הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-1 במאי, 2012 21 תגובות

לאחרונה עולה נושא  ה"גיור" שוב ושוב על סדר היום הציוני וענייני הדת היהודית- של גיורים לשמה, ההופכים מנושא דתי גרידא לעניין לאומי או למטרה ציונית. לכאורה הכל נראה כמלחמות ה"ליברלים" בדת "הקשוחה והחשוכה", אך האמת שונה בתכלית. ה"גיור האורתודוכסי" גויס  למען הדומיננטיות הציונית וכדי שהציונות המערבית והקולוניאליסטית תמשיך לשלוט במדינת ישראל. הסקרים – בשנים האחרונות, מורים על כך שה"יהודים החדשים" עומדים להיעלם ולהפוך למיעוט מול החרדים אך גם מול הערבים ואפילו חוק השבות (שלאמתו של דבר אינו באמת יהודי אלא כוללני הרבה יותר –  דהיינו ציוני) לא יוכל למנוע תהליך זה.

הקרב על ציויונה של מדינת ישראל כאי מערבי וקולוניאליסטי במזרח התיכון מביא לאיחוד מעשי בין הימין הציוני והכיפות הסרוגות למרכז ולשמאל הציוני בנושא ה"גרות". רבנים לאומנים – ובראשם חתן פרס ישראל החדש, הרב חיים דרוקמן (נץ קיצוני וטורף), הופכים ליקירי השמאל הציוני כאשר הם "מגיירים" כל הולך על שניים מדרום אמריקה ועד לפיליפינים. בית המשפט העליון מתגייס אף הוא בכל כוחו לסייע לאלה ובמיוחד בפרשת הרב חיים דרוקמן התגלתה "ערווה" זו, כאשר הלה הוכתר לחתן פרס ישראל משום גיוריו, על אף שהללו נעשו בעבירות פליליות ממש כמו חתימתו על "גרויות" בפולין שבהן לא נכח כלל.

אין זה תחילתו של תהליך גזעני ואנטי דמוקרטי לשמר רוב לבן וקולוניאליסטי באופן מלאכותי, אלא זהו המשך בתנופה של תהליך שהחל עשרות שנים קודם לכן ושיאו בחוק שבות דמיוני שהמתנחלים הישנים כחדשים בדו מליבם תוך שימוש זול ושיקרי באי אלו סממנים "יהודיים" שהיו נוחים להם. יש להקים- ביהדות החרדית,  יחד עם רבנים חרדים בכירים (שהלאומנות הציונית איננה מנת חלקם), ארגון רבני עולמי שילחם בתופעה זו ושלא יהיה כפוף להשפעות ובקשות ציוניות להתאים את ההלכה היהודית לצרכי האדם הלבן והמערבי במזרח התיכון. הגורמים  הללו לא יהיו קשורים לגורמי הממסד הציוני – כמו הרבנות הראשית לישראל, משום שהללו משרתי אדונים המה וכל מטרתם להרבות "גרי חלומות" בישראל כדי שהרוב הציוני יישאר רוב. לצערי הרב, הציונות – כולל אגפה השמאלי, משווקת את הגזענות הזו במעטפה מתקתקה של "ליברליזם" או כ"נגד הכפייה הדתית" אך כל מטרתה לכפות קולוניאליזם הרצליאני לדורות.

כדי להוכיח שאין דברי קטרוג המונע מסיבות דתיות אביא את העובדה שברעיון זה שותפים איווט ליברמן וגוורדיית המהגרים הסלבים שלו יחד עם השמאל הציוני של מרצ, הרפורמים ושאר הציונות החילונית וה"לאומנים הסרוגים". לצד בקשתו של ליברמן להוציא את הגיור מידי הדת היהודית האמתית ולצרף מאות אלפי סלבים לאומנים וציונים באה הצעת  החוק של ראש מרצ לעבר, חיים אורון, ועל פיה יהפוך כל מצהיר על יהדותו ליהודי ואח"כ כמובן יוכל (עפ"י חוק השבות) להפוך לאזרח ישראלי. זאת, על חשבון חרדים וערבים כמובן. כך, הופכים לאומנים כהרב דרוקמן ומנשל הערבים בצפון – הרב שמואל אליהו, ליקירי הציוני "השפוי"  והרפורמים. אין זה המקום להרחיב את היריעה אך גם הניסיון להאריך את כהונתו של הרב שלמה עמר- כרב ראשי לישראל, באה מתוך הרצון שהמגמה שבה החל הלה תמשיך ביתר שאת תמשיך הלאה ללא הפרעות ורב חדש לא יפריע לתהליך בפס הייצור של "הישראלים החדשים".

תגובות
נושאים: מאמרים

21 תגובות

 1. ק.א. הגיב:

  המועקה שיש ליהודים דתיים שאינם מוטרפי הסטייה הציונית עם ישראל היא גדולה לעין שיעור מאשר במקרה שלי כאתאיסט. ישראל היא בעיה בשבילי מכיוון שהיא מהווה מקור לערעור זדוני *מכוון* קבוע ומתמיד של שלום בעולמינו. אבל בשביל יהודי מאמין לכל זה מצטרפת גם חרפה עמוקה שלא תתואר. בקיצור מעלליה של מדינה זו הם בבחינת יריקה על העולם – קודם כל בפרצופו של היהודי הדתי ורק אח"כ על כל האחרים.

 2. צריך פשוט להוציא את "ההלכה היהודית" מהחוק הגיב:

  צריך גם לבטל את "חוק השבות" (1951) ובמקומו לחוקק חוק שיתיר את שובם של המגורשים הפלסטינים מ-1948 וגם אחריו, בהתאם לחוק הבינלאומי.

 3. עמי כהן הגיב:

  אדוני מודע לקשיי הגיור האורתודוקסי?
  ויותר מכך,הסתירות במאמר מעוררות תמיהה. אם המטרה היא להקל על כך שהאנשים ה"נכונים" יוגדרו בקלות כיהודים כך שניתן יהיה להוסיפם לקולוניה, מדוע החרדים מתעקשים על חוק שבות שיוציא את הגיורים הרפורמיים (רוב הגיורים בארה"ב) מכלל ישראל?
  וסתירה חמורה יותר היא בין האמירה הביקורתית בכותרת על "גזענות" ובין ההתיחסות הגיזענית ל"סלבים" של ליברמן.

 4. משה הגיב:

  מדינת ישראל כמדינה גזענית איננה יכולה להרשות לעצמה לתת אזרחות למי שאינו יהודי אך מצד שני המדינה "צריכה" אנשים לבנים ולכך יש את הגיור.

  צריך שתהיה הפרדה מוחלטת של דת ומדינה אין זה מתפקידה של המדינה לעסוק בשאלות כגון מיהו יהודי ואם לשלטון/ מדינה חשוב לאזרח תושבים שאינם יהודים בבקשה אך שיפסיקו לזבל את השכל בנושא הגיור.

 5. שמואל הגיב:

  באופן מעניין פלגים מסוימים בציבור החרד"ל מצטרפים לקריאה זו ולהפסיק את הגיורים ה"סיטונאיים", שלעניות דעתי, מנוגדים להלכה היהודית, ולהליך הגיור במהותו שהוא תהליך אינדבדואלי. אלא שהפיתרון הוא פיתרון טוב יותר מאיבוד הרוב היהודי במדינה, כפי שמציע המחבר. פשוט להחזיר אותם אחר כבוד למולדתם ולבית אביהם, ובא לציון גואל.

 6. הרב אליהו קאופמן הגיב:

  לעמי כהן: אינני אחראי לכל פליטת קולמוס של חרדי זה או אחר ועמדתי-ה תנגדות ל"חוק השבות", מבוססת על הרבנים מסאטמר, בריסק וכו'. בנתיים גם החרדים הציונים ויתרו על "חוק השבות" לאחר שראו איזה אסון הביאה התחברותם לציונות. המנוח רבי'ץ הציע בעצמו לבל את החוק הזה. לשמואל: "הרוב היהודי" הוא המצאה חילונית ודימיונית.

 7. הרב אליהו קאופמן הגיב:

  גזענות זו העדפת ציבור זה על אחר אבל מה הבעיה במונח "סלבים"? כמו שהזכרתי יהודים וערבים כך הזכרתי גם את הסלבים שמהגרים לכאן. עמי כהן כניראה אינו מוכן להשלים שהסלבים – שהובאו לכאן כדי להשאיר את הערבים והחרדים במיעוט, אינם יהודים כפי שהשלטון הציוני מנסה לאחז עיניים בתעלולים של "אפרטהייד מודרני".

 8. המבחן הוואגינלי לכשרות התינוק/ת הגיב:

  "יהודי הוא מי שנולד לאם יהודיה", חוק השבות. בא לי להקיא מכל הגועל נפש הזה של גיורים ו"בן לאם יהודיה" וחצי יהודי והשקרים של גחור חיילים שממשיכים לאכול "מאכלות אסורים" ולעשן בשבת, וזה הכל יותר מדי דומה לבדיקות של האידיאולוגים הנאצים שהיו בודקים את אזני הנבחן, אם הן מחוברות לפנים כמו אצל היהודים או חופשיות כמו אצל הארים (כך היטלר בדק את סטלין לפי תמונות מוזמנות מטקס החתימה על הסכם ה"שלום"). הילדים שלי הם משלינגים רחמונעס, אז מה יהא גורלם בארץ המקוללת בגזענות סופנית הזו?

 9. גופי הגיב:

  אין ספק שנושא הגיורים הנ"ל הוא אנטי דמוקרטי בעליל ומהווה התערבות בוטה של המדינה במוסדות הדת. הדבר מעלה קונוטציות ממשטרים אפלים באירופה במאה הקודמת (אני אומר זאת כאתאיסט).

 10. אשר פרוליך הגיב:

  הרב המכובד מרשה לדבר על גזענות כשהוא עצמו מדבר על "סלבים" כלא יהודים "המיובאים" לכאן. זו לא גזענות?

 11. לוי הגיב:

  הרב המכובד במאמרו לא מתמצא בעניני גירות.

 12. בני הגיב:

  הרב קאופמן מערב השקפה פוליטית עם המושג "גירות " שהוא מושג הלכתי. התיאור מעוות ולא משקף את המציאות . למעשה רוב הגרים הם מזרע ישראל וחשים הזדהות עם העם היהודי. . הם פונים להתגייר ולא רצים אחריהם. לצורך ההתגיירות הם לומדים לפעמים תקופה לא קצרה וידיעותהם על היהדות עולות על הידע של החילוני הממוצע. קואפמן מקנה לגיורי הרב דרוקמן אופי גזעני "לשמר רוב לבן וקולוניאליסטי" למרות שחלק גדול מהגיורים הם של הפלאשמורה לא בדיוק לבנים. יש לציין כי הרב שרמן וחלק מהרבנים החרדים דורשים יותר אך יש להתחשב במציאות

 13. שירה הגיב:

  ציוני ויהודי היום זו בדיוק אותה המילה, וחבל שאנשים כמוך, אליהו קאופמן, להלחם על הברור מאליו: יהדות היא דת. לא כיבוש, לא אידיאולוגיה, לא משימה קולוניאליסטית, לא חבורה של פרחחים במקרה הטוב ורוצחים בכל המקרים האחרים שבשבילם הדת היהודית זה להפקיע אדמות, חירות וחיים מבני אדם לא יהודים בכוח הזרוע, כי הרי הגיוני שהאדמה ומיקומה קודמים לאל ומקבלים קדושה. ברור לא?

  • אריה הגיב:

   לשירה אינך מכירה את ציבור המתנחלים .

   • שירה הגיב:

    מכירה מכירה. אני באה ממשפחה מאוד ימנית ודתית. אני יכולה להכין לך עכשיו את המפות של עלי, יצהר וקרני שומרון.

 14. אשר פרוליך הגיב:

  לשירה: ציוני ויהודי זו האנטישמיות החדשה,שלובשת צורה יותר "תרבותית",יותר מתוחכמת מאשר האנטישמיות הישנה וה"לא יפה" עבור "יפי הנפש" .במקום ה"פרוטוקולים של זקני ציון",מדברים על ברית הדמים של ישראל-ארה"ב,משווים את צה"ל לנאצים,ואת מלחמת הקיום של העם היהודי במולדתו לקולוניאליזם,רצח עם ופשע מלחמה.כוון שרוב היהודים בתפוצות קשורים בישראל בקשרי משפחה,ידידות או סתם פחד לעתידם,הנוסחה יהודי=ציוני=ישראל היא האנטישמיות החדשה-ישנה,ויהודים מסוימים,כדי להשתחרר ממעגל קסמים זה,מזדהים עם אנטישמיות זו,בלי לדעת זאת.

  • שירה הגיב:

   אני לא יודעת אם אתה זוכר אותי, אבל אני זוכרת אותך כשהתחלתי להגיב באתר הזה לפני 8 שנים בערך. אז, היו לנו כמעט את אותן הדעות. אני זוכרת שקראתי מה אתה כותב והסכמתי איתך ועוד חשבתי (אז) שאני בשמאל, וגם אתה. מוזר.. היום אתה נשמע לי כמו 99% מהאנשים בארץ, אותם אנשים שמעלים לשלטון חבורת מושחתים שהורסים אותנו. זאת הסיבה שכבר מעל שנה אני לומדת שבדית (וזו שפה שברא השטן תאמין לי) וזאת הסיבה שאני לא אחזור לכאן לעולם.

 15. דינו הגיב:

  אני חושש שהמאמר של קאופמן לא ממש מביע נקודה קונקרטית אלא מהווה סתם קיטור קנטרני.
  אם נשווה את הטענה של השמאל העקבי על היחס לעובדים זרים, נמצא סתירה מוחלטת לגישה של קאופמן, דהיינו, כאשר מדובר בסינים או סודנים – אדרבא – הבה נקבל אותם בזרועות פתוחות. אבל "סלאבים" מהגווארדיה של ליברמן? לא ולא!
  אם נזכור את הגישה של קאופמן לפיה המצב האידאלי הוא לחזור לימי הכיבוש העות'ומני הנאור והנפלא – אולי באמת נאמץ את המלצותיו בנושא גיור.
  אני בטוח שהסולטן כבר ידע לעשות כאן סדר.

 16. אליהו קאופמן הגיב:

  אחד הוא לקבל פליטים כאזרחים ולבנות כמדינה כללי קבלה והגירה אובייקטיביים ואחרת הוא ל"גייר" אוכלוסיה במסווה "דתי" שיקרי כדי שזו תעזור לרוב הציוני להמשיך לשלוט על "מיעוט" פלשתינאי ו/או להנציח את היהודים הילידים כ"מיעוט". בנושא הזויות ה"גיורים" הרי דין אחד לליברמן (הסלבים) ודין אחד לירון לונדון ההזוי (הפליטים והעובדים הזרים).

  • דינו הגיב:

   בגלל התייחסותך המזלזלת ל"סלאבים של ליברמן" נראה שדווקא אתה לא מעוניין בכללי הגירה אובייקטיבים.
   אגב, כללים "אובייקטיבים" שכאלה לא אמורים להתקיים במדינה שהאו"ם הגדיר אותה "מדינת העם היהודי" ובכך הכשיר את הציונות ואת ה"גזענות" (במרכאות כפולות ומכופלות) שכביכול גלומה בה.
   אי אפשר לנתק את המאמר מהקונטקסט הרגיל שלך לפיו ליהודים אסור שתהיה מדינה משלהם ולכן כל עצותיך בנושא זה הן עצות אחיתופל. אסיים בהבעת תקווה ששאיפתך לחיות תחת השלטון העות'ומני תתגשם במהרה בימיך (רק עבורך כמובן, אני מוותר).

 17. חורחה הגיב:

  מי צריך את אותם מהגרים שבין היהדות ובינם אין שום קשר יש לשנות את חוק השבות בנוגע לנכד ולהפסיק להזכיר את "הגרמנים" בנושא אפשר לעלות משפחה כשאחד מבני הזוג יהודי אבל לעלות משפחות שלמות שאינם יהודים כי אין להם מה לאכול באוקרינה או בגלל שלאותם שליחי עליה לא תהיה עבודה [כנראה עובדים לפי מכסות] די ישראל אינה מדינת הגירה היא מדינת עליה ואם אנחנו
  רוצים מדינה יהודית אז יש לעצור את השיטפון גם זה שמגיע מאפריקה מענין למה הם כל כך נמשכים
  למדינה "הגזענית" הזו אלה מחבר העמים ואלה מאפריקה

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים