הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-8 בדצמבר, 2012 12 תגובות

הנשיא עסוק

יש כאלה שיטענו שהבלוף של בוש הבן שנועד למשוך את ארה"ב לתוך מלחמה בעיראק בתואנה קיומו של נשק להשמדה המונית היה בסך הכל עניין רציני. אך הניסיון של אובמה להצדיק התערבות מסיבית אמריקאית בסוריה בגלל הנשק הכימי בארץ זו אינו אלא פראסה גמורה. רבים יכולים לטעון שאובמה אמור לטפל בימים אלה במסע ההתנחלות המטורף של ביבי אשר תופס מקום גבוה בסדר היום הבינלאומי. יתר על כן, לאחר שאובמה העניק את ברכתו למסע צה"ל בשמי עזה יכול היה הנשיא לפעול כדי לעצור את מסע הנקם של ישראל נגד הפלסטינים בגלל הצלחתם באו"ם.

אך הנשיא נעדר מוושינגטון בתקופה הקריטית של המאבק באו"ם. מסתבר שהיו עניינים חשובים במיאנמר (בורמה) שחייבו את נוכחותו.  עד עצם היום הזה לא התפנה אובמה כדי הגיב לסתירת הלחי המצלצלת שקיבל מישראל. רם עמנואל מהחוג הפנימי של אנשי אובמה התבטא לאמור שביבי בגד שוב באובמה. אך לאובמה פשוט אין זמן לטפל בשוד המולדת של הפלסטינים. אין לו פנאי כיוון שהוא עסוק בטפול בנשק הסורי להשמדה המונית.

 האזהרה של אובמה מאוד דומה למסע ההפחדה ערב הפלישה של ארה"ב לעיראק. הנשיא אובמה החליט לצייר "קו אדם" נגד הכוונה, כביכול, של אסד להשתמש בנשק כימי "נגד עמו" ונגד תורכיה. הסורים הכחישו נמרצות כל כוונה כזאת. אך יותר לעניין: מדוע היו עושים דבר שירחיק מעליהם את תומכיהם ואת ידידיהם הקרובים ביותר? מדוע יתגרו בקהילה הבינלאומית כולה? אין הסבר! ויש להסיק עד כמה דומות אחת לשנייה הפארסות המופקות בוושינגטון!

obama-syriaהנשיא ברק אובמה מזהיר את סוריה במסיבת עיתונאים בבית הלבן (תמונה: צילום מסך)

אולם, אובמה החליט להלחיץ את כולם. הוא הודיע על הסכנה החדשה לכל ה"שחקנים במשחק", ולידידיו, כולל ישראל. מסתבר שישראל "בתוך העניינים" וחותרת מזמן לקבלת אישור מארה"ב לפתוח בהפצצת סוריה.

טילי פטריוט לתורכיה

הסכנה החדשה הזאת מצדיקה כביכול את ההחלטה של נאט"ו לאשר פריסת מערכת הגנה טילית לאורך הגבול התורכי-סורי. בשעה שאובמה חולל היסטריה בוושינגטון, הילרי קלינטון היתה בבריסל שם בירכה את היוזמה "ההגנתית". מערכת טילים זו תאפשר לארדואן לארגן איזור לטיסה בשמי סוריה, תוך כדי הפחתת אפשריות של תגמול סורי. תורכיה יכולה עכשיו להתערב בסוריה בחסות הפטריוטים.

למי נחוצות הוכחות?

אין כמובן שום הוכחה או סימן לכך שסוריה שוקלת פעולה כזאת. מסתבר כי כל המקורות המגוונים לידיעה על הכוונות של הסורים הם מקור יחיד של "מקורות מודעיניים". אגב אורחא, ממשל בוש פעל ביתר שקיפות כשזיהה את הגורמים השונים שהיו אחראים למערכת הכזבים לקראת מלחמת עיראק.

בינתיים אובמה אינו מתיר לישראל להפציץ את סוריה. אובמה כן עוסק במסע נגד סוריה. מדוע דורשים ממנו שיתעסק בקטנות כמו E1. מורין דאוד, בעלת טור בניו יורק טיימס, מגלה שהילרי קלינטון מתואמת עם הבוס (6 דצמבר 2012). האורחת המכובדת של קרן סבן סירבה לפני כמה ימים להתייחס להודעת ירושלים על מסע ההתנחלות, והתעלמה מהצפצוף של ישראל על הבית הלבן, השותק בעניין הפלסטיני. מסתבר כי הממשל האמריקאי אינו מוכן להתקוטט עם ביבי בעניין פעוט כמו שוד אדמה פלסטינית כיוון שהשניים מגלגלים ביחד פרויקטים הרבה יותר חשובים.

כדי להודיע על הקו האדום החדש "פרץ" אובמה למסיבת עיתונאים שיגרתית בבית הלבן. נראה כי לא הספיק ממש לנסח את דבריו כראוי. הוא דיבר על "שחקנים שונים" בשאלה הסורית כאילו דובר במשחק. הוא הזהיר את הסורים לבל ישתמשו או יזיזו(?) נשק כימי. האם הסורים צריכים לקבע את אתרי הנשק שלהם מול הסיכויים של התקפה עליהם? באותו מעמד מזהיר אובמה נגד הסכנה שהנשק הזה יפול בידי גורמים לא אחראיים בקרב האופוזיציה.

יש חשש כבד שהכהונה השנייה של אובמה לא תהיה שונה מקודמה. אנו עוסקים, למרות אשליות נפוצות אפילו בקרב השמאל, בנשיא השומר באדיקות ובמיטב כוחו על האינטרסים של האימפריה. בטל תוקפו של הויכוח לגבי אופיו של האדם ואם היה אי פעם סיכוי שיפנה שמאלה. "הליברליות" של אובמה, אם היתה אי פעם קיימת, נמוגה לחלוטין.

תגובות
נושאים: מאמרים

12 תגובות

 1. דוד עציון הגיב:

  "מדוע היו עושים דבר שירחיק מעליהם את תומכיהם ואת ידידיהם הקרובים ביותר?" – אם אסד אכן יעשה זאת, זה יהיה כאקט על סף חיסול שלטונו. במקרה כזה הוא ידע שאין לו סיכוי לשרוד, וממילא עתיד מדינתו לא חשוב לו. כמי שהוכיח שטובת אזרחיו איננה לנגד עיניו בשנתיים האחרונות (בלשון המעטה), אני לא בטוח שהוא יעשה שיקול מוסרי כאשר ירצה להפעיל נשק כימי.

 2. ק.א. הגיב:

  הכתיבה של ראובן קמינר היא הרלוונטית ביותר באתר ואולי, מי יודע, אף בשפה העברית בכלל.
  קמינר מכוון להיכן שצריך וחייבים(!) בכדי לקלוע – כלומר אל ה"מנוע" של הבולדוזר הרומס,
  (ולא לשפריצרים או לוינקרים חסרי כל ממשות דינמית).
  אבל תיכף יגיחו הכבשים כדי לפעות: "אבל מה עם אסאאאאאד, אאאאסאאאאאדד".

  אחרי הכל ישנם אלה שמרוויחים מהפירוק של החברה האנושית – אלה שבשבילם החברה האנושית היא משאב וחומר גלם. לחומר גלם אין ערך מצד עצמו אלא רק כאשר הוא מיתרגם לתוצאה שאפשר להפיק ממנה עוד כוח, או שווה כוח (שיובא להתמזגות עם האימפריה הקיימת). הסטרוקטורה האימפריאלית אינה משרתת אותנו יותר אלא אנו נדרשים להקריב את היקר לנו (עתידנו) בשבילה – זוהי השתעבדותינו, מרצון ומהונאה!

  ישר כוח.

 3. שום בצל הגיב:

  "מסע ההתנחלויות המטורף" מול "הנשק הכימי בארץ זו אינו אלא פראסה גמורה"?

  אבל המשפט האווילי ביותר הוא "הסורים הכחישו נמרצות כל כוונה כזאת. אך יותר לעניין: מדוע היו עושים דבר שירחיק מעליהם את תומכיהם ואת ידידיהם הקרובים ביותר? מדוע יתגרו בקהילה הבינלאומית כולה? אין הסבר! "

  באמת אין הסבר?
  מה עם הישרדות בכל מחיר? הלוא הקהילה הבינלאומית (קרי, איראן, רוסיה, סין, חיזבאללה, וכו')
  תתמוך במשטר הסורי רק אם הוא יהיה קיים מלכתחילה….
  וגלה לנו, מדוע סדאם, עוד בין עלוואי במפלגת הבעת', ירה נשק כימי בחלבצ'ה?
  או שגם זה, כדברי המשורר, "פארסה גמורה"?

  אבל זה בסדר, לא האשמת את ישראל בכך שהיא עצמה חודרת למאגרי הנשק הכימי של אסאד ומתחילה לירות אותו על אזרחים. אני לא דואג, עם זאת, כנראה גם האשמה כזו תגיע.

  • גבריאל הגיב:

   אם כבר הזכרת את סאדם חוסיין. אז רק להזכירך שהפעלת נשק כימי כנגד אוכלוסיה אזרחית כורדית על יד סאדאם לא הפריע כלל לארה"ב להמשיך ביחסיה עם עיראק. ישנה תמונה אפילו של מי שהיה שר ההגנה דונלד רמספלד אצל חוסיין לאחר התקיפה בחלבג'ה.
   סאדאם הפך לאויב האנושות אליבא ד'אמריקה רק לאחר כיבוש כווית.

 4. אובמה עסוק בהורדות הגיב:

  רוב הזמן אובמה עסוק בהורדת ארה"ב מהמצוק הכלכלי. לשם כך הוא נדרש לפשרות עם אויביו הפילים הרפובליקאים שרוצים להוריד מיסים (לעשירים). והפילים כידוע נמנים על "אוהדי ישראל" החשובים… זה, על כל פנים אחד ההסברים שניתנים מדוע אין לו זמן לעסוק בשלום… ואשר לספין על "הנקודה הקריטית של הנשק הכימי והביולוגי שבידי סוריה" — משום מה זה מזכיר את "Saddam has WMD" ("לסאדם יש נשק להשמדה המונית") של הפיל ג'ורג' דוביה בוש… וחוץ מזה הרי לידיד הקטן יש איזה נשק דימוני קטן — אז צריך לעזור לבן של יהוה-אלוקים-(GOD (forbid לעמוד בהצלחה נגד הסכנות המאיימות,,, ולכן אולצה גם פינלנד המושלגת לבטל את הכנס שהיה אמור לנסות להכריז על פירוק הנשק הגרעיני בכל איזור המז"הת (כולל איראן)… כי ביטול כזה היה יכולה למנוע את המלחמה הבאה – הנוראה, וגם לחסוך ניסוי חדש ויקר של כלי זין Made in USRAEL

 5. אמיר הגיב:

  "אנו עוסקים, למרות אשליות נפוצות אפילו בקרב השמאל, בנשיא השומר באדיקות ובמיטב כוחו על האינטרסים של האימפריה"

  מוזר. אני לתומי חשבתי שהמשפט המצוטט הוא תמצית תפקידו של נשיא ארה"ב. האם הכותב ציפה מאובמה שיבגוד בתפקידו ולא יפעל לטובת האינטרסים של ארצו?

  ולא ממש הבנתי למה היה צורך לשרבב למאמר שמתייחס למדיניות ההתנחלות של ישראל את חיבתו הידועה של הכותב לשלטונו הנאור של אסד.

 6. קמינר בשם הגדה השמאלית שוב מצא את הנבלים האמיתיים בסוריה הגיב:

  ישראל וארה"ב.

  הבה נתנחם בעובדה שלא נשאר לו הרבה זמן למשחקים הקומוניסטיים האלה כי המשטר של אסד ושותפיו הקומוניסטים הסוריים האהוב עליו נמצא בשלבים האחרונים של החזרת הציוד.

  ושוב ההיסטוריה מסרבת לשחק ע"י כללי המשחק הקומוניסטיים, כפי שקרה במהלך 50 השנים האחרונות. ושוב, כמו בבריה"מ ז"ל יישארו תילי הריסות 'סוציאליסטיים' ו'מהפכניים' שצריך יהיה לפנות.

 7. המזכיר נשכחות הגיב:

  רק להזכיר, ימים ספורים בטרם עמד "הליברל" להיבחר, לראשונה, תחזית מזג האוויר בכל ערוצי הטלויזיה הראתה גשמי זרחן לבן על אוכלוסיה אזרחית נצורה שמהם בחר המועמד (יס ווי קאן) להתעלם.

 8. שמעון הגיב:

  מאכזב לגלות ,שוותיק ,מנוסה וחכם אמיתי, כמו ראובן קמינר, מחפש אישיות ואופי מאחורי החלטות של פוליטקאיים. שם מצויים רק אינטרסים…אישיים או כאלה שנתפסים כאינטרסים של ארצם. האינטרס של אובמה וזה האמריקאי, אינם האינטרסים האישיים ,של השמאל הישראלי. אני מקווה רק שהשמאל הישראלי, כבר גיבש לעצמו אינטרסים שאינם אישיים, כאלה שיש בהם,לפחות, גם מעט מחשבה על טובת הכלל, או השמאל. אם היו כאלה, אולי היינו עושים משהו בכיוון ל"ביחד" ולא בכיוון של כל אחד לחוד…נגד הלחודניק הזהה…האחר.

 9. האם ארה"ב התנגדה ל"עמוד ענן"? הגיב:

  אם טרם הבנתם מי תומך במחרחרי המלחמות 'שלנו'
  הרי בא הדיווח בשעה 11:04 ב"הארץ" להבהיר שיש דברים בגו, ושהמלחמות כאן הם Made in USA:

  "ארה״ב תמכור לישראל חימוש למטוסי חיל האוויר בשווי של כ-650 מיליון דולר, במטרה לחדש את המלאים של צה״ל בעקבות ההפצצות ברצועת עזה במבצע ' 'עמוד ענן' ' (ברק רביד)".

  [רק את המילה "תמכור" לא הבנתי, האם גם החימוש הזה יימכר במחיר של 0 דולרים?]

 10. מתנחל הגיב:

  היגיון שמאלני במיטבו: כמה יחידות דיור מעבר לקו הירוק יותר חשובות מאשר מאגרי ענקיים של נשק לא קונבנציונלי שנמצאים במדינה שקרועה בין מטורף רצחני בשם בשאר אסד לבין ממשיכי דרכו של מטורף רצחני בשם אוסמה בן לאדן…

  • אל תקחו אותי לגולאג הגיב:

   על איזה מטורף רצחני אתה מדבר ? המשטר של אסד נאור ונלחם באימפרילזם האמריקאי!

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים