הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-5 בפברואר, 2015 10 תגובות

בהמשך לשיחת הוועידה בין כותי (הכותל המערבי) חומי (ציר מטעם חומה ומגדל) ופיץ החייט מגיברלטר: "המשיח מעכב את בואו מחשש שיהפכהו למוקיון פסטיגלים או קרדום לחפור בו," דברי החמור איו בן-חורין פוצ'ימוי במסע"ת בפתח מלון "קינג דיוויד" בי-ם, "אלוהים קיים ועוד איך. ברגע זה הוא דרגה עליונה ביותר של שמנת חמוצה." חברת הכנסת לעתיד לבוא, פרה אדומה בתשובה לשאלת שליחנו, ציפור בודד: "לא נשריין איש, בעיקר לא עורכי דין בעלי מטען עודף של "מרשי".


חמור המשיח, איו בן-חורין פוצ'ימוי, השוהה במדינתנו האהובה, כינס שלשום מסיבת עיתונאים בכניסה למלון "קינג דיוויד" בירושלים בה הכריז על הקמת מפלגה מקומית חדשה – חו"לנו. מר פוצ'ימוי הגיע לפני ימים ספורים מארצו לשיחות טרנס-פנומנאליות על מנת לזרז את יבוא המשיח לטכס חנוכת מוזיאון לזכר הציונות.

חמור לבן ירושלים ציור היסטוריה כוהנת דת יהדות משיח G-r-me_-_L'entr-e_du_Christ_-_J-rusalem_-_cadreמר פוצ'ימו מגיע לירושלים ומתקבל בזרועות פתוחות (מקור)

כידוע לכול, מתגורר מר איו פיצ'ימוי בחברת הבוס שלו, המלך המשיח, במדינת געפילטע פיש לנד הנמצאת בנקודה הסמויה מהעין בין אלבניה לנהר הסמבטיון. המנהיגים הנוכחים של הישות הציונות, החוששים ובצדק כי מקברניטים הם בדרך לשמש קברנים, מבקשים לפתות את המשיח להגיח סוף כל סוף לארץ חמדתנו ולחדש את זרם הדם והדמים כשבידיהם טיעון מנצח: הכפירה החילונית, שבנתה את הארץ על רוב מגזריה השונים, הולכת ונמחצת תחת מגפי הכלום והמום כך שעוד מעט קט לא יוותר דבר וחצי דבר מרוח הקודש הממלכתית של דוד בן-גוריון וחבר מרעיו.

מר פוצ'ימוי שיבח את הנושאים ונותנים מטעם השלטון וקבע כי הם הרבה יותר חמורים ממנו ועל כך מגיע להם ציון לשבח. בלחצו של שליח אתר "הגדה השמאלית", ציפור בודד נאות הדובר להציג את עמדותיו בסוגיה זו כבאחרות אך בראש ובראשונה שטח את הרעיון המרכזי שנבט במהלך ביקורו: הקמת מפלגת חו"לנו שתעודד הגירת נימולים ובנות זוגם, לצאת לחוץ לארץ מכמה סיבות: מניעת פקקים בעת ביקור שיירת המשיח, יצירת תנועת מהגרים צנטרפוגלית שאולי ובניגוד לרוח מעסיקו תחדש את הזרם הציוני-סוציאליסטי שמקום קבורתו לא נודע, הזרם היחיד העשוי לנקנק במשהו את ציונות ה"אני ואפסי עוד" האכזרית המובילה את כל הזרמים האחרים לקבורת חמור חמורתיים.

הדובר מסר כי בין תומכי היוזמה מצוי מספר לא מבוטל של ביצועיסטים הפועלים מאחורי הקלעים וכי הוא נשבע בסבא רבא שלו שישוב לפני ה-17 במרץ, מועד הבחירות, כדי להזניק את המפלגה ואת מה שמסביב למקומות מי ישורם: "מלבד ארגון צלחות מעופפות וזרם בלתי פוסק של מטוסי ניר למימוש החו"לנו שכל כך הרבה צעירים מייחלים לו, אהיה גם משאב לאומי, אפריט את עצמי, אנפק את מניותיי בבורסה, אתאים את עצמי לרוח התקופה קרי לרוח הקופה. בשלב הראשון אדאג להוריד את מחירי הפופקורן בהצגות קולנוע לילדים. מגיע להם!"

מר פוצ'ימוי הציג בפני הכתבים בקווים כלליים את מסכת חייו הענוגה בחברת שרלוטה ממרסיי, אתון שוחרת שלום אותה פגש בתחרות בינלאומית "זנב נולד" שהתקיימה בלאס וגאס לפני שנתיים במימון חולירע אקדמאית ששמה: המרכז הבינתחומי בהרצליה. למרות זאת, חמור המשיח לא היה מוכן למסור ולו פרט מסגיר אחד אודות הבוס שלו להוציא את העובדה המדאיגה כי לפעמים הוא יוצא החוצה בשער רטוב אם כי הוא מקפיד בכול עונות השנה שלא לוותר על שביל באמצע

קודקודו עתיר התפרחת. הדובר הטעים כי חששו הגדול של מעסיקו שגורמים עוינים בארץ, והם רבים להחריד, עלולים להפוך אותו לקרדום לחפור בו או למוקיון פסיטיגלים למיניהם או מרצה בכיר ליחסים בינלאומיים בסמינרים של פנויים-פנויות. בתשובה לשאלת כתב ערוץ מורשת-שרשרת-לשלשת שהציג את עצמו כשליח של רצון טוב מטעם השגה דתית גבוהה ביותר אמר חמורנו בנינוחות משכרת: "אלוהים קיים ועוד איך. ברגע זה הוא דרגה עליונה ביותר של שמנת חמוצה."

הכתבים ניסו לדלות פרטים אודות מיקומה המדויק של געפילטע פיש לנד, אך נדחו בקלילות. חברת הכנסת לעתיד לבוא ובוגרת מכללת עלמא, פרה אדומה אמרה בתשובה לשאלת שליחנו, ציפור בודד בסוגיית חיל השריון בו שרת בסדיר ובמילואים: "לא נשריין איש, בעיקר לא עורכי דין בעלי מטען עודף של "מרשי".

לקראת סיומה של מסיבת העיתונאים הגיח מזכיר מועצת החכמים על חברת "טמפו" והגיש לפיצ'מוי תעודת הוקרה וכל הנוכחים פרצו בשאגות מחול ושירה: "יש לנו תיש/לתיש יש זקן/לו ארבע רגלים/וגם זנב קטן. לה-לה-לה. במקל/בסרגל-מה שבא ליד…" (מלים יצחק אלטרמן -אביו של נתן אלתרמן המאולל). מנגינה עממית).

תגובות
נושאים: מאמרים

10 תגובות

 1. צפור בודד הגיב:

  (נמצא בבאר העיתונאים של קינג דויד, בקושי יכול להקליד בין ענני הסיגריות וכוסיות המשקה שעפות סביבי מבלי לאבד שווי משקל ולהחליק לתוך המחשוף, האחורי, של פרה אדומה, שהחליטה עוד מקודם להתלבש על הקריוקי)…זה עתה צפיתי בהודעה המ-ד-ה-י-מ-ה שלך יחד עם כל השאר כאן על המסך מעל לבאר ואני חיב לצין שהייתה דממה מוחלטת. לאחר שגמרת אותה. כולם התחילו לדבר בבת אחת. והתנפלו על הבאר. היות והקריוקי נמצא ממש לידו (אני מחזיק את המיקרופון לפרה אדומה), נשפך שם קצף של בירה על האמפליפייר והתחיל לצאת עשן לבן…אל תשאל.
  בזמן שאני מנסה למקם עצמי בין המחשופים הקדמי והאחורי של פרהלה, חשתי בטלף חד וצורב באחורי, היה זה איו פוצימוי שהחזיק סיגר בידו…ובכן, הוא זחל בין הגופות המיוזעים כמו שעשה בגבעת התחמושת, עד שמצא אותי. הוא דורש במפגיע תוקפני, שאמסור לך ששכחת דבר חשוב מאד בהודעתך ועליך לתקן זאת לאלתרמן. ואם לא יפריעו לי (פרהלה עכשיו מבצעת אייל גולן) אמסור לך אותה כלשונה:
  "איו מוסר, שהבוס שלו אומר, שהוא מתעכב משום שגם לו יש בוס, שמריץ אותו לא רק בשביל שבאמצע, אלא גם בשביל שבצד"…מקווה שקבלת.
  ביי, אנחנו בדרך לטעמון.

  • אבשלום ק. הגיב:

   לציפור:חזק ואמץ ותודה.

   • צפור בודד הגיב:

    מה חזק ומה אמץ?
    שמע מה קרה אח"כ, הלכנו לטעמון, כי פרהלה הייתה רעבה ושמעה שיש שם כנס של "עלה ירוק".
    אבל בכניסה את מי אנחנו רואים: לא תאמין, את שמנת חמוצה עם סרגל האבטחה עומד ובודק הנכנסים ומפשפש בציציותיהם. פרהלה סרבה (יש לה המון ציציות והיא הייתה מה זה רעבה) אז היא פתחה עליו פה ואמרה לו שיתבייש לו כי רק בזכותה הוא בכלל שמנת חמוצה…ולמה רק כאשר יש "עלים ירוקים" שמנת חיב להופיע, אבל בכנס של "גזרים כתומים" לא רואים ממנו אפילו יוגורט דל שומן….אל תשאל…
    שמנת חמוצה האדים כסלק והפך ל…בורשט…
    נו נו, את השחר כבר ראינו מחלון המעצר במגרש "הרוסים הרוסים הרוסים".

    נ.ב.
    למעשה פרהלה עוד תקועה שם ורק אני עפתי בין הסורגים לספר לך ששמנת חמוצה, מסתובב בשטח והוא מה זה עצבני עליך. למה בגללך ובגלל איו התחילה להשמט לו הדרגה העילית…אהה ואיו מוסר שבגללך הוא עכשיו אוכל קש אצל הבוס שלו…אל תשאל.

 2. דני הגיב:

  משקף את העתיד.
  מצחיק.

  בברכת עלה נעלה,
  טום בויה

 3. מעל קן הקוקיה הגיב:

  למיקרא יצירתו של קווה המציאות לופתת עד מחנק (זה שמצחוק וגם ביחוד זה הכללי).

 4. Rami Neudorfer הגיב:

  ענק

 5. מוקי הגיב:

  הכפירה החילונית, שבנתה את הארץ על רוב מגזריה השונים, הולכת ונמחצת תחת מגפי הכלום, וזה בכלל לא פלא – היא מסונדלת בסנדלים תנ"כיות.

 6. מרים בת יוסף הגיב:

  מפרש בודד מלבין באופק…………

 7. ק.א. הגיב:

  העם היהודי הפך לחזיון של תעתועים – פטה מורגנה. סגנונו של א.ק. הוא מתבקש ואף מחויב המציאות שכן לא ניתן להשקיף על הענינים בדרך אחרת. העם הזה לא בתהליך של התפרקות אלא הוא כבר אחרי ההתפרקות. השלב הנוכחי הוא השלב הקשה של ההכרה בזה ולפי שעה נראה כמסע אבסורדי של הדחקה מתמשכת. הדחקה זו – משוכללת ככל שתהיה – רק מגחיכה עוד יותר את המצב המגוחך. לכן העם הזה נדרש להמציא טיפוסים שונים ומשונים רק בכדי שהסיפור (הגמור) לא יגמר.

  • צפור בודד הגיב:

   ק.א. תתפלא, אך המציאות מעמידה לנו יצורים שגם הטובים שמאירי הקריקטורות (כא.ק. מיודעינו), לא יצליחו לתארם. איך תתאר למשל קריקטורה אנושית כמירי רגב, או אורי מילשטיין? שלא לדבר על המחרים מחזיקים אחריהם. איזו קריקטורה נלעגת שתהיה, תוכל לתאר עוות טבע ונכות תפלצתית מולדת או נרכשת המתנוססים כנגד עיניך הקמות בבעתה? איזו קריקטורה יכולה לתאר את דאע"ש למשל?

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים