הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-7 במרץ, 2017 4 תגובות

דו"ח המבקר על צוק איתן

מתנגדי הכיבוש לא היו זקוקים לדו"ח מבקר המדינה בכדי לדעת ש"צוק איתן" היה מבצע פושע, כושל ומיותר, שלא היתה לו כל הצדקה. עתה, בא דו"ח מבקר המדינה ומגלה שהממשלה לא דנה בחלופה מדינית למלחמה. וכי למה ידונו שרי הממשלה, ממשלת בנט-נתניהו, בחלופה מדינית, כאשר מדובר בקבוצה של צמאי דם שוחרי מלחמה, פושעים שצריכים לעמוד לדין בבית הדין הבינלאומי לפשעי מלחמה בהאג? לא שכחנו את חיסולן של משפחות שלמות בעזה, מאות ילדים הרוגים על לא עוול בכפם. 70 חיילים שנהרגו במבצע, מותם היה לשווא, והם מצטרפים לאלפי החללים שנהרגו לשווא במלחמות שיזמה ישראל. יזכור עם ישראל את מנהיגיו הנוכלים והפושעים ויבוא עימם חשבון.


לימין שור

הוועדה לבחירת שופטים בראשות שרת המשפטים אילת שקד, בחרה ארבעה שופטים לבית המשפט העליון, שיטו את בית המשפט הימני ממילא, עוד יותר ימינה. בין השופטים החדשים נמצא המתנחל דוד מינץ מההתנחלות דולב, והוא מצטרף למתנחל נעם סולברג מההתנחלות אלון שבות. בכך הוכפל מספר השופטים המתנחלים בבית המשפט העליון והם מהווים 13% מכלל שופטי העליון, לעומת 4% חלקם של המתנחלים  באוכלוסייה.

ישראל היא המדינה היחידה בעולם שבמוסד המשפטי העליון שלה מכהנים שופטים המתגוררים מחוץ למדינה בה הם פוסקים. בנוסף, שני השופטים הינם עבריינים השותפים לשוד הקרקעות  ומשטר האפרטהייד בשטחים הכבושים. כידוע ההתנחלויות מהוות פשע   מלחמה עפ"י אמנת רומא.

תגובות
נושאים: מאמרים

4 תגובות

 1. דניאל איילי קלטי אל-כורדי הגיב:

  חשוב לזכור ולהזכיר תמיד (נגד כל חולות-האלצהיימר, מן המערוך ו"מרצ") שבתקופה הנידונה, לא היתה זו "ממשלת בנט נתניהו", כי אם "ממשלת נתניהו-לפיד-בנט-ליברמן-לבני".

  כן-כן, גם "התקווה הלבנה" הטהורה, ציףציף לבני = אהובת כלל מצביעות "מרצ"… – ישבה בממשלה, שלא דנה בשום חלופה מדינית ושפויה שהיא…

 2. אלי ונטורה הגיב:

  מר ספירו צודק. זו ממשלה מחרחרת מלחמה ואינה מעוניינת בשלום.

 3. דוד עציון הגיב:

  גדעון, אתה משתמש בטיעונים של הימין, לפיהן בג״ץ לא מורכב מאנשים ממגוון הדעות בצורה יחסית ומוטה ימינה. הרי הם טוענים שהוא מוטה שמאלה

 4. שום בצל הגיב:

  לא הבנתי מהן החלופות המדיניות למבצע?
  ונומר החלופות היו נכשלות, בעיקר בגלל הסרבנות הבלתי מתפשרת של החמא"ס (ודווקא לישראל יש מנהיגים צמאי דם?).
  גם לא ברורה לי היחס הסלחני, אולי אפילו האוהד, לחמא"ס שללא שום בעיה, ואפילו כאידאולוגיה, מקריב את אזרחיו על מזבח המלחמה והניצחון בחזית האו"ם והתקשורת המערבית, וממשיך לירות מתוך ריכוזי אוכלוסיה, מסרב לאשר למשפחות שלימות על לא עוול בכפן להתפנות ולגבות את הרייטינג במלחמת התקשורת.
  לא שאני שש אלי קרב, וחבל שהיה צורך במבצע הזה, וחבל עוד יותר שהחמא"ס מתחמש עצמו לדעת ומאמלל את חייו של אזרחיו ברצועה ללא שום כוונה לפיתוח כלכלי, מתוך חזון השתלטות על פלסטין ההיסטורית מהים עד הנהר על נהרות דם הציוניםץ

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים