הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-12 בינואר, 2012 12 תגובות

ב-14 ביולי 2011, צוין בעיר תל אביב יום השנה ה-222 לנפילת הבסטיליה הצרפתית , כששתי צעירות תל אביביות הקימו אוהל בשדרה מול תיאטרון הבימה. את האוהל האחד, ועוד שנים שהוקמו בעקבותיו, קידמה אמירה בעברית מובסת ובוטה של שליחי ראש עירית תל אביב, רון חולדאי: "יש לכן רק כמה שעות כדי לנופף את כל האהלים מכאן".

shelly

כעבור כמה שעות, כבר היו במקום כמה עשרות אוהלים. למחרת נוספו עוד ועוד אוהלים . תוך שבוע פקדו את השדרה אשדי נהרות אוהלים. פקחי ראש העיר הרימו ידיים ראש העיר שלהם לא קרא את המפה והתבטא בגסות, כמו שחברת הכנסת מירי רגב לא השכילה להבין את המתרחש סביבה, ומתוך יהירות של קצינה בדימוס זרקה את המלים "אתה סתום" לכתובתו של צעיר, שרק הרשה לעצמו לחלוק על דעתה. השדרה בעיר, בה מכהן מר רון חולדאי כראש העיר, הייתה סמן לעוד עשרות רבות של מאהלי מחאה ברחבי הארץ מקרית שמונה בצפון ועד אילת בדרום.

אלימות כלפי מחוסרי בית ומפגינים

כיום נותרו מאהלים של משפחות, שאין להן בית בירושלים, בתל אביב ובחולון. רעיתי ואני היינו עדים כיצד חברת כוח אדם, המעסיקה צעירים במעמד של עבדים בחברות כוח אדם , הורסת מספר סוכות של חסרי בית בברוטאליות ובגיבוי של מאות שוטרים בשכונת ג'סי כהן בחולון , כי מוטי ששון ראש עיריית חולון רואה בחסרי הבית מפירי הסדר במרחב הציבורי.

אותה אלימות הפגין בסוף השבוע שעבר רון חולדאי כלפי מחוסרי הבית במאהל בשכונת התקווה בתל אביב. מאות צעירים בתל אביב, שביקשו להביע סולידאריות עם מצוקת דיירי האוהלים בשכונת התקווה, מצאו עצמם מול פקחי ראש העיר וכוחות משטרה. 23 מפגינים נעצרו, חלקם בילה את הלילה בבית כלא , ביניהם סתיו שפיר ממובילות המאבק החברתי. אלימות משטרה בלתי מובנת הופעלה כלפי איציק ודנה אמסלם, החיים עם ילדיהם באוהל בשכונת התקווה כבר חצי שנה.

טרם מעצרו מתח איציק אמסלם ביקורת על התנהלות אלימה של ראש העיר והמשטרה, שהפעילה כוח בלתי סביר נגדו ומול מפגינים לגיטימיים שלא השתמשו באלימות . הם באו רק לבטא סולידריות. ח"כ שלי יחימוביץ' הקוראת לעצמה מנהיגת מפלגת פועלים, בחרה לא לעמוד לימינם של דנה ואיציק אמסלם בשכונת התקווה. היא בחרה לעמוד לימינו של חולדאי המתאכזר לדיירים חסרי קורת גג, אותם הוא מקטלג מפרי סדר, שיש לטפל בהם באמצעות אלות של משטרה.

שלי יחימוביץ הפכה לעסקנית פוליטית

משלי יחימוביץ' לא שמענו מילה אחת של ביקורת והסתייגות מהברוטאליות המופעלת על-ידי רון חולדאי בשכונת התקווה, כי היא חייבת לו, לאיש מפלגת העבודה. משלי יחמוביץ' לא שמענו מילה אחת של ביקורת והסתייגות מהברוטאליות שהפעיל מוטי ששון בג'סי כהן באמצעות שוטרים , פקחים וחברת כוח אדם. שלי הכריעה, כי עליה להיות ילדה טובה ולא להרגיז את מוטי ששון, הפוסח בין חברותו במפלגת העבודה ובין חיזוריו של יאיר לפיד .שלי יחימוביץ' בחרה לעמוד לימינה של עסקונה פוליטית ולא לימינן של משפחות חסרות כל, הנאלצות לעבור חורף קשה במאהל בג'סי כהן בחולון ובמאהל בשכונת התקווה. שלי יחימוביץ' בחרה לעמוד לימינו של עופר עיני, שהמחאה החברתית בקיץ האחרון דחתה אותו בשאט נפש .בחרה גם לעמוד לימין מנהיג הסתדרות העובדים , שמינה קצין משטרה למנהל הוצאת הספרים "עם עובד" , אחד הנכסים התרבותיים האחרונים של ההסתדרות . וגם כשהוא מינה את אהובתו למנהלת רשת החינוך "עמל".

אם לידיה של שלי יחימוביץ', העיתונאית בימיה הטובים, הייתה נופלת ידיעה , שבהוצאת "הקיבוץ המאוחד" מינו במקום פרופסור עוזי שביט למנהל ההוצאה קצין משטרה, היא הייתה מפגיזה אותנו בצרורות של תחקירים ובשלל אמירות של מחאה. אך כיום כשממנים קצין משטרה למנהל בהוצאת "עם עובד", הוצאת ספרים מוערכת בבעלות הסתדרות העובדים, שלי יחימוביץ' שותקת. כי יש לה חוב מוסרי לעופר עיני.

אם לשלי יחימוביץ' העיתונאית בימיה הטובים הייתה נופלת ידיעה – שברשת חינוכית מסוימת מונתה למנהלת אישה, חסרת ניסיון בפיקוח פדגוגי – היא לא הייתה משלימה עם התופעה. היום יש לה מחויבות לביבים בפוליטיקה מסואבת, אותה מנהל עופר עיני, לכן היא שותקת.

כשלמנהיגת מפלגת פועלים יש מחויבות לשחיתות מוסרית של עופר עיני ולברוטאליות אכזרית של רון חולדאי כלפי חסרי ישע, הרי מחויבויות אלו מצביעות, שהיא לא ראויה להיות מנהיגת מפלגת פועלים.

תגובות
נושאים: מאמרים

12 תגובות

 1. Avi הגיב:

  They are smart against normative people and afraid from criminals

 2. בטטה הגיב:

  בהחלט לא ראויה .

  מי שיצביע מחר עבורה מצביע לשותפה של ביבי-ליברמן-ברק .

 3. כדי שיהיה כסף לעושי המדינה הגיב:

  והגדיר זאת איציק לאור: הבה נקרא למפעל שלנו השממת הפריחה. והוסיף: "הנוף והטבע אינם קדושים, אלא אם כן הם חלק מתרבות של השתלטות… וקדושת הארץ פירושה אהבת המדינה ההורסת את הארץ". הודו לשלי ירחלימוביץ ולחולדות כי רע.

 4. ניצן אביב הגיב:

  יישר-כח וכל הכבוד לאיתן קלינסקי על מאמרו! אכן, שלי יחימוביץ א י נ נ ה מנהיגת עובדים!!!

 5. דא עקא הגיב:

  שלי יחימוביץ היא סוציאל דמוקרטית מהזן של טוני בלייר, כלומר יותר גרוע ממרגרט.
  כאן עדיין היא לא בשלטון ולכן מתגלה פרצופה רק למחצה. עדיין יכולה לשמש כקולטת ברקים למעמד הבינוני המוחלש שאינו מסוגל עדיין להסיק מסקנות מרחיקות לכת ממצבו.
  אבל לא לאורך ימים חבריה חולדאי במדיניותו העירונית הארכי קפיטליסטית ועופר עיני מנהיג ההסתדרות וידיד התעשיינים והממשלה מעידים על מה שעתיד לבוא ממנה עצמה.

 6. דניאל קלטי הגיב:

  איתן,
  לך (ולרבים כמוך, לכל אלה, שהעלו את שלי-יקירתם מלכתחילה), כל זה, כנראה, עדיין בגדר חדשות.

  לי לא.

  גם לא לאף-אחד מאלה, שאשכרה טרחו לעקוב, אחרי הקריירה הפוליטית, של האקס-עיתונאית הלזו.

  לכל אורך הדרך, דאגה למצב עצמה, בעמדה נוחה על הגדר, רגל פה רגל שם, גם באגף העאלק-שמאלי במפלגה וגם תומכת בהתלהבות בברק, גם בעד שלום וגם מגלה סימפטיה למתנחבלים…

  ואז – שניונת לאחר, שהסתחבקה עם מפנה-האוהלים – תמכו בה אנשי-המחאה, כי היא "חברתית"…

  מה אמר איינשטיין, על הטמטום האנושי?

 7. סטודנט הגיב:

  הבעייה היא שבישראל בלי רמה מינימלית של עסקנות פוליטית אי-אפשר להיבחר. בקדנצייה הראשונה שלו נתניהו נמנע מעסקנות פוליטית ועשה מה שהוא חשב לנכון והוא נפל דיי מהר. במהלך הקדנצייה הנוכחית שלו הוא קידם את הימין הרבה מאוד בזכות זה שהוא התעסק עם עסקנות פוליטית, למרות שהוא לא באמת מימש עדיין שום רצון ימני. הוא הצליח בעיקר לבטל את המצב ה"לא ימני" שהיה לפני.
  שלי יחימוביץ' לא יכולה להפוך תוך קדנצייה של 4 שנים את המדינה לסוציאליסטית, מקסימום לקדם את הסוציאליזם בארץ (שזה גם משהו).

 8. ליאורה. הגיב:

  שלי אינה סוציאלדמוקראטית. מפלגה סוציאל דמוקרטית היתה מגנה ברוטאליות בלתי מוצדקת כלפי קומץ מפגינים ןמאסר של מפגינים בהפגנת סולידריות שקטה .
  לשלי יש מחויבות כלפי מר חולדאי , לכן היא עומדת יחד עם מפלגתה מעברו השני של המתרס . במקום להצטרף להפגנה הזו , מחליטה הכביכול מנהיגה אני עם האלות שערכו מפגן ראווה על גבם של מפגינים .
  עופר עיני מציג נורמות של שחיתות בהוצאת הספרים "עם עובד" , שלי עם הבוס השרלטן ולא עם העורכים שהיהמקום לפחות להקשיב למה שהם אומרים.

 9. היום פונה המאהל בשכונת התקווה--יחימוביץ שתקה הגיב:

  לא מצאתי בתקשורת שום גינוי של שלי יחימוביץ על הפינוי שהורה לבצע ידידה חולדאי.

  • דניאל קלטי הגיב:

   ומה פתאום, שיהיה גינוי?

   שלוש דקות, לאחר הפינוי האלים ברוטשילד, הביע החולדה, את תמיכתו ביחימוביץ'.

   בתגובה לכך, מיהרו כל ה"""חברתיים""" למיניהם, להכתיר את שלי יקירתם, למנהיגת מפלגת ה…אבוּדה.

   מדוע, אם כן, שתגנה פינוי *כלשהו* כעת?

 10. סטודנטית לסטודנט הגיב:

  אינני מבינה מדוע את לומד באונברסיטה ?
  אתה הוכחת רמה אינפנטילית של לימוד אקדמי וגם לב רחב ומבין , שככה צריכה להתנהג מי שרוצה לחולל תמורות סוציאליסטיות דמוקראטיות בארץ הזו.
  כל הכבוד לתובנות ההסטוריות שלך , שמי שעומדת בראש מפלגת עובדים אסור לה לבקר את מזכיר הסתדרות העובדים ,כשברשת חינוכית הסתדרותית הוא ממנה אדם ללא נסיון של יום אחד בהוראה בכתה לתפקיד של יושב ראש כל הרשת.
  מחר נמנה אדם שלא עבר טירונות בצה"ל למפקד העחיוןו של הצבא.
  ושכחתי , לא לצאת נגד פיצוח ראשים בג'סי כהו, והרס סוכות.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים