הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-15 בנובמבר, 2013 6 תגובות

זוהי עובדה עצובה שהישראלים בחרו כדוברם אדם שמאמין באמת ובתמים לקשקשת יחסי הציבור שמנפיקים הפקידים במשרדו. נתניהו אולי מסביר היטב את העמדה הישראלית הרשמית לקהלים של תומכים וחסידים מושבעים, אך גינוניו הדרמטיים נחזים כמגוחכים כאשר הוא מציג עמדה זו בפני קבוצת מאזינים אובייקטיבית.

netanyahu

ביבי נשא השבוע דברים בירושלים לקהל המורכב מנציגי הכינוס השנתי של האסיפה הכללית של הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה. ביבי יודע כמובן שניתן לומר כל דבר לקהל שבוי מעין זה, בפרט לאחר ה-standing ovation הקבוע לראש הממשלה. ביבי תיאר את השיחות עם האיראנים והזכיר לקהל שגמע כל מילה בצימאון, שהמטרה של הסנקציות הבינלאומיות ה"משתקות" אשר "הורידו את איראן על ברכיה" הייתה "לגרם לאיראן להתפרק – להתפרק – מיכולות ההעשרה הגרעינית, אשר נעשה בהם שימוש בשביל פצצות אטום, ואת כור הפלוטוניום הגרעיני, שגם בו נעשה שימוש בשביל פצצות אטום." נתניהו לעג להתעקשות האיראנית על כך שיכולות אלה מפותחות למטרות אזרחיות. "האם אתם חושבים שאיראן מפתחת טילים בין יבשתיים כדי לשגר איזוטופים רפואיים לעבר פציינטים איראנים שחגים סביב כדור הארץ?" התלוצץ נתניהו (בסרקזם). אנו למדים ממנו שהעולם כולו טיפש ורק מחכה ליפול ל"מלכודת דבש" איראנית. ביבי מסביר שהסנקציות המוצלחות שהורידו את האיראנים על ברכיהם כעת מופקרות ומבוזבזות.

"אז תעשו משהו"

במקום לתת לחוצפה האיראנית לעבור ללא עונש, הצהיר נתניהו, כאשר הוא נהנה ממחיאות הכפיים הסוערות המקובלות במעמד זה, שהוא לא ינום ולא יישן עד שהיכולת הגרעינית של איראן "תפורק" וקרא לחברי האסיפה הכללית המכונסים: "הרימו את קולכם!" – לא רק בעבור ביטחונה של ישראל אלא גם בשביל ביטחונם שלהם עצמם. לא יעבור זמן רב עד שאיראן תבנה טילים המסוגלים להגיע עד ארצות הברית, הוא ציין, והם יוכלו לשאת נשק גרעיני, אם איראן תשיג יכולת זו. וכאן הקרשנדו: "האם זה מה שאתם רוצים?" הוא שאל את הקהל המשולהב, שענה ב"לא!" תקיף. "אז תעשו משהו לגבי זה", הוא אמר בחזרה.

כעת זה נהיה רציני. ביבי נלחם לא רק כדי להציל את העם היהודי. הוא נלחם כדי למנוע מאיראן טילים המסוגלים להגיע עד ארה"ב. הוא דוחף לפעולה את האזרחים האמריקנים. ייתכן שחשבתם שמדובר בתיאור העבודה של נשיא ארה"ב, אובמה והגנרלים שלו. אך אובמה, כפי שראינו, פשוט אינו עומד במטלה. לביבי אין ברירה. אף אחד אינו מגן על העולם החופשי. אך אנו מוגנים מכל פגע, שכן ביבי הכריז שלא ינוח עד שפצצות הגרעין יפורקו.

מלחמה היא לא בלתי נמנעת

הכותב מרגיש את הצורך להתריע שאנו מתמודדים כאן עם נתניהו, דמות מסוכנת ביותר, ולא סתם לאומן מקומי שגרתי. השטיק האחרון שלו הוא להעמיד פני צ'רצ'יל הנלחם בניסיונות הפיוס. הוא חי יותר ויותר בטראנס שבו הוא משכנע את עצמו שהוא, והוא בלבד, מודע לסכנות הקיימות בהווה. למען האמת, המדיניות האמריקנית המנסה לשמר את המונופול הצבאי של ארה"ב באזור היא בעצמה מסוכנת ביותר והמקור של מתיחות גוברת באזור. פרשנים מסוימים מאמינים שהמחלוקת בין ארה"ב וישראל היא יותר שואו עבור הציבור מאשר עניין של מהות. כך או כך, ברור כי שתי המדינות משחקות באש.

הערה: הכותב אינו מעוניין, בשלב זה, להתייחס ליתרונות ולחסרונות שסביב המשבר האיראני. כל הטיעונים הטכניים אינם מסוגלים להסתיר את העניין המהותי. ישראל וארה"ב מתעקשות על מונופול בשימוש בנשק להשמדה המונית. אם וכאשר ארה"ב וישראל יהיו מעוניינות בהרגעת המשבר כל שיצטרכו הוא להציע דרך המובילה לפירוק וחיסול הנשק להשמדה המונית באזור. הצעה זו נשמעת אולי בלתי סבירה, אך הצעה דומה, לחיסול מלאי הנשק הכימי הסורי, מנעה לאחרונה את פריצתה של מלחמה אזורית במזרח התיכון. בכל מקרה, ארה"ב מראה סוג מסוים של מחשבה אחראית על פיתרון למשבר האיראני. בשל כך היא ננזפת ומושמת ללעג על ידי ההנהגה הישראלית. כמעט בלתי אפשרי להאמין שזה באמת קורה. אך האמת ברורה: ישראל מובילה את החתירה למלחמה אזורית בקנה מידה מלא.

תגובות
נושאים: מאמרים

6 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  "הקשקשת שמנפיקים הפקידים במשרדו" נוצרת כדי לסבר את אוזנו, ואת אוזני הנוסעים (הנבחרים) שממלאים ג'מבו או שניים של "אל-על" כדי לשמוע את "נביא העל" – שלו מסר מותאם לכל אוזן גזענית. ("את הבדואים מאום-אל-חירן 'ננפנף', כדי להקים לדוסים יישוב על ההריסות". לכן קִידְמָה הממשלה מהר את "הגָן הלאומי" שיחסום בנייה פלסטינית בי‫-‬ם שלהם, כי זה הגֶן שעובד על הגֶנֶטִיקָה הלאומנית).
  אז מה אם אובמה, סרקוזי ומרקל אמרו על נתניהו שהוא שקרן? הרי הוא דואג למתנחבלים, בש‎ם ממשלת השנאה הלאומנית.
  והחודש, כשמגיני זכויות האדם באיחוד האירופי דרשו להטיל סנקציות על תוצרת ההתנחלויות, הגיע קומיסר איטלקי Antonio Tajani, שהיה דוברו של ברלוסקוני ("איש חלל" ו"ידיד חיל-האוויר הישראלי") בראש משלחת וניסה למנוע את יישום החרם, כך שאירופה תוכל להזרים 300 מיליון € לשנה למדע הציוני…
  בקיצור: ‎מספיק דיבורים-צריך מעשים-שישכנעו את סרבני השלום. הצעד הראשון: סגירת ברז נשק החינם (3,5 מיליארד דולר לשנה) ששולחת ארה"ב לצבא הכיבוש הציוני.

 2. שום בצל הגיב:

  דברי הנאצה נגד נתניהו ראויים לגינוי. אפילו גבלס או הימלר יוצאים אנשים ראויים יותר.
  אף שנתניהו אכן מסוכן, קשה להאמין ברצינות לנבואה האפוקליפטית המתוארת כאן, אלא אם כן, ובכך הכותב כורה לעצמו בור, הוא לוקח את דברי איראן ברצינות.

  ולראיה, איראן, באופן מפורש, כמדיניות פורמאלית מוצהרת, מעוניינת ופועלת להשמדתה של ישראל. ניכר שיש קוראים באתר המברכים על היוזמה הזו. שיבושם להם. אבל לכמה אנשים שפויים, כנראה, ייתכן ורדיפת הגרעין הצבאי ע"י איראן יחד עם הצהרותיה לטובת ישראל, מאותתים להם על סכנה.

  אז אם גברי איראן אמת המה, אזי נתניהו צריך לפעול ביתר שאת. אם הם שקר, הרי שאין דאגה, שכן לעולם איראן לא תפתח נשק גרעיני, או, לחילופין, תפתח בהקדם שגרירות בת"א (ירושלים זה קצת מוגזם לשלב ראשון…). אשרי המאמין.

 3. כך פעלה ארה"ב "למען השלום". . . הגיב:

  היה מי שהאמין שחיסול ברה"מ יביא לרגיעה במספר התקיפות שעשתה ארצות הברית בעולם. אלא שאמיר אורן מדווח לקוראי "הארץ" שמה שקרה במציאות היה מנוגד לציפיות! מצגת רשמית של הפנטגון, סיפרה סיפור שונה לחלוטין: ״44 התערבויות צבאיות אמריקאיות מאז תום מלחמת העולם השנייה — ז.א. אחת בשנה, בין 1945 ל–1989, ועוד 100, שלוש־ארבע בשנה מאז תום המלחמה הקרה (ז.א. מאז חיסול ברה"מ).
  עד שהגיע אובמה לנשיאות ארה"ב [והחל להשתמש במזל"טים לרצח מתנגדים לשלטון האימפריאליזם האמריקאי בעולם] ארה"ב הפכה פרועה יותר. פלישות ופשיטות אמריקאיות ארוכות התרבו למרות חיסול המבנה הדו־קוטבי של העולם, האמריקאי־סובייטי.
  כך אנו למדים שאגרסיביות האימפריאליזם האמריקאי היא תכונה מ ב נ י ת – אינהרנטית– שקיימת בו "מטבע בריאתו"– בגלל האינטרס העצום של הקומפלקס הצבאי-תעשייתי [[שמפני כוחו הגובר הזהיר כבר נשיא ארה”ב אייזנהאור את הציבור, למרות שגם הוא לא היה חלילה רודף שלום]]. תכונה הרסנית זו אינה תלויה כלל בהימצאות אויב אידיאולגי, שברה"מ היתה אמורה להיות. כך גם בישראל הכובשת, שבה התעשיות הצבאיות מעסיקות כמעט 7,000 יצואנים ומעל מאה אלף עובדים.

  • ק.א. הגיב:

   גם בקוסמולוגיה מה שקרה במציאות היה מנוגד לציפיות!… מדענים יצאו למדוד את התכווצות היקום וגילו לתדהמתם שהתאוצה אינה שלילית אלא חיובית כלומר היקום הולך ומתפשט לכל כיוון ובאופן מואץ בשל 'אנרגיה אפלה' ומסתורית. והנה כך גם עם האימפריאליזם (הצלבני-ציוני) – התפשטות מואצת וחסרת שובע.

 4. Danniel Qeletti (in Berlin at the moment, soon back Home( הגיב:

  "זוהי עובדה עצובה שהישראלים בחרו כדוברם אדם שמאמין באמת ובתמים לקשקשת יחסי הציבור שמנפיקים הפקידים במשרדו"… So said a man, who – not even 9 months ago – sang glorifying songs, to one of the darkest butchers and mass-murderers the Human race has EVER known ("At stalingrad we were reborn").

  Kaminer,
  As you know full well, I hate bibi and the "likud" just as much as you do – perhaps even more. Nonetheless!! In comparison to your beloved sovjet tyrants (whose "glorious architecture", which makes even Tel-Aviv's ugliest parts look reasonable, does still adorn the vicinity of the Hostel I'm now at, for an eternal warning of ANY mad tyrannical rule – and its architectural atrocities – ANYWHERE), in comparison with THEM, he is still a tiny, harmless baby…

  Would have been nice, of course, had you bothered yourself to write an article, with the header "In glorifying stalin and his dark empire I had been a fool, sorry, dunno what had happened to me", before penning anything else.

 5. מאהרן הגיב:

  אני ערבי מוסלמי עם ביבי בנושא האיראני בכל הכח
  זה פשוט בושה בתור אחד שלא שונא יהודים אבל לא סובל תכיבוש ותממשלה הארורה זה בושה שאתם מערבבים תשנים. לשיעים לא איכפת ביכלל מפלסטין איכפת להם להשתלט על העולם המוסלמי ודרך הפלסטינים זה הכי קל שיש הם שיעים והם יזרקו פה פצצת אטום ואתם תאשימו את ביבי שהדליק אותם יעני ובגלל זה וזה יפגע בכולם ערבים ויהודים אבל אתם חושבים שהם לא יעשו את זה כי הם יודעים שהם יפגעו בנו אתם לא מבינים שלא אכפת להם מכמה סונים????? תראו מה בסוריה קורה זה רק איראן עושה שם דברים זה לא בכלל אסד אין לו כח לעשות לבד את זה

  השנאה שלכם לביבי גורמת לכם להיות עיורים אתם לא מבינים כלום וזה עצוב

  תתעסקו בכיבוש שם יש לכם תמיכה מלאה אבל אירן זה נאצים שונאים יהודים ומוסלמים סונים וחמינאי יזרוק פה פצצה בלי למצמצ

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים