הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-14 בינואר, 2015 16 תגובות

הפגנת המחאה הענקית בפריס נגד פיגועי הטרור הג'יהדיסטי, הייתה מרשימה, למרות שאורגנה על ידי ממשלתו הבלתי אהודה של הנשיא הולנד. ההערכות מדברות על כשלושה וחצי מיליון אנשים שבאו למחות כנגד הטרור ונגד הפגיעה בחופש הביטוי. בראש ההפגנה צעדו כל מנהיגי אירופה וראשי מדינות ונציגים מארצות אחרות. מארגני ההפגנה לא הזמינו את נתניהו, מהסיבה  – כפי שפורסמה בשמם –  שלא רצו לקשור בין הסכסוך הישראלי פלסטיני ובין הטרור העולמי. בנימין נתניהו, הרואה עצמו כמומחה לטרור וכן מומחה להתוויית המדיניות הישראלית, האמריקנית והאירופית, לא יכול היה להישאר מחוץ לאור הזרקורים.  כשהתעקש להגיע, הזמינו הצרפתים גם את הנשיא הפלסטיני אבו מאזן. המנהיגים סודרו במספר שורות בראש התהלוכה. בשורה ראשונה מנהיגי מדינות אירופה, ובשורות האחרות מנהיגים בדרגה שנייה או ממדינות שאינן באירופה כמו מלך ירדן, אבו מאזן, נתניהו ואחרים. כאשר החלה הצעדה מירפק בנימין נתניהו את עצמו ונדחק בכוח לשורה הראשונה, לעיני מיליארדי צופי הטלויזיה הנדהמים בעולם. תוך זמן קצר התאפשר גם לאבו מאזן לעשות זאת. כתבי חדשות בישראל  דווחו לציבור בהדגשה משום מה,  שנתניהו צעד בשורה הראשונה עם מנהיגי העולם.

נתניהו ועבאס עם מנהיגי העולם בעצרת ההמונים בצרפת, ינואר 2014 צ'רלי הבדו bibi-abbas-franceנתניהו ועבאס עם מנהיגי העולם בעצרת ההמונים בפריז

הפעלת המרפקים של  נתניהו כדי להצטלם כאחד ממנהיגי אירופה היא נלעגת ובזויה כאחד. שפת הגוף שלו ביטאה יותר מאלף מילים את הישראליות הברוטאלית, המתנשאת והקופצת בראש, ובו בזמן  דווקא הדגישה  את הקשר בין המדינה היהודית והטרור הג'יהדיסטי. קשר זה נבנה דרך שרשרת פשעי מלחמה ופשעים נגד האנושות שמבצעת ישראל בפלסטינים באמצעות כוחותיה המזויינים הרשמיים, פעולות תג מחיר של אזרחיה החסינים מכל עונש או חקירה, ומדיניות אפרטהייד ישראלית. הקשר הברור בין הסכסוך הישראלי-פלסטיני ובין פעולות הטרור שבצעו בפריס ג'יהדיסטים  שהכריזו על השתייכותם  לאל קאידה, אינו מוזכר כלל בתקשורת הישראלית, להיפך, הוא מוכחש בהתמדה.  לדוגמה: אלון בן דוד, נציג ערוץ 2,  שדיווח מצרפת על הפגנת המיליונים הביע בדבריו את החשש הכבד, שצרפת תתייחס לפיגוע כאל "משהו מזרח תיכוני שזולג לאירופה". אכן, "על ראש הגנב בוער הכובע". הרי  כל הנוגעים בדבר יודעים כי מפגעי הטרור הקודמים, הן בבריסל והן בטולוז,  התייחסו בהצהרותיהם למדיניות ישראל ולפשעים שמבצעת ישראל נגד הפלסטינים. ואמנם לא מעטים עמדו על הקשר  בין פעולות טרור המבוצעות באירופה, לבין המרירות העזה בשכבות רחבות בגין  החסות שמעניקה אירופה למדינת היהודים. כמו ארצות הברית, ממשיכות מדינות אירופה לחמש את ישראל ולסחור עימה בנשק וציוד צבאי למרות מס השפתיים שהן מעלות לעיתים כנגד פשעיה. ראו למשל, את הצוללות הנבנות בגרמניה עבור ישראל במחיר מסובסד, לצורך נשיאת טילים ישראליים בין יבשתיים, שעיתוני חוץ מוסרים שאלה טילים גרעיניים.

חיוכי האושר שפיזר נתניהו במהלך עצרת האבל ונפנופי הזרוע המלכותיים שלו אל החברים בליכוד שנשארו בבית ליוו את קריאתו השערורייתית  בשידור חי ליהודי צרפת להגר לישראל, "כי זה ביתם". הפטרונות הזחוחה שלוקחת ישראל על בני הדת היהודית בעולם כולו פועלת  לרעת תושבי ישראל ויהודי העולם גם יחד. יהודים חיים ברוב מדינות העולם. ישנם אמריקנים בני הדת היהודית, צרפתים בני הדת היהודית וכן רוסים, בריטים ואחרים. החסות שכופה עליהם ישראל מסכנת את מעמדם האזרחי והציבורי, ויוצרת בהכרח אצל שאר האזרחים במדינותיהם  חשדנות ולעיתים איבה. רבים וטובים חשים שאינם יכולים לדעת אם היהודים אינם בעלי נאמנות כפולה. מה גם שיהודים רבים אינם עומדים בפיתוי ומחזיקים באזרחות כפולה, של מדינתם ושל מדינת ישראל גם כאשר הם ממשיכים לחיות בקרב בני עמם ומולדתם. ישראל אינה גורמת לכך  במקרה, אלא בכוונה תחילה. מטרתה הבלתי ניתנת להכחשה היא לעודד אנטישמיות ושנאת יהודים,  וליצור מוטיבציה להגירתם לישראל, כדי לשמש בשר תותחים למלחמותיה המיותרות.

תגובות
נושאים: מאמרים

16 תגובות

 1. ק.א. הגיב:

  סיכוי לא רע שישראל מעורבת באירוע הזה, ולא רק בניצול הציני שלו….

 2. לאיר מנסקי הגיב:

  הכותב דיבר בטון מנומס מדי לגבי יישות בעלת וותק קרימינלי מסמר שיער.
  זהו הטון המינימלי בחומרתו אשר בו יש לדבר בכל איזכור את היישות הזו.
  הממחטה המוכנה והבכי המזוייף של היורש של דון קורליאונה העלו בי תחושת גועל.

 3. רוני ברג הגיב:

  יש להוסיף כי ישראלים (כמוני) החיים בחו"ל שאינם חשים כי ישראל ביתם (הפך הגמור הוא הנכון), ורק בסיוטי לילה הם רואים עצמם חוזרים לחיות במדינה שהייתה פעם שלהם ונהפכה מאז עלות הימין הבגיניסטי לשילטון לפשיסטית, גזענית, וחסרת חמלה, ובתוך כך היא מקדשת את הבורות והנבערות; את האלימות; ואת גסות הרוח וחוסר ההתחשבות. לבי-לבי ליהודים הטמבלים שיהגרו מצרפת (או מכול מקום אחר) לישראל. בתוך זמן קצר הם יגלו איזו שגיאה נוראה הם עשו.

  • עלי הגיב:

   אני מגלה בין השורות סימפטיה מסוימת לישראל ולכן אני מגיב לך
   חכה…חכה..כאשר הילדים שלך יוכו משום שהם יהודים
   חכה..חכה..עד שהמצב הכלכלי יורע ואז יאשימו את היהודים
   התהליכים האלה קרו בדיוק מתמטי בהרבה מקומות ויקרו גם לך…
   ———-
   לגבי הימין
   הימין עלה בגלל שהאוטופיה והנאיביות של השמאל הציוני העלתה אותו
   השמאל היה צריך להיות יותר זהיר עם תוכנית השלום אשר התרסקה לנו בפנים
   הימין עולה כאשר נוצר בסיס כלכלי והשמאל נהפך לשאנן ומזלזל
   אבל הימין מושחת וסופו להתרסק ולהשאיר חורבן
   אנחנו נשקם ונהיה זהירים ואז הילדים שלך יחליטו שמקומם הטבעי זה אצלנו
   אז אל תירק לתוך הצלחת…

  • ק.א. הגיב:

   מזדהה. שטיפת המוח בלאומנות, בנעלות עצמית, היא כה יסודית ואפקטיבית שזה לוקח שנים לצאת מזה, אם בכלל. החושים שלך אומרים לך שמשהו מסריח כאן, העיניים רואות את היודו-נאציזם, האף מריל את הסירחון, אבל למרות הכל האינדוקטרינציה פשוט מונעת מהמחשבה להסיק מסקנה. הרבה יותר קל לזרוק את האשמה על הערבים או על התרבות שלהם ולשכוח מהכל. זה עובד מצויין. לי אישית לקח המון זמן לצאת מזה. ישעהיו ליבוביץ היה זה שהתחיל לפקוח את עיני כשדיבר על כמה מושגי יסוד. אבל אפילו הוא אינו יכול להתגבר על הטכניקה היעילה של טימטום ההמון.

  • שירה הגיב:

   הזיכרון הכי חזק שלי מהחודש נגיד הראשון בשבדיה היה שלא שטפו אותי מיד בסטריאוטיפים. כל פעם חיכיתי לסטריאוטיפ שיבוא מפה שיבוא משם וזה לא בא.
   רק אני מגיעה לישראל מתחילה הזחיחות הזאת: נו ושם יותר טוב? טוב, הממשלה שם מחלקת כסף לאנשים. דווקא שבדיה, הם הכי אנטישמיים מכל האירופאים. או הכי טוב: לא מפחידים אתכם כל המוסלמים שיש שם?
   אז זה לא שבארץ אחרת גרים קאנטים וחנה ארנדטים אבל יש בארצות אחרות איזו צניעות בסיסית ומן ידיעת מקומך בעולם שבישראל זה כמו איבר חסר. וזו גם הסיבה שביבי לא חשב שיש משהו מוזר בלדחוף מרפק ולהתקדם לשורה הראשונה. מומחה לטרור אז אם לא הוא אז מי.

 4. צדוק התקוה הגיב:

  הייתי מגיב אבל לא היתה מפרסם את דברי אומר בקיצור כמה שינאה יש בכתבה שלך

 5. א.ב. הגיב:

  מסכים לגמרי.

 6. ע.ג. הגיב:

  לכתוב את השטויות על נתניהו זה כבר מערכון, ביחוד אחרי שהצרפתים, שלא ממש אוהדים אותו, הודיעו שעל פי כללי הטכס הוא היה צריך לצעוד בשורה הראשונה וגם שהם היו מעדיפים שלא יגיע כי אז הם צריכים להזמין גם את נציג הטרור הפלשתיני הלוא הוא אבו מאזן.

 7. הציונות מסכנת את היהודים הגיב:

  סימן השאלה על זהות היהודים, שעורר נתניהו בפריס, מסכנת אותם. בעולם מעלים את הספק האם יהודי אירופה (וארצות הברית) הם בעלי נאמנות כפולה, או שנאמנותם לישראל גדולה מזו שהם מפגינים כלפי ארצותיהם.
  בערוצי/עריצי הטמבלויזיה הישראלית לא הראו לציבור איך נתניהו דחק עצמו בכוח לשורה הראשונה, בין מנהיגי העולם שצעדו במחאה על הטרור הג'יהאדיסטי. גם החלק הזה בהתנהגותו מוכר לנו: שפת הגוף הברוטאלית שלו, המתנשאת והקופצת בראש, והטרור שהפעיל נגד מאות אלפי הפליטים הפלסטינים שחיפשו מקלט בעזה. אם זה אינו פשע מלחמה ופשע נגד האנושות, מהו פשע מלחמה?
  גם הסתירה בין הצהרות אירופה –וגרמניה בראש– על הצורך בשלום, לבין הצוללות שגרמניה מוכרת לישראל בחצי מחיר… וקניית הנשק הישראלי –שלא פסחה אפילו על פינלנד!

  • דינו הגיב:

   עניין הנאמנות הכפולה הוא טיעון אנטישמי ידוע ותו לא.
   כבר הוכח שגם נאמנות מלאה של יהודים לארצם לא תושיע אותם מהתנכלות ורצח, ע"ע יהודי גרמניה שהיו נאמנים לחלוטין למולדתם ואת הסוף המר כולנו מכירים. לכן ברור שמי שטוען זאת לא בא להגן על ארצו אלא לתקוף יהודים.
   מלבד זאת יש כאן צביעות קשה מפני שאם כבודו ישמע על טיעון דומה כנגד ערביי ישראל למשל, הנאמנים לחלוטין למוצאם הפלסטיני ולאומה הערבית (אם עוד קיים דבר כזה בכלל) – אזי הוא בוודאי יקפוץ כנשוך נחש…

   לגבי "אם זה לא פשע מלחמה – מהו פשע מלחמה"? אז הנה:
   ירי חסר אבחנה של אלפי טילים כנגד אוכלוסייה אזרחית כפי שעשו החמאס והחיזבאללה ("נשק סטטיסטי") הוא פשע מלחמה מובהק.
   עוד פשע מלחמה הוא ירי מתוך אוכלוסייה אזרחית כדי להזמין תגובה שתפגע באותה אוכלוסייה, ותגלגל את הההאשמה בפשעי מלחמה על הצד השני.

   אגב, אין שום סתירה בין רצון בשלום להתחמשות. כמדומני שלא נתניהו ולא אנגלה מרקל הגו את המשפט האלמותי (אותו כנראה לא שמעת מעולם): Si vis pacem, para bellum.

 8. עלי הגיב:

  לאמינוב
  לחרטט באמצעות מושגים כמו פשע מלחמה ופשעים כנגד האנושות זה פגיעה באינטליגנציה.
  פשע מלחמה זה כמו בסברניצה זה לקחת אנשים שהיו תחת חסות האו"ם ולהוציא אותם להורג
  פשע מלחמה זה כמו התמונות של דעא"ש אשר מוציאים להורג אנשים כפותים.
  זה כמו החמס אשר מוציא בככר העיר אנשים להורג.
  אלה שהגדירו את המושג של פשע מלחמה יודעים ומבינים מה היא מלחמה
  מלחמה היא כאוס פחד אימה ומאורעות נוראיים ובמלחמה קורים דברים איומים
  אנשים מתבלבלים מפחדים מאבדים שליטה אבל כל זה אינו פשע מלחמה.
  אני מקווה שיום אחד תשתתף במלחמה ואז תבין …
  פשעים כנגד האנושות זה לפגוע במתכוון (צריך להוכיח) באנשים רק משום שהם שיכים לקבוצה אתנית
  למשל לשגר טילים למרכזי אוכלוסיה ללא הבחנה זה פשע כנגד האנושות.
  לא אמינוב לא..זה לא מלחמה כנגד הכיבוש וזה לא מלחמה למען החופש דאטס סימפלי הא קריים
  אגאנס יומאנאטי

 9. דניאל קלטי הגיב:

  יפה, לשופרהּ של המפלגה הסטאליניסטית הישראלית, להזדעק להגנת הדער-שטירמער הגזענאצי והמסית דהיום…

  ספרו לי עוד, על כמה אתם "מתנגדים לציונות ולדיכוי", עאלק.

 10. שירה הגיב:

  אם המערב לא רוצה "טרור" אז שקודם יצאו מאפריקה, מאסיה, יפסיקו לייצר נשק גרעיני, יפסיקו לשלוח ספינות ו"כוחות" כדי לעזור לאמריקאים במחלמות הנפט והשליטה על העולם שלהם. עצוב לי שהנרצחים חפים מפשע (למרות שלצחוק על מוחמד עבור דת שכבר עשורים חובטים בה שוב ושוב זה לא בדיוק הדבר הכי נבון לעשות) אבל המקור של ה"טרור" בעולם, הוא המערב שמעודד אותו, אחרת קשה לשמור על בועת העושר בלי יצור המוני של כלי נשק ותוספים לתעשיית הנשק, זה וסמים, עומדים בבסיס הכלכלה המערבית.
  הדרך בין התרבות המזרחית לרצח קצרה יותר כשמדובר ביחידים אבל המערב למד להמציא שפה חדשה ובאמצעותה לגייס רוצחים מיומנים עם כלי הנשק החדשניים ביותר, שאותם הוא משווק כגיבורי חופש ודמוקרטיה. אחת המילים המוצלחות ביותר בשפה החדשה היא "טרור".

  • צדוק התקוה הגיב:

   לשירה אם המערב יצא מאפריקה ואסיה תקבלי רעב ומחלות מי מסייע במליוני דולרים בעת רעב ובצורת באפריקה כספיים של הממשלה האמריקאית הטרור העולמי הוא מלחמת דת הנקרא גיהאדבאסלאם, ג'יהאד (בערבית: جهاد; תעתיק מדויק: גִ'האד) הוא מאבק דתי פעולות טרור רבות של ערבים ומוסלמים נחשבות כביטוי של ג'יהאד. שתי קבוצות אסלאמיות אף קוראות לעצמן "ג'יהאד אסלאמי": הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני והג'יהאד האסלאמי המצרי (בשנות השמונים הייתה קיימת בלבנון קבוצת טרור בשם "הג'יהאד האסלאמי" שממנה צמח החזבאללה), אך למעשה כל ארגוני הטרור המוסלמים הפונדמנטליסטים רואים עצמם חלק מהג'יהאד האסלאמי. קבוצות אלה זוכות לתומכים רבים בתוך העולם האסלאמי הרואים צידוק דתי חזק להבנה צבאית של המושג ג'יהאד.אותו גיהאד הוא כבר נמצא באירופה אסיה אפריקה וארצות הברית זה שאת קוראת לו " טרור"

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים