הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-1 בפברואר, 2017 4 תגובות

רצח לאור היום באום אל-חיראן

פרשת הרס הכפר הבדואי אום אל-חיראן מכילה את המרכיבים של לינץ' משטרתי בנוסח הקו-קלוקס-קלן, בשילוב עם עלילת דם מפיהם של מפכ"ל משטרת ישראל רוני אלשיך והשר לביטחון פנים גלעד ארדן, שמזכירים את הפרוטוקולים של זקני ציון. השוטרים רצחו את יעקוב מוסא אבו אל-קיעאן, שלפי כל העדויות עזב את ביתו עם מעט מהרכוש שהיה חשוב לו כדי לא להיות נוכח בהרס ביתו. הם הלבישו עליו דריסת שוטר ואהדה לדאעש – זאת בטרם נערכה חקירה. השוטר שנדרס,  למרבה האירוניה, גם הוא קורבן היד הקלה על ההדק כאשר מדובר בחייהם של ערבים.

הלוויתו של יעקב אבו אל קיעאן, 24/1/17 (צילום: אקטיבסטילס)

הדריסה, על פי המידע הנחשף, היא תוצאה של איבוד שליטה על ההגה כתוצאה מהירי המשטרתי שקדם לדריסה. לפי דו"ח הפתולוג הממשלתי, היה ניתן להציל את חייו אם היה מקבל טיפול רפואי במקום, אבל המשטרה נתנה לו לדמם למוות. מה שהופך את זה לרצח בכוונה תחילה. הריסת הכפר היא חלק ממדיניות האפרטהייד והגזענות של ממשלת ישראל, להקים במקום ישוב יהודי בשם חירן. יש לעשות כל מאמץ במסגרת מאבק ציבורי לא-אלים, על מנת למנוע את הקמת הישוב. יש די והותר שוחרי זכויות אדם בישראל, יהודים וערבים, היכולים לאמץ את שיטת מהטמה גנדי "sit-in", ולא לאפשר את הכשרת הקרקע להקמת הישוב. מאבק כזה יהווה השראה למתנגדי האפרטהייד ברחבי העולם, שיקיפו את שגרירויות ישראל בשרשרת אנושית, לאות סולידריות עם המאבק בישראל.


מצא מין את מינו

יושב ראש צעירי הליכוד, דוד שאין, נפגש עם ניקולא באי, מזכ"ל מפלגת הימין הקיצוני הצרפתית בהנהגת מרין לה-פן, המבקר בישראל. על כך אין אלא לומר: מצא מין את מינו. גזעני כל העולם – התאחדו. יותר ויותר אנטישמים ברחבי העולם, מוצאים בישראל, בהנהגת נתניהו-בנט – ובתמיכת המשיח טראמפ – בת ברית ועולים אליה לרגל.

צריך לקרוע את המסכה מעל פני הימין הממשלתי הישראלי ותומכיו, ולומר את האמת: יש לנו ממשלה אנטישמית ששונאת ערבים בגלוי ושונאת יהודים   במסווה של  אהבת ישראל. חגיגות הליכודיאדה באילת ביום הזיכרון הבינלאומי לשואה הן אחד הביטויים לכך.

תגובות
נושאים: מאמרים

4 תגובות

 1. עלי הגיב:

  עד כמה שאני מבין את סיפור אום אל חירן
  200 בידואים קיבלו אדמות בשטח מסויים לא רחוק מבאר שבע בשנת 1956
  כיום הישוב הזה גדל פי 5 ומספר התושבים הוא יותר מ-1000
  מכיוון שהבידואים נוהגים לבנות בתים אשר מספקים את צרכי עצמם הבניה היא על שטחים עצומים
  ולכן הישוב הקטן גדל פי 5 בשטחו.
  המדינה הציעה מעבר למקום חדש ותנאי חיים מודרניים רוב האנשים הסכימו ועברו המעטים שנשארו
  התדינו בבית משפט במשך 13 שנה ולבסוף התרצו להגיע להסדר אבל תבעו פי 2 מאשר אלה שהתפנו ראשונים (דבר שהיה מפוצץ את כל ההסדר ) המדינה סרבה ובצדק רב.
  לכן כל הענין הוא מאבק על גובה הפיצוי וכמה כסף ניתן לסחוט מהמדינה כאשר מהצד מנסים
  לאומנים ערביים ללבות את הלהבות וחלק אחר רוצה להפוך את הבידואים לחלק מהמאבק על ההכרה בבניה הלא חוקית במגזר הערבי !
  לגבי דרס לא דרס הטענה שהדורס פינה חפצים מביתו היא שקרית משום שלא נראה על גג המכונית שום חפץ … אדם שהולכים להרוס לו את הבית אינו מתיישב במכונית ונוסע פתאום ומשאיר הכל מאחור

  • רמי הגיב:

   המנוח הציל מהבית העומד לההרס מחשב, טלויזיה וכו', דברים שנכנסים לרכב ולא מצריכים שימוש בגג המכונית.
   הם כולם טענו שוב ושוב שהמנוח נסעבאורות כבויים. גם השקר הזה התפוצץ להם בפרצוף משפורסם סרטון אלג'זירה המראה שהרכב נסע באורות פתוחים.
   ולמה בכלל ירו בו? למה בעמונאים לא ירו ואילו כאן, ישר אש!
   האש נגד הערבי אכלה גם את השוטר העברי….
   אלקיעאן אדם תמים שנפל קורבן לירי חזירי. ולמה לא טיפלו בו? פשוט, כדי שלא יוכל להעיד! זהגם רצח וגם שיבוש הליך משפטי ומי העבריינים? השוטרים.
   בקיצור, עלילהמתועבת של ראש המשטרה ושר הבטחון-פנים שלא חולמים להתנצל. פשוט גועל נפש.

  • דניאל איילי קלטי אל-כורדי הגיב:

   באמת, איזו חוצפה מצדם, שהעזו לגדול ולהתרבות!!

   שהרי ידוע לכל, שזוהי פריבילגיה, השמורה לבני עם-האדונים (היהודים הציונים) בלבד… ממש כחיבור קבוע לחשמל, אספקת-מים סדירה, בטחון אישי מתקבל על הדעת, או תכניות-מתאר…

 2. שבתאי לוי הגיב:

  הפרוטוקולים של פושעי ציון. שבתאי לוי

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים