הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-3 ביוני, 2012 28 תגובות

חוק אמריקאי חדש הופך את ישראל למדינה שתלותה בארה‫"ב גדולה יותר מבכל תקופה בעבר‫. אבל החוק  מעניק לישראל את החופש להמשיך בכיבוש השטחים הפלסטינים, זהו חוק H.R. 4133.

 ב‫-10 למאי האחרון עבר בקונגרס ה"חוק להגברת שיתוף הפעולה הביטחוני בין ארה"ב לישראל". חוק 4133 שונה מכל מה שידענו עד עתה‫. בניגוד לחוקים קודמים שנגעו ליחסי ארה‫"ב‫-ישראל החוק החדש מחייב את הממשל להטיל וטו על כל החלטה שמבקרת את ישראל במוסדות האו‫"ם, לתת לישראל עזרה צבאית "ככל שתידרש"‫, כולל תשלום עבור בניית מערך של הגנה נגד טילים‫, ועבור מערכות‫ וציוד "הגנתי" – כולל מטוסי תדלוק ופצצות חודרות בונקרים, שהם אופנסיביים באופיים – לאחסן ציוד צבאי נוסף אמריקאי בישראל‫., להעניק לחיל-האוויר הישראלי עוד אימונים ומתקנים בארה"ב‫, להגביר את שיתוף הפעולה בתחומים של טכנולוגיה גבוהה‫, לתת לישראל ערבויות כספיות נוספות‫, ולהעלות את רמת שיתוף הפעולה בתחומי הריגול וחלוקת המידע‫. החוק החדש מחייב את הממשל לחלוק עם ישראל מידע רגיש וסודי ולתת לה גישה לצילומים לווייניים‫ סודיים‫.

obama-netanyahuנתניהו ואובמה בבית הלבן (צילום: אתר הבית הלבן)

מי שבודק את החוק הטרי יבין שיש בו הבטחות לתת לישראל את כל מה שנחוץ לה אם תרצה לתקוף את איראן‫. אך מצד שני החוק מהדק את תלותה של ישראל בארה"ב‫, ב‫"ידידה הגדולה‫". כך אמר הנשיא אובמה: לא חשוב מה נתניהו יעשה, ארה"ב "תעמוד תמיד לצד ישראל".

411 בעד ורק שניים התנגדו

יותר מחודשיים עברו מאז ההצבעה הראשונה על החוק הקרוי "חוק להגברת שיתוף הפעולה הביטחוני בין ארה"ב לישראל‫". גם ניסוח  החוק נעשה ‫"במשותף‫" עם ראשי הרפובליקאים‫, הדמוקרטים והלובי הציוני איפא‫"ק‫. בעד החוק הצביעו 411 חברי קונגרס‫. רק 2 הצביעו נגדו‫. רק חבר קונגרס אחד, הרפובליקאי רון פול נאם נגד  החוק, שאותו הוא הגדיר כ"חד צדדי, ומנוגד לצרכי מדיניות החוץ של ארה"ב".  לדעת פול אין זה נכון לערוב למדיניות אתנית, ודתית של מדינות זרות.

המחוקקים בשני בתי הקונגרס לא הסתפקו בהבעת תמיכה ללא עוררין בישראל כ"מדינה יהודית‫". בהצהרתם הם שואפים לכפות את רצונם על כל המדינות החברות בנאט"ו‫, ודורשים מהארגון הצבאי לתת לישראל "תפקיד מורחב" שיכלול "נוכחות מחוזקת במטה נאט"ו ובתרגיליו". ברור שהמחוקקים האמריקאים רוצים לצרף את ישראל לנאט"ו באופן זה או אחר.

אם וכאשר ישראל תסופח לנאט"ו, יהיו חברות נאט"ו ‫(כולל טורקיה‫) מחויבות לבוא לעזרת מדינה כובשת שמצויה בסכסוך ארוך ימים עם שכנותיה‫, ועלולה להיות מותקפת בגלל שהיא מרחיבה את גבולותיה ומתנחלת על אדמת שכניה בניגוד לחוק הבינלאומי. נראה שהעתיד שבתי הנבחרים של ארצות הברית צופים לישראל הוא שהמדינה תהפוך לחוד החנית ב"מסעות הצלב" המערבי נגד העולם המוסלמי‫.

‎ולכן לא מפליא ש‫'בתקציב ההגנה‫ החדש של ארה"ב הוקצבה תוספת של מיליארד דולר לשדרוג ההגנה בפני טילים של ישראל. מה שמבהיר את חשיבת הקונגרס,  ש"הגנת ארה"ב והגנת ישראל" אחד היא.

הבושה מחקה את החוק מהמדיה

ביחסי ארה‫"ב‫-ישראל קורים לפעמים דברים מאוד מוזרים‫. דברים כה משונים‫ שאפילו נטשה מוזגוביה לא ידעה את מה שקרה בקונגרס ובסנט של ארצות הברית‫, או שלא ידעה שחובתה לדווח לקוראי ‫"העיתון לאנשים חושבים‫" על החוק הטרי והמוזר שקיבלו בתי הנבחרים‫.

האם גם רון בן ישי לא ידע דבר‫, על החוק הקרוי "חוק להגברת שיתוף הפעולה הביטחוני בין ארה"ב לישראל"‫? הרי ההצבעה  הראשונה על החוק נערכה  ב‫-5 למרץ 2012. ואיך לא הודלף לרוני דניאל שמץ דבר שדורש ניפוח טמבלוויזיוני‫?

אך גם שם בארה‫"ב  בניגוד למקובל‫, המקהלה הדו‫-מפלגתית של חברי בתי הנבחרים לא פצחה בשיר‫. חבריה לא קמו ממקומם 29 פעם למחות כף לביבי ‫"המלך‫". בוושינגטון שררה דממה מוחלטת‫. כאילו  שחברי שני בתי הנבחרים מתביישים באימוץ הכיבוש בצורה כה בוטה‫.

‎שום עיתון או רשת חשובה לא דיווחה לציבור האמריקאי על שהקונגרס העביר חוק חדש שונה מאוד מקודמיו. גם בוושינגטון שמרו על שקט מוחלט‫, שם שררה כמעט דממה אלחוטית‫. אף נבחר לא אץ או רץ  לפרסם את מעלליו או את מעללי חבריו‫. כיצד אירע הדבר שאותם הנבחרים שכיבדו את נתניהו 29 ב‫-"קום‫-שב‫" לא רצו לפרסם את החוק שלהם ורק מאמר של אדם שהיה בעברו מומחה ללוחמה בטרור ב‫-סי‫.איי‫.אי‫, מר פיליפ ג‫'יראלדי‫, ‫הביא את הדבר לידיעת ציבור קטן.

מפת הדרכים של נתניהו וברק

יצוין שמה שרואים משם רואים גם מכאן — אבל כאן רוצה ההנהגה להמשיך לשחק את העברים-העיוורים‫.  "הארץ" פרסם מאמר של ברק רביד בכותרת: ‫ "בכיר אמריקאי: אין פערים בין ישראל וארה"ב בכל הנוגע למו"מ עם  איראן‫". אך למחרת אולץ רביד לאכול את הכובע ולפרסם מאמר חדש על‫-פיו נותרו עוד פערים‫…  נראה שמישהו בלשכת נתניהו החליט שצריך לנסות לחלוב עוד סיוע צבאי מממשל אובמה‫, שעומד לפני בחירות

‎אם תצרפו את הנקודות אחת לאחת תקבלו את התמונה הכוללת‫, את מפת הדרכים של נתניהו וברק. זו אינה כוללת נטישת מסע ההתנחלויות ושלום עם הפלסטינים בעתיד הנראה לעין‫. מאוד ייתכן שהמפה שלהם כוללת מלחמת שולל חדשה ונוראה כפל כפליים מזו שקדמה לה‫. מי שיצרף את שאמר הבכיר האמריקאי (שטס מידית מבגדד לנתב"ג כדי לדווח לביברק על הדיונים עם איראן) יבין שהאמירה שארה"ב "רואה באיראן גרעינית סכנה לביטחון העולם ולא בגלל ישראל"… היא עדות נוספת למבוך שאליו נכנסה ממשלת ישראל ושלתוכה היא הצליחה להכניס גם את ארה"ב. שהרי בבגדד לא  דובר בביטחון ארה"ב, אלא בביטחון הכיבוש הישראלי.

מ‫קנדי עד אובמיהו

‎פעם זה היה אחרת. הנשיא ג'ון פיצג'רלד קנדי ראה בגרעיני דימונה סכנה לביטחון העולם. לכן הוא שלח משקיפים לבדוק‫, כל כמה חודשים‫, מה עושה ישראל בדימונה. אבל קנדי טעה בכך שהוא הסכים שהמשקיפים יודיעו מראש על בואם… וכך סיפק לישראל — למגרעני דימונה, שמעון פרס והממונים על הכור — שיטה ודרך לשטות בארה"ב ו"לעבוד עליה".  כך הגענו עד הלום. והיום (על פי מקורות זרים, כמובן) יש לישראל 200 פצצות, ולאיראן עד עתה אפס‫.

נתניהו אינו ליצן. הוא חוכמולוג שמשתמש במליצות שרק אמריקאים מבינים‫. והם גם הגיבו‫, על הפאתוס שלו בו ערבב אמירות תנ‫"כיות  בפנטוז משכר, כאילו  ‫"לישראל אין ידיד טוב מאמריקה, ולאמריקה אין ידיד טוב מישראל". ‫"ביבי קינג‫" ריגש אותם עד שהם מחאו כפיים 41 פעם, וקמו ממש 31 פעמים‫. כן‫, הימין הצליח להתל בארה‫"ב‫. בעזרת כישוריו של ‫"ביבי‫-קינג‫", בשפה האנגלית, ובעזרת ‫ "ידידיו‫" שאיפא‫"ק קנו לו בקונגרס בטבין ותקילין‫. ב‫"כסף טוב" הצליח הימין  ‫"שלנו‫" לטמטם את הממשל ולגרום לארה‫"ב להיות שותפה פעילה במסעות הכיבוש ובחרחור מלחמות חדשות לבקרים באזורינו‫.

ועכשיו הגיעה התוספת הטרייה לדיל הרגיל בצורת חוק‫. כמעט הכל מותר‫. הרסן הותר‫. בתמורה לתשלום קטן יחסית‫ של דמי אל יחרץ, חר‫ץ איפא"ק את גורל שלמינו והשחית חברי קונגרס וסנטורים, שהקציבו בשקיקה עוד מיליארד דולרים לצבא הכיבוש  הישראלי שעליהם מוטבע השקר ‫"IN GOD WE TRUST".

 כל שנה עורך הבי‫.בי‫.סי סקר בקרב אלפים מאזרחי העולם‫.  השנה התוצאה לא הפתיעה‫: ישראל תפסה מקום שלישי ברשימת המשפיעות לרעה על העולם‫.היא מיקמה את עצמה כמדינה לא ראויה ביותר‫. ממצא מעניין הוא שבארה"ב הרוב  השיב כי יחסם לישראל חיובי. 50% מהאמריקאים שהשתתפו בסקר השיבו כי יחסם לישראל חיובי‫. זאת עלייה של 7% מהסקר של השנה שעברה… ויש גם ירידה מפליאה

של 6% מהשנה שעברה באחוז האמריקאים שיחסם לישראל שלילי‫, ומעמדה של ישראל בדעת הקהל האמריקאית הוא האיתן ביותר מאז נערך הסקר לראשונה ב-2005.

מה קרה? האם אירופה ויתר העולם הפכו ליותר אנטישמיות, או שרוב אזרחי העולם לא רואים את החיוב בכיבוש הישראלי? – ומדוע המצב הפוך בארה"ב? נראה שמצבם של תושבי ארה"ב גרוע מבחינת המידע החדשותי שאותו הם צורכים, ושעליו הם סומכים. רוב שידורי חדשות הטלוויזיה בארה"ב הם גרועים ומוטים לטובת ישראל. למשל ב"וושינגטון פוסט‫", העיתון השמרני הנחשב "איכותי", הוצפן הדיווח על חוק 4133 בשתי שורות‫. כך מייצרים תדמית חיובית ביותר לישראל ושלילית ביותר לאיראן.

לכן השאלה שצריך כל אזרח ותושב לשאול היא: האם הפצת הסיפור המנופח על  ‫"איראן המתגרענת‫" יגרום רק להתייקרות הנפט הנשאב ולגידול בריווחי חברות הנפט – דבר שקורה כבר עכשיו ‫- או שזה יביא גם למלחמה נוראה‫.  האחריות לכך תיפול על הממשל בארה"ב שאחת ממטרותיו העיקריות היא ‫(כמו שהיה במלחמת עיראק‫) להעביר גם את הנפט האיראני לשליטת האימפריאליזם האמריקאי ואם זה ‫"יקרה‫" כמה דם יקר יישפך באזור עבור כל חבית נפט שיקבלו חברות הנפט בזול‫.

לקריאת החוק האמריקאי החדש (באנגלית)

תגובות
נושאים: מאמרים

28 תגובות

 1. דרור מרמת גן הגיב:

  אייפ"ק הוא לובי י-ה-ו-ד-י ולא "ציוני", כפי שכתב מר גיתאי שאימץ את הכנוי בו משתמשים דוברי מדינות ערב והעולם המוסלמי.

 2. דרור מרמת גן הגיב:

  "הקציבו בשקיקה עוד מיליארד דולרים לצבא הכיבוש הישראלי" – הגנה נגד טילי האוייב הערבי איננה לצבא הכיבוש, אלא להגנה אל אזרחי ישראל,כולל הכותב הנכבד ובני משפחתו.

 3. רונן הגיב:

  בקשר לתוכנית הגרעין הישראלית:

  קנדי לחץ על אשכול לאפשר לפקחים אמריקאים להכנס לכור בדימונה. בסופו של דבר אשכול ויתר על האופציה הגרעינית בתמורה לנשק אמריקאי קונבנציאונלי. תוכנית הגרעין הפסיקה ורק אחריי מלחמת ששת הימים היא חודשה, כשאת ההנהגה מילאו אנשי צבא שתמכו בתוכנית הגרעינית. בזמן ההוא ניקסון היה הנשיא והיחס לישראל שונה, ולכן האמריקאים ויתרו ואיפשרו לישראל לייצר נשק גרעיני.

  • דוד הגיב:

   שטויות ! כבר ב 1965 הפרוייקט בדימונה הגיע להמחשה "קרה" של תגובת שרשת, עם מסה קריטית: כלומר, הוכחה אז היכולת לייצר פצצה גרעינית (משהו שהאיראנים השיגו לאחרונה או עומדים על ספו).

   שבועיים לפני כיבוש 67, (במחצית מאי) לראשונה הורכבו שתי פצצות גרעיניות. המצרים והרוסים (שגילו זאת) התכוונו לסכל את הפרויקט – ראו בספר "Foxbat Over Dimona" ובמהדורה באנגלית של "1967" של תום שגב. וזה היה הרקע האמיתי ל"פריצת" מלחמת כיבוש 67.

 4. דרור מרמת גן הגיב:

  חוסיין אובמה הוא כיום האוייב המסוכן ביותר למדינת ישראל,ויש להניח שהוא יטרפד את החוק הזה.
  צירוף ישראל לנאט"ו יהייה מעשה שיבטיח את המשך קיומה של מדינת ישראל,וקשה להניח שאירופה האנטישמית תסכים לכך. ברור שגם השמאל הקיצוני בישראל לא יאהב זאת.

 5. ארבעים שנות מדבר הגיב:

  כשנודע בעולם שישראל הקימה כור דימוני, הגיב תום לרר (Tom Lehrer) בשיר
  "WHO'S NEXT" שבו שאל: מי תהיה המדינה הבאה שתייצר את הפצצה. צפו בו בקישור
  http://www.youtube.com/watch?v=oRLON3ddZIw
  לרר גם ענה על בשיר: "כולנו נלך ביחד, ואחרי שהפצצה תיפול יישארו רק גופות חרוכות". הקישור:
  http://www.youtube.com/watch?v=frAEmhqdLFs

  • דרור מרמת גן הגיב:

   מדינה זעירה,המוקפת ים של מוסלמים קנאים המאיים להשמיד (!!) אותה,מאז הקמתה,צריכה להצטייד בכל נשק אפשרי שיבטיח את קיומה. למדינת ישראל אין הלוכסוס להפסיד במלחמה ולחכות אח"כ ש"אירגוני זכויות אדם" במדינות ערב, ו"בעולם הנאור" יקראו לסיום "הכיבוש".

   • ק.א. הגיב:

    מזה "אסור" לה להפסיד? וכי היא אינה מפסידה כל הזמן שהיא במצב מלחמה?
    פר-הגדרה היא מפסידה מכיון שאינה במצב של שלום.
    "המדינה הזעירה" היא חלק (באימפריה) שעסוק תמידית במלחמה.
    לא מדינה שמחזיקה צבא אלא ההיפך. כלומר המלחמה היא הביזנס (עסק ופרנסה!) שלה.
    וללא מלחמה היא מאבדת את תפקידה, מהותה.

    • דינו הגיב:

     אני לא יודע, יחסית למדינה ש"מלחמה היא הביזנס שלה", ישראל מקיימת מעט מאוד מלחמות ובהיקף קטן מאוד.
     הנה למשל הזדמנויות פז לתקוף את מצרים או סוריה כאשר הבלגן חוגג שם – ו"יוק", כלום.
     איך אתה מסביר זאת? איפה המלחמתיות שאתה מבטיח לנו?

     • ק.א. הגיב:

      זו תקיפה (תחבולתית) ועוד איך!
      מה אתה חושב שהם עושים שם?
      הם הרי מפרקים את המדינות הללו לגורמים!
      (אחת אחרי השניה כפי שהעיד ווזלי קלארק!)

      אתה (כמובן) תטען שאסד מפרק את מדינתו.
      זוהי רק התעמולה. בזה אתה טועה ומטעה.

     • דינו הגיב:

      לק.א. שלום,
      לאחר שאסד טבח יותר ממאה אזרחים בחולה ובימים האחרונים עוד מאה באזור חמה – גם האחרונים שבתומכי תאוריית הקונספירציה השתכנעו – ההתקוממות בסוריה היא אמיתית ועממית, ואילו אסד טובח בחפים מפשע ב(עשרות)אלפיהם , ע"י צבא ומליציות חמושות.

      אין לך ולו שמץ של הוכחה כדי להצדיק את תיאוריית ה"תעמולה והפירוק" שלך, לעומת טנקים, מסוקים ותותחים סורים ונהרות של דם שסותרים אותה. הגיע הזמן להודות בטעות אומללה שנמשכת כבר יותר משנה. אסד הוא mass murderer ומקומו על כסא הנאשמים בהאג, לאלתר.

     • דינו הגיב:

      לק.א:
      הרי לך סקופ שפורסם ב-ynet :
      http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4240169,00.html

      אז הנה מסתבר שגם התנועה האיסלאמית בישראל הולכת שולל, ולא שמה לב שהטבח בסוריה הוא בעצם "תקיפה (תחבולתית) ועוד איך" של הציונים, "המפרקים את סוריה לגורמים".
      האם גם בארזים (השיח ראאד סאלח) נפלה שלהבת התעמולה ציונית??

     • דינו הגיב:

      לק.א.
      ברשותך בהמשך לטענות התעמולה הציונית בסוריה. מתוך אל-ג'זירה:
      Syrian troops have tortured children, executed them and used children as young as eight as "human shields" during military raids against rebels, according to a UN report.
      Rarely, have I seen such brutality against children as in Syria, where girls and boys are detained, tortured, executed, and used as human shields," Radhika Coomaraswamy, UN special representative for children in armed conflict, told AFP

      איזו תעמולה.שלא נדע

     • דינו הגיב:

      שלום שוב, ק.א, ושבת שלום,
      רציתי לעדכן אותך: מסתבר שגם אמנסטי נפלה שולל לנוכח "התקיפה התחבולתית" והפח התעמולתי הייקוש שטמנה האימפריה הציונו-אמריקאית בסוריה:

      "Amnesty International said today it has fresh evidence of crimes against humanity in Syria, including the widespread torture and execution of civilians. According to the rights group, the abuses are organized, systematic and part of state policy".

      לא ייאמן, כולם קונים את הלוקש התעמולתי הזה חוץ ממך…

 6. ע.ג. הגיב:

  כמובן שאין קשר בין החוק לבין המאמר. החוק עוד לא התקבל סופית וכפי שכתוב בצמוד לטקט הוא עוד נתון לשינויים. שנית, כל החוק מדבר על חזוק היכולות ההגנתיות של ישראל ורק יכולות הגנתיות כמו כיפת ברזל. החוק גם מדבר על קדום הפתרון של שתי מדינות לשני עמים כשישראל אבוי היא מדינה יהודית וגם הוטו הוא רק כדי למנוע החלטה חד צדדית נגד ישראל. בקצור, לכתב כואב שארה"ב מתעקשת להבטיח את קיומה של ישראל ולמנוע את רצח היהודים בה, כולל הכתב.

 7. גרשון הגיב:

  מצחיק. מצחיק לקרוא על "מחירי הנפט העולים" בעוד בשבועות האחרונים הם דווקא ירדו ב-25%. מצחיק גם לקרוא על השליטה היהודית בממשל האמריקאי, עד כדי טמטומם של כל האמריקאים באשר הם. בעצם זה לא מצחיק, זו סתם אגדה אנטישמית עתיקת יומין.

 8. מתנחל,קרית ארבע הגיב:

  מה המקור לדיווחים הנפלאים האלו?

 9. ק.א. הגיב:

  זה שלציונים הארורים אין שום מעצור וגבול לשאיפותיהם הכוחניות-שלטוניות זה ברור כשמש.
  אין, ולא היה, אח ורע למגאלומניה ותאוות השלטון של מנוולי האימפריאליזם ומסך העשן הציוני שלהם.
  ההיסטוריה עוד תלמד טוב טוב את מהות הרוע הזה לאשורו כאשר המסיכה תיפול סופית מפרצופם (או כשאנחנו נפסיק לשקר לעצמינו). שוב מוצא את עצמו העם היהודי בתסבוכת והפעם לא יוכל להאשים אף אחד מלבד את עצמו.

  • דינו הגיב:

   לא ברור לי מהם אותן "שאיפות כוחניות-שלטוניות" של הציונים, ושום דבר כאן לא ברור כשמש.
   מלבד יהודה ושומרון לא מפעילה ישראל כח או שלטון באף מקום אחר בעולם, וגם אם תאשים את ישראל בעידוד הפלישה לעיראק או ללוב למשל, לא ברור איך הרחיבה ישראל את כוחה ושלטונה בעקבות מהלכים אלו…? אפילו חיסול הגרעין האיראני לא יתן לישראל שום ערך מוסף מלבד תחושת בטחון.
   אגב איראן, היא דווקא הבוחשת עמוקות בענייני שכנותיה ואלו שאינן שכנותיה, כדי להשיג בדיוק את מה שלפי דבריך ישראל מנסה להשיג.
   בקיצור – אין שחר לטענות שלך.

 10. טובה שיבר הגיב:

  אני רוצה להבין, האם כותב המאמר הוא מאוהדי רון פול? אחרת קשה להבין מדוע הוא גאה כל כך לציין שחבר בית הנבחרים הסהרורי משהו הצביע כנגד ההסכם?
  קשה להשתחרר מן המחשבה שמרוב שנאה לישראל, לציונות, ליהודים לצה"ל לנתניהו (ולאשתו) מגוון הנימוקים שהם מעלים כנגד הצעת החוק מסוכסכים זה עם זה כמין פקעת מסובכת בתוך עצמה ללא יכולת להתיר אותה.
  תחליטו שמאלנים יקרים: אם רון פול הוא מושא הערצתכם אמרו זאת בגלוי. אם הוא מושא הערצתכם רק כשהוא מנגח את ישראל, הודו בכך. אי אפשר גם לתעב אותו וגם לקשור לו כתרים!!!

  • יורם הגיב:

   היה עוד צדיק בסדום ודווקא מהמפלגה הדמוקרטית. חבר הקונגרס John Dingell ממישיגן שהוא גם הותיק שבחברי הבית הצביע נגד החוק.

 11. גדעון גיתאי משיב הגיב:

  לרונן: תודה על הערתך. לא ברור אם אכן האופציה הגרעינית אכן נבלמה בשל פעילות "הוועד לפירוז גרעיני של המזרח התיכון" (שכלל את ישעיהו ליבוביץ' ואליעזר ליבנה), שהחל לפעול בדצמבר 1960. ברור שהוועד צדק שביטחון ישראל לא יכול להישען על הפצצה, אלא על מניעת התגרענות האזור כולו.
  לע.ג.: קרא שנית את המאמר ובאנגלית את נוסח החוק.
  לדינו, ול"דרור הנאור": הסירו רטיות מעיניכם, וראו את האמת.
  לטובה שיבר: אנא על תערבבי דיווח ונטיות לב. איני מאוהדי רון פול, אך היה היחיד שנאם והתנגד לחוק.

 12. דינו הגיב:

  אני לא מבין מה חדש בחוק המדובר? חוקים דומים מתקבלים בקונגרס חדשות לבקרים, והם דומים מאוד לחוקים (או מדיניות) דומה בין מעצמות למדינות-לווין שלהן.
  את כל התלונות במאמר,אחת לאחת, אפשר לומר גם לגבי יחסי רוסיה וסוריה, עם דגש על "החוק מחייב את הממשל להטיל וטו על כל החלטה שמבקרת את מדינת הלווין במוסדות האו‫"ם". ההבדל העיקרי הוא שבארה"ב התקבל החוק בצורה דמוקרטית ואילו ברוסיה נראה אותך בכלל כותב מאמר כזה. עוד הבדל חשוב הוא פשעי ישראל לעומת פשעי סוריה.
  מעניין אם הכותב יבקר כך גם את הקשר הסורי-סורי…?

 13. גיתאי ל"אין-דין-דינו" ולמבקרים הגיב:

  "דינו" רגיל לפתוח בשלוש-ארבע מילות אמת–כגון: "לא ברור לי" או "אני לא מבין מה". גם לי לא ברור איך חוק אנטי דמוקרטי–תומך כיבוש–מחייב את הממשל להטיל וטו על כל הצעת החלטה במועה"ב שמבקרת את הכיבוש, איך חוק כזה מתקבל ב'צורה דמוקרטית'. יורם צודק! שכחתי להזכיר את חבר הקונגרס John Dingell, שבא ממחוז בחירה שבו 'השחורים' מהווים אחוז נכבד מהבוחרים.
  אשר ל"ע.ג."-הוא מסרב להבין את ההבדל בין כסות תעמולתית לחוק אנטי-מוסרי לעיקרי תוכנו. טענתו ש"החוק גם מדבר על קידום פתרון שתי המדינות לשני עמים" היא מהסוג הזה.

  • דינו הגיב:

   אני לא מבין למה אתה טוען ש"לא ברור לי" הן "מילות אמת"…?
   אין כאן אלא ביטוי של תהיה ובקשת הבהרה, לא ברור לי איך פיספסת את זה.
   ואם כבר הבהרה: מדוע אתה טוען שהחוק הוא אנטי דמוקרטי?
   ויותר חשוב: במוסד כמו האו"ם שכולו צביעות ואינטרסים (ראה למשל התנהלות המועצה לזכויות האדם, תמיכת רוסיה בסוריה) אין ספק שברומא עלינו לנהוג כרומאים ולתת ולקבל תמיכה בלתי מסוייגת מבנות ברית.
   כך נוהגות הקואליציות המושחתות והשפלות ביותר (רוסיה-סין-צפ' קוריאה-איראן-סוריה) לכן כך תנהג הקואליציה הקצת פחות מושחתת (ישראל-ארה"ב)

 14. חוק שמונג לחור הבינלאומי הוא במהותו אנטי-דמוקרטי הגיב:

  "דינו" תוהה… ואינו מבין שכמו שחוק השבות והאזרחות ועוד חוקי אפרטהייד אינם דמוקרטיים למרות (ואולי בגלל) שרוב אנטי-דמוקרטי חוקק אותם. מה לעשות, שדינו לא מבין… ומדוכ אינו כולל את "המלך BB" והמושחתים מופז, והחוק שעזרה להעביר בסנט בארה"ב עינת וילף "העצמאית"… והסנטור
  Mark Kirk "אוהד ישראל" (באנגלית a LACKY of AIPAC) שרוצים להרעיב את פליטי הנכבה שישראל גירשה. ראה בקישור http://www.haaretz.co.il/news/politics/1.1729216

 15. דינו הגיב:

  חוק השבות הוא יישום מדויק של החלטת האו"ם מה-29 בנוב' 47 לגבי הקמת מדינה לעם היהודי.
  מתן מיידי של אזרחות ישראלית לכל יהודי הוא מימוש ההחלטה ותו לא.
  את הטענות שלך לגבי חוסר הדמוקרטיות בחוק אני מבקש ממך להפנות לאו"ם.
  אני מודה לך על כך שהערת את תשומת ליבי לחוק בנושא אונר"א,
  אבל כאן אתה מסיט את הדיון ומתחמק מהעיקר – שהוא החוק להגברת שיתוף הפעולה הביטחוני בין ארה"ב לישראל, והלגיטימיות שלו.
  באותה מידה אני יכול להלין על עצם שיתוף פעולה צבאי לגיטימי בין רוסיה לסוריה ולהביא את הטבח בסוריה כראייה

 16. הנרי הגיב:

  לכותב הנכבד, אני בטוח שמעלותיך הרבות בחשיפת האמת הקרה והקשה רבות הן, שאלה לי אחת אליך, שאלת תם
  לאור המצב בסוריה הרצח האונס הברוטאלי (לא שיש אונס אחר כן…) רצח התינוקות והטבח שם האים האמת מאמין אתה שאין אנו זקוקים לכול מה שיש לנו להישמר על נפשנו?? מי יצילנו אמ רעה חולה תיפול עלינו??? שים לב מה קורה בסוריה כולם מדברים והסורים נטבחים, האים ישראל תותקף ותנוצח מה יהיה גורל ילדתי? ילדתך?

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים