הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-24 ביולי, 2016 12 תגובות

הומופוביה רבנית

מי שרוצה לדעת איך עלולה להיראות ישראל בעוד מספר שנים, יעיף מבט על מעמדם של מורי ההלכה באיראן. אנו עדים עכשיו למתקפה רבתי של המתקראים "רבני הציונות הדתית", שנוכח מעמדם המתחזק בחוגי השלטון, מגלים את פרצופם החשוך והמפחיד. החל מהרב הצבאי הראשי החדש אייל קרים, המתיר אונס גויות בשעת מלחמה, וכלה בראש המכינה הקדם-צבאית בהתנחלות עלי, הרב יגאל לוינשטיין, הרואה בקהילה הלהט"בית חולים וסוטים.

מצעד הגאווה בירושלים, 2016 (צילום: אקטיבסטילס) להטבק jerusalemprideמצעד הגאווה בירושלים, 2016 (צילום: אקטיבסטילס)

השתלטות הימין הדתי על מערכות השלטון בישראל, היא אחת החוליים של הכיבוש המתמשך, ובתוכו מפעל ההתנחלויות. ישראל חילונית וליברלית היא מטרה הולכת ומתרחקת. מי שירצה לחיות חיים חופשיים מתכתיבים דתיים חשוכים, כדאי שיתחיל לחפש דריסת רגל מחוץ לישראל. מי שיחליט בכל זאת להישאר כאן, שיכין את ארון הבגדים ויתאים אותו לדרישות הצניעות של הרבנות.

ההתקרנפות חוצה את כל המערכת. החל מבג"ץ האוסר על מצעד הגאווה בבאר שבע, וכלה בכתבים בתקשורת ההמונים, המכסים את הסצנה הדתית בישראל, ומנסים לטייח את המשמעות החמורה של דברי הרבנים הנ"ל וחבריהם.


הטרור בניס וישראל

כל אימת שמתרחשת פעולת טרור המתאפיינת בפיגוע המוני, אנו עדים לשתי תופעות מקבילות בישראל. אחת, שרי ממשלה ממקמים את ישראל כחלק ממאבק עולמי נגד טרור, מלווה בהטפת מוסר כלפי אירופה, שראשיה אולי "יבינו" את המאבק הישראלי. ומאידך, גדודי פרשנים בתקשורת ההמונית, שבדבריהם מדגישים שאירופה טרם הפנימה את המציאות החדשה, ומציעים לראשי הממשל באירופה לאמץ את השיטות הישראליות, ולוותר על "התייפייפות דמוקרטית".

האמת היא, שישראל היא לא חלק מהמאבק נגד הטרור, אלא היא חלק מהטרור. מאבק נגד טרור חייב לכלול גם את המאבק בישראל שמפעילה מזה 50 שנה טרור אכזרי.

אין דומה פיגוע דריסה בניס שהופעל נגד אזרחים חפים מפשע, לפיגועי הדריסה הפלסטינים, שהם חלק מהמאבק נגד הכיבוש, ומופנים בעיקר נגד כוחות הכיבוש. אפשר לסכם את פיגועי הדריסה הפלסטינים כטרור נגדי לטרור הכיבוש. אין לבלבל בין ניס הדמוקרטית, לשטחים הכבושים. הטרור הממלכתי הישראלי פוגע בעיקר בחפים מפשע, ואילו הטרור הנגדי של הגרילה הפלסטינית, פוגע גם בחפים מפשע. אין מנוס מלחזור על כלל הברזל, לפיו הכיבוש הישראלי מזין חלקים מהטרור שממנו סובלת כיום אירופה. ייבוש ביצת הטרור הישראלית, תהיה התרומה הטובה ביותר שישראל יכולה לתרום למיגור הטרור באירופה.


לכבוד שמואל הרבסט,
שופט בית משפט השלום בירושלים

ב-25 ביוני 2016, הרשעת את סאהר גזאוי ב"התנהגות פסולה במקום ציבורי, והתנהגות העלולה להפר את שלום הציבור", על כך שבספטמבר 2011 קרא לעבר קבוצת יהודים שביקרו ברחבת מסגד אל-אקצה – "אללה הוא אכבר".

אינני יודע אם אללה הוא אכבר או לא, אבל אני כן יודע שפסק הדין משקף שופט שהוא שוטה שיפוטי גמור. האם זהו המזון הרוחני שספגת במדרשת נועם בפרדס חנה? אתה תוצר של הכיבוש, פסיקתך היא תוצר של התוצר, בבחינת הפרעה לסדר הדמוקרטי. היא ביטוי לרודנות השיפוטית והגזענית השוטפת את מערכת המשפט הישראלית, ההולכת ומחשיכה.

בברכת אללה הוא אכבר,
גדעון ספירו

תגובות
נושאים: מאמרים

12 תגובות

 1. שפי הגיב:

  "ישראל היא לא חלק מהמאבק נגד הטרור אלא היא חלק מהטרור" זה יפה.

  לגבי הרבסט (השם הזה מוכר לי מ"שירה" של עגנון), השאלה היא האם היית כותב את מה שכתבת גם אם לא היית יודע שהוא בוגר "מדרשיית נועם".

  http://www.israblog.co.il/98991

 2. צדוק התקוה הגיב:

  גדעון טוב ישראל כובשת ישראל אכזרית ישראל גזענית אבל מה אשמים האירופים ושאר מדינות העולם מדוע הם צרכים לסבול מטרור איסלמי ספרד בריטניה שבדיה בלגיה צרפת ארצות הברית פיליפינים מדינות אפריקה ואם שכחתי מדינה אני מצטער מה אשם ילד יהודי שחי בצרפת שהוא צריך למות בגלל מעשיה של ישראל בית הספר היהודי "אוצר התורה" בעיר טולוז שבדרום-מערב צרפת. מחבל מוסלמי פותח באש מהירי נהרגו ארבעה בני אדם, ביניהם המורה הישראלי יונתן סנדלר ושני ילדיו, בני 6 ו-3.פיגוע בהיפר כשר המחבל מוסלמי תפס בני ערובה מקרב לקוחות המרכול ועובדיו. לאחר מספר שעות מצור על המרכול פרצו אליו שוטרים מיחידת לוחמה בטרור וירו למוות במחבל. בפיגוע נרצחו ארבעה מבני הערובה אלה דוגמאות אם הם אשמים על מעשיה של ישראל אז הנוצרים לפי אותה מחשבה צרכים להרוג מוסלמים בגלל הרצח שמבצע דאע"ש בנוצרים בסוריה בעירק במצרים

 3. ארה"ב לא תנצח! הגיב:

  * את הרב הצבאי (הכוזרי הראשי החדש) אייל קרים, אנו חייבים להחזיר לחצי-האי קרים- שם נולדו הכוזרים.
  ** אונס הגויות (שהרב הצבאי מציע), ומימון הכיבוש בידי האמריקקים משלימים זה את זה. ארה"ב מממנת ושולחת נשק כדי שהמדינה הציונית תוכל לממש את שאיפותיה לאנוס את פלסטין.
  ההכרה בעליונות ההיסטוריה (שהמציאו עזרא ונחמיה) על פני זכויות האדם — הביאה תחילה לחיסולו האינטלקטואלי של השמאל הציוני, ובהמשך יביאו גם לחיסולו הפוליטי, כי ה"שמאל הציוני" הוא שמאל ימין, או אנטי שמאל.
  *** רה"מ דורש עוד פסק זמן עד ש"יתארגן כראוי". . . הזמן הצהוב של שקרניהו נועד כדי לתת לו "להתארגן כראוי" — ז.א. לשפר את איכות ההסתה והשקרים שהוא פולט.
  **** אירופה לא תאמץ את שיטות הטרור הישראליות. הגרמנים כבר אינם נאצים שכובשים את אירופה! מי שאימץ את התביעה ל-Hinterland — לעוד שטחים זו המדינה היודו-נעצית, שנועצת את ציפורניה בגדה המערבית, אונסת את 2 מליון תושבי עזה במצור מתמשך, וגוזלת גם את הגולן הסורי שבו חי הרוב הדרוזי.

  • צדוק התקוה הגיב:

   את הרב הצבאי (הכוזרי הראשי החדש) אייל קרים, אנו חייבים להחזיר לחצי-האי קרים- שם נולדו הכוזרים.
   אני מתפלא על האתר הגדה השמאלית שמאפשר תגובה כזו זו תגובה גזענית פוגענית וכפי שאתם מבינים אני לא " כוזרי"

 4. רגב הגיב:

  מר ספירו,
  כשיהיה לך איזה הסבר מניח את הדעת בנוגע לטרור האסלמי שמשתולל בעולם – אתה מוזמן להציג אותו.
  תנסה שישראל לא תהיה קשורה להסבר, עד כמה שזה בלתי אפשרי מבחינתך.
  צריך לראות מדי פעם את הראיון שקיימת עם פרופ׳ ליבוביץ המנוח כדי להבין את הפער העצום בין איש אשכולות שיודע להציג ביקורת נוקבת כנגד מדיניות הממשלה.

  • נילי הגיב:

   יש לו הסבר סביר מאוד. תקרא בתגובה הבאה ואני אחזור עליה. לאחר הפסקת הכיבוש והטרור הישראלי, תקום מנהיגות פלשתינית מתונה שתקרין על כל האזור. שיתוף פעולה אזורי יסיים את תופעת דעא"ש וממילא את הטרור באירופה. האירופאים ידכאו את הפשיסטים והגזענים ויקדמו מדיניות סוציאליסטית שתשלב את המהגרים. משהו לא ברור?

   • אמיתי הגיב:

    כן נילי, גם אותי י זה מצחיק, כמו שאותך.
    הבעייה היא שיש אנשים ביננו שמתייחסים למה שכתבת ברצינות תהומית
    ולא כאתנחתא קומית במזרח התיכון החם והמיוזע שלנו.

   • רגב הגיב:

    חלומות נעימים.
    זה מה שלא ברור. לך.

 5. יפה יפה הגיב:

  הכיבוש האכזרי הוא בהחלט בעייתי, גם ללא קשר לטרור באירופה. בהחלט יש מצב שהסרת הכיבוש תוביל למנהיגות פלשתינית מתונה שתקרין על כל האזור. שיתוף פעולה כלל אזורי יסיים את תופעת דעא"ש וממילא את הטרור באירופה. האירופאים בעצמם צריכים לדכא את הפשיסטים והגזענים, ומצד שני לקדם מדיניות חברתית סוציאליסטית שתשלב את המהגרים. כל אירועי הטרור מוכיחים שהמשטר הסוציאליסטי בעבר עדיף על הקפיטליזם והגלובליזציה בימינו.

 6. מדינת האפרטהייד נגד החוק הבינלאומי הגיב:

  בפסק דיו שניתן על-ידי בג״ץ השנה (3556/16) פסלו השופטים (חיות, פוגלמן, ברק-ארז, בעתירה שהגיש ארגון ״עמק שווה״) את החוק הבינלאומי. הם טענו כי ״היות והמשפט, השיפוט והמינהל של מדינת ישראל חלים בירושלים המזרחית מתוקף חקיקה ראשית וכן מתוקף חוק יסוד: ירושלים בירת ישראל, וכפי שנפסק לא אחת הוראת חוק מפורשת של הכנסת גוברת על הוראות מן חוק הבינלאומי״.

 7. א"ה שיקלגרובר הגיב:

  בין אם אללה הוא אכְּבָּר או שאינו אכְּבּר, מה שבטוח הוא שהשופט שמואל הרבסט הוא עכבר. ליתר דיוק: עכבר אכְּבּר – עכבר גדול מאוד. וגזען שוטה אכְּבּר, כמובן.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים