הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-15 בדצמבר, 2014 4 תגובות

"בבחירות הקרובות אתמודד על שני תפקידים: ראש ממשלה וכהן גדול". "מגיל צעיר אני אוכל שוקולד פרה אדומה". הגיע למסיבת עיתונאים בתל-אביב בשתי קפיצות ממגדלי אקירוב.  


לורד גרייסטוק את ג'וני וייסמילר, הידוע בציבור כטרזן מלך הקופים, הודיע אתמול במסיבת עיתונאים בתל-אביב כי החליט, לאחר לבטים קשים, להיענות לדרישת מעריציו משנות השלושים ואילך להקים מפלגה – "ג'ונגל בווילה" שמה – שתתמודד בבחירות הקרובות לבית הנבחרים, הכנסת בלעז.

טרזן, שהמיר את חוזקו הפיזי בהתחזקות דתית, אללה ירחמו, הודיע כי פועל יוצא מעול המצוות הוא אימוץ שם פרטי, ברל חזקל אם לא איכפת לכם, וכי מהלכים אלו יאפשרו לו, בנוסף על תפקיד הרה"מ, לקבל לידיו גם את תיק הכהן הגדול בבית המקדש, ההולך ומוקם בפרברי הפסיכופטיות המקומית השועטת בדבקות מרשימה למרכז הזירה המקומית.

טרזן מלך הג'ונגל מתוך כריכת הספר Tarzan at the Earth's Core כך נראה מנהיג! (מתוך כריכת הספר Tarzan at the Earth's Core)

ברל חזקל טרזן נחת מהרקיע השלישי במדשאת בית סוקולוב בתל-אביב לאור זרקורי מצלמות טלביזיה שליוו אותו במהלך שתי קפיצות אולימפיות ממגדלי אקירוב היישר לצהלת עשרות עיתונאים מרחבי הארץ והעולם ולזרועות מרת הינדה ג'ין וחברותיה לבית פון פולישע דריבקה, בוגרות סמינר "שור שנגח" המנוהל על ידי בנות עקיבא. צ'יטה נעדר מהאירוע הדרמטי. לכתבנו עלי בבא נמסר כי ראש ישיבת ההסדר בו הוא לומד מנע זאת בטענה שמסכת "קוף אחרי בן-אדם", עליה שוקדים העומדים בפני גיוס, ביניהם אברך המשי צ'יטה, קודמת לכול, גם לקומיקס בחסות מדשאה תל-אביבית.

בפתח מסיבת העיתונאים הציג המלך הישן-חדש דפים נבחרים מדפי "מקראות ישראל" העוסקים בעלילות טרזן במגוון עלילות היסטוריות כל"ג בעומר, למשל. בהמשך הופיע מומחה בינלאומי שקבע נמרצות כי בבדיקת הגנום האנושי נמצא שמר טרזן הוא בנם של מרדכי היהודי והמועצה הישראלית לצרחנות. ברגע דרמטי זה השמיע המתמודד שאגה שהדהירה למקום צי ניידות משטרה. רב מתוצרת "הפועל המזרחי" זצ"ל, שעבר בקירבת מקום, צרח על עוברים ושבים המומים מההתרחשות: "מה עושים כזה טררארם מהגויי הזה? בושה!" וכשמאן דהו לחש לאוזנו כי בוויסמילר זורם  דם סוג B מתקופת מגילת אסתר צעק הלה: "נו שוין, בסך הכול יהודי לא לבוש מרחף בין העצים, ביג דיל!"

ובדיוק ברגע גורלי זה ציטט ברל טרזן שורות נבחרות מתוך ספרו של עמוס עוז "באור התכלת העזה" המצביעות על שמועות מוצקות שרווחו בישוב בתקופת המנדט הבריטי לפיהן השחקן ויסמילר זכה להיכנס בבריתו של אברהם אבינו: "ההורים שלנו היו גאים על כך שוויסמילר הוא יהודי. הדבר הזה השתלב אצלם עם הכיסופים לתחיית יהדות השרירים."

בתשובה לשאלה אמר טרזן כי אם לא יבחר לתפקיד הרם, גם לא ברוטציה, הובטח לו לשמש סמנכ"ל לענייני הלבשה תחתונה בחברת אפריקה ישראל ואם גם זה לא יסתייע משום מה הוא מתכוון להתמודד על תפקיד מלך הפלאפל. "אין לי שום כוונה לחזור לתפקידי הקודם כמלך הקופים." הטעים טרזננו.

לאחר הפסקת מקטרת הציג הנ"ל את העשירייה הפותחת של רשימתו הכוללת את דלילה, שאול מופז, מופז שאול, ספידי גונזלס, פושקאש, וויווה זאפטא ומיכאל השחור* ועוד רבים אחרים ורבות אחרות.

בתום דברים אלו הגיחה לאולם השאלות והתשובות להקת "הבה נגילה" שפרצה בריקודים סוחפים ובמזמורים נבואיים ביניהם השיר "שייבונה בית המקדש!" ההלם שאחז בכתבים/ות הרבים כשטרזן עטה על גופו – למסיבת עיתונאים הגיע בג'ינס ובחליפת סמוקינג – את בגדי הכהן הגדול והצהיר: "רבותי, אתמודד גם על תפקיד הכהן הגדול ואני הוא שאפתח את שערי בית המקדש נומרו 3."

"מה מכשיר אותך לתפקיד הרם?" התפרץ כלפיו כתב העיתון "הצופים והצופות צ'ארלי קצ'רלי". במקום תשובה הצביע טרזן לעבר מצנפת הכהן הגדול שחבש לראשו הקרח למחצה והצביע

ברוב אושר על המעיל הארוג מחוטי תכלת ומעליו את החושן: בד ארוג מזהב שעליו היו חקוקים בימים הטובים של אבותינו עליהם השלום שמות שבטי ישראל אלא שאצל המתמודד החדש זהרו שמות התורמים למפלגתו, ביניהם מסעדות יוקרה, חניות למכירת ציוד מסעות לג'ונגל, בנקים וחברות למכירת ציוד צבאי.

התצוגה המרנינה לא מיתנה את הכתב הנ"ל שהמשיך לתקוף את טרזן בשאלות בטעם קלוץ קאשא. האחרון הקשיב ברוב קשב לשאלות ואז הטיל את פיצצת המיצרר אליה משתוקק העם הנבחר מאז ומתמיד: "אתה שמעת פעם על פרה אדומה?" "כולנו שמענו!!!" צרחו מספר נוכחים. "אבל רק אני מכול הנוכחים כאן אכל מגיל צעיר שוקולד פרה אדומה מתוצרת "תנובה." נציג החברה שעמד מאחורי הקלעים פרץ פנימה ואישר את הנאמר בהציגו מהדורה חדשה של מוצר זה. כתב "הצופים והצופות…" לחש לסביבתו הקרובה: "אם ככה אז ביאת המשיח היא עניין של מה בכך!"

בתשובת לשאלת כתבנו עלי בבא: "מדוע אתה מוכן לקחת על עצמו משימה כה מכשילה כראשון בין שווים דמוקרטיים?" ענה טרזן: "הילדודס של שנות הארבעים, החמישים והששים, שיצקו מים על ידיי, שכנעו אותי לקפוץ למים הקרים. הרי בזכותי ובזכות גארי קופר "מצהרי היום" הם התגייסו ליחידות הכי קרביות בצה"ל, הלכו לסיירות, קרעו ת'תחת, הזיעו דם ולא עשו עניין מצניחות ממטוסים מצחינים! כתפיי החסונות נושאות אחריות כבדה על הטמבלים הללו, האידיאליסטים ששכבו על הגדר לטובת מדינתנו. מי יציל אותה? מי יכול להציל אותם אם לא רק אני ואנוכי?!"


* דמות מרדנית המופיעה בספרו של אדגר רייס ביראוס "טרזן מלך הקופים". הספר הראשון בסדרה ראה אור באנגליה בשנת 1912. תורגם לעברית בידיי אריה חשביה. הוצאת ספרים מ. מזרחי, 1972. בגב הספר נכתב:"מי שטרם עשה היכרות עם טרזן-יעשנה בסדרה זו. ומי שקרא ספר אחד, לא ירפה מן הסדרה עד תומה." קיימים בשוק הספרים בתרגומים חדשים.

תגובות
נושאים: מאמרים

4 תגובות

 1. ק.א. הגיב:

  בתבשיל הטוב והמהנה ישנו פלפל חריף אך לטעמי לא מספיק.
  טרזן היהודי הפך את טרזן המקורי ממורד לסתם פרא-אדם שהוא נזק סביבתי פרמננטי.
  ועם השגעון הדפקטיבי הזה מזדהים לא רק "דתיים" (סוגדי המקדש ה-3) אלא בהחלט גם חילונים.
  מסע ב "פרברי הפסיכופטיות המקומית" – אכן כן. ואין למצא הרבה שאינו רווי בזה.

 2. מרים בת יוסף הגיב:

  אני מתה מצחוק ובקושי מצליחה לצעוק: הידד, הידד, אבשלום. אתה אחד ויחיד!!!

 3. דליה שור הגיב:

  צחקתי כהוגן
  אני כל כך אוהבת את הערבובים שאתה עושה
  בין תקופות ובין זמנים ובין ז'אנרים שונים
  אתה אלוף אבשי
  חייב לכנס את הרשימות לספר

 4. יוסף שמש הגיב:

  יופי אבשלום . בשלושת החודשים הבאים יהיו לך הרבה ג'ונגלים בוילות . מחכים להמשך . שלא ייגמר לעולם.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים