הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-12 באפריל, 2011 42 תגובות

הגעתי לעוורתא יחד עם זכריה סדה ביום ראשון 10 באפריל בסביבות השעה 15:00. הכפר היה בעוצר וג'יפ צבאי חסם את הכניסה הראשית אליו. מצאנו דרך עוקפת שהחסימה עליה הוסרה.

את הפגישה הראשונה ערכנו בבית המועצה. נכחו ראש המועצה, קייס עוואד, ופעילים מקומיים נוספים.

הפעילים המקומיים סקרו את מצב העניינים בכפר מאז מעשה ההרג בהתנחלות איתמר.

להלן כמה נתונים על הכפר ועל האירועים כפי שנמסרו לנו מפי המשתתפים:

הכפר, הגובל בהתנחלות איתמר, מונה מעל 6,000 נפש ב-1,200 בתי אב. חלק מכרמי הזיתים צמודים להתנחלות וחלק נוסף כלוא מאחורי הגדר הביטחונית שלה. לטענתם, בעבר הופקעו מאות דונם מאדמות הכפר  לטובת בנייתה של התנחלות איתמר. מאז הרצח באיתמר לפני כחודש עיקר החיפושים של כוחות הביטחון הישראלים מתמקדים בעוורתא. עשרות מבני ובנות הכפר נעצרו לחקירות שהתבצעו בנוקשות ובאיומים. בעצורות אחדות הוטחו האשמות בהשתתפות ברצח בניסיון להוציא מהן מידע על מבצעיו. אחת מהן, א', אישה כבת שמונים המוגבלת בהליכתה הואשמה על ידי החוקרים ברצח. לא פחות. מעל 20 מתושבי הכפר עדיין עצורים בידי כוחות הביטחון.

הצבא פרץ כמעט לכל בתי הכפר והשתלט על כמה מהם. חיפושים נעשים גם בשדות ובכרמי הזיתים.

החיפושים נעשים תוך פגיעה בתושבים והרס ניכר לרכוש. נפוץ השימוש ברימוני הלם וביידוי אבנים.

בעת החיפושים מוטל עוצר על הכפר וחסימות מונעות את הכניסה והיציאה. בתי ספר, מוסדות ציבור ועסקים נסגרים גם הם. עוצר וחיפושים מתקיימים כמה פעמים בשבוע.

היום נערכו בכפר חיפושים בארבעה בתים תוך מעשי הרס, ונדליזם ומעצרים של בני משפחות.

פרנסי הכפר מכחישים בתוקף כל אשמה הקשורה במעשה וטוענים שמדובר בענישה קולקטיבית בדרך הברוטלית ביותר. לשאלה מדוע, לדעתם, עיקר החיפושים מתמקדים בכפרם, השיב ראש המועצה שהצבא מכשיר את הקרקע להפקעות של למעלה מאלף דונם של כרמי הזיתים הסמוכים להתנחלות.

לאחר הפגישה במועצה ערכנו ביקורים בבתי שתי משפחות מתוך הארבע שבתיהן נפרצו הבוקר.

את הזוועה שראינו בבית משפחתו של מוחמד עוואד לא ניתן לתאר אלא כפוגרום לשמו; נקמה פרימיטיבית וברוטלית שתכליתה הטלת מורא ופחד בלב התושבים. כל החדרים היו הפוכים ורוב הרהיטים ומכשירי החשמל היו מנופצים. המזון במטבח נזרק לרצפה ועליו שפכו מיכל גדול של שמן.

boy

אם המשפחה שמעה והילדים מאג'ד, בן 14, ועלא בת 6, שלא נעצרו, סיפרו שהפריצה לבית החלה בשעה 4 לפנות בוקר והסתיימה בסביבות השעה 11. בני המשפחה הוצאו ממיטותיהם אל צינת הבוקר בלי שאפשרו להם לקחת לבוש חם או שמיכות. חייל שראה איך הילדה מגנה על עצמה מפני הקור בשמיכתה, קרע אותה מעליה.

עלא מספרת: "לקחו לי את השמיכה, והיה לי קר נורא ומאד פחדתי וכך עמדתי בחוץ עד שהחיילים הלכו".   מאג'ד מספר: "אזקו אותי, כיסו את עיני והכו אותי ואני בסך הכל ילד צעיר ומה פשעתי?"

האב מוחמד, בן 45, הבן מג'די, בן 20 תלמיד שנה ג' באוניברסיטה, הבן אמג'ד, בן 19 תלמיד שנה א' באוניברסיטה והבן חאכם, בן 17, נעצרו. בן הדוד היימן, בן 21, נעצר גם הוא. האם טוענת שנלקחו ממגירה בארון 2,500 דינר ו-5 טלפונים ניידים. האם שמעה נראתה שבורה, הלומת צער ויגון. מעיני הילדה הקטנה עלא נשקפה אימה.

girl

ביקורנו השני נערך בבית קרובי המשפחה, ביתם של אימן וחסאן עוואד, הוריהן של יסמין, בת ארבע וחצי, וסנע, בת שנה וחצי. נראה שהחיילים חסו על המשפחה היות שההרס בבית הזה היה פחות קשה. האב חסאן נעצר לחקירה. אחות האם, סנע, אמרה לנו בשמץ של סרקזם ש"אלינו הביתה החיילים טרם הגיעו".

אין פלא שהוטל איסור פרסום על כל מה שקורה בכפר. תחת המעטה הזה ניתן לעולל כל תעלול ללא ביקורת.

תגובות
נושאים: מאמרים

42 תגובות

 1. הנרי הגיב:

  אין ספק הדו״ח אובייקטיבי עד מאוד…,
  לא מצויין כי חשד כוחות הביטחון שהרוצח המתועב של משפחה שלמה על ילדיה ותינוקה הגיע מהכפר,
  מלבד כמובן הערה זו בוא ננסה לראות כמה ״עובדות״ מוצקות יש לדו״ח החריף והחד לעיל
  1. צה״ל משתמש ביידוי רימוני הלם וזריקת אבנים… חדש! האים זה אמצעי פיזור ההפגנות החדש של צה״ל ידוי אבנים ?
  2. התיאור המרגש של הילדה הנזרקת לצינה הקרה של נבוקר הקשה הוא תיאור אמיתי?? האים היית שם? מדוע שחייל ״יקרע״ שמיכה מילדה קטנה? האיפ הייתה הצדקה? לא כול חיילי צה״ל הם קלגסים מה הסיכוי שהילדה משקרת ?? אולי בלחץ הוריה או היהודי שבא לראות את העוולות שבוצעו… הבא ממשיכה
  3. פרנסי העיר מכחישים כול קשר לאירוע… הרי ברור שהם יקשרו עצמם לרצח הנתעב ביותר בעשור האחרון… ענישה ברוטלית וקולקטיבית …. ענישה ברוטלית וקולקטיבית מתבטאת בהפיכת בית אחד ומעצר לתישאול

  • ברק הגיב:

   ב"ה
   1) לא נאמר בקרב איזה צד היה נפוץ יידוי האבנים. מי אמר שדווקא צה"ל השתמש ביידוי אבנים?
   2) בעוד שקריעת השמיכה בהחלט נשמעת קצת מוגזמת, יכול להיות שמדובר בחייל שחשד שהיא מחביאה ראיות לרצח בשמיכה. לגבי עד כמה זה אמין, זה אמין בדיוק כמו כל שמועה אחרת. אנשים מאמינים לשמועות שהם רוצים להאמין להן עד שהם רואים הוכחות ברורות שזה לא נכון (ולפעמים גם אחרי שהם רואים הוכחות), אבל לא מאמינים לשמועות שהם לא רוצים להאמין בהן עד שהם יראו לזה הוכחות ברורות שזה נכון (ולפעמים גם אחרי שהם רואים הוכחות). כותב המאמר בוחר להאמין לשמועה הזו ואתה בוחר שלא להאמין לשמועה הזו, זה הכל. וזה הרבה יותר עניין של תוכן השמועה מאשר של המקור של השמועה, הכל תלוי אם השמועה מתאימה או לא לתיאוריות שאותו אדם מאמין בהן.
   שמאלנים קיצוניים יאמינו אוטומטית לכל מי שאומר שצה"ל לא בסדר ('איזה סיבה יש להם לשקר?'), ואוטומטית לא יאמינו לכל מי שיגיד שצה"ל בסדר ('זו סתם הפצת תעמולה של צה"ל'). האדם הממוצע בישראל יאמין אוטומטית לכל מי שיגיד שצה"ל בסדר ('יש לנו את הצבא המוסרי בעולם') ואוטומטית לא יאמין לכל מי שיגיד שצה"ל לא בסדר ('זו סתם הפצת תעמולה של החמס').
   אתה יכול לשים לב שהויכוח לגבי אם לתמוך בקדפי או במורדים הוא בכלל בקטע של האם מאמינים שהמורדים רוצים דמוקרטיה או שהם מוסלמים קיצוניים או אם הם שלוחים של האימפריליזם האמריקאי. השאלה היא רק במה בוחרים להאמין, היות שאף אחד מאיתנו לא באמת יודע מי המורדים וגם לא נחשף למידע מודיעיני מהימן בקשר למי באמת המורדים האלה או מה האידיאולוגיה שלהם.
   3) לא, הפיכת בית אחד ועצירה לתשאול זה לא העונש הקולקטיבי. העונש הקולקטיבי כאן זה הסגר על היישוב.

 2. הנרי הגיב:

  וכמובן שנקיטת שמות ״הקרבנות״ נופחת אמיתות לתחקיר….
  דוח בהחלט אוביקטיבי

 3. הנרי הגיב:

  הבוקר הודיע השב״כ ( מגן כוחות החושך )
  כי הרוצח ומשתפי הפעולה הגיעו מהכפר עוורתא בוודאות וזאת לאחר השוואת בדיקות DNA של אקבע נשים בכפר…
  זה יהיה ממש ממש אירוני שבו בשעה שדוח העוולות הנ״ל מתפרסם באתר זה הרוצחים של משפחה שלמה יושבים ועוזרים בכתיבתו

  • ע"ש הגיב:

   ברכותי לך שאתה מסכים לצורת חקירה כזו. חבל שלא שמעתי ממך ציוץ כאשר רוצחים יצאו מאיתמר ורצחו פלסטינים. עד היום נעצר והורשע רק אחד. מה שמראה שהחקירה היתה חפיפניקית. הרי ידוע שדם יהודים, גם בריונים וגוזלי אדמות, סמוק יותר מדמם של פלסטינים.

  • ברק הגיב:

   ב"ה
   טוב מאוד שהם כבר מצאו את הDNA של הרוצחים והם יכולים כבר לעצור אותם וזהו. ככה הסגר הזה יגמר יותר מהר.

 4. חשוב לדווח על זה הגיב:

  אני לא מאמין לדובר של שום צבא בעולם כי מה לעשות שצבא זה דבר מטומטם.רק שמה לעשות שהוא משלם על טמטום עוד יותר גדול שנקרא מדינה-במקרה הזה מדינת ישראל.ושאף אחד לא ישלה את עצמו שאם תקום מדינה נוספת בין הים לירדן הצבא שלה או הממשלה יתנהגו אחרת.

 5. רינת הגיב:

  אתם חיים בסרט אף אחד לא מאמין למילהמה"כתבה" הזאת,וגם אם זה נכון ולאלע הקטנה לקחו את השמיכה החמודה שלה,להדס פוגל לקחו את החיים והיא רק בת 3 חודשים…

 6. מלירן הגיב:

  בתור אחד שהיה בהרבה מבצעים של הצבא לא זכור לי שזרקנו אבנים או שלקחנו שמיכה מילדה בת 3
  חוץ מזה גם שתפסנו בתים הקפדנו לישון במזרונים צהליים ולא להשתמש באף רכוש של בני הבית בנוסף המ"פ שלי אף נתן כסף לבעל הבית תמורת ההפרה של השגרה שלו אם מישהו מכיר צבא שעושה זאת במלחמה אני צנצנת

 7. נדב הגיב:

  תודה יעקב על המאמר החשוב והמרגש

 8. הרוצח - " בן הדוד היימן, בן 21, נעצר גם הוא" הגיב:

  האב מוחמד, בן 45, הבן מג'די, בן 20 תלמיד שנה ג' באוניברסיטה, הבן אמג'ד, בן 19 תלמיד שנה א' באוניברסיטה והבן חאכם, בן 17, נעצרו. בן הדוד היימן, בן 21, נעצר גם הוא. האם טוענת שנלקחו ממגירה בארון 2,500 דינר ו-5 טלפונים ניידים. האם שמעה נראתה שבורה, הלומת צער ויגון. מעיני הילדה הקטנה עלא נשקפה אימה.

 9. מלירן הגיב:

  ואני מתפלא על הכותב שלא מצליח אפילו לשמור על אובייקטיביות מינימלית וקורא לרצח משפחה שלמה באכזריות בשם הסתמי הרג כאילו התנהל שם איזה קרב

 10. דמוקרט הגיב:

  אין שום דבר שמצדיק פגיעה בחפים מפשע. גם אם הרוצחים של משפחת פוגל באו מהכפר שלהם. לשב"כ יש מוניטין ארוך של ניפוח קיצוני של חשדות כלפי עצורים (כפי שמתברר קבוע בבתי משפט, כאשר הם נסוגים מחלק ניכר מהחשדות), כך שלראות בו מקור אמין זה נאיביות. חקירה צריכה להתנהל כמובן בעקבות הטבח באיתמר, אבל עולה הרושם שמה שקרה בעוורתא הוא ניצול הזדמנות לעריכת מין פוגרום בחסות החקירה.

 11. ק.א. הגיב:

  הצבא מיישם את התפיסה הציונית-יהודית, היצחקית-שמירית, לטירוריזם יהודי וענישה קולקטיווית.
  לכן אל חשש – הפוגרומים בעווארתא הם בוודאי הפוגרומים ה"מוסריים ביותר בעולם".
  הצעה: תיתלה במשכן הכנסת ליד תמונת המזוקן מבאזל גם תמונת המזוקן גולדשטיין מקרית ארבע – שתי פנים של אותה המטבע.

 12. להד"ם - "הכיבוש לא פשע מעולם" הגיב:

  הכיבוש הרי מטיל ביצי זהב בלול הפלסטיני… הכיבוש שותל עצי זית על אדמת טרשים… הכיבוש מספק עבודה לפועלם שבונים "ישובים" שמתיישבים על האדמה ששייכת לפועלים הנבעלים… איך זה שמבקרי השמאל בעוורתא לא מבינים? הרי לכל דבר יש סיבה – גם לאפרטהייד הציוני – וכמו שאמר נתן זך דברים שרואים משם לא רואים מכאן"

 13. רמי הגיב:

  את הרוצח/ים צריך למצוא אבל זה כלל לא עניין לחיילים אלא לחוקרי משטרה מיומנים. ההרס והחוליגניות הם פשוט עונש קיבוצי והוצאת עצבים על אנשים שלווים שלא חטאו.זה מתאים לחיילים צעירים בכל הצבאות, ואין הבדל בין צה"ל לכל צבא כובש בהיסטוריה. "איתמר" הוא כפר שנבנה על אדמות של העם הפלסטיני על ידי מתנחלים שסבורים בטעות שהם ממלאים שליחות. כל עוד לא יבוטל הכיבוש והגזל של הפלסטינים, מעשי הרצח לא יפסקו. ושוב, את הרוצחים צריך למצוא ולהעמיד לדין אבל את סיבת הסיבות לטרור ההדדי ולנחלי הדם הנשפך צריך לעקור מן השורש: והסיבה היא מפעל ההתנחליות הגנבי של רכוש הפלסטינים וכבודם בידי אנשים באמת שוטים, המנסים להיות מה שלא היו ולא יהיו מעולם: שווים יותר מאחרים.

 14. המצפון הגיב:

  ולאחר שהתפרסמו שמות הרוצחים השפלים אמג'ד עואד וחכים עואד – מה יש לכותב הכתבה לומר?
  יש מקום לבקש סליחה מכוחות הביטחון על ענפיהם.
  חג שמח לכולם

 15. הצלחה של 100% מובטחת במניעת הרצח הבא !!! הגיב:

  זו הדרך שצה"ל והשב"כ לא מכירים. כדי למנוע את הפיגוע הבא באיתמר וביצהר רצוי לפנות את תושביהם הקיצוניים – עוד לפני שיפונו יתר המתנחלים.

 16. קופיקו הגיב:

  אז כן אני לא יודע מאיזה חומר אנושי מורכב קוראי הגדה השמאלית ואני לא מתכוון לנסות ולנתח פוליטית או נפשית את מה שנכתב כאן אבל עשיתי מעט גזור והדבק שמדגים את עומק השבר…

  יעקוב מנור כותב:

  אב מוחמד, בן 45, הבן מג'די, בן 20 תלמיד שנה ג' באוניברסיטה, הבן אמג'ד, בן 19 תלמיד שנה א' באוניברסיטה והבן חאכם, בן 17, נעצרו. בן הדוד היימן, בן 21, נעצר גם הוא. האם טוענת שנלקחו ממגירה בארון 2,500 דינר ו-5 טלפונים ניידים. האם שמעה נראתה שבורה, הלומת צער ויגון. מעיני הילדה הקטנה עלא נשקפה אימה.

  "השב"כ עצר את מבצעי פיגוע הדקירה שאירע באיתמר בחודש שעבר, בו נרצחו חמשת בני משפחת פוגל, כך הותר בצהרים (ראשון) לפרסום. השניים הם חכים עוואד, תלמיד תיכון בן 17, ושותפו, אמג'ד עוואד, סטודנט בן 18"

  "השב"כ עצר את מבצעי פיגוע הדקירה שאירע באיתמר בחודש שעבר, בו נרצחו חמשת בני משפחת פוגל, כך הותר בצהרים (ראשון) לפרסום. השניים הם חכים עוואד, תלמיד תיכון בן 17, ושותפו, אמג'ד עוואד, סטודנט בן 18"

  ""אין הבחנה בין תינוקת למבוגר – שניהם יהודים", אמרו בחקירה"

  יעקוב מנור כותב:

  "את הזוועה שראינו בבית משפחתו של מוחמד עוואד לא ניתן לתאר אלא כפוגרום לשמו"

  הכול מעורבב אחד בשני אני מקווה שיש מי שמבין מהי זוועה ומהי זוועה.

 17. עמרנוי הגיב:

  כמה אירוני הדבר, שאחד הבתים בהם ביקרת, הוא גם ביתו של הרוצח, בסופו של דבר?…

  כתבות כאלו גורמות לאנשי השמאל להיראות רע מאוד. תהיה ביקורתי, מגמתי כמובן, אך לסלף דברים? כוחה של מילה היא כה משמעותית בעולמנו ותנסה לחשוב את איזה צד ניסית לשכנע פה, כי אפילו המשוכנעים לא מאמינים לכתוב שם.

 18. ערן הגיב:

  הבן אמג'ד בן 19, תלמיד שנה א' באוניברסיטה שניסיתם לתאר באופן כ"כ לא מזיק, הודה והורשע ברצח משפחת פוגל בישוב איתמר. באיזה צד אתם?!

 19. הלל הגיב:

  ולמי לא מראים חצי עבודה?

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4057791,00.html

  יש להניח שבני משפחת עוואד התמימים לא היו מוכנים להחליף את ה"זוועה" אצלם בבית עם ה"מקרה המצער" בבית משפחת פוגל.

  אבל מי יודע, אולי אצל בני הדודים מכפר עוורתא טלויזיה שבורה מוחזקת אסון גדול יותר מתינוקת שחוטה. סוג של פער תרבותי, כנראה.

 20. מודרניסט הגיב:

  מה לעשות והגנת כאן בלהט על משפחה שהתגלתה כמשפחת רוצח מתועב מאין כמוהו – גרוע מיגאל עמיר, אפילו מברוך גולדשטיין. שוחט תינוקות, לא פחות ולא יותר. מפלצת אמיתית. את החיפוש בביתו כינית "זוועה". את השחיטה כינית "הרג"…

  מה ההבדל בינך ובין איש ימין קיצוני יהודי שמוצא תירוצים לטבח גולדשטיין ומבקש רחמים על אשתו שנפגעה מאוד מהמעצר והחיפוש בביתה? שתי טיפות מים. בוש לך.

 21. על העיוורון.. הגיב:

  אין חולק, בדיקות צריכות להיעשות עם מינימום של פגיעה ברכושם ובכבודם של האזרחים.

  מאידך התברר שמעבר לברוטליות (המיותרת) השב"כ עבד במקוצועיות מעוררת התפעלות

  ואתה? אתה 'שכבת על הגדר' עבור השטן.

  אם הייתי במקומך.. הייתי עושה חשבון נפש עמוק עם עצמי.

 22. אחד העם הגיב:

  כעת, כשאנו יודעים שהבתים שבהם ביקרת הם בתי הרוצחים, כל מה שכתבת נשמע כל כך פתטי, צבוע ונלעג האם נשמע מפיך איזו שהיא מילת התנצלות, יעקב? או שתמשיך לבוז לחיילינו, ללעוג להם, ולהאשים אותם בעוד האשמות כוזבו.

 23. אחד שמשמין הגיב:

  ברגע שצה"ל מכריז על שטח איזור צבאי סגור, הכל יכול להתרחש. ובמצב כזה – כל טענה של מי שהפכו לו את הבית יכולה להישמע נכונה וגם יכולה להיות נכונה.

 24. אבא ריצ'מן הגיב:

  יהודי יקר – נחמתה את ילדה משפחת פוגל? לעולם לעולם לעלום לא יהיה שלום עם הפלסטינאים – coexistence כן אבל לעולם לעולם לעולם לא יהי שלום. אין לך מוסג איך הפלסטינאים חיים ביהודה ושומרון, יש שהשלמו אם השלטון הישראלי, במיוחד באזור שאני גר, אפרת, ואנחנו חיים ביחד, קונים באותם חנויות והחלום הכי גרוע שלהם הוא לחיות תחת שלטום רקוב, מלא שנאה, רצח, ושוחד של הרשות

 25. fgdvir הגיב:

  בוא נגיד ככה. נכון חלק מתושבי הכפר תמימים ונחקרו על לא עוול בכפם. אבל תאמין לי שאני בטוח שלא אחד שם יודע מי הם הרוצחים אבל עדיין כולם שותקים כדי להגן עליהם..
  בכל מקרה אני מקווה שימצאו מהר את הרוצחים..

 26. יואב הגיב:

  לפעמים קשה לי להאמין שאנשים שחשוב להם כיבוד החוק, התנהלות הומאנית, שלום, פלורליזם ואשר זוטות כאלה לא רואים את עוורונם.

  מה שקרה באיתמר היה טבח או פוגרום. תבחרו מה שבא לכם. באו רוצחים ורצחו ילדים, הורים ועולל. כנראה שלא היה שם אונס אבל אני מאמין שהם פשוט נגעלו מהרעיון לאנוס יהודיה.
  לעומת זאת, מה שקרה בעוורתה היה שימוש של מדינה בכוח שלה כדי להשיג תוצאות. ראיתי את התמונות. איפה הפוגרום שאתה מבטיח במלל?! על מה אתה מדבר? הארון לא מסודר?! בחיאת זמזם! אני מתעלף! הטלויזיה על השטיח?! ואו! תחזיקו אותי!
  בפוגרום, לפי מה שסבתא שלי סיפרה לי, אנסו נשים. בעוורתה אנסו נשים? אם כן אז למה לא מדווחים על זה. גם אם לא אנסו נשים בפועל אני לא מבין למה לא דיווחו על זה. מה, בג'נין האמת עצרה מישהו?
  בפוגרום גם שוחטים ילדים. בעוורתה שחטו איזה ילד? אנחנו קרובים לפסח. הצבא שלנו מלא דוסים. אני לא מבין איך הם עמדו בפיתוי.
  בפוגרום גם שוחטים זכרים שבדרך כלל לא פופולארי לאנוס. שחטו איזה ערבי בגיר בעוורתה? אם כן אז הכתב פשוט התרשל בדבריו. אם לא אז הוא פשוט משתף פעולה עם רוצחים.

  זה לא שאני לא מבין את העוול הלא יהודי הנוראי שבמפעל ההתנחלויות ואת החוצפה התהומית שבבניית יישובים של יהודים על יישובים פלסטינים. אבל מפה ועד לשימוש המתועב בלשון שקרית יש מרווח גדול.

  אני בטוח שכל מה שנבנה למפעל ההתנחלויות ישמש בקרוב מאוד את הפלסטינים פשוט מפני ששהותנו בגדה לא יכולה להמשך עוד הרבה זמן. אני כבר רואה את הסוף ואני בטוח שגם אתם.

  זה לא צריך לעבור דרך דרך השקר והכתבה הזו שקר ביסודה.

  יואב

 27. הוד השרון הגיב:

  יעקב מנור,

  יעקב שים לב שאתה למעשה משמש כלי בידיהם של הרוצחים.
  שים לב לאיזה מצב הגעת? בכתבה אתה מצייר את הרוצחים כקורבנות ואת צה"ל כרוצחים.
  קצת היגיון בריא… זה לא קשה. חבל שאתה נותן לגיטימציה לרוצחים. אתה ממש אומר במפורש את שמותיהם ומציג אותם כקורבנות.
  כדאי שתיסע למדבר תעשה מדיטציה איזה חודש על מנת שתוכל להחזיר לעצמיך את ההגיון הבריא…

 28. הנרי הגיב:

  עורכי הגדה הנכבדים
  כאשר אני מרשה לעצמי להגיב בצורה טיפה יותר נחרצת אך עדיין אדיבה ותמיד מכובדת אתם מצנזרים אותי
  כאשר אנשי שמאל קיצוני מובהקים משתמשים במילים, פארפרזות שמשווים כותבים אחרים או את מוסדות השילטון כנאצים או צוררי החופש אין בעיה ושום שבר לא מצונזר
  האים אתם באמת מבינים את משמעות המילה שיוון??

  נ.ב
  אני תורם קבוע באתר בכרטיס אשראי
  אז אתם יודעים קצת הגינות…:-)

 29. שלומית הגיב:

  ככה לא חוקרים מקרה רצח. כך פחדנים עורכים פוגרום וזה מה שהיה בעוורתא יום אחרי יום במשך שלושה שבועות לפחות.
  זו התעללות לשמה, ואין לה כל קשר לחקירת משטרה את הצח הנתעב.
  "חקירה" כזו היא רק גורם להגברת השנאה, ואף למעשי נקם נוספים.

 30. עמנואל הגיב:

  22-04-2011
  לד'וח "ביקור בכפר עוורטא",של יעקב מנור וחבר מרעיו,שפורסם בבטאון "הגדה השמאלית"
  ביום 12-04-2011.אני מבקש להגיב בתמצית,כדלקמן:

  א] סגנון הד'וח ואמינותו,לא שונים ואפילו תואמים,את הסגנון של "עלילות הדם "בימי הביניים.
  "שימוש בדם ילדים נוצרים ,לאפיית מצות חג הפסח,של היהודים.
  ב] הבטאון "הגדה השמאלית,שבגיליונו פורסם הד'וח הנ"ל,אינו שונה בפירסומו, מהעיתון המשוקץ,
  "דר שטרימר"der sturmer" .
  ג] טוב יעשו ,האדונים:ספי רכלבסקי, ירון אזרחי, יאיר גרבוז ויעקב מנור.אם ייטלו קורה מבין עיניהם.

 31. עמנואל הגיב:

  יעקב מנור
  הגדה השמאלית.

  הצלחתם לשכנע אותי,ש"האמת" אינה נר לרגליכם.
  ולחופש התגובה,אין לה כל סיכוי לעבור ,את המסננת הבולשביקית
  שלכם.
  "אם אני לא מסכים איתכם,אני אויב שלכם"[תגובה בולשביקית אופיינית]
  זו המסקנה,שאני מסיק על החלטת המערכת,שלא לפרסם את תגובתי
  לד"וח הביקור בעוורטא".
  אני חוזר,על הסייפא בתגובתי "טלו קורה מבין עיניכם".

 32. צדוק הגיב:

  משפחותיהם של שני הפלסטינים מהכפר עוורתא, החשודים ברצח חמשת בני משפחת פוגל באיתמר, הגיעו אתמול (חמישי) בפעם הראשונה לבית הדין הצבאי בשומרון, על מנת לפגוש את בניהם. בני המשפחה מתקשים להאמין שילדיהם ביצעו את הטבח הקשה. לאחר המעצר, חלק מבני המשפחה סירבו להגן על שני החשודים ואמרו כי מי שמבצע פשע שכזה, אינו בן משפחה, אולם אתמול הגיעו המשפחות בהרכב מלא לדיונים. "רק שמענו מהשב"כ ומהתקשורת שהם עשו את זה, אנחנו לא יודעים כלום ועד היום לא ראינו את ילדינו", אמרו בני המשפחה.

  קרובי החשודים מוטרדים מהאפשרות שהתביעה הצבאית תדרוש לגזור על השניים עונש מוות – עונש שניתן לדרוש על עבירות קשות בדין ביהודה ושומרון. עם זאת, בני המשפחה מנסים להימנע ממחשבות על כך. "אמרו לי שבישראל אין עונש מוות", אמר לוואלה! חדשות מאזן עווד, אביו של אחד החשודים, חכים בן ה-17. האב הוסיף כי "מדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית ובדמוקרטיה אין דבר כזה עונש מוות". אביו של אמג'ד, מוחמד, החשוד המרכזי בפרשה אמר גם הוא כי "אין חוק של עונש מוות בישראל, אבל באותו זמן, רק אלוהים הוא זה שקובע מי יחיה ומי ימות".הותר לפרסום אתמול כי השניים נתפסו הודות לדגימות DNA וטביעות אצבע, שנתפסו בזירת הפיגוע באיתמר.

  האם מר יעקוב מנור עדין "מרחם" על משפחות הרוצחים??

 33. צדוק הגיב:

  כתבי אישום הוגשו היום 5/06(ראשון) נגד שני פלסטינים בגין רצח חמשת בני משפחת פוגל בהתנחלות איתמר בחודש מרץ האחרון. השניים, חכים עוואד בן 17, ושותפו, אמג'ד עוואד בן 18 מהכפר עוורתא, הואשמו בגרימת חמישה מקרי מוות בכוונה, העבירה המקבילה לרצח בשטחי יהודה ושומרון וכן בגניבת אמצעי לחימה, התפרצות וקשירת קשר לביצוע פשע. אמג'ד עוואד אמר לאחר הגשת האישום, כי "אני לא מתחרט והייתי עושה זאת שוב. אני גאה במה שעשיתי ואשלים עם כל עונש שאקבל, אפילו מוות, כי עשיתי הכל למען פלסטין".

  בתביעה הצבאית שקלו לדרוש לגזור על השניים עונש מוות. התובע הצבאי, רב-סרן אלון רווה, אמר לאחרונה לוואלה! חדשות: "אנו מייחסים לשניים עבירות חמורות מאוד, בביצוע אחד המעשים המחרידים ביותר שנראו בארץ בשנים האחרונות". לדברי התביעה הצבאית, אמג'ד וחכים הצטיידו בסכינים, חדרו לבית המשפחה, הרגו ארבעה בני משפחה בדקירות וירו באם המשפחה רותי פוגל".

 34. יהודיה הגיב:

  איך אפשר להפוך את הסיפור בצורה כזו? הפוגרום היה אצל משפחת פוגל. הזוועה הייתה אצל משפחת פוגל. התמונות צריכות להתפרסם מבית משפחת פוגל. והראיון עם הילדים צריך להיות עם שארית הפלטה ממשפחת פוגל, שרק בנס הם עדיין איתנו.

 35. Hugo הגיב:

  Gee wiekllirs, that's such a great post!

 1. […] האינטרנט "הגדה השמאלית" מפרסם דו"ח ובו סקירה של פעילות המעצרים והחיפושים שמקיים […]

 2. […] 12 באפריל – יעקב מנור מדווח על ההרס והענישה הקולקטיבית במהלך החקיר… […]

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים