הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-23 במאי, 2011 34 תגובות

כאב כיווץ את ליבי למראה הזוועה: ארבעה עשר בחורים צעירים, פליטי פלסטין שביקשו להציב רגלם בה,  נורו ונהרגו על  גדר הגבול. חבריהם שפרצו את גדרות ההפרדה והתכנסו על אדמת הגולן הצופה אל הארץ, כותרו והוחזרו לסוריה, ארץ גלותם.

בעיתונות העברית כונו הבחורים מתפרעים ומסתננים. אך אין הם מתפרעים כלל – אוהבי הארץ הם. לא חמושים נשאו רגליהם אליה. ואין הם מסתננים- בני הארץ הם. בניה החוקיים והטבעיים. גופם מעבר לגבולה ונפשם אליה עורגת. מולדתם היא. פניהם הצעירות מעידות בהם: בנים הם לאבותיהם ולאימותיהם, בני הארץ מדורי דורות, עובדי שדותיה, פועליה, סוחריה  ומוריה, שהוגלו מארצם במלחמת 1948 ונצרוה בליבם.

כשנשאל פעם דוד בן גוריון, אדריכל המלחמה ההיא, מה יהיה עם המוני הפליטים הפלסטינים? ענה בזחיחות הדעת: הזקנים ימותו והצעירים ישכחו. בן גוריון מת מזמן ובעפר נטמן, ועינינו רואות שטעה טעות גמורה: דור לדור הביע אומר, גולי פלסטין לא שכחו, חלום השיבה חי ורוחש בם  וגעגועיהם לארצם מצעפים את עיניהם ומלהיבים את ליבם. הם מסרבים לגלות. הם מבקשים לכונן מחדש את חייהם הנורמליים.

מותם של ארבעה עשר הבחורים הצעירים מזווע את חיינו. היום פגשו ברובים ומחר ברובים יפגישונו. רק דרך אחת נותרה אם כן לשוחרי השלום שבקרבנו: להודות באמת ולומר אותה. אמת זו היא פשוטה מאוד: הארץ היא של כולנו ואיש אינו זר בה.

יש לומר לפליטי פלסטין: חטאנו. טעינו. עייפנו. בואו אלינו. שובו. שבו עימנו. נחיה יחד. אלף ומאתיים שנה חיינו כאן יחד, משורגים זה בזה וחרב לא ניצתה בינינו. אימפריות באו והלכו וכולנו על אדמתנו נשארנו. מעברנו המשותף נלמד את שנחוץ לנו. אל העתיד נישא עינינו. המאמץ יהיה  עצום ורב. המלאכה תהיה מורכבת מאוד. הארץ תשנה את פניה. נחיה עם זה. וכשתושלם המלאכה נינצל כולנו.

תגובות
נושאים: מאמרים

34 תגובות

 1. חוסר אובייקטיביות הגיב:

  משמעותה המעשית,כמו שאתה קורא לנו הישראלים,לקבל אותה,היא חיסול מדינת ישראל כמדינה יהודית.
  אתה לא יכול להגיד בתום לב,שדבר כזה לא יביא למשבר קיומי לישראל,אתה לא יכול לבוא בגישה של "שיבה בכל מחיר" לא רק שאין תקדים משפטי בעולם לזה,אתה לא יכול לבוא ולצפות מאיתנו,הישראלים שנקבל דבר שיהורס אותנו דמוגרפית,זה לא הולך ככה,בכל הסכם אתה תיהיה חייב להתחשב ולהתפשר.

 2. הפקודה היתה לירות כדי להרוג הגיב:

  שם, במקום שלו קראה העתונות הציונית "הגבול עם סוריה" פליטי פלסטין נורו ונהרגו. הם המרו את חוקי הכוח של צבא הכיבוש שבא "להרתיע" רבים אחרים מלחצות את מה שהכנסת בטפשותה סיפחה כאילו היה זה "הגולן שלנו לעד". גם המדיה העולמית לא הבינה שלא מדובר בגבול אלא בקו-שביתת נשק. כי הרי גם מהגולן הסורי גירשה ישראל מאות אלפים. וגם מהגדה המערבית הכבושה. וככל שגדל מספר המגורשים גדלה הבעיה. יאמר אובמה מה שירצה על "השינויים הדמוגרפיים ב- 44 שנות הכיבוש" אך אנו יודעים מדוע הוא מכר את CHANGE בעבור נזיד-עדשים של AIPAC. כי לא ניתן להתפשר עם שום כיבוש ושום גירוש, אפילו תמורת תמיכת תורמים ציוניים באמריקה.

  • חוסר אובייקטיביות הגיב:

   הפקודה היתה להרוג",זה לא נכון,ברוב,לרבות מקרים הדומים למקרה הנ"ל הפליטים לא חוזרים, בו נקח שניה מקרה פליטים מפורסם שקורה עכשיו באירופה.אתה רוצה להגיד לי למשל ש20 מיליון מוסלמים באירופה שהם רובם "פליטים" הם חוזרים למדינות שלהם למשל?

   אם אתה הולך לכיוון של "משפט בין לאומי" יש כבר תקדים למקרה דומה,הוא דווקא לרעתם של הפלסטינאים:
   http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1155794.html

   רק במקרה שלנו אנו הישראלים נדרשים לדרישות הרסניות ובלתי אפשריות,הייתי רוצה מקור והוכחות לטענה שמדינות ערב "מאפשרים" לפליטים היהודים מארצות ערב לחזור,כי עד כמה ששמעתי הם מסרבים אפילו לשלם פיצועים

   נעזוב עכשיו שת שאלה "הזכות"(שההגדרה הנכונה שלה היא "תביעה") ותבין שלישראל יש סיבות מוצדקות להתנגד "לזכות השיבה"(כמו הסיבה הדמוגרפית שמשום מה החלטה לתעלם לגמרי בתגובה שלך) שגם אם הייתה קיימת(שאני יכול להביא לך עכשיו טיעון שלם למה היא לא),היה בסיס משפטי מצויין לבטל אותה,כבר קיימים תקדימים משפטיים שבית משפט מתחשב בנסיבות הקיימות ומגביל תביעות על זכויות,כמו במקרה של קפריסין הנ"ל.

 3. אלי /חזון אחרית הימים הגיב:

  זה מה מר דרזנין מצייר לנו בכתבתו האופטימית. המציאות החמאסית עגומה קצת יותר.
  לא לשלום נשואות פנהם של המסתננים אלא להשתלטות מחודשת על "פלסטין" תוך דחיקת רגלם של היהודים. לו קבלו הפלסטינים את החלטת החלוקה לא הייתה מתעוררת בעית הפליטים היהודים מארצות ערב ומישובי ארץ ישראל שנכבשו בידי כוחות ערב: הרובע היהודי, גוש עציון, בית הערבה, משמר הירדן, ניצנים, כפר דרום ויד מורדכי ולא היו כלל פליטים פלסטינאים אשר מדינות ערב לא ששו לקלטם.
  כמי שאף אחד לא טוען שיש להחזיר את הפליטים הגרמנים תושבי הסודטים ופרוסיה המזרחית למחוז מגורי אבותהם כך אין להתיר שיבת פליטים לגבולות 67

  • לא מעבירים זקנה את הכביש בכוח הגיב:

   הפליטים האלו כבר מזמן לא פליטים, הם יושבו בגרמניה עם כל הזכויות של "עולה חדש" ולא שמעתי שהם מעוניינים לחזור.
   כך גם יוצאי ארצות ערב בישראל שמשתמשים בהם כדי להצדיק את ההתנגדות לשיבה הפלסטינית.

   הפליטים הפלסטינים גורשו מישראל במלחמת 48 הם פליטים עד היום, כחמשת אלפים מהם נרצחו כשניסו לחזור ולמרות זאת לא ויתרו על זכותם לשוב וזכותם עומדת להם.
   על שישראל להכיר באחריותה לבעייה ובזכות השיבה שהם הבסיס לפתרון גם אם לא יכלול שיבה ממש של כולם.

   • דינו הגיב:

    לא יזיק גם אם האומה הערבית תכיר בחלק שלה באחריות לבעיית הפליטים.

    כך או אחרת, זכות השיבה לא תהיה, ואם תהיה אז רק בצורה סמלית.
    חבל רק שמנהיגינו המהוללים שכחו כיצד מנהלים משא ומתן, מרוב הצהרות על תנאים מוקדמים הם כופים על עצמם (או מחלצים את עצמם) שלא להתחיל אפילו לדון עם הפלסטינים.

 4. אשר פרוליך הגיב:

  בין הסיבות שגרמו לפריצת מלחמת עולם שנייה הייתה השפלת גרמניה ודרישות פצויים מופרזים על ידי בעלות הברית.כמובן שהיו סיבות חשובות נוספות וחשובות יותר,כמו התחרות בין המעצמות האימפריאליסטיות כולל גרמניה.
  אבל התנאים הבלתי מתפשרים של בעלות הברית הוסיפו מימד פסיכולוגי של השפלת הגרמנים שהיטלר נצל להוביל לאסון מלחמת העולם השנייה.
  מכאן צריך ללמוד שאם רוצים להגיע לשלום או לפחות למנוע מלחמה,חייבים לחפס דרכים להדברות והתחשבות בצד השני,אפילו זה האוייב הקשה ביותר.
  נושא הפליטים הפלסטינאים אינו באחריות מלאה של ישראל.מדינות ערב דחו את החלוקה ב1948 ומרביתן לא מכירות את מדינת ישראל עד היום.בנוסף הן אחריות על מצבת העגום של הפליטים החיים בתחומם וניצול ציני של מצב זה להסית את תשומת הלב כנגד ישראל.
  מכאן שבדיוק כמו שישראל לא יכולה להתחמק מהאחריות על הפליטים הפלסטינאים גם מדינות ערב לא יכולות להתחמק מאחריות זו,וצריך להבחין בין הרצון הכנה והאמיתית לפתור את הבעייה האנושית הקשה הזו לבין להשתמש בנושא כאוב זה כאמצעי דמגוגי לתקוף את ישראל או לגרום לדה-לגימיטצי שלה.
  בעיית הפליטים יכולה לקבל פתרון בדרכים שונות וצריך להפסיק להשתמש בסבלם של הפליטים ככלי משחק פוליטי.

  • פתרון ציוני הגיב:

   הציונים יגרשו ומדינות ערב ישקמו אחרת זה שימוש דמגוגי לתקוף את ישראל…

   ומספיק כבר עם החלטת החלוקה שהערבים דחו (בצדק)
   אבל השקר הגדול הוא כאילו הציונים קבלו. הם הסכימו לחלוקה רק כצעד טקטי לסלק את הבריטים כי הרגישו מספיק חזקים כדי לטפל בפלסטינים בעצמם. אבל עוד לפני ההחלטה הם כבר מכרו את הפלסטינים לעבדללה ואחרי ההחלטה הם התחילו מיד במלאכה – טיהור אתני של ילידי הארץ הפלסטינים.

 5. ק.א. הגיב:

  "מדינה יהודית" – לאט לאט מתבררת העקמומיות שמאחורי רעיון ומעש הזה. הרעיון אינו מתקבל על הדעת מבלי תוכנית ומעש, והמציאות הנוצרת בעקבות כך לא מתאפשרת ללא פיטום חוזר ברעיון. לא נותרה לציונים הברירה אלא להיות עסוקים בכיפופה של כל המציאות, בכוח רב, למין צורת בננה עקומה שבה יוכלו לעצב את המציאות עד שתנוח רוחם אי שם באחרית הימים. הבננה הציונית מכופפת מ 2 הקצוות: מן הקצה האחד – הכיבוש והטיהור האתני כמעש. ומן השני – הקמת שדולת פיטום מקומית ועולמית כתשמורת הרעיון. דרגת העקמומיות של הבננה הציונית חייבת להיות גסה מספיק אחרת לא יזהו הציונים בביטחה את צורתה של הבננה משאת נפשם. מן הלחץ הזה אי אפשר להרפות ולו ליום אחד, זה דורש השקעה מתמדת של משאבים גדלים והולכים כדי לריב ביעילות עם המציאות בשמו של העם היהודי. ההתמודדות הפרטית-נפשית-פנימית עם קבלה של אורח חיים עפ"י מצוות הדת כמשברו הלאומי של עם זה הוסבה למשבר קולקטיבי-מדיני-קיומי בו המאבק הוחלף במאבק בעולם הפיזי שמבחוץ. לכן ויתור על "מדינה יהודית" הוא ויתור על דתו החדשה ולהרס העם ייחשב. אך בסופו של דבר כבלי הכיפוף יפרמו והמציאות תתנער ממדינת הבננה.

  • דינו הגיב:

   הבה נסקור את אותו "כיפוף בננה משתי קצותיה" עליו אתה מדבר:

   קצה אחד:
   באמירה "הכיבוש והטיהור האתני כמעש" אני מניח שאתה מתייחס לכיבושי 1967.
   אם כך, הרי שאין בכיבוש זה שום קשר לעניין המדינה היהודית. עובדה היא שהיתה מדינה יהודית גם לפני הכיבוש ותחושתי היא שתתקיים מדינה יהודית גם אחרי הנסיגה.
   "הטיהור האתני" פשוט לא היה, ויעידו על כך 20% מתושבי מדינת ישרא, שהם כידוע ערבים.
   טיהור אתני כנראה שגם לא יהיה בעתיד למרות החרדה התוקפת אותך בעניין זה.

   קצה שני:
   "שדולת פיטום מקומית ועולמית כתשמורת הרעיון" – ובכן, מכיוון שהרשות הפלסטינית מתעתדת להפוך בספטמבר הבא עלינו לטובה למדינה מן המניין בזכות שדולת פיטום מאסיבית משלה –
   לכן אין לי אלא לומר לך ששדולות מכאן ומשם הם עניין שגור וידוע, ואין בשדולה היהודית-ציונית שום דבר חריג. אין אנו אשמים בכך שהשדולה שלנו גם כן מוצלחת.

   לכן לא בננה מכופפת ולא נעליים.

   ברגע שתקום מדינה פלסטינית ויושג הסכם כלשהו בעניין הפליטים (חזרה סמלית, פיצוי, השד יודע מה, העיקר שימצאו פתרון יצירתי כלשהו) – הרי שתאוריית "מדינת הבננה" ו"ההתמודדות הנפשית-פנימית" וכו' שלך תעמוד על הרבה פחות מאשר כרעי תרנגולת.

   נ.ב. מי שבוחר וכופה אורח חיים עפ"י מצוות הדת הם דווקא שכנינו המוסלמים יותר מאשר אנחנו (היהודים בישראל). איראן היא דוגמה מצויינת לכך, ונראה אותך מספר עליהם את סיפורי הבננות שלך.

 6. הפקודה היתה לירות כדי להרוג הגיב:

  "חוסר אובייקטיביות" באמת חסר את התכונה הזאת. הוא טוען: "אין תקדים משפטי בעולם לזה" [=לשיבת הפליטים לארצם, מכורתם]. איני יודע אם חסר לא המידע או שהוא פשוט לא רוצה לדעת את האמת. אבל זה פשוט לא נכון. ברוב העולם, וברוב המקרים, הורשו פליטים לחזור. נכון שהגרמנים לא הורשו לחזור לבוהמיה, ולגדנסק שבפולין – אבל זה החריג ולא הכלל. אשר לפליטים היהודים מארצות ערב" – אלה רשאים לחזור, ובכמה מארצות ערב השלטון הודיע זאת בקול רם. אך רובם אינם רוצים לחזור לארצות שמשם הוציאו אותם הציונים באשליות, בטריקים ובשטיקים, כמו הטמנת פצצות בבתי כנסת בעיראק, שיוחסה לשלמה הלל ושותפיו מ"ההגנה". "אלי" מ"חזון אחרית הימים" אינו מבין שכאשר הוא עושה הקבלה בין פשעי הנאצים במלחמת העולם השנייה, למלחמת "ששת הימים", הוא מטיל אשם כבד מאוד על ישראל שגירשה את רוב אוכלוסיית פלסטין.

  • דינו הגיב:

   כמה מוזר שמי שטוען על מגיב אחר שהוא "חסר מידע או שהוא פשוט לא רוצה לדעת את האמת",
   טוען באותהתגובה ממש שיהודיי ארצות ערב היגרו לישראל בגלל אשליות,שמכרו להם הציונים,"בטריקים ובשטיקים".
   על זה נאמר "צא ולמד":
   http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%A4%D7%A8%D7%94%D7%95%D7%93

  • דינו הגיב:

   אני מניח שהכינוי שבחרת לך בתגובתך זו – "הפקודה היתה לירות כדי להרוג",
   מתייחסת לפקודה שנתן בשאר אסד לצבאו, בעקבותיה נהרגו כבר אלף ומאה איש, ועוד היד נטויה.
   האמנם?

   אגב, אני לא משוכנע שהבאת דוגמאות מ"שאר העולם" לגבי חזרת פליטים היא רלוונטית לאזורינו ולסכסוך היהודי-ערבי. זכור שגם איווט ליברמן מביא דוגמאות מ"שאר העולם" לגבי טרנספר של אוכלוסיה.

 7. אייל הגיב:

  14 הרוגים? כמה מהם נהרגו מאש סורית (ראה מה קרה בלבנון – נהרגו לפחות עשרה מאש חיילים לבנוניים)? ואם כבר אש סורית – מדוע השתיקה הרועמת לטבח אשר מתחולל שם? 1,100 הרוגים – ואף מילת גנאי לנשיא הסורי? פחדנים שכמותכם.

  אני ימני בדעותיי אבל – אינני דתי – מוכן לוותר על חלקים מארץ ישראל תמורת שלום, אולם הם לא רוצים שלום. במקום לחפש טקסט נסתר אני מציע להקשיב לדברי החמאס וחיזבאללה, אשר פיהם וליבם שווים – לשיטתם, אין מקום ליישות הציונית בארץ ישראל. אז החלומות של "שיחזור העבר" נפלאים בעיניי. בטוחני שאתה שואף שיהודים וערבים יחיו ביחד כמו לפני 1,200 שנים, בדיוק כפי שהיטלקים מייחלים לשובה של האימפריה הרומית. זה לא יקרה. מציאות יוצרת עובדות בשטח. לצערי.

 8. שי הגיב:

  "אלף ומאתיים שנה…….."- שקר,אצל המוסלמים היהודים היו תמיד אזרחים סוג ב,כאלה שצריכים להתאסלם או לחיות כיהודים כמעט ללא זכויות,שכחת את תרפ"ט,המרד הערבי, ושאר אירועים בהם טבחו הערבים ביהודים.

 9. אנג'לו איידן הגיב:

  ומהי המלאכה המורכבת הזאת אשר תשנה את פני הארץ (ארץ ישראל או פלסטין) ותשיג ממדי הצלה הגדולים האפשריים חרף החרפת ההשלטות האימפריאליסטית, אם לא בנייה לוחמנית נגד אותה ההשתלטות על בסיס משותף ויחידי זה של בריתות רחבות ביותר, בהיותן בעלות אינטרסים חומריים מתנגשים עם הציונות ומחבקות התארגנויות פונדמנטליסטיות לדוגמת איראן, חמאס והחיזבאללה?

  • דינו הגיב:

   ומה היא אותה מלאכה באמת?
   האם אתה רואה בחיוב או בשלילה את החיבוק של אותן הבריתות עם התארגנויות פונדמנטליסטיות?

   • אנג'לו איידן הגיב:

    נשים בצד את אי-יכלותך לזהות הצעה נכונה, קשה לך אפילו לזהות הצעה כהצעה

    • דינו הגיב:

     נוסח ההצעה שלך כל-כך סבוך, שגם לפרקליטי קצב היה לוקח שבוע להבין אותה.

     • אנג'לו איידן הגיב:

      "היה"? זאת אומרת שלא רק זיהית את ההצעה, אלא גם הבנת אותה? אם אתה לא פרקליט או מסנגר למען צד עוין (קרי, הציונות), תכף תגיד לי שאתה גם מזהה כי היא נכונה.

 10. שקרן התקבל בארה"ב במחיאות כף הגיב:

  כאשר התכוננתי לצפות בנאום שעליו המליצו כל דוברי ביבי וגם הוא עצמו בנוסח המוכר שמתפאר בנאום שטרם נאם [זה ש"ארץ" המליץ עליו בכותרת "נתניהו: הנאום שאשא יעורר התעניינות בכל העולם"] התכוננתי ל SLAPSTICK COMEDY. ידעתי שהגיבור הזה מבטיח ולא מתכוון לקיים מאומה. ידעתי שהוא שייך לקטגוריה שעליה נאמר "אל יתהלל חוגר כמפתח". ידעתי שהגמדים שלנו חברמנים. עוד לא ג מ ר ו וכבר הם רצים לספר לחברה.
  ¶¶ לא ידעתי או הכרתי את ג ו ד ל_ה ט מ ט ו ם ששולט בבתי הנבחנים בארה"ב. כולם כאיש אחד מחו כף, קמו והריעו ב- STANDING OVATION כל פעם שנתניהו בא ודחק בידידה הגדולה לעזור לישראל למחוק חוק בינלאומי, לבטל מוסר והחלטות מועצת הבטחון, להתיר כיבוש, ולהיענות לדרישות הכי מטורפות של הימין הישראלי — של מי שהיו פעם יהודים ועכשיו בעזרת נשק חינם ומיליארדי דולרים מנסים לבטל את המוסר. זה היה תוכן נאום ביבי, פרט לדרישה להתיר את גזל שכנינו הפלסטינים בכוח הכיבוש וההתנחלות הלא חוקיים שיבואו לאחר שישראל תזכה לספח בשל ה "DEMOGRAPHIC CHANGE" [שעליו דיבר גם אובמיהו. ביבי כאובמה, הציע לעולם להסתפק בהבטחות עתידיות ריקות מתוכן.
  ¶¶ הצפייה בנאום שלא חידש דבר פרט לרטוריקה שדופה ומוכרת מאז ימי גולדה [[שגם היא הצטיינה בשפה האמריקאית]] היתה מ ח כ י מ ה — היה מעניין לראות את התגובות האינפנטיליות של נבחרי ארצות הברית — הם הוכיחו לכל אדם שאינו משוחד, שבארה"ב אין כל סימן לה ת פ כ ח ו ת, לתהליך ל מ י ד ה, ו ל ה ב נ ת העולם וחוקיו. נבחרי ארה"ב ממשיכים ללכת בתלם, ככבשים בעקבות התיש שמוליך את העדר, בלי לדעת לאן פניהם מועדות.
  ¶¶ לתומי חשבתי שההצבעה במועצת הביטחון שבה גונה "מסע ההתנחלות" 14:1 לימדה את נבחרי ארה"ב דבר חדש – שהם צפויים לגינויים נוספיםעל תמיכתם בכיבוש פלסטין. שהם חייבים לשנות ולהייטיב את דרכם. — לא! ההנהגה האמריקאית הולכת ומסתבכת! היא איבדה כל דרך. המבוי הסתום זה "הפתרון" של נתניהו – שבו הוא אוחז כדי להישאר על כס רה"מ – אבל זה הפך גם לטירוף אמריקאי. ראינו כמה התאהבו האמריקאים ב"חיסול הממוקד" כדרך לפתרון בעיות. יש היזון מוזר בין מה שעשה ועושה צבא הכיבוש בשטחים — מאז פרשת שחאדה — עד דוקטרינת דאחיה ויישומה על הרצחני על עזה.
  ¶¶ "הארץ" טעה בכותרת כאשר כתב "בשש בערב… נאום חייו של נתניהו בפני הקונגרס האמריקאי". זה היה נאום מ ו ת ו הפוליטי של נתניהו ולא נאום חייו. העולם, פרט לנבחרי ארה"ב, רואה שהבעיה אינה רק נתניהו, או ברק, הבעיה היא ארה"ב שמנסה לעצור כל תהליך של שינוי דמוקרטי א מ י ת י בכל מקום כדי לשלוט באוצרות העמים. והדרך שבה בחרו ארה"ב וישראל היא דרך העימות האלים. נקווה שהדבר יביא את העולם לבודד את התופעה ולגרום לחיסול המחלה.

 11. ביבי: "לישראל אין ידידה גדולה מארצות הברית" הגיב:

  לאחר כמה בדיחות חימום על עברו של ביבי בוושינגטון באה פצצת הפתיחה:
  Israel has no better friend than America
  אבל האמת היא של ש ל ו ם אין אוייב גדול מארה"ב.

  We stand together to defend democracy
  אנו וארה"ב שומרים שהדמוקרטיה לא תגיע לאיזור, ואם היא בכל זאת תגיע, לא לשטחים שכבשנו…
  We stand together to advance peace
  ביבי טעה. בליבו אמר WE WANT this PIECE of CAKE – PALESTINE 

  ואז ראינו את ביבי מתכונן להנחתה
  We Stand Together to Fight Terrorism
  וכוונתו -הכיבוש יביא טרור- ויספק לנו תירוץ לסחוט עוד הבנה לצורך בדחיית המ"ומ על השלום

  Congratulations, America. Congratulations, Mr President: You Got Bin Laden. Good Riddance!
  תשואות רמות. עכשיו נתניהו יודע שהוא פיצח כל התנגדות לחיסולים הממוקדים בשטחים. הרי אנו שותפים — כמו שאובמה חיסל את אוסמה, כך אנו מחסלים את ההתנגדות לכיבוש.

  ABC TV טוענת שנתניהו קיבל 29 W O W .STANDING OVATIONS. כמה קיבל אדולף היטלר?
  [לשם השוואה מספקת אובמה קיבל רק 25 ב"נאום לאומה"].

  and thank you, President Obama, for Your Steadfast Commitment to Israel's Security…
  הוא שאמרנו: התמיכה הכלכלית בכיבוש חשובה מכל אמירה או התבטאות מילולית ריקה מתוכן.

  • עומר צנגוט חיפה הגיב:

   חוץ מתיאוריות אולטרא ליברליות מתובלות במגניבות ראדיקאלית של פעילי איכות סביבה אירופאים
   מה אתה בעצם אומר ?

   שבגלל ארה"ב אין מצעדי גאווה בטהראן ?
   שבגלל ישראל אין בג"ץ בדמשק ?
   שבגלל הציונות חנין זועבי רווקה בת 42 ?

   האפר של הסבים שלך עדיין מסריח מציקלון בי ואתה משווה בין ראש הממשלה , שלא משנה
   כמה הוא דפוק , להיטלר ?

   עם כל הכבוד לערצה והחנפנות כלפי פעילי שלום בסגנון האיטלקי ההוא , שהחברה בעזה לימדו
   אותו שיעור אחרון לחיים על מהות הטרור המוסלמי , אני מציע לכם לזכור שאתם ישראלים , לא ברמה הציונית , אלא שתיאוריות על השתלטות גלובלית על משאבים וחרטות כאלו תשאירו לאירופאים משועממים ש"ידרכו על הומלס בדרך להפגנת שלום" .

   ואם כבר החלטתם לעלות ליגה ולדון בנושאים מעבר לכיבוש , לצה"ל לבלעין וכו' , אז
   אין משהו מקורי בפיכם חוץ מתיאוריות שחוקות של נועם חומסקי והוגו צאבז ? ואגב שאלה : לפי התיאוריה שלהם , אי אפשר לסובב את העובדות קצת ( לעקם ולדלל אותם מאמת אפשר , אז אני מניח שאפשר לסובב ) ולקבוע שישראל היא בעצם קורבן של ארה"ב בתור המוציאה לפועל של
   אותם מניעים נסתרים על השתלטות ומניעת דמוקרטיה, הלא כן ? הרי אנחנו לא מלקקים דבש פה .
   למה שלא תפגינו על הפיכת ישראל , הקורבן , שארה"ב פועלת ללא הפסקה לביסוס מעמדה "כחומת מגן" בין העולם הנוצרי לעולם המוסלמי "הנאור" שתרבותו מפחידה את הנוצרים המרושעים ? בקיצור מוות לאמריקה .

   חומר למחשבה לאלו מבניכם שקמים בבוקר עם רצון ללכת קצת יותר רחוק עם הדעות הראדיקליות כדי להרגיש מאגניבים .

  • דינו הגיב:

   מה זאת אומרת: "נתניהו קיבל 29 W O W .STANDING OVATIONS. כמה קיבל אדולף היטלר?" ?
   הגדרה מחדש של הומור דלוח?

 12. ק.א. הגיב:

  כל עוד באפוד רימון ניתלה
  נפש יהודי מתוחה
  ולפאתי כיבוש זרחן נמטירה
  עין בכוונת רואה-יורה צופיה
  עוד לא אבדה שואתינו
  חצצית עלתה לנו רק אלפיים
  להיות עם חומסים בארצינו
  ארץ טהרת דימונה וירושלים

 13. בן גוריון הגיב:

  בן גוריון הוא אדריכל המלחמה ההיא ??? ומי אדריכל מלחמת העולם השניה ? צרציל?

  לא בן גוריון החליט לצאת לחיסול עם והשמדת מדינה . אבל סביר להניח שלעולם לא תשתכנעי .

 14. "הפקודה היתה לירות כדי להרוג" הגיב:

  דינו. סליחה על שתגובתי התעכבה. ראשית: ככל אדם, אני מגנה את הירי על מפגינים בסוריה. אבל אתה יודע מי נוהג כך בצבא שעמרי ברוברג הועלה בדרגה. וגם כמה ילדים עצורים ב"עופר", וכמה פלסטינים מעונים – גם ברגע זה. ותפסיקו עם הבירבורים על "פצצות מתקתקות" שצריך לעצור ולחקור. עד היום לא הובא מקרה אחד כזה לידיעת הציבור! הרי זה בצבא והשב"כ "הכי מוסרי בעולם". ואנא, אל תביא לי קישורים מויקיפדיה ציונית שעליה השתלט כבר הימין. וכמובן אודה לך על שאתה משווה אותי למושחת איבט

  • דינו הגיב:

   למגיב "הפקודה היתה לירות כדי להרוג":

   לאט לך בבקשה.
   עשיתי מילואים במחנה "עופר" לפני מספר שנים לא רב, ולא היה שם ולו ילד אחד.

   עמרי ברוברג אכן ביצע פשע, אך אם תשווה את פשעו (הוראה לחייל לירות כדור גומי ליד עציר כפות) לפשעים שמבצע ממש היום כמעט כל קצין בצבא הסורי – תגלה שמדובר בהבדל של שמיים וארץ.
   וגם אם לא תחשוב כך, אתה חייב להודות שההליך המשפטי שעבר עמרי ברוברג הוא לא ממש משהו שייתקיים בסוריה של אסד.

   עניין הפצצות המתקתקות שייך אני מניח לנושא המעצרים המנהליים, שהוא אכן נושא בעייתי אך לא בלתי סביר.
   לפני מספר ימים שודר סרט על חטיפת גלעד שליט, בו סופר שרק יממה לפני כן נעצר אחד מחברי החוליה (מעצר מנהלי?), והוא אפילו סיפר לחוקריו (באיחור של כמה שעות) על תכנון החטיפה.
   לכן אני משוכנע שחיפוש קצר באינטרנט יצביע על כמה וכמה סיכולי פיגועים תודות למעצר מנהלי,
   אם תתעקש אני אחפש,
   מה שמביא אותי לטענה שלך לגבי הלינק שהבאתי על מהומות הפרהוד בעיראק:
   מה זאת אומרת "אל תביא לי קישורים מויקיפדיה ציונית "?
   האם הפארהוד בעיראק לא היה ולא נברא?
   אבקשך להתייחס לעניין הזה.
   ויקיפדיה אינה ציונית, היא של כולם. אתה מוזמן לערוך ולשנות כל טעות שאתה מוצא שם.
   מגוחך לבטל את הדבר הכי דמוקרטי רק מפני שאינו מביע את דעותיך הקיצוניות,
   מה גם שפרעות ביהודים במדינות ערב היו גם היו ויש מספיק עדים חיים לכך.

   עניין שחיתותו של איווט ליברמן אינו רלוונטי לכך שהוא מביא דוגמאות לטרנספרים מוצלחים כדי לקדם את רעיון העוועים שלו, שאינו יכול להתקיים כאן.
   זה שאתה עושה כמעשהו בעניין הזה לא מדביק לך את שאר תכונותיו הטרומיות.

  • עומר צנגוט חיפה הגיב:

   לא נמאס לכם מתשובות כאלו ??? כמו ששאלו את טיבי על קדאפי , או את זועבי
   על הטבח באיתמר " אני מגנה , אבל בלה בלה בלה …. כיבוש … ליברמן …. נכבה…. אפרטהייד ..פאשיזים .." בקיצור חרטה .

   ועכשיו ברצינות , אדון " הפקודה היתה לירות כדי להרוג " , אתה עלית על פטנט איך מחר
   מפלגת שלטון אולטרא שמלאנית ראדיקלית יכולה להיות בשלטון , אפילו גדעון לוי יהיה ראש
   ממשלה .

   רק תשכנע את כל יוצאי עדות המזרח , ממרוקו , לוב , עירק ושאר המדינות , שמה שכתבת
   פה נכון – שמדינות ערב מכירות בנכבה שלהם !!!!
   ושאם נשכלל את זה טיפה ,אז ישראל תסכים לקבל את הפליטים הפלסטינים חזרה והם יקבלו בחזרה את הרכוש שמדינות אלו החרימו להם בריבית והצמדה של 60 שנה – זה הרי מקביל ל"ריבית להצמדה" שישראל תשלם בקבלת צאצאי פליטים ומתחזים שבנשות ה 40 פשוט הצהירות על היותם פלסטינאים לשם קבלת זכויות מסוימות . אין יהודי מזרחי שלא יסכים לכך , כולל אני .

 15. ק.א. הגיב:

  יקח עוד זמן אבל האמת תנצח
  http://www.youtube.com/watch?v=1hJoBZboE58&

 16. יולו הגיב:

  כמות ההזויים הרחמניים שמסוכסכים עם עצמם הוא גדול ומדאיג
  לא בכדי מנסים הערבים את שיטת "זריקת הנשק הצידה{כמו במערבונים } כי הם יודעים שהשמאל
  יקשור את אחת מידנו כדי שלא נכה אותם בנוק אווט וכך נמשיך להיאבק עד קץ הימים

 17. דמוקרט הגיב:

  אמן סלה אנדרה. רובנו כבר שכחנו כמה כולנו, בני שני העמים, הורעלנו בכורח הנסיבות מהזרקת יתר של פוליטיקה. שכחנו שמעבר לפלסטין ההיסטורית ומעבר לא"י לעם ישראל, ומעבר לקולוניאליזם ולטרור ולאפרטהייד ולכיבוש, יש בני אדם, שיכולים לחיות ביחד. כי מה בסך הכל חשוב לאדם אם לא שיוכל להתפרנס בכבוד, לגדל את ילדיו, לחיות את התרבות של עמו, ושהאחר שאיתו הוא חי יכבד את זה. וכל השאר, כל דרכי המאבק והרגשות שנגררים בעקבותיהן- כל זה זמני.

 18. נועם דווידוביץ' הגיב:

  אין ספק שניתנת כאן במה לקיצונים שבקיצונים. אני מבין מה אתם מבקשים אך עם זאת, אין לכותב ולו מושג קלוש לגבי אפיים של האנשים עימם הוא מוכן "לחלוק" את הוויתו. עובדה פשוטה היא שברגע שיבואו לכאן אותם "גולים" שיתנו לכותב הזדמנות להכיר קצת מהתנהגותם, הוא יברח לחו"ל ולעולם לא יודה בטעותו, כיאה לאדם המחזיק מעצמו "אינטלקטואל" ו- "לוחם חירות וחופש"
  מחנה פוליטי מסויים בארצנו הפך את המושגים הללו לבדיחה…

  *עורכי הבמה השמאלית – בבקשה לא לצנזר דעות המנוגדות לרוח האתר – הלוא אתם קוראים לעצמכם "במה ביקורתית" ובה יש לי זכות להביע את דעתי.

 19. בן צבי הגיב:

  כאב כיווץ את ליבי למראה הזוועה : 1500 סורים , טבוחי משטר הדמים של הרוצח בנו של ארכירוצח, לא חילצו מילה אחת של אמפתיה מפיו של כותב כתב ההתפייטות על ערגתם של צעירים שמעולם לא היו כאן לארץ הזו . באותה מידה הם יכולים להתגעגע לירדן ולמצרים ארצות מוצאם .
  הוא שנאמר – כל עוד אי אפשר לקשור את ישראל למעשי טבח הם לא קיימים , אבל הרוג אחד בידי ישראל מחלץ כתבי אישום שרק מעשי הנאצים משתווים להם ( על פי גישת "לוחמי " החופש) .

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים