הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-3 בספטמבר, 2013 24 תגובות

‏29/08/2013

מי עוד  זוכר כיצד קולין פאוול, הרמטכ"ל האמריקאי, הציג לפני הפלישה לעיראק כמה צינורות אלומיניום להוכחה כי לסאדם חוסיין יש נשק גרעיני. (לימים הוא התלונן שהמודיעין והעיתונות השתמשו בו לרעה, ניצלו אותו וגרמו לו להציג שקרים לפני כל העולם).

ומי עוד רוצה לזכור שהצבא האמריקאי הרג שם מאות אלפים חיילים ואזרחים, גרם להרס הארץ ולאנדרלמוסיה שנמשכת וגורמת לקורבנות רבים עד היום.

ומי זוכר שארה"ב פלשה לאפגניסטן וגם שם עדיין גורמת להרג ורצח של אזרחים רבים. בימים אלה מתפרסם סיפור מזעזע כיצד חיילים אמריקאים שיטחו (flattened"" בשפת העיתונות) כפר בו אלף תושבים.

ומי עוד רוצה להיזכר בכל פלישות הצבא האמריקאי, וההתערבויות בארצות בכל העולם למען "הדמוקרטיה", כביכול. בספר בשם "למה עמים שונאים את ארה"ב?"* מאז מלחמת העולם השנייה אפשר למצוא כ-100 ארצות בהן התערבה ארה"ב.

ברשימה  הזו מופיעות, למשל, הארצות הבאות: קובה,לבנון, פנמה, גואטמלה, קמבודיה, האיטי, סודן, אינדונזיה, גרנדה, פנמה, הפיליפינים, עיראק, אפגניסטן, סרביה, סומליה, ניקרגואה, צ'ילה, לאוס, אל סלבדור, ועוד ועוד ועוד. האמריקנים פלשו לכל הארצות האלה כמובן בשם המוסר, למען החופש והדמוקרטיה. בחלק מן הארצות החליפו את הממשלות והמליכו דיקטטור המתאים להם. בחלק מן הארצות עזרו בדיכוי מרידות עממיות נגד דיקטטורים מקומיים. כך בפוארטו ריקו ובפיליפינים, בצי'לה, לאוס, אינדונסיה (כמיליון קורבנות כתוצאה), גואטמלה, קמבודיה (קרוב לשני מליון נהרגו), ואנגולה. בצ'ילה הפילו את הנשיא הנבחר איינדה והמליכו את פינושה. בקובה ניסו להחזיר את משטר בטיסטה, למגר את המהפכה ולהפיל את קסטרו.

לאחר  כל אלה, עוד התנפלות על סוריה באמת לא עניין גדול. אך כיצד אחרי כל אלה אפשר לבוא ולטעון למען התערבות מוסרית כמו שעושים קרי ואובמה, זה כמעט לא יאמן. אם המקומיים הטיפשים לא הבינו שכל זה נעשה רק לטובתם זה זבש"ם.

Vietcongsuspectחייל אמריקאי עוצר איש החשוד כלוחם ויאט-קונג, וייטנאם 1965 (מקור)

לאמריקאים יש כנראה גן התפשטות שכזה. גן של הבאת חופש ודמוקרטיה שמריץ אותם לכל פינות העולם, להגיע למדינות בלי או עם הזמנה. הרי גם היום יש להם כ-800 בסיסים בעולם. אך נבהיר מיד, גל הכיבושים וההתפשטות הוא נחלת השכבות העליונות, אלה השולחים אנשים למלחמה לא של הנשלחים אליה. העם האמריקאי "הפשוט" כמעט תמיד, התנגד להתערבות בארצות אחרות כמו גם הפעם. האמריקאי, כמו כל אדם נורמאלי, שואף לשלום ושקט ולכן מתנגד גם הפעם להתערבות בסוריה. במלחמת ווייטנאם ברחו הצעירים באלפיהם מן הגיוס, ורבים עוד ייותר יצאו בהפגנות סוערות נגד המשך המלחמה שם, ובכך הצילו מה שהוא מן הכבוד האמריקאי שנכתם ע"י הנשיאים דאז קנדי וג'ונסון, האחרון גם איבד את נשיאותו בגין המלחמה הזאת.

ומי לא רוצה להשכיח את המלחמה בווייטנאם (כמו שר החוץ קרי שבנאומו הארוך אתמול עסק בפלישות האמריקאיות המוסריות אבל נזהר להזכיר אותה, למרות שהוא עצמו השתתף בה והיה ממובלי תנועת ההתנגות מקרב החיילים החוזרים Winter Soldier Investigation.) בווייטנאם נהרגו מיליוני חיילים ואזרחים. היו שם שפע מעשי זוועה כמו פשע מיי ליי, בהם רצחו החיילים כ-500 אזרחים חסרי אונים. אך מלחמה זו נכנסה להיסטוריה, לפחות לאלה שעוד מוכנים לזכור אותה, בשל השימוש ההמוני שנעשה שם בנפלם. הנפלם גרוע בהרבה מנשק הגז, הוא שורף ומחניק גם יחד. הוא שורף בחום עצום כל דבר הנקלע בדרכו. אך הוא אינו רק שורף הוא גם פולט גז מונואוקסיד, שבמקרים רבים הורג את הקורבן עוד לפני הישרפו. הנפלם לא רק הרג אלפי בני אדם אלא גם שרף פשוט את הארץ. את הבתים, הרחובות, את היערות. בקיצור את ווייטנאם הפכו לשממה אחת גדולה.

גם לו נכונים, אפילו במקצת, הדברים שקרי הטיח לגבי הרצח בגז בסוריה, (ועדיין אין ראיות ברורות למה נעשה שם ועל ידי מי), צריך להיות אדם חסר בושה, חסר יושר, ובעיקר חסר מוסר לומר דברים אלו כשהרקורד של ווייטנאם נושף בעורפך ובעורף האימפריאליזם האמריקאי.

ומי באמת מעוניין להיזכר שהאמריקאים תמכו בעיראקים שהשתמשו בגזים במלחמה נגד איראן. לאמריקאים יש כנראה דרוג של גזים.  הגזים שלנו או של ידידנו – אלה "הגזים הטובים". הגזים הרעים הם של המתנגדים לנו, של אויבינו, הגזים הסוריים כביכול. כמובן שקרי או אובמה לא הזכירו את האפיזודה הזו בנאומיהם נגד הגז בסוריה.

כל אלה לא מפריעים לארה"ב להתכונן למלחמה נוספת בסוריה. הם למדו כנראה מבן גוריון שבשעתו ביטל את האו"ם ב"או"ם שמום". פתאום הם גילו שאין חשיבות למועצת הביטחון של האומות המאוחדות. הם לא יחכו למומחי האו"ם, כי רק המומחים האמריקאים קובעים. אבל לא נוח להם לפרסם אפילו את סיכומם של אלה שכותבים "שאין ספק שהממשלה הסורית אחראית למלחמת גזים, אבל אין אפשרות להוכיח שאסד אישית נתן את הפקודה."

גם שירותי המודיעין הבריטים מצאו שממשלת סוריה אחראית "בסבירות גבוהה" בתקיפת הגז. לקראת הדיון בבית הנבחרים הם פרסמו חוות דעת משפטית מנומקת,"שמצדיקה התערבות צבאית, גם אם מועצת ביטחון לא תאשר זאת". אך מה לעשות – כל זאת לא עזר לממשלת בריטניה, היא נכשלה בבית הנבחרים להעביר את תכניותיה. כעת דורשים גם אנשי קונגרס האמריקאי לקיים דיון לפני יציאה למלחמה. מכל זה אנו למדים ש"מנהיגי העולם החופשי" לוחמי הדמוקרטיה בעולם לא בוחלים בכל תכסיס נכלולי כאשר המטרה הקדושה של מלחמה לפניהם. אבל אבוי, גם דעת הקהל בארצותיהם מתנגדת למלחמה בסוריה. ודווקא "ארצות ציר הרשע" רוסיה וסין, זוכות לאמון בעולם ובא"ם.

אולי מנהיגי "העולם החופשי" יכולים להתנחם בכך שישראל תומכת בהם. כותרות העיתונות אצלנו זעקו "שהעולם כולו מחכה להתערבות אמריקאית".

אך ארי שביט "עלה על כולם" בהתרפסות והתפלשות בעפרם של המערב או ליתר דיוק, האמריקאים (הארץ 29.8.13 ). כמו כל דמגוג ראוי לשמו, מפלטו הראשון ולא האחרון הוא השואה. הוא משווה את הרוגי הגז בסוריה לששה המיליונים, לא פחות. ואת זאת הוא קובע כי הוא (לטענתו) בן אדם! כתבינו החרוץ כבר יודע כי כך האמריקאים אומרים. בלי היסוס הוא קורא לעליהום מידי: ארה"ב בהיותה מעצמת-על מוסרית אינה יכולה שלא לפעול נגד רוצח ההמונים מדמשק. הוא גם מסביר לנו שהסדר והחוק העולמי בסכנה ולכן ארה"ב, בהיותה מעצמת העל המופקדת על הסדר העולמי, חייבת לפעול. קשה לומר מה כאן מגוחך יותר, החנופה או הטיפשות והשטות. ארה"ב העושה הכול לעקוף את האו"ם, שפועלת אפילו נגד רצון אזרחיה היא, ואפילו נגד בנות בריתה הנאמנים בדרך כלל – היא המופקדת לשמור על הסדר העולמי. אפילו בעיתונות האמריקאית קשה למצוא דברים שכאלה, לבטח לא בעיתונות הליבראלית המתונה. ואם יסולח לי להשתמש בביטוי לא פרלמנטרי הרי נראה שלכתבינו החרוץ "עלה השתן לראש".

לארה"ב  יש אינטרס ברור בסוריה. סוריה היא אחד ממוקדי ההתנגדות להגמוניה האמריקנית במזרח התיכון. בתור שכזאת היא מטרה ברורה לשאיפות האימפריאליסטיות של ארה"ב באזור. ארה"ב נחלשת בשנים האחרונות. לפני 20 שנה ארה"ב הייתה נוהגת כלפי סוריה כמו כלפי עיראק למשל. אלא שהזמנים השתנו וארה"ב כבר לא כל יכולה כאן ולכן היא מסתפקת באמירה שהמלחמה הפעם תהיה קצרה ותגמר מהר. זה בסך הכול סימן לחולשתה. עד רגע זה נראה שגם הנימוק המנצח להתערבות, הטריגר שחיפשו, כלומר השימוש בגזים, לא פועל כל כך. לא רק משום שלא ברור כלל מי השתמש בגז, אלא שגם קשה למצוא הגיון לכך כאשר שימוש כזה עלול להוליך להתערבות צבאית של האמריקאים ואולי בעלי בריתה, בוודאי לא באינטרס של הממשלה הסורית.

העולם משתנה  וכך גם המזרח התיכון. ההתפתחויות אינן בקו ישר, אבל אין ספק שהן בסימן של שאיפה לעצמאות וחופש של העמים ושל התנגדות להתערבות של המעצמות האימפריאליסטיות. שום התערבות בסוריה לא תעצור התפתחות זו. מאידך התערבות בסוריה תהיה אות קלון נוסף (אפגניסטן, עיראק, גואנטנמו, מלחמת המלטים, ציטוט לאזרחים וגם עזרה פעילה להמשך הכיבוש הישראלי) לכהונתו השנייה של הנשיא אובמה.


* המלצת קריאה  בנושא האימפריאליזם האמריקאי:

"Why do People hate America?" by Ziauddin Sardar & Merryl Wyn Davies, Icon Books Ltd

תגובות
נושאים: מאמרים

24 תגובות

 1. מאמר מזהיר הגיב:

  חבל רק שלא מתפרסם בעיתון שנותן במה לדמגוג ההוא

 2. ג'ון קרי והסוכן הכתום AGENT ORANGE הגיב:

  קרי לא שכח, קרי משכיח. הוא מנסה למחוק מזיכרון הקולקטיבי את מה שלא נוח לו לזכור ולהזכיר. ולא רק את AGENT ORANGE שהרג בוויטנאם, בלאוס וקמבודיה מליונים, ועוד נולדים שם ילדים מעוותים. אבל קרי מנסה להסתיר – בעזרת הפלישה המתוכננת לסוריה – גם את כשלונו להביא את ישראל ואבו מאזן להסכם שבו, כך הבטיח קרי, "‎כל הבעיות ייפטרו תוך תשעה חודשים". וגם יתרת האסירים הותיקים (מתוך ה-104) שביבי הבטיח לשחרר תמורת ויתור על פלסטין עצמאית לחלוטין‎ (מתוך אלפי ה'פושעים' נגד הכיבוש) עוד ממשיכים לשבת.
  מסתבר ששאיפתו של ג'ון קרי להיות הנשיא ה"דמוקרטי" הבא כה עזה, שקטשופ HEINZ וכספי משפ' FORBES לא יכולים לספק את הסחורה, בדמוקרטיה המערבית הגדולה שניתן לקנות את הבוחר בכסף… ורק טילי TOMA HAWK ומלחמה — "ללא נפגעים" (שניתן לראות בטלביזיה) — "יכולים לעשות את העבודה".
  ועד אז? הנפט הדמוקטטורי הסעודי זורם, ותעשיות הנשק, משרד הביביטחון "במשותף עם צבא ארה"ב עושים ניסויים מוצלחים בטילי חץ ו'אנקור' (sparrow" & Arrow III").

  אייג'נט_אורנג'/he.wikipedia.org/wiki

 3. מדוע גנרל מרק וולש ביקש דחייה הגיב:

  להחלטת אובמה, לדחות את המבצע נגד סוריה "עד למיצוי הדיונים בקונגרס", קדמה אזהרה של מפקד חיל האוויר האמריקאי לפיה בגלל הקיצוץ בתקציב, חיל האוויר של ארה"ב אינו מוכן למלחמה.
  *** גנרל וולש יודע יותר מאשר "הארץ" גילה – ‎ הוא יודע שאין מדובר בתרחיש מסוג "נכנס-גומר חיש-חיש"… יוצא ורץ לספר לחברה'.
  *** ‎ברור לגנרל שמדובר במלחמה מ ת מ ש כ ת שדורשת תקציבי ענק, ושירי TOMA HAWKs הוא רק מהלך הפתיחה של המערכה הראשונה של "ההצגה הגדולה". . . ושכמו בדרמות של שייקספיר, צפויים הרבה הרוגים, שאכן השאלה TO BE, OR NOT TO BIBI אינה במקום.
  *** ולכן, ציבור יהודי נחמד, חישבו פעמיים לפני שאתם מבקשים מאצבעוני לצאת למלחמה. כי מאוד ייתכן שלא תצאו רק בשן ועיין מחזיקים במסכות הגז. זיכרו משפט חשוב "אל יתהלל חוגר כמפתח".

  • יולו הגיב:

   מראשית הבלגן בסוריה היה ברור לי שזו תהיה בחירה בין רע לרע יותר
   ואסד הוא רע
   לכן על ישראל לעשות קולות של שטיח ולא לדחוף אף אחד להלחם בסוריה{ עם נוצות מוסר טווסי,]
   זה באינטרס הישראלי ולדעתי גם האמריקאי לקחת צעד אחורה ולהשאיר את כל נושא המוסריות
   לפתרון הצביעות הארופית המתחסדת,,,,,,,,תמיד האמריקאים הפתאים שולחים את צבאם למות בכדי להציל אחרים

  • עלי הגיב:

   "למדוע…"
   1 סביר להניח שכוחות הקדמה מרוסיה סיפקו טילים נגד מטוסים מסוג ס.א. 300 וזו הסיבה
   להצהרה של מפקד חיל האויר האמריקאי
   2 מופלא בעיני כיצד אדם שהוא בהגדרה חורש רע ומוות לישראל מציע "לציבור היהודי הנחמד"
   הצעות שהן "לטובת הציבור היהודי הנחמד"?
   אולי תציע לאסד לא להשתמש בגז כנגד ילדים ?
   ואולי תציע לאירן לא לפתח נשק גרעיני ולא לאיים בהשמדת ישראל ולהתגרות בכל העולם ?
   ואז אולי תוכל לבוא אל "הציבור היהודי הנחמד" וליעץ לנו מחוכמתך כי רבה…

   • ליולו ולעלי הגיב:

    יולו — אילו היה אסד הרע היחיד – ניחא. אלא שישראל (ראשי הממשלה פרס, ברק ונהנתניהו) סירבו לדרישתו הנכונה להחזיר לסוריה את הגולן הכבוש הסורי, ועכשיו הם מציעים לארה"ב להילחם עבור משטר הכיבוש הציוני.
    עלי — [1] בינתיים רוסיה טוענת שהיא טרם סיפקה לסוריה את הטילים. וגם אם היא סיפקה — SA300 הוא טיל הגנתי במהותו (נגד מטוסים), ולא טיל שנועד להתקפה.
    [2] ואולי… תציע ל"מדינה היהודית" ל ה י פ ר ד מנשק האב"כ (להשמדה המונית) שהיא פיתחה בדימונה, ו(זה הביולוגי) שפותח "בנס-ציונה"… ולאשרר את האמנות הבינלאומיות בנידון, לפני שישראל מציגה דרישות אלה לשכנות ולאיראן הרחוקה? פרט לכך אני מסכים שרצוי שכל מדינות האיזור יעשו שלום, וייפרדו מהנשק האסור שאינו מביא שום ביטחון לשום מדינה.

    • עלי הגיב:

     1 "הטיל ההגנתי"מגן על עשרות אלפי טילים אשר מכוונים למרכזי אוכלוסיה בישראל ולכן זה טיל מאוד התקפי
     2 אסד השתמש בנשק לא קונבנציונלי דבר שמוכיח שהערבים אינם נרתעים לבצע
     השמדת עם ופשעים כנגד האנושות
     לישראל אין אידיאולוגיה של השמדה וכל מטרתה של ישראל להרתעה בלבד
     אין סימטריה בין ישראל למדינות ערב או אירן מבחינת הגודל ומספר התושבים
     לכן ישראל היא המדינה היחידה בעולם שיש לה זכות להחזיק בנשק
     לא קונבנציונלי
     זו עובדה שאומות העולם הנאורות קיבלו את הטענה הזו והעלימו עין מפיתוח הנשק הזה בידי ישראל בשנות החמישים והשישים של המאה שעברה.
     לא רק שהעלימו עין אלא אף עזרו לישראל בפיתוח נשק גרעיני (רצוי שתלמד את העובדות האלו)

 4. יעקב הגיב:

  אפגניסטן לפני התערבות ארה"ב היתה יותר גרועה.

 5. צדוק התקוה הגיב:

  מי זוכר את הפלישה הרוסית לאפגניסטן את אלפי ההרוגים בשני הצדדים ואת הפלישה הרוסית לגורגיה וכמובן לצצניה הריסת כפרים שלמים צצנים על מאות התושבים עם שרשראות הטנקים
  אימפרילזים יש בשני המחנות כל אחד תאב לשליטה ואין הבדל בין המעצמות
  מקווה שתגובתי לא תמחק

 6. שמואל אמיר הגיב:

  גם התעמולה והשקרים האמריקאים בשעתו ביחס לרוסים באפגניסטן לא היו שונים מאלה בהם הם משתמשים עכשיו נגד סוריה. האל קאידה המופעל עכשיו בסוריה גם הוא אותו אל קאידה שהופעל כבר באפגניסטן נגד הרוסים. במקום להתייחס לסכנת התבערת האמרקנית החדשה בסוריה מנסים להסיח את הדעת בעזרת אפגניסון בעבר. ואם כבר אפגניסטן בעבר, למה לא לספר מה עושים שם האמריקנים היום. המלטים שלהם הורגים שם אלפים. בעיתונות האמריקנית הליבראלית מסרו אפילו כיצד הנשיא אובמה גוחן על רשימות המטרות כדי לאשרם להתקפה.

  • צדוק התקוה הגיב:

   שמואל נדמה לי שהאמרקאים שם מטפלים בטרור המוסלמי המסכן את העולם הנאור בדיוק כמו שפוטין [טיפל]מטפל בטרור האיסלמי בצצניה אין הבדל

 7. טובה שיבר הגיב:

  ומי זוכר את פלישת ארצות הברית לגרמניה במהלך שנות ה40 של המאה הקודמת?
  ומי זוכר את ההפצצות הברבריות של חיל האויר האמריקני על ערים גרמניות במהלך המלחמה המיותרת ההיא שגבתה קורבנות כה רבים מן העם הגרמני שוחר השלום?
  ומי זוכר את מחרחר המלחמה הבריטי ההוא, צ'רצ'יל, שלא הסכים לתנאי השלום שהציע לו היטלר בשנת 1940 והעדיף לסבך את ארצו במלחמה מיותרת שעלתה בחייהם של 400,000 בריטים, 3.5 מיליון גרמנים?
  ומי עוד זוכר כיצד שמש העמים לו סגד מחבר המאמר בשנות ה 40 ו ה50 הגיע למסקנה האוילית שמוטב לו לחתום על חוזה אי התקפה עם גרמניה הנאצית מתוך איזו מחשבה הזויה וסהרורית שברית המועצות לא תותקף ע"י הצד עימו חתמה על חוזה אי התקפה?

  • צדוק התקוה הגיב:

   טובה סיכמת הכל במשפטים שאי אפשר לסתור אותם כי הם אמת תודה לך היה נחמד לקרוא את תגובתך אני מחכה שיענו לך האמת לא נראה לי ושוב תודה

  • "משפטים שאי אפשר לסתור אותם" הגיב:

   מי זוכר שהעם הגרמני היה שוחר שלום, מי זוכר?

   מי זוכר שהיטלר הציע לצ'רצ'יל תנאי שלום ולא תנאי כניעה בשנת 1940, מי זוכר?

   מי זוכר שצ'רצ'יל גרם למותם של 3.5 מיליון גרמנים, מי זוכר?

   יש כאן משהו מביך בהרבה לא בעייה של זכרון…

   אבל בלי סטלין כמובן אי אפשר.
   אז אם אפשר להתייחס בכלל ברצינות ל"משפטים שאי אפשר לסתור" כדאי להזכיר שמרגע עליית הנאצים לשלטון ביקש סטלין האיום הסכם עם בריטניה וצרפת נגד הפאשיזם ונדחה על ידם בכל פעם, כולל במלחמה נגד הפאשיזם בספרד (36-39).
   מי שהגיע למסקנה האוילית שמוטב לו לחתום הסכם "שלום" עם היטלר במינכן בהנחה שזה יסתפק בהתקפה על ברה"מ היו צ'מברלין ודלאידה. בנסיבות אלו מה נותר לסטלין לעשות אלא לקוות שגרמניה תתיש את עצמה במלחמה עם צרפת ואנגליה וכך מצבו יהיה טוב יותר מולה. אלא שצרפת התמוטטה מיד ובריטניה נסוגה. אז מוטב שהגברת "הזוכרת" תגיד תודה לאלוהים (אם היא מאמינה בו) ולסטלין שניצב לבדו מול גרמניה בשיא כוחה ובכל זאת הביא למפנה במלחמה שהביא לנצחון בנות הברית וכן שבזכותו (או לחובתו) קמה מדינת ישראל על חשבון הפלסטינים (אבל זה כבר ענין אחר)

   • אנג'לו איידן הגיב:

    הפרת הסכם מינכן על-ידי שלטון הגרמני הנאצי יצרה פילוג במחנה האימפריאליסטי. פילוג זה היה הישג של החזית הפרולטארית ביחד עם כוחות אנטי-פשיסטיים מכוון שהוא שם אימפריאליסטיים נגד אימפריאליסטיים באופן בלתי-מתפשר: הסכנה "בהתקפה על ברה"מ" על-ידי איחוד אימפריאליסטי חוסלה באמצעות מהלך חיוני. וזה, בניגות לטיעון "שגרמניה תתיש את עצמה במלחמה עם צרפת ואנגליה", גם למען תוספת זמן יקר לאיחוד הסובייטי עבור השלמות להכנות מקיפות לפני התחלת המלחמה האנטי-פשיסטית לטובת עמי העולם תחת הנהגה פרולטארית (כפי שנכון לנהל כל המלחמות – וגם הבניות – שהן כולן מעמדיות).

    יש לי גם ביקורת על המשפט האחרון, העוסק סביב זכויות או חובות בנוגע להקמת "מדינת ישראל על חשבון הפלסטינים" – "אבל זה כבר ענין אחר"

    • דינו הגיב:

     בריה"מ הרי כבשה והשתלטה על מחצית אירופה ודרכה ברגל גסה על עשרות לאומים במשך עשרות שנים – ועדיין אינך מחשיב אותם כאימפריאליסטים אלא כ"פרולטרים".
     עם כל הכבוד – ניכרת כאן בעיה קשה בהבחנה בין עיקר לטפל.
     והעיקר שזה "לטובת עמי העולם"…

 8. אובמה שכח להזכיר Obama Forgot to Mention הגיב:

  בנאומו בשטוקהולם שכח אובמה להזכיר את ישראל, ברשימה הקצרה של המדינות שמעולם לא אישררו את האמנה הבינלאומית למניעת ההחזקה והשימוש בנשק כימי. הוא גם "שכח" שישראל מחזיקה ב"גרעיני דימונה".

  In his Stockholm Speech Obama FORGOT to mention that also Israel NEVER RATIFIED the International Convention banning Chemical Weapons. Neither did he talk about Israel's NUKES.
  כך אמר אובמה: Obama: "98% of the world's population said the use of chemical weapons was abhorrent and passed a treaty forbidding their use".

  • צדוק התקוה הגיב:

   יש הבדל חשוב מאוד ישראל מעולם לא איימה בנשק הגרעני שלה/ כימי נגד אף מדינה נדמה לי שיש מדינה אחת ויותר באזור שרוצים למחוק את השטן הקטן מהמפה

 9. ישראלי מצוי הגיב:

  ברור שאין לפעול נגד סוריה כי שני הצדדים שייכים ל"טובים" והיותר טוב ינצח

 10. עלי הגיב:

  הסיפור על אימפריאליזים אמריקאי המחפש שליטה באפגניסטן או בסומליה נשמע כמו בדיחה.
  באפגניסטן אין דבר אשר יקדם שליטה אמריקאית בעולם אין גם נפט ואוצרות טבע !
  מה שיש באפגניסטן זה ארגוני טרור איסלמיסטים קיצוניים אשר זכו לפריחה בגלל
  הצלחתם בגירוש השלטון האימפריאליסטי של ברית המועצות ולמתקפתם כנגד מגדלי התאומים .
  יש סילוף גדול של האמת לגבי עירק.
  רובה של האוכלוסיה שמח על הפלישה האמריקאית והשחרור משלטון סאדם חוסיין.
  (אם אני הייתי תושב עירקי הייתי שמח וכנ"ל הכותב עצמו אם היה אזרח עירקי)
  התסבוכת של האמריקאים נבעה מחדירה של ארגוני טרור איסלמיסטים דרך סוריה
  ומהתערבות אירנית בתוך האוכלוסיה השיעית ובעקר משום הזנחה של התשתיות
  תחת השלטון של סאדם (לשקם את המדינה עלה יותר מ-2 טרליון דולר).
  לגבי סוריה צריך לזכור שסוריה ארגנה ותמכה בהפיכה הפלסטינית כנגד חוסיין ב-1970
  סוריה היא הספונסרית העיקרית של החיזבאללה וסוריה הצהירה תמיד שלבנון היא חלק מסוריה
  סוריה היא מדינה אימפריאליסטית אשר תומכת בטרור וכפי שמתברר אסד הוא רוצח המונים
  אשר אינו נרתע משימוש בגז כנגד ילדים

 11. ע.ג. הגיב:

  לפני זמן קצר פורסם שרוסיה סין וברזיל מתנגדות לתקיפה בסוריה בטענה שהיא עלולה לפגוע בכלכלה העולמית. עכשיו לכל אלה שמאבדים את שפיותם בכל פעם שהם שומעים אמריקה או ארה"ב יש בעיה – "הטובים" מתנגדים לתקיפה מסבות כלכליות וארה"ב רוצה בה מסבות מוסריות. לי אין ספק מה יגידו האנשים האלה – עדיף לתמוך ברשע מרושע שתומך בהמשך הרצח כדי לא להפגע כלכלית מאשר בארה"ב. אמור לי מי ידידך ואומר לך מי אתה.

 12. פרידה הגיב:

  מדוע הח' אמיר לא מרחיב על תפקידו ההיסטורי של קומיסר הק.ג.ב. לשעבר, הח' פוטין, בברית המועצות הסוציאליסטיות הדמוקרטיות העממיות, במניעת ההפקרות האימפריאליסטית של רצח ושוד העמים? בלי האיזון של מדינות הגוש הסובייטי, הפרולטריון העולמי היה נופל מדחי אל דחי ומצרה אל צרה

 13. שי הגיב:

  אסד טובח בתושבי סוריה כבר מספר שנים והעולם לא נוקף אצבע, אסד גם לא מכחיש שכוחותיו השתמשו בנשק כימי- הוא "רק" טוען שהדבר נעשה ללא ידיעתו ואישורו (שקר מוחלט כמובן- אף אחד לא יעז לירות נשק כזה בלי אישורו של הרודן הרצחני- מה גם שבעבר כבר היו מספר מקרים של ירי נשק כימי), אפילו בלי הנשק הכימי העולם חייב להתערב ולהפסיק את הטבח, אני לא מתפלא שרוסיה ממשיכה בדרכה של ברית המועצות ותומכת בכול דיקטטור רצחני, אני לא מתפלא שהבריטים החליטו לא להתערב (בדיוק כמו ב 1938), אני לא מתפלא שהעולם הערבי זועק חמאס- אבל לא נוקף אצבע וממתין שהמערב יסתבך בעוד מלחמה מיותרת, אני כן מתפלא שאדם סביר (כמו כותב המאמר) באמת חושב שאף אחד לא צריך לעשות כלום בעניין הסורי ושהמצב נפלא כפי שהוא, סוציאליזם עוסק בטובת האדם- לא בהפקרתו בידי דיקטטורים צמאי דם.

 14. טובה שיבר הגיב:

  מרתק בכל פעם מחדש להיווכח עד כמה מעריציו של שמש העמים עדיין לא התפכחו מאשליותיהם לגבי הרוצח הגרוזיני (שלפי הערכות ממעיטות טבח ב כ10 מליון מבני עמו).
  הם עדיין מעלים על נס את הבנתו המדינית, את "תבונתו" הגאונית בניהול המלחמה והם אף מגדילים לעשות בקביעתם ש"סטלין ניצב לבדו מול גרמניה בשיא כוחה" (!)
  שימו לב – המגיב "משפטים שאי אפשר לסתור אותם" ממציא לנו היסטוריה אלטרנטיבית-וירטואלית שבה בריטניה כלל לא נלחמה לבדה כנגד איטליה וגרמניה במשך שנתיים תמימות (מספטמבר 1939 ועד יוני 1941), מתעלם מן העובדה שלארצות הברית היה חלק מכריע בהכנעת גרמניה הנאצית, ושוכח ששמש העמים, באיוולתו הפנומנאלית התעלם לחלוטין מידיעות מודיעיניות מפורשות שגרמניה עומדת לתקוף את בריה"מ בנוסף לעובדה שחלק מן התבוסות הנוראות של הצבא האדום בתחילת המלחמה היו תוצאה ישירה של פיקוד בכיר לא מנוסה כתוצאה מטבח המוני שערך השמש בקצונה הבכירה שלו.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים