הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-4 בספטמבר, 2013 7 תגובות

בתחילת 2014 יעלה ויבוא לאוויר העולם ערוץ דתי נוסף על שני המופתיים הקיימים: הקבלה, המבטיח לאחר מספר תיקוני צנרת באגו התמזגות עם הבורא, והידברות, המתחייב לזרע קודש בר-קיימא תמורת אי אילו טבין ותקילין המשולשל לקופתו. מה יעשה הערוץ החדש, מורשת שמו, זו תעלומה רוטטת; אולי הוא זה שיביא את המשיח על קוגלאגר. חמור לבן לא נראה באופק, לא באולם הנכנסים בנתב"ג וגם לא בוועדה לתכנון ולבנייה של נצח ישראל.

TVציור שמן של טלויזיה שלא עובדת מאת ריצ'ארד וואסקו (מקור)

שלושה ערוצים בעלי זהות יהודית מוצקה זה כבר לא צחוק; מעמד הר-סיני, בו אבות אבותינו ראו את הקולות, עלול לרדת לטמיון הרייטינג של הערוץ הראשון מה-מיה.

בראש ערוץ הקבלה בלה, בלה, בלה עומד רב, דוקטור ומי יודע אולי מומחה בינלאומי לגידול חרגולים, המנפיק את הגיגיו לעדרי חסידים צמאי דעת וחום, ההופכים בידיו האמונות למטיפים ומדקלמים מקצועיים, קרי: שוטים גמורים וזאת בתוכניות בהן יש להם דריסת רגל כי על פי רוב הלה מופיע כמעט בכולן. בהרצאותיו האינסופיות והחוזרות על עצמן כמו מסטיק לעוס ודביק, חוששים הללו לפתוח את הפה אל מול שפתו העילגת, חשיבותו העצמית וזקנקנו הלבנבן המציירו למשהו שבין תיש אדושמי למזכ"ל הגלקסיה. ערוץ ההדברות בנוי על מספר קדושים ולא רק על אחד; הללו עולים ויורדים כמו אזעקות יורדות ועולות המסריינים (פועל יוצא מהמונח מיסיונריות) את עצמם לדעת כמו הם ורק הם אוחזין באשכים עתירי הטאלק של הקדוש ברוך הוא. בהדברות הס מלהראות גברות. בערוץ התיש הן ניתזות פה ושם כמו כדורים נותבים באימון חטיבה.

כתבנו החרצן, שהתוודה לקיומם של שני הערוצים הנ"ל במהלך מחלה ממושכת, הזדרז למסיבת עיתונאים אותו יזמה באחרונה החברה המפעילה, "שקלאר לי ושקלאר לך", המתעתדת להקים בשלב מאוחר ערוץ דתי נוסף – שרביט שמו – שיתחלק בהשראת צה"ל ובניו לשלושה חלקים: חטיבת הצום, אגף החור שבסדין ופלוגת ברית המילה.

במסע"ת, בהשתתפות שלושת הרבנים הראשיים: הצמחוני, התורכמני והסמבטיוני, שהתקיימה זה לא מכבר הוצגו "האני מאמין" לצד נציגות מטעם הספונסרים: פיצה האט, אוסם דת, מקדולנד שמד, ויטה קאט, ומאו צה-טונג-טנג (אוכל סיני).

פתח ואמר הרח"ל (רב חסיד לימונדה) הצמחוני: "יהודים ויהודיות, נכבדים ונכבדות. בעוד איזה זמן נחנוך ערוץ תל-אל-ויזיה חדש: שרביט שמו. חלקו הגדול יוקצה לקינה ולנהי אשר אינם יכולים להתקיים בעולמנו הנמבזה ללא פרסומת. פנינו למספר ממנים לא לפני שהציגו בפנינו תעודות שהם ומוצריהם הולכים כל בוקר למקווה.

"כידוע לכם, יום כיפור מגיע לאט מדי ומאוחר מדי. צום גדליהו מקוים רק על ידי יחידי סגולה. לפיכך הוחלט בחיל החימוש של השמים הפתוחים, שם ממוקם האל, להקצות צום לכל שבוע ימים. הרב הראשי התורכמני ואני נפתח כול בוקר את הערוץ בארוחת צום דשנה בה נציג את מיטב המאכלים של הממנים בהנחות של עד 50 אחוזים לאלו המניחים תפילין."

"ומה לגבי אלו המניחים הנחות?" שאל החרצן.

"אלו יקבלו קדחת!"

"זה פיוס זה? זה קירוב לבבות?!" התקומם ידידנו.

"חרצנוס, טוב שהזכרת. כליות ולבבות באישור הבד"צ של הצמחוני ושלי בארבעה שקלים ותשעים ותשע אגורות."

"ומה יהיה תפקידו של הרב הראשי הסמבטיוני?" נשאל.

"הוא יעיף צלחות וספלים ישר מהשולחן לכיור! על זה נאמר בספר הספרים ואצל דוד אבידן: הכיורה ישליכהו."

וכאשר נשאלו לגבי שאר התוכניות הנרקמות, החלו השלושה להמטיר שורה ארוכה של תעניות וצומות המיועדים להציג, בין היתר, באור מגוחך את ימי תנועת העבודה האבודים, מעשה העלול לזרז את אחת המחלות האנושות: חזרת התשובה. לפנינו קיצורן:

 1. תענית לציון גוויעתה של החילוניות הישראלית.
 2. לציון הפיחות הגדול של שנת 62.
 3. פירוק הפלמ"ח.
 4. שבוע צום ע"ש גיולה מנדי – על מצב הכדורגל המקומי.
 5. הוצאת המסטינג מהשירות וביטול חד צדדי של הלוף האלוף.
 6. תענית אסתר ויליאמס שכבר לא עושה לא בריכות ולא הוליווד.
 7. צום בללייקה – זכר לשירת רוסיה ולשירי "המלחמה הפטריוטית הגדולה" (תואר לוואי למאבק ברית המועצות בנאצים) שאיכלסו את אוהלי שנות הארבעים והחמישים בתנועות הנוער החלוציות.
 8. הלירה והגרוש וגם הירח.
 9. לזכר הסוסיתא והכרמל דוכס.
 10. המסך יורד.

וכך הלאה והלאה.

מנכ"ל שרביט הודיע כי אחריו יוקם ערוץ מיוחד לחינוך מיני צנוע וכשר שייקרא "חור בסדין" שיאפשר לצופים להתגבר על האמת המרה הנקובה בתלמוד: "אבר קטן יש לו לאדם, משביעו-מרעיבו, מרעיבו משביעו." (מסכת סוכה, דף נב ע"ב). כמו כן, יערכו פאנלים מלווים בהדגמות חיות בנושאים אקוטים: הוצאת זרע לבטלה בהשתתפות מאוכזבי השר לפידובסקי, קורס להוראת הדרך הקצרה לאורגזמה על בסיס הבחינה המטפיזית-מוסרית שבהזדווגות המינית. לאולפן יזומנו מיטב כוכבי ההלכה, ביניהם הרמב"ן שיסביר מדוע "השטוף בזימת אשתו הוא נבל ברשות התורה." יתקיימו דיונים ערים ביחסה של החסידות לעניין כשהמוטו לכך נלקח מ'ספר חסידים': "אמרו לחסיד אחד … תהרהר ביראת שמים בשעת ביאה שיהיו בניך צדיקים. אמר להם: ברבות התאווה יהיו הבנים צדיקים לפי שהרהור התורה מבטלת התאווה."

שבועיים לאחר מכן יפעפע ערוצון קטן: ברית מילה שמו שיסביר לעולם כיצד לוקחים מילים ומונחים מאוסים כמו שטחים, ערבים, שלומים עכשווים, קומוניסטים, דמוקרטיה, נוצרים, מוסלמים, שמאל, כיבוש, זכויות אזרח, חוקה, נישואים אזרחיים ובום טרח בעזרת המאכלת שהשאיר המלאך בהר המוריה מסירים מהם לא רק את העורלה אלא גם את הרצון להתקיים.

תגובות
נושאים: מאמרים

7 תגובות

 1. צדוק התקוה הגיב:

  אבשלום קווה אני לא מבין מה הכעס שלך בשלט המציאו לחצן המעביר תחנות לא שאני רואה את אותם הערוצים מי בכלל רואה טלוזיה [כמעט ולא] יש אנשים אוהבים לראות סרטי טבע ויש ערוצי טבע
  יש אוהבי היסטוריה ויש ערץ היסטוריה ויש אוהבים לראות ערוצי דת אנחנו חיים בעולם חופשי כל אחד יראה מה שטוב לו בקיצור שאלה יהיו הצרות של העם היושב בציון שנה טובה ובשורות טובות לעם היושב בציון

  • אבשלום ק. הגיב:

   לצדוק היקר שלום,
   אין זה ענין של זיפזופ כזה או אחר. שני הערוצים הנ"ל
   מנהלים מלחמה מכוערת כלפי הישראלית, החילוניות
   וכול מה שאין בו ציציות. ציבור צעיר קונה את ההבלים
   הללו, המציגים את ההווה והעבר באור שלילי ביותר.
   התנועה הקיבוצית, למשל, עולה על המוקד בעיקר של
   האוויל המשריש המנהל את ערוץ הקבלה, המציע ערבות
   הדדית סופר-דופר כאילו לא היו הדברים מעולם. אלו
   שני מוקדים מסוכנים למדי, בורים ועמי ארצות המשרתים
   תהליך השתלטות של היהדות הפוליטית-רבנית, יהדות
   פאטלית וקטסטרופלית המונהגת על ידי כלי קודש מושחתים
   ופסיכופטים נוסח כנופיית "הבית היהודי" והעומד בראשה.

   • צדוק התקוה הגיב:

    אז מה אתה מציע נהיה פטרונים של העם הטיפש? ננהל את התקשורת כמו ברוסיה הקומניסטית נגמרו הזמנים הללו זה חלק ממחיר הדמוקרטיה רק הם מנהלים מלחמה מכוערת כלפי הישראלית יש עוד זרמים בפולטיקה הישראלית שמנהלים מלחמה מכוערת רק אצלהם זה נקרא חופש הביטוי ……………………

 2. בת אל הגיב:

  וירטואוז תרבות

 3. מבין עניין הגיב:

  זה מצחיק קורע…
  איזו שנינות כה לחי. שאפו

 4. באבא יאגה הגיב:

  חד ומשעשע "המענה שלך לכסילים" , בהברה אשכנזית , כמובן

 5. דליה שור הגיב:

  אוי כמה צחקתי
  רשימה מבריקה גאונית ומצחיקה וקולעת

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים