הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבותיש דאגו, ובמשך שנים, להעצים את המגזר הפיננסי עד ליצירת אסון של ממש: הוא פגע בסביבה, האבטלה רק העמיקה, העובדים מנוצלים יותר והבנקים "חטפו" את הכלכלה הריאלית.

עתה, תוך שימוש בתירוץ "שיש להילחם במשבר" (משבר שחוללו הבנקים והמגזר הפיננסי), הממשלות האירופאיות רוצות להמשיך ואף להעמיק את מדיניות הצנע. תחת לחצם של מרקל וסרקוזי, כל ממשלות אירופה חתמו על הסכם לפיו נשללת מעמי אירופה זכותם הריבונית להחליט על תקציב המדינה. זאת, בשם אכיפת מדיניות בצנע. מנהיגי אירופה לא בדיוק מבינים מדוע על האזרחים לתת את דעתם על עיצובו של תקציב המדינה. אין ספק, שהממשלות השונות מנצלות את המשבר על מנת להעמיק את צעדי הצנע הניאו-ליברליים. אבל לא ניתן לבנות את אירופה ללא עמי אירופה או נגד האינטרסים של העמים. לכן, אנו שבים ודורשים לקיים משאל עם, בכל אחת ממדינות אירופה, בשאלה האם העובדים והעמים מוכנים להשלים עם מדיניות זו.

EUausterityמפגינים נגד מידיניות הצנע

סרקוזי ומרקל נחושים בדעתם שיש ליישם ברחבי אירופה את התכניות הכלכליות והחברתיות הקיימות בגרמניה – שגרמו לנזקים חברתיים אדירים ופגעו במעמדם של העובדים. מטרתם היא אחת: ליצור תחרות בין עובדי אירופה לבין עצמם. הם מעוניינים להפוך את אירופה ליבשת ללא זכויות חברתיות. זו אסטרטגיה המנוגדת לרצונם של עמי אירופה. מרקל וסרקוזי, כדי להשליט את רצונם, לא בוחלים בשום אמצעי – כולל שימוש בשנאת זרים ובלאומנות הבוטה. זאת, תוך סכנה לפתיחת פצעים ישנים שטרם הגלידו. ידידיו של מרקל רוצים לאלץ את היוונים למכור את איי יוון. סרקוזי מכנה את המצטרפים החדשים לגוש היורו "מתנות מורעלות". פרובוקציות מהסוג הזה מטרתן למצוא שעיר לעזאזל כדי בלבל את העובדים האירופאים ולנקות את אלה העומדים מאחורי המשבר ומדיניות המיתון מכל אחריות: הבנקים, המגזר הפיננסי והממשלות שהיו לבנות בריתם. אנו קוראים לכולן ולכולם להתנגד בכל כוחם לעמדות השוביניסטיות.

אנו קוראים לעובדים שלא ליפול במלכודת הזו, המאיימת על השלום. העובדים חייבים לעמוד בצוותא, כדי לשמור על הידידות בין עמי צרפת וגרמניה, שהיא היסוד לשמירת השלום באירופה. האם ניתן לשמור על השלום באירופה? לא ניתן לשמור על השלום באמצעות חוקים ותקנות. שלום נבנה תוך שיתוף פעולה בין העמים. השלום אינו עולה בקנה אחד עם האינטרסים של שני ראשי הממשלה שהפכו למנהיגיה של אירופה כולה. הגיעה העת לקדם מדיניות שתשרת את רוב האוכלוסייה ובייחוד שתשרת את האינטרסים של העובדות והעובדים – כולל חלוקה צודקת של העושר, הגנה על הפנסיה, שלילת ההפרטה והשבת השירותים והמפעלים המופרטים לידי המדינה, מאבק ללא פשרות באבטלה ובהעמקת הפערים ולמען חברה צודקת, חברה בת-קיימא שאינה פוגעת בסביבה.

עובדות ועובדים אירופאים: אין להתייאש! הקפיטליזם אינו מסוגל לנצח את העמים הנאבקים למען חברה צודקת. כל העושר שבחברה מיוצר על ידי העובדות והעובדים. רק באמצעות המאבק והמחאה ניתן יהיה לשים קץ לחגיגת בעלי ההון ולהתחיל בבניית עולם צודק יותר.

המכתב הגלוי פורסם השבוע, בו זמנית, במספר עיתונים יומיים בגרמניה ובצרפת, ביניהם "הומניטה" ו"נויס דויטשלנד". לפונטיין, לשעבר ממנהיגי המפלגה הסוציאל-דמוקרטית הגרמנית, הוא כעת מראשי מפלגת השמאל. מלנג'ון הוא המועמד לנשיאות של "חזית השמאל" של המפלגה הקומוניסטית הצרפתית, מפלגת השמאל, המפלגה הקומוניסטית של העובדים וקבוצות שמאל נוספות. מלנג'ון היה בעבר מראשי המפלגה הסוציאליסטית הצרפתית וכעת הוא עומד בראש מפלגת השמאל.

תגובות
נושאים: מאמרים

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים