הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-8 ביוני, 2011 29 תגובות

הפיגוע האחרון של המתנחלים – שריפת המסגד בכפר מורייר שליד רמאללה, חייב להביא אותנו להכרה כי רק קיומו של הכיבוש ובמיוחד במתכונת המשפטית שלו, יכול להעניק היתר לשריפת שני מסגדים בפחות משנתיים בשטחים הכבושים ולעוד התפרעויות שאין להן תקדים.

במדינת חוק דמוקרטית יודע כל מבצע פיגוע, כי לאחר שייתפס צפוי לו מאסר ועונש קשה. אך, מה לעשות ובמשך 44 שנות הכיבוש יודעים המתנחלים כי לא ישפטו על מעלליהם כלפי הפלסטינים אלא בפני בתי המשפט של המדינה. אותה מדינה שלדבריהם "שלחה אותם" לשטחים.

burned

המסגד שהוצת בכפר מורייר (צילום: מעאן)

יתרה מכך, המתנחלים יודעים שלא רק שהחוק פלסטיני לא יפגע בהם אלא גם שופטים ליברלים מישראל לא תמיד יוכלו להשיגם משום שבשטחים הכבושים שולט ה"ממשל הצבאי" ועימו קל יותר להסתדר תחת מסווה של "סיבות ביטחוניות" לפרובוקציה זו או אחרת . "חוק השיפוט הצבאי" מטיל איפול כבד יותר על חשיפת הפשע והפושעים.

המתנחלים יודעים היטב כי כאשר יבצעו פשע חמור זה או אחר, אזי, לא תמיד החוק הישראלי ירוץ לתפוס אותם כפי שמערכת חוק ושיפוט הפלסטינית הייתה עושה . המתנחלים יודעים היטב שגם אם יתפסו, למישהו מקרבם יהיה איזה שתדלן שיוכל להתערב לטובתם בקרב "כוחות הביטחון", ב"מערכת השיפוט הצבאית" או מערכת המשפט האזרחית.

הדעות הפוליטיות, הרגשות והרגשיות של המערכת שתטפל במתנחלים – מהצד הישראלי, תהיה תמיד יותר נוחה וחמה מזו של הפלסטינים ( שכמובן איננה קיימת כלפי המתנחלים –  גם בשטח איי… ) . לכן לא פלא הוא שמתנחל ציוני אינו צריך לחשוב פעמיים לפני שהוא מבצע פיגוע בשטחים הכבושים. המסקנה המתבקשת ממצב הלא מאוזן והבלתי שוויוני זה הוא לדאוג כי מבצעי פיגוע נגד הפלסטינים יובאו להישפט ולהיכלא לפני חוקיה של מערכת השיפוט הפלסטיני. בטוחני כי אז יחשבו פעמיים אותם מתנחבלים אם לצאת לפיגוע ברוח מרוממת או לאו.

בטוחני שלאור מאמרי זה ינסו המתנחלים וחבריהם להכתיר אותי בתואר הכל כך אהוב עליהם: "מוייסר". מאחר והמתנחלים יודעים היטב לבלבל בין לאומנות ליהדות ולנצל הלכות והשקפות יהודיות מחוץ  לקונטקס היהודי –  גם נגד הקב"ה , הרי שנחוץ להבהיר כאן שתי נקודות בסוגיית ה"מוייסר" .

הראשונה: בתי המשפט והחוק בישראל אינם בבחינת "מערכת שיפוט יהודית" –בוודאי לא באופן רוחני , וכיום גם השופטים, התובעים אינם תמיד יהודים. כך שהעברת שיפוט המתנחבלים לחוק הפלסטיני איננה בבחינת העברתם ממערכת משפט יהודית ומידיים יהודיות לנוכריות אלא ממערכת שיפוט נוכרית סובייקטיבית לצידם למערכת שיפוט נוכרית שכנגד נתיניה בוצע הפשע .

השנייה: שריפת המסגד ברמאללה אינה סתם התפרעות או התגרות אלא גם סיכון חיי אדם יהודיים – ובמיוחד בחו"ל , שם חיים המוני מוסלמים שעלולים לראות במעשי המתנחלים  הכרזת מלחמה  יהודית- דתית נגד האסלאם כולו. בהיסטוריה היהודית לא חסרות דוגמאות של הסגרת פרובוקטורים יהודים  "משיחיים" ע"י גדולי ישראל , לאומות העולם. הסכנה מזעם העולם המוסלמי בעקבות שריפת המסגד לחיי היהודים בעולם גדולה מתמיד.

תגובות
נושאים: מאמרים

29 תגובות

 1. דינו הגיב:

  לרב קאופמן:
  אתה מרבה להשוות את מערכת השיפוט הישראלית לזו הפלסטינית, תוך נסיון לרמוז שמדובר במערכת שיש להתקנא בה.
  אז למה לא ללכת עם ההשוואה עד הסוף ולהראות לנו איך מערכת השיפוט הפלסטינית מתייחסת למקבילים הפלסטינים של מציתיי המסגדים היהודים?
  אשמח להיווכח שהצדק הפלסטיני עולה על זה הציוני.

  לגבי הסיפא של מאמרך, בו אתה מזהיר אותנו ואת יהודי העולם מזעם העולם המוסלמי:
  ישנה הנחה מובלעת בדבריך לפיה המוסלמים בעולם אינם יכולים להבדיל בין מיעוט קיצוני יהודי-ישראלי לבין שאר היהודים בישראל, וכנ"ל בין היהודים בישראל לבין היהודים בעולם.
  אם זה מה שאתה חושב על מוסלמים אזי אתה פשוט גזען. ואם רחמנא-לצלן אתה גם צודק, אז טוב שאתה מאיר את עינינו בכדי שנבין סוף סוף עם מי יש לנו עסק…

  • שולה הגיב:

   איזה מסגד יהודי, הציתו הפלסטינים?
   אנא האר את עיני….

   • דינו הגיב:

    אני לא מבין, האם מדובר בהומור?
    בכל מקרה את בהחלט צודקת, פלסטינים באמת לא הציתו בתי-כנסת.
    במקום זה הם עשו דברים כמו ירי של טיל על אוטובוס ילדים וכיוב' זוטות.
    אני משוכנע שהחמאס לא טיפל ביורה הטיל כמו שישראל טיפלה במצית מסגד.

    • הומור הגיב:

     אני לא מבין, האם מדובר בהומור?
     ירי של טיל על אוטובוס ילדים (כמובן בכוונה כי אילו פלסטינים) או
     פצצות של זרחן לבן ו-500 ילדים הרוגים (לא בכוונה…) במבצע אחד קטן

     • דינו הגיב:

      על זה נאמר "הרוצה לשקר – ירחיק עדותו".
      לקחת את הדיון לפצצות של זרחן והתעלמת לחלוטין מהטענה שלי לפיה מערכת השיפוט הפלסטינית (בוודאי זו בעזה) רחוקה שנות אור מזו הישראלית.

  • הרב אליהו קאופמן הגיב:

   בוא ואל תיתמם. כאשר מסגד מוסלמי נישרף בשטח כיבוש של מדינה הקוראת לעצמה "יהודית"(על אף שאנו יודעים שהיא לא כזאת…) וזהו המקרה השני תוך פחות משנתיים, אז מה אתה רוצה שיחשוב העולם המוסלמי? כאשר כל התנחלות וביריונות מוצגים ע"י העבריינים שבשלטון כ"יהדות" אז מה אתה רוצה שהעולם המוסלמי יחשוב? להם- וגם לך- אין גמרות, רש"י ותוספות.לכן צריך פעם אחת ולתמיד להוציא מחוץ ליהדות את הלאומנים הסרוגים שמיום בואם לעולם היהדות הם רק נוגסים בו לטובת הלאומנות הנוכרית והפשיזם ממנו הושפעו.

   • דינו הגיב:

    אני מיתמם??

    את מה שאני מצפה מהעולם היהודי לחשוב לאחר פעולת טרור פלסטינית – זה מה שאני מצפה מ"העולם הערבי" לחשוב לאחר הצתת מסגד.
    הצתת מסגד בפעם השניה "תוך פחות משנתיים" זה לא בדיוק ליל הבדולח, זו בסך הכל פעולה נקודתית פושעת השקולה לירי של קסאם מעזה לישראל, וזהו.
    אגב, אני זוכר גם משלחות של רבנים שהגיעו למסגדים לאחר ההצתות כדי להביע מחאה כנגד הפעולות,
    אז מדוע ש"העולם הערבי" לא יבחר להתמקד דווקא בזה?
    מי שרוצה להתלהם ולתת ביטוי לאנטישמיות האלימה החבויה בו – שיעשה זאת, אל תצפה ממני לקבל זאת בהבנה ובטח שלא לזרום עם "ההבנה" התמוהה שלך את האלימות המוסלמית.

    שוב אני טוען שהתכונות שאתה מייחס לעולם המוסלמי מראות על אחת מן השתיים:
    או זלזול גזעני בסגנון "אלה חמומי מוח אלימים" או לחילופין דברים נכונים המראים על הסכנה הנשקפת ליהודים מן העולם המוסלמי . תבחר את התשובה הנכונה.

    אתה מוזמן לפרש את האמירה "להם- וגם לך- אין גמרות, רש"י ותוספות", לא הבנתי, sorry .
    מה עניין גמרות ורש"י לתגובות על מסגד חרוך?

    • תכונות הגיב:

     לא תכונות ולא נעליים (מתאים לראש גזעני לחשוב על "תכונות")
     זה פרי הבאושים של הכיבוש הציוני והאימפריאליזם

     • דינו הגיב:

      אתה צודק בהחלט, רק זכור שמי שחשב על התכונות המדוברת הוא הרב קאופמן, שכתב על הסכנה לעם היהודי מצד המוסלמים בעקבות שריפת שני מסגדים "תוך פחות משנתיים!".

      אני רק ציינתי את הגזענות האינהרנטית בדבריו, או לחילופין את צידקתו והמסקנות הנדרשות לגבי העולם המוסלמי.

      נ.ב. אם יש לך דבר-מה לומר אנא כתוב בבירור ולא ברמזים

 2. דרור הגיב:

  השימוש בבטוי השנאה "מתנחבלים",מעורר בי תהייה איפה קבלת את ההסמכה שלך לרבנות.

  השימוש בתיאור "שריפת מסגד" בגשר לשריפת שטיח במסגד,מעיד על הרצון להכפיש ולהסית.

  מסתבר ששמאלן הוא שמאלן,גם אם יש לו תואר רב.

 3. ק.א. הגיב:

  שליח ההסברה (דינו), רב המעללים, משרבב לכאן את התובנות הציוניות שלו בכל הקשור ל: שיפוט צדק, טירור, התנחלויות ומתנחלים, פשעיו של ה"מיעוט", על פשעי הרוב היהודי-ציוני הוא אינו מוכן להרחיב, וכמובן אל נשכח, יש לו גם תובנות מהירות בקשר ל…גזענות. זה מרשים ביותר.

  בתור איש הסברה ציוני, יודע הוא ללמדינו פרק בהילכות כל הסעיפים הנ"ל.
  הבה נשב כולנו בשקט, נסכית ונילמד.
  סלחו לי אבל אני – אברח מהשיעור. סורי, יש לי חתונה היום.

  • ק.א. הגיב:

   בתום השיעור נקשיב למקהלת "ביבי מלך ישראל" מירושלים המזרחית במחרוזת שירים חגיגית על הדיבר ה-8 וה-10. שירונים יונחו מתחת לכסאות והקהל מוזמן להצטרף.

  • עומר צנגוט חיפה הגיב:

   אם בגלל שדינו רוצה בהמשך קיומה של ישראל כמדינה יהודית דמוקרטית הוא מתויג כאיש הסברה ציוני ( זה אמור להיות כינוי גנאי ?? ) , אז אני מבין שאתה דוברו של אחד הארגונים שדוגל בסיום קיומה של ישראל כמדינה יהודית דמוקרטית , החמאס אולי ?

   העולם המוסלמי לא יזעם על שריפת המסגדים כי בסוריה , עירק , לוב , פאקיסטן , סומליה ,
   מצרים , לבנון נשרפים לא רק מסגדים , אלא הם נשרפים עם הנשים ילדים וזקנים שמתפללים
   בהם . העולם המוסלמי ימשיך לשנוא את ישראל בלי קשר , שאחוזי הבורות ירדו גם השנאה תרד .
   אגב , אפילו בעזה במלחמות בין החמאס לאל קאידה שרפו איזה מסגד .

   אבל פה לא נדון בצביעות או פרופורציות , תמיד תוכלו לטעון שבסתר ישראל שורפת 500 מסגדים בשנה או כחלק מקונספירציה עם שלל טענות פאסדו מדעיות .אז נעזוב את זה .

   הנקודה פה שהזוי לשמוע איש שמאל שטוען שעל ישראל לאמץ אפילו מיליגרם אחד של "חומר" ממערכת הצדק בעולם הערבי ( כן , פלסטינאים הם ערבים , הם היו כאלו לפני 48 ולפני 67 ) .

   אנשי ימין , בעיקר מתנחלים מהגוש הימני קיצוני וודאי ישמחו אם שופטי ומחוקקי ישראל יצאו לסדנאות לימוד בסעודיה , אירן או ירדן , שם "טרוריסטים" בעיני השלטון שנתפסים חיים זוכים לעונשי מוות , מלקות , עינויים נישול נכסים , עבדות ועוד מספר עונשים מרתיעים ששומרים על יציבות בטחונית פאשיסטית .

   מאמר זה הוא עוד דוגמא לגבול הדק בין שמאלנות-הומנית-ליברלית ל- פאשיזם טהור ,
   או דוגמא לטמטום טהור , בסגנון כתיבת מאמר למה ישראל היא המקום הרע ביותר במזה"ת עבור הומואים ולסביות (באמת לא יפתיע אותי אם תפרסמו כזו שטות ) .

 4. ברק הגיב:

  ב"ה
  כבוד הרב, אני רוצה להתייחס להצדקה שציינת לגבי "פיקוח נפש" על מסירתם לבית משפט פלסטיני:
  בוא נתחיל מזה שסיבה ראשונה למה אי אפשר לתת להם להישפט בידי מערכת המשפט הפלסטינית היא פיקוח נפש. יש סיכוי סביר שהפלסטינים יוציאו אותם להורג, ולכן פיקוח נפש זו כבר סיבה ראשונה למה אסור בשום אופן לתת להם ללכת להישפט במערכת המשפט הפלסטינית.
  נמשיך עם זה שאתה טוען שאם הפלסטינים ישפטו את מי שמאחורי "תג מחיר" אז יהיו פחות פרעות ביהודים בחו"ל ולכן אתה טוען שזה פיקוח נפש. מה בדיוק גורם לך לחשוב שלהעביר את הסוגייה המשפטית הזו לדון בבית משפט פלסטיני תקטין את האנטישמיות בעולם ואת הפרעות ביהודים?
  זו טענת הפיקוח נפש הכי פחות ברורה והכי מופרכת שאי-פעם שמעתי, אפילו מכאלה שנאמרו בצחוק (עיין ערך 'אסור להדליק בכלל אש כי זה פולט גזים שפוגעים באוזון וזה מגדיל את הקרינה האולטרה סגולה שמעלה את הסיכוי לחלות בסרטן העור שזו מחלה שמתים ממנה ולכן זה פיקוח נפש ואסור להדליק אש'). הייתי שמח לדעת איך בדיוק שינוי פעוט בחוקי המשפט ביהודה ושומרון יכול להשפיע על האנטישמיות באירופה?

 5. דינו הגיב:

  לק.א:
  התובנות, אם לא שמת לב, הן מטעמו של הרב קאופמן, גם לגבי שיפוט צדק וגם לגבי מערכת השיפוט הפלסטינית (אותה הוא כנראה מכיר היטב, בדרך פלאית כלשהי).
  אני רק מנסה לוודא ולחדד את כוונתו.
  אני אמנם "לא מרחיב לגבי פשעי הרוב היהודי-ציוני" בדיוק כמו שהרב קאופמן וגם אתה לא ממש מרחיבים בנושא פשעי הפלסטינים.

  דבר שני ויותר חשוב: יש לך חתונה הערב? אל תגיד לי שאתה מגיע לחתונה של אילייה….?

 6. גילה הגיב:

  מה שמתמיה הוא הצורך של אנשים בעלי דעות ימניות להכנס לאתר שמאלני כדי לקרוא
  מאמרים המעוררים בהם חלחלה. יש פתרון פשוט לזה – אל תרגיזו את עצמכם ותקראו רק
  מאמרים המייצגים את דעותיכם……………

  לו היו מספיק רבנים היודעים להבדיל בין יהדות ללאומנות היינו היום במקום אחר וטוב יותר.

  • עומר צנגוט חיפה הגיב:

   גילה , תארי לעצמך שהיית רושמת – "אם אתם לא מסיכמים איתנו אז מה אתם עושים פה ?
   יש לכם 22 אתרים ופורומים גדולים משלכם ? " … נשמע מוכר לא ?

  • דינו הגיב:

   לא ולא.
   מה שמתמיה הוא היכולת הדלה של אנשי שמאל ("שמאל אמיתי ועקבי" בעיני עצמם) להתמודד עם דעה שונה וביקורת, שלא לדבר על שימוש בלוגיקה והעלאת טיעונים תמוהים ומגוכחים לעיתים.

  • ודים הגיב:

   אולי את נהנית לשמוע רק דעות איתן את מסכימה, אבל יש אנשים אחרים שנהנים לקרא (או לשמוע) דעות אחרות. זה מספק לי זוויות ראיה חדשות, חומר למחשבה ותחושת ביטחון שכל הצעקות על פשיזם בישראל הן מגוחכות לאור קיומו של האתר הזה והדעות הקיצוניות המובעות בו.

   המאמרים מקוממים ועם חלקם אני לא מסכים אך אני אוהב את העובדה שהמדינה שלי מאפשרת למאמרים כאלה להיכתב ולהתפרסם. אני יודע ששכיננו לא מאפשרים חופש כזה. רק שני דברים מעוררים בי חלחלה – אי הסכמה עם זכותה של ישראל להתקיים כמדינה יהודית ודמוקרטית והתרת דמם של יהודים מכל מיני סיבות.

   את עדיין תמהה?

 7. האמת היחסית קוראת לגילה הגיב:

  אני ממש ימין (ליברמן) ואני כל ערב נכנס לכאן,(וללטמה) אלו שתי האתרים הכי מצחיקים ברשת…
  ק.א,ומיכאל שרון הי"ד שנעלם לנו ,I2C ..אני לא מכיר מוזרות כזאת בחיי האישים ולא הייתי מודע לקיום אנשים כאלה בלי זה .האמת יש בי חשד שחלקם טרולים שנועדו לעורר עיניין. סה"כ אתר אדיר.

  • ק.א. הגיב:

   ל "האמת היחסית",
   אגב חיפוש מקרי באינטרנט הצטערתי לגלות שמיכאל שרון נפטר לפני כמה חודשים.
   http://www.faz.co.il/story_6475
   ממה שקראתי כאן לא היה קשה להזדהות עם מרבית דבריו.

   נ.ב.
   החלק האופטימי שבי אומר לי שעובדת היותך יצור מגעיל תובן גם לך יום אחד.

 8. בן צבי הגיב:

  לכותב המאמר היתה הזדמנות להיוכח במערכת הצדק הפלסטינית אבל הוא החמיץ אותה , וזה המעשה : בימי מבצע מוחת מגן פלשו פלסטינים לכנסיית המולד ובמשך 30 יום טינפו אותה , עשו צרכיהם בכל מקום קדוש לנוצרים והרסו כל מה שנקרה לידם . לא ראיתי איך מערכת ה"צדק" הפלסטינית מטפלת באותם חלאות אדם , אבל אל דאגה הם מסתובבים חופשיים במרחב .
  לפני מספר שנים התנפל המון ערבי על קבר יוסף ושרף אותו , הרב המכובד הזה לא היה בסביבה
  כדי להביע את קורת רוחו מהטיפול של הפלסטינים במתנחבלים שלהם .
  אני מצטרף לשאלתו , תהיתו, של אחד המגיבים ששואל היכן קיבל הנ"ל את תואר הרב שהוא מתהדר בו , כי אם הוא רואה ביהדות חטוטרת למה הוא מתגאה בתואר רב .

  • הרב אליהו קאופמן הגיב:

   שמירת היהדות והתורה הם נחלה עתיקה שבטח לא קמה והתיסדה באיזו "רבנות" ציונית מטעם שאנשייה ממונים ע"י פוליטיקאים כופרים ובמיוחד פשיסטים ולאומנים.עניין שמירת המצוות וההידור בחינוך התורתי חשוב יותר ביהדות מאשר השתלטות על קברי אבות מתוך פרובוקציות לאומניות. אותם מתנחבלים סרוגים היסטוריית יהדותם ידועה היטב- השלת מצוות וחינוך יהודי טהור לטובת לאומנות והתבוללות תרבותית. במקום יהדות ומצוות הפכו האלימות והביריונות נגד נוכרים לשפתם ה"יהודית".קבר יוסף ועוד מאוד ציונים קדושים נישמרו היטב במשך מאות שנים תחת שלטון מוסלמי בא"י ורק ההתגרות של אותם סרוגים- שהרבה בינם ליהדות ממש לא נותר, וניסיון כיבוש הקבר בדרכים אלימות הולידו את ביזויו של הקבר ועל כך כבר כתבתי מאמר לא מכבר לאחר אירועי פרשת קבר יוסף. המתנחבלים אינם עולחם לקבר יוסף או שאר הקברים ביו"ש כדי להשתטח שם דתית (כפי שהדבר קורה בקיברי צדיקים במזרח אירופה , מרוקו או בקבר הרשב"י במירון) אלא באים להתגרות בשכנים הערבים שם כדי לדרוש בעלות ציונית על האדמה. וכידוע לך שבין ציונות ליהדות אין ולא כלום.

   • ודים הגיב:

    האתר נשמר על ידי המוסלמים כי הוא נחשב אתר מוסלמי. מרגע זיהוי האתר כאתר יהודי חזרו המוסלמים לנורמות המקובלות לשימור אתרים של דתות אחרות.

    דוגמא דומה – תושבי ירושלים ישרפו את מסגד אל-אקצא כי הערבים באים לשם כדי להתגרות. זה כמובן תרחיש דימיוני לחלוטין מ2 סיבות –
    1. ישראל לעולם לא תאפשר זאת (למרות טענות אנטישמיות חוזרות ונישנות של המוסלמים)
    2. הערבים לא מתגרים. אף פעם לא תראה אותם זורקים אבנים, שורפים דגלים או מסתובבים עם חגורות נפץ\רובים\חרבות בהפגנות.

  • שום בצל הגיב:

   גם נוכחנו בצדק כשחיילי צבא כיבוש (טפו….) עשו פשע והגיעו בטעות לרמאללה.
   שם נשפטו בשיפוט פלסטיני מהיר ונידונו ללינץ'.

   אכן, מערכת הצדק במיטבה.

 9. לק"א מהאמת היחסית... הגיב:

  מצטער לשמוע על מיכאל שרון,הוא היה טיפוס ציבעוני ומיוחד שחבל שאתר שהיה לו כמו בית לא טרח לציין זאת.
  ובנימה אישית,מה המטרה בלשון הביבים נחותה והקללות? את הרמה האינטלקטואלית של הכותבים פה אני יכול לזאת לפי תוכן כתיבתם ,אין צורך לעזור.

 10. לק"א מהאמת היחסית... הגיב:

  לזהות כמובן..

 11. Mei הגיב:

  Normally I'm against killing but this article slarghteued my ignorance.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים