הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-31 במאי, 2015 7 תגובות

כתבנו עודד הנודד מדווח: ראשי חטיבת הנוזלים שליד משרד רה"מ, צרורות של אישי ציבור, כוהנים בוגרי תוכנה, מורי דור בדרגות חומרה לצד שוחטים, לוביסטים וקורבנות מעולם החי והצומח התכנסו אמש במעונו של הנדיב הידוע מקיסריה לקראת חנוכת מודל בית מקדש שלישי. המודל יונח בעתיד הנראה לעין למרגלות גשר ההלכה וישמש את צאן הנימולים והנימולות עד לבוא משיח בן-דוד או  של הפורמולה שלו. או אז יפתחו ארובות השמים ובית מקדש בנוי לתפארת ינחת באצטדיון טדי במקום על הר הבית בגלל סטייה בת מעלה אחת בתכנית השילוח.

בית המקדש הראשון היסטוריה יהדות יהודים ישראל ירושלים תנך beitmikdashבית המקדש הראשון (מקור)

החלטת ממשלתנו החדשה, פאר הגניוס היהודי מאז המצאת הקורצ'לוס, להציב את המודל בין רמת-גן לתל-אביב מעניקה משנה כוח לדתנו הקדושה לומר בריש גלי נא בזובי לכול מרבצי החילוניים ובוחרי השמאל הבועתיים המרוכזים בפזורה של גוש דן. פן נוסף: לאפשר לגברת הראשונה היוצאת בסוף השבוע ממעון השרד בירושלים בדרכה לקיסריה למשות ממאגר החיות הזוכות לסיכול ממוקד בשם החוק האלוהי/מקראי – צאן, בקר, פרות ערופות ומה לא – עידית אברים חיצונים ופנימיים לפני שהכוהנים ושאר כלי הקודש תוחבים לסלים ולכיסים.

הכוהנים העתידיים אמורים לזכות בבשר משובח מצד עולי הרגל. לפנינו טבלת מחירים עכשוויים המורים על חסכון משמעותי ביותר עבור ברי המזל:

 •  עוף שלם שהוא כ-1.8 קילוגרם – 35.46 ₪.
 • חזה עוף – 27.90 ₪ עבור קילו.
 • ירכיים עוף – 24.20 ₪.
 • כבד עוף – 18.60 ₪.

כך אצל מדליק המשואה רמי לוי. מחיר חזה עוף לקילוגרם בחצי חינם: 34.90 ₪. בשופרסל שלי: 36.99 ₪ וכך הלאה והלאה.

לאחר הקראת מגילת הסתר פנים עברו המתכנסים מהסאלון של הנדיב לבריכת השחייה לעריכת סימפוזיון. שר הדתות לענייני כספים קואליציוניים, הרב ירח רב נתח פתח את הישיבה ברגע דרמטי שאיש, חי וצומח לא ישכחו לעולם: השר הניף אל-על את טלפונו הסלולארי שהחל לרטוט. דמעות זלעפות נשרו מעיניו, מעשה שהדביק את האחרים שלא הצליחו לבלום את התרגשותם הרליגיוזית כשהם ממלמלים אחריו:

"אבינו, מלכנו, מבצרנו, אלוהינו, ראש שימחתנו:
ריטטת את חיי אבותינו במשך אלפים שנות גלות.
אז אנא ממך, רטט עכשיו את לבבות השוללים,
הבוגדים, הסכינים בגב האומה…"

גם בבתים הסמוכים גאו הדיירים בבכי. הללו סברו כי הנהי והקינה העולים משכנם האגדי נובע מהחלטת ראשי התיירות היוצאת לעלות בשני פרומיל את מחירי חופשות הסקי שבין סיבוב בילו לציריך.

כידוע לכול, חורבן הבית השני בידיי טיטוס הרשע, בנו של הז'לוב אספאסינוס ואחיו דומיטיאנוס שהתמחה בצייד זבובים התאפשר הודות לשיתוף פעולה בין השמאל הישראלי לבין המפלגה הקומוניסטית האיטלקית וחוגים אנרכיסטים שחדרו למשפחת החשמונאים. אחת הפרשות העגומות נחשפו בימים האחרונים בג'רוזלם פוסט לייט: ברניקי המלכה, בתו של המלך אגריפס הראשון, התמכרה לניחוחות אישיותו, נפשו וגופו של מר טיטוס אשר התעתד לשאתה לאישה, דבר שנמנע בסופו של דבר בגין דעת קהל עוינת. לפי העיתון בגילויו המסעיר גם לאל יופיטר יד ורגל בפרשה החמצמצה.

בסימפוזיון רב המשתתפים, שהתקיים תחת הכותרת: "הבו לבנים, הבו מורשת נפוצה!" ונמשך לתוך השעות הקטנות של הלילה, ניתן מקום מרכזי לנציגות בכירה מטעם הקורבנות העתידיים**, ביניהם שלמי חגיגה, פרות ערופות, שלמים ומעל הכול קורבן התמיד שזכו להוקרה, לתמיכה ולטפיחות על השכם מקיר לקיר. קורבן התמיד הודה  למשתתפים הרבים באמרו: "יהודים יקרים, זו זכות גדולה להגיע למעיים  שלכם. אני מציע מכם, עולים לרגל וכוהנים מלומדים, לאכול אותנו בביסים קטנים כדי לשמור על הבריאות וטוהר המידות. כולי תקווה שתאכלו אותנו לשובע וזה באמת באמת לא נורא אם אני אכלתי אותה ואתם אוכלים אותי. שיהיה לכם בתיאבון ושלא יתקע לכם עצם בגרון, כפי שנהגו צעירי המולדת לומר בשנות המנדט ואחריה!"

ועדה מסדרת גיבשה לקראת סיום האירוע תעודת הוקרה. החזן יום טוב סימן טוב מזל טוב הקריא אותה לשביעות רצון הנוכחים, אך דבריו הופרעו על ידי רץ פלוגתי, חילוני שהיה בדרכו למרתון, שהגיע עם הבית האחרון נטול כל סממן ציוני מעשי.

תעודה רב תחומית: שליש, פטירה ובית בודד בערבה

א.

טוב מאד למות בעד ארצנו,
כמעט טוב מאד בעד קידוש השם,
הכי טוב למות בעד שאכטה על יאכטה
לפני התשלום האחרון של המשכנתא,
כשביד עותק בלוי של אחד מספרי חסמב"ה,
עם צקון לחש לפגוש בשמים את ויווה זאפטא
או מורה לחשבון שנתנה לך לגעת בזמן הופעה בצוותא,
ורק לא ילדה מהכיתה הראשונה שקראה אחריך: חתיכת בטטה.

פזמון:

טוב למות בעד ארצנו,
לא פחות מכך למען המולדת.
אבל היא כבר מזמן
עזבה את הארץ בטריקת דלת.
אין מולדת, יש חרא בלבן
טבול במיצי מיתוס ופאתוס עטופים באחלה תבן.

ב.

(וכאן קפץ הרץ הפלוגתי וקרא:)

ויש גם כמעט טוב שזה שבע על שם בת שבע,
ומספיק הנאחס שזורקת עליך המורה לטבע,
מספיק בקושי ההופך אותך לטמבל בקבע,
ובלתי מספיק – סיבה טובה לתת לך מתנה עט נובע.


* קורבן התמיד – ממלאכות בית המקדש: כבש זכר מובחר המשמש קורבן ציבור בבוקר וכבש נוסף בן ערביים. (על פי הנאמר בספר במדבר כח ג/כח ד) במסכת תמיד שבמשנה, העוסקת בפרטי העבודה נכתב: "אמר להם הממונה: (האחראי על מבצעי הפעולה)בואו והפיסו (הגרילו) מי שוחט, מי זורק, מי מדשן מזבח הפנימי ומי מעלה אברים לכבש: הראש והרגל ושתי הידיים, העוקץ (קצה האליה בזנב) והרגל, החזה והגרה ושתי הדפנות, הקרביים… ובהמשך מוצגת סוגית המחץ: מהו זמן השחיטה הראוי לעת בוקר. אחד החכמים קובע כי רק כאשר השמש "תאיר פני כל המזרח" או  אז אפשר לבצע את השחיטה.

ואלו הם רק מעט מזעיר ממה שהפסיכים מבתי האולפנא של הציונות הדתית, הפועלים להקמת הבית ולחידוש העבודה בו, מתכוונים לעשות.

** בין שאר העולות והקורבנות וכדי לקבל מושג מה הפסיכופטים הללו מבשלים לעתיד המתקרב: שלמים הבא לבטא, לא פחות ולא יותר, מאשר את השלום. בשרו של קורבן זה, להוציא חזה ושוק,  נאכל על ידי בעליו אך ורק בתחומי ירושלים. החזה והשוק ניתנים לכוהנים. סיבות נוספות להעלאת קורבנות: חטאת הנועד לכפרה על חילול שבת או גילוי עריות שהם בגדר עונש הכרת שהינו עונש מוות בגין 34 נוספים, ביניהם אכילת מחמצת ועוד פשעים משעשעים למדי. חטאת אשם ושלמים נשחטים בצפון העזרה. הדם הנאגר במזרק נשפך מצוואר הבהמה. מקום מרכזי ניתן לאמורים (צירה מתחת לאלף) שהם אברים פנימיים המועלים על גבי המזבח ונשרפים, בלשון הקודש מוקטרים,  והם כוללים חלבים, כליות, יותרת הכבד וזנב הכבש. כמובן שיש קורבן תודה. תודה רבה לא נמצא. חבל.

תגובות
נושאים: מאמרים

7 תגובות

 1. טובה גרטנר הגיב:

  חזק… מי אמר שטוב למות בעד ארצנו…. שיר חזק מביא את הדיבוק שלנו.

 2. שירה הגיב:

  לאחרונה עברנו לטבעונות אחרי שצפינו בהרצאה של גארי יורופסקי. אחד הדברים שהוא אמר היה: שמתם לב שדתיים מהללים את כל מה שהם המציאו בשם אלוהים (מקדשים, ספרים, אבנים..) אבל מה שאלוהים ברא בעצמו את זה הם הורסים? הטבע, ההתעללות הממוסדת בבעלי חיים, רציחות של בני אדם אחרים בשם אלוהים.
  מעניין שאם חושבים על זה שאלוהים ברא לנו למעשה טבע מושלם עם כל כך הרבה יופי והגנה אבל עובדי האלוהים חיים בצורה הכי מלאכותית והכי "בורגנית" שיש: הם זקוקים למפעלים ותעשיות שיכשירו להם את המזון, הם זקוקים לקורת גג מסודרת ומאורגנת כדי לקיים בה את כל המצוות ואת דיני הכשרות, הם זקוקים לספרים יקרים בעטיפות מוזהבות כדי לתכנן את היומיום שלהם, לרבנים בתוך ישיבות ומוסדות שיגידו להם מה לעשות, שוק החתונות שלהם הוא מהמשגשגים והמאובזרים ביותר שיש ומגלגל המון כסף, הם זקוקים לביגוד מסוים, לפיאות, לסוג מיטות מסוים.., למבני תפילה (הם גם משלמים על כיסא ונותנים תרומות או משלמים כדי שהשם שלהם יופיע אחרי מותם על הקיר בבית כנסת). בגדול, הדת עצמה הרחיקה אותם מהטבע החכם של האל והפכה אותם לתלויים ב100 אחוזים בבני אדם אחרים.

  • פלוני הגיב:

   חס ושלום! אלוקים צוונו לא להשחית את הטבע שלו שלא לצורך(דברים כ:יט, קהלת רבה ז:יג)והתיר להשתמש בו שימוש מושכל לצורך. הוא גם צוונו לא לצער בעלי חיים(דברים כה:ד), אך גם החליט שהקרבת קרבנות היא צורך שמותר בשבילו לשחוט כבש ולשרפו כליל(לא אוכלים קרבן תמיד!!!)לרצון לפני ה'. כנראה הוא יודע שאין בשחיטת כמה בהמות נזק בלתי-הפיך לטבע(מה שיש, למשל, בשימוש במכשירי חשמל).
   אלוקים ברא, בצד הטבע, גם אדם בעל השכלה להשתמש בחי ובצומח לטובתו, וצווה עליו להשתמש בטבע על פי רצון ה'. אם האדם, ברגשות רחמים שאין להם אחיזה במציאות, מוותר על השימוש בחי ובצומח(מי קבע שלעץ אין רגשות, הרי הוא בנוי בדיוק כמו הציפור שיושבת עליו?), לא רק שהוא מזיק לעצמו, אלא גם מערער את הסדר העולמי שקבע הקב"ה.

 3. מרים בת יוסף הגיב:

  אני מזועזעת….נורא ואיום קרבן התמיד וקרבן התמים….
  ותודה לך אבשלום שאתה פוקח את עינינו……

 4. פלוני הגיב:

  חיפשתי מה להגיב, אך לא מצאתי טענה אחת עניינית (חוץ מהמחירים ברמי לוי: 34.90 ₪ זה זול לבשר בהכשר מהדרין) על זה אמרו חז"ל: ליצנות אחת דוחה אלף תוכחות…

 5. רונן פרחי הגיב:

  יפה מאד . מעורר תיאבון . בעיקר האיברים הפנימיים או החיצוניים..
  בעניין רמי לוי צודק הנ"ל. . בבוא היום התעריפים של רמי לוי לא יהיו
  כמו שחקרת ואז – אנא אנו באים.

 6. אלמונימית הגיב:

  בד בבד עם אכילת הקורבנות כפי שכותב עליהם קווה
  יש לתת מקום גם לאיסורים רבעים בעניין אכילה, ביניהם
  אלו הכלולים בהלכות ותולעים.
  אדם האוכל חזיר עבר איסור אחד בלבד אבל מי שאכל זבוב
  שהוא שרץ העוף עבר בשישה איסורים והעונש על זה חמור מאד.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים