הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-12 בינואר, 2015 7 תגובות

לפי מסורת ימיי ביניימית, שימשה אישה, יוהנה בשמה הנקבי או יוהאן אנגליקוס בזה הזכרי, כאפיפיור/ית בין השנים 853 ל-855 לספירה לאחר שהצליחה להסתיר את זהותה המינית. במאה ה-14 נפוצה ידיעה לפיה בבזילקת יוחנן הקדוש בלטראן שברומא המעטירה, מצויים שני כסאות, במרכזם חורים אשר שימשו לבדיקת המועמדים לתפקיד כדי למנוע את ביזיון יוהנה, בין אם הייתה או לא. בתום הבדיקה, כך נאמר בדברי ימי הכס הקדוש, הכריזו הקרדינלים האחראים על ביצוע הבדיקה את הקביעה המופיעה בכותרת.

האפיפיורית יולדת באמצע תהלוכה ציבורית (צייר: יעקב קלנברג, 1353) נצרות נשים popejoanהאפיפיורית יולדת באמצע תהלוכה ציבורית (ציור: יעקב קלנברג, 1353)

מאחר והסטוציה הציונית הנוכחית פוסעת בצעדי ענק לקראת בחירות נוקבות וגורליות שיקבעו, בין השאר, איזו גורילה תמשיך לשבת בראש שולחן הממשלה בישיבות של ימי ראשון בבוקר, מן הראוי לבדוק בציציות האשכיים של המתמודדים על תפקיד זה. כמובן, שהמגה – מכולת הים תיכונית המכונה ישראל מנועה מלהפעיל את שיטת הכיסאות הקרדינאלית כי הרי מה לנו ולצאצאיו של השתי וערב, כינויו של מר ישוע בן יוסף הנגר בתלמוד.

זאת ועוד; ברור לגמרי שאלו הרואים את עצמם ראויים להנהיג את העם הנבחר החל מה-17 במרץ הינם בעלי אשכים מתנדנדים כראוי ביותר, בין אם בתוספת טלק או בלעדיו, בין אם הם סובלים כרונית מאחוז חסימה נמוך או משפיכה מוקדמת, רחמנא ליצלן. מה גם שרובם ככולם כבר עברו מזמן את המבחן הקריטי ביותר, אם בגן הילדים או בלשכת הגיוס: למי גדול יותר.

אך בטרם נתפנה לעסוק בסוגיית האשכים, יש לוודא כי איכות השק שלהם (להלן: השקנאי. בספרות המקצועית מכונה השק: גלימה נרתיקית) ראויה לתפקיד הרם הממתין לאלו הנושאים את עיניהם לפסגה השלטונית. בדיקת השקנאי של הוד מעלתו הקיסר לופו, אשר ככל הנראה ימשיך להנהיג את המגה-מכולת, תמצא כי הוא ראוי להמשיך בתפקידו בגין "השק לי בתחת" הפחדני שהוא מקרין מבעד לכסות הרצינית שאין חלודה ממנה. כך גם היצור המבחיל ביותר בפוליטורה המקומית, בעל המפלגה המחורבנט, יעבור על נקלה את המבחן נוכח הצלחתו להפוך את הציבור הערבי לשק חבטות. ומעל כולם משתנע מר לפידובסקי, חביב אומת נשות רמת השרון ובעלי ארבע על ארבע, שבא להציל את המעמד הבינוני ההולך מדחי לדחי כך שהוא יכול בקלות לאמץ את המשפט התנכ"י המקונן על יוסף הנעלם: "ויקרע יעקב שמלותיו וישם שק במתניו ויתאבל על בנו ימים רבים". ויש כמובן את הפוטין המקומי המסתובב עם החיוך הממזרי יעני כמו רוצה לומר לקהל מעריציו שאצלו השקנאי אינו נופל מקוויאר.

ועכשיו למנה העיקרית: ועדת בדיקה חייבת בראש ובראשונה לדאוג שיהיו למבקשי האתונות/מלוכה שני אשכים טבין ותקילין שהינם הכוח המניע את הנצח כך שדור לדור ימשיך להביע אומר וכדי להבטיח את שורתו של המשורר דן פגיס: "בור הולך ובור בא". על הקרדינלים של ועדת הבחירות המרכזית להבטיח את התזמון של שמאל, ימין שמאל, לימין שור ושאר תרגילי התס"ח ובעיקר הכסת"ח. וכדי שהללו לא יתנדנדו סתם כמו פעמוני כנסייה יש להבטיח שיש בהם מלאי הגון של טסטוסטרון ואינם מרוחי אשך.

על המועמדים יהא לכתת רגליהם לתערוכת תחביב האשכי של מספר גדולי אומה. למשל: החלטתו של הנשיא המנוח לגמרי, חיים הרצוג לשחרר את גיבורי המחתרת היהודית. הללו יכלו לבלות את חייהם מאחורי סורג ובריח במשך עשרות בשנים אך המתאגרף האירי הזה העניק להם שחרור מוקדם, דבר המעיד על ביצים ראויות ביותר. ואין זה אומר דבר וחצי דבר על בנו הפרוטק-מותק.

שורת הביצולוגים הללו כוללת אינספור יצורים גיבורים שטבחו ופשעו בעם הפלסטיני תוך שהם מציגים את עצמם כקורבנות מיותמים. ההיסטוריה הבכיינית של העם ששב ציונה  ספוגה ברזרבות של ייסורים נוכח הסבל העצום שהפלסטינים מנחילים לבוגרי הפוגרומים ולצאצאי השואות למיניהם. ואכן, גולדה המנוחה לגמרי לצד ברק, לבני, אשכנזי, גלנט, אולמרט, ביבי-בובי ושאר האדריכלים של "עופרת יצוקה", "צוק איתן" ושאר שמות הגנאי המכובסים הצליחו להביס את תושבי עזה/ג'נין שלכול אחד מהם מקלט אטומי ויש להם כיפות ברזל כחול על שפת הים, תותחים ללא רתע, טנקים קלי תנועה, מסוקים יורקי אש, להביורים יורקי עשן, מימיות וגומיות לנעלים. אכן, הללו גברים-גברים ואולי אין צורך לבצע את הבדיקה החגיגית.


* המשפט בלטינית TESTICULUS HABET ET BENE PENDENTES

תגובות
נושאים: מאמרים

7 תגובות

 1. ק.א. הגיב:

  על הקיסר… צפיתי לאחרונה בסרט המשובח "A Serious Man" מ 2009 (בשמו המתורגם "יהודי טוב") של האחים כהן בו מופיעה דמות נאלחת ומגעילה שקשה לתאר במילים. מדובר באיש גדול מידות העונה לשם Sy Ableman – (פרד מלמד משחק אותו). לאור ההצגה האקטואלית מצרפת אין ספק שבתחרות הדמות המבחילה בין Sy לבין הקיסר אני חושש שלופו לוקח בהליכה.

 2. ש.א. הגיב:

  תיאור קולע ומתאים לבחירות האלה.

 3. שירה הגיב:

  ענק!! קראתי ונהניתי מכל אות. ישר להמחזה אם זה היה תלוי בי.

 4. שוש קוטיק הגיב:

  מעבר לשעשוע המשתלח ברשימה הנ"ל נראה כי מחברה מצביע על נושא הנדחק לשוליים: מקומם של אברי המין והדימויים הנלווים אליהם על מערכות הבחירות באשר הן.
  שוש קוטיק

 5. דליה שור הגיב:

  רשימה מבריקה ומשובחת ביותר
  יש איזו טעות מקלדת נורא מצחיקה –
  הסטוציה הציונית

  או שמא אין זו טעות בכלל?

  בכל אופן אם הסיטואציה הציונית
  הפכה לסטוציה ציונית
  זה ממש מצחיק

  היום נבחרה איילת שקד למקום ראשון
  בבית היהודי
  אני מצפה ממך אבשי שתשחיז גם עליה את קולמוסך המבריק

 6. מרים בת יוסף הגיב:

  סוף, סוף קריטריונים מתאימים לבחירות עוגנות……….
  נ-ה-ד-ר

 7. יוסף שמש הגיב:

  יפה מרתק .
  הגיע הזמן שאבדוק גם את שלי.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים