הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-16 באוגוסט, 2016 10 תגובות

על החרם

לאחרונה פורסם שמשרד הפנים (אריה דרעי) והמשרד לביטחון פנים (גלעד ארדן), החליטו על מעקב פוליטי אחר תיירים נכנסים האם הם נמנים עם תומכי החרם על ישראל, במטרה לגרש את אלה שלדעת אותם משרדים, "נגועים" בתמיכה בחרם (תנועת ה-BDS). זהו עוד צעד בהתדרדרותה של ישראל למשפחת המשטרים האפלים, העורכים מעקב אחר דעותיהם הפוליטיות של בני אדם. באופן טבעי נשאלת השאלה, מתי יחילו את הגירוש גם על אזרחים ישראלים התומכים בחרם?

boycott-codepinkפעולה של code pink בעד חרם על מוצרי אהבה, לוס אנג'לס (מקור)

כמי שסבור שרק חרם על ישראל עשוי לגרום לקברניטיה לשקול מחדש את מדיניות הכיבוש, אני מכין במחסן דירתי תרמיל גירושים המכיל ציוד בסיסי למקרה שאגורש. האירוניה של ההיסטוריה היא, שהמדינה שתקבל אותי כמגורש מישראל, אם וכאשר – תהיה גרמניה הדמוקרטית, שפתחה את שעריה לפליטים.

להתראות בברלין.


רפואה שוויונית

בישראל אוהבים להתפאר על רפואה שוויונית, כאשר למעשה הרפואה הציבורית בתהליך מתמיד של הידרדרות. הסובלים הם אזרחי ישראל הממתינים שנים לניתוח, ונאנקים בחדרי המיון במשך שעות עד שמישהו מהצוות העמוס ייגש אליהם.

הצעת התקציב הדו-שנתי לשנים 2018-2017 מרע את המצב. משה כחלון, שר האוצר, שהצליח ליצור לעצמו מוניטין של "חברתי", הוכיח כי הוא בסופו של דבר בא כוחם של בעלי המאה. אחת הסיבות למצב המתמשך של דרדור הרפואה הציבורית היא, שבעלי המאה ובעלי השררה השלטונית לא סובלים מהמצוקה של האזרח הפשוט.

ארגון הרופאים ברפואה הציבורית שותף למצב, מאחר שרופאיו נותנים טיפול רפואי מיידי לבעלי השררה. אילו נתניהו וכחלון היו צריכים לחכות 8 שעות בחדר המיון כל אימת שהם זקוקים לטיפול רפואי – המצב היה משתפר בּיִן-יום. הקפדה על העיקרון הזה היתה משנה סדרי-בראשית ברפואה הציבורית. המיליונים החסרים היו נמצאים כלאחר יד.

להתראות בחדר המיון עם נתניהו וכחלון.


איסור הקלטה

ידיעה שפורסמה בעיתון "הארץ" (11 באוגוסט): "נתניהו שוקל: תיאסר הקלטת שיחות ללא הסכמת המוקלט". אחת ההשלכות, אם החוק יתקבל, מתן דרור לימין הפאשיסטי לאיים על אנשי שמאל מבלי שיחששו שהם מוקלטים. מכאן גם איבוד ההוכחה שמגבה תלונה במשטרה, כפי שהמצב כיום. התרופה שאני מציע לידידיי מהשמאל, שהם קורבנות איומים טלפונים היא, להמשיך ולהקליט גם אם החוק יתקבל. אני מסתמך על ניסיוני בסוגיית זילות בית המשפט והעלבת עובד ציבור – שני חוקי סתימת פיות, אותם הפרתי לאורך שנים במסגרת אי ציות אזרחי לחוקי תועבה, המגבילים את חופש הביטוי. (ראו ספרי החדש "מכתבים לשופטים ולאנשי שררה").

אם מאות אנשי שמאל יקליטו איומים גם לאחר קבלת החוק, המערכת תתקשה להתמודד עם זה. אלא אם כן היא תחליט להעמיד לדין מאות אנשי שמאל שהקליטו איומים, ולשלוח אותם למאסר.

להתראות בכלא.

תגובות
נושאים: מאמרים

10 תגובות

 1. צדוק התקוה הגיב:

  ישראל לא המציאה את נושא אי כנסת אנשים שהמדינה אינה רוצה בהם פעילים בארגונים הפועלים נגד מדינת ישראל, או בעל קשרים עם חברים ברשות הפלסטינית, או מי שביקר במדינות העויינות את ישראל, בוודאי יידרש להשיב על שאלות בנושא על ידי פקידי ההגירה לישראל במעבר הגבול. כמו כן, כל מבקר אשר נתפס משקר לגבי סיבת הגעתו, או מסתיר פרטים בזמן התשאול, אשר מתגלים בהמשך, עלול למצוא עצמו מסורב כניסה לישראל. זכותה של המדינה למנוע מאנשים הפועלים נגד אותה מדינה מלהיכנס למדינה

  • דניאל קלטי הגיב:

   תגובה נמוכת-מצח סטנדרטית.

   ולך תסביר, לאדם כ"צדוק התקווה", את עיקרי הסוציאליזם, את רעיון איחוד העמלים, את ביטול-הגבולות…

   איך מתחילים, בכלל?

 2. jhhcho הגיב:

  כמה ייאוש ומרירות לא חבל?

 3. אמיתי הגיב:

  לא מבין את ההתעקשות להיאחז בקרנות המזבח.כל כך רע פה אז למה לחכות שיגרשו.
  אפשר להקדים תרופה למכה ולרדת לברלין כבר עכשיו.

 4. רגב הגיב:

  להתראות בברלין.

 5. Zed הגיב:

  מצפה לקרוא את הספר שלך, היכן ניתן לרכוש אותו?האם ידוע לך אם הוא נמצא בסטימצקי בכלל ו/או סטימצקי נתב״ג?

 6. מדינת האפרטהייד נגד החוק הבינלאומי הגיב:

  כידוע החוק הבינלאומי אוסר על הכיבוש, ועל הקמת התנחלויות ואפרטהייד. * אלא שמדינת ישראל מזלזלת בחוק הבינלאומי. לכן אחד הפתרונות האחרונים לגרום לישראל לחזור לשפיות הוא החרם ה- BDS (שלא קיים כאן — מאז שבן-גוריון פקד על יגאל אלון, יצחק רבין ומשה כרמל ל״טהר״ את הארץ מרוב הפלסטינים, ולגרשם לעזה, לירדן, לבנון וסוריה מעריהם וכפריהם).
  ** מסיתיהו / שקרניהו את אליעזר פישמן ממשיכים לנהל את ישראל. להבטיח את המשך שלטונם בא החוקן הציני-הציוני החדש ש"יאסור הקלטת שיחות ללא הסכמת המוקלט". *** כך ימשיך פישמן לנהל את הקלקלה הציונית (ראו מאמר היום ב״הארץ״) ומסיתיהו ימשיך לנהל את עופרותינו היצוקות ליד הצוקים האיתנים…

 7. דניאל קלטי הגיב:

  אמנם, אני אישית רוחש שנאה עזה ל-BDS (עקב גזענותם האנטישמית – הפלשתינים, אינם מעניינים אותם כקליפת-השום; סתם, שונאי-ישראל – ואשמח להרחיב בנידון), אך אני בהחלט שותף, למסקנתך בנידון ואכן נראה לי, שעוד נשבה יחדיו על גדות האגם הלבן, או באחת ממסעדות-נויקלן…

  רפואה שוויונית, תיתכן אך ורק בחברה סוציאליסטית. מעבר לכך: אם הרופאים שותפים לפשע (והם אכן שותפים לו), על הגורמים הנאורים בארגוני-העובדים במדינה, להתחיל ללחוץ עליהם, כיאות… רמז: שלא יבנו, על כלל העמלים ומייצגיהם, לתמיכה בהם, במאבק-השכר הבא…

  ועניין "איסור-ההקלטה", הינו מופרך מנקודות רבות נוספות – כמעט כל המקרים, של הקלטת-שיחות, אין להם ולו דבר וחצי-דבר, עם מאבקים פוליטיים, כידוע, אלא עם נושאים שונים ומגוונים, מיריבות על זכויות-יוצרים מסחריות ועד לעימותים, בנושאי הטרדות מיניות. די להבהיר נקודה זאת, לח"כי-הקואליציה השונים, על-מנת להשליך, ההצעה דנן, היישר לפח-האשפה, שם מקומהּ.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים