הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-18 בפברואר, 2015 3 תגובות

בטכס השקה רב רושם, הדר ומשתתפים, שהתקיים בדשא המצהיב והדוחה של השכן, מונה אתמול אחרי הצהרים  המגל"ר (מברשת גילוח לניקוי רובה) נחור בן בצת-גרבצת השמשוני לסגן הרמטכ"ל. במהלך גילוי דרגתו החדשה של נחור הטעים רה"מ זדון בן מדון כי הוא ועצמו: "גאים מאד-מאד-מאד בצבאנו המתמחה בהרס בתים ומשפחות אף כי צר לי מאד-מאד-מאד על כי גם רהיטים וטפטים בין הנפגעים הנאלצים לצאת למסדר חולים בשן ועין". ועצמו החרה החזיק אחריו ואמר לכול אם עברייה שאינה יודעת את נפשה מרוב אושר עם גיוס בנה/בתה: "דעי לך חמדתי השושנית עד כמה גדול הנחור שלנו: רך בגילוח. תותח בקרב".

מברשת גילוח שיער Shaving_brush_(1962321260)פרצופו האמיתי של המגל"ר שמורה במערכת (מקור)

יצוין, כי אמנם מדובר במברשת אך משום שנלווים אליה גילוח ורובה היא הפכה באחת למגל"ר זכרי לכול דבר. שר הביטחון חסה (קלווסה) תפוח אדמה העניק לנחור הנרגש את דרגתו החדשה: אלוף שום, בצלות וחצילות וסיים את דבריו בהקראת שורות נבחרות מספר זיכרון משותף לשניהם בסיום קורס בזוקות לאחר הטירונות הנפתח באותיות קידוש לבנה: סוד כמוס לחמור ולסוס.

על מינוי נחור בן בצת הוחלט בסבב שיחות אינטנסיבי שהתקיים באחרונה בין זדון בן מדון לבין יהדות ארצות הברית ובהשתתפות הפופיק של אשתו השלישית. לשיחות הצטרפה אחת ממנות הקרב שניפק לעצמו בזמן שירותו הצבאי. המנה, המכילה פחמימות לרוב, שרויה לא רק בהלם קרב אלא גם במקלט האטומי שלו, מוכנה לטוס איתו במחלקה ראשונה לחבריו הרפובליקנים מעבר לים לאחר שיחסל את שארית החלקות הטובות שעדיין נותרו בארצנו הקדושה בעיניי שלושה/ארבעה תמימים חסרי תקנה.

בטכס מרטיט הלבבות השתתפו ראשי קהילת המודיעין של כל חילות המשחולת באשר הן, חטיבת רשת הסוואה, פלוגה מוגברת של גומיות בנעלים וכמובן אגד ארטילרי של פלנליות. לאחר דבריו החמים של בן מדון עלו לבמה שתי מקהלות: להקת צדיקים בוגרי להקת צדיקוב אשר זימרו "מה טובו הוא אוהליך", ולאחר מכן צוות הווי של פיקוד הצפון ששר אקפלה: "גולני, גולני אנא נינה מו/שנתיים וחצי לא מספיק לנו".

נחור, איש חביב ובעל טמפרמנט מרשים למדי, נולד לגדר תיל צבאית ולמגרש מסדרים, פרי הילולים של לילה מלילות ארץ ישראל היפה כשהוא טבול בקרני ירח צובטות לחיים, כשסביב סביב מפזזת ליבה משכרת של ריחות פירות ההדר ומעליהם עבים מצחקקים של נסורת הרמונית ממיטב הנגריות בעולם היהודי. ולכך יש להוסיף את ריקוד החרבות הרוסי המפורסם של מצופים ומצופות שיצאו את השק"ם שלוש וחצי שניות לאחר הביוץ שניפק עבורנו את בכיר נושאי הנשק-נחור בן בצת-גרבצת השמשוני.

בתום הטכס התכנסו בני משפחה, חברים לנשק ושורה ארוכה של חיילים וחיילות שבעזרתו המהירה נמנע מהן קלון המסדר הנוסף. במשמרת השנייה של הגואים משמחה נטלו חלק פקודיו שראו אותו לא אחת ולא שתיים מביס בעזרת זרוע היבשה שלו בלבד כנופיות זדים ואנטי ציוניים שהתנפלו על משכנות השאננים המקומיים מהים, מהאוויר, מספסלי האופוזיציה ומכול הדרכים העתיקות המובילות בין מצרים לאשור ולבבל.

כתבנו הצבאי, זיקו האוגר מוסר כי אחד מהאנשים הקרובים למגל"ר הדליף לאוזנו הבריאה כי את הכשרתו עבר בבית מלאכה לייצור מברשות בתל-מונד וכי אין לו קירבה לפרנק סינטרה, לכן לא הצטרף לזימרת הנ"ל. אחרים ידעו לספר כי כבר בילדותו הצטיין בפזצת"א (פול, זחל, צפה, טווח, אש) ועמד היטב בדגל שיק, בניקוי תחת אש של אום תת מצמודת הקנה בעוזי, בליבון סוגיות טקטיות עם שורה של סטאר שפים  וכי כטוראי ראשון התמיד לבצע שלושים שכיבות סמיכות תוך כדי מילוי פקודת "ארצה פול". כמו כן פיקד נחור בהצלחה יתרה על שלושים אוהלי מעצר ועל מאה פאוצ'ים, עלה בידו להביס חטיבה שלמה של חיילי אויב שזעקו עד השמים בגה-בגה וזה לא עזר להם בכלום כי השמיים שייכים לנו. וכול זאת עשה מגל"רנו כשהוא עוצם עין אחת בלתי מכוונת כשאת השנייה הוא שומר לחופשת הרגילה.

מתחרהו לתפקיד תת-אלוף מישקה קטרקט ייצא  בקרוב לסיור לימודים בשק"ם אלקטריק. יצוין כי אם יבקש נחור להגביה עוף כלומר להתמנות לראש המטות המזוינים יהא עליו לזיין את אשתו של רב סרן שמועתי במסגרת נוהל שכן ושכנה עד שתאמר: "מודה אני, אשרי וטוב לי".

תגובות
נושאים: מאמרים

3 תגובות

  1. מרים בת יוסף הגיב:

    כשסיימתי לקרוא צחקתי ואמרתי: "מודה אני, אשרי וטוב לי"

  2. צפור בודד הגיב:

    כתבה מצחיקה ומשעשעת. רק ע"מ לחזק: אורי מילשטיין "האנארכיסט הפילוסופי" שהפך את הבלוג שלו ב- NEWS1 לחממת ימין מספח, רוחשת ובוחשת, והרואה עצמו כ"היסטוריון צבאי וכמבקר איכותו של צה"ל", יוצא גם הוא חוצץ בדיוק כנגד אותם הדברים כביכול: התגמדותו של הדרג הפיקודי והאינפלציה בצל"שים.
    ללמדכם, שמשתי קצוות הקשת, מגיעים אנרכיסטים (במרכאות ובלעדיהן) לאותן המסקנות.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים