הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-18 בינואר, 2018 תגובה 1

מבקשי המקלט שהגיעו לישראל לפני 10-5 שנים הפכו לחברינו, לעמיתים, לעובדים ולשכנים שלנו. הם למדו את שפתנו, את מערכת התחבורה הציבורית והמנהגים שלנו. הילדים שלהם הולכים לבית הספר עם ילדים ישראלים, הם לומדים את ההיסטוריה של העם היהודי, שרים התקווה, מתחפשים בפורים ואוכלים תפוח בדבש בראש השנה. אלה רק חלק מהסיבות, שבגללן אנחנו ניאבק כדי למנוע מהממשלה להעלות אותם אזוקים על מטוסים. אנחנו נאבק כפי שמעולם לא ראיתם. נלחם כאילו הם חלק מאיתנו – כיוון שזה בדיוק מה שהם.

משרד הפנים הודיע שמבקשי מקלט יקבלו החל מה-1 בפברואר התראות המודיעות שיש להם 60 יום לעזוב את המדינה. מי שיסרב – ייכלא. כל מי שלא הגיש בקשת מקלט עד ה-1 בינואר לא יהיה מוגן מהגירוש, למרות שמערכת המקלט אינה נגישה כלל זה למעלה משנה. ב-2 בינואר הועבר למשרד לביטחון פנים תקציב עצום כדי להוציא תכנית זו לפועל. רשויות ההגירה פרסמו הליך מפורט, בו כתוב שנשים וילדים יהיה פטורים מהגירוש – אך רק לעת עתה. ב-3 בינואר נתניהו הודיע שהוא כבר אינו בטוח אם כליאה היא פתרון טוב מספיק, ושהוא בודק אפשרות של העלאת אנשים למטוס כשהם אזוקים.

אם מישהו תוהה האם היום הזה יגיע – עליו להתעורר, היום הזה כבר כאן! בשבוע שעבר נפגשו עם ארגונים עמיתים כדי לשוחח על הצעדים הבאים. אנחנו זועמים, ובצדק. איזה סוג של אנשים שולח פליטים למותם? איזה סוג של אומה חותמת על אמנת הפליטים, ואז חוזרת בה? היו בטוחים – אנו נאבק בזה בכל הכוח, כיוון שהמחקרים שלנו מראים – גירוש לרואנדה הוא עניין של חיים ומוות. האם אתם אתנו?

מקור – ׳עומדים ביחד׳ בהפגנה נגד הגירוש, 9 בינואר, 2018

הנה שלושה דברים שאתם יכולים לעשות עכשיו:

במקרה הטוב – הממשלה תראה שאין לה תמיכה מהציבור בישראל ובעולם ובשקט תשנה את תכניותיה. במקרה הרע – נוכל להסתכל לחברינו בעיניים כשהם מובלים למטוסים, ונאמר להם את האמת: עשינו הכול, אבל באמת כל מה שיכולנו לעשות.

 

עו"ד רעות מיכאלי היא מנכ"לית המוקד לפליטים ולמהגרים

תגובות
נושאים: מאמרים

תגובה אחת

 1. אמיתי הגיב:

  כן רעות מיכאלי את יכולה לרחוץ בנקיון כפיך. עשית כל מה שאת יכולה כדי להצדיק
  את המשכורת שלך, בעיני שולחייך ,שטובת מדינת ישראל כמדינתו של העם היהודי
  היא בעיניהם כצנינים.
  אבל אולי באמת תעשי משהו פרקטי.אולי תדאגי שהפליטים יחיו בשכנות אליך .כן כן
  ממש בשכונה שלך , ואם הם ממש חלק מאיתך אז אולי תשדכי אותם לאחותך
  או אפילו תחשבי על בתך ככלה פוטנציאלית לאריתראי.
  זה הזמן לבנות חדר נסתר בביתך בו תסתירי משפחה של אריתראים שהרי תיכף
  ישלחו אותם למחנות השמדה.ועוד ועוד רעיונות…..
  אבל כשמה שמעניין אותך זה המשכורת שלך ועל הדרך להכפיש את ישראל זה יגמר
  בדמעות תנין בשדה התעופה עת ישלחו אותם לגורלם המר.זה באמת כל הסיפור…..

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים