הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-1 ביולי, 2014 20 תגובות

בעיתון "ישראל היום" הידוע בכינויו "הביביטון" הופיעה בשבוע שעבר כותרת גדולה ואדומה: "חרפת ח"כ זועבי". בעמוד השני הופיעה כותרת בצבע שחור: "מקומה של זועבי – בכלא". ומתחת לכותרת הזאת אוסף גדול של ציטטות מפי חברי כנסת ושרים וקצינים בצבא ועוד ועוד: "אין גבול לאכזריות, אין גבול לציניות" / "לא מגיע לה להיות ח"כית" / "לא רק החוטפים הם טרוריסטים, גם זועבי היא טרוריסטית" / "דבריה הקשים הם הסתה פרועה ועידוד הטרור" / "היא אינה ראויה לשמש חברה בכנסת ויש להעמידה לדין" / "להסיר את חסינותה ולגרש אותה לעזה". וכך הלאה והלאה,לאורך עמוד וחצי כתוב באותיות קטנות וצפופות.

במקום  קטן ומוצנע הופיעו הדברים שאמרה ח"כ חנין זועבי עצמה בתכנית הבוקר ברדיו, ואשר עוררו את כל המהומה: "אני לא מופתעת כלל ממעשה החטיפה. אנשים חיים תחת כיבוש בחיים לא נורמליים והם נאלצים להשתמש באמצעים כאלה עד שישראל תבין את הסבל של האנשים שחיים תחת הכיבוש".

זה כבר קרה מקודם, לא פעם ולא פעמיים. מאז קמה מדינת ישראל זה קורה במחזוריות קבועה. שוב ושוב הגילוי המפתיע שיש במדינת ישראל אזרחים ערבים, ולאזרחים האלה יש זכות בחירה לכנסת, והם שולחים לכנסת חברי כנסת שייצגו אותם. וכמה מפתיע, חברי הכנסת הערבים אשר מייצגים את אזרחי ישראל הערבים, הם ממש לא ציונים, וגם לא נוהגים להדביק על מכוניותיהם את המדבקה "כל הכבוד לצה"ל".

פעם בכמה שנים, בדרך כלל ברגע של משבר לאומי כזה או אחר, מתעוררת הסערה התורנית כאשר חבר כנסת ערבי משמיע התבטאות שמעוררת חמת זעם והתפרצות רגשות ודרישות קולניות לגרש אותו מהכנסת, או בכלל מהמדינה, או בכלל מארץ החיים.  בכל דור בתולדות המדינה היה חבר הכנסת הערבי התורני שאותו הכי אהבו לשנוא. חנין זועבי היא האישה הראשונה שנכנסה למשבצת הזאת, ובתשפוכת השנאה נגדה נוסף גם אלמנט לא מבוטל של שוביניזם גברי.

המקרה הראשון מסוג זה היה בשנת 1949, השנה הראשונה לקיומה של מדינת ישראל ולפעילותה הפרלמנטרית של כנסת ישראל. חבר הכנסת הערבי הקומוניסט תופיק טובי מסיעת מק"י (היום סיעת חד"ש) העז להשמיע מעל במת הכנסת ביקורת על ההרס שזרעו חיילי צה"ל בזמן חיפושים בכפרים ערבים בגלילי, ונענה במבול של צעקות זועמות והיו שצעקו לו "תגיד תודה שנותנים לך לשבת בכנסת". את דרישתו לקיים חקירה דחתה הכנסת ברוב אדיר.

tubiתופיק טובי

בעקבות המקרה הזה פרסם המשורר נתן אלתרמן טור מחורז בכותרת : "הנזיפה בתופיק טובי" במדורו הקבוע "הטור השביעי" ביומון "דבר" (18.11.1949). נתן אלתרמן היה משורר ואיש רוח בעל השפעה רבה בחיים הפוליטיים והחברתיים בתקופת המנדט  הבריטי ובשנותיה הראשונות של המדינה. הוא לא היה איש שמאל במונחים של ישראל בת ימינו,למעשה בסוף ימיו היה ממייסדי תנועת ארץ ישראל השלמה. אבל הוא בהחלט היה אדם הגון.

הנזיפה בתופיק טובי

מאת נתן אלתרמן (1949)

ובכן, מיהו תופיק טוּבּי? הוא חבר הכנסת,
הוא קומוניסט ערבי. בבית הנבחרים
יושב הינו בזכות מלאה ולא בחסד…
כבר עת אולי לזכור זאת, חברים.

ואין הוא חב בזה כל חוב על גודל-נפש.
ישיבתו היא חוק.
היא צו.
היא אל"ף-בי"ת.
לא! אין הפרלמנט צריך ביד מונפת
לזרוק לו מדי פעם את הגֵט.

ואין הפרלמנט, בשום פנים ואופן,
צריך לקרוא: אתה דובר בְּאֵין מחריד
מפני שטוב אני… נדיב… דוגל בחופש…
אין זה הולם אפילו מְסִבָּה פרטית.

עת להחליט סוף-סוף: ככל צירי הבית
גם טובי בו יושב בתוקף המשטר!
ואם זה רציני, אין צורך כל יומיים
על זו הפריבילגיה להגיש לו שטר.

זה טיב הדמוקרטיה. אין נושאי-כֵּלֶיהָ
נוֹשים תודה באיש. חֶלקה אולי לא קל,
אך אם היא לא תהיה מובנת מאליה,
היא לא תהיה מובנת לנו כלל!

עכשיו אל העיקר:
יד הצבא סורקת.
שבוע לא יצא בלי פעולת סריקה,
וכל אדם נבון יודע: אין זה טקס
אשר כולו קידות חן-חן בלי חריקה.

אמנם אין מזעיקים לשם את כתבינו,
כמו חס-ושלום אל מְסִבּוֹת-צילום, –
אף שנדמה כי אילו שם אותם הבאנו,
הם לא היו יוצאים ריקים בלא-כלום.

דבר אחד ברור:
בקוּם חבר הכנסת
ולוֹ תמונה אחרת של החיפושים,
אין זה חשוב פחות מהודעות הפְּרֶסֶה,
המהללות לי את "עזרת האוכלוּסים"…

בפיו היו עובדות לא-הופרכו-עדיין
וחקירה דרש הוא. מהו המוצא?
לא!.. יער לא בריא הוא יער-הידיים
אשר חרץ מראש כי זוהי השמצה…

ללא דיון הוסר זה הנושא
האם אמנם מתוכן הוא נְעוּר-וָרֵיק?
אנחנו מסרקים במרץ, כידוע…
ומאוד לא טוב לסרוק מבלי להסתרק.

אם קומוניסט ערבי דרש זאת, אין זה טעם
במחי אחד לקרוע את המשאלה!
לא! בייחוד אם יש סברה שזאת-הפעם
עושה הוא את שלא עשתה הממשלה.

גם השבוע הזה, 65 שנה לאחר אותו דיון ואותה דרישה לחקירה שהושבה ריקם השאירו חיילי צה"ל הרס רב בבתים פלסטיניים בהם עשו חיפושים. לציבור הישראלי הוצגו באמצעי התקשורת שלו אך ורק צילומים מתוצרת דובר צה"ל, ואיש אפילו לא העלה את הנושא מעל במת הכנסת.

נירית חביב, פעילת שלום וזכויות אדם, ביקרה השבוע בכמה כפרים בחלק הצפון-מערבי של הגדה המערבית, וכך כתבה בין השאר: "לפני שלושה לילות נערכה פשיטה לילית על הכפר ג'ינסאפוט, במהלכה נעצר אחד התושבים. אביו של העצור סיפר שבנו, בן 34, נשוי ואב לשלושה ילדים קטנים, מתפרנס מעסק משפחתי למכירת חרסינות ושיש. במהלך המעצר רוכזו בני המשפחה בחדר אחד, החיילים הרביצו לבן מול עיניהם של ילדיו הקטנים, ערכו חיפוש בבית, שפכו את תכולת הארונות על הרצפה, שברו אריחי שיש, שפכו שקי תבואה, וגרמו נזק רב. האב עבד שנים ארוכות בישראל, וכיום עובד בהתנחלות צופים. מאז מעצרו של הבן הוא לא הלך לעבודתו ודואג לגורל בנו. קצין התקשר לבית המשפחה ועדכן שהבן נמצא בחווארה. נקווה לטוב, או שלא. חסימת כפרים, מעצרים שרירותיים, אלימות, גרימת נזק לרכוש, לא יחזירו את החטופים אבל בוודאי יגבירו את העוינות, התסכול והייאוש של התושבים. השימוש בפרקטיקות הללו ובאחרות, גרועות יותר, נמשך מזה כחצי מאה ולמרבה הצער לא נלמד כאן דבר".

תגובות
נושאים: מאמרים

20 תגובות

 1. ק.א. הגיב:

  לכשיהודים שטופי-מוח, ימניים בנימי נפשם (ימין + שמאל-מרכז + וואטאוור) יבינו מה שהיה, והינו, טיבה האמיתי של מדינתם וכן מה היה, והינו, טיבם של מנהיגי-נוכלי מדינה זו (ובעיקבות זאת בעצם גם מה היה טיבם שלהם) – וזה יקרה – הם ישנאו את כל הסלט הזה הרבה יותר מאשר הם שונאים את חנין זועבי (והם שונאים אותה מאד מאד) ואת השמאל. זאת מכיוון שהם בלעו את הבבל"ת בכמות רבה יותר וגם לאורך זמן רב יותר. או אז ההתפכחות שלהם תבוא לפתע בלי אזהרה ותהיה קשה לעיכול. העם הזה מבושל שנים על שנים ומומרץ לשנאה ואין דבר יותר טריוויאלי וברור כשמש מזה בעולם. גם בצד השני (הנכבש והמדוכא) עורר המצב הזה שנאה אולם הם בעלי תפקיד שק החבטות בסיפור הזה בעוד היהודים נבחרו וצוידו (עי'י האימפריה) להיות החובטים – וכך הם עושים ברצון ובשמחה רבה (בתמורה לנדל"ן ולמשיח).

  • שום בצל הגיב:

   אתה מזכיר לי את פרק ה-"Bizarro world" של סיינפלד… הכל הפוך…

   מומרץ השנאה היחיד פה זה אתה (וגם זה נראה לי משום מה טריוויאלי), והבבל"ת שאתה מדבר עליו… נו שוין… אתה אחד מסרבני המציאות הקשים שראיתי. רק חבל שמישהו עלול להבין מדבריך שחיי הם הפקר ומותרים לכל…

   • ק.א. הגיב:

    לשום, ולדינו 1ׂ) שום- מדינה שדואגת לבטחון אזרחיה עושה מאמצים לשלום והנה לא כן ישראל… ואשר להאשמות הנמוכות שלך על כביכול המרצת שנאה – קשקוש בלבוש! בישראל אין שנאה, יש נעלות ואטימות! שנאה היא דבר שיכול לבוא וללכת אבל אטימות ונעלות – זהו מצב קבוע, לא משתנה וזה הכל תוצרת בית. כל דוברי השמאל מאז ומעולם שניסו לדבר על ליבו של העם לנטוש את המנטליות והפרקטיקה של הנעלות לא הועילו והיו בזבוז אנרגיה. הדיבורים של השמאל -לכל היותר שומרים על הגחלת האנושית הקטנה. זוהי תחזוקה שהמיעוט מגונן בה על עצמו אבל אין בכוחה להתחרות עם שטיפת המוח של הנהגה קרימנילית וקהל מעריציה -נסחפיה. 2) דינו- שלא כמו שום-בצל, שאני יכול לענות לדבריו, במקרה שלך דינו אני מתקשה לייצר תשובה – אני רואה את מעשי ישראל הרשמית כמעשה נוכלות מקצועי! זה אנלוגי לנוכלות ההיסטורית של ייצרני הסיגריות. אנחנו פשוט יוצאים מנקודות הנחה הפוכות וקשה להתווכח. נוכל מקצועי יודע להשאיר (בשיתוף אמצעי תקשורת ושיטות אחרות) "מקום לספק קל". אל הפירצה הדחוקה והדקיקה הזו אתה נדחף בקושי ומתרווח בה כאילו נכנסת לאולם חתונות ענקי.

    • דינו הגיב:

     אני אקל עליך את תהליך ייצור התשובה ע"י ההסבר הבא:
     הביקורת שלך כנגד ישראל נgה בין ציון אקראי של חצאי עובדות (טענות נכונות בחלקן)
     לבין תאור בלתי ניתן להוכחה (עובדה, ניסית ולא הצלחת) של הציונות מאז המאה ה-19, והכיבוש, כאיזה חוד-חנית של אימפריה ערטילאית שהיא האימפריה ב-ה' הידיעה.
     זה כולל כמובן את הצגתה של ישראל כיוצאת דופן בעולם מבחינה שלילית.
     כל זה כמובן שגוי לחלוטין ולראיה ההנחות המוטעות שאתה מציג (למשל שהציונות מראשיתה היא שקר וכיסוי לאיזה מעשה אל אותה אימפריה) וחוסר היכולת שלך להציג ראיות תומכות לטענותיך.
     עוד דוגמא להנחות השגויות היא הראיה שלך את מעשי ישראל הרישמית כ"נוכלות מקצועית",
     להיפך!
     לנוכל מקצועי נדרש שמץ של תכנון מוקדם ועורמה בכדי להיטיב את מצבו.
     בדוק את הכיבוש למשל: זהו מעשה הרחוק מלהיות ערמומי. הוא מטופש, חסר תוחלת, בזבזני, אין בו שום רווח משמעותי וכל-כולו נזק למדינת ישראל ולציונות.
     לזה אתה קורא "נוכלות מקצועית?", הצחקת אותי.
     "היהודים נבחרו וצוידו (עי'י האימפריה) להיות החובטים"?
     זה פשוט לא נכון, ואתה יותר מאשר מוזמן לנסות ולהוכיח זאת.

     • ק.א. הגיב:

      לא אוכל להוכיח לך כלום מהסיבה שאתה מסרב מראש. קח למשל נוכלים בחברת קוסמטיקה שמוכרים מוצר שקרוי אנטי-אייג'ינג… עצם השם של המוצר הוא כבר רמאות, אבל להם יש (בוודאי) כל מיני סטטיסטיקות ש 43% מהלקוחות הרגישו שיפור של 37% בעומק הקמטים שלהם… הסטטיסטיקות האלה לא באות להוכיח כלום אלא רק לאפשר להם פירצה דחוקה לכיסוי התחת שלהם. ואם התחת מכוסה הם השיגו את מבוקשם ומשום מה אתה נותן להם את הקרדיט שלא מגיע להם. כל בר-דעת מבין יפה מאד שמדובר בנוכלים. הכיבוש באמת אין בו רווח למדינה ותושביה אבל תהיה בטוח שלטייקונים יש ויש! בהנחה שהממשלה תיתן לוועדת חקירה להכנס לחשבונות הבנק של החשודים – סוחרי המוות – אפשר יהיה להראות לך את הנוכלות שחור על גבי לבן – וגם אז אני בספק אם תגיע לאיזושהי מסקנה. עד לאן תיקח את ההיתממות שלך? איפה אתה חי? אתה מיתמם מיקצועי? רק בריאות, דינו.

    • דינו הגיב:

     לק.א:
     אני האחרון שאתווכח איתך על כך שטייקונים, תאגידים ויצרני מוצרי צריכה הם נוכלים.
     צריך רק להציץ בפרסומות הנאלחות שלהן כדי להבין במה מדובר.
     אבל זכור: כל אלה רוצים שקט תעשייתי כדי להפיץ את הזבל שלהן בכל מקום.
     יש להם אינטרס עליון לגבולות פתוחים ושקטים, ושכולם יתחילו לצרוך, לעבוד בזול ולשלם ביוקר.
     התעשייה היחידה שמפיקה רווח מהכיבוש זו תעשיית הנשק. התווית "נוסה בהצלחה בשדה הקרב" המתנוססת בסלון האווירי על טיל ישראלי או כיפת-ברזל שווה המון כסף (ישראל היא יצרנית-יצואנית הנשק העשירית בעולם).
     מלבד זה אני עדיין טוען שהכיבוש משרת אך ורק תנועות ואישים פוליטים שאין להם דרך לשרוד מלבד חרחור ריב ומדון,ועוד כמה קבוצות פודנמנטליסטיות. וזהו.
     ואם נחזור לטיעון הראשון שלך לגבי מה שכביכול עמד מאחורי הציונות מלכתחילה: כאן אני עדיין נאלץ לא להסכים (ב-"לא" רבתי). אין שום גוף כלכלי או מדיני שעמד מאחורי הציונות בצורה עקבית והפיק רווח מהתנועה הציונית. אין.
     אפילו הבריטים שכביכול הביעו תמיכה בגלל שזה התאים להם באותו רגע (נסיון להשפיע על ארה"ב להצטרף למלחה"ע 1) – הבינו בהמשך לאיזה בוץ הם הכניסו את עצמם

  • דינו הגיב:

   התגובה האחרונה שלי אליך בנושא זה נמצאת אי-שם במאמר של שמואל אמיר, אבל הדברים רלוונטים גם כאן.
   מעניין שאתה מדבר בתגובתך על "סלט", מפני שסלט הוא בדיוק מה שאתה עושה:
   "היהודים" לא צוידו כדי לשמר את הכיבוש אלא כדי לעמוד מול סורים, מצרים ועיראקים שצוידו אף הם
   ע"י הגרועה שבאימפריה (בריה"מ) שאת פשעיה מחקת מזכרונך (מה יהיה?).
   הכיבוש תקוע כעצם בגרונם של כל מי שעזר ל"יהודים", מלבד כמה קבוצות הזויות ומשיחיות (ע"ע אוונגליסטים).
   הנדל"ן המדובר לא שווה כלום במונחים כלכליים גלובאליים, ומגוחך אפילו לחשוב בכיוון הזה.
   לומר שהיהודים דווקא הם שטופי המוח בסביבה המזרח-תיכונית – גם זה מגוחך מפני ששטיפת המוח בכל מדינה ערבית/מוסלמית עולה עשרות מונים על זו (אם קיימת) בישראל.
   כנ"ל לגבי "מנהיגי-נוכלי מדינה": מנהיגי ישראל הם פושעים קטנים מאוד יחסית לאלו שידע (ויודע) העולם הערבי והמוסלמי.
   בקיצור – הבבל"ת מגיע דווקא מכיוונך.

  • דינו הגיב:

   הרי לך כותרת מהיום ב"the Marker" :
   "יונת השלום שווה 67 מיליארד שקל לקופת המדינה. הסדר שלום עם הפלסטינים ועם מדינות ערב יעלה את ישראל לרמת המדינות המתקדמות בעולם מבחינת איכות החיים, ואילו בלעדיו הם עלולים להידרדר לרמת החיים הציבורית של מדינות מזרח אירופה. לא כדאי?"

   אז מה? הכתבה הזו חמקה מתחת לרדאר של "האימפריה"?
   היכן שטיפת המוח? היכן הבבל"ת?
   היכן המנהיגים-נוכלים שייאסרו פרסום שכזה ויעלימו את העיתונאים השמאלנים האלה?
   (כמו שקורה באיראן ובסוריה)

 2. דינו הגיב:

  חבל שאדם קלר לוקה בתכונת ה"השמצת הציונים בכל מחיר", כמו רבים וטובים במחנהו.
  דוגמה מובהקת היא האמירה לפיה לביקורת כנגד ח"כ זועבי "נוסף גם אלמנט לא מבוטל של שוביניזם גברי".
  ובכן, לא נכון.
  הרוב המוחץ של הביקורת לא מתייחס כלל למינה של זועבי, ועובדה שבדוגמאות שהביא קלר בתחילת מאמרו אין שובניזם.
  אבל אם אפשר להאשים את הציונים האלה גם בשובנזים אז למה לא? זה הרי לא עולה כסף.
  בכל מקרה הביקורת נגד זועבי מוצדקת לחלוטין. היא קיצונית, שקרנית ומסוכנת.
  השקרים שלה בסיפור המרמרה נחשפו לעיני כל, והאמירה שלה לפיה אבו-מאזן בוגד בעמו מעידה כאלף עדים על קיצוניותה המסוכנת.

 3. צפור בודד הגיב:

  חנין זועבי אננה מיצגת רק את קולו של הצבור הערבי, אלא את זה הישראלי כולו, העומד איתן מאחורי דבריה. ישנם כאן יהודים רבים (נכון, עדין מיעוט הבטל בשישים בתוך הכלל הישראלי- יהודי) המשוכנעים שלדבריה של ח"כ זועבי יש משנה תוקף ואמיתותם האנושית נצבת מעל לכל ויכוח פוליטי, כמחט מצפן המצביעה לעבר כוון המצפון.
  "שירתו" של נ. אלתרמן, איננה עושה עלי כל רושם, משום שלא באה לשנות באמת (או אז היה הופך לסוציאליסט, שאוזנו כרויה לנרטיב הפלסטיני), אלא לשמש כמס שפתיים המתחסד בדמוקרטיותו (הרי הנזק כבר נגרם בכנסת) וכל כולה הוכחה, שהכתיבה בחרוזים, הינה רק גימיק, המגביל את יכולתו של הכותב להביע דבריו מניה וביה.
  אותו הצבור הישראלי (היהודי בעיקר), המזדהה עם דבריה של חברת הכנסת זועבי, חיב להתיצב שכם אחד מאחוריה ולא להניחה לבדה, להיות לטרף למלתעות הפנטיזם הלאומני המספח והפגני (זה המכנה עצמו: "ציוני" ו"דמוקרטי" ולא היא!).
  היכן היו כל מפלגות השמאל (מהמערך ועד לחד"ש) כאשר העליהום על חברת הכנסת התפרץ בכל תפלצותו הכעורה?
  מאבקה של חברת הכנסת זועבי אננו מאבק למען הפלסטינים בלבד, כי אם ובעיקר, מאבק למען ישראל ואנושיותה.

 4. ק.א. הגיב:

  הישראלים לא מבינים עדיין שכל המדינה שלהם מבוססת על שקר?

  מכל חור, מכל פינה מבצבצים השקרים והשחיתות. ולא, אין זו רק שחיתות במובן של גניבת כסף. כל ההצגה היא שקר אחד ארוך ומסריח, 24 שע' ביממה, 365 ימים בשנה. איך אפשר לסבול את זה? כל אחד מתחבא בתוככי תוכו, שם מסיכה של "יהודי" וממשיך הלאה? בשביל זה קמה המדינה? איך אנשים מצליחים לחיות חיים שלמים בשקר? כנראה שמתרגלים. מדינה יהודית? אין הונאה גדולה מזאת.

  • דינו הגיב:

   עובדתית – ישראל נתפסת כמדינה ה-39 הכי פחות מושחתח בעולם,
   מה שמוביל לזה שגם אם מה שאתה טוען הוא נכון, עדיין, המצב הרבה יותר גרוע ברוב המוחץ של מדינות העולם. נשאר לך רק להודות בזה שישראל נמצאת במקום טוב למעלה. עובדה.
   נראה שמי שצריך להתרגל למציאות בה אינו מכיר – הוא דווקא אתה.

 5. הקיסר לופו הגיב:

  הדבר הקרוי מדינת ישראל איבד כל לגיטימציה. גם שען חרש לא ימצא צידוק בעל משמעות לקיום שכזה.

 6. עלי הגיב:

  "הפרקטיקות האלה כבר מתרחשות חמישים שנה" ?
  (הכוונה להכאת בני אדם ולהרס רכוש של ערבים על ידי חילים)
  שרתתי בצבא וגם עשיתי מילואים שנים רבות ולא נתקלתי בפרקטיקות שעליהן אתה מדבר .. להיפך תמיד נאמר לכבד את האוכלוסיה ולא להשחית רכוש (אז הבאת מקרה בודד של אדם שכנראה התנגד לחילים באלימות זה נקרא "סטטיסטיקה של מקרה אחד" אז גנבו לך את הארנק זה לא אומר שהעיר מלאה בגנבים ותמיד יקרה מקרה אחד חריג )
  מי שמשחית ציוד חקלאי בצורה שיטתית ונוראה מבצע הצתות של יערות משחית אנדרטות מחבל בצנורות מים זורק אבנים על מכוניות חולפות במספרים גדולים הרבה יותר זה דוקא הפלסטינים
  ישנם מאות סיפורים של חקלאים קיבוצניקים אשר פרי עמלם נגנב מהם מספיק להקליק באינטרנט ולהזדעזע !
  הרי אך לפני שבוע סיפרו חקלאים בגליל על פרוטקשין של ערבים כנגד מאות עסקים של יהודים (לא עסקים של ערבים רק של יהודים) מי שלא משלם מסתכן בהצתות עסקו או רכושו
  תופעה שאפשר לכנותה פשיעה לאומנית בגליל ..שוב אתה מוזמן להקליק
  אולי תזכיר לי פעולה אחת שעשתה חנין למען השלום ?
  והפעילה "למען השלום" לא יכולה לפעול בכפרים הערבים אלמלא הזדהתה עם הנארטיב הערבי

 7. צדוק התקוה הגיב:

  מה היה קורה לחבר בית הנבחרים בארצות הברית אם היה מביע תמיכה במאבק של הטאליבן …………………או חבר הדומה ברוסיה שהיה מביע תמיכה בצצנים או חבר בבית בנבחרים בסין[זו כמובן דוגמא דימיונית אין ולא יכול להיות מקרה כזה]שהיה מצדיק את הטיבטים או המוסלמים שנאבקים עכשיו בסיןרק כאן הדמוקרטיה היא סובלת הכל

  • צפור בודד הגיב:

   צדוק, אתה טועה ומטעה. ראשית לא בדקת הנחותיך, אלא שלפתן ממותנך. שנית דיבורים ברמה של הגברת זועבי ובסגנונה התרבותי כולל ביקורתה הבונה, ניתן כן לשמוע במדינות דמוקרטיות נאורות כראוי וכיאה. שלוש המדינות שהבאת כדוגמאות אינן בדיוק שיא הדמוקרטיה בלשון המעטה (כלומר, אנני מדבר רק על סין ורוסיה הנחשלות, כי אם על ארה"ב, בה הדמוקרטיה מזמן הדרדרה לפשיזם מוסווה).

 8. מתנחל,קרית ארבע הגיב:

  מי שאומר שחטיפת נערים ורציחתם איננה טרור מקומו לא בבית הנבחרים או בכל פורום של בני אנוש הגונים וזה לא משנה אם הוא ערבי יהודי או אסקימוסי.כנ"ל לגבי אתרי תועבה של השמאל הקיצוני בהם מתפרסמים דברי הסתה כגון "מתנחלים אינם אזרחים" שמכשירים מעשי רצח – כולם חלאות צמאות לדם יהודי.

  • צפור בודד הגיב:

   סליחה על האיחור בתגובה:
   1. מי שאומר שחטיפת הנערים איננה טרור, הוא מי שחושב כך ורואה בפעולה זו חלק ממלחמת יאוש מיואשת, של מי שאין לו מה להפסיד יותר. יתכן מאד שהוא טועה. אך אני אאבק עד טיפת דמי האחרונה לאפשר לו להגיד את דבריו. משום שחופש הדבור, הינו בדל האוזן היחידי כמעט, שנשאר לנו לפליטה מדמקרטיתנו הנאורה שעוותה וסורסה לבלי הכר.
   2. כנ"ל לגבי "אתרי התועבה", המפרסמים "דברי הסתה": סליחה, זכותו של אדם להביע דעתו ולאמור שהתנחלות בשטחי יו"ש מנוגדת לחוק הבי"ל וע"כ (לדעתו), מי שמתנחל בהם חוטא בעברינות בי"ל.
   אין כאן הסתה, לבטח לא לרצח. והתועבה היחידה בהם היא שהם נוגדים דעתך.
   3. לגבי: "אינם אזרחים", זה ענין תמוה, הרי המתנחלים הם אזרחי מדינת ישראל, האם כוונת לכך שיש מי שרוצה לשלול מהם אזרחות ישראלית ולהגלותם חלילה?
   4. עד עכשיו מי שמתיר דמם של אזרחים ישראלים ש"סרחו" ומסית כנגדם, הינו הימין הקיצוני שאתרי הרשת ממש מלאים בצריחותיו "להשמדת השמאל הממאיר".

  • מעניין מאד הגיב:

   שיעורים בהלכות תורת המלך – בגדה השמאלית?

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים