הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-2 באוקטובר, 2012 4 תגובות

בשבוע שעבר נערך סיור בעבדה (מול עבדת) ובואדי אריחא (לא רחוק ממצפה רמון), בו השתתפו פעילים מהארץ ומחו״ל, ערבים, ויהודים. עבדה וואדי אריחא הם שני מקומות בהם נהרסו בתים השבוע. מהסיור עלה כי הבתים שנהרסו היו ישנים, לא נעשתה בם תוספת בנייה או הרחבה, ומספיק אם רק הוחלף הפח – וכבר הודבקה התראה על הפרת חוקי הבנייה. לאחר מספר שבועות הונפק צו הריסה, שבוצע זמן קצר אחר כך. אחד המבנים היה אוהל רחב שנבנה לפני 35 שנים. בעל הבית פרק את האוהל, ובכל זאת הרסו את הקיר התומך בצדו המערבי, את כל מה שהיה מסביב לאוהל, ועקרו עץ תמר "בלתי חוקי". מדובר ברוע לב! יצוין שבאוהל התגוררו אנשים מבוגרים.  עוד מסתבר, שעל בתיהם של אנשים שנפטרו מודבק באופן מידי צו הריסה. קרי: אין זכות להוריש נכס.

edut-hianoahבית שנהרס ב-20 בספטמבר האחרון בכפר הבדואי עבדה בנגב (צילום: פורום דו-קיום בנגב)

מהעדויות שנמסרו במהלך הסיור, עולה שנציגי החוק ככל הנראה פועלים ללא תווי זיהוי. הם אינם מסבירים דבר ונכנסים לכפרים, לרשות הפרט, מבלי להציג את עצמם ומדביקים צווי הריסה בבריונות ואלימות.

ראוי לציין כי הכפרים "הבלתי מוכרים" המוצנעים בוואדיות, ללא מים זורמים או שירותים אחרים נתפשים על ידי הרשויות כבלתי חוקיים. לעומתם "חוות הבודדים" שעולות וצצות מכל עבר, עם כרמי ענבים וזיתים עתירי מים, אינם חיים תחת איום הריסה. יתירה מזאת, השטחים שבעבר היו שייכים לבדואים, והופקעו על ידי המדינה, הועברו לאותם חוות הבודדים. ההבדל ביחס אל חוות היהודים וכפרי הבדואים, והעוול שנגרם משוועים לפתרון.

זה מזעזע ומעורר שאט נפש שכל הפיתוח מתאפשר ליהודים בלבד ונעשה על חשבון הבדואים,  התושבים הילידים של המקום!

ונשאלת השאלה: איך מסכימים החוואים לגזול את כבשת הרש?

תגובות
נושאים: מאמרים

4 תגובות

 1. עמי סגל הגיב:

  נו ומה אפשר לעשות? המדינה הזו עושקת וגוזלת כספי ניצולי שואה כספי נכים אלמנות ויתומים נזקקי ביטוח לאומי ששילמו מיסיהם כחוק כל השנים….. אז היא גוזלת גם מהבדויים, אז מה חדש בזה? הרי כדי לפרנס ולכלכל את הבוחרים בממשלה ימנית של המפה הפוליטית צריך להאכיל הרבה פיות ולכן צריך לעשות הרבה עוולות. כשמתחילים לעשות עוולות מתרגלים לכך ומתפזרים במעשי עוולות לכל עבר כי ככה זה, עושים על הדרך ואז גם הבדויים המסכנים נכנסים לקטגורית הדפוקים ומחר יכנסו לקטגוריה דפוקים חדשים כי המדינה הזו איבדה עצמה לדעת. רוצים לעשות מהפכה?! יש לזה מחיר כבד מאוד בפן האישי ואף כרוך באובדן חיי אדם, הרבה מאוד חיי אדם. זה יגיע בסוף כי פשוט לא תהיה ברירה.

 2. צדוק התקוה הגיב:

  מדוע הגברת הנכבדה חיה לא כותבת על השתלטות בלתי חוקית של בדואים על קרקעות המדינה בנגב
  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=836087

 3. ע.ג. הגיב:

  כרגיל לצדיקים יש בעיות ראיה והבנה. חוות הבודדים הוקמו ברשיונות של מדינת ישראל שלצערה הרב של נח היא הרבון בשטח. ולמרות זאת גם לחוות הבודדים מתנכלים מפעם לפעם. נוסף לכך כפי שהוכח לא פעם בבתי משפט הבדואים משתלטים על שטחים לא להם ומכריזים, למרות צלומי אויר שמוכיחים שדבריהם שקר, שהשטח שלהם מדורי דורות והבית/אהל/פחון עומדים במקום עשרות שנים. הורסים להם? בצדק. גם לי יהרסו כל דבר שאבנה ללא רשיון בניה.

 4. הנרי הגיב:

  חוק אחד מדינה אחת גברת נכבדה
  תוכחי כי "חוות הבודדים" הם לא חוקיות והם יהרסו לראייה אזור השומרון שמהווה חבית נפץ בן יהודים לאומניים למדינת ישראל וגם שם מפרקים בתים, מגרון צץ וכולה לראש, ועוד מגוון אחר של מקומות
  חוק אחד , מדינה אחת אכיפה לכולם !

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים