הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-27 בינואר, 2018 6 תגובות

להחזיר את המפתחות

המשימה שישראל לקחה על עצמה עם ייסודה להיות אור לגויים כשלה. כמו כן כשלה מטרה יותר צנועה להקים מדינה דמוקרטית  מן המניין.  מאור לגויים הפכנו לחושך עבור שוחרי זכויות אדם.

70 שנות קיום המדינה, מתוכן 50 שנות כיבוש ואפרטהייד, מחייבים שינוי רדיקלי. צריך להחזיר את המפתחות לגוף שהחליט על הקמת המדינה במטרה להפקיע את סמכויות הממשלה לטובת מנדט בין-לאומי שיהיה אחראי לעצירת הכיבוש והאפרטהייד ולהטמעת ערכים דמוקרטיים.


לגרש את המגרשים

לאור החלטת הממשלה לגרש בכפייה לרואנדה ולאוגנדה פליטים מבקשי מקלט תוך איום במעצר ללא הגבלת זמן למסרבים, מתבקש פתרון רדיקלי להסרת האיום.

יש לרכז במחנה המעצר חולות את הצמרת הממשלתית, המשפטית והפרלמנטרית שתומכת בגירוש ולהעביר אותה לשתי המדינות האמורות על מנת שיחוו את ההתעללות שהייתה והינה מנת חלקם של הפליטים שהתפתו לשקרים שהרעיפו המגרשים מישראל.

כמי שגורש מגרמניה הנאצית והגיע לארץ כפליט, איני יכול לשאת את הבושה והכלימה נוכח פשע הגירוש של פליטים מבקשי מקלט מהמדינה בה אני אזרח.


סולידריות

סולידריות עם הנערה הפלסטינית  עהד תמימי בת ה-16, שניסתה בידיים חשופות לגרש פולש חמוש מצבא הכיבוש שחדר לביתה בישוב נבי סלאח בשטחים הכבושים. בוז לשופט הצבאי רס"ן חיים בלילטי שפסק להאריך את מעצרה עד תום ההליכים. שופטים מסוגו הם זיהום משפטי המשמן את התשתית המשפטית של רודנויות ומשטרים עריצים. מקומו בבית הדין לפושעי מלחמה בהאג.

תגובות
נושאים: מאמרים

6 תגובות

 1. אמיתי הגיב:

  ספירו אני מקוה שהתחלת לארוז.כי אם חלומך יתממש ותהיה פה מדינת כל אזרחיה אתה תהפוך
  בעל כורחך שוב לפליט .לא יעזרו לך עשרות שנות תמיכה בפלסטינים. כמו שלא עזרו לך כשהיית
  בגרמניה אזרח גרמני מועיל. אתה יהודי ובזה מסתכם העניין אצל שונאיך האירופאים והערבים. תמימי חביבתך תסלק אותך בעצמה. היא תביט בך בעיניה הכחולות ותפטיר מצטערת גדעון
  אבל אתה מזהם לי את הבית,יהודי מלוכלך.כן ממש כמו בגרמניה 39,שלא יהיו לך אשליות.

 2. ג.ש. ירושלים הגיב:

  "אין כול חדש תחת השמש" המשטר הקיים במדינתנו רק מצמצם בפעילותו או אם תרצו במעשיו את הפער מהמשטרים האפלים מהמאה הקודמת של: פרנקו,(ספרד)סלאזאר,(פורטוגל)מוסיליני,(איטליה)ופינושה,(צ'ילה)

 3. ברק הגיב:

  עוד מאמר נוקב של ספירו. המאמרים של ספירו יחד עם המאמרים של פרופ' אילן שדה, מבטאים בדרך הברורה ביותר את שאיפות השמאל לסיום הכיבוש. מדינת ישראל תהיה אור לגויים אם תקלוט את הפליטים האפריקאים והפלסטינים.

  • רבקה הגיב:

   גם את הפליטים הפלשתינים אתה רוצה לקלוט ?
   מקווה שישמרו לך מקום פה.
   אולי כן, אולי בטוח לא.

 4. אדם טוביסקי הגיב:

  המאמרים של ספירו אמינוב ואילן שדה, בוטים ואנטי ישראליים, ואינם מבטאים את השמאל הפוסטציוני השפוי.

  • ק.א. הגיב:

   מה זה אנטי-ישראליות? באמת למה הכוונה שלך במלל הזה? סוג של אנטישמיות? האם זוהי תחושתך? 90% מהישראלים הוטרפה דעתם אחרי עשרות שנים של טירף החושים. נשאלת השאלה מה עושים עם עובדה זו? אומרים את האמת או שותקים וממשיכים להיטרף?

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים