הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-11 באוגוסט, 2017 2 תגובות

אורח שהיה מגיע מכוכב-לכת אחר והיה קורא את הטקסט של פסק הדין במשפט אלאור אזריה, היה מתפעל לנוכח קיומה של מדינה כה מוסרית ושוחרת שלום כמו מדינת ישראל. המילים "טוהר הנשק", "רוח צה"ל", "צבא מוסרי" וכיוצא באלה סופרלטיבים, פזורים לעייפה בפסק הדין. האורח לא יודע כי מדובר בהונאה והעמדת פנים, ושאין חיה כזאת הקרויה "צבא מוסרי" השולט 50 שנה על עם אחר, ומבצע פשעי מלחמה לרוב.

הנאשם שהורשע בהריגת הפלסטיני הפצוע, עבד אל-פתאח א-שריף, הוא פושע זוטר ואילו השופטים הצבאיים, הגנרלים והקולונלים, הם הפושעים הבכירים שפקדו על הפושע הזוטר. כל הבכי והנהי והגעגועים למסורת טוהר הנשק של הצבא, הם חלק משטיפת מוח ונועדו לסמא את הציבור. מעולם לא היה טוהר נשק בצבא: לא בימי הנכבה; לא במלחמות 56' ו-67' בהן נרצחו שבויים; ובוודאי לא ב-50 שנות כיבוש בהן הפכו חיילי הצבא הישראלי לקלגסים אכזריים – חלק ממכונת שיטור ודיכוי מיומנת להפליא, אור לגויים המבקשים לשלוט על עם אחר.

צילום מסך מתוך הסרטון של בצלם המתעד את האירוע


הטרומפלדורים החדשים

גיבורי ישראל 2017 הזוכים לחיבוק ממשלתי הם זיו מויאל, קב"ט שגרירות ישראל בירדן, וחייל הכיבוש אלאור אזריה. המשותף לשניים,  קטילת חייהם של ערבים. הסיסמה "הכה ביהודים והצל את גרמניה" התחלפה בסיסמה "הרוג ערבים והצל את ישראל".


איומים גרעיניים

באוגוסט 1945 הטילה ארצות הברית שתי פצצות אטום על יפן. (ב-6 באוגוסט על הירושימה, ב-8 באוגוסט על נגסאקי).

באוגוסט 2017 נתון העולם בחרדה עקב איומים במלחמה גרעינית בין צפון קוריאה וארצות הברית.

קים ג'ונג-און, רודן צפון קוריאה, ודונלד טראמפ נשיא ארצות הברית בעל נטיות רודניות אף הוא, מאיימים איש על רעהו בשימוש בכלים גרעיניים. מיליונים בעולם שואלים את עצמם האם שני המנהיגים המטורללים יהיו שבויים בהצהרותיהם הלוחמניות או שמא יעצרו בזמן?

העימות בין צפון קוריאה לארצות הברית מאיר בעצמה רדיואקטיבית את הסכנה הנשקפת לעולם ממדינות בעלות חימוש גרעיני ואת חשיבות האמנה הבינלאומית למניעת הפצת נשק גרעיני. בעיקר נכון הדבר למדינות גרעיניות כמו ישראל הנתונות בסכסוך מזוין והנשלטות בידי מאפיה לאומנית מלחמתית. למי שאין נשק גרעיני אין את הפיתוי לעשות בו שימוש.

 

תגובות
נושאים: מאמרים

2 תגובות

  1. ק.א. הגיב:

    התרמית היא אכן גדולה ועצומה אבל העם היהודי רוצה להאמין דווקא בתרמית זו. הוא מאמין בה כבר 70 שנה ועושה הרושם שככל שהתרמית גדלה, מתכערת ומתקלגסת כך הוא גם מאוהב בה יותר.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים