הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-17 באוגוסט, 2015 תגובה 1

1.

לנתניהו ביקורת נוקבת על האופן בו ניהל הנשיא אובמה את המו"מ עם איראן, וכמובן על ההסכם עצמו. מנגד, ראו את האופן בו ניהלה הממשלה בראשותו את המו"מ עם אנרג'י-תשובה ואת הסכם הגז הסופי העומד להיחתם. מדובר בכניעה מחפירה לטייקונים תוך הזנחה פושעת של האינטרסים של הציבור הישראלי. במקום ליהנות ממשאב הטבע שנקרה בדרכנו, הפך נתניהו את הציבור הישראלי לציבור הסובל מגזים, וכל זה מרצונו החופשי בלא איומי מלחמה או השמדה המונית.

2.

יובל דיסקין ממשיך בריטואל המשגל הנסוג שלו ומסביר בפוסטים ארכניים וטרחניים מדוע הוא מונע עצמו מלהיכנס לזירה הפוליטית. את מי מעניין מדוע הוא לא? הסברים ארכניים יהיו נחוצים רק אם יחליט כן להיכנס לזירה הפוליטית.

3.

לפני ימים מספר התוודעתי לקורות החיים של שלושת המועמדים למפכלו״ת המשטרה כפי שפורסמו בעיתונות. המפכלו״ת, והמשטרה בכלל, משתקפת מתוך קורות שלושת הניצבים כמקלט של בורות. ועדת אור המליצה לפני כ-15 שנה לא לקדם את הבכיר שבהם, שהיה אז ניצב משנה, והנה זה פלא, הוא היום ניצב, מ״מ המפכ״ל. ולאף אחד זה לא מזיז, גם לא למיניסטר האלקטור.

TApolice

לשניים האחרים אין קורות חיים כלל. אחד שירת בגולני, בעל כריזמה, נפצע בתאונת דרכים, התאושש ממנה כנגד כל התחזיות, בוגר קורס סקיפרים, אוהב לקרוא המון (לא צוין אם הוא יודע לכתוב. במשטרה יש בעניין הזה דיכוטומיה), אבל מעל הכול הוא היה ונותר גולנצ׳יק – כך כתוב בסיכום תולדותיו. השלישי היה בצנחנים, יותר מזה אני לא זוכר. שלושתם התחילו את דרכם במג״ב ועלו בסולם הדרגות תוך התעללות, מן הסתם, בפלסטינים. אני מניח שגם הצטיינו בתפקידם זה, אחרת לא היו מגיעים עד הלום.

יש מקום למחקר סוציולוגי שיעסוק בשאלה כיצד מג״ב, שהיה בעבר יחידת מקלט לכל מי שלא התקבל לשרות ביחידות הצבא הרגילות, הפך להיות בית גידול למפכלי״ם. אני מניח שלא מדובר באיזה שיפור מפליג ביחידה ובכוח האדם המגיע אליה, אלא מדובר בהתדרדרותה של החברה הישראלית. בכל אופן, מתוך שלישיית המועמדים הזו, המצטיינת בחוסר השכלתה ובעליבותה יבחר השוטר מס׳ 1.

לו אני יועצו של המיניסטר האלקטור, הייתי מייעץ לו לחפש מישהו מחוץ למשטרה. אפשר בלי ספק למצוא אנשים ראויים הרבה יותר בפרקליטות למשל (ברור שהם עמדו לפחות בבחינת ההסמכה של לשכת עוה״ד, אחרי שסיימו את ביה״ס התיכון), או קרימינולוג בעל שם ובעל יכולת ניהולית. הרבה יותר הגיוני ונכון, מאשר שלושת אלה שמדובר בהם. אבל לשמחתי אני לא יועצו. ישראלים רבים משוכנעים שיש לנו ארץ נהדרת. ארץ נהדרת, ברצוני להזכיר, הוא שמה של תוכנית סאטירית ושל שום דבר אחר לא. הוכחות חדשות לכך יש לנו בכל יום.

תגובות
נושאים: מאמרים

תגובה אחת

  1. הסכם הגז--הסוף שלנו הגיב:

    "הארץ" מדווח: "הגז הישראלי יימכר במצרים במחיר נמוך ב-25% מבישראל".
    כך למדתי שאין סוף ל"הנחות" שנותנים שטינייץ וגזיהו-שקרניהו לתשובה ולחברות האמריקקיות. דירקטוריון חברת החשמל ניסה למחות בשקט… ונמנע מלפרסם את ביקורתו. כשנודע לשקרניהו הוא פיטר את המנכ"לית והמשיך לדאוג לתשובה ולנובל אנרג'י. אנו למדים שרה"מ שהסית נגד איש השלום יצחק רבין ז"ל פוגע בכל אזרח ואזרח! אבל אל דאגה. נתניהו יקבל את המגיע לו. כול כלב ביג'י יומו!
    كُلّ كَلْب بِيجِي يَوْمُه

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים