הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-16 בדצמבר, 2015 27 תגובות

דגל כוזב

בעקבות הטבח בפריז (יום שישי השחור 13 בנובמבר 2015) בהשראת או יוזמת דאעש יצא הבלוג הוושינגטוני להלן בכותרת ראשית:

ספירו worldnews   "The First Question to Ask After Any Terror Attack: Was It a False Flag?"
by Washingtons Blog

ובתרגום: כל אימת שמתרחשת פעולת טרור, השאלה הראשונה שצריכה להישאל, האם מדובר בדגל כוזב? שמא יש קוראים שלא שמעו על המושג, הנה הסבר קצר: מדינה (אבל לא רק) שמתכננת פעולה חשאית במטרה להשיג מטרות פוליטיות, כלכליות, צבאיות או אידיאולוגיות, תוך הסוואת הגורם העומד מאחוריו על מנת להטיל את האחריות על גורם אחר (לקוח מויקיפדיה). הבלוג מביא רשימה של למעלה מ-40 מקרים של מבצעי דגל כוזב של מדינות שהודו בכך ברבות השנים, בהן רוסיה, ארצות הברית, אנגליה , גרמניה, יפן וישראל, שמככבת בעטיה של מחתרת הטרור שהקימה בשנות החמישים של המאה הקודמת במצרים, שכל חבריה היו יהודים אזרחי מצרים שקיבלו הכשרה בישראל.   כזכור הניחו אנשי המחתרת פצצות במרכזי התרבות של ארה"ב ואנגליה. ממשלת ישראל הניחה כי פעולות אלו ייוחסו לארגונים מצריים וכך תושג המטרה: לשבש את יחסי מצרים עם שתי המדינות. המטרה לא הושגה כי המחתרת נחשפה על ידי הביון המצרי, חבריה הועמדו למשפט, שניים נידונו לעונש מוות בתליה והנותרים לשנות מאסר ארוכות. לימים הודתה ישראל באחריותה למחתרת.

דגל כוזב בקרב הנילוס, 1798 (צייר: לואי לה ברטון) falseflag-Tonnant_LeBreton_PX8975דגל כוזב בקרב הנילוס, 1798 (צייר: לואי לה ברטון)

עתה אני עושה כהצעת הבלוג ושואל, האם יש גורם שהיה לו, ויש לו, אינטרס להעצים את המתיחות בין דאעש לצרפת באמצעות טבח המוני שיזעזע את הצרפתים וממשלתם, יגביר את המעורבות הצבאית של צרפת במלחמה נגד דאעש, כמו גם את המתיחות והאיבה בין צרפתים מוסלמים לנוצרים ויהודים ובדרך זו לקרב את צרפת לעמדות אותו גורם בסוגיית המאבק בטרור הג'יהדיסטי.

אני מכיר גורם כזה ושמו ישראל.

אני כבר רואה בעיני רוחי את הישראלי התמים או מיתמם קופץ בכעס ואומר, שוב הוא מאשים את ישראל, הפעם ברצח 130 אזרחים צרפתים! על כך אני משיב להם: חיי אדם אינו הצד החזק של ישראל, להיפך ישראל קנתה לה מוניטין כמעצמת חיסול ורצח, קמעונאי של יחידים וסיטונאי של מאות ואלפים, ולא מהיום. זה הולך אחורה עד ערש הקמתה בטבח דיר יאסין, בגירוש יפו רמלה ולוד במלחמת 48', בטבח כפר קאסם, ב- 1956, בהפצצות חיל האוויר על ביירות במלחמך לבנון הראשונה וטבח סברה ושאתילה באותה מלחמה, ממשלת ישראל המשיכה לספק אמצעי לחימה למשטר האימים של הדיקטטורה הצבאית בארגנטינה, אף שידעה על אלפי נרצחים בהם מאות יהודים שנעצרו ועונו ונרצחו בשיטות אכזריות, מה שמוכיח את הכזב והזיוף ביומרה של ממשלות ישראל והתנועה הציונית לייצג את העם היהודי. לרשימה לא מכובדת זו שייכות גם ההפצצות הפראיות ב.מלחמות עזה האחרונות על אלפי קורבנותיהם בהם מאות רבות של ילדים. וזו רשימה חלקית של הרג המוני. אם הייתי מוסיף רשימה של מה שקרוי בשפת הכיבוש המכובסת "סיכולים ממוקדים" הטור היה מתארך ומתארך. מכל מקום, הרקורד הישראלי מוכיח כי 130 הרוגים זה כסף קטן בשביל ישראל.

כל מי שמכיר את דפוסי הפעולה של המוסד, השב"כ והצבא יכול בקלות לדמיין סרטון לפיו סוכן של המוסד מצליח להתערות בדאעש, סולל דרכו לצמרת כג'יהדיסט מסור שיודע לצטט את הפסוק המתאים בזמן הנכון, שמדבר ערבית בכמה עגות, שמעלה הצעות מטורפות לפעולות נקם בכופרים אבל תמיד הוא זוכר מי הם שולחיו ולמי הוא חייב דין וחשבון. מי שדמיונו פעיל לא יוציא מכלל אפשרות שדובר העברית בסרטון שהופנה לישראלים, היה שליח המוסד שידע לשבש את העברית במינון ובמבטא הנכונים, כך שיישמע כערבי אוטנטי בעיני הישראלים. כאשר הודיע לנו כי גורלנו נועד לשחיטה בצירוף תנועת היד האוחזת סכין ומשספת את הגרון, תנועה זו שימשה גם כסימן מוסכם עם מפעיליו מהמוסד שהכל תחת שליטה. במילים אחרות, העם רוצה דגם משופר של אלי כהן, בלי הסוף העצוב שלו. כהן, המרגל הישראלי בסוריה בראשית שנות השישים של המאה העשרים, שהצליח לרכוש את אמונם של הסורים והגיע עד לרמות הצבא והשלטון הבכירות. כגובה ההישג כך עומק הנפילה. הוא נחשף, נעצר, נשפט בדלתיים סגורות, הורשע והוצא להורג. הסרטון עלה על שרטון.

כאמור, מדובר בהשערות בלבד. את האמת יידעו הדורות הבאים בעוד חמישים או מאה שנים כשייפתחו הארכיונים (אם ישראל תמשיך להתקיים) או אם יימצא בתוך המוסד אדם אמיץ ושוחר טוב כמו מרדכי ואנונו שנפשו קצה במתרחש בארגון והוא יעזוב את ישראל כשבתרמילו מסמכים שיגבו את גילוייו. הוא יתראיין לעיתון אנגלי שידוע באמינותו (לא לפני שיקבל מעמד של פליט פוליטי (אחד הלקחים מפרשת ואנונו) ויספר על המתרחש בתוך הארגון על שנאותיו, יריבותיו ופשעיו, על פעולות חסרות שחר, על יהירות שהולידה פעולות הרפתקניות שעלו בחיי אדם, על מבצעי דגל כוזב ועוד כהנה וכהנה. עד אז נצטרך ללקט שברי מידע וליצור תמונה שלפחות מתקרבת למציאות.


הטווס

אינני מומחה לשפת הגוף אולם מנקודת מבט של לא מומחה הבחנתי אצל נתניהו זחיחות של טווס נפוח בהופעותיו בעקבות הטבח בפריס. אם נתרגם את נתניהו לעברית של יום יום אז הוא היה עד כה הפרש הבודד הנלחם בג'יהאד העולמי ועתה, לאחר פריס, הוא אומר, הצטרפו אליי למאבק . "לא, עונה לו קול התבונה מאירופה, אתה לא חלק מהמאבק נגד הג'יהאד העולמי, אתה חלק מהבעיה. אל תכפה עלינו את מלחמתך להמשך הכיבוש והגנה על משטר האפרטהייד שאתה וקודמיך הקמתם בשטחים הכבושים. אתה בן ברית סמוי שלו, כל בית שאתה הורס כענישה קולקטיבית, כל פלסטיני שאתה כולא במעצר מנהלי, כל אלפי הפלסטינים שעברו את סאת העינויים במרתפי השב"כ, כל זה מזין את רוח הקרב של הג'יהאד עד כדי כך שמצאו לנכון להקרין סרטון בעברית המיועד לישראלים ומבטיח כי יגיעו גם אליכם לביצוע השחיטה הגדולה. מדיניותך הנוכחית שופכת דלק על מדורת הג'יהאד וגוררת את ישראל לאבדון. ניסינו לעזור אבל דחית כל יד מושטת לשלום,"

עד כאן קולה של התבונה האירופית.


לא רק טווס, גם דיקטטור

נתניהו ניצל היטב את אווירת האיבה כלפי האסלאם, שחצתה גבולות לאומיים בעקבות הפיגוע בפריס, התקשורת הבינלאומית התרכזה בטבח בפריס והשלכותיה, כל אלה היוו רקע נוח במה שנראה בעיניי תחילתו של מימוש החלק השלישי של תוכנית אב של הימין הקשוח לחיסול שיירי הדמוקרטיה בתחומי הקו הירוק, במסלול הפיכתה לרודנות פלוטוקרטית. השלב הראשון היה ההפרטה.   הוא הפריט את ישראל לדעת. שלב זה לא סיבך אותו עם המערב הקפיטליסטי, בעיקר ארה"ב שראתה זאת בעין תומכת.

השלב השני התמקד בזריעת התנחלויות ברחבי הגדה במטרה לחסל את האפשרות להקמת מדינה פלסטינית. שלב זה כמעט והושלם חרף מחאות בינלאומיות שלא חרגו מהנימוס הדיפלומטי והתנגדות של מיעוט מבית. השלב השלישי החל כאמור עם הקמת הממשלה הנוכחית, זהו שלב שלטון הבריון וההשתקה. כאשר מינה נתניהו את מירי רגב לשרת התרבות הוא ידע מה הוא עושה. לא עברו מספר שעות והיא כבר מצאה עצמה בעימות עם השדרה המרכזית של סופרי ואמני ישראל. מושגיה באשר לתפקידה לקוחים מעולם הערכים הטוטליטרי. זה לא מפליא שהרי מרבית חייה הבוגרים עברו בצבא, מערכת הבנויה על פקודות וצווים- לא בדיוק חממה לדמוקרטיה.

לשיטתה יש לשפוך כספים על מי שמהלל ומשבח את המדינה , המנהיג, מפלגת השלטון. מי שרוצה להעביר ביקורת שיחטט בזבל. באחת – אין לנו שרת תרבות במקומה קיבלנו שרת תעמולה.


ההשתקה

בעיניי, הפעולות היותר משמעותיות הן שתיים: החלטת הממשלה להוציא מחוץ לחוק את הפלג הצפוני של התנועה האיסלמית בהנהגת השייח ראאד סלאח ופלישת כוחות הכיבוש לשלוש תחנות רדיו בחברון, הפסקת שידוריהן והחרמת משדריהן. המכנה המשותף לפעולות אלו הוא השתקה בריונית בחסות המלה "הסתה". זו מלה ממזרית משום שהיא מאפשרת מניפולציות, בעיקר מצד משטרי דיכוי המחליטים שרירותית מיהו או מיהם המסיתים ונוקטים אמצעי ענישה פרטניים וקולקטיביים שעיקרם השתקה בריונית.

כבר למדנו כי מה שמתחיל בשטחים הכבושים זולג לתחומי הקו הירוק. קודם סותמים את הפה לערבים ואחר כך לשמאלנים ואחריהם ארגוני זכויות אדם וכך הלאה עד שיגיעו לעיתון הארץ שגם הוא ייסגר בגלל "הסתה". מה שמזכיר לי את שירו של הכומר הגרמני האנטי נאצי מרטין נימלר:

בגרמניה לקחו הנאצים תחילה את הקומוניסטים,
אני לא הרמתי את קולי, כי לא הייתי קומוניסט,
ואז הם לקחו את היהודים,
ואני לא הרמתי את קולי, כי לא הייתי יהודי,
ואז הם לקחו את חברי האגודים המקצועיים,
ואני לא הרמתי את קולי, כי לא הייתי חבר אגוד מקצועי,
ואז הם לקחו את הקתולים,
ואני לא הרמתי את קולי, כי הייתי פרוטסטנטי,
ואז הם לקחו אותי,
אך באותה עת כבר לא נותר אף אחד שירים את קולו למעני.

ב-1996 זכה הקטע להלחנה וביצוע על ידי המוזיקאי האירי כריסטי מור באלבומו Graffiti Tongue (לקוח מויקיפדיה).

נתניהו עובר מדלת לדלת אצל ראשי מדינות ומנסה למכור להם את הסיפור כי מרי הסכינאות הפלסטינית הוא תוצאה של ההסתה הנושבת מהרשת החברתית והתקשורת הנמצאת תחת שליטת הרשות הפלסטינית. הוא דורש מכל אחד לגנות את ההסתה ולפנות לנשיא הרשות אבו מאזן לפעול בהתאם. בישראל הצליח נתניהו לשתול את תזת ההסתה במוחם של "מומחים לענייני ערבים", כך מכונים העיתונאים המסקרים את הסכסוך, רובם סוכנים סמויים של השב"כ שחוזרים מדי יום על גירסת ממשלת ישראל כי ההסתה ברשת החברתית היא שמעודדת את הסכינאים והסכינאות.

באירופה הצלחתו פחות מרשימה. שם מבינים שנתניהו לא בא בידיים נקיות בדרישתו מהזולת להפסיק הסתה. הוא ניחן כנראה במידה רבה של עזות מצח וחוצפה בבואו בטענות לאבו מאזן על הסתה ברשת החברתית הפלסטינית, שהרי האיש הוא רב אמן בתחום ההסתה. לפני שהוא בא בדרישות מהזולת, מוטב שיעשה סדר בחצר האחורית שלו שם כמות הגזענות וההסתה הם כבר מעבר ליכולת הקיבולת. גם לגופו של נושא טועה נתניהו, אין כאן מצב סימטרי של שניים הניצים זה עם זה.אנו במצב של כובש ונכבש קרוב ל-50 שנים. הכובש שופע הסתות כלפי הנכבש כדי להצדיק לפחות בעיני עצמו את המשך הכיבוש, ואילו הנכבש לא מסית כי אם נאבק להשתחרר מעולו של הכובש. נתניהו כנראה סבור כי רדיו חברון צריך להשמיע את הבה נגילה כאשר חיילי הכיבוש נמצאים בסביבה אבל תפקידו של רדיו חברון הוא לגבות את המאבק לשחרור עמו ממשטר האפרטהייד שנכפה עליו. אך טבעי שתחנת הרדיו תראה בסכינאים הצעירים גיבורים שמסרו נפשם למען עצמאות פלסטין.

אם רדיו חברון הינו הסתה, ופרסומי הרשות הפלסטינית הם הסתה, ומאמרי השמאל הם הסתה, נגד מי? נגד הכובש כמובן. אזי עמי העולם ישמחו לבשורה היוצאת מירושלים לפיה נלסון מנדלה היה מסית, ג'ורג' וושינגטון היה מסית וח"כ לשעבר גאולה כהן (אימו של ח"כ דהיום צחי הנגבי מהליכוד) שדרנית הרדיו של מחתרת לח"י בזמן הכיבוש הבריטי, הייתה מסיתה, מאמרי השמאל הם בוודאי הסתה, אזי אין מנוס מבניית מחנות מעצר בנגב השומם לאיכלוס כל המסיתים מאחר ובתי הכלא הקיימים מלאים עד אפס מקום בלוחמי גרילה פלסטינים.

הנה אירוניה של ההיסטוריה הסכינאים הם מימוש הימנון לח"י: חיילים אלמונים/ הננו בלי מדים/ משורה ישחרר רק המוות.

אני מפחד מהסכינאות כמו כל אזרח ישראלי אולם הפחד לא משתק את יכולת המחשבה הביקורתי על מדיניות ממשלת ישראל. אין מנוס אלא לומר כי נתניהו, במדיניותו להמשיך בכיבוש הוא בו זמנית גם יצרן הסכינים שמספק אותם לפלסטינים. וגם זאת יש לומר, ששרת החוץ השבדית צודקת באומרה שהמדיניות לפיה יש להרוג כל נושא סכין היא בבחינת הוצאות להורג ללא משפט.

ולסיום פק זה: ממשלת נתניהו היא מסוכנת. היא בדרך לשלב הרביעי בתכנית האב שלה, בלשונה דילול האוכלוסייה הפלסטינית באמצעות גירוש (שוט) וסיוע בהגירה (גזר) במטרה להבטיח רוב יהודי יציב לאורך זמן. הבטחתו של נתנהו לשר החוץ קרי כי לא תקום, מדינה דו לאומית תקוים במלואה. אם לא תקום, כל עוד הדבר אפשרי, תנועה נחושה לא צמחונית שתתנגש מדי יום (ולא תתנקש) עם השלטון במטרה להבסת נתניהו את בנט, והאופוזיציה תמשיך להיות אנמית ולספק כוח אדם לכיבוש, יהיה רע. ישראל תהפוך לדגם מוקטן של איראן.


בושת

התקשורת הישראלית גדושה בחודשים האחרונים בדיווחים עסיסיים על חיי המין במשטרת ישראל. מתברר כי קידומן של שוטרות היה תלוי בנכונותן לקיים יחסי מין עם הממונים עליהן. שישה או שבעה ניצבים (מקביל לדרגת אלוף בצבא) נאלצו לעזוב את המשטרה בגין גילויים אלו. כמעט כל שדרת הפיקוד המרכזית של המשטרה הייתה נגועה בשחיתות זו, שקוממה עליה את הציבור. משטרה שתרבות האונס שלטת בה היא משטרה מושתת.

תרבות האונס של משטרת ישראל היא ראי שמשקף את החולי של מדינה שלמה. מדינת ישראל מקיימת קרוב לחמישים שנים אונס קולקטיבי על העם הפלסטיני. זהו אונס אכזרי וברוטלי הנמשך יום יום 24 שעות לאורך 48 שנים, שקורבנותיהם תינוקות, ילדים נשים וזקנים. איש לא נענש כי השליטים, השופטים, הצבא, המשטרה, השב"כ והמתנחלים הם כולם שותפים לאונס העם הפלסטיני. ההתנחלויות הן ביטוי להשתלטות רחב הזונה על השטחים הכבושים – הם בתי הבושת של ישראל. יש מדינות שבתי הבושת הם מחוץ לחוק ויש מדינות המשקיעות מיליארדים בהקמתן, ישראל שייכת לקבוצה השנייה. זה אך סמלי שאחד מחברי הכנסת הנמנה עם מחנה מפלגתו של ראש הממשלה ונותן לה את הרוב של קול אחד היה טרם בחירתו לכנסת עובד במועדון הימורים ואחראי על אספקת זונות למהמרים. וגם זה סמלי שחברת הכנסת שנענשה בעונש החמור ביותר שהכנסת יכולה להטיל על אחד מחבריה, 60 ימי השעיה, לא הוטל על ספק הזונות, (כנטען בחדשות ערוץ 2) אלא על חברת הכנסת הפלסטינית חנין זועבי בגין מאבקה נגד בתי הבושת.


חנה ושבעת בניה

עם בוא חג החנוכה מעלים על נס את חנה ושבעת בניה כמופת של הקרבה על קידוש השם על שהייתה מוכנה לחזות ברצח שבעת ילדיה ובלבד לא להשתחוות לפסל. האינטרנט גדוש בדברי שבח והלל לחנה הנ"ל כולל מקהלות ילדים ששרים שירים לעילוי נשמתה. העובדה שבמאה ה-21 יש עדיין מגזרי אוכלוסיה שלמים, שהם גם חלק מהשלטון בישראל, ששותפים לכך, מטרידה. יש לומר בבהירות וללא התנצלות: חנה ושבעת בניה אינם קידוש השם אלא קידוש תרבות המוות. המתנחלים חובשי הכיפות ממשיכים תרבות זו. הם מוכנים להקריב את כל ילדיהם על מזבח עבודת אלילים של קברים ואדמה. כאשר ממשלת ישראל שולפת אשה ששכלה את ילדיה למען המשך הכיבוש והיא מוכנה להופיע כמוכיחה בשער זה סימן לחברה חולה. כאשר אשה פלסטינית שיש לה עשרה ילדים, חמישה נהרגו בעת לחימה מול צבא הכיבוש, שלושה בבית הסוהר והיא מכריזה כי היא מוכנה להקריב גם את השניים האחרונים שעדיין בחוץ, למען שחרור פלסטין, התגובות בישראל הם ערוב של צביעות וצדקנות. כאשר אותה התופעה מתרחשת בישראל אזי מדובר באידיאליזם טהור. בא להקיא.


לזכרו של יוסי שריד

אני אבל על על מותו של יוסי שריד. ההיכרות בינינו החלה לפני כחמישים שנים, פלוס מינוס; איני זוכר. היכן הכרנו, בהפגנה, במסיבה אצל חברים או שמא בנסיבות אחרות שאינן עולות כרגע על דעתי. בשנים 1967/8 כיהנתי ככתב על המשמר בארה"ב ויוסי שהה שם לצורכי לימודים. נפגשנו פעם אחת בניו יורק לארוחת ערב. דומני שיוסי ודורית כבר היו נשואים ואני עדיין   רווק. כששני צעירים ישראלים המתעניינים בפוליטיקה נפגשים בנכר, על מה ידברו? על פוליטיקה כמובן. היו אלה ימי הכיבוש הראשונים וקיווינו שלא יאריך ימים. בארה"ב היו אלה ימי מאבק השחורים לשוויון זכויות בהנהגת הכומר מרטין לותר קינג וההפגנות הסוערות נגד המעורבות האמריקאית במלחמת וייטנאם כאשר צעירים חייבי גיוס שרפו את כרטיסי הגיוס שלהם בהצהירם כי לא יקריבו את חייהם על מזבח מלחמה שאינם מסכימים עימה.

לא אתעכב על כל הצמתים בהם הצטלבו דרכנו. אסתפק באחרון שבהם. זה היה בשנת 1999 , עת התכנסה ועידת מרצ לבחירת יו"ר התנועה והרשימה לכנסת לקראת הבחירות הקרובות. החלטתי להתפקד למרצ כדי לתמוך בזהבה גלאון שהתמודדה בפעם הראשונה ברשימת המעומדים לכנסת.

מאחר ואני כבר בתוך מרצ החלטתי להתמודד מול יוסי שריד לתפקיד יו"ר התנועה עם מצע לא ציוני שמשקף את רעיון מדינת כל אזרחיה. צפיתי אפשרות שיוסי שריד או מי מטעמו יפנו לוועדת הביקורת לפסול את המצע שהתנגש בכמה מעיקרי מצע מרצ.

יוסי שריד התגלה כדמוקרט אמיתי , איפשר את ההתמודדות. כאיש בעל נימוסים טובים אף איחל לי בהצלחה.

לזכרו אני מצרף למטה את המצע לטור זה.

הסופר אייל מגד ייחס ליוסי שריד גישה דתית לנושא השלום וכינה אותו "אדמו"ר השלום". אין שטות גדולה מזו. אדמורות עוברת בירושה מאב לבנו ואין ערעור על פסיקותיו.

יוסי שריד נאבק על דרכו לעיתים הצליח לעיתים כשל, לא באדמו"ר מדובר אלא באיש ציבור שהדמוקרטיה הייתה נר לרגליו. יהי זכרו ברוך!

ספירו CCF17122012_00000aספירו CCF17122012_00001a

תגובות
נושאים: מאמרים

27 תגובות

 1. בטטה הגיב:

  גדעון היקר האם הכנת כבר דרכון זר וכרטיס טיסה? זה הולך להיות מוצר צריכה בסיסי כמאמר הפרסומת

 2. ק.א. הגיב:

  אני משתדל לבדוק את מאמרי הגדה השמאלית מזה כמה שנים (כמובן שלא קראתי הכל) אבל מזכרוני אני חייב לציין שמאמר זה הינו, מבחינתי, אחד המאמרים הנוקבים והרלוונטיים ביותר שראיתי כאן מעודי. אני מוריד את הכובע בפני גדעון ספירו והמערכת שדאגו לפרסום המאמר הזה. כשאומרים שישראל היא מדינת פשע וטירור מדיני זה בוודאי פוגע בלא מעט ישראלים. אבל למען השם הכוונה אינה לפגוע אישית בישראלים אלא בסה"כ לאפיין את הצורה בה מתנהלים גופים רשמיים במדינה ונורמות העבודה שלהם. בהינתן עובדת דחפים חייתים ופסיכופטיים אשר כה נפוצים בעמדות מפתח בתאגידים כלכליים גדולים יהיה זה פלא גדול אם יוכר כי בארגונים אלימים כאלה ואחרים בישראל (ומחוצה לה) לא עוסקים תדיר בשיטות עבודה שכוללות גם פשעים מהסוג של דגל כוזב. הימצאות אכזריות קיצונית וקרימינליות בקרב אנשים וארגונים, *שאנו מכירים* תגרום לנו בוודאי זעזוע כבד. מאד הגיוני שהדחקה של מחשבות בנושא עוזרת לרובינו להמשיך הלאה עם האינרציה. ואפילו כשהדבר כבר למעלה מסביר עדיין אנשים מעדיפים להדחיק שכן ההתמודדות עם חלומות שבורים היא מעמסה קבועה. ואין דבר שבור יותר בעולם מאשר החלום הישראלי.

 3. עלי הגיב:

  שאלות לספירו
  האם הפלסטינים ומדינות ערב לא יזמו מלחמת השמדה כדי לחסל את היהודים בשנת 1948 ?
  האם העולם כולו לא הזדעזע כאשר רק עברו 3 שנים מהשואה והנה קמו הערבים במטרה לבצע שואה שניה ?
  האם הערבים והפלסטינים עשו איזה שהוא שיקול מוסרי כאשר אמרו לעצמם "זאת ההזדמנות לחסל את היהודים כאשר הם שבורים ומדוכאים לנוכח אסון השואה "?
  האם יש משהו בעולם אשר שקול למידת האכזריות והרוע של היציאה למלחמה של הפלסטינים ומדינות ערב בשנת 1948 ?
  ואם כך הוא שזה אכן הרוע הטהור אז למה ישראל צריכה להיות שונה ממדינות המערב אשר נלחמו ברוע הנאצי וביצעו מעשי זוועה פי כמה וכמה יותר מאשר דיר יאסין…
  לקחת מעשה אחד ויחיד ולהסיק ממנו מסקנות נקרא "סטטיסטיקה של מקרה אחד" שזה ביטוי שלועג להוצאת מסקנות לפי מקרה אחד..היה מקרה אחד מקרה ה"פרשה" במצרים שאותו אתה מביא כאישוש
  לטענה שישראל יוזמת מעשי טרור במדינות ידידות כמו צרפת וברור שהמסקנה שלך היא הבל ?!!
  ..מזכיר מאוד את התיזה של אבו מאזן על שיתוף פעולה בין הנאצים לציונות ..

 4. אחד העם 15 הגיב:

  אני אוהד מושבע של עמדותיך אך בענין הקונספירציה עם דאע"ש הרחקת לכת ברמה עקרונית. סוכן ישראלי המעודד ארגון טרור לפעול על פי שאיפותיו של הארגון אינו הופך לסמן של דגל כוזב. כדי שיתקיים עניין זה צריך להראות פעילות ישראלית אופרטיבית כסיוע באמצעות אמל"ח, דרכונים ואמצעים אחרים שיאפשרו ביצוע הפעולה – ראה העסק הביש או לחילופין המנעות ממסירת מידע למדינה המתגוננת למרות שקיבלת פרטים על הפיגוע המתוכנן. עידוד לביצוע פעולות טרור שעל סדר יומה של דעא"ש הוא כיעור מוסרי אך תמיד ניתן לטעון שכך חושפים את פרצופו האמיתי.

  • אבי הגיב:

   מסכים עם כל מילה של התגובה הנ"ל,
   גדעון, אתה בד"כ מדבר לענין,
   כשהתחלתי לקרוא את המאמר הייתי בטוח שקרה לך משהו…

  • גדעון ספירו הגיב:

   תנוח דעתך אינני חושב שישראל עומדת מאחורי הטבח בפריס.. בסך הכל הלכתי בעקבות הצעת האתר הוושינגטוני שהציע לבחון לאחר כל פעולת טרור מי מרוויח מכל פעולת טרור. הטבח שיחק לידה של ישראל והיא ניצלה זאת היטב. מכאן פיתחתי תסריט דימיוני לחלוטין שלהבנתי נכלל בגדר דגל כוזב.

 5. איתן הגיב:

  כבר שנים שלא ביקרתי באתר הזה.
  לפי כמות התגובות החד ספרתית לכל טור ולתעבורת גולשים באתר, נראה שאני לא היחיד.
  אני חושב שהאתר הנ"ל איבד את השמץ האחרון של אמינות שאולי היה לו בעברו.
  חוסר היכולת הילדותית להפנים שישנם בני אדם בעולם שעושים מעשים נפשעים גם ללא קשר לישות הציונית גורם לכותבים באתר לאמץ תאוריות קונספירציה שניתן למצוא אך ורק באתרי ימין אולטרה קיצוניים.
  אתם בעצם מוכיחים את האמרה ששמאל קיצוני וימין קיצוני, חד המה.
  לא משנה מה ההבדל בדעות, ישנה רמה מסויימת של קיצוניות שגורמת לאדם לאבד את היכולת לקבל כל דעה ששונה ולו במקצת מדעתו.
  היום (אם יגיע כזה) בו תגיע למסקנה שדעותיך ודעותיהם של תומכי דאע"ש יותר דומים משונים, עלול להיות יום לא קל עבורך.

  • גדעון ספירו הגיב:

   איתן, מספר התגובות אינו מעיד על מספר הקוראים. אשר למפגש קצוות זו אכן תופעה קיימת אבל טעית באיתורה. ביני לבין דאע"ש אין שום מפגש. הםרוצחים בני אדם, ואני כחבר בארגוני זכויות אדם מגן על חייהם וחירותם. הם מייצגים פונדמנטליזם דתי ואני מבטא תבונה חילונית. אם אתה מתעקש על מפגש כזה תמצא אותו בין דאע"ש לבין נתניהו. אלה רוצים בחיסולה של ישראל ובמדיניותו נתניהו מוביל לכך, ואילו \אני מנסה להציל את ישראל מכיליון שתנאי ראשון לכך – חיסול הכיבוש. אם אינך מבין זאת סימן שאתה, אני ניח בניגוד לרצונך, בן ברית של דאע"ש. זה המצב האוביקטיבי.

 6. דניאל קלטי הגיב:

  בנגע לצרפת – נו, בחייך. כן, כל הצרפתים, שמאלנים תמימים ישרי-דיירך וטהורים המה, רק ישראל האיומה, רשעה היא…

  אתה הרי יודע, בדיוק כמוני, מה היא ומי היא צרפת ומה טיבו, של עמהּ המפלצתי: האומה האימפריאליסטית ותאבת-המלחמות ביותר, על-פני כדור-הארץ, בערך כארה"ב + ישראל בְּיָחַד. אומה גזענית ומפלה, שהימין הקיצוני בהּ, מתחזק, בעקביות, כבר מזה שנים והמבשלת, מלחמה אחר מלחמה, מאז ראשית העשור הזה לפחות (שלא לדבר, כבר, על כל מה שלפני-כן).

  אתה באמת חושב, שהיו זקוקים לישראל(!), על-מנת לעשות, את דבר-התועבה הזה?

  ועל איזו "תבונה אירופית" אתה מדבר? אה… אולי על זו, שהעניקה, למפלגות ניאו-נאציות מובהקות (וחלקן: גם מוצהרות!!) רוב גדול, בבחירות לפרלמנט האירופי ב-25.5.2014? מהו, בדיוק, האור הגדול, שאתה מוצא באירופה? הא? גזענותם המחרידה כלפי הפליטים, כמו-גם כלפי אזרחיהם הרומה??

  • ק.א. הגיב:

   כפי שאמר ישעיהו ליבוביץ (בצדק מלא) "ישראל היא הביטוי לאפלה שיש בשלטון מדיני". ההתלהבות שלך מהבדלים (כמותיים) בין זוועה שיש עליה תווית ישראלית לבין זוועה שיש עליה תווית אחרת, צרפתית למשל, אינה ברורה. זה עתה סיימתי לראות את הסרט התיעודי "קולות מצונזרים" (המוקרן ב BBC כעת). קשה לי שלא להתרשם (אף ביתר עומק ממה שחשבתי טרם צפיתי במסמך החשוב הזה) שהכיבוש הישראלי – ולמעשה כל מה שמתחולל במזרח התיכון מאז (כולל שאר מלחמות ישראל ופשעי המלחמה בעירק, לוב, סוריה ועוד, ועוד..) זוהי מגמה אימפריאליסטית מובהקת וסדורה – ביטוי לאימפריאליזם המערבי ולכוח היהודי אשר הינו חלק משמעותי בו ושנותן בו את הטון. מדובר בפשיעה בינלאומית שאינה נחוצה כלל. כוח לשם כוח. ההפרדה שאתה יוצר בין ישראל לבין ארה"ב או צרפת (בנוגע למעללי האימפריאליזם) היא הפרדה משוללת בסיס – זהו אותו המפעל (נאצי מעיקרו). מדובר במכונת השמדה נכלולית ואלגנטית שיודעת כיצד למצא חן (גם בעיני אנשים משכילים). אני כמובן רואה בשתי עיני את הריקבון האירופאי אבל ב 56 הם כן נזקקו לישראל כדי לבצע תועבה ומאז הרומן שלהם עם ישראל הקרימינלית רק פורח.

   • אמיתי הגיב:

    "בעולם שאין בו יהודים, לא תהיינה שכיחות המלחמות, כי איש לא ישסה אומה ברעותה; תחדלנה שנאת המעמדות והמהפכות, כי הקפיטליסטים יהיו 'בני הלאום' שלעולם לא ינצלו שום איש; הסוציאליסטים ודומיהם ישובו מדרכם הנלוזה; תור הזהב ייפתח בפנינו, יתגשם חזון הקדמה"
    מתוך הפרוטוקולים של זקני ציון.

    ק.א: יש לך את הכישרון, חדות המחשבה ,הדמיון והידע לכתוב את "הפרוטוקולים של זקני ציון 2"
    בטוחני שיהיו לכך הרבה קופצים.במיוחד במזרח התיכון שלנו, אחרי האביב הערבי שהתחדש על כולנו.

    • ק.א. הגיב:

     אמונות עלי מילותיו של ישעיהו ליבוביץ שמדינה זו (המדינה היהודית) מבטאת את האפלה שיש בשלטון מדיני…. ישעיהו ליבוביץ ראה בדברים הללו עובדה קיימת ולא פרוטוקולים עלומים. אני רק מוצא לנכון להביא דברים בשם אמרם שנאמרו מעל במות ישראל במאות הזדמנויות, במאמרים ובראיונות מוקלטים. שום דבר בדיאגנוזה של מגורש פרס ישראל לא השתנה לצערי במהלך השנים הלא-מעטות שחלפו מאז. ואכן כנראה שישנם לא מעט חוכמולוגים כמוך שבאמת חושבים כי ליבוביץ היה אנטישמי. אם זו היא ההגדרה לאנטישמי אז כנראה שאני, וגם רבים אחרים שדגלו בישראל, שייכים לקטגוריה הזו. כפי שאמרתי בפעילות הזו ישראל כלל אינה לבד אלא זוהי חגיגת פשע בינלאומית שחבל שמדינת ישראל והלוביסטים שלה נרתמו אליה בצורה כה נירחבת.

     • אמנון פליגלמן הגיב:

      אולי כדאי שתצטט מה אמר ליבוביץ על הערבים, אורי אבנרי ועל כך שהתנועה הציונית איננה קולוניאליסטית?
      נוח לאנשי שמאל לדוג ממאמריו של ליבוביץ את מה שתואם למשנתם ובתוך כך להתעלם מתובנות רבות אחרות שהנחיל לציבור מעצם היותו ידען מופלג, כאלו שלאו דווקא תאמו לאידיאולוגיה של השמאל שמדבר בשמו.
      מכל מקום, מי שהכיר ושמע את ליבוביץ (כמוני) יודע עד כמה מגוחכות האמירות שאתה מייחס לו, ולא כל שכן הפרשנות שאתה נותן להן.

     • ק.א. הגיב:

      א.פליגלמן, אינני נותן שום "פרשנות" לליבוביץ – זוהי השמצה גסה ומטופשת. מסקנתי היא שאולי שמעת את ליבוביץ אך לא הקשבת לו. אינני יודע מה שמעת ומה קראת ואני מוכן להתדיין עם כל אדם על ה"משמעות" של דבריו שהיא אינה משתמעת ל-2 פנים ונאמרה והודגשה באופן הברור והפשוט ביותר. ליבוביץ בכלל לא דיבר (כעקרון) על העולם הערבי, אלא על המציאות האובייקטיבית בה שני עמים רואים בחלקת אדמה אחת את ביתם-מולדתם. מה שעסק בו (בעיקר) היה מבט ישר וללא התחמקויות במה שקרוי "העם היהודי" ומדינתו והפקרטיקה של זו האחרונה. לא היה אדם בתבל שהשמיע דברים חמורים ממנו על מדינת ישראל (עד עצם היום הזה). ועוד דבר קטן: אינני בא לייצג את השמאל! אלא לומר את העובדות כפי שהן. די והותר לי בכך. אבל אני מבין שזה מרגיז פטריוטים מסויימים.

      ישראל היא *מעצמה קולוניאלית*…
      https://www.youtube.com/watch?v=REJOmiBmlzI

   • דניאל קלטי הגיב:

    הגבת במקום הלא-נכון.

    מי שמביט, בכמיהה מוזרה ביותר, לעבר אירופה כ"צדיקים הללו, קרבנות ההשתוללות הציונית, כי רק ישראל רעה ואילו כל השאר תמימים וזכים", הוא גדעון. אני, בפירוש, כתבתי שאֵין הבדל.

 7. אלכס מסיס הגיב:

  מאמרו של גדעון מצויין על אף הגלישה לתסריט הדמיוני של מעורבות ישראל במאורעות-פריז –
  לדעתו של "עלי" דיר יאסין הייתה …"מעשה אחד ויחיד" – מה שמעניק לנו קנה מידה לגבי כל תגובותיו המרובות. הוסף למעשה האחד והיחיד את קיבייה וכפר קאסם וגם את הטבח במערת המכפלה
  שאמנם לממשל הישראלי לא היה חלק בו אך המאוזיליאום שהוקם בקרית ארבע לכבוד הטובח ושהמדינה לא הרסה אותו – מדבר בעד עצמו

 8. אלי הגיב:

  אני חושב שספירו הצטנע וגילה רק חלק מפשעי ישראל
  אני תמה מדוע לא הואשמה ישראל על ידי ספירו גם בפיגועי 9/11 הרי כדבריו "ישראל אינה חסה על חיי אדם" ומה זה בשבילה להרוג 3000 איש. וכי זו בעיה שסוכן מוסד יתחפש לקנאי סעודי היודע "להגיד את הפסוק הנכון בזמן הנכון" שרגע לפני התנגשות המטוס במגדלי התאומים הוא קפץ ונמלט דרך פתח קטן במטוס. אבל אל דאגה מצפונו מייסר אותו והוא כבר התוודה באוזניי ספירו על מעלליו. אותו סוכן מוסד בגלגול הקודם היה זבוב על הקיר בפגישת ספירו עם יוסי שריד
  אבל היה סוכן מוסד מוצלח ממנו שהושתל במטהו של בשאר אסאד ואשר בעת הפגנות הנערים בדרעא לפני כחמש שנים הפציר באסאד לעצרם ולאמר לבני משפחותיהם שהם מתו וכי אנשי המשטר ישמחו לעשות עם האימהות ילדים אחרים. וכך הכל בעצם התחיל, ישראל הפושעת גרמה למלחמת האזרחים בסוריה

 9. אחיי גיבורי הכיבוש הגיב:

  עצם העובדה שגדעון ספירו נאלץ להקדיש את חייו לעקיבה אחר היישות הציונית ושורת שקריה ומעלליה האינסופית אומרת דרשיני. ספק גדול אם יש בין המגיבים שמשמעים פה צלילים עכורים של זילזול ציוני אפילו את עשירית הניסיון שצבר שוב ושוב במשך שנים בהתבוננות מקרוב בהתנהלותו של המשטר האלים והמסוכן הזה.

 10. שבתאי לוי הגיב:

  "ההזיות המטורפות והחולניות" של היום – האמת של מחר.
  שבתאי לוי.

 11. שירה הגיב:

  קראתי בשקיקה. לתת מילים לדברים האלו שהם כל כך מזעזעים ואפלים ולתת להם מילים ברורות.. פתאום אתה מבין כמו שוק חשמליבאיזה עולם אנחנו חיים ומאיזו מדינה ותרבות הגחנו.
  קראתי גם את המצע שהצעת למרצ. כתוב כל כך ברור וכל כך טבעי שזה נראה מוזר ומעוות שזה בעצם לא ככה, שזה הפוך. במצע הכמעט מושלם שלך היו חסרות לי זכויות בעלי החיים במשקים התעשייתיים. מקווה שמאז גם אתה הבנת, שזו השואה הכי גדולה ואולי אפילו, הגורם הראשי להתאכזרות בני האדם זה לזה.

  • דניאל קלטי הגיב:

   ב ד י ו ק .

   אין להצביע, בשום פנים ואופן, למועמד/מפלגה, אשר אינם טבעוניים ואקולוגיים.

   משום-כך, בראש ובראשונה, נמנעתי מהצבעה בבחירות 15'.

   • שירה הגיב:

    כל הכבוד דניאל! מאז שהתחלתי ללמוד מדע (אבולוציה, אביוגזה, קוסמולוגיה..) אני רואה את בני האדם ואת בעלי החיים באותה הרמה. כוחלנו ערימת נוירונים והמשמעות לחיים היא מה שאנחנו עושים ממנה. ההומו ספיאנס אחראי להכחדת מיני הומו אחרים במיוחד הניאנדרטלים. היום הוא מייצר חיות משק כדי להכין מהן מזון והכל בצורה שאכזרית ממנה הדמיון לא יכול להמציא.
    גרי יורופסקי סיפר באחד הסרטונים על פעילי שמאל שעזרו להקים בעזה לולי סוללה לתרנגולים.. השחיטה המוסלמית ויחס הפלסטינים והערבים בכלל לבעלי חיים, מחפיר מאוד. אז מה אחת כמוני אמורה לעשות..? כמובן שמגיע להם חופש מהצורר הישראלי, אך ככל שתהיה להם יותר רווחה ויותר כסף וחופש, כך יהרגו יותר בעלי חיים (וזה שבסוף הם יחלו במחלות קשות משום מה לא מנחם אותי). מעדיפה את בני האדם עניים וטבעוניים.

    • דניאל קלטי הגיב:

     ב ד י ו ק .

     מבחינתי, מי שסייע, להקים לולי-סוללה בעזה, גרוע רק בדרגה אחת, ממי שהפציץ את עזה…

     הייתי סוגר, את שניהם יחדיו, באותו תא.

     אשמח מאד אם תדברי איתי ונתחיל כאן, סוף-כל-סוף, איזשהו שמאל אמיתי (טבעוני, אקולוגי, אוהב-שלום ומרקסיסטי כאחד). danniel.qeletti@live.com

     • שירה הגיב:

      תודה על האמון! זה מרגש מאוד, אבל אני לא גרה בישראל. אני גרה בבולגריה. אם אי פעם תהיה כאן ותרצה לבוא לקפה ולשיחה, אשמח מאוד. אכתוב מייל בקרוב:)

 12. ק.א. הגיב:

  לפי המתרחש ביום הראשון של השנה החדשה – תזמון מצויין של ספירו בקשר לדגל כוזב שריחו נישא באוויר.

 13. קארל ליבקנכט הגיב:

  גם לי יש תאוריה:
  גדעון ספירו בעצמו הוא דגל כוזב. ישראל המרושעת השתילה אותו בעולמנו כחלק ממזימה להשתלט על העולם.
  אבל גם זה רק מבוא: ישראל, בשליחות היהדות העולמית השולטת בממון ובפוליטיקה העולמיות, מתכננת להשתלט מיד אחר כך גם על כל הגלקסיה! בחיי!
  מי שלא מאמין שיסתכל בפרוטוקולים של זקני ציון. הכל רשום שם שחור על גבי לבן.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים