מחנות המעצר.

איך לנצח את החמאס?

התיאוריה הישראלית שהערבים מבינים רק כוח, שוב מעדה בימים האחרונים עם גבור המתיחות בגבול עזה. שנתיים מאז מה שקרוי "עופרת יצוקה" וההרתעה הישראלית נמוגה.  שוב אנו עדים לחילופי מהלומות בין טילי חיל האוויר של הצבא הישראלי לטילי החמאס שמגיעים עד באר שבע.

לא בכל דבר אני במיעוט. בעימות בין שלטון החמאס בעזה לבין מדינת ישראל אינני רוצה לראות בניצחון החמאס. אינני מכיר ישראלים רבים שמוכנים לחיות תחת שלטון של פונדמנטליזם דתי כפי שהוא בא לידי ביטוי באמנת החמאס, שרואה בפרוטוקולים של זקני ציון מסמך אמין המלמד על אופיים של היהודים.

במקום למלא את בתי הסוהר באלפי אנשי חמאס, עדיף להגיע איתם להסכם של הודנה ארוכת טווח. השייח אחמד יאסין הציע בשעתו הודנה כזו למאה שנים. יותר מתקופת חכירה של משתכנים ישראלים על קרקע המדינה. וכמובן, להסיר את המצור ולאפשר לתושבי הרצועה מעבר חופשי לגדה. לאור העובדה שפתרון שתי המדינות הופך יותר ויותר ללא מעשי (אלא אם יקרה נס התעשתות וישראל תפנה את הגדה על התנחלויותיה), הגדה והרצועה יהיו חלק ממדינת ישראל-פלסטין החדשה שתעבור טרנספורמציה  מיהודית ולא דמוקרטית למדינה רב לאומית, רב דתית ורב תרבותית. וכך יקיץ הקץ על החלום הציוני, וגם ההודנה לא תהיה רלבנטית יותר, שהרי כולנו נהיה אזרחי מדינה אחת.

הכיבוש כתופעה חוצת גבולות

אחד העיתונים בישראל פירסם תמונות של שני חיילים מצבא ארה"ב באפגניסטן שיעמדו לדין לאחר שהצטלמו ליד גופות של אפגנים. "זה לא הולם את ערכי הצבא האמריקני" אמר דובר של צבא ארה"ב.

מזכיר תופעות דומות בישראל. חיילים מצבא הכיבוש הישראלי הצטלמו ליד גופות של פלסטינים והעלו את התמונות לאינטרנט. "הדבר עומד בניגוד לערכי צה"ל" אמר דובר של הצבא הישראלי.

הכיבוש, חברים, עושה בדיוק זאת: מוציא את החיה שבאדם. כי אין כיבוש נאור, לא בפלסטין הכבושה ולא באפגניסטן הכבושה.

תגובות
נושאים: מאמרים

38 תגובות

 1. smbd הגיב:

  ההשוואה בין השואה הנאצית לבין נצחונו של היישוב היהודי על תקפנותן של ארצות ערב בהמוניהם זולה,
  דוחה מקוממת גסה כנראה יותר מתוך בורות מאשר ציניות ותועמלנות משונה.

 2. דברי אמת הגיב:

  ראש השב"כ הוא איש איום ונורא. כיצד מעיז חדל האישים הזה להגן על אזרחים ישראלים מפני רוצחים פלשתינים תמימים. באמת בושה לבחור אדם כזה. הניה למשל היה מתאים הרבה יותר. גם בעניני חוקים ספירו הוזה (מה שלא מיחד את המאמר הזה שלו). חוק הנכבה – אין בו כלל אזכור של הנכבה. היה אזכור כזה באחת הורסיות הקודמות. עפ"י החוק שהתקבל כל אחד יכול להזכיר ולהתאבל על הנכבה (עד כמה שראוי להתאבל על כך שהערבים לא הצליחו להשלים את מלאכתו של חאג' אמין אל חוסיני ולרצוח את כל היהודים). מה שאי אפשר יהיה זה לספר שבנכבה היהודים פתחו במלחמה וגרשו את הערבים. סליחה, אפשר יהיה לספר את השקרים האלה אבל אי אפשר יהיה לבקש תמיכה ממשלתית כדי להפיץ אותם. ממש גזענות. חוק ועדות הקבלה ימנע גם קבלת דתים לישוב בעל אופי חילוני ולהיפך. ההנחה היא שכל תרבות מעונינת לטפח את עצמה. תסתכל על זה כך ספירו – הערבים בישראל יחיו בישובים הומוגנים שבהם אף אחד לא יפריע להם לספר כמה היהודים אכזרים לא ישרים ודינם מיתהעל פי הקוראן. חוק גזעני נגד היהודים שלהם לא ירשו בשום מקרה להגיד דברים כאלה בפומבי. אתה צודק בענין חוק האזרחות. במדינות מתוקנות מי שמורשע בענינים מסוג זה דינו חבל התליה. האם תצטרף אלי במאבק למען ענש מות לכל רוצח אזרחים בכוונת תחילה? נדמה לי שזה עלול להעביר מהעולם את התרבות המפוארת של העם הפלשתיני רודף הצדק. בוא נשאר עם שלילת אזרחות. קצב הוא אדם מתועב אבל הוא לא רוצח המונים כמו עזמי בשארה. להזכירך שהאיש הנאלח הזה ברח מהארץ לאחר שנמצאו הוכחות לכך שהוא סייע לחיזבאללה לטווח אזרחים כדי לרצוח אותם. בשפה שלך – עזמי בשארה הוא פושע מלחמה שבצע פשעים נגד האנושות בדיוק כמו היטלר וחבורתו. המינימום האפשרי הוא הפסקת גימלתו. האמת היא שראוי יותר לנהוג בו כמו באיכמן. אבל אין צורך להביאו לארץ. איך מנצחים את החמאס? נורא פשוט – נכנסים שוב לרצועה והורגים כל מי שחשוד בחברות ותמיכה בארגון הרצח הזה. את ענין הנסיגה והשלום איתם כבר ניסינו וזה לא מצליח. צריך לנסות את האופציה השניה. ושוב אני נאלץ להסכים אתך בענין הכבוש – עובדה, הפלשתינים רוצחים אזרחים ויוצאים בשירים וריקודים קוראים שמות רחובות על שם הרוצחים ומשלמים להם גימלאות. אכן, כבוש הארץ משחית.

 3. מינוי כהן: סמרטוט חדש, ראש כרוב כבוש ואטום הגיב:

  §§ משלושה ביקורים שעשיתי בסוריה, שבהם נפגשתי גם עם אנשי אופוזיציה, אני יכול להעיד שהמצב בסוריה טוב בהרבה ממה שכותב ספירו. הבעיה של בשאר אסד, כך הסביר לי איש שמאל שם, היא שכל עוד שהוא חייב להחזיק בצבא גדול ויקר כדי לעמוד מול ישראל הכובשת, ולהיזהר מההשפעה הוואהבית של האיסלם הרדיקלי שמוזנת במיליארדים של "הדמוקרטיה" הסעודית, ידידת ארה"ב, הוא אינו יכול לעשות צעדי דמוקרטיזציה מהירים. למרות הכל העם הסורי לא סובל תחת אסד כמו שהמצרים סבלו תחת מובראכ, או הטוניסים תחת בן עלי. משטר אסד נהנה מפופולריות יחסית. אשר לישראל – היא שלחה את אלוף [מיל] אורי שגיא לנהל מו"מ אחר מו"מ על פינוי הגולן תמורת שלום, והוא המליץ לחתום ולסגת – תמורת שלום. אבל ישראל אינה ממהרת לסגת. הסיבה כנראה היא שישראל היא פיון על לוח השחמט שבו ארצות הברית היא "המלך". אולי ישראל קצת יותר מפיון סתם – אולי "רץ", או "צריח" – אבל ארה"ב היא עבור שליטינו "המלך". וכל עוד אין מה לעשות בקשר לזה, "אנחנו" עושים כל מיני דברים – או לא עושים כל מיני דברים, או לא אומרים כל מיני דברים, כי מנהיגינו חושבים על האינטרסים שלהם מול ארה"ב.
  §§ השבוע הנחית רה"מ (בכנס קקה-אל) על הבחירה. מיד פורסם הצילום. "כיפה אדומה" סרוגה זכתה. זה לא סתם "זאב" בכסות של כיפה אדומה – זה "מלך האינטיפדה השנייה" , המחסל הראשי. לא סתם יצאו מתנחלים וקשרו לו כתרים. ומסתבר [ע"פ דיווח באתר "מעריב"] שהם גם ארגנו מסע לכבודו. כי יורם כהן נמנה על האנשים האהובים במיוחד על המתנחלים. מחסלי פלסטינים, מעני עם שלם, כהן מייצג את גזלני כבשת הרש, את פושעינו. נהנתניהו בחר ביורם כהן, במחסל הראשי של ארגון פשע הכיבוש המאורגן, להיות ה- Capo di Tutti Capi, כדי להרגיע את ‎דרוקמן ושותפיו הקיצונים. המדמנה בה מצויה הדת היהודית בישראל כה עמוקה, עד שלא נמצא אף איש דת הגון, אף אחד מל"ו צדיקים, שיצא נגד מינוי חובש הכיפה (שהוא "המומחה" לחיסולים ועינויים). נראה שאין בין הכיפה הסרוגה, לבין הדת היהודית המוסרית מאומה, כפי ש‎אין "ציונות דתית". מה שיש זה חבורה של עובדי אלילים, מגיירי קברי שייחים, נערי גבעות וסתם פושעים.

  • דינו הגיב:

   התגובה שלך אינה קשורה למציאות למרות שדיברת עם "אנשי אופוזיציה בסוריה".
   קודם כל, סוריה נמצאת מתחת למצרים ותוניס גם במדד הדמוקרטיה וגם במדד איכות החיים, עובדה,
   מה שעומד בסתירה גמורה למשפט שלך: "למרות הכל העם הסורי לא סובל תחת אסד כמו שהמצרים סבלו תחת מובראכ, או הטוניסים תחת בן עלי".
   עובדה היא גם שההתקוממויות במצרים ובתוניסיה היו אלו שהסתיימו הכי מהר ועם הכי פחות קורבנות, לעומת ההתקוממות בסוריה בה ישנו כבר מספר תלת ספרתי של הרוגים, והשליט היקר והאהוב מתעקש שלא לוותר על כסאו. מעניין למה? אולי בגלל שכמוך, גם הוא משוכנע שמשטרו "נהנה מפופולריות יחסית"?

   לא ברור כלל מדוע סוריה צריכה צבא גדול ויקר (לכאורה "לעמוד מול ישראל הכובשת") ,
   שכן ישראל מעולם לא איימה בתקיפה או תקפה את סוריה מלבד ב- 67, וגם אז היה מדובר בתוקפנות סורית בכלל, לכן ההתבכיינות של "ישראל הכובשת" היא לא יותר מאשר זעקת הקוזק הנגזל.
   מה גם שיש כאן יותר מרמיזה לזה שישראל אשמה (כמה מפתיע) במצב הגרוע והרעוע בסוריה.
   לזה יש רק דבר אחד לומר: גם לערבים ישנה לפעמים אחריות לגבי מצבם.

  • מהפכות ומהפכות שנגד גלגל חוזר הגיב:

   האימפריאליזם לא מתעניין באופי של משטרים ולא בזכויות האדם. אלו משמשים רק כהצדקה להתערבות צבאית נגד משטרים שלא הולכים בתלם. המשטר בסעודיה ובסין כשרים באותה מידה בתנאי שפתוחים להשקעות קפיטליסטיות-אימפריאליסטיות, קרי לניצול חריף פחות או יותר של משאבי הארץ הטבעיים והאנושיים. דא עקא, שההתנגדות למדיניות הגזל הזאת מגיעה לנקודת רתיחה ומתחילה תקופה מהפכנית. אם המהפיכה מצליחה קם משטר חדש, ולא משנה לצורך זה אם הוא איסלמי, סוציאליסטי או קומוניסטי, בשלב הזה הוא זוכה לתמיכת ההמונים. אלא שהאימפריאליזם לא שוקט על שמריו, והמשטר שמרד הופך מושא לחרם כלכלי ופוליטי ולאיומים צבאיים. כך קורה בכל המשטרים שמרדו באינטרסים של האימפריאליזם ללא הבדל במשטרם הפנימי, קובה, ומשטרים בדרום אמריקה שמגלים סימני מרד, אירן ובעלות בריתה, סוריה, חיבזאללה, חאמס.
   עכשיו מתחילה תקופה שהמשטרים המותקפים חייבים לגייס את משאביהם המצומצמים (בעקבות החרם) למאמץ התגוננות, הרתאה צבאית. זה בה כמובן על חשבון העם. ההתמרמרות מהמצב החדש מתחילה להתגבר ואיתה אמצעי דיכוי של משטר הלוחם על הישרדותו.
   זה הגלגל שבו אנו נמצאים וכל זמן שהאימפריאליזם נמצא במלוא כוחו סופם של המשטרים המתנגדים לו להתנוון וליפול או להכבש צבאית ישירות ע"י האימפריאליזם או ע"י מתנגדיהם מבפנים שזוכים לתמיכה מבחוץ.

 4. רונן גפן הגיב:

  שלום
  מישהו צריך לעמוד בראש השב"כ ולגרום לכך שמחבלים מתאבדים לא יתפוצצו פה.
  הדיקטטורה הסורית לא התחילה לפני 41 שנים אלא היתה קודם.לא היתה מעולם דמוקרטיה בשום מדינה ערבית.
  טוב שלא נעשה איתם "שלום" כי שלום עם דיקטטורה זה שלום עם המשטר ולא עם העם.
  הלואי ותהיה שם דמוקרטיה אבל הסיכוי נמוך.
  אני חושב שלהפגש עם אדם שרוצח את בני עמו זה לא בדיוק גישה של אדם שמאמין בזכויות אדם.
  עזמי בשארה צריך לבוא ולהשפט פה.גם משום מה הוא נעלם מהמסכים בימים האחרונים כי אולי הוא מפחד שישאלו אותו על התמיכה במשפחת המרצחים אסאד.
  ולטעמי גם למשה קצב צריך לשלול הטבות.
  אם תתן לאנשי החמאס להגיע לגדה אז בסוף תקבל גם חמאס בגדה.לא עם כל אויב צריך לדבר -יש אויבים שצריך להלחם בהם.
  חבל שלא כתבת על פרשת ענת קם.על פניו נראה שהיא הופקרה לבד ע"י אורי בלאו ואנשי השמאל שמכרו אותה.היא גם משלמת לבד את כל ההוצאות המשפטיות ולה אין ארגון "חננו" כמו לימין שעוזר לעצוריו.
  פה אפשר ללמוד מצה"ל את המשפט "לא מפקירים פצועים בשטח"

 5. דמוקרט הגיב:

  מצוין כרגיל

 6. אדם הגיב:

  איזה חיה בדיוק מצטלמת עם קורבנותיה? אולי יותר נכון להגיד שהכיבוש מוציא את האדם מהחיה.

 7. יש גם שיטות חדשות, מגוכחות ומצחיקות [את העולם "האנטישמי"] הגיב:

  לנהנתנים יש שיטות חדשות להתמודד עם בעיות ה"טורס", כאשר ההכחשה לא מספקת את הנדרש. כך היה ב"ראשון טורס" של אהוד א. וכך ב"ביביטורס" של ביבי ב. והיום הפלא ופלא דרש רה"מ נתניהו ממזכ"ל האו"ם באן לעצור את המשט המתוכננן לעזה… נו HOT AIR GEZUGT אמר. אז במקום שהוא ידרוש מ"הצבא המוסרי בעולם" להסיר את המצור, הוא מבקש שהאו"ם יעזור להפעיל את המצור. ובטח בשבוע הבא ראש ישראבלוף עוד עלול לדרוש מאו"ם או מנא"טו לעזור לאבטח את ההתנחלויות – שכולן לא חוקיות – ע"פ החלטות האו"ם. ואין הוא בנג'מין ניתאי תופס שבעצם היה מגיע לצבא שלו ושל ברק קצת מהמנה שצבא לוב של קדאפי מקבל "על התנכלויות לאזרחים והפרת החלטות מועצת הביטחון של האו"ם". שבוע טוב.

 8. חוק וועדות הקבלה הגיב:

  האזור היחיד בעולם כיום שנחשב כאזור שאסור לכף רגל של יהודי לדרוך בו הוא חצי האי ערב. בחצי האי ערב ישנו שטח שהופקע משבטי קינוקעא ושבעא שנטבחו על ידי מחמד במה שנחשב לטיהור האתני הראשון בהסטוריה. כל עוד אינך יוצא בגלוי כנגד הגזענות הברוטאלית של האסלאם, אינך רשאי לנקוט במוסר כפול. ז"א, אתה רשאי אך דעותיך תמשכנה להיות בדיחה בפניו של כל אדם חושב. אשמח לקבל את התייחסותך לעובדה שריצ'רד גולדסטון נסוג מהדו"ח שכתב, וזאת לצד קביעתה של וועדה בלתי תלוייה של האו"ם בראשות שופטת שקבעה כי חקירותיו הפנימיות של צה"ל בהתייחס לפגיעה באזרחים הינן חקירות העומדות באמות המידה הבין לאומיות. לאחר שגולדסטון משך את ידו קבל עולם מהדו"ח שכתב, אני בטוח שגם אתה תוכל להתנצל על ההבלים שאתה כותב בפני שלושת קוראיך…פחות אפקטיבי אבל מוסרי לא פחות.

 9. לא תאמינו הגיב:

  גולדסטון אומר עכשיו שישראל בסדר ואפילו חקרה ברצינות את הטענות נגדה בעופרת יצוקה ואילו החמאס הם פושעי מלחמה. אפילו על גולדסטון אי אפשר לסמוך יותר שיפיץ שקרים על ישראל. אולי בכל זאת השמאל החום טועה והבעיה הם הפלשתינים ולא ישראל? לאאא. לגולדסטונים אפשר להאמין רק כשהם משמיצים את ישראל.

 10. שירה הגיב:

  אוסיף גם את החוק של כבילת העובדים הזרים (שוב) ואת ה"חוק למניעת הסתננות" שקובע מעצר של 5 שנים (!) למבקשי מקלט שבורחים ממלחמות אזרחים וטבח שבטים ואוכלוסיות במדינות שונות באפריקה (רק היום פורסם של טבח 1000 איש בחוף השנהב).
  אני מנסה לחשוב איך אנשים נהיו כאן כ"כ קהי חושים והתשובה היחידה שאני מצליחה לתת לעצמי, היא שאזרחי ישראל כמדינה צעירה, עדיין לא יודעים ואין להם שום מושג כמה רוע יוצא בהכרח מדמוקרטיה שבירה ומפוררת כמו הדמוקרטיה הישראלית והפיכתה לסוג של טוטליטריזם שמתכסה באיצטלות של מילים דמוקרטיות ומילות "שלום וצדק" (האמריקאים כבר סללו את הדרך לתעתוע המוצלח הזה). אזרחי ישראל היהודים לא רואים את ההיסטוריה שלהם כחלק מההיסטוריה המערבית ולכן לא מספיק ברורה להם חשיבותה של הדמוקרטיה ומשמעותה.
  בשבילם השואה זה שנאת יהודית פתולוגית שמקוננת כחיידק בעולם (ולכן אל מול שנאת יהודים חסרת הסבר אפשר רק להציב כוח נחוש שלא נדרש להסברים באשר לשימוש בו).
  התפיסה המערבית, לעומת התפיסה הישראלית- יהודית, תראה את השואה כתוצאה אפשרית של הטוטליטריזם, ללא קשר מי הקורבן שמשוואה, ומכאן הצורך לשמור על הדמוקרטיה ולא לכרסם בה שזה נוח או משרת מטרה זמנית.

 11. בטטה הגיב:

  מעניין למה גולדסטון חזר בו ?

  האם הופעל עליו לחץ אמריקני? או שהחרם האישי והמשפחתי עשה את שלו? או סחיטה אפשרית? או שוחד כלשהו ? ידוע שאחרי הדוח פורסם בהרחבה חלקו במערכת המשפט של האפרטהייד .

  הרי כל בר דעת וכל מי שהיה בעזה יודע שנעשו פשעי מלחמה חמורים ! הרס בממדים עצומים והרג של כ-1000 אזרחים .

  • אורן הגיב:

   כמובן, הרי לא יכול להיות שגולדסטון במקרה התכוון למה שהוא כתב, תמיד ישנה איזושהי קונספירציה זדונית מטעם היהדות העולמית.

   ישנם רגעים בהם עדיף לשתוק, בטטה – אתה החמצת אחד מהם….

 12. לאנונימי מ"חוק ועדות הקבלה" הגיב:

  אינך מצפה שאיש שמאל יגן על ההיגיון הקולוניאלי של "ידידי המערב", שלהם מותר הכל, אם רק ישמרו את "הדמוקרטיה הווהאבית" בממלכת הנפט הסעודית. אזכיר לך שבתקופה שבה חי מוחמד, וגם בתקופות קדומות יותר – בתקופת מלכי ישראל ויהודה, הקונצפט "שלום" היה קשור לניצחון אלים של מלך זה או אחר על כל יריביו. ואגב, זה ה"שלום" שמקובל עד היום הזה אצל המתנחבלים וידידיהם ביברק. ולעניין ההגדרה שלך "גזענות האיסלם" – היא טועה ומטעה. גם השבטים שהושמדו היו בני אותו גזע, כמו שגם הערבים-היהודים שייכים לאותו הגזע. האפרטהייד כאן מושתת -כ ב י כ ו ל – על "הדת".

 13. דעון גיתאי לידידיו החדשים של בעל "בגדי המלך החדשים" - השופט גולדסטון הגיב:

  איך הפך הציוני הכי מושמץ בישראל, "יהודה איש קריות", ריצ'רד גולדסטון ליהודי כשר, אם גם מבולבל? הרי לא רק "לדעת" ליברמן, אולמרט ברק ונתניהו הוא חצי כשר. מה שמחזק את דעת פושעי המלחמה שלנו, שדחו כמעט כל החלטה מהחלטות מועצת הביטחון — מאז שפקד לרצוח את מתוך האו"ם השבדי, הרוזן פולקה ברנדוט [יצחק שמיר] דרך בעל "או"ם שמום" [דויד בן גוריון] ועד היום, הרי ידוע לכל ישראלי-ציוני כשר/טרף… שהאו"ם אשם בכל, ואנו בכלום!!! הקיצונים גם דורשים להוציא את האו"ם מהעולם… כן ריצ'רד אכן נסוג מהדו"ח שכתב. זבש"ו. זאת בעיה פרטית מאוד שלו. אינני פסיכולוג, וגם לא חוקר לחצים פנימיים, ואין בידי שום מידע האם הלחצים החיצונים השפיעו עליו. אבל דבר אחד אידע שלא מדובר בתופעה רגילה. ועוד: ששימחת הימין על שריצ'רד גולדסטון השתנה עלולה עוד להתגלות דומה לשמחת הפסיכיאטר שהצליח לזהות ולאבחן את מחלת הפציינט. דבר אחד ברור: שאם ישראל לא תשנה את דרכיה באשר לסרבנות השלום ש"עומדת בראש מעייניה", ולדרכי המאבק בזכויות העם הפלסטיני, גם הסנונית גולדסטון לא תביא את הקייץ. מה עוד שגם הוא עוד עלול לחזור בו, כאשר יווכח –ונקווה שזה לא יקרה במלחמת שולל הבאה– ש"דוקטרינת דאחיה" ממשיכה לשלוט בצבא העם הציוני.

  • דינו הגיב:

   למר גיתאי:
   לטענתך כנגד הגישה הישראלית "האו"ם אשם בכל ואנו בכלום" אני יכול להוסיף את מה שטענתי קודם כנגד השמאל העיקבי הגורס שישראל אשמה בכל והערבים בכלום.
   בדוק את עצמך, אולי תגלה שגם אתה מחזיק בדעה שכזו (ונראה אותך אומר "אבל זה דווקא נכון!")

   לגבי גולדסטון – מן הצד השני אני טוען שמי שקיבל את דו"ח גולדסטון כדברי אלוהים חיים – עליו לקבל גם את הסתיגויותיו במקום לברבר על עינויים שעבר האיש כדי שישנה את דעתו.

   אסיים בדוקטרינת דאחיה, שאם אני מבין נכון מדובר בהפצצת שכונה שלמה כאשר מתקיימים שני תנאים:
   1. מדובר בשכונה בה מתגוררים טרוריסטים מסוכנים שלא מהססים לפגוע באזרחים (גם אזרחים ישראלים הם אזרחים)
   2. תושבי השכונה קיבלו התראה מוקדמת לגבי ההפצצה.
   במקרה ששני התנאים הנ"ל מתקיימים אז אין בעיה עם הדוקטרינה, ואם יש לך דעה אחרת בנושא (נושא דאחייה, ברשותך. לא זרחן על עזה וכיו"ב) – אתה מוזמן לפרט.

   • חכם בלילה הגיב:

    הערבים כמובן אשמים שחיים במולדת שאלוהים הבטיח לאברהם…

    מן הצד השלישי מי שהסתייג מדו"ח גולדסטון צריך להסתייג גם מההסתייגות (כעת ודאי שהוא מסתייג מההסתייגות של ההסתייגות).

    אז ז"א שהחמס צריך להתריאה את תושבי שדרות, באר שבע, אשקלון…להתפנות. ואם לפי דעתו מתגוררים שם טרוריסטים מסוכנים שלא מהססים לפגוע באזרחים (גם אזרחי מחנות הפליטים בעזה הם אזרחים) ולפי דעתו גם מי שגרים על אדמה שתושביה המקוריים גורשו למחנות פליטים הם טרוריסטים
    אז במקרה שהתנאים הנ"ל מתקיימים אז אין בעיה עם הדוקטרינה.

    • דינו הגיב:

     הבדיקה העצמית של אדם בנוגע לאחריותו על מצבו היא בבסיסה של תכונת הבגרות, לצערי הערבים (פלסטינים) כמו גם מגיבי השמאל העיקבי כאן חלשים מאוד בעניין הזה.
     האמירה האירונית שלך "הערבים כמובן אשמים שחיים במולדת שאלוהים הבטיח לאברהם" מוכיחה זאת מצוין. מעניין כמה מילים נשפכו כאן על ניצול הציונות את השואה כדי לקבע את היהודי כקורבן, אבל הס מלהזכיר את השימוש הפלסטיני המקביל בנכבה.

     בעניין גולדסטון: אין דוגמה טובה מזו לראיית העולם הצרה הבאה: אותו אדם הוא צדיק תמים בדורותיו כל עוד ישמיץ את ישראל ללא סייג, אך ברגע שישנה הסתייגות הוא נהיה איש מפוקפק או לפחות קורבן של מכונת הלחץ הציונית.
     ואם נגדיר זאת ע"י שימוש בשלילה כפולה: לא ייתכן שאדם "טוב" (מכוחותינו, מאנשי שלומנו) לא ישמיץ את ישראל או יחזור בו על דעת עצמו מהשמצה. זה פשוט לא ייתכן.

     לגבי דאחייה – הדוגמה שלך לגבי החמאס היא קלוקלת, וזאת מפני שהחמאס אינו שקול לחיל האוויר הישראלי אלא דווקא לחיזבאללה שהראה לנו היטב שפגיעה באזרחים היא לחם חוקו וכור מחצבתו, בדיוק כפי שקרה אתמול בבוקר עם ירי הטיל בצומת סעד על אוטובוס.

     ומי שחושב "שמי שגרים על אדמה שתושביה המקוריים גורשו למחנות פליטים הם טרוריסטים" – רק מחפש צידוק לפשעי מלחמה,
     אזרח הוא אזרח ושום פילפול לא ישנה זאת.
     שונה הדבר לגבי שכונה שכולה לוחמי טרור של החיזבאללה שהם כידוע פושעי מלחמה.

     • "בדיקה עצמית" הגיב:

      העניין הוא שנעשה ניצול השואה כדי להצדיק את הנכבה.

      " אותו אדם הוא צדיק תמים בדורותיו" אולי תוכיח מהיכן זה לקוח? כנראה מדמיון "פורה". כדי לייצר כותרת ולהתווכח איתה.
      העניין הוא לא גולדסטון לפני ולא אחרי ולא יועיל כל מסע התעמולה הירוד. הדו"ח רק מפרט למי שקרא עיתונים וראה טלוויזיה ולא שטוף בתעמולה השקרית של מנגנוני שטיפת המוח כאן (דובר צהל הידוע באמינותו למשל) את הפשעים שנעשו שם אז.(ונעשים וגם עכשיו).

      "שהחמאס אינו שקול לחיל האוויר" כמובן,,,

      מי שחושב שדאחייה היא "שכונה שכולה לוחמי טרור של החיזבאללה"
      רק מחפש צידוק לפשעי מלחמה,

 14. מדינה נגד אדם הגיב:

  המדינה וכל המערכת הממוסדת של היהדות הציונית התנפלה עליו בפראות כפי שהיא יודעת לעשות. מה לא אמרו עליו, שקרן, רמאי, הפכו אותו לבוגד לאנטישמי, גזען (שופט במשטר האפרטהייד) הפעילו עליו חרמות ונידויים, וגם איומים סמויים היו בשטח לפחות בהתלהמות של "גורמים קיצוניים שוליים".

  מעט מאוד בני אדם עומדים מול מערכת אימתנית כזאת. אז הוא חזר בו באופן כלל., לפרטים הוא כלל לא נכנס ולא ברור מה בדוח שלו מופרך אם בכלל. אבל זה כבר הספיק בשביל החגיגה ועכשיו גולדסטון הוא בן אדם אמיץ, ישר ויש לו אינטגריטי.

  עוד גועל נפש …

 15. למגיב" מדינה נגד אדם" הגיב:

  כן זאת בהחלט תוצאה של מערכת לחצים איומה ונוראה שהופעלה עליו. הרי אין שום סיכוי שכאדם חושב הוא החליט לשנות את דעתו. אין סיכוי שהוא נחשף לדברים נוספים או שראה שהדו"ח הרצוף בשקרים מוגש למועצת זכויות אדם שכוללת בתוכה כמה מדינות שאולי מאוד ידידותיות לשמאל אך ממש לא ידידותיות לזכויות אדם (תופעה מתמשכת והסטורית שראוי שתחקר – הידידות בין השמאל לבין מדינות המפרות את זכויות האדם באופן סדרתי כגון קובה, וונצואלה,ברה"מ וכו'). בקיצור – אין סיכוי שהוא שינה את דעתו. הפונקציה של שינוי דעה קיימת בכלל בשמאל הסהרורי או שכל שינוי הוא תוצאה של מזימה איפריאליסטית של הישות הציונית (שבמקרה היא האימפריה הכי קטנה בתולדות המין האנושי…).

 16. ק.א. הגיב:

  בעניין גולדסטון

  גולדסטון (ציוני לדבריו) איננו עוד אדם שביקר את מדיניות ישראל וצבאה.
  רבים משמיעים דברי בקורת וגנאי אך לדבריהם אין שום משמעות משפטית.
  למשמעות כבדת משקל זו אי אפשר היה לתת לנוח – ומן הסתם העסק לא גמור עדיין.
  גולדסטון עוד צפוי לאכול את מנת המרור הנקי ולא ברור מה יעלה בסופו.

  עכשיו שגולדסטון "חזר בו" – האם לא הגיעה השעה לברר, סוף כל סוף, את השתלשלות העניינים לאשורם בבית הדין בהאג? אני מניח שאהוד ברק רוצה להגיע לבירור העקרונות שמאחורי "המבצע" המהולל. או שזו הנחה שגויה?

  • ראינה הגיב:

   מדוע לא מופיעה באתר אף התייחסות לרצח המתועב של ג'וליאנו מר-חמיס ?

  • דינו הגיב:

   לקורא אנגלי: אשמח לקרוא התייחסות רצינית שלך לנושא מושב הליצים המתקרא "המועצה לזכויות האדם של האו"ם".

   • "התייחסות רצינית" הגיב:

    למה רק "המועצה לזכויות האדם של האו"ם"? מה אם האו"ם בכלל "או"ם שמום" מה עם בית הדין הבינלאומי בהאג (הגדר לא חוקית)? אז הנה "התייחסות רצינית" שתשמח לקרוא: " ישראל כבשה בין זאבים"

    • דינו הגיב:

     למה רק "המועצה לזכויות האדם של האו"ם"? – כי זהו גוף המבזה את המונח "זכויות אדם" וכל שוחר זכויות אדם חייב להוקיע אותו.
     לגבי האו"ם: באישור האו"ם קיימת מדינת ישראל, וכמובן שישנן כמה החלטות של האו"ם שישראל חייבת לקיים ואינה מקיימת, חבל רק שישנן גם החלטות הזויות ופוליטיות כמו זו המגדירה את הציונות כגזענות, העומדת כמובן בסתירה גמורה להחלטת החלוקה (סתירות לא חסרות באו"ם).

     ישראל אינה כבשה אלא זאב בין זאבים, דגש על "בין זאבים", ויש לי תחושה שההבנה של החלק הזה קצת חלשה אצלך.

     • "מבזה את המונח" הגיב:

      רק לגבי ישראל או גם לגבי בוסניה למשל?

      האו"ם הזכור לטוב: "באישור האו"ם קיימת מדינת ישראל" דקה לא אחרי כן
      הציונות-גזענות בגלל הציונות לא בגלל האו"ם לפני ולא אחרי.

      ""הבנה קצת חלשה": ישראלהיא נעבך זאב בין זאבים.

   • ק.א. הגיב:

    לדעתי בעולמינו המצב כיום הוא כזה שבסופו של דבר "זכות אדם" מוכרת ככזו רק בתנאי שפועל יוצא מכך הוא רווח חומרי שמשרת את בעלי ההון והכוח השולטים. המועצה לזכויות האדם פועלת בתוך מציאות זו ואפשר אף לשם אותה מציאות! (מתוך מציאות זו אפשר לקחת, רק לדוגמא, את הפלישה ללוב שמוצגת כאקט הומניטרי). בקיצור בעלי הכוח מהתלים בנו כרצונם. עד שהאנושות מתעשתת להבין את מה שקורה – זה כבר מאוחר מדי – הסוסים ברחו מהאורווה.

    כך מתעצבת לה מציאות בה:
    1. האזרחים התמימים נסחפים כעדר. מודרכים לפי המערכת. או-
    2. האזרח אינו יודע למי להאמין ומעדיף להתנתק מה"פולטיקה". או-
    3. האזרח המתעניין חושד שמהתלים בו אבל אין לו "הוכחות" או-
    4. האזרח מבין שבראש עומדים פושעים חסרי כל עכבה אך מסיבותיו שלו נמנע מלעשות משהו. או-
    5. לחלק מהאזרחים נשבר ה-ז והם קמים להפגין ולמחות אך מספרם, לפי שעה, אינו מספיק לשנות משהו.
    וככה העסק ממשיך. הפושעים מנצחים והאדם נמצא בתהליך של השחתה מתמיד ונוצרת מציאות די מדכאת.
    כל מה שנחוץ לך כדי להצטרף להתהליך העקרוני הזה הוא מספיק כוח, כסף, ותעמולה ויחסי ציבור טובים.

    לכן כל המוסדות הבינלאומיים רקובים מן היסוד כי הם משרתים את אותה מערכת קרימנלית.
    במקרה הפרטי של ישראל הדבר בא לידי ביטוי בתועבה הציונית. בינתיים זה משתלב יפה עם המערכת הבינלאומית. כך או כך השחתת האדם ורמיסתו נמשכת בכל מקום בצורה המקובלת שנבחרה שם. מניין נובע הזלזול הזה בבני האדם? אינני יודע. אולי ההסבר הוא שכאשר אנשים צוברים כמות אדירה של כוח והון, כל ההמונים שטרודים בפרנסתם ובקיומם היום יומי הם בבחינת שעשוע או מטרד למנוולים שבראש הפירמידה?

    באור הזה 60 השנים האחרונות של ישראל מקבלות משמעות שונה במקצת ממה שדוחפים לציבור…

    חשוב לי שתבין שאני אומר זאת לא מתוך השקפה פוליטית (שמאלית או ימנית או אחרת).
    שום פולטיקה אינה מנחה אותי כאן (גם לא במקרה הישראלי). זוהי פשוט המציאות ואני אומר את מה שאני חושב לפי הבנתי. כיצד התהליך הזה יגמר – קשה לדעת. הדבר חסר תקדים ויכול להיות שזה יגמר בקטסטרופה עולמית.

    עכשיו, בתור ציוני מאמין, קום ולך לגרש ערבים מאדמתם וליישם את החלוציות ההתנחלותית …

    • דינו הגיב:

     אז אתה מסכים איתי שהמועצה לזכויות האדם של האו"ם היא אכן מושב לייצים.
     אם כך מה דעתך על שליחה גולדסטון והדו"ח שנחתם עוד לפני שנכתב?
     האם הוא אינו משרת בעלי כוח המהתלים בנו כרצונם?

     האם אתה מסכים איתי שהזוועות הקורות למשל באפריקה נשכחות ומתאדות כי צריך משום מה להמשיך לתקוף את ישראל מעל כל בימה?
     עוד שאלה: אם גם ישראל וגם המועצה לזכויות האדם של האו"ם משרתים בעלי כוח המהתלים בנו כרצונם – איך תסביר את היריבות בין שני הגופים הללו?
     איך ישראל "משתלבת יפה עם המערכת הבינלאומית?".

     • ק.א. הגיב:

      תמיד תהיה יריבות בין גורמים שונים בתוך אותם הגופים.
      יש גם יריבות בין השמאל לימין בישראל. הפושעים נהנים מ"יריבות" הזו (בין אם היא אמיתית או מזוייפת) שכן היא יוצרת ארשת של ריבוי דעות, נאורות ודמוקרטיה. אבל בגדול המשחק מכור, תכלס הפשע שולט. נסה לפגוע באינטרסים שלהם ותרגיש מי השליט. אם גולדסטון היה מסכן באמת אותם אז היתה לו מהר מאד איזו "תאונה". אתה תמים דינו. התקשורת אינה מעבירה לנו רק אינפורמציה אלא גם ואולי אף בעיקר – דיסאינפורמציה.

      למשל, על ה"יריבות" בין 2 הדוכנים בשוק שמוכרים עגבניות שמעת?
      אחד מוכר טיפה זול יותר מהדוכן שממול …

      ישראל משתלבת יפה עם המע' כי בתור נושאת המטוסים הגדולה ביותר של אמריקה תפקידה לסייע בייצור ובשימור מצב של ברדק באיזור. מצב שבו נמנע נירמול של האיזור. הדיכוי, ההקצנה, השנאה, ההשפלות, ההרג והאלימות, כל זה הוא תפקידה של ישראל והיא ממלאת אותו בתואנות של "בטחון" ליהודים ו"זכויות" היסטוריות וכדומה. כמובן שישראל תצטדק ותגיד שזה בגלל ה"איסלם הקיצוני". יש בזה גרעין מסויים של אמת אבל מי יוצר את הטירוף הזה? מי מעודד ותומך בהם? מי שוקד על התחבולות האלה לקידום מטרותיו?

      אמר כבר הרולד פינטר – פישעיהם אף פעם לא קרו. אפילו בשעה שפשעיהם מתרחשים – הם לא מתרחשים…
      כי הם (באמריקה) העלו את מלאכת הפרסום, השיווק וההונאה לדרגת אמנות. ומזה אנחנו ניזונים דינו. מזה ומתוכניות הריאליטי ללא הפסקה. ככה מטמטמים 80 או 90 אחוז מהציבור ואתה (עדיין) בתוכם.

 17. דינו הגיב:

  לקורא אנגלי:
  כמובן שהתקשורת היא מתכון לדיסאינפורמציה, ולו רק מהסיבה שרוב כלי התקשורת הגדולים נמצאים בידיים פרטיות. העניין הזה הוא כמו שאומרים goes without saying.
  סתם נקודה מעניינית: דווקא אתה מרבה בתגובותיך לצטט מ-ynet שהוא כידוע חלק מידיעות אחרונות,
  קח לתשומת ליבך.

  עכשיו בוא נדבר על אינטרסים:
  קודם כל חשוב לציין את האינטרס הערבי האדיר לשמר את הסכסוך עם ישראל בכדי להסית את תשומת הלב העולמית והפנים-ערבית מהמצב הפנימי העגום והמדורדר במדינות ערב הדיקטטוריות ובמדינות המוסלמיות בכלל. הרי זה לחם חוקו של כל דיקטטור ערבי: מי צריך לדבר על ביטול חוקי חירום, חופש תקשורתי ומתן זכויות לאזרחים כאשר האויב הציוני מאיים על כולנו?
  ראינו זאת היטב בהתקוממויות האחרונות שם, כאשר כל צד האשים את הצד השני בשת"פ עם ישראל.

  בעניין ישראל כצרכן נשק אמריקאי: כמובן שיש לחברות הנשק האמריקאיות אינטרס ליצור ולהמשיך סכסוכים בעולם, אבל בדיוק כמו מסקנות וועדת שישינסקי שריסנו גריפת רווחים חזירית של בעלי הון על חשבון כולנו (אין לרחם על בעלי ההון הנ"ל, הם עוד יעשו את הרווח שלהם) – כך גם במקרה של מדיניות הממשל האמריקאי במקרים בהם יש ניגוד אינטרסים בין בעלי ההון לבין הממשל.
  עובדה היא שנשמעו שם הרבה דעות רשמיות לפיהן הסכסוך הישראלי-פלסטיני מסכן אינטרסים אמריקאים.
  אתה גם לא יכול לבטל את המאמצים האדירים של הממשלים האמריקאים לקידום ההידברות בין ישראל לפלסטינים.

  אתה מדבר על נירמול, ומעניין אותי עם אתה מעוניין לקדם את הפתרון של מדינה דו-לאומית…
  השאלה היא בעצם האם אתה מעוניין בנירמול אמיתי או איזה מין "ייקוב הדין את ההר" הזוי שכזה שיביא הכל חוץ מנירמול…?

  לגבי היחסים שלי עם פרסום, שיווק ותוכניות ריאליטי: עזוב, אל תתחיל עם זה בכלל.
  יש לי תחושה שדיעותינו אינן שונות בנושאים הללו ואני רק תוהה מדוע אתה משליך עלי את האשפה הזו רק משום שאיני מסכים עם בליל התיאוריות שלך.

  • ק.א. הגיב:

   1. דינו אינני מבין מדוע אתה מתקשה לעכל את המהות הפשוטה של החזק השולט והמהנדס את החלש. הכל משום מה מתהפך אצלך…
   מי מתחזק את הדיקטטורים האלה? בדקת עם מי קשורים מלכי הנפט הסעודים?
   הטבחים הפרטיים שלהם בטח מכירים מתכון טוב של גפילטע פיש…

   2. מדינה אחת – לא תביא לנירמול מיידי בשום אופן. זה יקח שנים ארוכות.
   עם חלוף הרוח הרעה שזרעה הציונות יש לקוות שתדעך גם השנאה ויגיע הדו קיום.

   3. אני משליך עליך היסחפות "משיחית" (מודעת או שאינה כזו) אחרי הפרסומת הצה"לית.
   כשם שכל ילד חולם (בתמימותו) ללכת לשייטת או לסיירת ואינו יודע שהוא נלחם בשביל אילי ההון והפוליטיאים שאיתם הם עושים ביזנס. כשם שכל ילד מתעצב לפי סרטי השואה ואינו יודע שעשו ממנו חייל עוד בילדותו. מדוע אתה עוד ממאן לקבל עובדות אלה? האם אמרתי דבר מה לא סביר?

   4. אין שום "מאמצים אדירים של הממשלים האמריקאים לקידום ההידברות בין ישראל לפלסטינים" לכן אינני יכול לבטלם. זו הצגה שאין מאחוריה כוונות הוגנות לפתור את הבעיה. הבעיה אינה מסובכת ויכולה להיפתר עקרונית תוך יומיים. גג שבוע.

   5. אין שום אינטרס ערבי לשמר את הסכסוך כמו גם שאין אינטרס ישראלי כזה.
   האינטרס הוא של המרוויחים מן המפעל האלים הזה – אלו הם מבקשי הכוח והממון.
   כל אותם השימעונים והאהודים ואנשי ההון שמאחוריהם ויועצי התעמולה שלהם.
   ככה זה שהון בינלאומי יוצא למסע צייד.
   יהודים וערבים הועמדו על הבמה, כמו כלבים בזירה, וניתנה הפקודה לטרוף האחד את השני.

   6. אם יש ניגוד אינטרסים בין ההון לפוליטיקה הפוליטיקאי המעצבן מוסר ומוחלף
   שימון? שוב פעם אתה? מה אתה עושה פה?

   • דינו הגיב:

    1. הבעיה העיקרית שלי היא עם ההיטפלות הבלעדית שלך לישראל וארה"ב, במקום להאשים גם את איראן למשל שמהנדסת יפה מאוד את האזור לפי מטרותיה, שלא לדבר על משפחת אסד לדורותיה בסוריה . אתה מראה את החד-צדדיות שלך גם בדוגמה "עם מי קשורים מלכי הנפט הסעודים" – שעוסקת שוב רק באינטרסים של המערב. גם אם אתה צודק חלקית אזי חד צדדיות כזו היא עלבון לאינטיליגנציה.

    אמנם בהרבה מקרים "החזק השולט והמהנדס את החלש", אבל ישנם מקרים הפוכים, מה גם שפעולות ישראל "הקולוניאליסטית", כביכול, אינן בהכרח כאלו: גם הכיבושים ב-67 וגם ההתנחלויות שבאו לאחר מכן אינם עניין הקשור להון ולבעלי אינטרסים (תראה לי איזה אינטרס כלכלי הביא להתנחלות בסבסטיה).
    ראה למשל את תוכניתו של קיסינג'ר (הרי לך תאוריית קונספירציה) בעצה אחת עם דיין וסאדת להביא לשלום בין ישראל ומצרים ע"י תכנון מוקדם של מהלכי מלחמת יום-הכיפורים.
    זאת אומרת שלכאורה "גדולי העבריינים" בעצמם ניסו להביא לשלום ע"י נסיגה ישראלית משטחים כבושים.
    איך תסביר את זה?
    אז במקום להביא לך עשרות ומאות דוגמאות נגדיות לתיאוריות שלך עדיף שאומר פשוט שאתה מדבר בצורה כללית מידי ובסיסמאות, ואתה אומר דברים שרק חלקם נכונים במקומות מסויימים.
    שלא לדבר שוב על ההתעלמות שלך מהפשיעה האיראנית-סורית.

    2. פתרון המדינה האחת: נכון מאוד , היא לא תביא "לנירמול מיידי בשום אופן", ויקחו שנים מעטות בלבד כדי להבין באיזה אסון מדובר. ההסטוריה הוכיחה מספיק פעמים שאיחוד כפוי של אוכלוסיות יריבות נכשל כשלון חרוץ. אני מתקשה להאמין שאתה זקוק לדוגמאות לעניין הזה.
    מכל הסיסמאות שכתבת – זוהי המופרכת ביותר ואני פשוט לא מאמין שאתה חושב שיכול לצאת מזה משהו שאינו מרחץ דמים.

    3. מכיוון שאני עצמי מכיר מבפנים את המערכת הצבאית יותר מ-20 שנה אני יכול לשפוט באובייקטיביות את "הפרסומת הצה"לית", מה שדווקא אתה לא יכול לעשות בשל דעתך המוסתת.
    לראייה: תבחן כמעט כל פעולה צבאית שקרתה לאחרונה כ-test case וראה האם היא שירתה "אילי הון".
    רוב הפעולות הללו, מלבד לשרת יצרני נשק כמו לוקהיד-מרטין וניספחים צבאיים שונים ומשונים – כל-כולן הפסד.
    תאר לך למשל אפקט של מלחמה בלבנון על בתי הזיקוק בחיפה או מפעלים כאלו ואחרים שנמצאים בידי יקירים כמו דנקנר ועופר. אז מדוע יצאה ישראל למלחמת לבנון השניה?
    אני טוען שהיה כאן מהלך מדיני-הרתעתי נטו. ומה אתה טוען מלבד עוד סיסמא?

    4. בעיית "ההידברות בין ישראל לפלסטינים" או בעיית הסכסוך עצמו אכן יכולה להיפתר מהר, נכון.
    נכון גם שיש כאלה המעוניינים שהסכסוך יימשך (פושעי חברות כח האדם למשל), אבל לבטל את המאמצים של הממשלים האמריקאים – זו פשוט איוולת . כמו גם הביטול של העניין האידאולוגי.
    ניכר שאתה פשוט נצמד יותר מידי לסיסמאות שלך והדבר מונע ממך מחשבה רהוטה.

    5. יש ויש אינטרס ערבי לשמר את הסכסוך, וכתבתי לך עליו בתגובתי הקודמת:
    לעריצים הדיקטטורים הערבים אין מתנה גדולה מזו. חבל שאתה מתעלם מאמת פשוטה וברורה.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים