הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-3 במרץ, 2015 12 תגובות

עורך הדין הצעיר, איימן עודה, מזכיר חד"ש והעומד כיום בראש הרשימה המשותפת לבחירות לכנסת ה-20, הוא יליד הארץ הזו, הוא צבוע בצבעי אדמת הכרמל בה נולד, הוא עטוף בנופי הגליל, בה נולדו הוריו והורי הוריו.

איימן עודה מול אביגדור ליברמן (צילום מסך מתוך העימות בערוץ 2) ayman-libermanאיימן עודה מול אביגדור ליברמן (צילום מסך מתוך העימות בערוץ 2)

רעייתו של איימן עודה עדויה בחלוק לבן של רופאה, מקדישה את חייה לסעוד ולהגיש מרפא יום-יום לחולים יהודים וערבים, למשפחה זו מקציב שר החוץ אביגדור ליברמן זמן שאול של חיים במולדת בה הם נולדו.

את פסק דינו  חרץ ליברמן ביהירות, בבוטות ובגסות רוח כאחרון הטוקבטיסטים באתרי האינטרנט עם מנות עודפות של גזענות מבעיתה ושפה עברית עילגת. רחוק רחוק ממה שמחייב שר חוץ של מדינה.

בפנל של שמונה מנהיגי המפלגות, שהתקיים ביום ה' בערוץ שתיים, אף לא אחד מאנשי הפנל לא הסה את שר החוץ של מדינת ישראל, כשחזר ושנה את המילה בינתיים, כלומר, בינתיים אתם הערבים חיים פה, בינתיים אתם הערבים 20% מהאוכלוסייה בישראל. אך אתם חיים כאן במולדת שלכם על זמן שאול.

כיהודי התביישתי, שהמנחה בפנל הבחירות בערוץ השני עברה לסדר היום, כששר בישראל השתלח באיימן עודה: "אתה גיס חמישי, אתה נציג של ארגוני טרור", חרץ את דינו כמי שאינו זכאי לחיות כאן, ושולח אותו לעזה, לרמאללה ולדעאש.

בעוד איימן עודה גינה בחריפות את דעאש כתופעה מסוכנת לאסלם ולחברה האנושית בכללותה, ביקש ליברמן בשידור בערוץ שתיים לקושש קולות מאלי ישי ומבנט בהסתה שלוחת רסן, המדביקה את דעאש לעודה איימן.

ציער אותי, שעודה איימן נשאר בודד ויחידי במערכה בפנל של שמונה ראשי המפלגות, שדיבר על כך שלמעשה "כולנו אנשים" ושאל בכאב – "למה אתם לא מחפשים את הטוב הכללי בכולם".

תודה לך איימן עודה. מול שבעה מנהיגי מפלגות, ששידרו התלהמות בוטה, מול גלי הטחת רפש צעקני פוגעני אחד כלפי השני, נתת, איימן עודה, לכולם שיעור במנהיגות, איך צריך להתנהג אדם. איך מתנהג מנהיג אחראי.

וְהָיוּ אֶחָד בְּיָדִי  (מתוך "חזון העצים", יחזקאל ל"ז 19)

בֵּין הַיַּרְדֵּן לַיַּם
בִּדְוֵי עֶרֶשׁ טְבוּל זָהֳרֵי רָקִיעַ
עֲלוּמִים אָכַל הַשָּׁרָב,
לֹא שְׁלוּלִית אַחַת שֶׁל דָּם
רִשְׁפָּה וְרִפְשָׂה גָּמְאוּ
מַתַּת חַיֵּי שָׁרָה וְהָגָר
בְּבִצּוֹת שִׁנְאַת חִנָּם.

כָּל עוֹד הָרֶגַע עָלַי זוֹרֵחַ
יְהִי דְּבַר אֱלוֹהִים אֵלַי לֵאמוֹר:
קַח לְךָ עֵץ אֶחָד
וּכְתֹב עָלָיו – יִשְׁמָעֵאל
קַח לְךָ עֵץ אֶחָד
וּכְתֹב עָלָיו – יִצְחַק
וְקָרֵב אוֹתָם אֶחָד אֶל אֶחָד
וַעֲשִׁיתֶם לְעֵץ אֶחָד
וְהָיוּ אֶחָד בְּיָדִי.

תגובות
נושאים: מאמרים

12 תגובות

 1. כאלה הם בִּיוּבִי-בֶּנֶט וְאִיבֶט הגיב:

  אילו הבוחר היה משתמש במדד האנושיות כדי לבחור את מפלגתו…
  אילו שבעת האחרות היו מפנות גב לגזענות ולטרנספריסטים… ייתכן ולא היינו זקוקים כלל לבחירות האלה (ובטח לא לנאומי בִּיוּבִי בפני בתי הקונגרס שם נופלות ההחלטות על עוד מלחמות נוסח בִּיוּבִי ו״צוק איתן״ שלו). אלא שאיימן עודה לבדו לא מספיק חזק כדי לנצח את אוהדי המלחמות. חבל!

 2. רמי אלחנן הגיב:

  איתן, אני גאה בך!!!

 3. שין הגיב:

  אתם צריכים לתרגם לערבית את הנאום של איימן עודה בועידת הדמוקרטיה שערך עיתון הארץ . את הנאום הזה צריכים להדפיס בעברית ובערבית ולפרסמו כמודעת בחירות

 4. שאלה הגיב:

  חבל שאתם מזניחים את הרחוב היהודי. חשוב שהרשימה המשותפת תפרסם מודעה, עליה חתומים אנשי רוח יהודים, הקוראים לתמיכה ברשימה המשותפת יהודית-ערבית

 5. סאמי הגיב:

  הישראלי המכוער….
  רק לאחרונה…..
  השוקולד בישאייר…. החניה במלון באילת …. הכלבנים בצבא…. טומי חסון החייל מדליית אל כרמל….ליברמן וששת מנהיגי המפלגות היהודיות….השיח הכללי בנושא: אני הוא האחר …. ושיח בינדתי ….ועוד…. כולם מסמנים את הישראלי המכוער אשר מוביל את המדינה לסחרור תהומי איש אינו צופה את תוצאותיו …. היהודים כנראה לא יכולים לחיות בלי שיעשו להם אויב …. אויבם התורן הוא האזרח הישראלי הלא יהודי…. כי לא נשארו אויבים פוטנציאליים……

 6. עלי הגיב:

  הפיכת הנביא יחזקאל כ"פעיל שמאל" מזכיר לי את לימודי ההיסטוריה ברשות הפלסטינית…
  לפי הרשות הפלסטינית העם הפלסטיני קיים לפני שהפולשים היהודים הגיעו ממצרים לארץ כנען..
  הפולשים היהודים בראשותו של מנהיגם (הפאשיסט..הקולוניאליסט..והאימפריאליסט) משה
  היו ברברים תאבי נדל"ן שאינם יודעים קרוא וכתוב ולכן לפי הגיון זה מי שחיבר את התנ"ך היו הפלסטינים ומי שגנב את התנ"ך מהפלסטינים היו היהודים
  הנביא יחזקאל הוא פלסטיני אשר אולץ על ידי הפולשים היהודים לכתוב שקרים
  ולכן שינוי הכתוב ביחזקאל על ידי קלינסקי אינו שקר אלא תיקון עוול שנגרם לעם הפלסטיני העתיק

  • דני הגיב:

   התנ״ך הוא מניפסט שמאלני-אקולוגי לעילא ועילא. התורה מזהירה על היחס לגר 36 פעמים – יותר מכל ציווי או איסור אחר. אין מצווה אחרת בתורה, לא המצווה על אהבת ה' ולא מצוות השבת, לא ברית המילה ולא מאכלות אסורים, לא איסור שקר ולא איסור גזילה, שמופיעה וחוזרת במספר פעמים כה עצום בתורה כמו המצוות הקובעות יחסנו לגר. איסור על הלוואה בריבית, ואהבת לרעך כמוך, איסור צער בעלי חיים, שנת שמיטה, ומה לא … אני רק מדמיין לעצמי איך הייתה נראית מדינתנו אם החרדים והדתיים היו מחליטים שקודם כל הם מיישמים את כל המצוות החברתיות, כלשונן ואחר כך מתפנים לפולחן. מוטיב חוזר ונשנה בתורה היא עדיפות המוסר על הפולחן. אבל פולחן זה דבר קל (ומכניס ביותר וקל למדידה בסרגל) ואילו התנהגות מוסרית זה קשה (ועולה כסף).

 7. אסתר הגיב:

  לעלי .

  הנביא ירמיהו שעמד בלב העיר ירושלים ויצא נגד המלחמה הוא מקור השראה גם היום בשנת 2015, למרות שבשנת 586 לפני הספירה דעת קהל עוינת ומוסתת קראה לנביא "בוגד", "בן מוות האיש הזה". לצערנו, אז דעת קהל עויינת התייצבה מאחורי שלטון שזרק את הנביא למהפכת , כלא אותו באזיקים. כיום, ההסתה מתחילה להזכיר לנו את אותם הלחנים-"בוגדים", "בני מוות".

  הקריאה מספר הספרים נגד שכבה מנצלת "על מכרם בכסף צדיק ואביון בעבור נעלים" , על "פרות הבשן הרוצצות אביונים" כן, מר עלי, היא מקור השראה למאבק חברתי צודק גם בשנת 2015.

  • עלי הגיב:

   ל-אסתר
   אין מחלוקת ביננו על הצורך בצדק קדושת החיים וחיים של כבוד לכל בני האדם
   הבעיה שאליה התיחסתי קשורה לחזון של השמאל נוסח קלינסקי אשר רוצה
   להפוך את ישראל למדינה דו לאומית ולמזג את ישמעאל וישראל לעם אחד!
   הנימוקים של קלינסקי נובעים מאמונה אוטופית ומשיחית שניתן למזג עמים ותרבויות
   לישות אחת.. ומה יותר מרשים ומשכנע מאשר למזג 2 עמים אויבים כמו היהודים והערבים..
   קלינסקי אדיש לגורל העם היהודי והוא מבקש לבצע ניסוי כדי להוכיח שהתורה המשיחית של השמאל
   היא ברת ביצוע ולא איכפת לקלינסקי אם הניסוי יכשל ויגרום להשמדת העם היהודי.
   בתקופת ירמיהו האנשים האמינו שאם יבנו עגל מזהב אלוהים (שהוא רואה ואינו נראה)יסכים
   לרדת מהשמים ולשבת על עגל הזהב ואם יקריבו קורבנות אלוהים יעזור להם לנצח את האויבים
   וזה בדיוק עגל הזהב של קלינסקי אשר מאמין שניתן למזג את ישמעאל וישראל לעם אחד

 8. אלכס מסיס הגיב:

  את הבריון המולדבי ליברמן שלו הרשעה פלילית בגין הכאת ילד של שכניו – יש להעמיד במקומו גם
  בלי קשר לבחירות שיתקימו כשתגובתי זו תופיע – התוקפנות המילולית של האזרח-מתוקף-חוק השבות
  הגזעני – היתה לבריונות פיזית כנגד חברת הכנסת חנין זועבי מיד לאחר שדברי התועבה של שר החוץ הנקלה פורסמו ללא תגובה מתאימה מה"מרץ" המתימרת להיות ה"שמאל" של ישראל – גם לא מ"המחנה הציוני" שמנהיגתו הבית"רית שרה "מגוב רקבון ואפר יקום לנו ג ז ע גדול נדיב וא כ ז ר" (המנון בית"ר) – על
  מה שנשאר מהשמאל האמיתי (מק"י חד"ש וארגוני שלום דמוקראטים אחרים) להקים כוח מגן כנגד האלימות היהודו-נאצית של הפאשיזם ה"יהודי" שהובא לכאן מ…ברית המועצות.

  • ארץ בלי דרך הגיב:

   דרך ארץ אינה מחסום בפני ברבריות אך היא לפחות מציעה אלטרנטיבה. וכאשר ניטלת דרך הארץ אז האלימות פורצת כמעט כברירת מחדל. בישראל קשה למצא חינוך לדרך ארץ לא רק משום שזה נתפס כדבר חסר כל ערך אלא גם כחולשה נוראה. לכן הפכה למגנט וחממה למנטליות זו.

 9. צדוק התקוה הגיב:

  http://www.onlife.co.il/בלוגים/91509/איימן-עודה-כוכב-נולד
  אותה רשימת היא כמו סוכריה עם עטיפה מאוד יפה השאלה מה יש בפנים כאן כנראה את תוכנה של אותה סוכריה לא מענין

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים