הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-6 באוגוסט, 2012 65 תגובות

השבוע ימלאו 83 שנה למאורעות חברון ושוב תתלהם הלאומנות הציונית ותניף את דגל הפרעות כהוכחה ניצחת ש"אין עם מי לדבר". אבל המוזר הוא שספרי ההיסטוריה הציונית הם יותר מסלקטיביים בכל הנוגע למאורעות אותם ימים ולסיבות שהביאו  לשפך הדמים של אז. ברצוני לציין מספר עובדות ואירועים שהציבור הרחב אינו זוכה לקראם או לשמוע עליהם, עובדות חשובות להבנת האירועים באותם ימים שלפני התפרצות הדמים של תרפ"ט.

כבר הרצל עצמו טען- בראשית המאה, כי הישוב היהודי בחברון "אלה יהודים שצריכים לעבור מן העולם". לימים חזר בן גוריון (מעט לפני מאורעות הדמים בעיר) על רעיון זה וכינה את הישוב שם "ישוב גלותי שצריך להיעלם". בן גוריון טען גם כי "הישוב הזה מיותר ואינו ציוני , וצריך להיעלם". לא לחינם חזר בן גוריון על הרעיון ההרצליאני , וזאת לאחר שחברון נותרה העיר היהודית היחידה שחברת "אליאנס" לא חדרה אליה עם בתי הספר שלה, לאחר התנגדות הרבנים המקומיים וה"בן איש חי" –  ראש הגולה מעירק. לימים חזר בן גוריון על דבריו כאשר התנגד למעשה החזרה של הרב חיים בא'גיו וחבריו לעיר, בראשית שנות ה-30. לאחר אותו תשעה באב אלים בי"ם של תרפ"ט – בו הרוויזיוניסטים ניהלו פרובוקציות מול הכותל והר הבית, העלו הרב חיים באג'יו ובני חברון אחרים את הרעיון לערוך מפגש "סולחה" עצמאי בחברון, עם ראשי הערבים, כדי שהאש לא תתלקח לעיר זו וכדי להסביר לערבים את ההבדלים בין הישוב היהודי הישן לבין הציונים. אנשי ה"ההגנה" מנעו פעולה זו והבטיחו "הגנה מלאה" על הישוב היהודי. על הבטחה זו חזרו אנשי ה"הגנה" בערב אותה שבת שלפני הטבח. ממש לפני כניסת השבת – כך מעידים תלמידי ישיבת "סלובודקה" של אותם הזמנים, הופיע איש "הגנה" במכנסים קצרים ועל אופניים והבטיח שוב כי "כוחות ה"הגנה" פרוסים באזור". האיש חזר לירושלים ולימים גילו התמימים כי להד"ם. דרך אגב, בספרי ההיסטוריה הישראלים לא כתוב דבר וחצי דבר על חזרתם של חלק מתושבי חברון היהודית לעירם בשנות ה-30 המוקדמות וחידוש הישוב היהודי שם בחסות ערביי העיר, ואלה שבביתם ניצלו לא מעט מיהודי העיר…

מהעובדות המרות הסתבר שרוב הנרצחים היו בני הישוב האשכנזי בעיר למרות שהללו היוו מיעוט קטן באוכלוסיה היהודית שם. מחקירת העניינים ברור כי הפרובוקציות הלאומניות של הבית"רים הן אלה שהביאו להתפרצות מאורעות תרפ"ט ולטבח בחברון. שלא יטענו הדמגוגים כי אני מאשים את ה"קרבנות" בטבח משום שאותם קרבנות הפכו לכאלה רק משום הלאומנים הרוויזיוניסטים ואילו הלאומנים הרוויזיוניסטים לא היו מעולם קרבנות הפרובוקציות שלהם אלא מצאו "פריירים" אחרים לשם כך.

הלקח של חברון חוזר אלינו באופן יום יומי. הלאומנות הציונית, נישול הילדים הערבים – מהשטחים הכבושים ועד אל-ערקיב שבנגב, והרעיון של "בלעדיות דמוגרפית" הם אלה המביאים לטבח ולרצח המתפרצים בזעם נגד הכובש אך הקרבנות הם באמת חפי פשע ותמימים שהפרובוקטורים הלאומנים קושרים אותם אליהם בעבותות של שקר  "אידיאולוגי", גזל ומרמה.

לפני שנים – באמצע שנות ה-90, הייתי בין מארגני מפגש של צאצאי יהודי חברון לערבייה, בחברון, כדרך לסלול אפשרויות קיום חדשות בין העמים. כדאי מאוד לנסות ולחדש את היוזמה ההיא – שראש עיריית חברון דאז, מר נתשה, עמד בראשה. הלקח הוא להדוף את הלאומנות הציונית הבאה במסווה של המשך "כיבוש הקרקע" ב"התנחלויות ממלכתיות" או "בנייה ציונית" על חשבון המיעוט הערבי.

ולבסוף סתם חומר למחשבה – מהו הקשר בין התנכרות ראשי הציונים לישוב היהודי של חברון והבטחות הסרק להגנתם (גם במחיר מניעת ה"סולחה") לבין הטבח ?…

תגובות
נושאים: מאמרים

65 תגובות

 1. אולי הגיב:

  מי הוא הרב אליהו קאופמן?
  מה הסמכות האקדמית שלו להציג תזה היסטורית, כלשהיא?
  תנוח דעתך:
  איש אינו זוכר ומזכיר במיוחד את הפוגרום האכזרי ההוא בחפים מפשע.
  איש אפילו לא בדק את התפלגות הנשחטים והמעונים לפי הגזעים אליהם שוייכו.

  • דן הגיב:

   אכן השימוש ברב כדי להשפריץ תעמולה שקרית וארסית כנגד יהודים מקומם. התרגלתי שחתימה בתואר פרופסור לא מהווה הבטחה שהמאמר או התיזה מחוברים לאמת אבל למה לא מניחים לתואר רב.
   את המידע שלי על הטבח בחברון קיבלתי מאימי ז"ל שקרובי משפחתה נטבחו בחברון. אחד הסיפורים היה על ערבי שהיה ידיד של משפחתה והבטיח שיגן עליה. הוא היה בין הפורצים הראשונים לבית והשוחטים. הטעות של ישראל היא שאנחנו לא מספרים את הסיפורים הנוראיים שהיו שם. שלא יספרו לנו שפרובוקציה (אם היתה) יכולה לגרום לאנשים נורמליים לעשות מעשים כל כך שטניים לאנשים נשים וטף. יהודי ארץ ישראל, בתקופה לפני קום המדינה סבלו נוראות משלטון מוסלמי טורקי, מטבח בידי אספסוף ערבי (מרד הפלחים למשל) ועכשיו בא אדם שמתהדר בתואר רב וחושב שיוכל למחוק את הכל ולהאשים את היהודים. מעניין מה כולל התפילה שלו – "ותחזינה עינינו ביציאת היהודים מירושלים ובחורבן סופי של שיירי בית המקדש"?

   • ע"ש הגיב:

    בשונה מסיפורו של דן, ידוע לי על משפחה ששכן ערבי הציל אותה במאורעות 29.
    אז למה לכתוב דברים שאינם אמת? האם הפוגרום שעשו הערבים בקהילה היהודית בחברון לא מספיק?

    • אריק1 הגיב:

     מנין לך שזה לא אמת?
     גם אם באמת היו ערבים שהצילו יהודים איך זה סותר שהיו ערבים אחרים שנהגו כידידים עד אז והפכו לרוצחים בפרעות

 2. דוד עציון הגיב:

  בדבריך אתה מזלזל בערבים ומתייחס אליהם כאל חסרי אחריות למעשיהם.
  נניח שבאמת עשו הציונים פרובוקציות. האם אלו מצדיקות את מעשי הטבח האיומים ואכזריים שלא אחזור על פרטיהם, רצח משפחות, נשים, ילדים וזקנים? הרי את הרצח עשו ערבים מחברון, לא ביתרים ולא אנשי ההגנה. האחריות היא בראש ובראשונה עליהם. אני לא מעלה בדעתי שום פרובוקציה שמצדיקה מעשי התעללות כאלה.

 3. מתנחל הגיב:

  כלומר אתה מתייחס בהבנה לטבח אכזרי של אנשים נשים וטף בגלל שהביתרי"ם עשו תהלוכה לכותל?

 4. צדוק התקוה הגיב:

  התיישבות קהילה יהודית בחברון החל מהמחצית השנייה של המאה ה-17 .
  הקהילה התרחבה החל משנת 1856 כשהרב הספרדי אליהו מני עלה עם תלמידיו מבגדד והתיישב בחברון .באותם שנים התיר השלטון העותומאני ממרכזו שבדמשק, ליהודים לרכוש דירות בחברון ולהקים בתי כנסת.
  יהודי ספרד ואשכנז בחברון, הקימו ועד יהודי משותף בראשות הרב סלונים שפעל מול השלטון המרכזי בחברון שעבר לאחר מלחמת העולם הראשונה , מידי התורכים למנדט האנגלי בארץ ישראל.

  בקיץ 1929 הגיע משלחת מטעם ארגון ההגנה לפגישה עם הוועד היהודי בחברון, שהזהירו אותם מידי המון ערבי שעומד לתקוף את יהודי חברון , בדיוק כמו שנעשה יום קודם לכן בירושלים.
  ראשי הוועד היהודי בחברון, שללו כל אפשרות של התערבות ארגון ההגנה בהגנת יהודי חברון מול מתפרעים ערבים, כיוון שהם האמינו בשכנות הטובה שנרקמה במהלך עשרות השנים בין היהודים לתושבי המקום וחששו שההגנה רק תתסיס את המקום ותיצור אווירת מתח בין היהודים לתושביה הערבים ולכן שילחו את משלחת ההגנה חזרה לירושלים..

  http://cafe.themarker.com/post/2633400/

 5. מאיר הגיב:

  סליחה שנרצחנו

 6. חמורבי הגיב:

  המשפט האחרון רק מעצים עוד יותר את הסלידה מהמאמר הבאמת מיותר ומעליב.בחברון תרפ"ט התקיים טבח אכזרי של רוצחים שפלים ,נקודה.הימין הרוויזיוניסטי ביצע אכן פעילות מרגיזה ,חוצפנית אולי אף מקוממת ברחבת הכותל שבירושלים,נקודה. האם עובדה שניה זאת מצדיקה את פעולת הטבח???לאן נגיע לפי טיעונים מטורפים מסוג זה? (לא צריך להזכיר את ליל הבדולח דווקא). לכן בואו לא נצדיק רצח של שום צד,לא ננשל מחד ולא נתנצל על מפעל ההצלה והתקומה הציונית מאידך.

 7. ק.א. הגיב:

  מטרת הציונות (אימפריאליזם בשם מכובס) אינה גזילה פה ושם (זו רק מטרה קטנה וזמנית). מטרתה האמיתית היא השמדתית בקנה מידה עולמי. זה שהדבר לא נעשה כיום (לפי שעה) בשיא הפוטנציאל הטמון בארסנל ההשמדתי-המוני שלהם אלא "רק" בצעדי חיסול ממוקדים "קטנים" יותר אינו משנה את האכזריות והמגמתיות הקרימינלית המחושבת. מבחינת השאיפה מדובר במגאלומניה מטורפת חסרת מעצורים. גם אם הסימפטומים נראים לנו מקומיים (אירוע פה, אירוע שם) הרי שלא בעבריינות שכונתית מדובר – הגלובוס כולו (ואף מעבר לכך) במחשבתם. הציונות והאימפריאליזם (שהן דבר אחד) הינן ביטוי לבוז העילאי לאנושות כפי שהיא. לשיטתם לא רק הישוב היהודי העתיק מחברון בבחינת "יהודים שצריכים היו לעבור מן העולם" אלא העולם האנושי כולו – אם צריך – יעבור (בתחבולות ציוניות) מן העולם. מבחינתם להם שמורה הזכות לטפל בעולם כולו (כשם שלנו שמורה הזכות, נניח, לסייד קיר בחדר ביתינו). לא פחות!

  • שום בצל הגיב:

   ממש ארץ הפלאות – העולם מבעד למראה.
   יש להחליף "ציונות/ציוניים" ב"איסלאם רדיקלי/איסלאמיסטים רדיקליים" ע"מ לקבל את תמונת המקור.

  • עובד הגיב:

   נכון מאד. מטרתה של הציונות היא להשמיד את כל תושבי כדור הארץ עד האחרון שבהם. לאחר שתבצע את משימתה זו, היא תשמיד גם את היהודים (כפי שהשמידה את יהודי חברון) ואז היא תשלוט בגלכסיה ללא שום שותפים. השלב הבא הוא פיצוץ מאדים בעזרת אנרגיה אטומית, ולאחר מכן הפיכת יופיטר לקולוניה אימפריאליסטית שבה ישלטו הציונים כאשר הפלסטינים מהווים עבדים שלהם. איזה מזל שיש לנו אנשים כמוך שחושפים את הקונספירציה האיומה הזו. מה היינו עושים בלעדיך, וכמה שטויות מטורפות אפשר להכניס ל-500 תווים.

   • ק.א. הגיב:

    שום, האמת כואבת? האימפריה יצרה מדינת פשע מן היסוד.
    כעת מדינה זו משולבת במאפיה האימפריאלית הגדולה והחזקה בתולדות העולם.
    מאפיה שחיה על דומינציה עולמית מלאה באוויר, בים, ביבשה, בחלל.
    מאפיה ששולטת בעולם ותחת שלטונה זה מתחרבן העולם במלחמות שקר ובאמלול של מליוני בני אדם.
    מאפיה שמדרדרת את איכות החיים, התרבות והתקווה לעתיד שפוי לרוב יושבי הפלנטה הזו.
    לאומיות יהודית (ציונות) אינה מעניינת את המאפיה הזו כלל.
    המאפיה מחזיקה את הפנטזיה הציונית לא מתוך אמונה בציונות אלא מתוך אמונה בפירות שמביא לה הברדק שנזרע בעולם בעקבות הפנטזיה האלימה הזו. ומתוך הלגיטימציה שהציונות מעניקה לפשעים אלה.
    בפועל רק השוטים מאמינים בציונות. בעלי רבע-מוח מבינים (או צריכים היו כבר להבין) שהכל הונאה!
    גם לכם יעברו החלומות הנאיביים על המדינה הקטנה שמוקפת אויבים…
    בעוד בשאר ארצות המערב האימפריאליסטי הייתי רוצה להאמין שמשתמרים (עדיין) איים של שפיות הרי שישראל (במתכונתה!) היא כולה מוצר בעל מהות ברברית ואי אפשר להשתחרר מהמחשבה המטרידה הזו. הדבר הזה משותף לאלפים רבים של אנשים שמוכנים להודות בכך ולמאות אלפים ואולי מליונים שחוששים.

    • דינו הגיב:

     "האמת כואבת"? בחייך… אני מבין שהפעם בני הפלוגתא שלך לא רק מסוכנים, אלא הם בוודאות מסכימים איתך אבל מתעקשים משום מה להסתיר זאת.

     המאבק הישראלי -ערבי הוא במקום ה-49 בין כל הסיכסוכים והמשברים בעולם מבחינת קורבנות מאז 1950… במקום ה-49!
     נראה שמדובר בהגזמה "קלה" שלך כאשר אתה משייך את "הברדק שנזרע בעולם" לציונות.
     מלבד זאת אתה עושה בלגאן שלם בערבוב שבין הציונות לארה"ב.
     ההחלטות של ארה"ב לתקוף בעיראק או אפגניסטן – אין להן דבר וחצי דבר עם הציונות, ולכן כל "מלחמות השקר" אינן קשורות לישראל (אגב, בריה"מ באפגניסטן זו גם מלחמת שקר באשמת הציונות? מה עם רוסיה וצ'צניה? איראן-עיראק? סודן?)
     "הדומינציה עולמית המלאה" – אף היא פנטזיה, שכן סין אוטוטו עוקפת את ארה"ב כמעצמה כלכלית, שלא לדבר על כך שהיא מחזיקה בסכום אדיר של אג"ח אמריקאי.

     אין דבר כזה ה"פנטזיה הציונית". ישנה ציונות שכבר מימשה הלכה למעשה את מטרתה. נדרשים אמנם תיקונים, אבל מדינת ישראל נמצאת כאן אם תרצה ואם לא,
     ולכן המצב אינו עונה כלל על ההגדרה "פנטזיה".
     ההמלצה שלי: תתעורר

   • ק.א. הגיב:

    עובד, לא ברור משהו. למה אתה חושב שהציונות תשמיד קודם את שאר העולם ורק לבסוף את היהודים? אפשר גם ההיפך! ולא חייבים השמדה פיזית. התוכן הציוני הרי ממזמן מחליף (ואגב כך מחסל) את היהדות והיהודים. במקומם הפרקטיקה הציונית יוצרת דבר מה מלאכותי המנותק מכל מסורת (חוץ ממסורת הפזצטא).

  • דינו הגיב:

   מעניין איך הגעת מארוע מקומי ונקודתי (חברון) לתאוריית הקונספירציה לגבי "הגלובוס כולו".
   ובכלל, אין לך שמץ של הוכחה שלציונות יש איזו שהיא שאיפה מחוץ לגבולות ישראל (נאמר, כולל הגדה המערבית) שאינה קשורה ישירות לאותם גבולות. או בקיצור: איך לדעתך רואים בעיני רוחם אותם "ציונים" את הגלובוס תחת שליטתם?
   איך בדיוק יעבוד האימפריאליזם הציוני העתידי בקובה, למשל? או בפינלנד?
   איזה מושל ציוני יבצע מהלכים בארגנטינה?

   • דניאל קלטי הגיב:

    אני תוהה, האמת, לגבי דעתו של ק.א., באשר לאימפריאליזם הציוני, המתוכנן בקיסרות הרומולאנית.

    היוכלו בני-רומולוס, להמשיך לנצל, שבויי-המלחמה מברין, במכרות אשר ברמוס, כמו עד היום? איזה אחוז, ידרשו מהם הציונים השטניים, בתמורה לכך? ומה יגידו הקלינגונים?

    LOL LOL LOL LOL LOL

   • ק.א. הגיב:

    האימפריאליזם אינו "ציוני". כשם שהאימפריאליזם אינו "הומאניטרי".
    אימפריאליסטים (מעצם המינוח המילולי) מעונינים בשליטה ללא גבול.
    בסופו של דבר גם קובה ופינלד וארגנטינה.

    אין ציונים בכלל.
    יש תאבי כוח.

    ציונים שמאמינים בציונות הם חיילים תמימים שגומעים את הרעל.
    כשם שהמוג'הידין של בז'יז'נסקי באפגניסטן גמעו בזמנו את הרעל.

    מה פה לא ברור?
    על כל מילה – הכתבה ויום לימודים ארוך?

 8. שמעון הגיב:

  מילים כדרבנות. כבר נאמר "מי שלא ילמד את ההיסטוריה ויפיק את לקחיה…נדון לחזור עליה". ציטוט לא מדוייק, אבל הכוונה אחת.

 9. טליה הגיב:

  מה אכפת לי ששני חילונים (אחד אף אתאיסט) סברו שיהודים לא צריכים להתגורר בחברון? מה זה אומר?
  מותר ליהודים לחיות בכל מקום בעולם, כמו כל אדם, ובעיקר בנחלת אבותיהם חברון.
  יש אפילו כמה ערבים שמבינים את זה, ואפילו בחברון עצמה.

 10. מתנחל מקרית ארבע הגיב:

  כלורמ אתה טוען שהערבים בחברון,טבחו,אנסו ושדדו בגלל איזה צעדה ליד הכותל.
  ועם אנשים שבגלל שאיזו צעדה מרגיזה אותם הם טובחים אנשים נשים וטף – אלו אנשים שכן אפשר לדבר איתם?

 11. שי הגיב:

  פשששששששששששששש, אני מניח שהכותב גם חושב ש "פרובוקציות" של יהודים גרמו לנאצים לטבוח בהם ושגם ברואנדה הטוטסי עשו "פרובוקציות" לפני שבני ההוטו החליטו לחסל אותם במצ'טות, ובכלל, הקורבנות תמיד אשמים- פרט כמובן לפלשתינים "המסכנים" אשר הם ( שוב, רק לפי מה שאני מבין מהמאמר) טיפשים גמורים ונופלים בפח שטומנים להם היהודים הפרובוקטורים והתחמנים.
  אני שמאלני, אני מצביע למפלגת שמאל, מתנגד לממשלת הימין הנוראית ורוצה לראות יותר מהכול את השמאל חוזר להנהיג את המדינה, אבל מאמרים כאלה מרתיחים אותי, היחס לפלשתינים כאל קורבנות בלבד וליהודים (גם כאלה שנרצחים בסכינים ע"י שכניהם וגופותיהם מחוללות) כאל פושעים עומדים בניגוד לתפישת עולמי.

 12. רמי הגיב:

  יש ממש בטענות הרב קאופמן. עובדה היא שהרוצחים רצחו בעיקר בבני הישיבה שהיו בעצם מתנחלים זה מקרוב באו. מדובר בישיבה שעקרה מסלובודקה בליטא לירושלים ומירושלים לחברון במטרה מוצהרת לייהד את העיר. כמובן שזה היה לצנינים בעיני המקומיים והפרובוקציות של הרוויזיוניסטים ב- ט' אב תרפ"ט בכותל בפרט ובירושלים בכלל הוסיפו קיסמים למדורה. זאת ועוד: הלובביטשר (חותנו של ה"משיח" ז"ל) ערך ביקור בחברון כשבוע לפני הרצח ונכנס למסגד שהיה אסור לכניסה ללא מוסלמים. על פי הסטטוס קוו שנקבע בימי העתמנים ונשמר בקפידה על ידי ממשלת המנדט יהודים הורשו לעלות רק עד למדרגה השביעית, אבל הלובביטשר היה גביר עשיר ומפורסם ובנקל רכש זכות כניסה לתוככי המסגד, מה שנתפס כפגיעה בקודשי האסלם (המידע על כניסת הלובביטשר מתום שגב שגם הראה איך החב"דניקים הסתירו מידע זה מספר חברון). אכן הרוויזיוניזם הזיק ומזיק מאז ועד היום ועתה על הפרק "פצצה או הפצצה" כלומר תקיפה פירטית של מדינה ללא קאזוס בלי ותוך סיכון חיי מיליונים.

  • מאיר הגיב:

   כל זה עדיין לא סיבה לרצח

  • דינו הגיב:

   לא רק שלא הסברת מדוע נשפכה ולו טיפת דם אחת של יהודי בחברון (בגלל שהלובביטשר עבר את המדרגה השביעית במסגד!??) אלא שחיברת את העניין העגום ההוא אל תוכניות ההפצצה באיראן, רוצה לומר: הציונים הם בעצם אלו שטבחו ביהודי חברון, כמו שיטבחו בקרוב באיראנים.
   עם הגיון כזה באמת שקשה להתווכח, ולא בגלל שהוא משופע בלוגיקה….

  • עמי כהן הגיב:

   כל עניין המדרגה השביעית במערת המכפלה (להלן "המסגד") הוא בפני עצמו דוגמא נפלאה ל"דו קיום" בין סוס ורוכבו שהיה בארץ ישראל בתקופת הדומיננטיות המוסלמית. מערת המכפלה קדושה ליהודים לא פחות מאשר למוסלמים והם כמובן יודעים זאת. הרי גם לשיטתם אברהם ויצחק קבורים שם והם אבות האומה היהודית. למרות זאת, הם קיימו מנהג אפרטהייד למופת של השפלת היהודים במתן רשות שיעלו רק עד המדרגה השביעית בדרך למערה. ומי שמצליח להתגבר על האיסור דינו כדין פרובוקטור מסוכן. מעניין מה דעתך על רוזה פרקס כאחראית ללינצ'ים בשחורים בדרום ארה"ב.

 13. צדוק התקוה הגיב:

  רמי אתה מסלף את האמת קרא בפירסום של העיתון http://cafe.themarker.com/post/2633400/
  ותבין שגם יהודי תלמידי ישיבה מזרחים התישבו בחברון הקהילה התרחבה החל משנת 1856 כשהרב הספרדי אליהו מני עלה עם תלמידיו מבגדד והתיישב בחברון .באותם שנים התיר השלטון העותומאני ממרכזו שבדמשק, ליהודים לרכוש דירות בחברון ולהקים בתי כנסת.
  אבל כנראה האמת לא חשובה ומדוע היה אסור ליהודים להתישב בחברון בשנת 1856 פלסטין לא היתה קיימת מי היה ראש ממשלת פלסטין אז?

 14. שום בצל הגיב:

  רוצה לומר "הציוניים אשמים בטבח תרפ"ט".
  אולי גם בטבח בשוטרים המצריים השבוע?
  פיגועי 11 בספט'?
  השנאה של קאופמן לציונות ולציונים מתחרה בשנאה הערבית היוקדת ממש, ומצדיקה עלילת דם שקרית.
  ראייה מעוותת של הציונות כמקור הרוע העולמי (ראו ק.א.).
  מדוע לא מוזכרים פרובוקציות ערביות פלסטיניות?
  מדוע רק פרובוקציות ציוניות הם מקור הרשע?

  • ק.א. הגיב:

   לשום בצל הדמגוג, פרובוקציות ציוניות אינן מקור יחידי לרשע. אבל מעצם מהותה של ישראל מוכרח לנבוע ממנה – תמידית! – רשע (ולשם כך היא בעצם קיימת…). כ-ל-ו-מ-ר בעוד במדינות אחרות וודאי שיש רשע (אולי אף גדול יותר, דגש כבד מאד על אולי) אבל שם אפשר עקרונית לדמיין שרשע כזה יכול (מתי שהוא) להיות מתוקן. ואילו בישראל אי אפשר(!) להעלות על הדעת שהרשע יתוקן מכיוון שכל צעד "תיקון" שכזה ינגוד מיידית את מטרתה המוצהרת של המדינה (או אז היא פשוט תהפוך למדינה אחרת). לכן מדינה זו שבויה בפשעיה לנצח ואינה יכולה להתפרק מגורלה זה. אלא אם תחליט לחסל את עצמה במתכונתה הנוכחית. החשש שלי הוא שעם חיסול כזה היא תרצה לקחת גם את שאר העולם לאבדון בטרם תעבור שינוי של ממש. לכן, לדעתי, אמר מה שאמר י.ליבוביץ' על עתידה.

   • שום בצל הגיב:

    מר ק.א. הנכבד!

    לקרוא לציונות מעצם הגדרתה "רשע" היא לכל הפחות, עיוות מוסרי, דעה גזענית ועלילת דם.
    למעשה, הרשע בסוגייה זו שייך למטיל הרפש, קרי, לך ולתומכיך בשמאל ובאיסלאם הרדיקלי, שלאחרונה נראו משוטטים יחד וזוממים לחסל את המדינה הציונית.
    אבל נראה שאתה כה מסונוור מחכמתך ובינתך, שאינך מסוגל להביט על עצמך ולשפוט את דבריך באותו סרגל מוסרי שאיתו אתה דן את ישראל לכלייה.

    • ק.א. הגיב:

     שום בצל שוב משקר!
     אין בציונות, כרעיון, שום רשע (אף שאינה לטעמי האישי).
     לאנשים הזכות המוסרית המלאה והנקיה להיות ציונים אדוקים במאה אחוז.

     הבעיה מתחילה כשהציונות עברה מן המדף הרעיוני לשלב התוכנית והביצוע.

     אנלוגיה:
     אין שום פסול בלרצות להיות מיליארדר (אף שאין זה לטעמי האישי).
     אבל כל זה משתנה מאד כשלפתע בוחרים לנהוג כמו (למשל) אדון מיידוף.

     מדוע הציונים מתקשים כל כך להבין נקודה פשוטה זאת?
     או שהם מבינים אותה יפה – אבל שמים קצוץ?…

  • דינו הגיב:

   אתה אולי צוחק, אבל ישנם לא מעט תיאוריות קונספירציה המחברות בין המוסד הישראלי וה-CIA ל-אל קעידא.
   לא יעזור, תמיד הציונים אשמים. מן המפורסמות היא שהציונות היא הבעיה העיקרית של הערבים. זה נכון, אבל הסיבה היא שהערבים (וגם כמה אנשי שמאל עקבי) מוצאים בציונות את ה"אשם האולטימטיבי" בכל דבר ועניין, כולל כריש שתקף תיירת ליד חופי סיני. ביקורת עצמית? נטילת אחריות? יוק. בשביל זה יש ציונים. כמה טוב.

   • ק.א. הגיב:

    האמת, ממך דינו גם לכריש מומלץ לברוח.

    • דינו הגיב:

     זאת אומרת שלא רק מנהיגי הציונות הם פושעים נגד האנושות הרוצים לכבוש את הגלובוס, אלא גם בני-הפלוגתא שלך בגדה השמאלית?
     עכשיו אני הוא המסוכן מפני שאני לא מסכים עם התקליט השבור והמתלהם שלך?

     • ק.א. הגיב:

      ניחא, אתה אולי לא מסוכן (אולי) אבל מעיק אתה כן.
      מה אתה לא מרגיש את עצמך?

     • דינו הגיב:

      קודם כל – אני מתפלא שתגובתך בכלל פורסמה. כל צנזורה עניינית אמורה לקצוץ תגובה שכזו בלי לחשוב פעמיים.
      עכשיו לעניין: "מועקה" היא עניין סובייקטיבי לחלוטין וזו התנשאות לנסות להפוך אותה לאובייקטיבית, ואני מתכוון לאמירה שלך "מה אתה לא מרגיש את עצמך?".
      שוב, לא ברור מה הומור דלוח כזה אומר עליך ועל עורכי האתר.

      התגובות שלך באופן כללי הן לא ענייניות, מתלהמות וחוזרות על עצמן,
      אתה אוחז בתיאוריות קיצוניות מבלי יכולת להוכיח אותן, ואינך מסוגל לנהל דיון ענייני.
      צר לי באמת שכפירה ברעיונות העוועים שלך לגבי רשע ופשיעה ציונים-בינ"ל מתפרשת כ"תעוקה", ובכלל על כך שאני מעיק על כבודו.
      בפעם הבאה שאפקפק בהזיות שלך – אבקש אישור. או שלא…

 15. נתן הגיב:

  אתה מכינס לעצמך גול עצמי.

  לפי ההסבר שלך ערבים רצחו את שכניהם היהודים בגלל דברים שעשו יהודים אחרים במקום אחר.
  משמע שערבים הם אנשים מסוכנים שלא ניתן לסמוך עליהם ובודאי שאי אפשר להיות שכנים שלהם.

  לפי אותו הגיון , נקמת מתנחלים בפלשתינאים בתגובה על פגוע טרור היא מעשה שהאשמים לו הם הפלשתינאים בעצמם…..

  • yosef הגיב:

   אני מצטט אותך; "משמע שערבים הם אנשים מסוכנים שלא ניתן לסמוך עליהם ובודאי שאי אפשר להיות שכנים שלהם".
   ובכן, הערבים ידוע כעם ש"נדלק" ומתחמם מהר. מאידך, הציונים ידועים בעולם כעם ש"מדליק" ומחמם מהר, [לא רק את הערבים, אלא את כל העולם]
   לערבים יש את החסרונות שלהם, ולציונים יש את החסרונות שלהם,
   ההבדל בינך לבין הרב קאופמן והישוב הישן בחברון הוא אחד,
   אתה רוצה ללכת עם הראש למעלה ולהמשיך להישחט ולהירצח ע"י הערבים,
   הרב קאופמן מאידך מספר לך שעד שהגיעו הרוויזיוניסטים וניהלו פרובוקציות חיו בשלום עם הערבים.
   לא מסובך להבין את זה, נכון?…

   • נתן הגיב:

    "הערבים ידועים כעם שנדלק מהר" – אתה מבין שזאת אמירה גזענית?

    שים לב לאירוניה, מתוך רצון לתקוף את הציונות אתה מגיע להתבטאות גזענית כלפי ערבים.

    ועוד הערה – אין עם ציוני ולכן ממילא הוא לא ידוע בעולם כמי שנוהג לחמם עמים אחרים

    • yosef הגיב:

     "שים לב לאירוניה, מתוך רצון לתקוף את הציונות אתה מגיע להתבטאות גזענית כלפי ערבים"
     אני הולך בקו של כותב המאמר.
     מכיון שהוא יהודי מאמין, אשר ע"כ, התורה הק' היא זאת שאומרת על ישמעל "והוא יהיה פרא אדם ידו בכל ויד כל בו"
     העצה לכך, אני חוזר וכותב, היא לחיות עם הראש למטה וע"י כך תחיה איתם בשלום,
     לא מתאים לך? אין לי בעיה עם זה, אבל אינך רשאי מחמת כך להכניס את הישוב כולו לגלגל דמים.
     לא מסובך להבין, נכון?…

     • נתן הגיב:

      העצה היא "להיות עם הראש למטה ולחיות איתם בשלום"?

      העצה הזא נבדקה לעומק ובצורה יסודית במשך אלפי שנים על פני מאות ארצות והתבררה ככישלון, יהודים היו גם עם הראש למטה וגם נשחטו.

      זכותו של קאופמן לשאוף ללכת כצאן לטבח ,אבל בודאי שאין לו זכות לדרוש את זה מאחרים.

      דרך אגב לעצה הזאת אין גם שום קשר ליהדות ,היא יותר מתאימה לנצרות שמדברת על "הגשת הלחי השנייה" בתגובה לאלימות. היהדות כמו יודע כל מי שקרא את התנ"ך אין שום סנטימנטים ל" בוא נוריד את הראש עד שיעזבו אותנו בשקט".

 16. חוני הגיב:

  אני רוצה להוסיף עוד "גילוי ראשון": ערב הטבח בחברון עבר ילד יהודי באמצע שכונה ערבית וחיטט באפו, ואף שפך את התוצרים על הארץ!!
  אין ספק, במבט לאחור, כי הפרובוקציה הציונית הזו היא היא ולא אחרת שגרמה לתושבי חברון הרחומים והתמימים לקום ולשחוט ולשחוט ולשחוט לא פחות מ-67 משכניהם, ולשרוף ולאנוס ולשדוד ועוד כהנה וכהנה.
  הרב קאופמן מוכיח בכל מאמר מחדש, כי הוא אינו יהודי גלותי שונא-עצמו ומכור לסבל הגלות, אלא הוא קריקטורה נלעגת של יהודי גלותי שונא-עצמו ומכור לסבל הגלות.
  וכמובן, הוא עושה זאת בחסות המשטר הציוני המגונן. כמה נוח שישנו צבא יהודי שמגן עליך, ודמוקרטיה המאפשרת לך לנאץ אותה ללא חשש. איכס.

 17. דוד עציון הגיב:

  בעצם היתה פרובוקציה. מדובר בהסתה הגזענית (גם אנטי ציונית וגם אנשיטשמית. המופתי הכך אח"כ לנאצי). אבל משום-מה את זה אתה שוכחץ

 18. העצים שמסתירים את היער הגיב:

  עיסוק בפרטים והנסיון להסביר רצח, מעשה זוועה כזה או אחר בגלל פרובוקציה כזאת או אחרת משרת בדיוק את מי שמעוניין להסתיר את התמונה הכוללת.

  כל ההיסטוריה של הקולוניאליזם מלאה בסיפורי זוועה שעשו ילידים במנשליהם (ובעיקר להיפך). חוסר האונים, התסכול והזעם מוביל למעשי זוועה והם כתובים על דברי הימים של הקולוניאליזם. גם התוצאה היתה דומה בכל המקרים, דה הומניזציה של הילידים, עילה והצדקה להמשך הנישול והגברתו כתגמול לזוועה כביכול.

  הקולוניאליזם הציוני אינו שונה מקולוניאליזם באפריקה או בכל מקום אחר. הסכסוך עם הילידים הפלסטינים התחיל למעשה עם הצהרת בלפור כשהמטרה הציונית הפכה לאיום ממשי בחסות הצבא והמשטרה הבריטית. התוצאה לא איחרה לבוא וממשיכה…

 19. חמורבי הגיב:

  ל"יערן" (העצים וכ') ולבעלי המונופול האינט' על התפתחות ההיסטוריה האנושית בכלל וזאת הנגזרת מהקולוניליזם בפרט ננסה להזכיר (הם מימלא לא לומדים ,כי הם יודעים הכל הכי טוב) כי מעשי זוועה ליוו את ההתנהגות האנושית לכל אורך קיומה עם ובלי (בד"כ) הרקע הטריטוריאלי ובכלל הנסיון הפטאטי
  לתת להיסטוריה (אם ישנה) מאפיין על אחד הינו היבריס במקרה המצוי ומטופש ומעצבן בהקשריו עם הסכסוך הכ"כ מורכב בארצנו.

  • יערן הגיב:

   זה סכסוך פשוט שעושים אותו יעני "מורכב" מטעמים של העצים שבאים לכסות את היער
   זה סכסוך קולוניאלי ואנטי קולוניאלי – פשוט כך כמו באפריקה

   • דינו הגיב:

    כבודו לא מעודכן במשמעות המושג "קוֹלוֹניאליזם". כדי שהתיישבות תהיה קולוניה נדרשת מעצמה משלחת אשר בשמה ובשליחותה מתבצעת ההתיישבות. במקרה דנן אין מעצמה שכזו, ולכל פלוני שיקפוץ ויצרח "ארה"ב" אמליץ ללמוד את התנהלות והתייחסות ארה"ב ונשיאיה בשנות הארבעים ליהודים ולציונות. רקשה לומר שבבית הלבן חשבו שתהיה להם קולוניה כאן.

    • לעדכן את כבודו הגיב:

     המעצמה היא בריטניה (על הצהרת בלפור שמע כבודו). אלמלא נתנה חסות בכוח הצבא והמשטרה הבריטית לקולוניאליזם הציוני לא היה קם כאן מפעל קולוניאלי על חשבון הילידים.

     ממש כמו באפריקה…

     • דינו הגיב:

      לא נכון.
      בריטניה היתה מאוד מסוייגת למרות הצהרת בלפור והערימה אינספור קשיים (דיכוי, הספר הלבן, פגיעה במאבק בערבים וכו'). היו לה המון אינטרסים מנוגדים ורצון עז לשמירת יחסי ידידות עם הערבים, שבאו לידי ביטוי בכל פעולה שלה, עד כדי השתתפות של קצינים בריטים (בשליחות בריטניה) במדי הלגיון הירדני בקרבות מול ההגנה וצה"ל.
      כמו כן בריטניה נמנעה בהצבעה על החלטת החלוקה באו"ם.
      אתה מוזמן גם לשפוט את מבחן התוצאה ולומר כיצד בדיוק שואבת בריטניה את אוצרות הטבע "האדירים" של ישראל בעזרת הציונים ועל חשבון הילידים…?
      מלבד כל זה, "נתנה חסות" להגירה והתיישבות (זמנית ומסוייגת) לא קשור ל"קולוניאליזם". אם היתה זו הגירה של נתינים בריטים לישראל – עוד היה על מה לדבר, אבל יהודים?
      בקיצור, ישראל אינה ולא היתה קולוניה בריטית.

 20. ק.א. הגיב:

  פול – זחל – צפה – טווח – אש!

  זה ההימנון היהודי החדש!

  להשמעת ההימנון הקהל מתבקש לקום.

  יצאק נופל וקם.

 21. אליהו קאופמן הגיב:

  את הדמגוגיה הזו- של האשמת כל מי שבודק את הסיבות לפוגרום,כמי שמצדיק אותו אנחנו כבר מכירים מכל דימגוגיה פשיסטית צרה אשר ע"י הפרובוקציות שלה היא מביאה לשפך דם ואח"כ רוקדת עליו.הרויזיוניסטים שהתלהמו בתרפ"ט עשו זאת כדי לנשל ואם צריך גם לרצוח. הצד השני- הערבים, הבינו בדיוק את מה שהימין הציוני שידר וזו היתה הצרה.ז'בוטינסקי בפרט וכל מפעל הציונות בכלל היו והינם התגרות קולוניאליסטית שהתקוממות הילידים לאחרייה היא לצערנו פועל יוצא מקולוניצזיה זו.

  • שום בצל הגיב:

   דמגוגיה בעיני המתבונן.

   דמגוגיה בעיני לקרוא לנרצחים אשמים משום שהם ציונים.
   לא ברור לי מאין הבאת את הרוויוזינסטים הרצחנים שרצחו ערבים, ולא ברור לי מנין לך מה "שידר" הצד הציוני. ה"שידור" הוא סובייקטיבי, וכפי שהציונים לא טובחים בערבים למרות שהם "משדרים" את כוונתם, אין להצדיק טבח של ערבים או ע"י ערבים. טבח זה טבח.

   המפעל הציוני אינו קולוניאלי. להיפך, הוא מסע חזרה של עם לאדמתו, שברובה לא היתה מיושבת.
   הפלסטינים מעולם לא הסכימו לכך, מעולם. שלא לדבר על מסעי נישול נגד עמים ערבים אחרים לעין ערוך גדולים יותר מכל "נישול" לכאורה שנעשה ע"י הציונות. זו שנאה ציונית גרידא. ובמקרה שלך, שנאה נגד תחיה של יהודים חילוניים.

 22. עמיש שחם הגיב:

  קאופמן, אם אתה רב אז אני אלוהים!
  מה זה חשוב מה הרצל ובן גוריון אמרו ל כ א ו ר ה (לכאורה זה כוונה לומר לציבור שהם לא אמרי את אשר אתה מייחס להם, כי אתה ממציאן היסטוריה וממציאן הילכות יהדות). הערבים פשטו על קהילה יהודית שחלקה נותר במקום מבית שני וחלקה בעליות יהודיות מלאחר תום הכיבוש הצלבני ועד לאותה עת. האין לך ביקורת ומסקנות לכך שכנופיות אזרחיות ערביות פשטו על שכניהם ומכריהם ושחטו אותם ובזו את רכושם? כיצד אתה שם את עצמך כשופט היסטוריה וכאחר שמעיז לטעון שכל ניסיון ל"מפגש "סולחה" עצמאי בחברון" יש בו מן החיוב והחוכמה?!!! הרי הערבים שחטו יהודים כי הם היו יהודים ולא משום שהיו חרדים או חילונים! הערבים שוחטים או מתאבדים על יהודים כי הם קיבלו SMS ממוחמד שלהם ומאללה שלהם, ולא בגלל העיניים היפות שלך. התקרית בהר הבית לא היתה בגלל הרוויזיוניסטית אלא למרות הרוויזיוניסטים.
  אכן היו ניסיונות פרטיים לחזור ולגור בשנות ה-30 בחברון אבל של מעטים והם לא צלחו בגלל אלימות הערבים והחשש שהם יפרצו בטבח. למזל היהודים כבר לא נותרו יהודים ב-1936, כשהתחדשו מחזורי הפרעות ביהודים, שוב מסיבה שלא היתה תלויה ביהודים.

 23. דוד הלל הגיב:

  לפי קאופמן, הערבים אינם בני אדם. הם מכונות אוטומטיות, שוורים זועמים, שרק מנופפים מולם בסדין אדום והם מתפרצים בזעם בלתי נשלט. הערבים הם תופעת טבע. הם אינם צריכים לשלם שום מחיר מוסרי על בחירותיהם, כי אין להם ממש חופש בחירה. מספיק שמישהו יהיה בהיר מדי בסביבתם, והם עוברים למוד אוטומטי.
  בקיצור קאופמן, אתה גזען.

 24. אלמקיים הגיב:

  להזכירך, הכוח האימפריאליסטי בפלסטינה היה בריטניה. נכון הוא שהתנועה הציונית שיתפה פעולה עם האימפריאליזם הבריטי, אבל לומר שהיהודים שברחו מאירופה הם הקולוניאליסטים זה כמו לומר שהשחורים שנחטפו לשמש כעבדים הם הקולוניאליסטים באמריקה והאירים שברחו מהרעב הם הקולוניאליסטים באוסטרליה. קצת פרספקטיבה היסטורית לא הרגה אף אחד.

  • בורות הגיב:

   גם ההוגנוטים ברחו מהולנד לדרום אפריקה מרדיפות ובכל זאת שם הם היו קולוניאליסטים.

   ההיהודים, האירים, השחורים שנחטפו לעבדים ואחרים שהגיעו לאמריקה לא היו כאלה כי לא באו לנשל אף אחד, המתישבים הראשונים באמריקה ובאוסטרליה כן כי נשלו רצחו את האוכלוסיה המקומית. כך הציונים

  • אליהו קאופמן הגיב:

   ההבדל בין השחורים שנחטפו לאמריקה לציונים הוא שהאחרונים לא רק שלא באו בכפיה אלא ממש הכריחו את הבריטים לתת להם את הארץ כקולוניה לעולמים עם הצהרה קולוניאליסטית ועם הסכמה שגם כשהבריטים יעזבו הציונות תיוותר "בעלת הבית". זהו שילוב של קולוניאליזם אימפריאליסטי. בבקשה לא ליהתמם. הציונים לא באו כעבדים אלא כאדונים והביאו את יהודי ערב כעבדים.

   • אלמקיים הגיב:

    אני מבין שהסיפור לדעתך הוא שהאימפריה הבריטית התמימה וחסרת האונים, שבמקרה התגלגלה למזרח התיכון, פשוט לא הצליחה לעמוד מול הדחף הקולוניאליסטי של הציונים ש"ממש הכריחו את הבריטים".

    האם ההשראה שלך היא סיפורי פופאי?

   • דינו הגיב:

    לרב קאופמן שלום,
    כמו עוד כמה מגיבים ב"גדה" – גם אתה כנראה אינך יודע מהו "קולוניאליזם" ומהי "קולוניה".
    לשיטתך ישראל הוקמה כקולוניה, אז בבקשה אמור מיהי המעצמה אשר בשמה כל זה קרה?
    כל מי שבקי קצת בהסטוריה יודע שאף מעצמה לא באמת חיבקה ובנתה על הפרוייקט הציוני,
    להיפך, כולם ראו זאת כ(תסלח לי) קוץ בישבן, כולל האמריקאים.

  • מתנחל מקרית ארבע הגיב:

   גם הערבים שיתפו פעולה עם הבריטים.

 25. דני הגיב:

  השבוע 12 באוגוסט ימלאו 60 שנה לרצח 13 חברי הועד האנטי פשיסטי ..קורבנות המשטר האפל אשר מצא לו סנגורים מקרב השמאל (מק"י) .המשטר הסטלניסטי רצה לנתק כל זיק ליהדות בקרב יהודי ברי"המ .לאחר מכן הוחל במשפט הרופאים ולאחר מכן החל סטלין בתכנית הגדולה של הגליית היהודים לסיביר שלא יצאה בסוף לפועל עקב מותו..

  • רצח חברי הועד האנטי-פאשיסטי בידי הקומוניסטים הגיב:

   הוא רק טיפה באוקיאנוס הדם שהם שפכו במרחב העצום שהם שלטו עליו עד לאחרונה, ממרכז אירופה ועד לאוקיאנוס השקט.

   למאות מיליוני הקורבנות שלהם ברשת העצומה של משטר הגולאגים שהם הקימו אין יד ואין שם עד היום הזה.

   ועדיין הם שולטים על כמיליארד וחצי אנשים אומללים, חסרי כל זכויות אדם, ודורסים ורומסים עמים שלמים, כמו העם הטיבטי האומלל תחת המגף הקמוניסטי-סיני.

 26. אשר פרוליך הגיב:

  לרב המכובד
  שכחתה שללא הציונים מדינת ישראל לא הייתה קמה בכלל.
  שלילת הציונות באופן גורף היא שלילת הקמה וקיום מדינת ישראל,ואם שלילה זו,שלילת קיומו של העם היהודי כעם "נורמאלי" ככל העמים,עם פושעים,זונות וגנבים.עליך להחליט: או לאפשר קיומו של העם היהודי ככל העמים,או לבקש את העלמותו,אם לא באופן ישיר,אזי בדרישה שיהיה "עם סגולה"
  או "אור לגויים",או שיתבולל בין העמים האחרים,או בדרכים פחות נעימות.כאיש דתי,אולי תבחר באופציה הראשונה,והמשך הגלות והאשלייה ש"התורה היא ששמרה על העם היהודי",אשלייה שהופרכה כבר כמה פעמים בהיסטוריה האנושית.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים