הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-7 במאי, 2013 27 תגובות

אף כי הופסק האש בינתיים בשמי דמשק ברור שממשלת ישראל יצאה להרפתקה הרת אסון חדשה. במקום מאמץ לפתור את בעיות האזור בכלים מדיניים ובהידברות בין כל הגורמים המעורבים בסכסוך בסוריה, בחרה ממשלת ישראל, בהשראת ממשלת אובמה, בדרך של תוקפנות מסיבית נגד סוריה ועמה.

idf-syriaחייל ישראלי משקיף אל מג'דל שמס על גבול סוריה (מקור)

קיים תסכול עמוק אצל ארצות הברית מכיוון שהקואליציה של גרורותיה לא הצליחה במשימה של שינוי המשטר בדמשק. מסתבר שהמשטר הסורי בראש אסאד נהנה מתמיכה רחבה שבלעדיה לא יכול היה לעמוד נגד כוחות ניכרים כאלה. כל הדיבורים ששמענו על כך שישראל תומכת באסד ומעוניינת בהישארותו בשלטון התבררו כקשקושים. כעת התברר מעל לכל ספק שגם ישראל שותפה מלאה ובכירה בקואליציה האמריקאית נגד סוריה.

כך הסתבר שהאגדה על ה'מהפיכה הסורית העממית' חסרת שחר. איזו מהפיכה זו הניזונה מהקואליציה האמריקאית והמשתלבת היטב בתוקפנות הישראלית?

בכראה שנציגי המורדים היו במבוכה. בסוף החליטו לגנות את אסאד כיוון שאינו משיב מלחמה מוחצת נגד ישראל. מכאן יש להבין שכאשר המורדים יגיעו לשלטון יפגינו את נחת הזרוע שלהם נגד הציונים. נחייה ונראה.

לפני כמה ימים כתבה לי חברה טובה כדלהלן:

"אני חשה שכולנו מצויים במלכוד מתמשך.
מצד אחד איננו רוצים להיתפס כתומכים בממשל הסורי הרודני, ומצד שני איננו רוצים להתפס כתומכים בהתערבות מערבית (וידיעות על התמיכה המערבית במורדים ועל אכזריותם אינן נותנות מנוח)"

ההפצצה הישראלית על דמשק עוזרת, לדעתי, לפזר את הערפל המדיני. השלטון של אסד אינו פחות דמוקרטי מזה שבערב הסעודית, קטאר, בחריין, תימן, מרוקו ואלג'יריה ועוד ישויות ריבוניות במזרח התיכון. אבל ארצות הברית חיה בשלום עם משטרים רודניים אלה ואף מגינה עליהם בכל עוצמתה. מכאן אנו למדים שאין באופי המשטר בדמשק הסבר כלשהו לעוינות ארה"ב ובעלי בריתה כלפיו. לא איכפת לארה"ב, ישראל ובעלי הברית שלהן מחוסר הדמוקרטיה אצל אסד. אסד הטריד את מנוחתם כיוון ששמר על קורטוב של עצמאות סורית. אסד הותקף כיוון שהוא מסרב להצטרף לכנופיה המכינה מלחמה על איראן.

לפיכך לא השלטון הפנימי של אסד הוא העניין. כל דמוקרט ושוחר שלום חייב להזדהות עם המחנה השולל מארצות הברית את הזכות להחליט מי ישלוט בארץ זו או אחרת.

ההתקפה הישראלית היא מכה קשה לסיכויים של ישראל לחיות בשלום באזור זה. יתרון צבאי, גדול שיהיה, לא יביא שלום ובטיחון לעם בארץ זו.

תגובות
נושאים: מאמרים

27 תגובות

 1. אלמקייס הגיב:

  ההוכחה של קמינר לתמיכה העממית באסד היא העובדה שהוא טרם נפל למרות שכבר חלפו שנתיים תמימות (!) מאז פרוץ המרד. יואיל אם כן החבר קמינר לגלות לנו מהו הזמן הממוצע בו דיקטטור-ללא-תמיכה-עממית אמור ליפול על-מנת שבעתיד נוכל להיות חכמים יותר ולא נלך שולל אחר מזימות אימפריאליסטיות.

  אחר כך קמינר נוזף ב"מורדים" הסורים, "כסף מאמריקה? איזו מן מהפכה זו"? קמינר חושב כנראה שה"מורדים" כדי להיחשב "עממיים" באמת צריכים להילחם מול הנשק הסורי והסיני של צבא סוריה חמושים במלפפונים ואטריות.

  מעבר לכל, קמינר מייחס איזו חכמה של מאסטר בשחמט ל"הנהגה" האימפריאליסטית, כאילו שמעולם לא ארע ש"הבורגנות הבינלאומית" תמכה במי שבסופו של דבר גרם לה נזק פי עשרות מונים.

 2. אורי הגיב:

  אני כרגע באיסטנבול, פוגש מלא פליטים סוריים שמתחננים שאמריקה ותורכיה (ואפילו מוכנים לשמוע על עזרה של ישראל) ישלבו כוחות ויפלשו לסוריה כדי להציל אותם מאסאד. מוזר. זה לא מסתדר עם התיזה של המאמר – שאסאד הוא איכשהו הבחירה של העם הסורי.

  זה שלאמריקה יש אינטרס בנפילת אסאד, וזה שגם ישראל וגם תורכיה שותפות לאינטרס הזה, וגם היו רוצות לוודא שמי שיבוא אחריו יהיה ידידותי לאינטרסים שלהם באזור – לא אומר שאסאד הוא מנהיג לגיטימי בסוריה. זמנו עבר מזמן.

  • אל תקחו אותי לגואגל הגיב:

   מה הקשר לאינטרס ? העולם והעמים הערבים רוצים מנהיג דמוקרטי !!! העם הסורי רוצה חופש שהדרדרה למלמת טרור עקובה מדם בזכות רוסיה וסין והכוחות ה"אנטי אימפרילסטים" מהסוג שלכם !

 3. ע.ג. הגיב:

  נורא, פשוט נורא מה שהישראלים האלה מרשים לעצמם. הסורים מעבירים לחיבאללה חומרי לחימה כימים ונשק נוסף שיאפשר פגיעה בצה"ל ובמדינת ישראל והאימפריאליסטים הקולוניאליסטים הפשיסטים האלה מעיזים לתקוף ולהשמיד את הנשק הזה. מי הם שיתנגדו להשמדתם.

 4. אכן קמינר צודק: ישראל צריכה להשתלב באזור... הגיב:

  ולתפוס את מקומה לצד סוריה, איראן, חיזבאללה ומשטרי סדאם חוסיין וקדאפי מנוחתם עדן במלחמה נגד האימפריאליזם.

  רק כך, ולא ע"י ייתרון צבאי, יזכה העם 'בארץ זו' (ישראל?) לשלום וביטחון באזור.

  כמו העם באל-חמה ובחלאבג'ה…

 5. צפור בודד הגיב:

  כמו בכל ויכוח משפחתי גם כאן, יש המצדדים לכאן או לכאן.
  נכון, ישראל האחרונה שתרצה להתערב במתרחש בסוריה ותקוותה אחת, שיגמר שם מרחץ הדמים ולא חשוב מי ומה. אלא שחייבים להיות לגמרי בתמונה: ישראל התערבה לא משום שהיא מעונינת בהפלת משטר אסד (עובדה, היא לא עשתה זאת עד עתה), אלא משום שהסורים החלו להעביר נשק מתקדם לרשות החיזבאללה בלחץ אירני. על פעולות אלה של חצית קו אדום בטחוני (חימוש החיזב' ע"י אירן ויה סוריה), יש דווחים אמינים, נקודה.
  כלומר, חמינאי היטלר ממשיך בדרכו האנטישמית הנלוזה, בדרכו להשמדת הישות הציונית. כאן אין כבר צד לכאן או לכאן. אין כאן שאיפת נבואה, אלא עובדות בשטח.
  ועוד דבר: אסד מתנגד להליכה לבחירות דמוקרטית בחסות משקיפים בי"ל. הוא יודע שבכך יגיע קיצו. עובדה, אחרת היה מציע זאת בעצמו. והרי לכם עוד הוכחה (נחרצת), מדוע משטרו חיב לפול. תחשבו על זוג מסוכסך קשות (כולל אלימות), כאשר אחד מבני הזוג אינו מוכן ללכת ליעוץ.
  I REST MY CASE

  • צפור בודד הגיב:

   בד"כ אנני מגיב לדברי, קו"ח שאנני טופח לעצמי על השכם….ובכל זאת, קבלו ציטוט מהתקשורת:
   "מקורות במוסקבה אמרו ביום ו' 24.5, כי נשיא סוריה בשאר אסד הסכים להשתתף בוועידה הבינלאומית לנושא המלחמה בסוריה שמארגנות מוסקבה וושינגטון.".
   נכון, עוד ארוכה הדרך משום שלמורדים (וגם לאובמה) יש תנאים מוקדמים, למשל: אי שיתופה של אירן בדיונים. אך אפשר לומר בבטחון, שיש הבהוב של אור בקצה המנהרה.

 6. דוד עציון הגיב:

  מה ישראל צריכה לעשות אם מועבר נשק כימי/נשק "שובר שוויון" לחזבאללה, שאיננו מדינה אלא ארגון טרור (אולי בעיניך לא?)
  ההבדל בין המשטרים הלא-דמוקרטיים האחרים לבין אסד הוא אכן גם בגלל הברית עם ארצות הברית, אבל כעת אסד גם מבצע מעשי טבח נוראים, ששכחת להזכיר (אני יודע שגם המורדים עושים זאת, אם כי כנראה פחות ממנו)

 7. ק.א. הגיב:

  קמינר (ואחרים) נאלצים לחזור על העובדה ש 4=2+2.
  האם שומעים שהקהל זז בחוסר נוחות ולוחש שבכל זאת מוכרחה להיות טעות על הלוח?

  • ע.ג. הגיב:

   זה יפה שקמינר מפרגן לקמינר. אז לא הבנתם קמינרים. אתם מחברים 2 ועוד 2 ותמיד יוצא לכם שלש או חמש או משהו על יד. רק 4 לא יוצא לכם אף פעם.

 8. צדוק התקוה הגיב:

  עבור קמינר וחבריו ישראל היא הזרוע של האימפרלזים האמרקאי ישראל היא הרע האכזר הפשזים והאפרטהאיד אלה פניה של ישראל ולא יעזור שום טיעון אם ישראל היתה רוצה בהפלת שילטונו של אסאד הוא היה נופל ישראל אומרת אלה נבלות ואלה טרפות העקר שלא יתעסקו איתנו להעביר נשק לארגון טרור ומניעתו האם אצל קמינר וחבריו היא התערבות ישראלית? התעברות ישראלית היתה הפצצת מחנות הצבא הסורי כולל מטה המטכ"ל היות וישראל יודעת שדמוקרטיה בסגנון מערבי לא תהיה בסוריה אין לה ענין להתערב לצד זה או אחר קמינר התעורר לא הכל שחור לבן ולא תמיד ישראל היא הרע בכל סיפור הקשור למזרח התיכון הרוגש האיסלמיסטיהכי קל אצלך וחבריך לדרך תמיד להאשים את ישראל

 9. אלי הרחובותי הגיב:

  אף לא מלה אחת על האזרחים הסורים שנרצחים באלפיהם ע"י בשאר אסאד ידיד הקומוניסטים הישראלים והערבים, תתארו לעצמכם מה היה אומרים הקומוניסטים "שלנו", אם ישראל היתה הורגת 1000 ערבים שקמים עליה לחסלה כמו למשל תושבי עזה שבחרו בחמאס שיורה טילים על זקנים, נשים וילדים!!

 10. שום בצל הגיב:

  מחד, אתה לא מכיר בישראל כלל, אבל עדיין מצפה ממנה לשתף פעולה ב"מאמץ לפתור את בעיות האזור בכלים מדיניים ובהידברות בין כל הגורמים המעורבים בסכסוך בסוריה". הכיצד?
  מאידך, אתה תוקף את ישראל, כרגיל, על תקיפתה ורצונה העז בהחלפת אסד.
  ובכן, מר קמינר, לישראל דווקא יש אינטרס באסד, כיוון ששלטונו יציב והגולן שקט.
  כל אלטרנטיבה תעמיד את ישראל בסכנה עם כוחות ג'יהאדיסטים. מה לא ברור?
  לגבי ארה"ב, היא עמדה גם מאחורי הפלתו של מובאראק שדווקא היה פרו אמריקני, כך שגם התיאוריה הזו לא רלוונטית.גם לגבי סעודיה, אמריקה לא ממהרת להחליף שלטון, כנראה שריד מימים עברו, וכל עוד סעודיה מתפקדת בלי לרצוח 100,000 אנשים בשנה, כנראה שלאמריקה נוח.

 11. אנג'לו איידן הגיב:

  "ברור שממשלת ישראל" מגויסת לשירות "של תוקפנות מסיבית נגד סוריה ועמה." תוקפנות זו נועדת "להגנה" על הדמוקרטיה הפיננסית בדמשק, כלומר, להחלפתה של מדיניות הפנים והחוץ בסוריה לטובת ההון הפיננסי. העובדה הזאת הולמת את מדיניות כל ממשלות ישראל ואת הציונות העקבית. העובדה הזאת הולמת גם אותן וגם את שאר הגרורות בקואליציית האנטנטה (הבנה בין מדינות ההתערבות למען פתיחת גבולות בפני ההון הפיננסי ולשירות השתלטותו המותאמת בין קבוצותיו הרב-לאומיות המתחרות אחת נגד השנייה) החדשה-ישנה נגד שורה של ארצות לא משועבדות (מאיראן ועד סין העממית).

  • צפור בודד הגיב:

   נקח רק חלק ממשפט אחד לדוגמא: "…להחלפתה של מדיניות הפנים והחוץ בסוריה לטובת ההון הפיננסי…" כאילו מה ?
   וכי מדיניות הפנים והחוץ של סוריה, קודם לפלישה האימפריאליסטית של ההון הפיננסי לתוכה, לא שרתה "מדיניות אימפריאליסטית של הון פיננסי ?
   וכי הון פיננסי רוסי, אירני וסיני איננו נשלט בידי שאיפות נבואה של השתלטות אימפריאליסטית ("גלובליזציה"), הרי סין וגם רוסיה, כן משתפות פעולה עם ה"אנטנטה" בזה שהן משעבדות עמליהם בדיוק למען אותו הון פיננסי ?
   סליחה, אלו אינן אפילו שאלות רטוריות.
   שאלה רטורית תהיה למשל: "מה קרה לסוציאליזם במצרים, לפני המהפיכה ולאחריה ? שהתשובה עליה היא כמובן : נד"ה (ניצול, דיכוי והשפלה).
   אשמח אם כן להבין, כיצד אתה מתכנן עליית הסוציאליזם במרחבנו ?

   • אנג'לו איידן הגיב:

    אין "הון פיננסי רוסי, אירני" או אמריקאי או סיני או ישראלי כי, בתקופה של האימפריאליזם הקפיטליסטי – לא של האימפריאליזם הפיאודלי או אחר – ההון הפיננסי, שהוא מיזוג של ההון הבנקאי בבעלות פרטית עם הון יצרני, גם בבעלות פרטית, במימדים של קבוצות (או אגודות) מונופוליסטיות (עם חברות בת של חברת אם, שיש לה צורות שונות, כמו של חברת אחזקות או נאמנות, למשל), הוא לא לאומי, אלא רב-לאומי.

    בתוך סין, באזורי הסחר, בהם המשטר הסוציאליסטי מאפשר, ובתנאים מגבילים, מתקיימות פעילויות של הון הזר הרב-לאומי, שהוא פיננסי במהותו.

    לסין הון לאומי עצמאי, ולא מחובר להון בעל לאום אחר. בלבול יכול לשייך את ההון הזה, שהוא בבעלות חברתית ולא פרטית, לאיזה אימפריאליזם דמיוני. בלבול אחר מערבב בין אימפריאליזם וניאו-קולוניאליזם ביחד עם הקולוניאליזם הישן והאימפריאליזם הישן. וזה בגלל החפיפות של התפתחויות בין תקופות עוקבות: בעיראק ובאפגניסטן מתקיים ניאו-קולוניאליזם של צבאות מארצות שונות, בעוד שהקולוניאליזם היה של כיבוש על-ידי עוצמה לאומית אחת בלבד.

    תלמד לניניזם (מרקסיזם בתקופת האימפריאליזם) שנוכל לדבר על "עליית הסוציאליזם במרחבנו"

    • צפור בודד הגיב:

     הסלט שארגנת כאן, הופך הדיון ביננו לבלתי אפשרי.
     הרי ארה"ב חייבת לסין הון עתק. הרי סין שקועה עד צואר בתוך הבורסה האמריקנית… אהה כן ואנג'לו שליחנו בסין, עבר מחוז מחוז, בדק ומצא שרק ב"אזורים מסוימים" (בטח: מכלאות העבדים) זורם הון בי"ל. ממש גילוי אמריקה.
     לא התיחסת לאנטנטה, אלא רצת להצביע על הבדלים בין הון לאומי לבי"ל (מזל שלא דברת גם על שטרות כסף במשחק ה"מונופול").
     לא התיחסת לעובדה שהסינים משעבדים עמליהם למען ההון הבי"ל וכך הרוסים והאירנים.
     ולבסוף אתה שולח אותי ללמוד לניניזם ע"מ להבין מה קורה כאן באמת…ואם כבר לניניזם, אנג'לו, אז איזה מהם: טרוצקיסטי או סטאליניסטי? שלא נמצא מדברים בקוים מקבילים…
     ובכלל אתה יוצר הגדרות חדשות: לניניזם= מרכסיזם בתקופת האימפריאליזם, ומבלבל בין אימפריאליזם לקולוניאליזם…והיום בכלל יש גלובליזציה…
     כמו שאמרתי מקודם : ה"דיאלקט" שלך פטרנאליסטי ומתנשא. ואם בחבר לדיעה אתה נוהג כך, כיצד תמצא דרכך אל פועל שמוחו נשטף ע"י הקפיטליזם. גם אותו תשלח ללמוד לניניזם? במקום לשפוך כוס התה העבשה שלך ולרוקנה, אתה מעדיף לירוק לתוך הקומקום התה הטרי שמוגש לך. שיבושם לך.

     • אנג'לו איידן הגיב:

      דיון? איתך? והשמאל הישראלי צפוף כמוך. וזה רק בנוגע לרביזיוניסטים רגשניים, מבלי לקחת בחשבון את האופורטוניסטיים שביניכם ועוד. בשביל מה? בכדי למדוד את כמויות הזמן המבוזבז בדיונים עם "שמאליים" כאלה? לתקוף אתכם או להעביר לכם מידע תוך כדי מודעות כי מזערי הוא הסיכוי שתמצאו שימוש בכך – בתעמולה – זהו בין המעט שמרקסיסט יכול היום לעשות לגמילת מכורים למוסכמות "נצחיות". שלא באשמתכם, אתם לא מסוגלים להשתחרר מהקלון המרחף מעל המתפרנסים בחברה שוביניסטית, של "גזע עליון", של "גזע גאוני", כביכול חופשיים מהכבלים השלטוניים ובעל כישרונות מולדים. ומהו הקלון הזה, אם לא הצורך בחיפוש אחרי צידוקים על פשעים המבוצעים על-ידי חברה כזאת? בצפון-קוריאה, בסין ועוד ארצות קומוניסטיות, עמים מצליחים עם תשלום של קורבנות להתמודד עם האימפריאליזם משך דורות. אתם לא רוצים להודות בכך: חייבים אתם להמציא סיבות בכדי "להוכיח" שאתם הם היחידים שמקריבים קורבנות במלחמה נגד האימפריאליזם הקפיטליסטי. היום, רק עם מרקסיסטיות/ים במציאות ובמעשים, או עם אסלאמיים (אין אצלנו אמונות אחרות) אנטי-אימפריאליסטיים ניתן לקיים דיון בעל תוצאה מעשית.

     • דינו הגיב:

      לאנג'לו איידן:
      הנה יצא המרצע מן השק ע"י האיזכור שלך של צפון-קוריאה, ונפנוף באיזו "הצלחה" לכאורה של איזשהו "עם" להתמודד עם אימפריאליזם…
      המציאות היא שהדבר היחיד שהעם בצפון-קוריאה מתמודד איתו יום-יום הוא הדיכוי והעוני הקיצוניים שנכפו עליו ע"י שליט מטורף ובנו המטורף לא פחות.
      צריך רק לראות את הדמעות וצרחות האמוק של הצפון-קוראנים בכל פעם שאותו אליל מופיע בציבור כדי להבין איזו עבדות נרצעת ומשפילה מתרחשת שם.
      יום יבוא והפשעים נגד האנושות המתרחשים בצפון-קוריאה ייוודעו בציבור, ומעניין איזו שיר תשיר אז על הון פיננסי בינלאומי.
      כמו בכל מדינה קומוניסטית ששוחררה מאותה ישועה דמיונית – כך יקרה גם שם, העם יגיד את דברו (האנטי-קומוניסטי) ואתה תיווכח שוב שהדברים שלך היו דיבורים בעלמא, מפני שמסתבר שמי שמשתחרר מעול הקומוניזם המסוייט – תמיד יבחר בכל אופציה אפשרית אחרת.
      הנזק שאתה ודומיך מעוללים לקומוניזם (וגם לסוציאליזם, לצערי) הוא בל יכופר.

    • צפור בודד הגיב:

     אתה מסרב (לדעתי) לקבל עובדה פשוטה:
     קימת עוד דרך להלחם באימפריאליזם הקפיטליסטי ולמגרו והיא דרך הסוציאל דמוקרטיה בפרלמנט. במקום לשקוד על פתוח הקומוניזם ולהשתיתו בקרב מעמד העבדים, אתה מחפש פתרונות "מהפכניים" (אלימים כמובן) ומוכן לקשור גורלך גם עם השטן האיסלמיסטי האנטישמי, רק משום שהוא נלחם כביכול, באימפריאליזם הקפיטליסטי שנוא נפשך. שוב חוזר הזבוב המרקסיסטי לחגוג על גב השור הסוציאליסטי. במקום לקבל הקומוניזם בפשטותו וכחלק ממבנה המורכב גם מסוציאל דמוקרטיה ואנרכיזם, אתה מכסה פני הקומוניזם במסיכה מרקסיסטית, מנתק עצמך בבוז מתנשא מהסוציאל דמוקרטיה ואילו לאנרכיסטים אתה משאיר רק את בקבוקי המולוטוב…
     ובמאמר מוסגר: לא הייתי מתרגש מקיומו של הזבוב לולא העובדה שקיים סוג של זבוב מזן גווארה כפול (צה-צה), שהופך השור בעקיצתו, לשלד של עור ועצמות והמביא עליו כליה תוך כדי יסורים רבים.

 12. לא הבנתי הגיב:

  לא הבנתי איך התקיפה של ישראל לסיכול נשק שהיה אמור להגיע לדרום לבנון סייעה למורדים או לעם בסוריה שנטבח על ידי אסד, אבל מצד שני אני גם לא ממש מבין מה טוב בסטלין, אז כנראה שפשוט משהו אצלי קצת רופף בברגים

 13. צדוק התקוה הגיב:

  בסבראה ובשיתלא רצחו נוצרים מוסלמים העולם רעש ישראל הואשמה בפשע מלחמה ארגוני "השלום" בישראל רעשו וגעשו הפגנות נגד ישראל נגד שרון ונגד בגין כאן [יום יום]שוחטים כ70 אלף איש
  והעסקים כרגיל ושוב ישראל מואשמת בתוקפנות הלו תתערו מהצבעיות העוטפת אותכם חשבתי שאותם אנשי "שלום" יצאו להפגין נגד הטבח בסוריה כמו שהפגינו נגד הטבח בסבראה ובשתילא
  צבעיות אמרתי כבר……………

 14. שי הגיב:

  בדיחה על סטאלין:
  בתקופה הסטאליזם, אדם הולך ברחוב ורואה המונים רצים לעברו, " מה קרה?" הוא שואל אותם בבהלה, "ה נ.ק.וו.דה השתגע, הם מחפשים סוכנים אימפריאליסטים וכורתים להם את האשכים", הם עונים,"נו, ואתם סוכנים של האימפריאליזם?" הוא שואל, "לא" הם עונים לו, "אבל הם קודם כל חותכים ורק אחר כך מתחילים לחקור".

 15. דינו הגיב:

  קמינר רואה צל הרים כהרים:
  קודם כל, ישראל לא נקטה "בדרך של תוקפנות מסיבית", ובוודאי שלא עשתה דבר כנגד העם הסורי.
  ישראל ביצעה פעולה נקודתית נגד משלוחי ומשלחי טילים לחיזבאללה, ולא ביצעה שום פעולה כנגד מוסדות שלטון סורים ובוודאי שלא כנגד העם הסורי. לכן אפשר להתייחס לפסקה הראשונה של קמינר כאל משהו שהוא בין דמגוגיה לשקר. כמו גם לתאור "ההפצצה הישראלית על דמשק"…
  דבר שני: האמירה לפיה "הסתבר שהאגדה על ה'מהפיכה הסורית העממית' חסרת שחר" היא עצמה חסרת שחר, מפני שקמינר לא הוכיח שהמהפיכה "משתלבת היטב בתוקפנות הישראלית".
  למען האמת אין שום קשר בין התקיפה הישראלית למהפיכה, לראייה – הפצצת הכור הסורי שגם היא לא היתה קשורה למהפיכה כלשהי. לישראל קו ברור בנוגע למלחמה כנגד התחמשות החיזבאללה, וקו זה עקבי בין אם ישנה מהפכיה ובין אם לאו.

 16. קישור לקצת חומר מעניין הגיב:

  http://www.foreignaffairs.com/articles/139373/efraim-halevy/israels-man-in-damascus

  גם לראש המוסד לשעבר אפרים הלוי יש מה לומר בנושא…
  המאמר נקרא:
  "האיש של ישראל בדמשק".

 17. צדוק התקוה הגיב:

  ישראל מעדיפה את הישרדותו של נשיא סוריה בשאר אסד במדינתו אם האלטרנטיבה היא השתלטות של המורדים, בהם קיצונים אסלאמיים, כך אמר אתמול (שישי) גורמים ישראלי לטיימס הלונדוני. גורם מודיעיני בכיר הוסיף כי שלטון של אסד, שהוא יציב אך מוחלש, יהיה עדיף למדינה ולאזור כולו. "מוטב השטן שאנו מכירים על פני שדים שאנו יכולים רק לדמיין אם סוריה תיפול אל תוך כאוס ושלטון של קיצוניים מרחבי העולם הערבי שישיגו דריסת רגל שם", אמר קצין מודיעין בכיר המוצב בצפון המדינה.
  מערכת וואלה! חדשות
  יום שבת, 18 במאי 2013,

 18. צדוק התקוה הגיב:

  ראובן קמינר
  בקשר לתמונה יש לך טעות צ"ל חייל צה"ל משקיף לעבר הגבול הסורי ולא לעבר הכפר מג'דל שמס הכפר נמצא בשטח ישראל

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים