הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-25 בינואר, 2015 57 תגובות

מעשי הטרור הג'יהדיסטי בפאריז, ובפרט הפגיעה בסופרמרקט היהודי, מעניקים חיים חדשים לימין האירופי ולתנועה הציונית. ישראל, מדינה אנטישמית וגזענית בפני עצמה, עומדת לגרוף דיווידנדים עצומים מהטרור באירופה, שנוצר בחלקו בשל מדיניותה העקבית והאכזרית כלפי הפלסטינים, מדיניות הכוללת טיהור אתני מתמשך, שלילת זכויות אדם ואזרח, ומדיניות אפרטהייד.

הפגנה בעד סגירת מסגד של ארגון הימין הבריטי English Defence League british-rightהפגנה בעד סגירת מסגד של ארגון הימין הבריטי English Defence League (מקור)

ה"אנטישמיות" היא כיום הדלק המניע את משימות התנועה הציונית וכן יסוד מרכזי ואיתן באסטרטגית ההפחדה הישראלית, לצרכי פנים וחוץ גם יחד, יסוד המתוחזק על ידי מערכת תעמולתית אדירה. ההקבלה בין אנטישמיות לבין אנטי ציונות היא פרי התעמולה המודעת של התנועה הציונית ותוצרתה – מדינת ישראל.  תעמולה זו מושתתת על ההנחה הציונית השערורייתית, שמדינת ישראל מייצגת את כל יהודי העולם מבחינה פוליטית ומוסרית, גם אם אין הם חפצים בכך. תעמולה זו מיועדת לשתי מטרות עיקריות: להפוך את היהודים בכל העולם למגן חי של המדיניות הציונית המסתיר את פשעי ישראל, ולערער את ביטחונם העצמי של יהודים כדי להביא להגירתם לישראל.

הציונות, שהתיימרה לפתור את "השאלה היהודית", לא זו בלבד שיצרה בפלסטין ההיסטורית גזרה חדשה ומוגדלת של "השאלה היהודית", אלא הפכה על פיה את המשוואה הישנה של "ארץ מקלט" ליהודים: "המקלט" זקוק כיום למתנחלים יהודים חדשים כדי לשמור על עליונות דמוגרפית וכדי לשמש בשר תותחים לצבא הישראלי. יהודי העולם, שאינם מעוניינים להיות מנוצלים בידי הציונות ואינם זקוקים לה, נעשים בעל כורחם בני ערובה של ישראל ואף קרבנות אפשריים של מעשיה. תהליך זה הולך ומתפתח למעלה מעשור מאז ראשיתה של "אינתיפאדת אל אקצה", שנתנה את האות לעליית מדרגה בדיכויו ההולך ומחריף של העם הפלסטיני, דיכוי המגיע לשיאים חדשים בשנים האחרונות.

הציונות מגדירה את הביקורות נגדה ונגד ישראל כאנטישמיות, אך למעשה היא ניזונה מכך. לכאורה מנסות ישראל והתנועה הציונית להלחם באנטישמיות וזועקות לשיתוף פעולה עולמי נגדה, אך מלבד רעש אין היא מסוגלת לתרום דבר למאבק זה הסותר את האינטרסים האמיתיים שלה. לא רק מפני שהנחות היסוד של שתיהן זהות אלא גם מסיבות מעשיות: מאבק מוצלח באנטישמיות ובגזענות בארצות שיהודים חיים בהן מאפשר ליהודים להמשיך ולהיות אזרחים שווי זכויות. וממה תתפרנס הציונות? והרי מראשיתה אימצה התנועה הציונית את עמדת האנטישמים הקלאסיים, שטענו כי היהודים מהווים גורם זר בקרב האומות האירופיות, אומה זרה. הנחת היסוד של הציונות היא שכל היהודים הם עם אחד ובשל כך יש להפרידם מן האחרים – הגויים – ולרכזם בטריטוריה אחת. כיום, לאחר שבמשך תקופה ארוכה נעשתה אמונה זו נחלתם של רוב היהודים, ואף של חלק מן העולם, קשה אולי להאמין שרוב רובם של יהודי העולם דחו את התפיסה הזו לחלוטין לפני השואה. לדוגמה, לוסיאן וולף, מנהיג יהודי בריטניה, אמר על רעיון זה ב-1920: "כל חיי נלחמתי נגד דעות אלה כדעות אנטישמיות ועתה מופיעות הן כציונות." ואכן, הראשונים שתמכו בתנועה הציונית היו האנטישמים. בין שתי מלחמות העולם כוסו קירות הבניינים בערים רבות באירופה בסיסמאות "יהודים לפלסטינה" ולא ניתן היה לנחש אם צוירו בידי הציונים או בידי האנטישמים.

בסוף שנות התשעים, לאחר סיום תפקידו כיושב ראש הסוכנות היהודית, חבר הכנסת לשעבר אברהם בורג הסביר כמה קשה לציונים לפעול במקום שאין בו אנטישמיות פעילה: "הגויים האמריקנים פותחים את זרועותיהם ליהודים האמריקנים והתוצאה היא – נישואי תערובת." לפי המילון הציוני, נישואי תערובת הגורמים ליהודי לעזוב את דתו כמוהם כג'נוסייד. זו תמצית התפישה הציונית. בעיניי הציונות, הבון טון של היהודי אינו חופש הבחירה של הפרט אלא נאמנותו הגזעית, ובלי קצת אנטישמיות קשה לציונות לשגשג.

אולם גם הניסיון הציוני-ישראלי לתקוע בשופר אזעקה ולהשתמש באנטישמיות למטרותיה שלה, אינו יכול למנוע את ההכרה שאכן קיימת עלייה באנטישמיות ובגזענות בעולם כולו ואף בתוך ישראל. אפילו ממלזיה הרחוקה שמענו קולות אנטישמיים קלאסיים המייחסים ליהודים את השלטון בעולם ואת האחריות על הרוע. בצרפת למשל, לפי דו"ח האיחוד האירופי, מספר התקריות האנטישמיות  גדל פי שישה בשנים האחרונות. הסיבות לגידול זה רבות וננסה להצביע על  העיקריות שבהן.

 1. תהליך הגלובליזציה, כלומר האצת ריכוזיותו של ההון, אינו מלווה בשיפור מצב ההמונים אלא בהתרוששותם. הדבר נכון גם בארצות המתועשות. תהליך זה משליך יותר ויותר אנשים הן ממעגל הייצור והן מהיכולת ליהנות מפירותיו, והמוני אנשים נעשים מיותרים.
 2. התגברות הסתירות הבין-אימפריאליסטיות מקדמת תהליך של שחיקת מעמדות הביניים ומלווה בצמצום הוצאות הממשלה על רווחה, סעד ואבטלה. כתוצאה מכך ניכר גידול במספר המובטלים וחסרי הדיור, גם בארצות המפותחות.
 3. האימפריאליזם האמריקני ניהל מסע הצלב להצלת הגביע הקדוש של הנפט, בניסיון לבסס את השליטה בכלכלה העולמית באמצעות מהלכים פוליטיים צבאיים. מהלכים אלה גרמו לחיסולן של מדינות לאום ויצרו אזורי התנגשות בין כנופיות חמושות.
 4. בארצות אירופה המפותחות, שבהן יובאו בעבר מהגרים מארצות לא מפותחות ככוח עבודה זול, חלה רוויה מן ההגירה,גם בשל המשבר המתמשך. בלימת ההגירה לוותה בהקמת מפלגות גזעניות.
 5. האיגודים המקצועיים איבדו מכוחם והתכווצו; יכולתם להגן על מובטלים ומהגרים פחתה.

סיבות אלה מולידות את האנטישמיות הנוכחית שרובה מוסבת נגד מוסלמים שהגיעו לאירופה ככוח עבודה זול, אך השפל הכלכלי הנוכחי הנמשך מ2008 , מביא לאבטלה עצומה בעיקר בקרב הצעירים. אולם סיבות אלה אינן יוצרות עוינות נגד היהודים, שמאז סיום מלחמת העולם השנייה הפכו לבשר מבשרה של אירופה. את האיבה ליהודים גורמת סיבה אחרת.

הסיבה  העיקרית לשנאת יהודים  באירופה היא המלחמה שמנהלת הציונות בפלסטין. ההיסטורית נגד העם הפלסטיני כולו. מנהיגים פוליטיים נרצחים וחשודים בהתנגדות מוצאים להורג ללא משפט, תוך פגיעה בעוברי אורח, כולל נשים וילדים. בשטחים הכבושים מונעים מן האוכלוסייה האזרחית זכויות של חופש תנועה, טיפול רפואי, מחסה, דיור, ביטחון, עבודה, חירות ופטור מרעב. מחסומים מנתקים את הכפרים מהערים הקרובות ומפוררים את הרקמה הלאומית והחברתית. אוכלוסיה אזרחית מותקפת שוב ושוב במסגרת פעולות חיסול וענישה. החומה, המכונה גדר הפרדה, נטועה עמוק בשטח שנכבש ב-1967. חומת בטון זו, הגבוהה פי שלושה מחומת ברלין, מיועדת לגזול את אדמתם של עוד 300,000 פלסטינים ולהפכם לפליטים תוך סיפוח רוב ההתנחלויות למדינת ישראל. ברצועת עזההנתונה במצור ישראלי בים, ביבשה ובאוויר – מבצעת ישראל מלחמות אדירות מדי שנתיים-שלוש; אלפי אזרחים נרצחים ורבבות נפצעים לשם ניסוי כלי הנשק הישראליים והגברת שיווקם.

החרפת סתירותיה של החברה הקפיטליסטית, והעדרם או חולשתם של כוחות חברתיים היכולים להחליף את החברה הרקובה הזו, הביאו במשך כל תקופת האימפריאליזם לצמיחה חוזת ונשנית של תופעות אנטישמיות. תהליך זה חזר על עצמו כידוע פעמים כה רבות החל מסוף המאה ה-19. התנהגותה של ישראל הקולוניאלית ומלחמת הטרור שהיא מנהלת בפלסטינים מגיעות אל העיתונים ואל מסכי הטלוויזיה בכל רחבי אירופה ואסיה (בארה"ב חומר זה מצונזר ברובו) ומסעירות לא רק אירופיים אלא אף את ריכוזי המהגרים הסובלים גם הם מהזרה ומגזענות. בהזדהותם עם המהגרים המדוכאים בידי ישראל, גם הם נופלים קורבן לאותה טענה ציונית-אנטישמית כוזבת, הקובעת שכל היהודים הם עם אחד. הם גם רואים כיצד ארה"ב מנהלת מלחמה נגד אנשים כמוהם ותומכת בישראל תמיכה מוחלט.

אולם שכבות אלה אינן היצרניות של האנטישמיות, וליבתו של תהליך עליית האנטישמיות אין מקורה בהתנגדותן הספונטנית לתוקפנותם של האימפריאליזם והציונות. יצרני האידיאולוגיה מצויים בקרב שכבות הביניים המתרוששות. חשיפת אופיו הריאקציוני של הליברליזם כאידיאולוגיה הדומיננטית של החברה הקפיטליסטית מוליד שוב ושוב גזענות ואנטישמיות בקרב הזעיר-בורגנות המתוסכלת, המתדלדלת והמפוחדת, שאיננה מסוגלת כמובן להילחם באימפריאליזם האחראי גם לאסונותיה. הסוציאל-דמוקרט המנוח אוגוסט בבל הגדיר את האנטישמיות כ"סוציאליזם של השוטים"; כיום תגובות אלה יכולות להיקרא "האנטי סוציאליזם של השוטים". פגיעות רבות נגד יהודים מתרחשות כיום משום שגורמים שונים אמצו את הגישה המזהה את היהודים עם ישראל. גישה זו, המבוססת על בורות ורדידות, היא המסכנת כיום את כל היהודים בעולם.

תגובות
נושאים: מאמרים

57 תגובות

 1. הטבלה לא משקרת הגיב:

  אמינוב וחבריו יכולים להשמיע מהיום ועד להודעה חדשה את כל הגידופים הרגילים שקומוניסטים משמיעים נגד הציונות כבר כמעט 100 שנה, מה שלא משנה את המציאות: הקומוניזם לגווניו – הלניני, הסטאליני, הטרוצקיסטי, המאואיסטי, הקסטרואיסטי וכו' וכו' – קרס, והציונות מנצחת.

  כיום כמחצית מיהודי העולם חיים בישראל, במגמת עלייה, וישראל עם כל בעיותיה פורחת ומשגשגת, ואילו העולם הערבי, זה שאמינוב וחבריו התפללו שנות דור ל'איחודו' ול'מהפכה סוציאליסטית' בתוכו, קורס לתוך ברבריות רצחנית וחשכת ימי הביניים.

  עכשיו, להוותו של אמינוב, שוב הולך ונוצר גל גדול של עליית יהודים לישראל: המוני יהודים מגיעים ארצה בעיקר מאירופה, גלויות מתחסלות והעם היהודי גדל ומתחזק בא"י.

  מצחיק שאמינוב מדבר על 'טרור ג'יהדיסטי'. הג'יהד הוא מצווה בדת האיסלאם, אבל מה זה 'טרור ג'יהדיסטי'? ממתי יש חייה כזאת? זה ניתוח מארקסיסטי-לניניסטי-טרוצקיסטי? LOL . אין זאת כי אם אמינוב נרתע מלכתוב *טרור ערבו-איסלאמי*, מה שהיה נותן לטרור גם מאפיין לאומי וגם דתי, כפי שהוא קיים במציאות.

  אופס, המציאות…

  • דניאל קלטי הגיב:

   הטרוצקיסטי קרס?!

   מתי הוא בכלל נוסה???

   די כבר לקשקש. כל מה שקרס, היה הסטאליניזם לסוגיו (מבית-היוצר של ברה"מ, גרמניה המזרחית, סין, אלבניה ועוד), שבין המרקסיזם-לניניזם האמיתי לבינו, אין ולא-כלום.

   • צפור בודד הגיב:

    מסכים.
    רק הייתי מוסיף שבין המרכסיזם- לניניזם לבין הסוציאליזם האמיתי, גם כן "אין ולא- כלום".
    השאלה היא כמובן מהו הסוציאליזם האמיתי וכיצד הוא נבדל לחלוטין מהמרכסיזם- לניניזם?
    אשמח לדון על כך.

   • הבורות חוגגת... הגיב:

    הקומוניזם הטרוצקיסטי נוסה ברוסיה האומללה בשנים החל מ-1917 ואילך בצוותא חדא עם הקומוניזם הלניני והסטאליני.

    טרוצקי היה ממש כמו שותפיו לנין וסטאלין רוצח המונים חסר מעצורים, והביא יחד איתם קטסטרופה על רוסיה – 10 מיליון קורבנות רק במלחמת האזרחים…

    אם טרוצקי היה מנצח את סטאלין הוא היה רוצח מיליונים רבים נוספים כמו שהוא רצח את מלחי קרונשטאט ואת איכרי טאמבוב.

    לך תעשה שיעורי בית, 'ידידי' הצעיר והמבולבל.

    • צפור בודד הגיב:

     מסכים, רק שתי הערות:
     א. במקום המילה קומוניזם, הייתי כותב "קומוניזם", משום שע"פ הגיוני: השסע המלאכותי שיצר המרכסיזם בתוך הסוציאליזם בהנתקו מהאנרכיזם ומהס"ד. אינו מתיר לו הזכות להקרא קומוניזם למרות שהוא מתהדר בו (כלומר קומוניסט הוא רק מי שפועל למען הסוציאליזם בשת"פ מלא עם האנרכ' והס"ד).
     ב. נסה לשנות נוסח דבורך המתנשא הצופן בחובו גם שינאה סמויה.
     נשום עמוקות לפני כתיבתך והצג דבריך באופן מושכל ונאור (שהרי דבריך נכונים ונכוחים ובזה כוחך).
     כך נצא כולנו, ובעיקר אתה, נשכרים.

  • אופס המציאות הגיב:

   את מה אתה חוגג חבוב? את הצלחת הפשעים הבינלאומיים? מזה נהייה לך טוב? שיבושם לך.
   אין צורך להיות קומוניסט כדי להכיר ביודו-נאציזם. האם גם ישעיהו ליבוביץ' היה קומוניסט?
   אתה נשמע בדיוק כמו הדון (פימון שרס).

   • יש המון סיבות טובות לחגוג את קריסת אימפריית הרשע הקומוניסטית הגיב:

    ויש המון סיבות טובות לחגוג את ניצחון הציונות שהקימה מדינה חזקה לעמנו היהודי הנרמס והנרצח בידי שונאיו בכל גלויותיו מזה 2000 שנה, מדינה משגשגת הפורחת וקולטת את פזורותיו של עמנו ממדינות רודפיו, כהתגשמות נבואה עתיקה במולדתו ההיסטורית.

    יב הנה-אלה, מרחוק יבואו; והנה-אלה מצפון ומים, ואלה מארץ סינים. יג רונו שמיים וגילי ארץ, ופצחו הרים רינה: כי-ניחם יהוה עמו, וענייו ירחם… יז מיהרו, בנייך; מהרסייך ומחריבייך, ממך ייצאו. יח שאי-סביב עינייך וראי, כולם נקבצו באו-לך; חי-אני נאום-יהוה, כי כולם כעדי תלבשי, ותקשרים, ככלה. יט כי חורבותייך ושוממותייך, וארץ הריסותך: כי עתה תצרי מיושב, ורחקו מבלעייך.

    ניצחון הציונות הוא גם הניצחון על שארית נאמני משטר הרשע הקומוניסטי, כפי שהם באים לביטוי באתר הזה.

    'הזעם הקדוש' שלהם המופנה נגד 'בעלי הטבלאות' ודרכם נגד העם היהודי לא יעזור להם, כמו שלא עזרו להם מאה שנות מלחמה בציונות והכפשתה. לא ירחק היום ולא יישאר מהם זכר, אפילו לא משתין בקיר, כמו שלא ישאר זכר במציאות של עולמנו למולך הקומוניסטי שהם עובדים אותו – לבד מאשר לדראון עולם במוזיאונים ובארכיונים.

    • דינו הגיב:

     שמע, אתה בבירור ציוני (וזה כבר טוב) אבל במקרה הזה אתה "נובח על העץ הלא נכון".
     הקומוניזם או הקומוניסטים אינה הבעיה העיקרית איתה התמודדה ומתמודדת הציונות, אלא אנטישמיות. זה מה שמנסה אלי אמינוב לסתור במאמרו המודבק בקושי רב. אין פלא שנדרשה כמות חסרת תקדים של משפטים מובלטים (bold בלע"ז). בבחינת "אם הטיעון שלך חלש – תצעק".
     אגב, אני האחרון שאפשר להאשים אותו בחיבה יתרה לקומוניזם. כמדומני שבהיסטוריה האנושית שלושת המשטרים הרצחניים ביותר לעמם היו קומוניסטים (בריה"מ של סטאלין, סין של מאו וקמבודיה של פול פוט), אז כנראה שלא היתה כאן הצלחה גדולה.

     • צפור בודד הגיב:

      ל"יש המון סיבות" ולדינו. ה"קומוניזם" כשל משום שלא היה קומוניזם, כי אם מרכסיזם. המרכסיזם כשל משום שסירס את הסוציאליזם האמיתי, שמורכב ופועל על שת"פ מוחלט של: קומוניזם, אנרכיזם וסוציאל דמוקרטיה (אין דבר כזה, להיות רק אנרכיסט, או רק ס"ד, או רק קומוניסט. סוציאליסט אמיתי הינו שלושת אלה גם יחד). המרכסיזם השליך את האנרכיזם לכל הרוחות ואת הס"ד הפך למשת"פית של הקפיטליזם. ע"כ עד היום מרכס נחשב בעיני סוציאליסטים, כסוכן קפיטליסטי לכל דבר. כלומר אתם צודקים בדבריכם אך אנא ממכם שימו את ה"קומוניזם" ושאר הירקות האלה בתוך מרכאות. משום שאינם דבר אחר אלא זיוף מתחסד. כך בדיוק גם עם ה"ציונות". שהרי הציונות האמיתית הנשענת על תורת משה, כן מדברת על שת"פ עם הפלסטינים ושאר מדינות המרחב בהגשמה הציונית. לכן תהליך ההתנחלות באי"ה, אננו יכול להשען על כידונאות מתנחלת. אלא יכול להיות: או הרפתקאת נדל"ן נוסח אברהם אבינו.
      או סוציאליזם אמיתי ודמוקרטיה אמיתית, החל משורשי העשב (תורת משה ויתרו דברה על כך והיא הבסיס לכל אלה).
      נא להבדיל בין אמת ל"אמת" (מתחזה, מזויפת, שיקרית) ולא, תמצאו בעצמכם פוגעים באמת ומחזקים השקר.

  • צדוק התקוה הגיב:

   אהבתי את הניתוח שלך כמו שאמרתי כבר אמר פעם מי שהוא היהודים אשמים בצרות העולם

  • שירה הגיב:

   "פורחת ומשגשגת"? איך בדיוק? אני חושבת שמדינה שמערכת הבריאות שלה מדרדרת, מערכת החינוך כבר ברצפה, מתחזקת כיבוש שגורם להתחמשות אינסופית שלה ושל שכנותיה, זיהום אוויר שמקורו בתיעוש מוגבר, בנייה צפופה וערים שאין בהן ריאה ירוקה, מחירים גבוהים, שחיתויות ותיאום מחירים, ממשלה מושחתת ורשויות עירוניות מושחתות, ארץ מלוכלכת שאין בה רחוב אחד שהמדרכה בה לא מטונפת, תרבות של קומבינה ורמאויות אינסופיות, במרכז הארץ- בעלי דירות שעושקים את השכורים, השקעה אפסית בפריפריה, אפלייה מכוונת של מגזרים, תעשיית בשר, ביצים וחלב מהאכזריות בעולם המערבי, חינוך יקר לגיל הרך, אחוזי אלימות הולכים וגדלים, הגירה גבוהה של צעירים ומוחות מחוץ לישראל.. כבר התייבשה לי היד מרוב דברים ועוד מעט מכסת המילים נגמרת..

 2. האשמים: ברנרד מיידוף ונתניהו הגיב:

  על אשמת הציונות, שממשיכה לשדוד את פלסטין ולהקים משטר אפרטהייד ב"ארץ התנ"ך" אתם יודעים. הוסיפו לזה את אשמת הבנקאים (בהם רבים היהודים) מוול סטריט שממשיכים לשדוד את עמי העולם ותבינו היטב שלא רק הונאת פונזי של ברנרד מיידוף גורמת אנטישמיות. זה גם הרקע לצמיחת המפלגה האנטישמית והניאו-נאצית ביוון "השחר הזהוב".

  • דניאל קלטי הגיב:

   פשעי-הציונות, היו גם לפני נתניהו, כמדומני.

   ובטח יהיו גם אחריו.

   לנתניהו אין שום חשיבות, הוא פיפס קטן ולא מעבר, בתוך הקקופוניה מזרח-התיכונית הגדולה.

   וגם הציונות, היא כולה פיפס קטן (שנופח מעבר לכל פרופורציה, כמובן), בתוך האימפריאליזם הקפיטליסטי הניאו-פיאודאלי מוול-סטריט, שמוביליו הם יהודים, נוצרים ומוסלמים (ושינטואים ובודהיסטים וקונפוציאניים ואתאיסטים…) כאחד.

   • צפור בודד הגיב:

    הציונות אננה איזה דגל להתנוסס בו, או סתם איזה "מותג" להתהדר בו. אלא אידאולוגיה שלמה. אידיאולוגיה המתבססת בין השאר, גם על סוציאליזם. זו הווית הציונות. העובדה ששעון המתימר להיות "רולקס אמיתי" אף נראה כמותו, מתפרק לנגד עיני שבוע אחרי שקניתיו בהונג קונג, אננה אומרת ששעון רולקס אמיתי אכן דפוק הוא.
    זו אפילו לא בדיחה.
    אלא מאי. את הבנת הציונות, ניתן להביא רק מתוך הבנת הסוציאליזם ואת הבנת הסוציאליזם ניתן להבין רק ואך ורק, מתוך הבנת הדמוקרטיה.
    את הבנת הדמוקרטיה וישומה אפשר להביא רק מתוך ההסכמה כללית בתוך שורש העשב.
    כלומר, יש לשנות את זרימת האצלת הכוח בהיררכיות הקימות (כולל אלא המתימרות להיות סוציאליסטיות). במקום שההאצלה (מתן הסמכות) תזרום מלמעלה למטה, היא חיבת לזרום מלמטה למעלה. אז ההתארגנות תהיה נכונה והשבוץ יהיה מתאים.
    מדובר במהפיכה בראית הדברים הבסיסים ביותר וניתוץ מוחלט של צלמי כל "הפרות הקדושות"…לנו (!) ולא לאחרים (לנתץ צלם של אחרים אננה חוכמה רבותא. החוכמה טמונה בחפוש הצלמים בתוכינו ובניתוצם המוחלט ככתוב: "חכם עצל בעיניו משבעה משיבי טעם").

 3. א.ב. הגיב:

  נכון מאוד!

 4. דניאל קלטי הגיב:

  מאמר נכון בחלקו, אך פגום וחסר.

  כהרגלם ב"קויידש", של מרבית פעילי-השמאל בישראל, התעלמת לחלוטין מן העובדה, שפשעי-ישראל הינם כאין וכאפס, בהשוואה לפשעי מדינות מערביות, דוגמת ארה"ב (הפצצת ילדים קטנים, בכל רחבי העולם המוסלמי, באמצעות מל"טים), צרפת (השתוללות אימפריאליסטית משוללת-כל-רסן, בכל רחבי יבשת אפריקה), בריטניה (סיוע לכל הנ"ל) ועוד ועוד. שלא לדבר, כבר, על הגזענות המחרידה, של צרפת, הונגריה, צ'כיה, איטליה, בריטניה, הולנד, דנמרק ובלגיה, גם כלפי "מהגרים מוסלמיים", פליטים אפריקאיים ועוד, אך גם כלפי הרומה = אזרחי האיחוד!! – להם הן מתנכלות ואותם הן רודפות, בהתנהלות, שאין לנו ברירה, אלא לכנותהּ נאצית במובהק.

  כמובן-מאליו, בשנים הללו, שבה אירופה וחושפת, את פרצופהּ האמיתי, כיבשת נאצית מטבע-בריאתהּ. רוב הזמן, כמובן, מופנית גזענותהּ המשתוללת, לעבר הקבוצות המוחלשות = מהגרים (גם אם הם כבר ארבעים שנה שם, עדיין הם מוגדרים ככאלה, בפי הרוב, הארי-בלונדיני…) מוסלמים, אפריקאים ואסייתיים ואזרחים בני הרומה והסינטי – ולפיכך, תומכים גם אי-אלו יהודים (לרבות ראשי קהילות יהודיות), המביעים (במקביל) תמיכה בליברמן.

  • אלי אמינוב הגיב:

   לדניאל, אני בהחלט מסכים אתך, אלא שלא ניתן להפריד את פשעי ישראל מפשעי האימפריאליזם, כי ישראל היא בשר מבשרו וזרוע הברזל שלו במזרח הערבי.

   • צפור בודד הגיב:

    "פשעי ממשלות ישראל ולא "פשעי ישראל".
    שכאן, מדובר בעם כולו ולא בכמה מושחתים קפיטליסטים אימפריאליסטים, שהשתלטו על ממשלתו ב"דמוקרטיה" מעוותת והנעזרים בשכמותך, ברמיסת הסוציאליזם הציוני.
    דבריך מעידים על שינאה חבויה לעם הישראלי בכלל ולזה היהודי בפרט. ואינם שונים במאום מהתיחסותם הצינית והאכזרית של הטייקונים ושלוחיהם בממשלות ישראל, לגורלו של עמנו המוכה ולעתידו.

 5. צדוק התקוה הגיב:

  הטרור האיסלמי העולמי אינו קשור לא לישראל ולא לשטחים ולא לפלסטנאים טרור איסלמי בספרד שהיה מה הקשר שלו לישראל פלסטנאים טרור איסלמי בפילפנים איזה קשר יש לו ל"מדיניותה העקבית והאכזרית כלפי הפלסטינים" אתה פשוט לא מבין את התופעה העולמית של הטרורהאיסלמי הכי קל להאשים את ישראל כבר היה פעם מי שהאשים את היהודים בצרות העולם אני מצטט אותך"ההקבלה בין אנטישמיות לבין אנטי ציונות היא פרי התעמולה המודעת של התנועה הציונית ותוצרתה – מדינת ישראל." מה אשם יהודי שחי בשבדיה הולך ברחוב וחוטף מכותממהגר מוסלמי כי הלך עם מגן דוד על הצואר מה אשמה קהילה יהודית בשבדיה ממדניות ישראל כאשר מוסלמים זורקים בקבוק תבערה על בית כנסת אתה אומר שישראל מנסה "להפוך את היהודים בכל העולם למגן חי של המדיניות הציוניתיי ישראל לא הטרור האיסלמי קבע שהיהודים בעולם הם אשמים והם ישלמו את המחיר ע"פ שאותם יהודים החליטו לחיות בחול ולא לעלות למדינת ישראל "הסיבה העיקרית לשנאת יהודים באירופה היא המלחמה שמנהלת הציונות בפלסטין.יי נו היהודים אשמים ברצח ישו אז העולם הנוצרי צריך לחסל יהודים? זו מלחמת דת זה גיהאד נגד כופרים

 6. צפור בודד הגיב:

  אמינוב שוב יוצא כנגד הציונות ולא כנגד ההתנחבלות העומדת בנגוד חריף לציונות. כבר נמאס הויכוח הזה. אך בשינאתו העזה לרעיון הבית הלאומי (בעל אופי סוציאליסטי) ליהודים בא"י, מוכן האיש לשפוך את התינוק עם האמבטיה ובכך לנכס הציונות והמפעל הלאומי למען הקמת בית ליהדות שהייתה ועדין מהווה מיעוט מדוכא בעולם כולו, לידי קפיטליזם, אמפריאליסטי, מדכא מנשל ומנצל.
  הוא חותך הענף עליו הוא יושב ומקצץ בנטיעות הסוציאליזם בישראל, משום שהוא מרחיק ישראלים סוציאליסטים ממדינתם ומשאירה בידי ערלים מתנחבלים.
  השלום יכול להווצר כאן רק בשת"ף יהודי ערבי. והדרך היחידה לשת"ף זה הינה דרך הסוציאליזם.
  הציונות היא אם כן ענין סוציאליסטי בעבור כל בני הדתות אזרחי ישראל.
  אמינוב פועל בנושא זה כסוכן קפיטליסטי לכל דבר. כלומר עושה ככל שביכולתו ע"מ למוסס הרעיון הסוציאליסטי מתוך הציונות ובכך לגזור כליה על מדינת ישראל, שנואת נפשו.
  מלבד זה המאמר עצמו נכון וצודק. אך במקום שישולח כחץ לליבם של המתנחבלים, הוא חוזר כבומרנג אל רקתה של הציונות הסוציאליסטית.

  • אלי אמינוב הגיב:

   מהי "הציונות הסוציאליסטית"? ההתנחלויות שהקים הזרם שאימץ את ההתיישבות המשותפת, היו כעין קומונות יהודיות, שחבריהן הדירו את ילידי הארץ מתוך יישוביהם החדשים, לכאורה בשל היות הילידים בעלי השקפת עולם ואורח חיים פיאודליים. כך היה "הסוציאליזם" כאידיאולוגיה של הקולוניסטים, מכשיר ללכידות פנימית ולמחויבות הדדית עמוקה מחד, ומאידך מכשיר מצוין לנישול הילידים. המתנחלים ראו עצמם כחברים נבחרים ב"עולם אמיץ חדש" נוסח הכסלי המחופש לסטלין. איבת הילידים המנושלים בקולוניה, נתפסה על ידי המתנחלים כהתנגדות ריאקציניות לקידמה ולמודרניות. האפרטהייד המובנה בתנועה הציונית, כלומר הציווי הציוני/אלוהי להפרדה בין יהודים לאחרים נתפרש כאחד מעיקרי הדת החדשה, והוסבר כנובע מאי מוכנותם של הילידים הפלסטינים לעולם החדש הנוצר בארצם בידי קולונים אירופאים. הציונות "הסוציאליסטית" הפכה לשלטת בתנועה הציונית בשנות השלושים של המאה העשרים, והיתה הגורם הנמרץ ביותר להקמת הצבא היהודי בחסות המנדט הבריטי. היא הקימה את מוסדות האפרטהייד הציוניים, ובשל מדיניותה הדוגלת בהפרדת היהודים מן האחרים, בתמיכתה הצמודה של הציונות הדתית.

   • צפור בודד הגיב:

    לאמינוב: התפרצת לדלת פתוחה לרווחה. מסכים עם כל דבריך.
    אלא ששתי הערות היו לי אליך ותשארנה:
    האחת טכנית ושותפה לדרך: אנא המנע מהבעות המכילות שינאה גלויה/סמויה לישראל ולעם ישראל. זאת משום שאתה מכתים מצחך ומצח חבריך לשורה, במשהו שהינו סוביקטיבי לחלוטין ובכך רק משרת יצרים אפלים בצד השני, במקום לעורר בו מושכלות ואנושיות.
    והשניה מתפלמסת: זו המכוונת לכך שאתה מתנער ביודעין מהעובדה, שהציונות הוקמה על בסיס סוציאליסטי. שהרי היו תנועות חיבת ציון עוד קודם. אך את הציונות הגה משה הס הסוציאליסט, שהעבירה להרצקה, שהעבירה להרצל שיסד את הקונגרס הציוני הראשון.
    ונכון, אתה צודק. הציונות הפרקטית כשלה כבר בשלב שורשי העשב הקומונריים שלה כפי שציינת. אלא (ובזאת אנו חלוקים), שבאותו רגע ממש, פסקה היא גם מהיות סוציאליסטית והפכה לדגל ריק: "ציונות" "סוציאליסטית" מזויפת, גזענית ומתנחבלת (ואח"כ גם קפיטליסטית).
    גם הסוציאליזם הרוסי כשל בדיוק באותה הנקודה ואיתו כל שאר סוגי הסוציאליזם בעולם כולו: כולם כשלו באוואנגארד האנרכיסטי, על שלבו הראשון של שורש העשב הקומונרי. כלומר "הזדהמו" והפכו אוטומטית ל"סוציאליסטים" מזויפים.

  • תמרי הנגר הגיב:

   לציפור בודד אני קורא את ספרו של פרופ' אילן פפה (out of the frame) ממנו עולה שהתמימות שאתה מעניק לציונות היא משוללת בסיס. השיתוף הציוני עם האינטרס האימפריאליסטי – ע"מ לקפח ולדכא את האוכלוסיה הילידית – מתברר עוד בטרם קמה המדינה. הרי לא תטען כי האינדיאנים באמריקה חוסלו בידי תנועה סוציאליסטית אז מדוע במקרה הציוני אתה בוחר לעשות כן? למרות כל מה שקרה לציונות משחר נעוריה, הכוחניות המתמדת, הצבאיות, הטיהור האתני, הכחדת הציוויליזציה הילידית בצורה שיטתית (כשם שעצים באמזונס נכרתים כדי לפנות מקום לשטחים חקלאיים לגידול מספוא לפרות שהולכות להמבורגרים של מקדונלדס המתפשט לכל פינה) אתה עדיין מאמין בציונות שיכולה להיווצר באופן אחר או שלהיות מוסבת ב 180 מעלות ולמרות זאת עדיין להקרא ציונות? גם אם יקרה הנס והדבר הזה יתממש ביום מן הימים הרי הסוציאליסטיות העתידית הזו בוודאי לא תרצה בכינוי הציוני אחר הרפיוטיישן שקיבל השם הזה בכל העולם. אם שם משפחתי הוא זורקין ואני מת על השם אלימלך אני מוכרח לחשוב פעמיים לפני שאני בוחר את השם הזה לילד שנולד לי. אבל אין חוק נגד זה…

   • צפור בודד הגיב:

    תמרי היקר, הרי אני בפרוש גורס "ציונות מזויפת". כלומר לא היו ציונים.
    אילן פפה מיחס תכונות שליליות ל"ציונות" המזויפת ובצדק, הוא רק טועה בכך שהוא מציגה כציונות האמיתית ולא כחקוי זול שלה. מכאן שבא לקלל ויוצא מברך. מה טוב בזאת? לחזק ידיהם של ערלים אף לתת בידיהם דגל הציונות הנשענת על התנ"ך והסוציאליזם המודרני הנאור?
    את המשל על האינדיאנים תפנה לפפה, משום שטובחי האינדיאנים למרות שהתימרו לאחוז בדגל הקידמה, לא פעלו כך. אלא היו קלגסים, עריצים וגיזענים.
    הציונות, הדמוקרטיה והסוציאליזם התמימים היו וישארו כאלה לנצח, דבר לא יוכל להם.
    אלו אנחנו, על מועצותינו וממשלותינו שהינם בני חלוף (ככתוב "לא-כן הרשעים: כי אם-כמוץ, אשר-תידפנו רוח".).

   • עלי הגיב:

    הטענות שאתה מעלה אינן מבוססות על כלום ולכן אינן יכולות לתמוך במסקנות שלך….
    הציונות היא תנועה מהפכנית שבאה לתקן את העם היהודי ולאפשר לעם הזה קיום ככל העמים
    ההשוואה של הפלסטינים לאינדיאנים היא מופרכת לחלוטין בהתחשב בעובדה שיש 23 מדינות ערביות
    אשר משתרעות על שטחים עצומים עשירים במים ונפט.
    לפי תחשיב פחות מפרומיל מרווחי הנפט היה מאפשר לשקם את הפליטים הפלסטינים ולהפוך את עזה והגדה לסינגפור (מקום 9 בעולם בעושר ורווחה)

   • דינו הגיב:

    מי שמסתמך על ספר של פרופסור שתמך ב"מחקר" של תאודור כץ – אין פלא שהוא כותב משפט כמו "הכחדת הציוויליזציה הילידית בצורה שיטתית".
    אפשר לחשוב שכל מדינה אחרת באזור לא שיתפה פעולה עם אינטרס אימפריאליסטי: ע"ע מצרים, סוריה, עיראק, איראן כמובן שהיא בעצמה אימפריה מסוכנת. מה גם שהאימפריה הראשונה שסייעה לציונות (הלא היא בריטניה) הסתייגה אלף הסתייגויות, ארה"ב כנ"ל (קשה להאמין אבל ב-48 שיתפה ארה"ב פעולה עם אמברגו נשק על ישראל), בריה"מ תמכה בהתחלה ונסוגה לאחר מכן, וכך קורסת כל התיאוריה שלך ושל פרופ' פפה על איזו קנוניה אימפריאליסטית.
    אני מכיר טוב מאוד את "הרפיוטיישן שקיבל השם הזה ("ציונות") בכל העולם". רוב הרפיוטיישן הנ"ל מבוסס על שקרים, בורות ואנטישמיות. וזה בניגוד גמור למאמר של אמינוב. אם תברור בפינצטה מתוך כל האנטי-ציונים את אלו שיודעים פחות או יותר על מה הם מדברים – תגיע לחמישה אחוזים לכל היותר.

 7. ק.א. הגיב:

  במציאות שנוצרת כיום בעולם – כלומר תהליך של התברדקות מאורגנת – מתמעט המקום לדבר על גזענות בכלל. ניתן לדבר על גזענות ביתר קלות בתנאים שישנו סטטוס קוו יציב של מצב פחות או יותר תקין בקיום האנושי. אבל כאשר העולם מתדרדר לאווירת טירור כלכלי ואטרף של מלחמה אין זה מוצדק לדבר על "גזענות". גזענות נקייה היא היחס המגוזען הקבוע שמתרחש *ברגיל* בתנאים היומיומיים. רובה של הגזענות בעולם היא לכן ניצולית. ואילו הרצחנות (גזענות חד פעמית?) בייחוד קשורה עם כוח, שוד וגזל ולא עם "גזענות".

  בעייתינו (היומיומית) אינה גזענות אלא המגמה האימפריאליסטית-הגזל ופשעי המלחמה, הטירוריזם הכלכלי, דומינציה פראית וחיסול ממוקד למדינות וכו'. ישראל-המדינה היהודית-עומדת בחוד החנית של המנטליות הזו ולכן סופגת – בצדק – יחס שלילי. הציבור הישראלי התמים שאינו קולט את התמונה הגדולה (ישראל = מנגנון של אלימות) כפי שהיא נראית מבחוץ נהנה לקרא לזה אנטישמיות.

  ה"גזענות", ה"שנאה", הם תבליני בירדוק למיסוך השוד האימפריאליסטי (הפרד למגדרים ומשול).
  ביבי אינו גזען חמום מוח אלא איש עסקים אימפריאליסטי. תבינו את ההבדל. זה מיקצועו.

  • צפור בודד הגיב:

   גם אם ניתן לדון כמעט על מילה, משפט או רעיון אותם העלית ק.א. היקר, ברשותך אתיחס רק למשפטך האחרון: "ביבי אינו גזען חמום מוח אלא איש עסקים אימפריאליסטי. תבינו את ההבדל. זה מיקצועו.". זה שאנחנו מבינים את ההבדל, עדין לא אומר שביבי בתור איש עסקים אימפריאליסטי לא מנצל את הצבור כעגלון את סוסו למען הטייקונה, הסרוחה לה מאחוריו, במרכבתה.
   והרי שנו רבנן ואמרו ש"הסוס הצבורי מאופסר למרכבת הטייקונים, ע"י יצולי הדת החשוכה והפשיזם הלאומני מכאן ומכאן, המקרינים אילוציהם על המרכז ואליו". כלומר ביבי בתור עגלון לא יאפסר עצמו ל"שינאה" ול"גיזענות", אך הוא ינצלן לטובתו ולטובת הטייקונים שולחיו ומממניו, באפסור הצבור.
   כלוימר, הוא ועוד איך "גיזען" והוא ועוד איך "שונא". ולמרות שאינו רותם עצמו כאחד הסוסים, אלא מתיצב כעגלון וכמשתמש ציני ומתחסד. ביג דיל: הטייקונים (הסרוחים במרכבה), טובים ממנו בהרבה בהעמדת הפנים, מי כמוך יודע זאת (ע"ע אל גור, ביל גייטס, שלדון שבארון ומי לא?).

 8. אשר פרוליך הגיב:

  מספר שאילות למחשבה:
  1)האם יש אנטישמיות במדינות רבות בעולם או לא ?והאם היהודים סובלים מאנטישמיות?
  2)האם העם היהודי אשם בכך?
  3)האם ישראל אשמה באנטישמיות? (הערה: האנטישמיות כידוע היתה קיימת הרבה לפני ישראל)
  4)האם מהפכת אוקטובר ברוסיה מחקה את האנטישמיות בברה"מ ?
  5)האם לעם היהודי זכות למדינה כל שהיא (לא משנה איכן) כמו לעם הגרמני או לעם הצרפתי וכ"ד?
  האם יש קשר הדדי בין העם היהודי ומדינת ישראל ?
  6)כידוע לך היו נסיונות ליישב יהודים במקומות שונים(כולל בברה"מ)למה ניסיונות אלה לא צלחו?
  7)האם מדינת ישראל הוקמה הודות לתנועה הציונית או סתם זה"קרה" ?
  8)למה הערבים לא קבלו את עקרון החלוקה ב1947? שהיה מקנה להם מדינה עצמאית אבל העדיפו מלחמה?
  9)האם נכון שהציונות היא המאבק של העם היהודי לעצמאות(כמו בכל מאבק,יש כוונים שונים)
  10)למה לעם הפלסטינאי זכות למדינה עצמאית אבל לעם היהודי לא ?
  כאלה יש עוד שאילות אבל נתחיל במאמץ לענות לפחות לחלק מהן.אגב,זה לטובת

  • ק.א. הגיב:

   הגזענות, כמו גם האנטישמיות, הן רגשות אשר באווירה אימפריאליסטית קוזאקית ברברית אין מה לדבר עליהן והן מתאימות יותר לספת הפסיכולוג מאשר לניתוח הגיאופוליטי. לצווח אנטישמיות משמעו להתעלם מכל התעשייה האימפריאליסטית. זה כמו לעשות פיפי בים אגב שחייה. זה נעים אך לא נותן הרבה.

  • ד''ר טראומה הגיב:

   מספר תשיבות:
   1) (א) לא. (ב) לא.
   2) לא רלוונטי, אין "אשמה" כי לא קיימת.
   3) ישראל לא אשמה ב"אנטישמיות" אלא בזעם שמופנה כלפי מדיניותה הבזויה.
   4) אולי כן ואולי לא. שתה מים. הרגע.
   5) (א) אין לשום עם שום זכות על שום אדמה. אפשר וטבעי שישנה זיקה בין עם לאדמתו.
   (ב) "הדדי"? ארץ אינה חשה מאומה.
   6) יהודים יושבים בהרבה מקומות.
   7) ישראל הוקמה תודות להסכמה בין מעצמות העל והדבר נוצל למטרות אימפריליסטיות.
   8) כי האימפריה היתה (ועודנה) חזק בצד היהודי.
   9) לא, הציונות בפועל היא אימפריאליזם במסווה של לאומיות יהודית.
   10) לשום עם אין שום זכות. האוכלוסיה הילידית הפלסטינית גורשה ונושלה מארצם שחיו בה.
   עוד שאלות? רק תשאל.

   • דינו הגיב:

    לד"ר שלום,
    על-פי תשובותיך לשאלה הראשונה – אנטישמיות אינה קיימת במדינות רבות והיהודים אינם סובלים ממנה.
    ובכן, הרי לך תגובה של מגיב בריטי ב-youtube אותה ליקטתי לפני כשלושה ימים:
    Jews bring destruction to any Nation they infect.
    Jews = Debt + Usury
    Jews = Immorality and Homosexuality
    Jews = Anti Christ and Pro Talmud

    על צרפת ואנטישמיות אין צורך להרחיב את הדיבור, כנ"ל לגבי הונגריה ויוון (אם תרצה – ארחיב את הדיבור). בשבדיה ראינו מה קורה ע"פ הכתבה של העיתונאי פטריק ריילי.
    מדינות ערב כידוע נגועות באנטישמיות קשה, וזאת ע"פ הקריקטורות האנטישמיות המופיעות השכם והערב בתקשורת הערבית, דימוי הקופים וחזירים וכו'.
    אני יכול להמשיך ולהוכיח לך שאנטישמיות קיימת בכל מקום בעולם ויהודים אכן סובלים ממנה. אבל מה שבאמת מסקרן אותי היא השאלה האם אתה טומן את ראשך בחול או שמא אתה יודע את האמת ומעדיף להתעלם ממנה בתגובתך?

    • גם לדינו שלום הגיב:

     התופעה, השולית יחסית אך הצעקנית, הזו אינה קיימת בחלל הריק. המדיניות הישראלית מהווה מקור קבוע של בעיות כאובות בעולם. מדוע הרחקת לכת לעיתונים בחו"'ל? הצהובון הישראלי – טמקא – הנפוץ במדינה – מפרסם מדי יום טונות על גבי טונות של זיבולים כאלה ביחס לערבים. באווירה המבעבעת הזו – שלא התחילה אתמול – מובן שדברים כאלה ייאמרו. מכל הצדדים. היהודי הפשוט נדחף לראות את הערבי כמבחיל וגם ההיפך.

     אגב, חלק מהדברים שנאמרים הוא נכון: בזמנו בגרמניה אנטישמים טענו כי העתונות היא כולה, או כמעט כולה, ביידים של יהודים. ואכן כך היה הדבר, והוא נכון גם כיום אם אינני טועה. מה לעשות שהוליווד אינה בידיים מוסלמיות אלא יהודיות. גם בחלקים אחרים של קובעי דבר בתעשיה, בפיננסים, בבידור, חלקם של היהודים הוא גבוה. אלה הן עובדות לא נעימות אך ככל הנראה עובדות. אגב, מה עם שאר 9 השאלות? עליהן לא קיבלתי שום עירעור. זה אומר שאתה מסכים עם רוב גדול של דברי?

     • דינו הגיב:

      שלום דר', ותודה על תגובתך.

      גם אתה וגם אלי אמינוב יוצרים מצג שווא לפיו האנטישמיות הרימה את ראשה לפתע רק בשבעים השנים האחרונות, ומייחסים אותה למדיניות ישראל והתגברות הגזענות העולם כאילו יהודים לא סבלו מהתעללויות, רדיפות, גירושים והשמדה לפני כן.
      למעשה האנטישמיות היתה חזקה יותר לפני קום מדינת ישראל, כאשר המניע הדתי ותכונות הבורות והפחד מהאחר היו דומיננטיים יותר.

      אני מתקשה להאמין שאדם המגדף יהודים (שוב: יהודים) מונע באמת ובתמים ממדיניות כושלת ופושעת של מדינת ישראל, צריך להיות טיפש גמור כדי לעשות זאת, או לחילופין – להיות אנטישמי….

      לומר שהמדיניות הישראלית היא מקור קבוע של בעיות כאובות בעולם ("בעולם"???) זה אבסורד הגובל בשקר. הרם ראשך והבט במזרח התיכון בלבד, ספור את הקורבנות ואת הסבל (אפילו רק בסוריה או עיראק) ואמור לי האם כל פשעי מדינת ישראל כולל גרורות אותם פשעים מגיעים לכדי חלקיק ממה שקורה שם בחוץ?

      לגבי "זיבולים כאלה ביחס לערבים" – מדוע זה רלוונטי לדיון על אנטישמיות? כנ"ל לגבי עובדות לגבי הוליווד ובנקים. יש מרחק גדול בין ציון עובדות לבין הסקת מסקנות גזעניות.

    • דינו הגיב:

     לדר', שלום שוב,
     לגבי תשובותיך לשאר השאלות:
     3. אני מסכים שישראל ישראל אשמה בזעם שמופנה כלפי מדיניותה הבזויה, אבל בפירוש לא אשמה בשום אקט מילולי או פיזי המתרחש כנגד יהודי (וישנם אינספור אקטים כאלה) בעולם.
     הנה רק דוגמא אחת: הפרוטוקולים של זקני ציון למשל הנפוצים עד היום בעיקר בארצות ערב – לא ממש עסקו בקולוניאליזם לכאורה על חשבון ילידים פלסטינים אלא בהשתלטות יהודית על העולם. לטעמי ישראל כאן היא תירוץ של אנטישמים חשוכים כדי להביע ולצרוך כזבים גזענים.
     4. התשובה היא "לא". אני מכיר לא מעט יוצאי בריה"מ, חלקם אנשים מבוגרים, וכולם סלבו מאנטישמיות ברמה כזאת או אחרת בארצם.
     5. ה"זיקה בין עם לאדמתו" בהחלט תקפה גם לגבי העם היהודי
     7. מטרות אימפריאליסטיות היו ומומשו באזורינו גם מחוץ לישראל ובוודאי שנגדה, גם היום איראן מנסה נואשות להיות אימפריה והיא מצליחה לעשות זאת בעיראק ובתימן וכמובן נגד ישראל ע"י חיזבאללה וחמאס. גם לרוסיה היו שלל אינטרסים שמומשו ע"י מצרים , סוריה ועיראק, וכמובן שישראל סבלה מכך. אז מה חדש?
     8. איזו אימפריה? ארה"ב?
     ומה עם סין? רוסיה? איראן? האם אלו אינן אימפריות או אימפריות שבדרך?

     • לדינו הגיב:

      אימפריה שבדרך?

      שוב שיטת ה"פצצה המתקתקת"? "התקפת מנע הגנתית"?
      תן לאחרים לחיות אימפריאליסט.

     • דינו הגיב:

      אכן אימפריה שבדרך ושמה הוא איראן. למעשה כבר אימפריה…
      לאט לאט מבלי שמישהו שם לב פורשת זו האחרונה את זרועותיה ושולחת את שליחיה לכל עבר:

      לפני כשנה וחצי פורסם כך:
      Iran accused of sending missiles, explosives to insurgents in Yemen
      והנה ראה איזה פלא! אך לפני שבוע התבצעה הפיכה בתימן ע"י מורדים פרו-איראנים…

      התובע הארגנטינאי ניסמן ז"ל האשים את איראן לפני כשנה ויותר בכך שיש לה תאי טרור בכל אמריקה הלטינית, שלא לדבר על שליטתה בממשל הארגנטינאי עצמו שבאה לידי ביטוי בקבורת החקירה על הפיגוע ה-AMIA. מה שקרה לניסמן מזכיר את מה שקורה למי שמאיים על רוסיה באותה צורה…

      את השפעתה של איראן על לבנון ועיראק כולם כבר מכירים (מלבד כבודו כנראה),

      אבל לא, "זו לא אימפריה" כי כנראה מלבד ארה"ב אף מעצמה חתרנית, אלימה ואימפריאליסטית להחריד לא זכאית להיקרא כך, נכון?

 9. דוד עציון הגיב:

  … ואף מילה על הטרור הפלסטיני, על המוסלמים שטובחים במוסלמים, על אמנת החמא"ס הגזענית והאנטישמית, על הפרוטוקולים של זקני ציון (נכתבו על ידי נוצרים ומשווקים על ידי מוסלמים היום).

  שכחת להאשים את הציונות גם בחור באוזון, ההתחממות הגלובאלית והטלויזיה הרדודה

 10. אשר פרוליך הגיב:

  ועוד בקיצור נמרץ: כתבתה שהסיבה העקרית לשינאת יהודים באירופה היא המלחמה שמנהלת ישראל נגד הפלסטינאים.
  הערות: והפלסטינאים לא מנהלים מלחמה נגד ישראל? ומי התחיל בכך ?
  ולפני הקמת מדינת ישראל לא היתה אנטישמיות באירופה ? לא בימי הביניים? לא באינקיוזיציה? לא ב1937 ?
  בבקשה ! תהיה רציני ! נכון שהנייר סובל הכול,אבל קצת רצינות !

 11. בעלי הטבלאות לא מבינים הגיב:

  וגם אשר פרוליך מסרב להבין, זה שאמינוב עוסק באנטישמיות כ י ו ם .
  הסיבה שהפלסטינים נלחמים בציונות ע כ ש י ו — ולא נלחמו בה בעוצמה כה חזקה כשהגיעו ראשוני הציונים ל"ארץ המובטחת" — היא פשוטה: אז הציונים לא היוו סכנה לקיום הערבים בארץ.

  בעל "הטבלה לא משקרת" כותב: "כיום כמחצית מיהודי העולם חיים בישראל". הבעיה היא שרובם זנחו את המוסר היהודי והם נוהגים כיודו-נאצים כובשים. לכן כלל לא בטוח מה יביא העתיד למי שנוהג בערמה ומבסס את הקיום הלאומני כאן רק על כוחו הצבאי, ועל תמיכתה (הדועכת) של ארצות הברית.

  נכון שלעולם הערבי בעיות משלו, ורבות מאלה נובעות (גם הם) מהתערבותה של ארה"ב והאינטרס הצר שלה בנפט המצוי באיזור. אך גם זה לא יתקיים לעולם! ומה יקרה אז?

  • צפור בודד הגיב:

   מסכים עם דבריך במלואם ורק ע"מ לחזק:
   למדינות הערביות שמסביבנו, לעולם הפאן ערבי בו הן שוכנות ולאיסלם, יש בנוסף לבעית האימפריאליזם המציקה, או בהמשך ובצמוד אליה, שתי בעיות קשות יותר:
   ההקצנות: הדתית/פגנית והלאומנית/פשיסטית.
   וגם אם אין כביכול לממשלות ישראל ה"ציוניות", השפעה על האימפריאליזם במדינות אלה באופן ישיר, אזי באופן עקיף יש ויש!
   חשוב להבהיר זאת חזור והבהר: לכיבוש, להתנחלות ולסיפוח הישראלי יש מניעים קמאים, המבוססים (איך לא?), על הקצנות דתיות/פגניות ולאומניות/פשיסטיות מטעמן ה"ציוני".
   כלומר בכבוש עצמו מציגה ישראל מודל לסביבתה בבחינת "כזאת ראה, וקדש!" (תרתי).
   ואכן ההקצנה הדתית באיסלם, הגיעה אחרי שישראל הנחילה לכולם את "אורה" החשוך מ-67 ואילך, לאחר שסרבה להשתמש בשטחים, אז כהיום, כקלף מיקוח לשלום.
   למדיניות הישראלית אם כך, יש השפעה לא רק על התגברות ההקצנה האיסלמיסטית בעולם, כי אם ובדיעבד על התגברות האנטישמיות בו. לכאורה סתירה. אלא שזו נפתרת, אם מבינים שהאנטישמיות מגבירה העליה והעליה מתגברת את כוחות הכבוש (סליחה "כוחות המגן") ואלה מצידם, ממשיכים בדרכם הנלוזה ודואגים שהלופ הזה ימשך לנצח.

  • גם אם אנחנו היהודים בישראל 'יודו-נאצים כובשים'... הגיב:

   עדיין אנחנו מלאכי שרת בהשוואה לקומונו-נאצים שרצחו מאות מיליונים על פני מחצית הגלובוס, ועלו בהיקף רצחנותם אפילו על תאומיהם הנאצים החומים, ובהשוואה לערבו-נאצים הרוצחים-בהמון את 'אחיהם' ובני אדם אחרים, מאיש ועד אישה ומזקן ועד טף, יום יום ושעה שעה מסביבנו.

   אל תשכח זאת אפילו לרגע אחד.

 12. שירה הגיב:

  מאמר מעולה שמוכיח את הצורך של המדיניות הישראלית היום באנטישמיות. כל תקרית נגד יהודים בעולם משרתת את האג'נדה של ממשלת ביבי כפי שכל פיגוע או מתקפה מצד הפלסטינים או החיזבאללה כנגד ישראל, משרתת את האינטרס של לוחמה אינסופית. האזרחים שחוטפים טילים בוכים, אבל הממשלה צוחקת.

 13. אשר פרוליך הגיב:

  השימוש המגונה במונח "ציונות" בידי השמאל המאובן,הכפוא,האימפוטנטי,אפילו הריאקציוני, הוא לא רק חוסר ידע תמים .יש בכך אופורטוניזם בזוי למצוא חן בעיני העולם המטומטם והאנטישמי והמדוכאים מכל הסוגים בצורה פופוליסטית ופסולה. ובכך נעשה ,כפי שהסביר קודם צפור בודד, לא בקורת צודקת,מאוזנת ,אוביקטיבית,והגונה.תוך התיחסות לעובדות ולהיסטוריה,אלא בהתלעמות מוחלטת הן לעובדות והן להסטוריה.וחמור מכך:יש בכך ,במודע או שלא במודע,עדוד לאנטישמיות המרעילה ומסיתה את ההמונים הפלסטינאים והערבים מהמאבק האמיתי לשחרור עצמי ,כנגד אלה המנהיגים והמנצלים אותם ומובילים אותם לאסון אחרי אסון,מתוך תוכם ומתוך עמם ,במשחק המטורף ורבוי דם וסבל של שינאת היהודים וישראל כאחד.
  אוי לשמאל שכזה ! אשמה כבדה רובצת עליה !

 14. אשר פרוליך הגיב:

  לד"ר טראומה

  אינני יודע איכן קבלתה את תעודת הד"ר .אם התשובה לשאילה הראשונה שלי" האם יש אנטוישמיות בעולם ",והתשובה שלך היא לא,או שאתה מתבדח בבדיחה גרועה או שאתה חיי בירח.
  אנא,תרד לכדור הארץ ותעשה סיבוב עם אהרוני וגידי או תבקר בארגנטינה באתר שבניין האמיה
  שפצצו.
  אולי היה מגיע לקהילה הארגנטינית שהרבה מבנייה בין הDESAPARECIDOS. וכמובן שישראל גם אשמה בכך.

  • ד"ר טראומה הגיב:

   באנטישמיות אני מתכוון ליחס של שנאה שאין לה מקור שמגיע מן הממשות אלא מסתם עלילות דם חסרות שחר. רעיון: במקום להיות מומחה לאנטישמיות אולי תהיה קצת מומחה לתכנים החיסוליים שקרובים לבית? זה לא מטריד אותך השיטות, הנהלים, והתרבות הזו? או כיצד עם שלם שוחה באווירה כזו מאז שאני מכיר את עצמי?… אין זה חדש שהחיטוט הבלתי פוסק באנטישמיות – במיוחד לאור המצב בישראל – לא מוסיף כבוד לעוסקים במלאכה, לעיתים תעשייה, הזו. ולו מן הסיבה הזו היה ראוי שתחפש לך תחביב אחר.

 15. ק.א. הגיב:

  מאכזב שציפור בודד (וכן גם אשר פרוליך) אינם משקיעים מאמץ בעיון במחשוביתהם או תגובותיהם. אם אני טוען שביבי עסוק מדי בעסקי האימפריאליזם ופשוט אין לו זמן לשנא (זה בשבילו רק ביזנס!) הרי שהבעתי עמדה די ברורה על הלך הרוח מסויים. ואילו ציפור, עם כל הכבוד, מבטל את דברי (ברוח השוטר אזולאי שנתקף לפתע בהשראה תנ"כית) ופשוט אינו מסביר היכן הטעות שלי. לא חבל, ציפור? וכי מה הוסיפה הדוגמה של העגלון לטיעון (הנגד כביכול) שלך? שום דבר. אדם המתעלל בחמורו לא בהכרח שונא אותו. אם (למשל) לרוכב אצה הדרך (מסיבות פרטיות שלו) יכול להיות שרק לזה נתונה מחשבתו והעובדה שהוא מאיץ מאד בחמורו אינה נובעת מהיותו סאדיסט אלא מתאווה אחרת שאליה הוא ממהר להגיע ובכל מחיר. על סבלו של חמורו אין הוא נותן את הדעת שעה שדעתו כולה מופנית למה שמעסיק אותו. בהחלט אפשר לחשוב שבנסיבות אחרות היה מתנהג אחרת לחמור. זוהי תופעה רגילה ויומיומית.

  • צפור בודד הגיב:

   סלח נא ק.א. יקירי.

   ראשית, לא באתי לסתור או לשנות דבריך ולו כקוצו של יוד. מעולם לא תמצאני מתוכח, או סותר דעתו של מי, אם אין בידי ממצא ברור לטעותו, אותו אציג בפניו. כאמור, לא באתי להתוכח עמך, אדרבא בפרוש אמרתי שאפשר "לדון" בכל אחת ממילותיך ולא "להתוכח" עימן.

   ושנית, גם דברי בהמשך באו רק לחזק דבריך. שאל יקל לבבם של קוראיך, לחשוד בו בבובו שהוא סתם איש עסקים ממולח וציני. לא ולא, הוא גם גיזען עלוב וגם חמום מח שבנמצא (ראה את מתקפת השאבאב שלו אתמול על שערי "ידיעות אחרונות")…זה הכל.

   אבל הקשה מכל, היא העובדה שלא הבנת את המשל. בובו הוא רק מקרה פרטי בעולמנו. כל ראשי הממשלות והנשיאים, הם עגלוני הטייקונה. המשל שהעליתי הוא מודל לתבנית הסדר העולמי החדש. יתכן ושגיתי בכך שלא ציינתי שבידי העגלון מצוי שוט המלחמה המקיווליסטי, איתו יצליף על גבו של הצבור החמארי, ע"מ שירוץ בנתיב אותו מתווים יצולי המרכבה. וגם כאן, לא ע"מ לסתור ולהתוכח, אלא לחזק דבריך.

   באתי לברך ונמצאתי "מי שביירעך". מה חבל.

   • ק.א. הגיב:

    כן, בוודאי שהוא אינו היחיד. אתה צודק בהחלט. אין שום דבר מיוחד בביבי דווקא.
    נראה שאנו מסכימים לגמרי. מודה לך על החיזוק.

    הערה:
    קצת לא ברור למה אם אנחנו מסכימים מדוע לרשום "שלא הבנת את המשל" ?
    איפה כתבתי שביבי אינו מנצל את ההמון? איפה כתבתי שביבי הוא היחידי?
    -דובר במאמר על תופעת הגזענות – ופשוט עבר לי במוח שאולי כדאי גם להבדיל בין הגזענות של "מוכר הקישואים" בשוק לבין המקצוענות של מה שאתה מכנה (בצדק) "האוחזים בשוט". הרי אין כאן מצב הומוגני שבו כולנו נסחפים באותה החוויה … יש כאלה המפטמים אותנו בשטויות ויש כאלה שמפוטמים.

  • שירה הגיב:

   ברור שביבי מנהל עסק מחושב אבל הוא מנהל עסק של שנאה וגם אם הוא עצמו לא חש את הרגש הזה, תפקיד העסק הוא לגרום שרגש השנאה שמשולב חזק בפחד "יפרח וישגשג" (אני משאילה את הביטוי מהמגיב הראשון פשוט כי מרוב שצחקתי כשקראתי את זה זה נכנס לי לזכרון) ולא ידעך חס וחלילה או יתחלף בשאלות ששאלו את עצמם לפני כמה חודשים החבר'ה מ8200 למשל. זה לדוגמא, כישלון שיווקי.

   • ק.א. הגיב:

    השיווק, אם אינני טועה, טרם מצא שיטה שעובדת על כולנו ללא יוצא מהכלל. הוא נכשל פה ושם אבל עושה הרושם שבהנהלה יודעים זאת ובגדול זה לא משנה להם. הם יודעים שהרוב יהיה איתם. כשהייתי ילד שרפנו את המן הרשע, היטלר, ואולי עוד כמה כאלה כל ל"ג בעומר…(לא ראינו בזה שיווק אבל ככה זה היה). והשיווק (גם העצמי?) הזה עבד עלי יופי, זה כמובן השתלב לא רע עם ימי הזכרון ואני מתאר לעצמי שהמסר נקלט יפה גם אם לא הוסבר באופן ישיר את מה שיש לעשות… אולי דווקא הרמיזה היתה יותר חזקה מההוראה המפורשת.

    כיום העסק ממשיך לעבוד בצורה דומה. צריך להגיד שישראל אינה בודדה בעיסוק הזה. ישנו הפיתוי אצלי לחשוב שהבריטים הרבה יותר חשדניים ומנוסים כשמנסים למרוח אותם בשטויות אבל אני כנראה טועה בזה – וההבדל הוא רק שצריך לעבוד עליהם בטקטיקה שונה מעט שמתאימה לשריטה שלהם.
    יש לשער שאת הפתגם על הפריארים שלא מתים המציא איש שיווק – מה לעשות, גם שיווק זו פרנסה 🙂

    • שירה הגיב:

     אני חושבת שכישלון שיווקי במקרה שלהם זה אומר להכנס לפניקה מטורפת ולירות לכל הכיוונים (וככה בדיוק הם מגיבים: אסאנג', בן זייגר, 8200, נראה לי שכל אסירי גואוטנמו, פעילות השב"כ ואפילו סתם כותבי מאמרים באתר זניח).

 16. אחד העובדים. הגיב:

  מאמר חשוב וממצה.

 17. אלי אמינוב הגיב:

  טענתי כי כיום הסיבה העיקרית לשנאת יהודים באירופה היא המלחמה שמנהלת הציונות בפלסטין ההיסטורית נגד העם הפלסטיני הפוגעת ביהודי העולם, שאלה שמתפתים לתעמולה הציונית מתייחסים אליהם כאל פושעי המלחמה הישראלים. בתגובות למאמר הוזכרו מספר פעמים אירן כאימפריית טרור והפיגועים בארכנטינה בתחילת שנות התשעים.פעולות טרור אינן של אירן שאיש לא הצליח למצוא ראיות לכך אלא של חיזבאללה.סיבת הפיגועים הייתה מעשה הטרור של ישראל נגד מוסאווי. ב10.2.92, חוסל מנהיג חיזבאללה -עבדאללה מוסאווי, ע"י תליינים מעופפים ישראליים, בתקיפה נהרגו מוסאווי, אשתו ובנו. חיזבאללה הודיע שינקום את מותו ואמנם כעבור חודש התפוצצה מכונית תופת ליד שגרירות ישראל בבואנוס איירס ונהרגו בה 29 אנשים לא רק ישראליים כמובן. שנתיים לאחר מכן ביצע חיזבאללה פיגוע בבניין הקהילה היהודית בבואנוס איירס – וגרם ל 85 הרוגים. רובם היו יהודים אזרחים זרים שכל פשעם שהרשו לציונים להגדיר אותם כאחיהם ולהשתמש בהם כסופגי תוצאות הטרור הישראלי. מי שלא מוכן לראות הוא שוטה או ציוני, או שני העונשים כאחד

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים