הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-18 ביולי, 2014 17 תגובות

בגבול עזה ניצב מח"ט גבעתי, אל"מ עופר וינטר, ודולה מספר "דברים" פרק כ' פס' 4 ברכה לחייליו, שיתקיים בהם המקרא : "כִּי ה' אֱלוֹהֵיכֶם הַהוֹלֵךְ עִמָּכֶם לְהִלָּחֵם לָכֶם עִם-אוֹיְבֵיכֶם לְהוֹשִיעַ אֶתְכֶם". כמטחווי הד הקול של מח"ט גבעתי, החוצב להבות תורה, התמקם מח"ט של צבא החמאס וחוצב מסורה 1 פס' 2: "אללה אכבר אל-חמד-ללה" – אללה הוא הגדול ולו השבח.

חיילי צה"ל בכותל (צילום: דובר צה"ל) Soldiers_at_the_Western_Wallחיילי צה"ל בכותל (מקור)

אני מתקומם נגד כל מפקד בצה"ל שנוטל על עצמו זכות להיות דוברו של אלוהים, ובשמו לפנות לחיילי ישראל.  היום זה מח"ט גבעתי. לפני מספר שבועות היה זה הרב נועם פרל, מזכ"ל תנועת בני עקיבא, שהחליט כי שמורה לו זכות לפנות בשם אלוהי מערכות ישראל ולדרוש נקם.  הרב פרל עוד הפליג על כנפי המשיחיות וגם נטל רשות לדבר "בשם אלפי שנות היסטוריה יהודית" והכל רק כדי ליישם את דרישתו הסהרורית "לחצות את קו שלוש מאות ערלות פלשתים".

מח"ט גבעתי דואג לשלב את ה' אלוהי ישראל במערכה: "ה' אֱלוֹהֵי יִשְׁרָאֵל, אָנוּ נִלְחָמִים כְּנֶגֶד הָאוֹיֵב הַמְּנָאֵץ שִׁמְּךָ". גם מח"ט בחמאס משלב את אללה וקורא להלחם נגד אויב המנאץ את שמו. יש עוד המרחיקים לכת ומגייסים את ספר שמואל א', ט"ו, פס' 3 כדי ליישם בעזה את הצו האלוקי :"…לֹא תַּחֲמוֹל עָלָיו וְהֵמַתָּה מֵאִישׁ וְעַד-אִשָּׁה, מֵעוֹלֵל וְעַד-יוֹנֵק, מִשּׁוֹר וְעַד שָׁה…" וכמובן לא להסתפק  עד ש"הִחְרַמְתֶּם אֶת כָּל אֲשֶׁר לוֹ…". עננת משיחיות משתלטת על צה"ל, עננת משיחיות המסכנת את קיומנו כאן.

תגובות
נושאים: מאמרים

17 תגובות

 1. ק.א. הגיב:

  האם מחמת התארכות השנים משימת היודו-נאציזם הופכת להיות קשה יותר לסחיבה אם אתה לא מטורלל? בסופו של דבר אפילו מטורללי-משיח יבינו שהוקרבו לא על מזבח האל אלא על מזבח האליטה הפיננסית.

 2. צדוק התקוה הגיב:

  איתן ציבור גדול בישראל הוא מסורתי/ דתי ואם הדבר מחזק את רוחו של הלוחם היצא להגן על הבית מה רע בזה

  • צפור בודד הגיב:

   יש הבדל בין התנ"ך שהוא ספר חכמה אלוקי (אשר נתן לאנושות ע"י אלוהים ואשר הציונות והסוציאליזם העולמי נשענים עליו ושמצווה לצטט ממנו), לבין ספרי דת כמו הקוראן (או הברית החדשה, או שולחן ערוך, או הקבלה, או כתבי קרל מרקס, או השד יודע מה), שהם כולם בחזקת עבודת אלילים גמורה. אך זכותו הדמוקרטית של כל אדם לעסוק בהן (איש באמונתו יחיה).
   המדינה הינה כלי וחוקיה חיבים להיות חילונים, מעשיים ומדעיים. כל ספורי הבוקי סרוקי הדתיים חיבים להשאר אם כן בגבולות המתנ"ס. ומי שרוצה לעסוק בהם, שיתכבד ויעסוק בהם שם, בחוגים המתאימים. כך גם בנושאי הלאומניות (שילמד בחוגי המתנ"ס, לתפור בגדים אופינים, יכין מאכלים לאומיים ושאפילו ירקד שם את ריקודיו הלאומיים).
   צה"ל אמור לשרת מדינה חילונית. ע"כ השתלטות הדתיים עליו מסוכנת היא.
   קליסקי מתיחס לתופעת המשיחיות שמשתלטת עלינו. אל תבלבל בינה לבין הסתמכות על פסוקי התנ"ך לצורך עדוד נפשי. כאן המח"ט המוטרף מדבר בשם אלוהים. כאילו שהוא בעצמו אלוהים, או שאלוהים הוא פקודו המגויס בעזרת צו 8 מלחמתי. ע"כ מענישו הקב"ה ושם מולו מח"ט עזתי מוטרף לא פחות שאומר אותם דברים רק משתמש במילה אללה.

  • אסתר. הגיב:

   כשרב צבאי מחליט לקרוא בפני חיילים טרם יציאה לקרב בעזה : "..לא תחמול עליו והמת מאיש ועד אישה , מעולל ועד יונק…" (שמואל א' פרק ט"ו ) יש בה מתן לגיטימיות לטבח באוכלוסייה אזרחית.

   כשרב של תנועת בני עקיבא , תנועת הכיפות הסרוגות , דורש "לחצות את קו 300 ערלות פלשתים" זו קריאה לטבח באוכלוסיה. כי ערלות פלשתים הם ילדים ונשים.

   כשרב של תנועת בני עקיבא דורש נקם "בשם אלפי שנות היסטוריה יהודית" זו השחתת דמותו של העם היהודי, זו השחתת דמותנו כחברה וכעם.

 3. צפור בודד הגיב:

  למה איתן? למה תצא כנגד אלוהי היהודים והערבים, אלוהי כולנו?
  האינך רואה במו עיניך כיצד הוא אוסף מזה ומזה, כל עובדיי האלילים המדברים בשמו, הנושאים שמו בפיהם המגועל והעושים לו פסל ומסיכה, כאשר מלאכתם אכזרית ומרושעת, ועשיתם מתחזית ומתחסדת?
  כקאלאבאסות בשדה ינפצם מצח אל מצח, כאבטיחים במעופם זה כנגד זה ירסקם.
  מה לא ברור? אלוהים הוא אנרכיסט ומשה רבנו סוציאליסט.
  ומי שחושב אחרת, גם כן מסודר…בגיהנום הקפיטליזם החזירי.

  נקווה שהמערכת לא תצנזר דברי, בתואנת אי פרסום הגיגי אלה הלוקים בסינדרום ירושלים.

 4. יפה נפש מכוער הגיב:

  זה מה שיש למר קלינסקי להגיד לנו בימים אלו:
  רוצה צבא ליברלי חילוני שיכה בעזתים ולא שליחי ה' צבאות..
  כל הכבוד על המאבק בכפייה הדתית…

  • צפור בודד הגיב:

   ל"יפה נפש מכוער": זו אננה הבעיה חבר, אל תיתמם. כולנו יודעים היטב מה הביאנו עד הלום. הקפיטליזם החזירי שהפריט מדינותינו לדעת רוששנו ודכאנו, תוך כדי שהקים עלינו משיחיות פנטית ולאומניות פשיסטית, מחוללות הבורות והנבערות, משני "צידי" המתרס. הוא זה שמוטט כאן על שני העמים אסונם המתמשך. על זה אומר משלי, הרבה הרבה יותר טוב ממני:
   "מְעַט שֵׁנוֹת, מְעַט תְּנוּמוֹת; מְעַט, חִבֻּק יָדַיִם לִשְׁכָּב. וּבָא-כִמְהַלֵּךְ רֵאשֶׁךָ וּמַחְסֹרְךָ, כְּאִישׁ מָגֵן.".(שם ו' 10-11).
   מעט שנות ומעט תנומות, שהיינו נרדמים בשנתנו הסוציאליסטית ולא שמנו לב כיצד הטייקונה החזירית מרימה ראשה המכוער במשך השנים ומביאה על כולנו, ריש ומחסור ובעקבותיהם את המלחמה שאין לה סוף…או אז מגיעות שתי משרתותיה המנומבזות, הדת הפגנית והלאומנות הפשיסטית ומנסות להצטיר בעינינו כ"איש מגן"…ואתה קונה את ההבל הזה ועוד אץ לסנגר עליו. הלא תבוש? האם לא הגיע זמנך להתבגר ולפקוח עיניים?

 5. ציונה הגיב:

  כל כך נכון ומפחיד. הסכנה הגדולה האורבת לעם ישראל . כבר לא מלחמות מגן, ואפילו לא "מלחמות רשות" , כדברי בגין ( שגם הן אינן אלא שפיכות דמים מיותרת) , אלא מלחמת דת. מלחמה נגד מנאצי שם אלוהים, מול מנאצי שם אללה. לפני 3000 שנה זה היה לפחות מלחמת המונותיאיזם נגד הפאגאניות -היום זו מלחמת שם בשם. היום זה בהנהגת מח"ט. מחר – זה יהיה רמטכ"ל, ומחרתיים ראש ממשלה. ואנא אנו באים?

 6. עלי הגיב:

  משיחיות ותחושת רדיפה קימות אצל המתנחלים ואצל השמאל.
  2 הקבוצות האלה מאוד קנאיות מקימות תחושה של אחווה ומאוד מגוננות על אנשיהן.
  תחושת האחווה וההגנה של הקבוצה מאפשרות לאנשים האלה לחיות בעולם דמיוני.
  ב-2 הקבוצות קימים אנשים (רבנים) אשר קובעים מה היא התנהגות ראויה
  וב-2 הקבוצות בשוליים קיים מספר קטן של אנשים שהם חולי נפש ממש.
  2 הקבוצות מזהות אחת את השניה כאויבות
  ב-2 הקבוצות האנשים עובדים בעבודות שוליות כדי להיות זמינים למהפכה או לבוא המשיח
  ובהרבה מיקרים הקבוצה היא שדואגת לפרנסה של הפרטים.

  • צפור בודד הגיב:

   עלי כמעט והייתי מסכים איתך בכל אלא שאמרת "מיעוט". מיעוט של נתמכים ונזקקים? מיעוט של "אנשי שוליים" הנתמכים בידי הרוב?…תמהני. מדובר כאן עלי היקר, בצבאות של "נתמכים ונזקקים" חומות של בשר חי, בור ונבער…ולא רק זאת, אלא מצד אחד של משוואתך: הצד הלאומני פשיסטי, משיחי פגני.
   אל תיתמם!!
   הכיצד אתה מעיז לשים משני צידי המאזנים סוציאליזם נאור (שאכן קטן הוא וכולו עדין בגדר מיעוט במדינתנו) כנגד קפיטליזם חזירי על זיבורית בנותיו הלאומניות והמשיחיות המוטרפות מדם ניגר וזעקות נקם וחמס ?
   כלומר גם כאן אתה מוסיף חטא על פשע בדמגוגיות. ומשווה מיעוט נאור לחלק אינטגרלי ממיין סטרים נבער ושטוף מוח.
   נכון בתוך השמאל הסוציאליסטי הייתה לנו בעיה קשה עם הפנטיזם (החל ממרקס וכלה בסטלין ויורשיו), אך אלה מזמן פסו מהעולם (והשפעת יורשיהם קטנה ואינה מורגשת כמעט).
   היום הסוציאליזם הדמוקרטי, הקומוניזם והאנרכיזם מצליחים לעמוד יפה על רגליהם האחוריות ללא ה"דיקטטורה של מעמד הפועלים) והם תקוותנו לעתיד נאור חילוני הומני ושפוי. האינך רואה זאת לבד?

 7. רע הגיב:

  הבנתי אם היה מדובר במלחמה למען סטאלין והסוציאליזמוס זה היה בסדר מבחינתך.

 8. ״אלוהי צבאות״ השתלט על צבא המצור הגיב:

  אין מדובר ב״משיח״, מדובר בשטן קטן שפועל בשירות הכיבוש והמצור (וגם בשירות יצרני הנשק בארץ ובארה״ב, שמשתמשים בפלסטינים כאילו היו חיות ניסוי לנשק החדש מתוצרתם). כי ארה״ב היא השטן הגדול שממשיכה לתמוך באחיה הקטן. (בארה״ב נלחמו ״הלבנים״ ב״אינדיאנים״, חיסלו את רובם, וכלאו את השאר במובלעות קטנות, ליד בתי קזינו, כמו אלה שמפעיל שלדון אדלסון בלאס וגאס ובמקאו שבסין.

 9. דוד עציון הגיב:

  יש לי הרגשה שגם בלי המשיחיות והטקסטים של מח"ט גבעתי אתה לא בדיוק מהמתפעלים מצה"ל וממעשיו… אז מה העניין?

 10. נבון איציק הגיב:

  נוסף על המשיחיות השתלטה גם הבהמיות באמירה המטורפת של ד"ר מורדכי קידר, מזרחן מאוניברסיטת בר אילן, שאמר בקול ישראל שרק אונס אחיות ואמהות ירתיע מחבלים. ואחרי זה אוניברסיטת בר אילן טוענת שד"ר קידר מחייב פעילות מלחמה לגיטימית ולא קורא לאונס.

 11. שמע ישראל הגיב:

  מה רע בכך
  איש איש ואמונתו יחיה
  אני באה ממשפחה מסורתית וברוך השם יש לנו זיקה גדולה לבית היהודי ואהבת המולדת אלפיים שנות גלות לא הולכות ככה סתם מהידיים ,יש לי במשפחה כרגע חמישה לוחמים ביחידות מובחרות שלוחמים בעזה ומה שמחזיק אותם מחוזקים וחזקים האמונה באלוקים הם לוחמים בצבא ה' שבע"ה יביס את האויב

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים