הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-9 באפריל, 2016 9 תגובות

ישנו סרטון אחר מחברון. במחצית פברואר הופץ ברשתות החברתיות סרטון נוסף שצולם בחברון. בסרטון רואים צעירה מתבוססת בדמה שוכבת, וחייל חמוש מונע מכולם להתקרב אליה. בסרטון ישנו גבר שצועק: זו הבת שלי, והחייל מרחיק אותו. נכה על כסא גלגלים ניסה גם הוא להתקרב, ואז העיפו אותו מכסא הגלגלים. כעבור שבוע היה דיון בבקשה להארכת מעצר של אותה בחורה – עד תום ההליכים. השופט היה סא"ל ערן לאופמן; התובע: סגן פסק רוסטיסלב והסנגור: עו"ד טארק ברגות. לעצורה קוראים יאסמין רשאד חגאזי זרו תמימי.

גרפיטי על החומה בבית לחם (צילום: אקטיבסטילס) כיבוש פלסטין פלסטינית צבא חיילים אמנות מחאה דגל palestine-grafittiגרפיטי על החומה בבית לחם (צילום: אקטיבסטילס)

לדיון בבית המשפט הצבאי בעופר הגיעו ההורים של יאסמין שלא ראו אותה מאז מעצרה. יאסמין, לאחר ששכבה מדממת כמעט שעה, נלקחה בג'יפ צבאי לבית החולים "שערי צדק". היא נורתה ביד, ברגל ובבטן. כבר בבית החולים היה "דיון" והוחלט על הארכת מעצרה. אחרי שלושה ימים היא הועברה לכלא השרון. בעופר התקיים דיון נוסף להארכת מעצרה, שלא בנוכחותה. היא הובהלה שוב לבית החולים לשם ניתוח ביד, הניתוח נדחה מחמת זיהום שהתפתח. מאז היא נותחה ביד אך מחכים לה עוד ניתוחים, בעיקר בבטן.

בדיון ראשה נשמט פעמים רבות מחמת הכאבים. על היד ושתי אצבעות הייתה חבישה טרייה אחרי הניתוח. במהלך הדיון הסביר עו"ד ברגות כי יאסמין גרה באזור C  בחברון והאירוע קרה במחסום 160 בקרבת מערת המכפלה, שם יש בידוק באמצעות מגנומטר. משצפצף התיק היא התבקשה להמתין בצד, ואז הוציאה סכין מהתיק וזרקה אותו. החייל שירה בה טען כי תוך כדי זחילה היא ניסתה להגיע שוב לסכין, אבל הוא מודה שהוא היה במרחק שלושה מטרים ממנה! בשלב הזה ירו לעברה ארבע פעמים.

עורך הדין הראה את כל צילומי הווידיאו, והשופט הסכים שיכול להיות שיש מקום לבדוק את פרטי האירוע, אך חזר ואמר שהוא לא יכול לעשות זאת בדיון הנוכחי שכן הדיון הוא רק בבקשה להארכת המעצר עד תום ההליכים. עו"ד ברגות הציע כמה חלופות מעצר ואף אחת מהן לא התקבלה.

השופט בהחלטתו קיבל את בקשת התביעה למעצר עד תום ההליכים אך הוסיף: "תשומת לב רבה ניתנת למצבה הבריאותי של הנאשמת ובשים לב לתגובת כוחות הביטחון לאירוע אשר פצע אותה באופן קשה, ולצורך לבדיקה רפואית מעת לעת ואם צריך לבצע כל טיפול אשר יתבקש". ועל זה כבר נאמר נחייה ונראה. כרגע היא מצטרפת לעצורות הפצועות, הקטינות והבוגרות, בכלא השרון.

ועוד באותו יום נערך דיון נוסף בבית המשפט הצבאי. עו"ד עביר מראר ייצגה את העצורה אינאס אליאס מוחמד ג'עברי. הדיון היה בבקשה להארכת המעצר עד תום ההליכים. אינאס עצורה כבר שבוע. לדבריה היא יצאה לעבודה ולא זכרה שהיה סכין בתיקה. עצרה להתפלל במסגד אל איברהימי (מערת המכפלה), ובחיפוש בתיקה נמצא הסכין. לא היה מצדה שום ניסיון לעשות משהו עם הסכין. השופט החליט על הארכת מעצרה אבל המליץ לכולם לסגור את התיק שכן יש לה עבר נקי ולא היה באמת אירוע:"בית המשפט ממליץ לצדדים לסיים תיק זה שאינו מסובך על מנת שלא להגיע להכרעה". עורכת הדין מסרה שהיא מנסה להידבר עם התביעה ולכן הוחלט על הארכת מעצרה של הנאשמת.

עזבתי את המקום בחמש וחצי כשאני חושבת על יאסמין שהיא בת עשרים אבל נראית כמו בת חמש עשרה, רזה וכל כך חיוורת, הובאה לפנות בוקר בפוסטה, חיכתה בתא לדיון כל כך הרבה שעות, ראתה את הוריה בפעם הראשונה מאז פציעתה, ומי יודע באיזו שעה תגיע לתאה בכלא, שם רק העצורות האחרות יעזרו לה. התמונה הזאת לא עוזבת אותי.

 • ניצה אמינוב היא פעילה ב"מחסום-וואצ'"
תגובות
נושאים: מאמרים

9 תגובות

 1. בני הגיב:

  מזעזע. רשעות ממוסדת התומכת בקלגסי הכיבוש.

 2. צדוק התקוה הגיב:

  ניצה איזו תמימות אנחנו נמצאים במסע של טרור ערבי טרור סכינאות והנערות התמימות החזיקו ברשותם סכין כדאי לקלף אולי תפוזים ? הנערות " התמימות" באו לרצוח יהודים האם קשה לקלוט את זה באו לרצוח ומי שבא להרוג אל יתפלא שעלול הוא למות

 3. עדית שמר הגיב:

  לתפארת מדינת ישראל: המתקדמת, המשוגעת, החשוכה, העצובה, הרעה והנקמנית שלנו.

 4. האפרטהייד זקוק ל"טרור" הגיב:

  בשנת 1993 הוא הסית נגד ראש הממשלה יצחק רבין ונגד הסכמי אוסלו. היום הקלף היחיד שמשאיר אותו בשלטון הוא "המלחמה בטרור". אתם יודעים במי מדובר. כולכם יודעים שצעירים אינם מסוגלים לקנות דירה, שהמיסים מבוזבזים על בניית התנחבלויות ועל שמירתם, ושכל השטויות האלה אינן לגיטימיות והן מנוגדות לחוקי העולם. מה גם שהחוק הבינלאומי מעניק לפלסטינים הכבושים את הזכות להתנגד לכיבוש. וגם שסכין קצבים היא נשק פחות מסוכן מטנק, רובה או אף-16 שהפציץ בעזה.

  • צדוק התקוה הגיב:

   לאפרטהייד הטנק, הרובה או אף-16 שהפציץ בעזה. הטנק והרובה הגינו מתוקפנות של הטרור החמאס מעזה לאחר שישראל ברחה מעזה חלמו הגדול של שמעון פרס על מזרח תיכון חדש נגוז ברגע שטרוריסטים מעזה פתחו במתקפה נגד תושבי עוטף עזה שאר הערים בישראל עזה מזמן משוחררת הכיבוש הוא של החמאס שכבש בכוח הזרוע את השלטון מהרשות אבל כנראה האמת לא חשובה העקר לשלוח סיסמאות דרך אגב סכין גם רוצחת שאלו את אנשי דעא"ש

 5. אמיתי הגיב:

  ציטוט
  “אינאס עצורה כבר שבוע. לדבריה היא יצאה לעבודה ולא זכרה שהיה סכין בתיקה. עצרה להתפלל במסגד אל איברהימי (מערת המכפלה), ובחיפוש בתיקה נמצא הסכין“

  אבל למה מראש היה סכין בתיקה?אישתי יוצאת עם אודם,מראה,ספר קריאה מעולם לא ראיתי סכין בתיק שלה.

  אולי היא לקחה סכין לקלף תפוח? יכול להיות אבל למה צריך סכין באורך 20 סנטימטר לקלף תפוח.

  יכול להיות שהיא רצתה לרצוח מישהו עם הסכין? לא יכול להיות.ניצה אומרת שהיא לא ידעה, אינאס לא ידעה.

 6. ערן רוטשטין הגיב:

  והסרט היכן הוא למה אתם לא מפרסמים אותו!
  מנין לי שזה לא שקר כל אחד יכול לכתוב מה שהוא רוצה?

 7. צדוק התקוה הגיב:

  פעוט מעזה עבר ניתוח מציל חיים בישראל: "בבי"ח אין פוליטיקה"

  סלימאן, בן 3, הגיע להדסה עין כרם עם גידול שפיר נדיר בעמוד השדרה, ונותח בהצלחה על ידי ד"ר ג'וש שרודר. "מקווה שיחזור לעזה ויגיד שיש צדדים טובים לישראל", אמר המנתח

  http://news.walla.co.il/item/2956353

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים