הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-9 בספטמבר, 2014 58 תגובות

את המאבק הפלסטיני ניתן לראות בשלושה מעגלים. הראשון עצירת צה"ל מכניסתו לרצועה. השני בהסרת המצור מעל רצועת עזה והשלישי בהקמת מדינה פלסטינית מאוחדת של הגדה והרצועה.

ההתנגדות ( חמאס וארגונים אחרים) ניצחה בשלב הראשון ב"צוק איתן". לא ניצחון סופי – רחוק מזה. ניצחון כזה הוא הקמת מדינה פלסטינית עצמאית על אמת, לא "מפורזת" כאשר מטוסי ישראל יתעופפו בשמיים כרצונם. הניצחון היה בכך שהצליחה לעצור את הצבא החזק והגדול של ישראל על סף הרצועה והכריחה אותו גם לסגת משם. הגנרלים היושבים ימים ולילות אובדי עצות מול לוחמת החמאס ותחת לחץ הקהל מוסת של "עליהום"  – ומחליטים לא להיכנס לתוך הרצועה, מספרים את כל הסיפור. הגנרלים מסבירים אחר כך שכניסה לתוך עזה הייתה מביאה לנפילתם של מאות אם לא אלפי חיילים. אכן ניצחון ההרתעה הפלסטינית. גם השלב האחרון, שלב ההתשה היה בעליונות החמאס. הפצמ"רים –  שכל הזמן סיפרו המומחים שלנו שהם אוזלים – צנחו בעוצמה מלאה על יישובי עוטף עזה והימנעות שר הבטחון לבקר בישוב מופגז הייתה הדגמה למצב.

חאלד משעל , 2009 Khaled_Meshaal_01חאלד משעל (מקור)

הכישלון הסופי היה במלחמת ההתשה. הדרום לא היה יוכל לשאת יותר את המצוקה האיומה בה הוא נמצא אחרי 50 יום של "צוק איתן". רוב התושבים נטשו את הדרום. מספיק היה לשמוע את דברי התושבים כדי להבין שהגיעו מים עד נפש. אך בימים האחרונים התווסף להתבטאויות התושבים מימד חדש – אחת התושבות הדוברות תארה זאת כך (בערך, אני כותב מן הזיכרון), לישראל, היא אמרה, יש צבא חזק, חיילים מצוינים אז למה אנו לא מנסים פעם, מה שלא נסינו עד כה  – לדבר עם החמאס כדי להשיג שלום. ברוח דומה דיבר אחד מראשי המועצות (שוב מהזיכרון): לא אכפת לי מן הממשלה או מן החמאס, התושבים לא יחזרו הנה עד שלא יובטח שלום אמת. למען זאת צריך לדבר עם האויב. אלו דברים שבוודאי מבטאים את תחושותיהם של תושבים רבים. האם זו התחלה של שינוי כאשר הציבור משתחרר מדברי התעמולה הגסה וההסתה האנטי ערבית ומתחיל להבין שהמוצא הוא רק בדרך השלום, גם עם האויב?  ימים יגידו.

האקורד האחרון של המערכה תואר נכון ע"י ברק רביד (הארץ, 26.8.14) : "התנהלותו של בנימין נתניהו ב-50 ימי המלחמה בעזה הראתה עד כמה גדול הפער בין אותן הצהרות והבטחות שפיזר לבין המציאות. ראש הממשלה שדיבר הכי חזק נגד חמאס, סיים את העימות מולו הכי חלש. כל שרצה היה להשיג הפסקת אש כמעט בכל מחיר. כשהגיעה ההזדמנות לעשות זאת הוא פשוט לקח וברח".

בסיום המערכה  התהפכה הקערה, "ההרתעה" – קודש הקודשים במילון הצבאי הישראלי –  נפלה קורבן: היא עכשיו הדדית. האם מישהו מתאר לעצמו שעכשיו הייתה ישראל, בלי לחשוב הרבה,  נכנסת לגדה ואוסרת שם 500 אנשי חמאס ("שובו בנים"). האם הייתה עונה על ירי פלסטיני די קל ומשחררת את הנצרה בשחצנות, בוודאי שלא. בכל אירוע כזה בעתיד תתייחס ההנהגה הפעם באמת "בשיקול דעת ובכובד ראש", כביטויו החביב של נתניהו, ביודעה שלא כמו בעבר אין לפניה טיול קליל מול אויב חסר אונים. לכן ההתנגדות הפלסטינית לא חגגה לשווא כפי שרוצים להציג זאת אצלנו. היא השיגה הישגים חשובים – קולה ישמע עכשיו במו"מ בצורה אחרת, היא הפכה לכוח שיהיה צורך להתחשב בו. במערכה הזאת היא הכניסה את ישראל  למקלטים, הלמה בכלכלתה, הפריעה לטיסות הבינלאומיות וגרמה לצה"ל אבידות כואבות. במו"מ הבא היא וודאי תשיג לפחות הקלות רציניות במצור. כל זאת כתוצאה של אומץ וחירוף נפש של לוחמיה כפי שמודה גם חלק מהתקשורת הישראלית. רק  צר להודות בכך שהכוח והאלימות הם כמעט תמיד מרכיב חשוב להישגים במאבקים לאומיים.

נתניהו במסיבת העיתונאים שלו ב 28.8.14 התעלם כמובן מהישגי חמאס במערכה, הוא טען ללא כל יסוד או הוכחה שהחמאס נכנע וביקש הפסקת אש. נתניהו היה צריך להתמודד עם הרגשת "החמיצות" ואפילו הכישלון בישראל. הוא היה צריך להתמודד עם ביקורת הנוקבת שהושמעה כלפיו – ולראייה כותרת בעיתון הארץ: "חזור למכירת רהיטים!"

לנתניהו היו שתי תשובות – הראשונה עליה חזר שוב ושוב: היכינו את החמאס מכה קשה שלא ישכך. הרסנו את התשתיות שלו והחרבנו את בתיו. ( ומה שלא רצה לומר: הרגנו מעל לאלפיים פלסטינים רובם הגדול אזרחים ובתוכם נשים וכ-500 ילדים.)

אכן אמת דיבר, הרצועה נהרסה בחלקה הגדול ונשארו בה מאות אלפי פליטים המחפשים עכשיו בהריסות את שאריות רכושם. אך איך אפשר להתפאר בהרס זה. האם היה כאן משהו שמזכיר אפילו ניצחון צבאי? הלא הנעשה היה כולו "מלחמה מרחוק", הטייסים נכנסו למטוסיהם והפציצי – לא היה קרב אווירי אחד, אף לא מטוס אחד עלה מולם. לטייסים לא נשקפה סכנה.

ההרג הזה נעשה נגד אוכלוסייה בלתי מזוינת – טבח אזרחים מן האוויר, אזרחים בלי נשק מגן. רמטכ"ל צה"ל לשעבר, דן חלוץ, כבר תיאר סוג זה של מלחמה: הוא הרגיש זעזוע קל בכנף המטוס, כאשר שחרר פצצת טון על האוכלוסייה למטה. צריך להיות משהו מעוות ומופרע בחברה הישראלית ובדוברה נתניהו שיכול להתפאר במלחמה שכזו. אך אלה מלחמות קולוניאליות טיפוסיות אותן למדנו מן האמריקאים ("שותפינו לערכים") שהתמחו בסוג כזה של מלחמות בוייטנאם ובמקומות אחרים – מלחמות "בלי מגפי חיילים על הקרקע" הם קוראים לזה.

"ההישג" השני לפי נתניהו הייתה תמיכת המערב בישראל. הוא הסביר שישראל נהנתה מעזרת המערב שנתנה לו 50 יום יד חופשית במלחמתה בפלסטינים. דברים אלה נאמרו בתשובה לטענות מפלגות "השמאל המתון" והמרכז הליברלי אשר הזהירו שישראל מאבדת את תמיכת ארה"ב, שאין כבר שפה משותפת בין נתניהו לבין הנשיא אובמה. אך בסוגיה זו נתניהו צודק, הוא יודע מה שהשמאל המתון לא רוצה לדעת: ישראל לא מנהלת מלחמות בלי עזרה או הסכמה אמריקאית, כולל "צוק איתן". לכן נתניהו לא נבהל גם כאשר אובמה אמר בתחילת כהונתו "שההתנחלות צריכה להיפסק" וגם לא נבהל מדברי התוכחה של אובמה במערכה הנוכחית. הוא מבין שאובמה צריך לדבר משני קצוות הפה, מדי פעם עליו לרצות את הקליינטורה הערבית שלו. "בצוק איתן" אובמה התרגש רק פעם אחת, כאשר נדמה היה שחייל ישראלי נשבה, אז הוא גילה את הברבריות במלחמה – אצל הפלסטינים. כלפי רצח של מעל 2000 אזרחים פלסטינים הוא הסתפק בנזיפה קלה.

אך אמונתו של מה שנקרא אצלנו "שמאל" באמריקה אינה מתערערת. להבין את תפקידה של ארה"ב באזור והשימוש בישראל לשמירת אינטרסים אלה היה מחייב רביזיה אידיאולוגית עמוקה  מאוד. התעמקות בנושא של תלות ישראל באימפריאליזם אמריקאי מביא באופן טבעי לשאלות לא נעימות על קודש הקודשים: על מקורה ואופייה של הציונות. ולכן הימין והשמאל ימשיכו בוויכוח העקר מי שומר טוב יותר על הקשרים עם ארה"ב.

שלום עושים עם אויבים. ישראל יודעת זאת, אך היא גם יודעת ששלום אמיתי כרוך ביציאה מן השטחים הכבושים. לכן היא מציגה את החמאס כ"ארגון רצחני" שאינו מוכן לעשות שלום. בדיוק כך הציגו גם את הפת"ח בזמנו. יתר על כן, החמאס לא רק שאינו שואף שלום – מטרתו היא  השמדת ישראל. שוב כפי שהציגו בזמנו את הפת"ח. הדמוניזציה של החמאס בהחלט מצליחה והתוצאה היא קריאת האספסוף "מוות לערבים". כמה עצוב שהמרכז הליברלי, השמאל המתון, ואפילו חלק מן השמאל הרדיקלי קיבלו את התעמולה הרשמית ביחס לחמאס. מכל מקום עם תחילת "צוק  איתן" הם תמכו במלחמה נגד "הארגון הרצחני". העובדה הפשוטה שבחמאס עם כל מגרעותיו מייצג בכל זאת עם החי תחת כיבוש ואילו ישראל היא הצד הכובש המדכא והכוחני במלחמה זו לא הזיזה להם. אפילו כאשר דיברו נגד המלחמה הם תמיד הדגישו שקודם צריך להשמיד\למוטט\לנצח\לגמור את חמאס. חבל שכל האנשים הטובים האלה מעולם לא עשו מאמץ, ולו קטן, ללמוד משהו מעבר לקופסה והתעמולה הרשמית על ארגון החמאס. כך למשל יכלו ללמוד משהו לו קראו את דבריו של הפרופסור מנחם קליין, אחד המומחים הבולטים בעולם לפוליטיקה הפלסטינית, המשמש כעמית מחקר באוניברסיטת אוקספורד ושימש בשעתו גם יועץ מדיני לשר החוץ שלמה בן עמי.

בעיתון "כלכליסט" 20.7.14, קליין הסביר שחמאס איינו "ארגון רצחני" ולא דבק ב"השמדת ישראל" אלא זנח בדומה לפת"ח בשעתו כל מיני הצהרות בומבסטיות. הוא מסביר שהאמנה של חמאס חוברה בשנת 1988 אך כבר ב2006 בבחירות לרשות הפלסטינית היא נזנחה והחמאס לא ניהל את מערכת הבחירות שלו על בסיסה. עצם ההשתתפות בבחירות אלה הייתה מנוגדת לחלוטין לאמנה. חמאס הכיר כבר אז במרות של הרשות הפלסטינית בעזה "כדי למנוע מלחמת אחים". החמאס, מזכיר קליין, לא נולד כארגון טרור אלא כתנועה חברתית רבת פנים וכך צריך לראות אותו גם היום. לכל אלה צריך להוסיף שחמאס הצטרף לממשלת הפיוס עם הרשות הפלסטינית בתנאים של ניהול מו"מ עם ישראל על הקמת מדינה פלסטינית. ישראל כידוע עושה כול שביכולתה לפרק את ממשלת הפיוס הפלסטינית. ואם מישהו לא מסתפק בדבריו של הפרופ' קליין אסיים בדבריו של יו"ר הלשכה המדינית חאלד משעל עצמו. בפנייה לישראלים  הוא אמר (הארץ 29.8.14): "אתם צריכים להבין שאין ביטחון בכיבוש. אנו אויבים לא בגלל הדת, אנחנו מכבדים כל דת. האויב שלנו הוא הכיבוש". דבריו אלה הם תשובה טובה לדמוניזציה נגד חמאס – אך יתר על כן: דבריו יכולים לשמש בסיס מצוין למו"מ ולהשגת שלום – בתנאי ששואפים באמת לשלום ומוכנים להחזיר את השטחים הכבושים.

תגובות
נושאים: מאמרים

58 תגובות

 1. ע.ג. הגיב:

  אדון אמיר, אתה צריך להחליט. הם גבורים שמנצחים את צה"ל או אזרחים אומללים שצה"ל טובח בהם. האמת, זה לא חשוב. הסברים על גבורת ההתנגדות אמיר ושאר כסילים כמוהו סיפקו גם אחרי מלחמת לבנון השניה כשהסבירו איך לוחמי חיזבאללה המהוללים נצחו את צה"ל העלוב. נו, מאז נסאראללה בבונקר עם חיתול. אפילו כשצה"ל "טבח" בפלשתינים האומללים הוא לא רק לא הגיב הוא אפילו לא יצא מהבונקר. אז צה"ל הפסיד בלבנון וצה"ל הפסיד בעזה.לא איכפת איך תגדיר את זה העקר שהם לא ירו. ואם הם ירו לנתניהו לא תהיה ברירה והוא יהרוג את כל אנשי החמאס או לא יהיה ראש ממשלה. העיקר שאמיר מרוצה שהציונות מפסידה כבר 100 שנה.

 2. יעקב הגיב:

  "העובדה הפשוטה שבחמאס עם כל מגרעותיו מייצג בכל זאת עם החי תחת כיבוש ואילו ישראל היא הצד הכובש המדכא והכוחני במלחמה זו לא הזיזה להם."

  העובדה הפשוטה שהעם בחר בחמאס, על כל מגרעותיו, לייצג אותו – היא הסיבה העיקרית לקיומו ולהתמשכותו של הכיבוש.

 3. החמאס תנועת שחרור לאומי הגיב:

  עמים תחת כיבוש קולוניאלי תמיד תומכים בתנועת ההתנגדות הלוחמת שלהם ולא משנה אם הם דתיים או קומוניסטים או לאומנים.. מי שמקריב ונלחם לשחרור מהקולוניאליזם יזכה באמון ובתמיכת העם. הסקרים שנעשו בשטחים ובעזה אחרי המלחמה מראים שהחמאס זוכה שם באמון מוחלט של הפלסטינים. בהפגנות בזמו המלחמה הונפו בשטחים יותר דגלים ירוקים מדגלי פלסטין למרות הרדיפות מצד המשטרה הפלסטינית.

  אבל, מה ששמואל שכח להזכיר הוא שבסיס כוחו של החמאס הוא במחנות הפליטים. התנגדותו לאש"ף ולהסכם אוסלו מקורה בנסיון לטאטא את בעיית הפליטים מתחת לשטיח .
  צריך לזכור שבעיית הפליטים היא לא בעייה של שטחים. חזרה לפתרון שתי המדינות ללא פתרון אמיתי וצודק לבעיית הפליטים לא תזכה בתמיכת החמאס המייצג את הפליטים שהם רוב העם הפלסטיני ובכוחו להכשיל כל הסכם שלא יתחשב בכך.

 4. שום בצל הגיב:

  כמה טעויות והטעיות.

  א. החמא"ס פועל להשמדתה של ישראל – נקודה. זוהי לא אמנה עבשה, ולא דמוניזציה – אלה דברי
  מנהיגי החמא"ס בימינו אנו. זוהי לא – אלה דברי החמא"ס (תחפש בעצמך ראויונות באל-ג'זירה).
  ב. ישראל אינה פועלת להשמדתו של החמא"ס בפרט, ובוודאי לא להשמדתו של העם הפלסטיני.
  ג. צה"ל היה יכול לכבוש את הרצועה בשעות – על מה אתה מלין? על זה שצה"ל לא השתמש בכוח
  כדי להכריע את החמא"ס תוך אי התחשבות בחיי אזרחים? לזה אתה קורא "ניצחון החמא"ס"?
  נו, שוין, שיבושם לך, אם אלה השגיך להתפאר.
  ד. פת"ח פעל במישור סמוי להגיע להסכם ולבסוף להכיר בישראל – איפה החמא"ס בנושא זה?
  וגם שם, עראפאת התגלה כראש נחש (או שגם זה "תעמולה ציונית"?).
  ה. ולבסוף – שוב העניין הזה עם השלום – נו באמת – חמא"ס קיבל רצועה בחינם, יכול היה להצהיר שאין
  לא כוונות מלחמתיות, ומקים מדינה לתפארת. במקום זאת, עשה כדברי החיזבאללה, השתמש
  במדינה כבסיס טילים, והשאיר את האוכלוסיה בפליטות, כדי לשמש מאגר בלתי נדלה של שנאה
  ולוחמי חמא"ס לעתיד.
  ו. בסופו של דבר – חמא"ס הוכיח שאין הוא מעוניין בשלום, לעולם.

  • גולדה בשידור חוזר? הגיב:

   מקור הבלבול שלך, שום בצל, הוא במשמעות המילה "שלום"… בשביל הציונים המילה הזו משמעותה כדלקמן: מיקסום של שליטה, תחזוקת הכוח, לקחת מה שלא שייך לך ואז לבוא ולהגיד שאין עם מי לדבר, למנוע מהם לארגן את עצמם ולהפוך לכוח שיצטרכו להתמודד עמו, וכדומה – שזה לפחות, אם לא יותר גרוע, ממה שעשה בזמנו פרעה לבני ישראל במצרים… זוכר? ובכן, בני ישראל לא ממש קיבלו זאת אז וגם הפלסטינים אינם מקבלים זאת כיום. טקטיקה של הפרד ומשול, עידוד מחנאות וקונפליקטים פנימיים אצל הפלסטינים אלו הן מתודולוגיות שלא נמנענו מהן… החמאס הרי קיבל רוח גבית מישראל כשזו היתה חפצה ביקרו… אז מה אתה מסיק מכל זה? שישראל חפצה בשלום? רק אם משמעות המילה 'שלום' היא למעשה מלחמה. עד מתי תחיה על הפיטפוטים האלה? הרי גם אתה בעצמך לא ממש יכול להאמין בזה…

 5. ק.א. הגיב:

  כעיקרון מדינת ישראל היא מנגנון-על, כוחני-חיסולי, שאינו נירתע מלהיות מושתת על ברבריות וקרימינליות. המילה 'שלום' (במשמעות של peace) היא לכן מילה זרה למנגנון כזה. רק דומינציית ספקטרום-מלא מעניינת את ראשיה ואת שותפיה מהאימפריה הרואים בעצמם את הבעלים של העולם (והחלל) ושעל פיהם ישק דבר. על סמך מנטליות כזו מתקיימת לה האימפריה אשר מאז מלחמת העולם השניה חיסלה, בסידרה רצופה של מלחמות, עשרות (אם לא מאות) מיליוני חפים מפשע ועיניה תמיד לטושות ליותר. טרם נמצאו סימנים שמראים על שינוי המנטליות האימפריאליסטית או שינוי של כיוון ישראלי-רישמי מעיקרון היסוד הזה. מנגנון שכזה יכול לדבר (עם קורבנותיו) רק באיומים והפחדות שאחת לזמן מה גם מוצאות לפועל בשטף אכזרי של פישעי מלחמה המלווה בתעמולת הונאה ודמעות תנין. רוב העולם מבין את קיומה של ההתנהגות הזו – זו תובנה הנפוצה מאד גם במערב ואולי היא אפילו נחלתו של הרוב – שלפי שעה מצניע את המחשבות הללו. כשם שהאימפריה מאפשרת את הברבריות הישראלית ככה היא מאפשרת לנסיכי הנפט וצאיצאיהם, שהם סוכניה, להסתובב בעולם עם הלמבורגיני והבנטלי כשכיסיהם נפוחים מדולרים.

  • דינו הגיב:

   לא ברור הדילוג שאתה עושה בין הסכסוך הישראלי-פלסטיני לבין מלחמת העולם השניה ועשרות מליוני קורבנותיה.
   ישראל רחוקה מלהיות "מנגנון-על, כוחני-חיסולי", ויעיד על כך מספר הקורבנות הפלסטינים הנמוך יחסית (יחסית לעשרות סכסוכי דמים אחרים) מאז קום מדינת ישראל.
   בוודאי שאין כאן לא קולוניאליזם , וגם האימפריאליזם לא חורג מהאימפריאליזם הרגיל בכל פינה במזרח התיכון (אמריקאי, רוסי, איראני).
   "בשטף אכזרי של פישעי מלחמה"? בחיאת ראבק, פשעי המלחמה של ישראל מתגמדים לעומת אלו של חביבך האריה הסורי בשאר אסד, ומשום מה אינך מלין עליו כלל, מה שמצביע על כך שלא פשעי מלחמה מטרידים אותך.

   • שירה הגיב:

    איזה כיף. לפי ההגיון שלך גם לי מותר לרצוח כל עוד זה פחות מרוצח ההמונים שרצח הכי הרבה. מותר לי גם לגנוב כל עוד יש מישהו שגנב יותר, לאנוס כי יש כאלו שאונסים יותר. אגב לפי ההגיון הזה גם אסד יכול להגיד מה אתם רוצים ממני תסתכלו על היטלר וסטאלין ולי אתם קוראים רוצח המונים? גם היטלר אם היה משווה את הרציחות באפריקה היה מזמן עובר את ה11 מיליון שמתו במחנות. יופי של הגיון, אימצתי.

 6. צדוק התקוה הגיב:

  החמאס רוצה שלום אבל אנחנו חרשים
  http://www.youtube.com/watch?v=JTR4kF9YKrU

 7. עלי הגיב:

  ישראל יכולה לנתק את החשמל והמים ולהכניע את עזה בשבוע אחד בלבד
  בכל ימי הלחימה הועברו מאות משאיות של אספקה בכל יום ביוזמתה של ישראל
  ולכן דברי הרהב על עמידת עזה חסרי ערך.
  מלחמה כנגד גרילה עירונית עורכת שנים רבות ..ראה למשל ארגון קיקיוני כמו באדר מיינוף בגרמניה
  ולכן הסיבוב הנוכחי אינו אלא הקדמה לסבוב נוסף
  הכותב צודק בדבר אחד גם החמס ותומכיו רוצים לחיות וזו הסיבה היחידה שהסכימו להפסקת אש
  הסבל בעזה הוא פי אלף גדול יותר מהסבל של ישראל ולכן יכולתם לשאת בעוד סיבוב נמוכה

  ולגבי כל מיני משאלות לב של הכותב
  1 אין סיכוי שתקום מדינה פלסטינית בראשות החמס
  2 אין סיכוי שישראל תסכים למדינה פלסטינית לא מפורזת
  — העובדה שהפלסטינים מצדדים בעמדות החמס ולא תומכים באבו מאזן מחזקת את שוללי המדינה הפלסטינית בציבור הישראלי ולכן החמס הוא מכשול לכל הסדר שהוא–

  • אין סיכוי הגיב:

   אין סיכוי שישראל תסכים להרבה פחות משני הסעיפים האלו.
   אין סיכוי בכלל לשום דבר שיקדם במשהו את סיום הכיבוש והסכסוך.
   היא תסכים רק למה שתאולץ להסכים.
   והיא תאולץ!
   תסתכל על קדימה על סביבך
   ואחורה על ההיסטוריה
   אולי תבין (כנראה שלא)

 8. למה לא נקשיב למשעל? הגיב:

  כי אנחנו מעולם לא הקשבנו חוץ מאשר לאילי הון מיליארדרים, בנקאים, מצביאים ותועמלני מלחמה.
  קיבלנו מדינה במטרה להכנס לחוויה משיחית ולהשתולל על השכנים. לא קיבלנו מדינה בשביל להכנס לשלום ודו-קיום מעצבן עם תרבות מזרחית ערבית. החופש הלאומי משמעו שאנו מצווים לטהר ולנקום בעמלק. אם לא נעשה כן ניתכחש לשורשים היהודיים שלנו – ואז לשם מה הקמנו מדינה יהודית? לשם מה?
  זוהי תשובתו של בן-גוריון, משה דיין, שמעון פרס, הרב עובדיה, הרב כדורי, אבא אבן, אמא גאולה, והסבא בגין. וגם תשובתם של ציפי, ביבי, פואד, שיטרית, קצב, הירשזון, אולמרט ואלימלך זורקין.

  • עלי הגיב:

   6 מליון היהודים רוצים לחסל 400 מליון ערבים מסכנים אשר להם
   23 מדינות מהאטלנטי ועד אחרי הודו ואשר 56 מדינות מוסלמיות תומכות בהם(יותר ממליארד בני אדם)
   ולהם רוב אוטומטי באו"ם והם מנהלים מלחמת טרור והתשה באמצעות
   מליארדי דולרים עודפים אשר זורמים לכיסם מרווחי הנפט…
   ומשעל על פי חכמי השמאל הוא נציג שוחר שלום אשר כל מטרתו לחיות בשלום ושלווה
   מתוך אחווה ורעות והוא פועל לפי הערכים ההומניסטים האוניברסלים
   בניגוד ליהודים עם האף העקום שכל רצונם לעשות מלחמות כדי שיוכלו לעשות רווחים ולנצל
   את העמים הערבים חסרי המגן
   וזו הסיבה שחיסלו 6 מליון מהם בשואה משום שכולם עבדו למען הקפיטליזים והאימפריאליזים
   כאנשי כספים ובנקאים נצלנים של העולם הקפיטליסטי…בלה בלה בלה

 9. דינו הגיב:

  שמואל אמיר יצהיר שצה"ל הובס גם אם בסיום צוק-איתן היה נותר לחמאס לוחם אחד בודד המטיל אבנים על מחסום ארז. מרוב "תבוסות" משיג צה"ל אפקט הרתעה שנותן שקט מוחלט לאורך שנים במחיר מינימאלי.

  "שלב ההתשה היה בעליונות החמאס"?
  "הדרום לא היה יוכל לשאת יותר את המצוקה האיומה"
  האמנם?
  ומה עם תושבי עזה? הם יכלו לשאת את המצוקה? (האיומה פי כמה). כנראה שלא, אבל ההנהגה שלהם מצפצפת עליהם ואפילו רואה בפגיעה הישג.
  אז מסתבר שכדי ששמואל אמיר יכריז עליך כמנצח ללא עוררין – כל שעליך לעשות הוא להתעלם מהסבל של עמך, להילחם על גבו ועל חשבונו.

  אגב, צה"ל כן נכנס קרקעית לרצועה וכך השמיד עשרות מנהרות טרור. מוזר מאוד ששמואל אמיר שכח זאת.

 10. יוסי הגיב:

  "ההתשה היה בעליונות החמאס. הפצמ"רים – שכל הזמן סיפרו המומחים שלנו שהם אוזלים – צנחו בעוצמה מלאה על יישובי עוטף עזה",,,,,,,זה פשע מלחמה לירות על ישוב – לפי "הארץ" אין שם חיילים כי הם ברחו.

 11. צפור בודד הגיב:

  החמאס- ימ"ש. נקודה. ולא משום שהוא אויב מר ואכזר של ישראל, לא ולא. אלא משום שהוא אויב מר ונמהר של העם הפלסטיני. אני מביט סביבי ואנני רואה ולו נשמה טובה אחת שתקום ותאמר: המלך הוא ערום. החמס (לאור העובדות בשטח) מסוכן לפלסטינים כציאניד טהור. הטכניקה של החמאס במלחמתו ב"ציונים", מסוכנת לפלסטין ומקדמת עינינם של שוחרי הטרנספר (ביבי וליברמן) והג'נוסייד (בנט). עד כדי כך שהייתי אומר שלולא החמאס היה קים, שלושת מנהיגים ישראלים בלתי ראויים אלה היו צריכים להמציאו. מה אכפת לי מי ניצח, אם 500 ילדים פלסטינים שוכבים מתים. ומה אכפת לי איזה הסכמים יהיו, אם מחר ישכבו עוד 500 ילדים כאלה מתים!!
  יש רק דרך אחת לפתרון הבעיה: להקים מחנות מקלט בסיני, להכנס לעזה מצפון וממזרח ולחסל את החמאס ממרכזו החוצה ולא להפך. כלומר לשטח את שיפא, לפרק את חמ"ל החמאס ובמקביל להעביר הפליטים לשטחים בצפון סיני, לפרז עזה ולהעבירה לידי הרשות.
  הבעיה היא שהטיקונה לא תתן ידה לפתרון כזה, למה לה?
  כל עוד נאיבים כש"א טוענים שהחמאס "ניצח", הסכסוך יתמשך לו לתועלתה על אש קטנה.
  ונכון "עוד נצחון כזה ואבדנו", אך למי זה אכפת?

  • יש יודו-ציאניד הגיב:

   ראשית, באיזה זכות אתה תקבע לפלסטינים מי ייצג אותם בעימות עם היישות המדכאת אותם שיטתית? האינך דומה לצד המדכא והמחסל במן דיבור יהיר שכזה? וכיצד יגיב פלסטיני מן השורה לדיבורים מן הסוג הזה? שנית, מדוע אינך קורא באותה הנשימה לעלות על ירושלים ולחסל קודם את ההנהגה שלך? – כמו שנאמר "צדקה" ראוי שתתחיל מבית…
   קשה לשפוט את החמאס באמות מידה של מדינות מתוקנות כאשר הוא מתנגד למעצמה אכזרית בעלת דחפים גזעניים שזורעת בהם חורבן והתעללות כמציאות סיוטית של למעלה משישים שנים ברציפות. כיצד העם שלך היה שורד עשרות שנים במצב כפוי שכזה? מישהו מסוגל בכלל להעלות על הדעת את שיעור הסבל שגרמה ישראל לאוכלוסיה הפלסטינית אחרי מסכת עינויים פוצעת גוף ונפש מזה שלושה דורות?…

   מיותר אולי להזכיר אבל כל הסיפור הג'נוסיידי הזה בכלל לא התחיל עם החמאס.
   לפני החמאס דובר על השמדת ערפאת (שאכן הורעל) ולפני זה גולדה בכלל טענה שהם לא ממש קיימים. ובכל "החוכמה" הזו – העץ הרעיל שלנו (כדברי ברעם) – אתה כמובן לא תזהה "ציאניד טהור".

   • צפור בודד הגיב:

    על מה אתo מדברים? מה איכפת לי מטיעוניכם המתחסדים? מי אתם שתגידו לי להבליג על מותם של 500 ילדים פלסטינים, רק בסבוב הזה ועוד לא דברנו על הסבובים הקודמים ולבטח שלא על הסבוב הבא? מי שמכם לדבר בזכות נביעת נחלי הדם התמים הזה? בושו והכלמו לכם!!!
    ולא איכפת לי להקרא על ידכם, בכל כינוי גנאי אפשרי, לכבוד הוא לי!!!
    אפשר לנהל מלחמה צודקת ואפשר לנהל מלחמה לא צודקת, לא אהיה כאן השופט.
    אך לא אתן את ידי להפיכת חפים מפשע לחגורת שכפ"ץ בידי זדים ערלים.
    החמאס חצה את הרוביקון מבחינתי לא כישראלי הנלחם בחמאס, אלא כאדם המביט בו מהצד.
    מחר אקח אתכם ואת ילדיכם כבני ערובה ואעמידכם בתור מגן חי ביני ובין הקמים להכותני, הגם אז תדרשו לראותני כנציגכם עלי אדמות?
    החמאס גרוע מציאניד, משום שהציאניד ממית מיד ואילו החמאס ממית לאט וביסורים.
    וכי חשבתם שהנמר ביבי יהפוך חברבורותיו? אתם אולי רואים את ביבי "מקיים מו"מ בעל כורחו עם החמאס"…אך אני רואה אותו הורג עוד 1000 ילדים בסבוב הבא עם אותו החמאס.
    וזה ההבדל ביננו: קטן, אך משמעותי ביותר, כמו ההבדל בין מציאות מרה, לחלום באספמיא.
    נקווה שהמערכת לא תצנזר דברי הקשים.

    • ק.א. הגיב:

     למען השם – על מה אתה מדבר? המערכת לא צנזרה את דבריך (כך אני מנחש) כי פשוט אינם מבינים מה בכלל אמרת. וגם לא אני. הוא שאמרתי לך, ציפור, אתה בוודאי מתכוון למשהו, בוודאי אכפת לך ממשהו, אפשר לשמוע את ההתרגשות שבדבריך. אבל עם כל הרצון הטוב (ויש רצון כזה) קשה מאד לדעת (ולהבין) מה אתה אומר. מהיכן לעזאזל אתה שואב את המסקנה שישנו כאן מישהו שמצדד בהרג של חפים מפשע??? המצחיק הוא שאתה בוודאי חושב שאני הוא הבלתי מובן. וכי נותר לי להגיד?

     עם ישראל, וגם עמים אחרים, קרובים למצב – אם לא נמצאים בו כבר! – שבו הם אינם יכולים (פרמננטית, מערכתית) לקבוע את גורלם. בעצמך אתה מבין זאת כי אתה הוא זה שטוען שהפרלמנט היהודי החריב את הציונות! אז מה אתה מתלונן על החמאס? .. אם אתה צופה במשאיתך המקולקלת! המוזנחת! בלי הברקסים! – מדוע אז אתה בא בטענות לאחרים כשהמפלצת שלך אינה מסוגלת לבלום בזמן ודורסת הולכי רגל (זהירים יותר או זהירים פחות)? אז מה אם יש אנשים רעים בעולם – האם זה מסיר כל אחריות (חוקית או מוסרית)מבעלי המשאית?.. וכי העלמות החמאס תשנה במיליגרם את טיבם של החזירים ומדינתם הקדושה?… עור משנתך.

     • צפור בודד הגיב:

      שים לב למשפט הבא שלך:"המצחיק הוא שאתה בוודאי חושב שאני הוא הבלתי מובן. וכי נותר לי להגיד? ". נו, ואתה כן מובן??
      ולגבי שאר מילותך (ו"לעזאזל", תגיד למישהו אחר):
      מה לא מובן כאן? אחד בא וטוען שיש להלחם "מלחמות קשות" ומותר להקריב קורבנות כמו 500 ילדים, למולך הכיבוש ביבי, בשם איזו מלחמה כנגד ה"אימפריה" ואני יוצא חוצץ כנגדו, מתנגד לכך וטוען שאפשר אחרת. ובנוסף: כל זמן "צוק איתן" לא שמעתי ממך ומאחרים כאן ולו ציוץ אחד למען פליטי עזה. הייתי הקול היחידי שדרש להקים מחנות מקלט לאומללים האלה. ועתה, אתה רץ להאשים את ביבי אך מתעלם מכך שהוא רק המוציא לפועל ומי שהחליט בדם קר על גורל 500 הילדים מלכתחילה, היה החמאס!! וטענתך שאנני נאבק בביבי היא קנטרנית להכעיס. הוא בעיני הבעיה המרכזית. אלא שיש לטפל בו בדרכים דמוקרטיות. החמאס לעומתו הינו בעיה משנית, לכן מריך לטפל בו בראשונה, מסיבות טקטיות. וכן, חיבים לחסל את החמאס, אחרת החמאס יחסל את אנשי עזה בעזרת ביבי ובאותה הזדמנות גם יחזק אותו. הבט סביבך: זה קורה ברגע זה ממש. אך קרוב לודאי שעדין "אינך מבין אותי"…נו שוין.

     • ק.א. הגיב:

      ציפור, אתה שומר זכר נעורים לציונות וגם קורא לי 'הציוני האמיתי'. והכל ע"ס מה? ע'ס יהדותך? אני יהודי מבחינת מוצאי אבל אין לי תכני נפש יהודיים. התכנים שלי הם כלליים. נטולי דת ומצוותיה. החמאס (ושאר תופעות גם כן, ובשני הצדדים) הינם תוצאה שלהמציאות הציונית (זו האימפריאליסטית – כלומר זו הריאלית). הציונות הסוציאליסטית (האמיתית) היא ברובה המכריע סיפור כיסוי. כמו הכותונת של הסבתא ע"ג הזאב. הכותונת הזו, כמובן שאינה רעילה מצד עצמה, והיא נערצת על ידך (אולי גם יכלה למצא חן בעיני אבל שלא כמוך אני אינני מתמסר לאשליה, יפה ככל שתהיה, שגובשה בכדי לתעתע!). מדוע את הביביזם (כלומר את פשיעת המלחמה הנקייה!) אתה רוצה לחסל בדרכים "דמוקרטיות" אבל דווקא את קורבנות המאפיה הזו (למשל ניבחריהם של הפלסטינים) אתה דורש לחסל פיזית, צבאית? – מדהים לשמוע את זה ממי שרואה בעצמו סוציאליסט. האינך מסוגל להבחין בכך? כנראה שלא. בהנחה שזה כך אינני רואה כיצד ניתן לגשר על הפער הזה ביננו.

  • המלך הוא ערום הגיב:

   החמאס השתלט על עזה ועל העם הפלסטיני ומפקיר אותו לטבח. (חייזרים שהגיע כנראה מהמאדים).

   אלה טיעונים נדושים של התעמולה הישראלית-ציונית אלא כאן בתוספת הצעה של "נשמה טובה" אחת, "מחנות מקלט בסיני", כלומר טרנספר, ניקוי השטח בעזה מפלסטינים אחרי שיחוסל החמאסי האחרון סופית (מי בעד חיסול הטרור ירים את ידו). פתרון ציוני עם תעודות כדי להציל את הפלסטינים מציפורני החמאס, (כלומר מציפורני עצמם).

   תזכורת קלה יכולה ללמד היכן אנחנו נמצאים:
   ה-NLF בוייטנאאם נלחמו מתוך אוכלוסייה אזרחית. ידוע לציפורים כמה אזרחים נהרגו במלחמת וייטנאם (רמז מספר בן 7 ספרות)
   ה=FLN באלג'יריה נלחמו מתוך אוכלוסיה אזרחית. ידוע לציפורים כמה אזרחים נהרגו במלחמת אלג'יריה (רמז מספר בן 7 ספרות)

   המאבק נגד הקולוניאליזם והאימפריאליזם (גם בצורתו הציונית) הוא מאבק אכזרי עממי ותובע קורבנות מכל העם לוחמים כאזרחים משום שהאויב הוא אכזר ולא מבחין בין אזרחים ולוחמים. אלו ואלו נחשבים טרוריסטים (תשאלו את מסרבי יח' 8200)

   ההתנגדות ניצחה במלחמה זו משום שהתברר לישראל שאין בכוחו של הצבא לכפות כניעה פלסטינית ללא אבדות שאינה מסוגלת לעמוד בהם.

   • עלי הגיב:

    לפי מיטב ידיעתי עזה אינה תחת כיבוש
    אמנת החמס מטרתה להכניס את תושבי עזה לאשדוד ואשקלון ולבצע רצח המוני ביהודים
    וכל זה לא כדי לשחרר את הפלסטינים אלא כדי להקים מדינת הלכה מוסלמית
    מדינת שריעה תחסל גם את השמאלנים תומכי הפלסטינים בדיוק כמו שמוכיח הרצח של ג'וליאנו מאר בג'נין
    המגדלים שאתה בונה הם חזיונות שווא חסרי ערך שאינם קשורים למציאות
    לציונים בניגוד לאמריקאים ולצרפתים אין לאן לברוח ולכן נלחם עד אחרון הציונים

   • צפור בודד הגיב:

    איך אדם יכול להוציא מתחת מקלדתו את המילים הבאות: "המאבק נגד הקולוניאליזם והאימפריאליזם (גם בצורתו הציונית) הוא מאבק אכזרי עממי ותובע קורבנות מכל העם לוחמים כאזרחים משום שהאויב הוא אכזר ולא מבחין בין אזרחים ולוחמים.", מבלי שתיבשנה אצבעותיו?
    איזו שטות?! ואם כך אתה גורס, ובכן צא ראשון למשימה הזו! והפסק לנדב אנשים ל"משימות- מתיך: משימותיך המשוממות".
    המהפיכה הסוציאליסטית יכולה להתקים בדרכים שאינן דרכי התאבדות.
    את המהפיכה הסוציאליסטית אפשר לבצע במקביל להתרחשות הקפיטליסטית ומבלי להתנגח בה.
    קרל מרקס, ה"סוציאליסט" הדגול, היה זה שקרע את הסוציאל דמוקרטיה מעל הקומוניזם. בשעה שזו נועדה בראש ובראשונה ליצר חזית דמוקרטית בפרלמנטים, ע"מ לאפשר באותה עת לאנרכיזם ולקומוניזם לישם את הסוציאליזם במקביל למערכים הקפיטליסטים הקיימים ומבלי להתנגח בהם.
    כולנו יודעים היטב מה חולל מרקס "בבואו" לסוציאליזם וכיצד הפך את הסוצ' לקומוניזם ואת הקומ' למרקסיזם.
    ואת המרקסיזם לסיוט אובדני שדחף את ההמונים לזירה היחידה בה הקפ"ח מנצח תמיד: העימות הכוחני.
    לך תמשיך לגיס גם את דאע"ש למשימותיך…הרי גם הם נאבקים באימפריאליזם…

    • "תיבשנה אצבעותיו" הגיב:

     איך אדם יכול להוציא מתחת מקלדתו… מבלי שתיבשנה אצבעותיו?

     ובכן בדקתי, לא יבשו. איך לא?
     גם האותיות נשארו יציבות ונכוחות.

     ועד שכבודו מציע לי לצאת ראשון למשימה, מדוע לא יצא הוא, "נשמה טובה", לחסל את החמאס עד האחרון שבהם? (מי בעד חיסול הטרור ירים את ידו!), ועל הדרך להוליך את הפלסטינים ב"מצעד החיים" למחנות בסיני?

     תשעה קבין של צביעות ירדו לעולם, עשרה נטלו הציונים ואחד עשר הציונים הסוציאליסטים…

     ומה עניין לכאן קרל מרכס, קומוניזם, סוציאליזם בלה בלה…
     ומנין הסיק כבודו שאני בכלל סוציאליסט?

     כדי להיות אנטי ציוני מספיק להיות אדם ישר ועל אחת כמה וכמה כדי להיות אנטי נציונל-סוציאליסט-ציוני.

     בענין דאע"ש אתה דוקא צודק. עוד תתגעגע לחמאס…

    • צפור בודד הגיב:

     וכן, אמרתי זאת חזור ואמור כאן ובכל מקום אחר: אם היו בונים מחנות מקלט לפליטים, היה ניתן להציל הרבה חפים מפשע. אם היו ביבי ויעלון מפוצצים מיד אח"כ, את שיפא על הבונקרים של החמאס שמתחתיו ומטפלים במנהרות מהמרכז החוצה ולא להפך, החמאס היה מובס באפס זמן ומרבית הנפגעים החפים מפשע בעזה היו חיים וגם חיילנו היקרים לא היו שוכבים מתים. אך אתה שב וחוזר על המנטרה שלך כאילו שאני תומך בביבי משום שאני דורש חיסול החמאס. ואני שוב אומר לך. החמאס חיב בחיסול משום שהוא גורם לביבי להשמיד אוכלוסיתה החפה מפשע. החמאס איבד את המנדט על עזה בשל אובדניותו הלוגיסטית והטקטית. אינך יכול להילחם בבריון כביבי על גבם של ילדים רכים. צריכים דרך אחרת. ואנשים עיוורים לכך!!! עבד א סיסי נשיא מצרים קם ואמר לאבו מאזן, דברים דומים לדברי ואף כלל הבטחה לפנוי שטחים בסיני למען פלסטין. ישראל אננה להכיל את עזה ועוד בשלטון החמאס. לכן או שעזה על ילדיה תלך או שהחמאס ילך. אני מעדיף את האפשרות השניה.

     • ק.א. הגיב:

      "אינך יכול להילחם בבריון כביבי על גבם של ילדים רכים. צריכים דרך אחרת" –
      חיילי צהל הרגו ילדים לפני (ואחרי עליית) החמאס. עצם עליית החמאס היא תוצאה ישירה של מדיניות ישראל והאימפריה. סידרת הפעולות הישראליות הן בסופו של דבר דיכוי וטבח. שאלת החמאס והאידיאולוגיה שלו אינה רלווטיות והינה תירוץ ברור. ישראל מעוניינת בדומינציה אלימה על עם אחר… זוכר את הגדרתו של לייבוביץ' למדינה היהודית…?

 12. צדוק התקוה הגיב:

  ראש ממשלת חמאס בעזה איסמעיל הניה הצהיר היום 130914(שבת) כי ארגונו "לעולם לא ינהל שיחות ישירות עם ישראל". הניה, שאמר את הדברים במהלך שיחה עם עיתונאים ברצועת עזה, הוסיף כי ארגונו לעולם לא יסכים לוותר על נשקו "עד שתשוחרר האדמה". בדומה לו, חאלד משעל, ראש הלשכה המדינית של הארגון המבקר בימים אלו בתוניסיה, הבהיר אתמול כי "שיחות ישירות עם הכובש הישראלי הן לא חלק ממדיניות הארגון. אם יהיה הכרח לקיים שיחות, הן יהיו בצורה לא ישירה"

 13. סתם יהודי הגיב:

  שהיא השמדת ישראל.
  היא לא השתנה גם אחרי בחירות 2006

  זו המציאות, גם אם היא לא נעימה.

  ראו את הקישורים הבאים שבהם מובאים דברי ראשי החמאס.

  http://www.memri.org.il/cgi-webaxy/sal/sal.pl?lang=he&ID=107345_memri&act=show&dbid=articles&dataid=3356

  http://www.inn.co.il/News/News.aspx/276403

  https://www.google.co.il/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CB0QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.ynet.co.il%2Farticles%2F0%2C7340%2CL-3236483%2C00.html&ei=vfgUVP7CLMe-O5S1gfAD&usg=AFQjCNEyu743BEMV3QLh6fl5lHrzN718xA&sig2=b4esAv-0nCi4MZghCqCvbw

  כל ההתבטאויות האלה של ראשי החמאס הם אחרי בחירות 2006 שאז לטענת קליין "זנח" החמאס את עמדתו הישנה.

  אשמח לקרוא את תגובתו של כותב המאמר.

  • מטרת החמאס לא השתנתה הגיב:

   גם לא המטרה הציונית.
   מה מטרת החמאס אנחנו יודעים
   אבל משום מה בעל הלינקים לא מזכיר לנו מה מטרת הציונים. ובכן ההבדל ביניהם הוא שהציונים כבר ביצעו חלק נכבד מתכניתם, נישול הפלסטינים ממולדתם וחיסולם כישות פוליטית ואילו החמאס "חזק" רק בהצהרות שאין אחריהם שום יכולת ביצוע ותמיכה אימפריאלית כפי שיש למדינה הציונית.
   .
   המטרה של החמאס היא תמונת ראי של המטרה הציונית. לכשתשתנה המטרה הציונית תשתנה גם תמונת הראי שלה.

   • צפור בודד הגיב:

    "לכשתשתנה המטרה הציונית תשתנה גם תמונת הראי שלה". אתה קובע משאלת לב אך אינך מצין כיצד היא תתגשם. שלא לדבר על כך שלבד אתה רואה שאין כל ציונות בעשיה המתנחבלת. וכל כולה עשיה לאומנית פשיסטונית, פגנית משיחית, הפלא ופלא העתק מושלם של העשיה החמאסית, דאע"שית.
    רק סוציאליזם יצילנו. והיות והציונות היא סוציאליסטית, המסקנה היא שרק הציונות תצילנו.
    אלא שאין דבר קשה יותר מלהודות בטעות ולשנות דרכים וסטיגמות.

   • סתם יהודי הגיב:

    לגבי מטרת ה"ציונים", קשה לדבר על ה"ציונים" כמקשה אחת.
    אך בגדול, מטרת הציונים לא הייתה נישול הפלסטינים ממולדתם וחיסולם כישות פוליטית.
    ב48 רובם תמכו בתוכנית החלוקה שדיברה על שתי מדינות לשתי העמים.
    אפילו ז'בוטינסקי שתנועתו הרווזיוניסטית הייתה במיעוט, ודגלה במדינה יהודית אחת משני צידי הירדן, התנגד במפורש לטרנספר של הערבים, והאמין בעלייה יהודית מסיבית כך שיהפכו לרוב במדינה שראש ממשלתה יהיה יהודי וסגנו ערבי.
    גם בימינו הסקרים מראים שרוב היהודים בישראל תומכים בפתרון שתי המדינות.
    אך אפילו לדעת המתנגדים, רובם נוקטים כך מסיבות בטחוניות, כי המציאות לימדה אותם כי כל שטח שישראל נסוגה ממנו, הפך לבסיס יציאה לטרור. מעט ישראלים באופן יחסי מתנגדים למדינה פלשתינית מטעמים לאומניים או דתיים.

    ולסיום, כתבת כי "המטרה של החמאס היא תמונת ראי של המטרה הציונית. לכשתשתנה המטרה הציונית תשתנה גם תמונת הראי שלה".
    אז זו שלא.
    תקרא את אמנת החמאס בסעיף 11, ותוכל לראות כי מטרתם נובעת מהאיסלם, ואיננה מתייחסת בכלל למטרת הציונות.
    http://www.terrorism-info.org.il/data/pdf/PDF_18894_1

   • עלי הגיב:

    מאיפה הגעת למסקנה של תמונת הראי ?
    החמאס הוא חלק מתנועת האחים המוסלמים במצרים אשר את מצעה כתבה לפני מאה שנה הרבה לפני שישראל הוקמה !
    במסגרת השלום עם מצרים בשנת 1977 הוצעה לפלסטינים אוטונומיה בגדה וברצועה הפירוש המעשי של ההצעה זה למעשה הקמת מדינה … ערפאת הודה שאם היו מקבלים את הצעת האוטונומיה כבר מזמן היתה להם מדינה (בשנת 1905 שבדיה הסכימה לתת לנורבגיה אוטונומיה ולאחר 5 שנות אוטונומיה נורבגיה הכריזה על עצמאות ..שבדיה איימה שתפלוש אבל לא עשתה דבר)
    בתקופת האינתיפדה ראשי השמאל הציוני עלו לערפאת והתחננו לפניו שינאם להפסקת האלימות יוסי שריד אמר לו "אתה הורס את השמאל הישראלי שאיתם הגעת להסכם אוסלו" ערפאת אמר " לא איכפת לי מהשמאל הישראלי אני רק דואג לעם שלי" ומאז השמאל דועך והימין מתחזק
    ההיסטוריה חוזרת על עצמה משום שב-1947 הוצעה לפלסטינים תוכנית החלוקה והם סרבו
    לבוא אחרי הכל ולספר מעשיות על מזימות כביכול של הציונים נשמע מאוד מטופש ובכלל לא משכנע.
    להגיד שישראל היא תמונת ראי של החמס נשמע הזוי זה בדיוק כמו להגיד שפיל ויתוש דומים משום שיש להם חדק…

    • מטרת הציונות הגיב:

     המטרה הציונית המשותפת לכל גווניה היא הקמת מדינה יהודית ודמוקרטית בפלשתינה. המטרה הזאת לא יכולה להתגשם אלא כפי שהתגשמה ע"י דחיקת הרוב הערבי החוצה כדי ליצור רוב דמוגרפי והשתלטות על אדמותיו.

     מטרה נבחנת לא עפ"י האידיאולוגיה שמסבירה אותה (זו נועדה להצדקה עצמית ולתעמולה כלומר להונאה) מטרה נבחנת עפ"י האג'נדה שנוקטים יוזמיה. זו היתה מאז ועד היום התנחלות ונישול.

     הערבים התנגדו למטרה הזאת כפי שהתגלתה להם ועל בשרם במציאות ולא בכתבי הרצל, בן גוריון, ז'בוטינסקי. האחרון היה דוקא הישר שביניהם ואמר שהערבים לא יסכימו ובצדק למטרה הציונית. לכן יש לכפות אותה עליהם בכוח (קיר הברזל).

     הצעות החלוקה למיניהם אינם אלא תכסיס לקידום מטרתם האמורה. כשהערבים התנגדו לה בצדק, קל היה לציונים להסתיר את מטרתם אבל כשהסכימו לה באוסלו התגלתה הרמאות והתכסיסנות הציונית לעיני מי שלא עיוור לראות.

     המסקנה של הפלסטינים היא לחזור לדרך ההתנגדות. המשנה של החמאס לא משנה, הוא זוכה לתמיכה משום שהוא מוביל את ההתנגדות ולא בגלל האיסלם, האחים המוסלמים וכל התירוצים הנלווים לההסברה הציונית שלא משכנעת אף אחד מחוץ לישראל

     • ק.א. למטרת הציונות הגיב:

      הכל אמת לאמיתה. רק צריך להגיד שהברקע הדברים עומד שת"פ קרימינלי עם האימפריליזם.

     • סתם יהודי הגיב:

      אכן בוא נבדוק את האג'נדה שנוקטים יוזמיה.

      בתוכנית החלוקה של האו"ם תמכו הציונים (מלבד אנשי ז'בוטינסקי), והתנגדו הערבים. זו היא האג'נדה של כל אחד מהצדדים.
      כיוון שכבר הגעת מראש עם דעה ברורה מי הטובים ומי הרעים , אתה תולה כוונה נסתרת בהסכמה הציונית, וטוען שהערבים "עלו" על הכוונה הזאת.
      מעבר לרצונך להאמין בכך, אין לזה שום הוכחה. ועלינו להעדיף את המציאות ע"פ רצון שלא נותן לעובדות לבלבל אותו.

      כשבודקים גם את המצב של נישול בשטח, כבר ב47 היו לא מעט פליטים יהודים שנאלצו לברוח משטחים בפלשתינה כמו עזה, חברון ועוד.
      ב48 במקומות שכבשו הציונים, חלק גדול מערביי המקום נשארו ולא ברחו\גורשו, לעומת זאת בשטחים שכבשו הערבים , לא נשאר יהודי אחד.
      גם כיום יש תופעה של גירוש ובריחה המונית של פליטים נוצרים מארצות האיסלם, כולל הרשות הפלשתינית ורצועת עזה.
      הנוצרים שהיוו שני שליש מאוכלוסיית בית לחם ב1995, מהווים כיום פחות מ20%.
      המקום היחיד שבו מספר הנוצרים עולה בהתמדה הוא בישראל "המתנחלת והמנשלת".

     • אנג'לו איידן הגיב:

      בדיוק!
      אין אף טעות!
      יוצא מכך שעל כל מתנגד לציונות לתמוך בחמאס!
      מי שלא תומך בחמאס יכול רק לשקר כאשר מכריז שהוא מתנגד לציונות.
      למעשה, ה-"מתנגד" לציונות הזה, ולא משנה אם הוא יהודי או לא, מתיישר לצידה נגד התועלת של רוב מאכלסי האזור בשם ארץ ישראל או פלסטין. וזה מכוון שהציונות עוינת תועלת זו וידידותית לתועלת המתנגדת לה. הציונות הוכיחה שהיא ידידותית לאינטרס הבנקאי, הטייקוני, המיעוט, האוליגרכיה, ואינטרס זה עוין לרוב, שהוא עממי. לכן על המיעוט אין ברירה אלא לשחד מתיישרים עמו בקרב הרוב. לכן המתיישרים עם המיעוט, הן המשוחדים והן הגזענים ואחרים, פועלים לטובת המיעוט, ודינם כדין המיעוט – לא משנה אם מיתמם, משחק אותה פתי, משחק אותה תם או תם על אמת: התוצאה נשארת זהה, כלומר שהמתיישר נגד החמאס מבצע פעולה בוגדנית.

     • צפור בודד הגיב:

      אמרתי לך כבר פעמים רבות ולא אוסיף על זו. הציונות היא חילונית ואתה חוזר ודוחף את ענין "יהדותך" שאיננה קימת ???? את מי זה מענין בכלל? הציונות היא סוציאליזם, אך עבורך הסוציאליזם (כמו הדמוקרטיה) הוא בס"ה גבבת מלל מתיפיף עמוסה בסיסמאות מליציות. אני מנסה לתאר בעיניך את צבע התכלת ואתה מנסה למשש לי את הפנים. או קיי קלטנו את הדיאופטר שלך. אינך מבין מהם שורשי העשב, מעולם לא נתת דעתך לנושא ק"ו לשאר עקרונות הסוציאליזם. עבורך אלו סיסמאות נבובות ולא דרך חיים באוונגארד.

     • צפור בודד הגיב:

      לאנג'לו: אתה בבעיה: גם החמאס ימ"ש וגם דעא"ש וכל שאר ארגוני תפרצת האיסלם הרצחני והמטורלל, כ-ו-ל-ם נזונים מטייקוני ההון העולמי והגלובלי שוכני מגדלי השן והגנים התלויים בדוחא שבקטר. גם הנפט שהם שדדו מהעירקים ומהסורים, זורם לים התיכון בעזרת הטורקים ושאר סרסורי ההון העולמי. משעל וסגנו הם מיליארדרים כבדים וכך גם הניה. כלומר מדבריך ניתן ללמוד שהיות וגם הם מקושרים להון העולמי, צריך לתמוך במי שנלחם בהם…(כלומר בביבי). למה לא להודות בעובדה שהזירה הכוחנית הזו של הדת והלאומניות הינה המצאה של ההון הגלובלי ע"מ למנוע מהאנושות להתארגן באופן סוציאליסטי (במקביל למציאות הקפיטליסטית) ושמרקסיסטים כמוך דוחפים את שארית הפליטה, לזירת העימות האלים ("המהפיכה האלימה") עם הטייקונה. שם כמובן החולירות האלה, תמיד ינצחו. לכמה אטימות ועיוורון חושים נצרך האדם, ע"מ לא לחוש באמת מרה כזו, הניתחת הישר בפרצופו?

 14. מן הסתם אינו רודף שלום הגיב:

  היהודי הסתמי אינו סתמי כל כך – יש לו מטרה ברורה לקעקע כל מחשבה שאפשר להגיע לשלום עם הפלסטינים. הוא הולך ל"ממרי" ,מכון מחקר מפוקפק שהוקם לשם מטרה אחת : להפיץ תעמולה אנטי ערבית בלבוש מחקרי. הסתמי שלנו הולך גם למקור אמין כמו ערוץ 7 הידוע שמחפש שלום תחת כל עץ ערבי עקור. גם הצהרות חמאס זה בעבר הן חומר טוב לגרש כל בדל של מחשבה חדשה. רק ההצהרות של ראש חמאס עכשיו והצהרות מחזקות זאת יומיים אחרי זה ע"י ראשי חמאס נדחות . מעניין היכן שואבים היהודים הסתמיים שלנו את השראתם, אולי הם סתמיים אבל לבטח לא תמימים.

 15. אנג'לו איידן הגיב:

  יש העדר הקפדה בהבעה הזאת: "…המרכז הליברלי, השמאל המתון, ואפילו חלק מן השמאל הרדיקלי קיבלו את התעמולה הרשמית ביחס לחמאס." קודם כל, ביטוי זה, שמסתפק בדחייה של מרכיב אחד בלבד, התעמולה הרשמית, בתפיסה הרשמית הכוללת, מצדיק לכאורה מהלך שמאלי ללא תכלית, כמו מפגן לעצירת המלחמה נטול תועלת מעשית, כלומר שלא עוצר שום דבר – וזה בניגוד לשכנוע הנכון המוקרן משך כל המאמר שהחמאס הוא הגורם שקבע את עצירת המלחמה. על כל זה, מבלי להתייחס למהלכים אפשריים לצד ההצהרתיים, היות שלא הייתה שום פעילות "שמאלית" בחברה הישראלית הרשמית אשר העיזה לחרוג ממסגרות הצהרתיות ישראליות, כולל הפצת הכרוז שלי בהתייצבותו למען ניצחון החמאס והתבוסה הישראלית – אילו התרחבה, יכלה להפוך להתייצבות בעלת תועלת מעשית כי מערערת את יסודות התפיסה הרשמית הכוללת –, יש להוסיף את הקומוניסטים הנטולים אותנטיות. בסיכום, המשפט היה צריך להתנסח כך: המרכז הליברלי, השמאל המאולף או פשרני, הקומוניסטים המזויפים ואפילו חלק גדול מן השמאל הרדיקלי אשר, בחסות המצאת דרך שלישית לפיתרון הדרך הציונית נגד זו המחסלת את שתיהן, התגייסו לצד הפושעים הישראליים בתוקפנותם נגד הלוחמים של התנועות הפלסטיניות הפרוגרסיביות (החמאס, הג'יהאד האסלאמי, הגדודים, החזיתות והוועדות).

  עוד העדר הקפדה מצד מטריאליסט בולט בדבקות מיסטית לטקטיקה הרקובה של שתי מדינות. הטקטיקה הישנה הזאת הפכה מזמן לנחלת רבים וריאקציונרים. טקטיקה של הפרדת הפועלים הזאת תנחל את תבוסתה כמו זו שמשאל עם מלפני ימים ספורים הנחית על המפלגה הקומוניסטית הבריטית ועל טקטיקת ההפרדה הסקוטית של "פדרליזם מתקדם" שלה.

 16. מן הסתם אינו רודף שלום הגיב:

  יהודים סתם לעולם לא יקבלו דברי שלום של ערבים . הצהרות משעל הקוראות לשלום תמורת גמר הכיבוש נזרקות לפח. היהודים הסתמיים יחפשו תמיד את הדברים הלוחמניים אצל ערבים. למה לא יקרא היהודי הסתמי שלנו לנסות את משעל ואת דבריו ? הסיבה היא פשוטה, הפלסטינים מוכנים לשלום אבל רק אחרי הפסקת הכיבוש. למה היהודי התמים שלנו לא קורא להפסקת הכיבוש?

 17. לא יהודי סתם הגיב:

  זה נכון שבין הציטוטים הרבים שהבאת ישנם גם שניים מהשנה האחרונה אבל בכל זאת את הציטוט המאוחר ועדכני של ראשי המאס המופיעים במאמר (29.8.14) משום מה לא הבאת. לאמיתו זה גם די ברור, הוא הציטוט של ראשי הארגון המדברים על שלום תמורת גמר הכיבוש. אתה רק מצטט לפני הדברים האלה אף כי גם שם רובם לא בדיוק על השמדת ישראל ולא שונים כלל מדברים שגם הפתח וארגונים פלסטיניים אמרו – ואחר כך זנחו.
  בכל זאת אני תוהה מעט על הבקיאות שלך. אתה מצטט משוררת פלסטינית טרום מוסלמית הנקראת "אם השהידים" מלפני מאות שנים אבל דברים ממשיים על שלום שאומרים הפלסטינים היום אינם מעניינים אותך. אמנם נכון שבעזרת "ממרי" ו"ערוץ "7 קשה להגיע אל דברי שלום פלסטיניים. אבל בקיאותך במציאת הוכחות שהפלסטינים אינם רוצים שלום היא בכל זאת מוזרה. היא לא נשמעת לי של "יהודי סתם" אלא דווקא של יהודי מומחה בכתיבה אנטי ערבית הניזון ונעזר ממקורות קצת נעלמים.

 18. סתם יהודי הגיב:

  ב29.8.14 אכן טוען חאלד משעל שהוא מתנגד לכיבוש, אך הכיבוש לפי חאלד משעל וחמאס הוא כל שטח ישראל מהים עד הנהר, כפי שניתן לראות גם בציטוטים שהבאתי.

  אכן ניתן למצוא דברי שלום של פלסטינים, אבל לא של חמאס.

  המקורות שאני ניזון בהם הם חיפוש פשוט בגוגל. דיבורי החמאס על השמדת ישראל כה ברורים וגלויים, כך שלא צריך יחידת האזנה של 8200 בשביל לשמוע אותם. אבל הם אף פעם לא יהיו ברורים מספיק בשביל מי שרוצה לסתום את אזניו ולעצום את עיניו, ולהמשיך להאמין במצג שווא.

  אגב, דיבורי חמאס על השמדת ישראל הרבה יותר ברורים ונשנים שוב ושוב, ביחס להצהרות היטלר על השמדת היהודים במיין קאמפף.

  • סתם חצוף הגיב:

   אדוני אין פה אף אחד שמחוייב או אוהד את האידיאולוגיה של החמאס. אבל אפילו כך בשום מקום אצל החמאס ולא אצל אש"ף לפני כן לא מדובר על השמדת יהודים. הגזענות אם כבר נמצאת אצל הציונים לא באידיאולוגיה אלא בפרקטיקה וזה מה שקובע. החמאס מדבר על חיסול המשטר הציוני זה מקביל ל-ANC בדרא"פ שדיבר על חיסול משטר האפרדהייד. העניין שכל איש שמאל מתנגד לו הוא למדינה דתית איסלמית, אפילו שיש בה מקום ליהודים עפ"י החמאס.

   מה שיותר חשוב לעינייננו הוא להבין שהאידיאולוגיה לא קובעת את המטרה אלא להיפך. האידיאולוגיה הציונית, מה לומר, היא נופת צופים ממש אלא שהיא משרתת ושרתה את הטיהור האתני שהוא בסיס קיומה של המדינה "היהודית והדמוקרטית" בפלשתינה.

   האידיאולוגיה של אש"ף מלבד העניין הדתי לא היתה שונה בכלום מהאידיאולוגיה של החמאס. כשהשתנתה מטרתו למדינה לצד ישראל נמחקה האידיאולוגיה שדברה על מדינה פלסטינית אחת כלא היתה.

   השוואת החמאס לנאצים ואת האידיאולוגיה שלו למיין קאמף אינה אלא מעידה על המטרה הציונית להמשיך לדכא את הפלסטינים ולצפות לפתרון הציוני "הבדוק" נכבה 2

   • סתם יהודי הגיב:

    ראשית, אצל החמאס מופיע השמדת יהודים במצעו בסעיף 7.
    http://www.terrorism-info.org.il/data/pdf/PDF_18894_1.pdf
    "[חרף זאת] תנועת ההתנגדות האסלאמית נושאת עיניה
    להגשים את הבטחת אללה, ככל שיארך הדבר; שהרי השליח [מחמד], תפילת אללה
    עליו וברכתו לשלום, אמר: "לא תגיע השעה [יום הדין] עד אשר יילחמו המוסלמים
    ביהודים ויהרגו אותם המוסלמים, ועד אשר יסתתר היהודי מאחורי האבנים
    והעצים, ו[אז] יאמרו האבנים והעצים: "הו מוסלמי, הו עבד אללה, יש יהודי
    מתחבא [מאחורי], בוא והרגהו", למעט הימלוח (ע'רקד), הנמנה עם העצים של
    ). 29 היהודים. ([חדית'] אשר מופיע אצל אל-בח'ארי ומסלם."

    אך עיקר הדיון שלי פה הוא האם החמאס מחויב עדיין להשמדת ישראל. והתשובה בניגוד לדעת כותב המאמר היא שכן, ושהחמאס הרבה יותר ברור וחוזר שוב ושוב על מטרתו שהיא השמדת ישראל מאשר היטלר על מטרתו בהשמדת היהודים.

    הANC לא דיבר על השמדת המדינה, אלא על שינוי המשטר, בדומה לכך שרבים בשמאל ובחברה הערבית מדברים על הפיכת ישראל ממדינה יהודית ודמוקרטית למדינת כל אזרחיה.

    לגבי טיהור אתני, אנא קרא את התגובה שלי מ23 בספטמבר 2014 בשעה 8:01.

    • סתם יהודי הגיב:

     תוספת לתגובתי.

     כשהחמאס מדבר על השמדת המדינה, הוא מדבר במפורש גם על טיהור אתני של מרבית תושביה היהודים.
     https://www.youtube.com/watch?v=z1D7G-rs3YE

     אכן האידאולוגיה של הפת"ח השתנתה, אבל של החמאס לא השתנה, והיא נשארה דוגלת בהשמדת ישראל. וככזאת עלינו להתייחס אליה. האם היית מצדיק תנועה פשיסטית או "ציונית" בכך שאולי בעתיד היא תשנה את האידיאלוגיה שלה?
     הסבירות שתנועה דתית-פונדמנטליסטית תשנה את דעותיה נמוך למדי. כי בניגוד לתנועות חילוניות שיכולות לשנות את דרכם (בדרך כלל אחרי שהדרך הקודמת נכשלה. ע"ע קומוניזם),
     תנועה דתית תתקשה לעשות זאת, הרי כך אללה אמר, ואת דבר אללה אי אפשר לשנות. ואם הדרך לא מצליחה כעת, היא תתגמל בעתיד או בגן עדן.

     ולסיום, אתה כותב "השוואת החמאס לנאצים ואת האידיאולוגיה שלו למיין קאמף אינה אלא מעידה על המטרה הציונית להמשיך לדכא את הפלסטינים ולצפות לפתרון הציוני "הבדוק" נכבה 2".
     אינני עומד בראש "הציונים" או מייצגם. המטרה היחידה שלי, לפחות כעת, היא למצוא עבודה, בשביל לשלם את שכר הדירה המופרז שלי למשכיר, אז אנא חדל מדמגוגיה פומפוזית, ותתייחס לטענותי בענייניות.

    • תודה על התיקון הגיב:

     שלא משנה את כל התמונה.

     הציונים הם שלקחו אפוטרופסות על כל היהודים והממסדים היהודים בארה"ב וארופה שמחזיקים אחריהם.לגבי הציונים יהודי הוא ציוני ומי שהוא אנטי ציוני הוא אנטישמי
     אז מה לך כי תלין על החמאס?

     טיהור אתני נעשה כאן רק לערבים.
     במלחמה קורים דברים. גרוש מספר זניח של אזרחים לא יכול להחשב טיהור אתני לא כן גירוש אוכלוסיה שלמה של מאות אלפים במטרה לשנות את הדמוגרפיה, בפרט כאשר אין יהודי אחד שביקש לשוב ולחיות תחת משטר ערבי

     • סתם יהודי הגיב:

      יש הבדל בין מי שמתנגד לציונות – גם אם רוב היהודים ציוניים, לבין קריאה להשמיד את היהודים, והאשמתם בכל דבר שקרה בעולם – כולל הקמת הבונים החופשיים והמהפכה הצרפתית. שוב ראה את מצע החמאס.

      לגבי הפליטים היהודים, לא מדובר במספר זניח, מספר הפליטים היהודים ממדינות ערב (לא כולל ישראל – פלשתינה) אינו נופל ממספר הפליטים הפלשתינים, וככל הנראה אף עולה עליו במספר.
      http://en.wikipedia.org/wiki/Jewish_exodus_from_Arab_and_Muslim_countries
      http://en.wikipedia.org/wiki/Palestinian_refugee
      בניגוד לפליטים הפלשתינים שברחו\גורשו משטח מלחמה, אי אפשר להגיד את זה על הפליטים היהודים.

      אם נצרף לכך את הפליטים היהודים משטחי ישראל – פלשתינה), מספרם אף גדול יותר.
      אומנם משטח ישראל – פלשתינה מספר הפליטים הפלשתינים גדול יותר ממספר הפליטים היהודים, אך זה נובע רק מחמת שישראל ניצחה ברוב השטח.
      בכל מקום שהערבים ניצחו, לא נשאר אף יהודי אחד, לעומת מקומות שהיהודים ניצחו שבהם נשארו הרבה ערבים.

      אומנם אין יהודי אחד שמבקש לשוב ולחיות תחת משטר ערבי, אך הם כמובן רוצים לקבל את רכושם חזרה, מה שלא מוצע להם.

 19. יהודי ממסדי הגיב:

  זה נכון שבגוגל אפשר לגלות גם הדברים שהביא "הסתם יהודי " שלנו. אלא שסתם יהודי לא מקדיש לילות וימים כדי לגלות כל מילה לרעת החמאס. (ולא מוצא דברים שאומר פרופסור קליין) , לחיפוש שכזה יש מוסדות מיוחדים. מול דבור ערבים נגד הכיבוש הוא מצא תרופה: ועכשיו ההסברה היא כל ערבי האומר "הפסקת הכיבוש" הוא בעד השמדת ישראל. חד וחלק. הצטרפות לממשלת פיוס לשם מו"מ עם ישראל גם היא צעד להשמדת ישראל. ולבסוף ה"סתם יהודי" שלנו מוציא את הנשק האולטימטיבי :החמאס גרוע מהיטלר.

  • סתם יהודי הגיב:

   נו באמת!

   למען הפרוטוקול לקח לי מספר דקות למצוא את התבטאויות חמאס. כפי שאמרתי, הם חוזרים באופן ברור שוב ושוב על משנתם להשמדת ישראל. הם אכן טוענים שהם נגד הכיבוש, אך כפי שהראיתי הכיבוש מבחינתם הוא כל שטח ישראל-פלשתין ההיסטורית מהים ועד הנהר.

   כתבת " ועכשיו ההסברה היא כל ערבי האומר "הפסקת הכיבוש" הוא בעד השמדת ישראל. חד וחלק. הצטרפות לממשלת פיוס לשם מו"מ עם ישראל גם היא צעד להשמדת ישראל"
   איפה בדיוק מצאת את זה בדברי?

   החמאס אינו גרוע מהיטלר, אך הוא מבהיר את כוונותיו באופן גלוי יותר מהיטלר.

 20. אנג'לו איידן הגיב:

  למעלה התחלתי במילים "בדיוק! אין אף טעות!" את התגובה שלי לדברים נפלאים של "מטרת הציונות".

  בתגובה המבולבלת לתגובה שלי, "ציפור בודד" סיכם כי ב-"זירת העימות האלים ("המהפיכה האלימה") עם הטייקונה", שם, בזירה הזאת, "שם כמובן החולירות האלה, תמיד ינצחו."

  זה תמיד כך. וזה חוזר על עצמו ללא שינוי: כאשר נכנעים אין אפשרות להסביר את הכניעה בלי לנסח דברים מבלבלים – כנראה שבמקרה כזה אין דרך אחרת בעלת איזה סיכוי להצליח בעבודת שכנוע.

  נשארת חלופה אחת בלבד: להשתחרר מהפחדים. וזה מפני שלפנינו לא יותר משתי ברירות – או להשלים עם העבדות או לשלוט.

  • צפור בודד הגיב:

   חבל שלא קראת דברי "המבולבלים" בעיון.
   אחזור למענך כאן על פרט אחד שנעלם ממך: טענתי היא כי אין דרך אחרת מלבד התפתחות סוציאליסטית ב-מ-ק-ב-י-ל לקפיטליזם ומבלי להתנגח בו. היות ואני אנרכיסט קל לי לראות ששתי הברירות שאתה מציג בפנינו ("לשלוט" או להישלט ו"להשלים עם העבדות"), קשורות, איך לא? בשליטה.
   ובכן לא, תודה רבה, בשם כל האנרכיסטים.
   ובכלל הצעתך "להשתחרר מהפחדים", דומה להצעה לצאת "לריחוף", של מי ששאף גז פריאון מהמזגן על הגג, לחברו העומד לצידו על המעקה…
   חז"ל אמרו: "אהב את המלאכה ושנא את הרבנות".
   כלומר הצג בפני קומונה אוואנגארדית אחת, מעורבת יהודית ערבית, בפרקסיס של פארם קאלצ'ר והפסק לספר לי על "מוראות" הקפיטליזם, או על הצורך "לבטל את שלטונו" בעזרת "השתחררות מפחדים" ותמיכה בארגוני חליפות ושריעה הזויים, שביננו, הוקמו בכלל על ידיו בעזרת כספו הארור. אל תגיד לי שאתה מאמין שדאע"ש, או החמאס, או אל קעידה, היו יכולים לצוץ לפתע ככה סתם, ללא עזרת הטייקונה.
   אל תגיד לי שאתה עד כדי כך נאיבי.

 21. האירוניה בעקבות נתניהו הגיב:

  הנאום של נתניהו היה כל כך מגוחך שגם כתבים ופרשנים לא רדיקליים כלל כמו ברק רביד לא יכולים שלא להגיב ולכתוב: "רוב העולם אינו סבור שחמאס שהינו חלק מהתנועה הלאומית הפלסטינית". (הארץ 30.9.14.) כך דרך ביקורת נאומי נתניהו אפשר ללמוד משהוא על החמאס. אחרת נמשיך ללמוד שהחמאס הוא ארגון רצחני, כת טרוריסטית. שכל רצונם להשמיד את ישראל., לומדים בערב את תורת היטלר וכדומה שטויות. …ועכשיו חלק מתנועה לאומית פלסטינית. לתשומת לב של המגיבים למעלה.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים