הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-19 באפריל, 2016 31 תגובות

מדו"ח שפרסמו עמותת ענייני האסירים והמשוחררים ומועדון האסיר הפלסטיני ביום שישי האחרון, 15 באפריל, עולה כי מספר התושבים הפלסטינים שנעצרו מטעם שלטונות הכיבוש הישראלי מאז יוני 1967 הגיע למיליון בקירוב. ידיעה על כך פורסמה באתרים הפלסטינים.

shovrims

הדו’"ח שראה אור לרגל יום האסיר הפלסטיני, החל השבוע, מוסיף כי מאז ראשית אינתיפאדת אל–אקְצא ועד עתד עצר הכיבוש למעלה מ-90 אלף תושבים, ביניהם 11 אלף ילדים וצעירים, כ-1300 נשים ו-65 חברי פרלמנט ושרים לשעבר. כן הנפיקו בתי המשפט הישראליים קרוב ל-15 אלף צווי מעצר מנהליים. כן ציין הדו"ח כי מספר האסירים בבתי הסוהר הישראליים בשנה זו הגיע ל-7000, ביניהם 70 אסירות ושלטונות הכיבוש מחזיקים אותם ב-22 בתי סוהר ומרכזי מעצר וחקירה בנוסף למתקני עציון וחווארה.

עוד הוסיף הדו’"ח, הכיבוש עצר מאז חודש אוקטובר אשתקד, כלומר מאז תחילת ההתקוממות ההמונית הנוכחית כ– 4800 תושבים מהם קרוב ל– 1400 קטינים ומרביתם מאזורי ירושלים וחברון. הגברת גל המעצרים באה בעת ובעונה אחת עם אירועים בולטים בזירה הפלסטינית בזמן מעשי האיבה הישראליים המתמשכים נגד מסגד אל–אקצא.

לדברי הדו’"ח המעצרים שהכיבוש מבצע נגד הפלסטינים כללו את כל שכבות הציבור: קטינים, צעירים, זקנים, נערות, אמהות, נשים, חולים, נכים, פועלים, אקדמאים, חברי פרלמנט, שרים לשעבר, מנהיגים פוליטיים, מנהיגי איגודים מקצועיים, סטודנטים, תלמידים, סופרים, עיתונאים ואמנים. הדו"ח הדגיש כי נסיבות המעצר ומה שמתלווה אליהן מתבצעות באורח המפר את החוק הבינלאומי באשר לדרכי המעצר, תנאיו, מקום המעצר, העינוי ושיטות גביית ההודאות בכוח.

כן הדגיש הדו’"ח כי הפרוטוקולים ועדויות העצורים מלמדים כי 100% מאלה שחוו את חווית המעצר או המאסר נתקלו באחת מצורות העינוי הפיזי או הנפשי והפגיעה המוּסרית וההשפלה בפרהסיה או בפני בני המשפחה. רובם חוו יותר מצורה אחת של עינוי.

הדו"ח מציין עוד כי מספר האסירים המנהליים בבתי הסוהר של הכיבוש הגיע ל– 750 בערך. המעצר המנהלי נחשב לאויב הסמוי הניצב בפני האסירים הפלסטינים, מדובר בעונש ללא האשמה, לפיו נעצר האסיר ללא משפט ובלי לתת לו או לעורך הדין שלו כל אפשרות של הגנה, בשל העדר ראיות להרשעה. צווי המעצר המנהלי נשענים למה שמכונה בשם "התיק החסוי" שמגישים מנגנוני שירותי הביטחון של הכיבוש.

הדו"ח ציין כי מספר שיותר מ-700 האסירים הם חולים, מהם 23 המוחזקים במרפאת בית הסוהר של רמלה, רובם מקבלים רק משככי כאבים ותרופות הרדמה.

שני אסירים מצאו את מותם אשתקד כתוצאה של מדיניות ההזנחה הרפואית. מדובר באסיר המשוחרר ג’עפר עַואד, בן 22 מחברון שהפך לשָהיד ב-10 באפריל 2015, אחרי שסבל מכמה מחלות במשך מעצרו, כגון סכרת, דלקת רֵאות חריפה ובעיות בבלוטות. האסיר השני, פאדי עלי אחמד אל–דרבי בן 20 מהעיר ג'נין שהלך לעולמו באוקטובר 2015 בעקבות שבץ מוחי – בעקבות ההזנחה הרפואית של הנהלת שירותי בתי הסוהר שנמשכה שנתיים, הוא סבל במיוחד משטף דם באזור הטבור ואז היה נתון בבידוד ולא הוגש לו שום טיפול.

על פי הדו"ח, שלטונות הכיבוש עצרו מחדש יותר מ-70 אסירים ששוחררו בעסקת שליט בשנת 2014 ,הבולט בהם הוא נאיל אל–ברע'ותי אשר בילה בבתי הסוהר של הכיבוש 34 שנים.

תגובות
נושאים: מאמרים

31 תגובות

 1. אבל זו שואה קטנה, בהשוואה הגיב:

  בינתיים משמידים רק עצי זית ויבולים, אבל עוד לא בני-אדם.

  • מגן דויד שחור לישראל הגיב:

   פורסם ב״הארץ״ שמד״א בחר בשני רבנים פשיסטים למדריכיו בעניני יהדות. * הרב שמואל אליהו [שהבהיר שלאנשי ההצלה אסור לטפל ב״מחבלים״ פצועים, ושחובתם היא להורגם, או להביא למותם בתחבולות.] השני הוא דב ליאור, המוכר מתמיכתו ברוצח ברוך גולדשטיין. ** התמיכה שהדוסים הפשיסטים קיבלו בציבור מראה שהרוב האשכנזי נדבק מהנאצים — והפך ליודו-נאצים. *** כך איבדו הרברבנים, ואיתם גם מד״א, את שרידי המוסר היהודי, שהביאו עימם מהגולה. **** את תורת הגירוש קיבלנו — מדויד בן-גוריון. ***** בעקבות האשכנזים — שמנהיגים את המדינה הציונית — הלכו גם אחינו הספרדים והיהודים-הערבים.
   * לייבוביץ׳ הסביר את סכנת הפשיזציה שהביא הניצחון ב״ששת הימים״ וכיבוש השטחים. ** אבל כבר ב-1948, בעת הנאכבה, אירע השבר — כשאלופי הצבא (שזה נולד) נשמעו לפקודת הגירוש שניתנה ״בהינף יד״. זו היתה הצהרת הפתיחה — ה-Overture של התזמורת הציונית לסוף המר שבו אנו צופים עכשיו. ה-Finale בא בדמות הכנסת פשיסטים מוצהרים לארגון ההצלה מד״א. כך הפך מד״א ל"רצח בערבון ממשלתי בלתי-מוגבל". *** נשאר רק לקוות שמרכז הצלב והסהר האדום העולמי יתכנס ויפסוק לסלק את מד״א משורותיו

 2. ברק הגיב:

  ב"ה
  אם מדובר בכתשעים אלף מאז אינתיפאדת אל-אקצא אבל בסך הכל כמליון, זה אומר שבשליש מהתקופה שבה יו"ש ועזה תחת שלטון ישראלי נעצרו עשירית מכמות האנשים שנעצרו בשני השלישים האחרים של התקופה. כלומר זו ירידה של בערך פי 5 בכמות העצורים פר שנה.

 3. יהודי לשעבר הגיב:

  את זה מוציא העם היהודי מקירבו עשרות שנים, מטפח ומתהדר במורשת האשפתית הנ"ל. מה עוד יש לומר? ההיסטוריה לא תשכח את היצירה חסרת התקדים הזו.

 4. חסיב שחאדה הגיב:

  תרגום מן :
  המקור בערבית: http://www.arab48.com/, אפריל 15, 2016

 5. אשר פרוליך הגיב:

  הרבה פרטים ועובדות נשכחו במאמר זה כנראה שלא במקרה. למשל,העובדה שמאות וגם אלפי אסירים
  כאלה שהשתתפו במעשי טרור נגד אזרחים(מדגיש: לא"התנגדות",אלא מעשי טרור רצחניים)ששוחררו,
  חלקם הגדול חזרו לפעולות טרור. התיאורים שכלולים במאמר מכוונים לצור תמונה חד צדדית ומעוותת של מציאות נוראית ומורכבת מאוד,בטוח שלא חד צדדית.

  • דני הגיב:

   אשר, הרבה יותר מטריד מכתבות חד צדדיות, זה למשל ידיעה (שלא תפסה כותרת כמובן) שבה בית המשפט מגן על המדינה ומאפשר לה לא לחשוף מסמכים על מכירת נשק לרואנדה בזמן ביצוע הטבח בשנת 94׳. עכשיו תגיד לי, איך מדינה שההצדקה הכמעט יחידה להקמתה הייתה שואת יהודי אירופה, מוכרת נשק ביודעה שהוא ישמש לבצע טבח עם נוסף? ואם לא – למה שלא ייחשפו המסמכים? תסכים איתי שזה הרבה יותר מטריד מכתבה חד-צצדית, או אמירה גזענית של איזה ח״כ ערבי … הרי הם לא ייעצבו את עמודי התווך של המדינה, אבל מערכבת ביטחון שמוכרת נשק לשואה באפריקה, והיא זו שאמורה גם להגן עלינו … זה כבר הרבה יותר מטריד.

  • "מורכבת מאוד" הגיב:

   בכלל לא,
   יש כאן התנחלות קולוניאלית מנשלת שמטרתה לדחוק את הילידים החוצה ולהקים מדינה אקסלוסיבית גזענית לעצמם

   המטרה הזאת לא יכולה להיות מושגת ללא תמיכה מסיבית של מעצמה גדולה.

   לכן המתנחלים נתקלים בהתנגדות גם מצד הילידים שהם הקורבנות המידיים וגם מעמי האזור שמתנגדים לאימפריאליזם.. ההתנגדות לובשת צורות שונות בין שימצאו חן בעיני משהו ובין שלא. זו טיבה של התנגדות אנטי קולוניאלית ואנטי אימפריאליסטית

   התוצאה היא כמו שהיא על מאות אלפיה בבתי סוהר סגורים ופתוחים..

   פשוט מאוד.

 6. דני הגיב:

  בא אספר לך אנקדוטה מעניינת. כאשר הסינים כבשו את טיבט בשנות ה-50 הם לא ניתקלו בשום התנגדות מצד התושבים הכפריים (שמהווים רוב מוחלט של האוכלוסיה). מוזר, אה? אבל אם חוקרים לעומק מגלים שהנזירים הבודהיסטים הטיבטיים פשוט התעמרו באוכלוסיה הכפרית במשך מאות שנים. הנזירים ניהלו את החקלאים במבנה פיאודלי קשוח ומנצל, ולכן אף חקלאי לא הרים קילשון נגד ה״כובש״ הסיני, שבעצם ראו בהם משחררים …

  מה אנו למדים? שהאדם הוא חיה ברברית … גם נזירים בודהיסטים מתנהגים בברבריות, ובוודאי בוודאי הישראלים, האירופאים, הרוסים, הסינים, האמריקאים, מדינות ערב, מי לא? אז מה הפיתרון? אולי שיבוט גנטי מחדש של כל המין האנושי? בכל מקרה, הסר חשש מליבך – מדינת ישראל ממש לא לבד בקרטל הרשע … היא רק עוד בורג קטן במכונה משומנת היטב, במיטב הגנים ההישרדותיים, שקוראים לה המין האנושי.

  • שירה הגיב:

   דני, אני נוטה להסכים איתך שאנחנו מין בעייתי, המוח התפתח אצלנו מאוד מהר אבל כנראה זה לא מסונכרן מספיק טוב. אנחנו מין רצחני אך גם מלא חמלה ויכולת שיתוף פעולה. אנחנו מסוגלים לרצח קר וגם למעשים הירואים והכי מוזר: ההירואי והרצחני יכולים לשכון שניהם בשלום באדם אחד.. או בעם.
   לעניין הטיעון שלך, הישראלים אינם רשעים. אם תחבר אותם לפוליגרף, תמצא שהם באמת מאמינים שהם מותקפים כל הזמן ורק מגינים על עצמם. גם היטלר האמין שהוא עושה דבר טוב עבור האנושות וכל מנהיג שהוא לא ציני מוחלט מאמין בכך תוך כדי הוראה לירט טיל לתוך אוכלוסיה אזרחית.
   בחיושב סטטיסטי שקראתי פעם, ההומו ספייאנס היום רוצח באחוזים הכי פחות לעומת העבר ששם הרציחות היו הרבה הרבה יותר תכופות. אסטרונאוט שבדי אחד אמר בקורס שלמדתי שדווקא היכולת לרגל אחרי האויב מצילה חיים כי אתה לא חרד מהלא נודע אלא יודע פחות או יותר מה האויב מבשל לך.
   עולם אוטופי לא יהיה לנו אלא אם כן, נעבור תהליכים אבולוציוניים שישרדו רק בעלי הגיון חזק מאוד, יכולת גבוהה יותר לאמפטיה, אומץ ואינדבדואליות ואז כל ההמצאות כמו עם וזהות יטושטשו וכבר לא יהיו במרכז ההכרה שלנו.

   • דני הגיב:

    ישראלים אכן אינם רשעים, אבל הם ברברים כמו שאר העמים. בכל עם יש אחוז (אולי פחות) של אנשים בעלי אינטלגנציה רגשית מאד גבוה, שיצאו ממעגל הברבריות, ולצערנו הם גם מתרחקים בדר״כ מחוגי השלטון והפוליטיקה. שאר 99% חיים בחשכה מוחלטת, באשליה עצמית, האמיגדלה שלהם עובדת בהילוך גבוה (שגם, כחלק מתהליך ההשרדות, מאפשרת מעשים של הרואיות).

  • ק.א. הגיב:

   לדני, 1) "הנזירים הבודהיסטים התעמרו באוכלוסיה הכפרית מאות שנים.במבנה פיאודלי קשוח ומנצל"… כלומר כוונתך שהנזירים שדדו חלק מהיבול שלהם אבל לא "שדדו" את זכויות הקיום שלהם כיחידה אנושית, הם לא ביטלו אותם (לו היו מבטלים, או מגרשים אותם הרי לא יכלו לנצלם עוד…). ואילו השלטון היהודי האלים רוצה ל-ב-ט-ל את האוכולוסיה הלא יהודית. הם לא ממש בני אדם כמוהם מבחינתם, הם צריכים להעלם ולהסתלק…לאן? בעיה שלהם. 2) "האדם הוא חיה ברברית"…בבסיס זה נכון, אבל באותה מידה ידוע גם שהאדם מסוגל ליותר מזה.

   לשירה, "הישראלים אינם רשעים. אם תחבר אותם לפוליגרף, תמצא שהם באמת מאמינים שהם מותקפים כל הזמן ורק מגינים על עצמם"… אחד מהשניים או שמדובר על רשעות וטפשות או שמדובר על אטימות או על סוג של טירוף. האם הציונות הטריפה את היהודים? מאין באה האטימות הזו? מעליונות? מפרנואידיות? קשה להחליט. נסכים אולי שמדובר על תערובת של טירוף ורשע – ובדררגה לא נמוכה. כך או כך מצב לא מחמיא במיוחד. אגב, כל הרשעים, מאז ומעולם, תמיד היו להם תירוצים, חלקם אפילו תירוצים לא רעים. אבל בד"כ זה לא משנה לעצם הרשעות. מיהו רשע?

 7. אשר פרוליך הגיב:

  לברק ובכלל:

  צריך לשים לב שיש "מיחזור" רב של אסירים לכן המספרים הם לא כאלה שצויינו,הרבה אסירים נכלאו כמה פעמים על כך שחזרו להתארגנות של טרור. אני חושב שהפתרון הכוחני של ביבי וממשלתו ובכלל של הממשלות בישראל לאסור ולדכא ולהפעיל כוח זו טעות חמורה ורק מחריפה את המצב אבל יחד עם זאת יש לראות את הצד השני של המטבע כשההנהגה הפלסטינאית מגדירה ומקדשת רוצחי חפים מפשע,ילדים ונשים או זקנים כ"לוחמי התנגדות" ושהידים. כל אדם ישר חייב לגנות פושעים מטורפים אלה ולא להכליל
  אותם ברישמת ה"אסירים" ללא הבחנה.
  האם רוצחים ואנסים יהודים שנכלאו בישראל הם גם רק "אסירים" ? .זאת דמגוגיה ועיוות האמת.

 8. ישראל - בית המאסר הבטוח הגיב:

  הכלא שבו כלאה ישראל את העם הפלסטיני—הוא הכי מאובטח בעולם! צבא הגנת ההתנחבלויות הוא גדול, ונתמך בידי ״המדינה הידידה״ בנשק חינם וגם ב"דיפלומטיה" באו״ם. * נראה שטבח של מיליוני יהודים בידי הנאצים לא שינה הרבה בהתנהגות ארצות-הברית של אמריקה. אז סירבה ארה״ב להפציץ את מחנות הריכוז, והיום הם מספקים נשק חינם לצבא הכיבוש "המוסרי בעולם". ** הם רק שכחו שב-"אגם ההצלחה" Lake Success התקבלו ההחלטות הראשונות שהיוו את הבסיס לחוק הבינלאומי, וביניהם האיסור המוחלט על העברת אוכולוסיה ממדינה כובשת לאיזור כבוש. *** בקושי יבש הדיו על החלטת האו״ם לאפשר את הקמת ישראל (והמדינה הפלסטינית לצידה) ב-29.11.1947 (כ״ט בנובמבר) ובן-גוריון הורה "בהינף יד" לגרש את רוב הפלסטינים מהארץ המובטחת, והמאובטחת. מאז ועד היום ממשיכה ישראל לכבוש, לגרש, ולאסור, וגם חוקקה חוקים שמנוגדים לרוח חוקי העולם. **** אבל העוילם גוילם —שלא עשה מאומה להציל את היהודים בשואה— לא עושה כלום, פרט להשמעת נאומים, כדי לשחרר את פלסטין ותושביה מהכלא הציוני. עכשיו עברנו את המליון הראשון של כלואים פלסטינים, והיד שהניף בן-גוריון ב-1948 עודה נטויה.

  • בשם ״ביטחון האומה״ הגיב:

   בכל פעם פעם שהנשיא ברק (חוסיין) אובמה מאשר לשגר טיל רצחני או כטב"ם (Predator) לפקיסטן, אפגניסטן או תימן, מושמעת בארה״ב הטענה ש"הדבר נעשה להגנת המדינה". כך זה שם בארה״ב, ואיך זה כאן? — בדרך כלל מוטל התפקיד על דו״צ, אבל גם רה״מ, מסיתיהו, נהנה מ״סיבה למסיבה״, ומשמיע את הערותיו בנידון.
   כשהסבתא של נבילה, מאמאנה, (מווזיריסטן שבפקיסטן) נרצחה בטיל ששלח ה-CIA הושמעה הטענה פעם נוספת. כי הרי ארה״ב היא "הכוח האחראי לצדק בעולם —The U.S. Is A Force For Justice In The World" … אלא שהצדק האמריקקי (שבנוי על כיבוש הארץ מידי ילידיה ה״אינדיאנים״) אינו מספק את דרישת האפרטהייד הציוני. לכן גויס גם ״אלוקים״ למשימה. כי הרי לנו יש צדק אולטמטיבי בזכות זה שאנחנו הם ״זרע אברהם״. כך בשם הפיקציה על י.ה.ו.ה ו״זֶרַע אָבְרָהָם״ [שהמציאו עזרא ונחמיה] הותר לכוזרים שגוירו לעשות ב״עמלקים״ כרצונם. מליון האסירים, שעליהם מדווח חסיב שחאדה, הם רק ״שבבים״ — גיזרי עץ שמפוזרים בידי גרזן הכיבוש של ״צבא הכיבוש המוסרי בעולם״.

 9. צדוק התקוה הגיב:

  הכיבוש היה נמצע לו מדינות ערב ב67 היו נמנעות מלכבוש את ישראל

 10. אשר פרוליך הגיב:

  לדני: ברור שמכירות הנשק של ישראל למשטרים אפלים הוא פשע שאין לשטוק עליו. אבל לזה אין קשר עם מאמר חד צדדי המעוות את המציאות. שוב,חצי אמת לעיתים גרועה משקר. דברים רבים מטרידים אותי במדינה הזו,אבל בחלקם (לא כולם) נובעים ממציאות נוראית של פחד,מלחמה מתמדת מטורפת ומטריפה
  את כל הצדדים שבה.בשום אופן מצדיק מכירות כאלה שבד"כ מעורבים בהן אנשי בטחון שבעבר ההופכים לפושעים נגד האנושות בגין רווחי עתק.יחד עם זאת,אין לקבל את התיאור החלקי,המעוות והמגמתי של המאמר. לגבי "טבע האדם"= האדם ייצור חברתי ואינו חי בחלל ריק. הכוחות המופעלות עליו מאז לידתו ועד מותו הן חזקות מכל מימד ביאולוגי .באדם קיימים מנגנוני הגנה והסרדות המותאמים עצמם לחברה בה הוא חי,אבל התפתחות הבינה האנושית מאפשרת לווסת ולשנות מנגנונים אלה,להבדיל מחיות אחרות .
  לצערנו החברה יכולה לשנות מנגנונים טבעיים אלה באמצעות חינוך,תרבות ושטיפת מוח להרס עצמי ושל החברה בה האדם חי,אבל זה יכול להיות אחרת.זה יכול לעבוד לשני הצדדים,ויש הוכחות לכך ברפואה,בהקרבה של לוחמי חופש,ואצל כל אדם הגון וישר המכבד את זולת ורואה בו שותפו ולא אויבו.

  • "פשע שאין לשתוק עליו" הגיב:

   זה שישראל היא מדינה המבוססת על צבא – צבא שיש לו מדינה, תעשייה שמבוססת על תעשיית נשק – תעשיית נשק שהיא התעשייה, מאזן תשלומים שמבוסס על יצוא נשק – נשק שהוא היצוא…

   זה הכל זניח אצל המרכסיסט.

   העיקר החינוך, התרבות וכיבוד הזולת…

 11. אשר פרוליך הגיב:

  ל"פשע שאין":
  לא מספיק לך שאני כותב שמכירת נשק של ישראל למשטרים אפלים הוא פשע. אתה מבקש שאגיד שזו המדינה היחידה הפושעת בעולם, אבל אני לא אגיד זאת,פשוט כי זה שקר.אם אתה רוצה לשקר,אז תשקר. רוסיה,ארה"ב,בריטניה,צרפת,בלגיה,שוודיה ה"חמודה",איטליה,סין והרשימה עוד ארוכה,מוכרות נשק בכל העולם בהיקפים אדירים,אבל לך זה לא חשוב. זה כלום.כמו שלא חשובה ההפצצה על בית חולים היום בעיר אלפו בסוריה על ידי מטוסים רוסים וסורים,בה נהרגו גם רופאים. השינאה שלך לישראל כ"כ חזקה ועושה אותך לעיוור מוחלט.אולי תפתח את עינך לאמת?זה לא נעים,אבל הכרחי.

  • לא נעים אבל הכרחי הגיב:

   ההבדל "הקטן" הוא שכל מהותה וקיומה של ישראל הוא על היותה בסיס צבאי אחד גדול, "הגנה על המערב מפני שיטפון של הברברים ממזרח", "וילה בג'ונגל" ועוד. זה התפקיד שהיא לקחה על עצמה ומכירת נשק הוא חלק אינטגרלי ממנה הנובע מכך.

   תפתח את עיניך לאמת! לא נעים אבל הכרחי…

 12. פרויליך מתעלם מהבעיה הגיב:

  הצירוף של ארץ שהיא בסיס לתעשיות נשק וכיבוש ומסע התנחבלויות הוא הדבר המייחד את המדינה היהודונית. כן, היהודונית!

 13. גד דרום הגיב:

  אלפי יהודים נרצחו כי הם יהודים על ידי הערבים.

  • צדוק התקוה הגיב:

   לגד דרום גם בחול משלמים יהודים על היותם יהודים עי טרור רצחני של ערבים מוסלמים מדוע יהודים בחול צרכים להירצח? האם באירופה הנוצרים רוצחים מוסלמים בגלל שהמוסלמים מחסלים נוצרים בעירק בלבנון או במצרים וסוריה?

 14. אשר פרוליך הגיב:

  מתפלא ומוחה על כך שתגובות גזעניות ואנטישמיות ממשיכות להתפסם כאן. הפחדנים שאפילו לא מזדהים בשמם ומתעקשיום להשתמש בביטויים אנטישמיים לא שווים אפילו תגובה קצרה אלא רק בוז.
  המדאיג ביותר הוא שאלה חושבים עצמם מגיני זכויות אדם,צדק ,ושלום בין עמים.
  ביום הפועלים הבינלאומי,הנני קורה לעורכי האתר,לכותבים בו ולמגיבים ,לעשות כל מאמץ לעזור לסולידריות ,להדברות,לשיתוף פעולה ולמאבק מאוחד של מעמד העובדים מכל העמים,נגד הגזענות,האפלייה, השינאה והפחד ההדדי.
  יהודים וערבים מסרבים להיות אויבים !
  פועלי כל העמים יתחדו !!

  • "פחדן" הגיב:

   בשביל עמדות אנטי ציוניות כלומר "בביטויים אנטישמיים" אפשר לקבל פצצה על יד הדלת במדינה "היהודית והדמוקרטית"
   ולאחד במאי לא צריך לשכוח:
   הציונות = "גזענות,האפלייה, השינאה והפחד ההדדי"
   "פועלי כל העמים יתחדו !!"??? עוד זיוף ציוני לא בבית ספרנו
   "פועלי כל *הארצות* התאחדו" כתוב וככה זה לאחד במאי.

 15. יהודים וערבים מסרבים להיות אויבים! הגיב:

  מר פרוליך! המדינה שבה אתה חי מ ת ח ז ה להיות ״מדינה יהודית״ והמוסר שללה מנוגד לכל מוסר של יהודים! והיא מקנה זכויות למתנחבלים, ומפרנסת אותם ואת בעלי ההון – שלטון. לכן נכון לקרוא לה בכינוי ה״מדינה היהודונית״ – כי מדינה שמתאכזרת לכל שמי היא אנט-שמית!

 16. אשר פרוליך הגיב:

  לפחדן:
  תבדוק את הגרמנית שלך : זה תרגום המתייחס ל"ארצות" כאל "עמים"
  או "אומות". אם תקרא טוב את מארקס תבין שאצלו המושג "ארצות" אינו רלוונטי כי הוא מבוסס על מושג
  המדינה (המדינה הבורגנית),אבל כנראה אינך מבין מה מארקס אמר .בנוסף, לפי הטיעון שלך,כוון שליהודים אין "ארץ", הפועלים היהודים הם מחוץ לסולידריות המעמדית הבינלאומית.

  • קשקוש הגיב:

   התרגום המוסמך הוא "ארצות"

   ליהודים אין ארץ? אלא איפה הם חיים בשמיים"

   ברור שהם חיים בארצות גם הפועלים וגם הבורגנים

   ובכלל לא בטוח שמרקס חשב שהיהודים הם עם. בחיבור שלו "לשאלת היהודים" הוא טען לאמנסיפציה בשביל היהודים שהפלו בשל דתם. שם הוא טוען שהדת היא היהדות של שבת ואילו היהודים של חול מתאפיינים בעיסוקם, "סחר מכר" אבל לא עם

 17. מאז שניתנה פקודת "הדגל השחור" הראשון הגיב:

  ההתבהמות של "צבא ההגנה" החלה ב-1948 — אחרי טבח דיר יאסין, ומיד לאחר שנוסד "צה״ל". כאשר שלושה אלופים נבחרים — שבן-גוריון הפקיד על "הטיהור הענק" — גירוש רוב האזרחים הפלסטינים. . . והם ביצעו — ללא הנד עפעף — והעיפו את הערבים מהמדינה שזה נוסדה. כך יגעל אלון, יצחק רבין ומשה כרמל ששו לגרש ולבצע את הפקודה — שבן-גוריון הנחית "בהינף יד", ובניגוד משווע לחוק הבינלאומי. ** באותה תקופה [ב-17.7.1948] כתב הפוליטרוק של חטיבת גבעתי, אבא קובנר, את הדף הקרבי השחור המפורסם שלו: "באהבה – לחץ על ההדק: לשחוט, לשחוט, לשחוט". וארבעה ימים קודם כתב מי שהיה מנהיג מרד גטו וילנה "בזבל גופות אויבינו עוד ילבלבו שדותינו". *** מסתבר שישעיהו לייבוביץ׳ איחר בכמה עשרות שנים, כשהשמיע את ביקורתו על הצבא היודו-נאצי.

 18. asher הגיב:

  לקישקוש:

  אנא תסביר לכולם מה זה "ארץ"= האם מוגדרת בגבולות המדינה? במפות המשתנות מדי פעם?
  מה זה בוסניה? סרביה?,קרואטיה? יוגוסלביה?. מה זה סוריה,עירק,ירדן במאה ה19?
  אתה צודק שמרקס לא חשב שהיהודים זה עם,יותר ראה אותם כמעמד (מנותק מהייצור ,מעמד של LUFT החי באוויר.)הוא צדק, אבל לא עסק בניתוח למה הגיעו לכך,לא ניתח זאת בחשיבה מטריאליסטית היסטורית (רצוי להבין שמרקס היה נכד של רבנים אבל אבא שלו התגייר כדי לתקבל בחברה הפרוסית הגזענית). מרקס היה גאון אבל לא סופרמן וככל הגאונים גם טעה בדברים מסוימים.
  השאילה הרלונטית היא למה יהודים עסקו (וגם היום )בסחר מכר,ולכך מרקס לא נתן תשובה.
  לכל אדם ישר ועם ראש פתוח,מציע לקרוא את ההסבר של דב בר בורוכוב לתופעה זו. ו"הפוך על הפוך"= שה שבורוכוב היה ציוני לא מחייב שלגבי הסבר ה"בעייה היהודית" לא היה נכון (הערה זו עבור לאנטיציונים שלא מוכנים אפילו לשמוע על בורוכוב)

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים